• rebornCSP

    Zdravím vás,

    prosím o pomoc s výběrem kola.

    Libí se mi GALAXY SKYLAB díky poměru cena/osazení, ale jsem v tomto směru amatér, proto se obracím na vás.

    http://www.cyklonemcik.cz/…lx-30-raidon

    Užití: rekreační/spíše sportovnější

    Postava: 186 cm

    Cena: max 20.000 Kč

    Díky moc za jakékoliv tipy! :)

    0 0
    • rebornCSP  

      Ještě jedna věc, na kterou jsem si bohužel vzpomněl až nyní…

      Rád bych 29" kolo

      0 0
    • rebornCSP  

      Co si myslite o tomto kole – http://shop.dolekop.com/…el-2011.html ?

      Sice 26", ale dobre osazeni.

      0 0
      • pocestny  

        O těch dvou kolech nevím lautr nic, ale galaxy pro mě je každopádně nejvíc lowcost, co asi existuje. Moc s tím dojem neuděláš.

        Ten Cannon má zase trošku nestandardní hlavovou trubku, tak by mě před koupí zajímalo, jak to budu moct upgradovat: Jaký krk vidle potřebuju, a jak na to dám ten představec… (já nevím).

        Každopádně bike nevyniká ničím, akorát je to Cannondale – trochu imidžová záležitost, v této ceně bych na něm samozřejmě nějakou kvalitu nehledal. Buď ho prostě chceš, a nebo je to prostě jen nezajímavé kolo…

        Za dvacku ti Němčík a podobní stavitelé nabídnou asi 100 různých kol, no těžký výběr…

        0 0
        • rebornCSP  

          Děkuji moc za názor…

          U Nemcika jsem koukal no, je tam toho opravdu mnoho, ale jak rikam…nevyznam se a nevim, cemu dat prednost (pokud to ma vubec smysl neco v teto cenove kategorii resit).

          Tedka mam GT a koukal sem u Nemcika na http://www.cyklonemcik.cz/…29-xt-raidon

          0 0
    • Krejca  

      http://www.cyklonemcik.cz/…-a1-slx-2014 když už seš u Němčíka,tak bych šel spíše touto cestou.

      0 0
      • rebornCSP  

        Nemyslel sem si, ze to bude az tak komplikovane…ale jak koukam, ma tam hrozne moc moznosti :/

        http://www.cyklonemcik.cz/…-7–0-xt-2014

        Nevim od ceho se odpichnout.

        0 0
        • Krejca  

          To není tak složitý,to co jsem ti tam hodil já má tapered hlavu,je lehčí,podrž si vidlici-vzduch -Raidonka je dostačující a ST mají celkově do budoucna levný servis oproti RS nebo Foxu,a komplet sada SLX bych řek je výborná volba,deorácký brzdy taky fungujou výborně.

          0 0
          • rebornCSP  

            Ok, diky moc…ja prave resil i ty samotne ramy, aby ta znacka nebyla uplne nejaka supermarketova, proto jsem se ptal i na to GALAXY.

            Pocitam tedy, ze ten doporuceny APACHE je solidni…zatim to teda je favorit…

            26" kolo jsem zvazoval taky, prave kvuli cena/osazeni, ale jak sem psal…radsi bych bral to 29", navic kdyz se da sehnat s SLXem…to mi urcite bude stacit :)

            0 0
            • Krejca  

              Zkus si někde na 29 sednou ,mě to vyhovuje,ale není špatný si být jistý než vyhodíš 20 tis. Co jsem tak pokouk tak to je moc pěkný kolo.

              0 0
              • rebornCSP  

                Jako ja uz rohodnutej sem, uz sem na tom sedel, ale jelikoz sem se lonskou sezonu moc na kolo, kvuli praci, ani nedostal, tak sem rozdili od 26" nezaznamenal…ale 29" mi vyhovovalo.

                Spis ted jeste resim samotnou velikost kola, jelikoz sem tabulkou tak mezi, jestli dat prednost 19" nebo 21", idealne je pro me neco jako 20" mozna 20,5"

                Zase si rikam, ze kdyz nebudu jezdit jako vylozene rekreacni jezdec, tak by tech 21" nemuselo byt spatny.

                0 0
                • Krejca  

                  Jestli ti to pomůže ,tak já mám při svých 182 19 rám ,záleží na geometrii toho kterýho,všeobecně na 29 stačí o kousek měnší rám než na 26 ,ale zjisti rozměry geometrie toho konkrétního.

                  0 0
              • rebornCSP  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                0 0
            • Krejca  

              Ono v SLX se solidná vidlí toho nějak moc nebude ani v tý 26 a navíc co jsem viděl Apachacký rámy tak vypadají moc pěkně,myslím že i váha je ok

              0 0
    • raw 4  

      no, i když seš docela vysoký, tak za ti peníze bych se díval po 26"- dostaneš za ty peníze více muziky..

      0 0
      • riso44  

        to je urcite pravda, ale kdyz vidim takto vysoke kluky jezdit na 26" tak mi to prijde jako kdyby sedeli na detskem kole…

        0 0
        • Mysee  

          A dříve tak vysoký kluci nebyli? :D To mě baví, dřív to nikdo neřešil, teď je to dětský kolo. Jinak u Němčíka je za stejný prachy skoro stejná výbava na 26 i 29.

          0 0
          • Krejca  

            O to asi nejde,ale kromě toho že je to pravda :-)tak hlavně dřív ty možnosti nebyli,dneska je z čeho vybírat a na druhou stranu nikdo nikomu nebrání i s 2m výškou jezdit na 26.:-)

            0 0
          • riso44  

            ale samozrejme, kazdy at si jezdi na cem chce…ja jen rikam, ze kdybych mel 186 cm a kupoval si ted nove kolo, tak minimalne 27,5"…

            0 0
    • pocestny  

      Zda se v tom uz mas jasno: 29" s raidonem a sadou slx zni jako dobry plán. Ted uz jen vybrat spravny design a neprehnat to s velikosti ramu. Imho 21" budeš mít velké, ber radši dvacitku. Nekteri výrobci dvacitky mají… A pak taky hraje roli délka ramu.

      0 0
      • rebornCSP  

        To prave tedka resim no…ten doporuceny APACHE se mi libi, ale maji bud jen 19 nebo az 21, co jsem koukal, tak pro moji vysku je idealni 20 nebo 20,5.

        Nejradsi bych si to jel vyzkouset, ale zas Nemcika nemam uplne nejbliz, abych tam jezdil nekolikrat.

        0 0
        • Krejca  

          http://www.kupkolo.cz/…rvena_z5355/ koukni na geometrii,sice to není A1 ale mělo by to být cca stejné,porovnej to se svým kolem ,nebo s nějakým v okolí na který si budeš moci sednout,něco se dá případně doladit tvarem řidítek,představ­cem,umístěním se­dla.

          0 0
          • rebornCSP  

            Jo, diky moc..nasel sem nekde i primo pro A1.

            Tedka jeste premyslim, trosku zpet, jak jsem posilal to GTcko v XTcku…je to stejna cena.

            0 0
            • Krejca  

              To máš pravdu ,ale ten rám co jsem ti hodil já má jediný Tapered hlavu,a pořád je z tvého výběru nejlehčí.

              0 0
        • worlusho  

          Pokud si nejsi jist velikostí rámu, tak použij tuto pomůcku. Dá se od toho celkem dobře odpíchnout.

          0 0
          • rebornCSP  

            Dekuji moc za uzitecny odkaz.

            Bohuzel po premereni atd. jsem koukl do tabulky GT a zjistil, ze sem presne, ale fakt presne mezi L a XL :-D :-D

            To je zlej sen :-D ale dam asi prednost XL, jelikoz i u ostatnich ramu GT bych uz byl v XL…

            No co nadelam :-D

            0 0
    • rebornCSP  

      Potreboval bych jeste poradit, porad vaham, vyber uz mam uzsi, ale i tak…

      http://www.cyklonemcik.cz/…29-xt-raidon

      nebo

      http://www.cyklonemcik.cz/…-7–0-xt-2014

      Mate nejake pro a proti, pripadne osobni zkusenosti?

      Dekuji za nazory.

      0 0
      • Azmir  

        Asi bych neváhal a vzal bych focus, kvůli tomu, že tam jsou XT brzdy (u černé varianty) a XT řazení.

        0 0
        • rebornCSP  

          To je pro červenou variantu…

          Ta barva jedina, by me mozna odradila, ale jak rikam…vaham.

          0 0
          • Azmir  

            Aha tak červená ne černá, no ovšem jak na ten rám koukám, tak ten červený je teda stokrát hezčí než bílý, to bych neváhal už vůbec, ta barva je super.

            0 0
          • Mogadi  

            na to ze cervenou nijak nemusim, tak tahle kombinace je fakt suprova…

            0 0
      • pocestny  

        Vzhledově se mi o trošičku víc líbí to GT. Budou k těm parádním černým ráfkům ladit stříbrné kliky? (asi ne → příplatek za černé). Dále je škoda těch pozinkových špic (lepší by byly nerezové → příplatek). Taky se mi na tom nezdají ty náby a brzdy (a kdybych připlatil i zde, byl bych někde na 24.000 Kč?)

        Focus: K bílému Focusu mi stříbrné kliky sednou, ale dostaneš shit brzdy. K červenému Focusu (btw. vypadá hezky) dostaneš lepší brzdy, ale musíš si připlatit za černé kliky. Náby a ráfky Concept SL neznám, pohledej na fóru. Když si zadáš některý lepší ráfek a nezvolíš náby, dostaneš automaticky shit náby, takže zde pozor.

        Neříkám, že jde o vyjebávku, ale tu konfiguraci je nutné trochu pohlídat.

        0 0
        • pocestny  

          Aha – nyní čtu reakce azmira. Jak píše, taky dávám palec nahoru za červeného Focuse.

          0 0
        • rebornCSP  

          Dekuji za vyjadreni.

          K tomu Concept SL sem mnoho nenasel.

          Maximalne „Concept jsou OEM náboje Focusu (jejich vlastní značka cyklodílů). Výrobce bude imho Novatec nebo Formula“, ale o kvalite ani rany, jeste zkusim pohledat.

          0 0
        • rebornCSP  

          Tak jsem na to koukl…

          Takze FOCUS v cervene barve (XT brzdy atd.) (http://www.cyklonemcik.cz/…-7–0-xt-2014)

          • 700,– za remote lockout
          • 500,– cerne kliky a prevodnik
          • 490,– naboje SLX
          • (bez doplatku) rafky Remerx Masterdisc (cerna barva)

          Co myslite, slo by to?

          0 0
          • pocestny  

            Asi dobrý. Osobně bych remote lockout nepotřeboval, a ty peníze dal třeba do lehčích trubek (řídítka, představec, sedlovka), nebo použil jinde.

            Vzhledem k tomu chaosu v popisu, radši 2× ověř, co tam budeš mít.

            0 0
            • rebornCSP  

              Tak jsem to objednal…

              http://www.cyklonemcik.cz/…-7–0-xt-2014

              cervena barva (XT brzdy)

              cerny kliky

              slx naboje

              Tak snad to bude fajn kolo a svezeni…

              Diky moc vsem za pomoc s vyberem!

              0 0
              • Krejca  

                Tak si užij nové kolo,je to hezká radost. :-)

                0 0
              • rekvy  

                za ty prachy je to super kolo, enjoy ;)

                0 0
              • pocestny  

                Tak ať se dobře jezdí. Zajímalo by mě, kterou máš velikost rámu? Jestli 48, nebo 54 cm.

                0 0
              • nitraq  

                Já myslím, že jsi vybral dobře. Ať to jezdí!

                0 0
              • Erknold  

                A pokud ti něco nebude hned sedět, nebo lehce někde vydávat nějaký zvuk, dej tomu čas a vše se vychytá. Nenech si kazit náladu syndromem nového kola :)

                0 0
                • pocestny  

                  Co to je syndrom nového kola?

                  0 0
                  • Krejca  

                    Vypadá to že jde o první zklamání z reality po radosti z nového kola ,detajly atd.

                    0 0
                  • Erknold  

                    To je to zklamání, jak se u dost cyklistů s novým kolem dostavuje. Jsou natěšeni na nové, jak na něj skočí a vše bude lepší než na starém. A ono ejhle, přehazovačka si sedne a po pár kilácích začne nepřesněji řadit a musí jí ladit, brzdy jsou nevalné, než se zajedou, támhle tlačí gripy, tuhle bolí v zádech, jelikož je jinej posed a podobné kravinky, které za měsíc přejdou a už bude kolo jen těšit :)

                    0 0
                    • Mr.Dan  

                      A to's tam ještě úplně nezahrnul syndrom ladění posedu (stokrát šoupat sedlem tam a zpět, padesátkrát měnit polohu představce a počet podložek nad/pod) a otlačenou prdel, která není zvyklá na nové sedlo. ;)

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.