• smeta

  Čau kluci řeším takový problém, na svém kole mám obyč. sadu deore 3×9 (převdník 44–32–22)(kazetu 11–32). Kliky mám na čtyřhranu a myslím že to už je dávno pasé, tak bych chtěl koupit kliky na Holowtechu II. na cyklobazaru prodává borec kliky s převodníkem 42/32/24 (asi je to na 10 kazetu) za celkem slušnou cenu, myslíte že to bude fungovat ? nebo to bude dělat paskuru?

  Nyní mám řetaz dlouhý 112 článku a příjde mi i tak dost volný a naráží do zadní stavby → proto tam musím mít chránič(duši). Nebo je to špatnou přehaovačkou? popřípadě jakou mám koupit, protože ten rámus me dost sere.

  Díky za odpovědi. :)

  0 0
  • KubaBajk  

   Fungovat to bude, jen se ti pojede o to tíž do kopce na malém převodníku, má o dva zuby víc. Jestli máš převodníky ještě dobré, půjdou přehodit pokud bys měl potřebu.

   Na řetěz ti nedokážu odpovědět, údaj 112 článků je nicneříkající, délku tvojí zadní stavby neznám a i kdyby, tak to nijak přepočítávat není nutné, snad poznáš, jak má být řetěz volný i našponovaný zároveň tak, aby se ti při „španělovi“ nelámal hák přehazovačky a zároveň jsi jej neměl prověšený…vylaď si počet článků.

   Přehazovačkou to nebude, pokud normálně řadí a není to nějaká stará potvora s unavenýma pružinama.

   0 0
   • smeta  

    Na novém kole bylo 112 članku a už od začatku se mi zdal retež dost volny při určitém převodu (plácnu třeba předek 2 kolo,a zadek 5 kolo) nekde sem to četl že to přehazovačka Deore dělá, a že se tomu dá zamezit výmenou za přehazovačku od Sramu, tak nevím co je na tom pravdy.

    Jo a ješte k tomu řetezu nedávno jsem kupoval nový, nejak sem nepřemýšlel nad počtem článku a kopil sem 116 článkový přímo na Deore 9×3, při nejhorším sem si říkal že ho o 2 články zjrátím ale to že jej budu muset zkracovat o 4 články sem nečekal, ale asi je to jak říkáš délkou zadní stavby.

    0 0
    • KubaBajk  

     Nikdy nezůstává nový řetěz v původní délce. Ten žblecht o přehazovačce Deore je nesmysl, ono teda se obecně tvrdilo, že Shimano mlátí do rámu/vidlice zdní stavby víc než SRAM, nevím. Já vozím Shimano od té doby, co jsem dostal své první MTB, bez problémů.

     Zkrať si ten řetěz a nehleď na počet článků, neřeš čísla, prostě to vylaď správným počtem a je to. Nic na tom není.

     0 0
     • smeta  

      to s tím počtem zubu sem nevědel, nebo myslel sem si to, ale nerad do něčeho rýpu když pořádně nevím co si můžu dovolit, asi koupím kliky pro 10 stupnu, s tím že nejmenší převodník vyměním za stávající pro 9 stupnu.

      Jinak díky za info vážím si toho :)

      0 0
      • KubaBajk  

       Není potřeba nic měnit, třeba to do kopce ušlápneš, uvidíš. Když ne, dáš menší.

       0 0
  • Evilcleaner  

   tak fungovat to bude, smyk necháš ve stejné výšce jako je teď. pokud ti nevadí těžší nejlehčí převod a naopak lehčí nejtěžší, tak s tím problém mít nebudeš. jinak pokud máš sgs přehazovačku – s dlouhým ramínkem tak řetěz zkrať tak, aby při kombinaci převodů 22(4)-11z (malý – malý) byl napnutý, ale zároveň co nejdelší možný. pokud tam máš teď 112čl a máš 26ku kolo tak to musí být ukrutně dlouhá zadní stavba (ca. 440mm), to se mi moc nezdá – hádám, že řetěz budeš mít dlouhý.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.