• tomas10

    Dobrý den,rád bych v budoucnosti zakoupil nové enduro kolo,na které bych přešel z freeridu.Cena kolem 35 000, aby hodně vydrželo a zvládlo něco lehčího v bikeparku.Měl jsem vyhlídnutého Agang patriot 2.0 2014 , myslíte že to je dobrá volba?Popř. bych rád poprosil o doporučení jiného enduro kola v stejné cenové kategorii. Děkuji, Tomáš :-)

    0 0
    • tomas10  

      Ještě malá úprava dotazu- Agang patriot 2.0 2014 / author epoque 1.0 2014 / Canyon nerve 6.0?

      0 0
    • scret  

      myslim, ze za ty penize se da uz sehnat slusnej ram:)

      0 0
      • Radek Broz  

        Těžko:)

        0 0
        • AleZ80  

          Stereo 160 27,5" pod 20 z Nemecka.

          0 0
          • honhav  

            ti podekuje az mu po mesici prasknou cepy… :D

            0 0
          • honhav  

            ti podekuje az mu po mesici prasknou cepy… :D

            0 0
          • Radek Broz  

            Řeč byla o slušnym rámu.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Což Cube je.

              0 0
              • honhav  

                :D 2 mesice nez praskly cepy v zadni stavbe a to kamosovo neni jediny…

                0 0
              • honhav  

                :D 2 mesice nez praskly cepy v zadni stavbe a to kamosovo neni jediny…

                0 0
              • Radek Broz  

                Není. Stejný kušenoszi jakohonhav v několika exemplářích s tím, že to praskne i mnohem dřív než v řádu měsíců. Beru, že třeba na tom tvym pevňáku není co zkazit, ale enduro rám bych si od nich nekoupil.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ok, já jen že jsem nikdy o takových problémech tu nečetl. A Cube beru za celkem kvalitní značku.

                  0 0
                • goofy  

                  Ono hlavně Stereo je takové vysokozdvihové XC, takže potom není divu, že to praská… :-)

                  0 0
                  • Radek Broz  

                    Fritzz praská taky.

                    0 0
                    • goofy  

                      Tak možná Hanzz by to zvládl.. :-))) Každopádně Cube mě ničím neuchvátil a za ty peníze se najde dost pěkných kol… :-)

                      0 0
                      • Atilla  

                        Však to jejich nové enduro jsou hnusný štafle. Se divím, že si to vůbec někdo koupí.

                        0 0
    • Gabbo  

      No udelat z Patriota 2 funkcni kolo te prijde dost draho.. Pokud chces kolo koupit, jezdit a dal neutracet, bral bych spis uz Patriota 3, i kdyz i tady by to chtelo jiny kola.. Vim o cem mluvim, mrkni na moje kolo..

      0 0
      • MirosPikos  

        Dlouho jsem ho neviděl, paráda. Co ráfky, drží?

        0 0
        • Gabbo  

          Držet drží ale na pár místech jsou bouchle.. Ale měl jsem tam relativně nízké tlaky a dal jsem jim co proto.. Příště holt spíš něco těžšího s více materiálem na to moje ježdění..

          0 0
          • MirosPikos  

            Když oni jsou tak hezký :) Já je bouchlý neměl, ale zadní jsem reklamoval – prasklý ve spoji. Teď když jsem pořídil pořádnou pumpu dokonce zjišťuju, že jsme vozil dost nízký tlaky. Teď máme 1.9/1.8 a měl jsem odhadem tak 1.7 /1.6 na 90 kg. Což se mi nezdá.

            0 0
            • Atilla  

              Kup si digi-manometr od schwalbe. To pak koukáš jak pumpy lžou:)

              0 0
              • MirosPikos  

                Nebo budu zase měřit pohmatem.

                0 0
              • goofy  

                Tak tak… Ale i ty manometry docela lítají… :-) Já mám změřeno, že mi mi to na pumpě lítá o cca 0,1 – 0,2 baru podle manometru. :-)

                0 0
                • MlokCZ  

                  Více kousků právě těch Schwalbe mám srovnané mezi sebou a drobné rozdíly tam také jsou (do 2psi při tlaku kolem 25–35psi). Ale to už není podstatné, stejně měříš pořád tím stejným kusem na kterém máš vyzkoušeno kolik je tak akorát.

                  0 0
                  • goofy  

                    Jo to jo. Já jenom obecně digitály mezi sebou. Tuším, že to dělal 0,15 baru mezi třemi kousky, a pak kde je ta pravda, že jo :-) Já stejně foukám podle své pumpy, ale pak mi kámoš změřil gumy a zjistil jsem, že vlastně jezdím 1,5 a 1,9 baru místo 1,7 a 2,1… :-)

                    0 0
                  • MirosPikos  

                    Tak jsem to proměřil raději starým dobrým analogem a ten se liší o 0.2 bar. Tzn. že JoeBlow Mountain dává o 0.2 méně, než na to jsem zvyklý. Takže bylo přefoukáno, což jsem pocitově věděl. Srovnal jsem to 1.75 předek a 1.9 zadej a uvidím. Cítím, že bych mohl vzadu na 1.85 a vepředu možná 1.7. Ale to tam dojde, než se dostanu na kolo, což nebude dřív jak ve středu.

                    0 0
      • tomas10  

        Dobrý den,ten váš patriot vypadá opravdu krásně a mě pořád dost láká,mohu se zeptat jaké úpravy jste na něm dělal a kolik jste do něj po koupi cca investoval ? Myslíte že bude ještě ve vánočním období ve slevě ? Za ušetřené peníze bych ho mohl potom vylepšít. Díky

        0 0
        • AleZ80  

          To bys musel někde sehnat rám za super cenu. Samotný rám jsem viděl nejlevněji za 27 a celé kolo za 40 ( se zoufalým osazením ).

          0 0
        • Gabbo  

          Ahoj, dik za pochvalu, Co se tyka dotazu na investici – nevim, radeji to nepocitam, protoze to nebylo uplne nejmin.. na druhou stranu mam kolo, ktere neni seriovka a je celkem funkcni.

          Ani nevim jestli se jeste tenhle Patriot prodava. Pokud ano, pochybuji, ze by pred vanoci prodejce mohl nabidnout vetsi slevu nez ted, uz ted je to lonsky model. Ja to kolo koupil cele levneji nez stal tehdy samotny ram od prodejce. Vyhoda, je, ze jsem mohl jezdit hned a postupne upravovat, tehdy jsem jeste nevedel co od tehle kategorie kol cekat a jestli me to bude bavit(jezdil jsem XC na karbon HT a pak na Epicu). Je treba si ale uvedomit,ze veci osazene na tom kole jsou prakticky neprodejne po sundani.

          Na tom kole neni teleskop, bez toho bych na to kolo ani nevyjel, ale da se vyresit napr. levnym T-Marsem, ja ho taky chvili pouzival.

          Kola jsou neskutecne tezitka s 19mm rafkem, ty bych vymenil pri prvni prilezitosti.

          Brzdy a vidlice jsou sice jezditelne, ale nic extra, takze bych upgradoval take. Se zbytkem uz se da celkem jezdit, ale je na Tobe aby jsi si spocital jestli do toho pujdes nebo ne..

          Do 40 tisic bych resil spis bazar, ale s velkou opatrnosti, nejlepe s nekym kdo tomu rozumi.

          0 0
          • tomas10  

            Kolo bych samozřejmě upgradoval,našel jsem ho nové za rovných 35 000.Mělo by to být kolo pro začátek s endurem,nic extra,nebudu jezdit závody,jen rekreačně,ale zase dost často.Kdybych šel do kola v jiné cenové kategorii musel bych čekat další rok-jsem studen a peníze mám z brigád o letních prázdninách a to se mi moc nechce.Kolo z bazaru bych taky radši nekupoval,ale kdyby nebyla jiná možnost ještě bych se na to poptal.Jinak jsem ještě viděl,že se prodává Agamg cult z roku 2013,vypadá taky slušně,má i teleskop a vidlice i tlumič také vypadají kvalitně.Co si myslíte o tom ? → http://www.sport-kola.cz/…ila-akce.htm

            0 0
            • Gabbo  

              Rozumím ti a chápu i to ze se chceš vyhnout bazaru.

              Holt za ty peníze to žádná hitparáda nebude. Osobně bych 35 za Patriota 2 fakt nedal. Z techto 2 spíše toho culta. Má teleskop, použitelnou vidli i tlumic. Skusil bych zatlačit na slevu, nebo třeba deore/slx brzdy v ceně. Když pak nasetris na nové kola tak to bude rozumne kolo..

              0 0
              • Atilla  

                Velveta jsem nejezdil, ale věřím že při správné hladině oleje a tlaku v tlumení bude chodit lépe jak RVL(pokud je ta vidle principem podobná x-fusion vengeance). Ale z těch dvou mě přijde lepší taky ten cult, hlavně ty rámy jsou nesmrtelné.

                0 0
                • Gabbo  

                  Me velvet prave moc nesedel, auron je oproti tomu jako nebe a dudy.

                  0 0
                  • Atilla  

                    Koukám, že velvet je jiný než vengeance, Tam byla změna po dolití oleje do tlumící patrony a zmenšení vzduchové komory v tlumení opravdu razantní. Ale podle 4ks vidlic x-fusion bych si nebyl hladinou a hustotou oleje jistý ani u velveta a vidle by mohla chodit o dost lépe.

                    RVL se chová úplně stejně jako ostatní XC 32mm vidle: propadání do zdvihu, dorazy,.. a auron pro ti ní bude určitě o dost lepší.

                    0 0
          • goofy  

            Ale prosím tě. Bez teleskopu se nedá jezdit? Kór na trailovém kole? Jste už všichni zbláznění. Je to fajn věc, to nepopírám, ale že by bez toho nešlo jezdit???

            0 0
            • romachain  

              No jako nasadil jsem teď po dobu reklamace pevnou sedlovku a je to opruz. Kolo s tím samozřejmě jede, ale radost z jízdy je s teleskopem fakt skokově jinde…

              0 0
            • Gabbo  

              Nepsal jsem ze nejde jezdit ale že já bych bez něj nejel. Na xcecku jsem měl objímku na imbus a se sedlem nehybal. Nevím jestli má Patriot delší reach nebo to bylo tim že na novem kole jsem chtěl jezdit věci rychleji, ale za sedlem jsem se na něm necítil dobře. Jelikoz pořád sahat na rychloupinak je opruz, po první vyjizdce jsem kupoval t-mars. Za ty 2 tisíce se to myslím dost vyplatí.

              0 0
            • honhav  

              od te doby co jsem si koupil poradny endurko jsem se nerozhoupal ke koupi teleskopu, porad se presvedcuju ze to neni zbytecna investice… a to jsem byl z predchoziho teleskopu nadseny… :)

              0 0
              • wilda81  

                Nějak mi ta věta nedává smysl. Jako, že to „není nezbytná investice“?

                0 0
                • honhav  

                  ano neni nezbytna a sam sebe presvedcuju (zatim neuspesne), ze neni zbytecna abych si oduvodnil pripadnou koupi…

                  0 0
        • goofy  

          Já si myslím, že v dnešní době, když jsou kola celkem přepálená a příští rok budou ještě víc, tak je to celkem rozumné kolo (EDIT: myšleno ten sériový Agang). Vidlici to má slušnou, tlumič taky funguje. Bude trochu těžší, ale co bys chtěl za ty peníze a zase máš jistotu, že něco vydrží. Před pár lety všichni o takové váze jenom snili… :-) Jinak se slevou určitě nepočítej. Jestli ho můžeš sehnat kolem 35000, tak buď rád, že vůbec ještě je. ;-)

          Jako variantu bych uvažoval nad CTM Rawer. Za ty peníze se mi zdá docela solidně osazené. A mělo by být navíc i lehčí.

          Nebo pak bazar, ale tam se vyplatí vybírat s někým zkušenějším a i tak se to může prodražit.

          0 0
          • tomas10  

            Dobře,ještě to promyslím,díky za odpověď. Koupi kola stejně nejspíš nechám až na další kalendářní rok,teď už se počasí horší takže by se stejně jen válelo ve sklepě a třeba přybude nějaká novinka

            0 0
            • goofy  

              No s novinkami nepočítej, že koupíš za dobrý peníz. Všichni budou zdražovat o cca 10 – 15%, takže spíš naopak. Navíc podzim je na kolo nejlepší část roku. ;-)

              Jinak jak jsi psal toho Culta, tak to taky není vůbec špatné kolo.

              0 0
            • honhav  

              nerozumim dvema vecem – horsi se pocasi a valelo ve sklepe? v tom pripade si kolo ani nekupuj… je to vyhozenych 35 tis…

              odklad nakupu je nesmysl jak ti vsichni zde pisou – slusna kola budou jen drazsi

              0 0
            • Gabbo  

              Není špatného počasí, jen špatného oblečení. Člověče i pokud nemas rád mokro a zimu tak máš před sebou minimálně 2 měsíce ježdění. Já osobně jezdím raději když je chladněji a ani mokro mi nevadí. Jediný argument který chápu je, ze se krátí světlo a pracuješ dlouho. Ježdění se svetlem už je spis takove kondiční než technické..

              0 0
    • MirosPikos  

      Základ je to určitě slušnej, pokud cena nepoletí přes 35. Bude to sice trochu těžší, ale to se dá časem shodit. Můžeš zatím začít trochu posilovat, aby ses s kolem moc netrápil :)

      0 0
    • De.Fly  

      v cervnu jsem poridil zminovaneho patriota 2 (modrej). Chtel jsem okamzite jezdit a uzivat si „enduro styl“. Upgrade budu resit ted v prubehu casu. Nejslabsi clanek jsou brzdy, jinak vidle funguje (pokud ji jako ja nepolozis do sutru), tlumic tlumi, kola jedou, teleskop asi casem, zatim vzdy hodim sedlovku dolu, libercky rejpalove a ladiči (alinceb, TJK) sice vidí nedostatky, ale do kopce jim ujedu :-)

      Jestli ho jeste nekde najdes a libi se Ti, ber ho. Ziskas ram, na kterem muzes stavet a casem poridis lepsi komponenty. Navic pak budes mit doma spoustu dilu a postavis si jeste HT na jezdeni do hospody nebo se slecnou na pohodove vylety.

      0 0
      • De.Fly  

        to kolo je drzak

        0 0
        • tomas10  

          dobře,díky všem za reakce a jejich čas,rozhodovat se budu mezi patriotem a cultem,ještě uvidím

          0 0
          • tomas10  

            Ještě jeden malý dodatek,co říkáte na tohle: http://dolekop.com/…top!!!-vel.m ?

            0 0
            • Gabbo  

              Na fotkach vypada rozumne, zavolal bych tomu typkovi a pokud jsou v poradku papiry, tak bych vzal nekoho kdo tomu rozumi a jel se na to podivat. Cena je pekna a byl by tam hned prostor pro upgrade brzd, ale je treba pocitat s preventivnim servisem vidle a tlumice, pokud ti majitel nedolozi, ze byl delanej.

              0 0
            • romachain  

              Mně se teda o dost víc zamlouvá Patriot, nemluvím o celkovým osazení, ale hlavně o základu – rám. Nikde neřešíš velikost kol, dřív bych tomu nevěřil, ale fakt je výhoda mít to na 27,5 oproti 26, teda je to můj subjektivní dojem, ale hodně silnej!

              0 0
              • scret  

                ??? jakoze 27,5ky jedou lip?:)

                0 0
                • romachain  

                  Je to větší „tank“, víc to odpustí, líp se to pere s nástrahama terénu, toť moje poznatky… Mám poctivě odzkoušený všechny rozměry kol na různých typech kol i v různejch podmínkách a letos si na 27,5 endurku užívám hodně hodně…

                  0 0
                • AleZ80  

                  Tak minimálně se časem budou lépe shánět pláště a ráfky ( větší výběr ).

                  0 0
                  • Gabbo  

                    Jo, to je jeden z argumentu pro jinak hur vybaveneho Patriota.

                    0 0
          • Gabbo  

            No pokud to opravdu chces resit az na pristi rok, tak bych zkusil sledovat i ty bazary, nekdy se tam objevi zanovni kola za pekne ceny. Jinak drzim palce at jsi spokojeny s cimkoliv co nakonec poridis.

            0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce