• op

    Vule v pedalu Shimano 520.. Pedal ma vuli v ose a ja nemam „specielni klic“ na dotahovani pedalu Shimano. Vzal jsem to klestema a ani se to nehlo, jedinej vysledek je, ze jsem trosku ocesal zuby.. Mate nejakej tip jak to dotahnout?

    0 0
    • lidumil  

      To, co jsi utahoval je matka na vyndání osy z těla pedálu, osa se utahuje uvnitř." číslo 2":http://techdocs.shimano.com/…30608614.pdf

      0 0
    • kimi  

      Měl jsem stejný problém, ale vůli pedálu na ose se mi podařilo odstranit. Pořád mám však u 520 vertikální vůli – při našlápnutí z jedné strany pedálu je bota i po docvaknutí výškově trochu volná. Jasně, dá se s tim jezdit, dá se přecvaknout na druhou stranu, ale je to otrava a vrže to.. Dalo by se s tím něco jednoduchého udělat? Kufry jsou dotažený na max. Vzhledem ke špatným zkušenostem s Ritchey nevidím jako řešení přechod k jiné značce a stejně jsem teď relativně chudej..

      Díky za tipy a omlouvám se, jestli už tu takový thread je, já ho nenašel.

      0 0
      • Hornet  

        Tak kup 540-ky.

        0 0
      • pepek  

        Já jsem tu vůli měl vždy-mám už druhý 520ky a ta vůle tam byla hned od začátku-je daná rozdílem výšky osazení kufru a tlouštky toho plechu, ne?

        0 0
        • Wojtek  

          ja ji nemam, boty od scottu to vyřešili, mají vyší podrážku, takže se opírá o pedál a vakl neni citit

          0 0
          • Vilém  

            nj, ale jak dlouho? Jednak se omacka plast podrazky, jednak se obrusuji kufry.

            0 0
            • Alibaba  

              JJ, já jsem si ohobloval kufry i podrážku (moc jsem chodil ;-)), takže letos už vůličku mám.

              0 0
            • Wojtek  

              tak mam je už rok, a vule žadná, amyslím že kufr se ošoupává uplně stejně, spíš míň než s vůlí

              0 0
              • Alibaba  

                Mě začala vůle až čtvrtou sezonu, jiný už má za tu dobu pedály nové.

                0 0
    • matts1  

      Trošku mimo téma. Já bych se chtěl zeptat na radu, co dělat s vrzáním pedálů při kombinaci Shimano M520 a tretry Spešl? To je děs. Vyloženě vrže bota o pedál, když přešlápnu, tak je chvilku klid, ale za chvilku zase.

      Na biku to ještě přežiju, tam to tolik nevnímám, protože je rachot z jízdy, ale na silničce mě to s…

      0 0
      • Ricci  

        Mne obcas vrzgaju(piskaju)pri urcitej polohe aj tretry Bontrager,ale nie je to take hrozne,je to materialom podrazky a tazko sa s tym da nieco urobit…

        0 0
      • mr.antik  

        zkus silikonovej olej na gumu/plast podrážky

        0 0
        • Hornet  

          JJ, tiez mi to niekedy robilo na starych tretrach(Diadora), a silikonovy olej na tretru-kufor a na pedal a bolo ticho.

          0 0
      • obda  

        Můžu tě uklidnit, mám zcela stejný problém (520×Spešl). Dost mi pomohlo ukrojit vystouplou „ohrádku“ plastu v místě, kde dřela o pedál. Ale úplně potichu to není.

        0 0
      • lidumil  

        Mě to dělá taky, stačí trochu pohnout nohou a přestane to. Nic jsem nemazal, prostě to je dané konstrukcemi bot a pedálů.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.