• rpb

    Čau,

    vím, že se to tady řešilo snad tisíckrát, ale aktuální srovnání a doporučení mi chybí. Hledám HT 29 do 30k. Nezáleží mi vůbec na značce, jen na dobrém poměru cena/výkon. Chci slušnou vidlici, xtéčko (hlavně brzdy a kotouče) a váhu ideálně pod 12kg. Zajímalo by mě Vaše hodnocení níže uvedených biků a taky případné doporučení něčeho jiného. Nějak jsem ztratil přehled co se na trhu prodává. Bohužel jsem neměl možnost ani jedno z těchto kol vyzkoušet. Taky nevím jestli individuální stavbičkou mohl dostat něco ještě lepšího.

    http://www.canyon.com/…es/bike.html?… (Grand Canyon al 6.9)

    xt+slx+deore+reba +brzdy elixir 5 váha 11.5kg (pumpička a momenťák zadarmo) cena 30k

    http://www.cube-bikes.cz/… (Cube ltd 29)

    xt+slx+deore+reba váha 12,7kg cena 28k

    http://www.cyklonemcik.cz/…xt-epicon-x1 (Pells 329 xt)

    dokoupil bych kazetu xt a kotouče smrt81 xt takže komplet na xt + epicon za 29k váha 11.5kg

    http://www.cyklonemcik.cz/…epicon-x1-rl

    dokoupil bych kotouče smrt81 xt a lockout takže komplet na xt + epicon za 25,5k váha 12.8kg

    Mým favoritem je v tuto chvíli Pells a Focus (tady mi vadí váha a barva, ale zase je o 4,5k levnější, tu barvu a váhu + 1,2kg asi za ušetřený prachy nezkousnu).

    0 0
    • Krejca  

      Ted se tu nedávno někdo rozhodl pro toho červeného fokuse ,tak by ti třeba poskytl nějaké info,jak to dorazilo v reálu atd,mě se tam líbilo toto http://www.cyklonemcik.cz/…-a1-slx-2014 a ušetřený kačky můžou padnout třeba na nějaký pěkný,tvrdý lehčí kola co?

      0 0
    • rpb  

      Někdo nějaké další alternativy nebo poznatky k tomuto výběru? Canyona a Cube rovnou zavrhuju, když porovnám jejich výbavu s Pellsem nebo s Focusem tak Canyon a Cube by stáli silně přes 35k, spíš k 40k (jejich současná výbava je v hlavních komponentech o 1–2 řady níže).

      0 0
    • Jetson  

      Ach jo. Zase jsem se uklepnul omylem na anketu, když jsem se chtěl podívat o jaký bajk jde.

      Tohle by se tu mělo pořešit, protože se to děje celkem často a ne jenom v mém případě.

      0 0
    • jaykay  

      Uvazuji o prodeji meho staveneho Cuba 29.

      Je to postavene na ramu Cube 29 LTD Pro.

      Vcera jsem cerstve vazil a vaha presne 12kg.

      Je to prakticky nove kolo – ma to najeto cca 600km, koupil jsem fulla.

      Velikost 19"

      Vybava lepsi nez seriovy Cube:

      Kola Giant P-XC2 (bezduse, prumyslova loziska, predni pevna osa), vidle Epicon XC LO-LC (predelana na olej), vse v XT (jen kliky Deore dvojprevod), brzdy Formula RX

      Cenu bych si predstavoval 27.000,–

      V pripade zajmu mail jay.kay@seznam.cz

      0 0
    • Jirka1986  

      Ve velikosti S je poměrně dobře vybavený tento FOCUS: http://www.forride.cz/index.php…

      Jinak ten Black Forest 7.0 je úplně základní hliníkový rám, pro kola za 15, 17 tis. Má vyšší váhu než lepší hliníkové rámy Focus + např. nemá ani navářky pro 2 košíky…

      0 0
      • rpb  

        to jsem si všimnul, že ten rám je nějaký lowend za 3000, ale to se právě promítá do té ceny. Jinak by to kolo na xtecku nemohlo važit 12,8kg, ale mělo by jako nahoře uvedený pelss 11.6kg. To je právě to nad čím váhám. Defakto mezi Focusem a Pellsem by byl při stejné výbavě rozdíl 4500. Těžko hodnotit jestli za design a nižší váhu zaplatit 4500:)

        0 0
        • worlusho  

          Proč by kolo nemohlo vážit na XT těch 12,8kg? Stačí se podívat na rozdíl osazení vážených kol. Pláště 200g, ráfky 200g, sedlovka-řidítka-představec-gripy 200g, kliky a kazeta dalších 100g atd. nechce se mi to vypisovat ani vyhledávat přesné váhy. ;)

          0 0
    • RaZy  

      Zdravim, já jsem měl stejný problém s výběrem jako ty. Měl jsem ve výběru nakonec podobná kola jako ty a koupil jsem toho pellse a jsem nadmíru spokojen.

      0 0
    • rpb  

      Krejca mě přivedl k tomuto dotazu:

      Co jako jezdec poznám více, mít kolo komplet na xt s lowend kolama (lowend pláště, lowend ráfky dráty…). Řekněme, že za 28000.

      Nebo mít kolo komplet na deore za 18000, ale s dobrýma kolama v hodnotě třeba 8000?

      0 0
      • Azmir  

        Nezapomínal bych na hlavně slušnou vidlici. Osobně bych třeba nejraději volil komplet sadu Deore 2014 včetně brzd, což je prostě super sada v poměru cena/výkon a bude řadit a brzdit velice obstojně, k tomu nějakou slušnou vidlici ve stylu epcion/reba podle rozpočtu a pak ty nějaké slušné kola. Mít třeba komplet XT a na tom třeba XCR a základní kola to mi nepřijde jako dobrá varianta.

        0 0
        • rpb  

          poznám nějak z označení shimana, že se jedná např. o xt z roku 2013 nebo deore 2014?

          0 0
          • Azmir  

            Poznáš to podle nápisu a taky podle označení, shimano mění sady co 4 roky, takže XT bude 2012, slx vyšlo 2013 a deore 2014. Když si zadáš jednotlivé sady do googlu, tak ti vyjedou s popiskama a obrázkama jednotlivých komponent.

            0 0
            • rpb  

              počkej já myslel, že vydávají každý rok :) …

              http://sobotkasport.cz/eshop/… tady např. nabízejí brzdy xt 2014 a takto bych mohl dohodit tisíce linků na xt 2014 komponenty

              0 0
              • Azmir  

                Z výrobní linky to možná vyjelo v roce 2014, ale jinak je to model 2012.

                0 0
              • Deathwing  

                dokumenty shimana rikaj rijen 2012 pro br-m785

                spis to bude akce obchodniku aby meli „aktualni“ model

                0 0
              • Pajas04  

                Když se podíváš na XT 2012 a XT 2013 zjistíš, že to jsou ty samé – ty z odkazu možná byly vyrobeny až letos, ale typově jsou stejné.

                0 0
                • rpb  

                  děkuju pánové, další přínosná informace pro nováčka! Proto mi na krámě tvrdili, že rozdíl v deorku a xt je minimální. Ono to je hlavně dané stářím xt…

                  Je tedy lepší dát 8000 do xt z deorka nebo 8000 do dobrých lehkých a pevných kol a zůstat na deorku…? Samozřejmě při zachování dobré vidlice (epicon/reba)

                  0 0
                  • Azmir  

                    Pokud vezmeš Deore 2014 a ne to starší, tak bych klidně vzal deorko, ale třeba pouze řazení bych hodil XT, tam to snad jako na jediném poznáš. A těch 8000 bych dal do kol.

                    0 0
        • noviisek  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
      • Deathwing  

        kdyz sem videl jak rychle radi novy xx1 na videu tak mi to neprislo nejak znatelne rychlejsi oproti mymu 8rychlostnimu acera/alivio. Takze spis bych byl pro tu variantu deore a drahy kola a vidlice

        0 0
      • Krejca  

        Na kole komplet na deore za 18000 nebudeš mít kola za 8000 ,pokud jsi to tak myslel,pokud to bereš že bys dal 20 do kola na deore třeba na Epiconu a investoval 8–10 do pěkných kol ,je to určitě dobrá volba,to bez debat,ale to je lepší jít cestou stavby.

        0 0
        • rpb  

          ne myslel jsem to tak, že deore + epicon na kole třeba za 18000 a pak tam nandat kola za 8000. Ještě projedu němčíka, co nabízí za kola na slušné vidlici.

          0 0
          • Krejca  

            Jde o to že když to rovnou budeš stavět,ušetříš za ty kola co jsou ve standartu.Popravdě nevím jaká je s Němčíkem domluva co se týče úplně specifických přání.

            0 0
    • Mr.Dawe  

      OBNOVUJI VLÁKNO

      Sháním 29HT ve velikosti cca 19" – 20" (postava 180cm, muž).

      Koukal jsem po:

      RB CRR 29 Base – http://www.rb-bike.cz/…crr-290-base

      Cube SL – https://www.bike-discount.de/…88/wg_id-117 ALE JE MALÉ, pouze 18"

      Co dále???

      Stavba?

      0 0
      • scalar  

        Ty máš nějak extrémne dlouhé nohy, že na 180cm potřebuješ rám 19 – 20"? Já mám 180cm, nohy spíš delší (180cm) a sedí mi spíš 18"-19" (samozřejmě ne u Cube, těm se ty rámy nějak srazily).

        0 0
        • scalar  

          nohy 85 cm

          0 0
        • Mr.Dawe  

          Ne, budoucí majitel má poměrně konfekční rozměry. Já novým majitelem HT nebudu, to je pro kamaráda. Já jezdím FS 120mm Treka.

          0 0
      • palo7  

        velikosti tedy spíš jak píše Scalar (18–19 mimo CUBE a podobné), leda bys byl žena, to by ti to CUBE asi sedělo :-)

        Pokud se ti to RB líbí, tak jiné pláště a máš min. 500g úsporu a klidně ho vezmi. Ale cenově se se stavbou, ve stejném podobném osazení asi dostaneš níže.

        0 0
        • lunochod  

          V čem je problém Cube, potřebuji na to nějaký speciální proporce?

          0 0
          • rockab  

            Vůbec ne, já mám Cube a jsem spokojený. Jen mají malinko kratší rámy, ale mají skoro stejnou geometrii jako Canyon atd…

            0 0
          • palo7  

            jsou kratší, tak sedí spíše postavám s delšíma nohama (většinou ženy) a nebo doladíš delším představcem, ale .....

            0 0
            • MlokCZ  

              Už bych to obecně nepsal. Cuby bývaly hodně krátké, ale došlo u dost modelů k poměrně velkému prodloužení.

              Třeba Stereo 120 u 17" rámu má 419mm reach. To na 17" vůbec není tak krátké.

              0 0
          • lunochod  

            Trek x-caliber 9 2016 oplatí se za 24 600? 18,5" na 177cm. Vyzkoušeno na prodejně, jako laik co nikdy nejezdil terénní kolo poznám prdlajs, rád bych však eliminoval nákupní chyby :-)

            0 0
      • Mr.Dawe  

        Nikdo žádný tip na nějaký bike?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.