Výběr dámského kola s omezeným budgetem 11-13 tis.

12 nepřečtených
 • martens88

  Zdravím, rád bych mamce koupil na Vánoce kolo, ale jsem úplný amatér a byl bych rád, kdybyste mi s tím před nákupem trošku poradili. Byly mi doporučeny s tímto budgetem 11–13 tis. tato kola:

  https://www.endorphinrepublic.cz/…pevnym-ramem?…

  https://www.endorphinrepublic.cz/…50-brick-red?…

  Cenový rozdíl mezi těmito koly je něco málo přes 1000,– Kč, co jsem to tak studoval, tak ta dražší verze (SCOTT contessa active 50) má hydraulické brzdy a převody 2×8, přičemž levnější verze (SCOTT contessa active 60) má mechanické brzdy a převody 3×7. Má otázka zní, vyplatí se u těchto dvou případů si připlatit? Je to dobrá volba kola s tímto omezeným budgetem? Mamka měří cca 162 cm, kolo by mělo sloužit na takové ježdění po vesnici a okolí, od kola očekávám poměr/cena/výkon a čím lehčí by za mě kolo bylo, tím lépe. Všem děkuji za doporučení a názory! :-)

  • mykovec  

   Jestli maminka nebude jezdit do terénu, koupil bych jí spíš nějaké trekingové kolo. Pokud se bude přesunovat jen po cestách tj. asfalt nebo šotolina, asi bych zvažoval, jestli je nutné tam mít odpruženou vidlici. V této cenové relaci ty vidle nejsou moc citlivé. Spíš bych šel to kvalitnějších plášťů, tak 42mm s nějakou jemnější bočnicí, aby to trochu pružilo.

   • martens88  

    Co se týče plášťů, tak bych si tam nechal dát místo tlustých plášťů 700×61 o půlku užší pláště a to 700×33, které mi byly doporučeny. Ano nejspíše bude jezdit ve většině případů pouze po asfaltu a šotolině. No jak říkám, jsem úplný amatér. :-) Mohl byste mi prosím poslat doporučené trekingové kola s tímto budgetem a aby to bylo poměr/cena/výkon? Děkuji.

    • mykovec  

     Nemohl, protože taková kola už se dneska v obchodě asi neprodávají. Pokud máte o takové kolo zájem, je potřeba se obrátit na mechanika-„skladatele“. Teď přes víkend budu dávat dohromady trekingové/krosové kolo podle požadavku zákazníka. Alu rám, pružinová vidlice Suntour NCX, sada Shimano Deore LX 3×9 ráfkové brzdy, vychází to na 12t.

  • gerrard  

   A nechce normální dámské kolo s košíkem na takové to jezdění na nákupy apod?

   • martens88  

    Díky na názor, ale radši bych něco modernějšího právě. :-)

    • gerrard  

     Tady jde spíš o to jak tam bude nastupovat a jak se jí bude sedět. Nevím kolik má tvoje máma roků a jak sportovně je založená, ale moje už by na takové kolo nevylezla.

  • Tomas_82  

   Tak ty Scotty bych asi nekupoval, pokud to má být mtb, tak třeba toto:

   https://www.tsbohemia.cz/…d323305.html

   A pokud treking, tak třeba tohle:

   https://www.decathlon.cz/…8577823.html

   • martens8  

    Z jakého důvodu byste značku Scott nekupoval?

    • Tomas_82  

     Kvůli ceně, v této cenové kategorii má špatný poměr „cena/výkon“

    • adam1  

     Kup /te si to tam kde budete řešit i servis ,bo to je pak taky duléžité ,já bych byl raději pro nějaké trekové kolo klidně i ba V brzdách ,hlavně ať to není těžké jak prase a pojede to a ať se ji na to dobře nasedá /jede .

     Běžte spolu ,kupovat to jako překvapení je blbost:)

  • MrtweyUbrus  

   Ahoj, moje máma se bude zbavovat zánovního dámského Kellyse s veškerou výbavou, blatníky, světla, nosič atd za 8k, kdy byl zájem dej vědět.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.