• Rejala

  Aho,

  potřebovala bych poradit s výběrem kola. Po letech ježdění na crossovém jsem se rozhodla koupit si horské, do finálního výběru se mi dostaly tyto dvě kola

  http://www.bikestore.cz/…12–33558.htm?…

  http://www.sport-core.cz/…on-2012.html.

  Podotýkám, že kolům nerozumím vůbec, nechci měnit žádné součástky, jezdím hodně ale spíš pohodově, lesní,polní cesty, žádný náročný terén. Taky nevím, jestli by mi ten Scott nebyl velký, měřím 175 cm. Ale crossku mám taky větší, vyhovuje mi to. Dík za postřehy a pokud by měl někdo typ na nějaké jiné v této cenové relaci, uvítám.

  • duty9999  

   SCOTT Scale 40 dobrá výbava a cena super

  • scalar  

   Scott určitě ne, má závodní dlouhou geometrii, pro holku není nan pohodové ježdění vhodná, L-ko je na chlapa tak 180–185 cm. Navíc obyč. hliníkový rám s nic moc výbavou (v této cenové relaci).

   To raději ten Focus na karbonovém rámu v M-ku.

  • Hejdik  

   No pohodové ježdění bych pro holku zvážil něco speciálnějšího.

   Pokud tedy ne odpružené,tak bych byl pro GHOST Miss 8000.

   Nutno říci,že ghost má tyhle „dámské“ geometrie zvládnuté,narozdíl od jiných výrobců.

   http://www.ghost-bikes.cz/…-petrol-2013

   Ale na opravdu pohodové ježdění bych opravdu zvážil fulla,protože bych řekl ,že pro dívky je tenhle systém opravdu velmi „přátelský“.

   http://www.ghost-bikes.cz/…rt-5100–2013

   • Rejala  

    Tak koukám, že výběr asi ještě neskončil. Abych pravdu řekla, tak o dámském jsem vůbec neuvažovala, vždycky jsem jezdila na pánských a vyhovovalo mi to, dámské občas jen půjčené a vždycky mi to přislo mnohem horší, měla jsem pocit, že to „netáhne“ :-). Dík

    • marek_K2  

     Skus zacat tym aky je maximalny cenovy strop. Lebo na to jazdenie co si popisala je HT za take prachy dost na nic a viac ocenis tlmic pod zadkom na fulle. Nemusis ist ani moc do terenu, rozdiel je to aj na polnacke.

     Oni tie damske ramy sa u vyrobcou ktory to maju vychytane moc nelisia, max o 1cm kratsia top tube a hlavne dostupna XS velkost(35cm apod), casto so znizenym standoverom.

    • Hejdik  

     No netáhne,to je docela možné.V tom případě si ovšem musíš zásadně ujasnit,na co by to kolo mělo být.Na pohodové ježdění by toto mělo být poměrně OK.

     Ale jestli už píšeš,že se ti zdá ,že to „netáhne“,tak se asi o moc o pohodové ježdění zřejmě nejedná…

     Ono taky dost záleží na správném nastavení,veli­kosti,vhodně zvolených pláštích a pod.

     pokud jsi měla „neco“půjčené,tak si nejsem jistý zda toto nebylo ovlivněno výše zmíněnýmy faktory.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.