• kozelkamil

  Dobrý den, prosím o porovnání s koly

  Specialized Rockhopper 29 2014

  http://www.specializedsvorada.cz/…n-wht-m-2014

  MERIDA Big Nine 300 2014

  http://www.mojekolo.cz/…0-met.-black

  Scott Scale 970 2013

  http://www.nejlevnejsi-kola.cz/…70–2013.html

  SUNDANCE Hamilton II 29"

  http://www.mojekolo.cz/…n-ii-29–2013

  A ještě Ktera je lepší SR Suntour XCM-LO 29" vs Suntour XCR 29 vs RockShox XC-30 vs Rock Shox XC 28 PopLoc

  A nebo poradte nejake do 19 000 kč

  Děkuji Kozel

  • Azmir  

   Z těhdle scott, ovšem žádná výhra to není, napsal bych místním skladatelům ;-)

   • McBlacky  

    podle těchto rad by každý jezdil na MRX nebo Force.

    Nemyslím si, že to je cesta…

    • Azmir  

     Radši at každý jezdí na MRX nebo Force a mají rozumné funkční kolo, než aby jezdili na nějakých mrdkách a třeba si tím znechtutili cyklistiku a vyhodili zbytečně peníze oknem ven, když můžou mít lepší kolo za stejný peníz.

     • McBlacky  

      já třeba do kategorie mrdka řadím rámy od force a mrx, tak si vyber.

      Problém je v tom, že pak to chceš třeba tunit a přijdeš na to, že bys rád jiný rám atd.

      navíc lidí co uvažuje jako ty o kole není tolik jako těch co si kupují v této kategorii kolo aby se jim navíc i líbilo a pak si ho ještě lehce doladí třeba košíkem a gripy. Mít funkční a ještě líbivé kolo to už jsou jiné cenové kategorie

      • Azmir  

       Jenomže ta skupina, co jde do tesca/obchodu, koupí kolo, které se jim líbí, takoví se tu neptají, a ti kteří se tu už zeptají tak mají nějaký hlubší zájem vybrat co nejlépe vybavené kolo a v tomhle by se jim mělo pomoct.

       Je třeba si uvědomit, že většina lidí neholduje kolu tolik jako místní, nepotřebujou mít ENVE kola a podobně, takže chcou vybrat kolo s co nejlepší výbavou za co nejlepší cenu a pak už do kola neinvestovat.

       Kdyby zakladatel napsal, jsem velký fanda do kol, spotřebák vyměním, jde mi o co nejlepší rám, teď peníze nemám ale časem mám v plánu investovat více, tak to by bylo zase něco jiného.

      • scalar  

       To je asi dáno Tvým úhlem pohledu, jako slušný závodník máš jiné priority. Pro běžného uživatele je takový třikrát zeslabovaný rám od zavedeného výrobce (nemyslím značku, ale továrnu na východě) s neutrální geometrií naprosto vyhovující. Hmotnost kolem 1,8 kg, když dáš na váhu hliníky od prestižních značek, na kterých jsou postavená kola kolem 15 – 20 tis., budou často těžší.

       Ano, třeba rám Scott Scale má rychlou závodní geometrii a nižší hmotnost, ale mně za sezónu dva praskly. U rámu Force nebo MRX jsem neřešil reklamaci na prasklý rám, dělám jich teď tak 200 ročně. Navíc rám Scott je tak předražený, že nezbývá na kvalitní osazení.

       Naopak u rámů MRX, Force nebo Saint se neplatí za značku, takže v dané cenové relaci může být kolo osazeno kompletní sadou Deore 2014 (včetně klik, brzd), vzduchovým Reconem a docela lehkými koly na průmyslech (RMX 7325Pro/Sram X.7).

       Podívej se na osazení kol výše – vidlice, středy, kliky, brzdy… to jsou pravé mrdky.

       Já mám na těchto rámech něco najeto a nevidím v nich problém, netvrdím, že jsou vhodné pro závodníky z první desítky, ale pro rekreační a sportovní jezdce, pro nás jezdce za první třicítkou jsou naprosto vyhovující. Navíc jejich nižší cena umožňuje kolo lépe vybavit funkční vidlicí, lehčími koly…

       Píšu o těch dražších hliníkových rámech Force, ne o té základní řadě.

  • Mig_all  

   Merida

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse