VIDLICE KOLEM 5000,- PLS HELP ME !!!!!!!

49 nepřečtených
  • HUNT3R

    Zdarec… Jelikož mi moje vidla de už do kytek, tak bych potřeboval poradit do jaký mám jít… Jezdím na velkým kole dirt jump, často jezdím na bmx dráhu a neodpustím si ani lesík (kořeny a tak). Jezdím už tuším 4 sezonu včetně této… Jelikož můj rozpočet je silně omezen, tak bych si asi vybral jednu z techto:

    1. SR Suntour RUX E 130mm model 06
    2. SR Suntour DURO dj E model 07
    3. Manitou Stance Static 100mm 20mm osa
    4. Manitou Stance Flow 120–150mm 20mm osa

    Mám kolem 90 kg, tak nevím kterou..... PoraĎte mi pls pls pls pls pls pls pls pls !!! :-)

    0 0
    • Nimrod  

      ani jednu, vem nějakou bazarovou starší maruš

      0 0
    • vlk  

      A co Tora.Co si vzpomínám někde na netu měli nějakou verzi za 5500,–.

      0 0
        • vlk  

          Jo, jo ta taky, ale já někde viděl pružinovku.Ale už si fakt nevzpomenu kde.

          0 0
          • Páník  

            za 5 a pul jsem ji kupoval zde… www.kolokolo.cz/…a-302-u-turn

            0 0
            • vlk  

              bingo, to je ono

              0 0
            • HUNT3R  

              ta tora se mi mooooc líbi, ale nebude na mě měkká…docela řezník s 90kg su…tak nevím ??????

              0 0
              • vlk  

                U mne je na 80Kg dobrá, ale u Tvé váhy bych zkusil se rovnou domluvit s prodejcem, zda by ti ji nedodal s tvrdší pružinou.Myslím, že by to pro něj neměl být problém.

                0 0
                • HUNT3R  

                  A co je tam všecko regulovatelný????? ten zdvih… to je od těch 85–130mm plynulá regulace, nebo jak? A odskok tam je regulovatelnej? nebo eče něco? Jen abych věděl :-) A chod její je citlivej?

                  0 0
                  • vlk  

                    u té co napsal Páník tak akorát plynule zdvih a zpětné tlumení.Tato je ochuzená a motion control, takže nastavení kompesního tlumení a uzavření to nemá.

                    0 0
              • Páník  

                hmmm,tak to bude problem,zvlast pokud ji chces vozit na 130mm…ja mam 75–80kg a na skoky mi prijde mekka,neni problem ji dat nadoraz a to nedavam zadny sileny divociny. S tou vymenou pruziny to taky nevidim zrovna nejlip…jednak jsou drahy (pres litr) a hlavne nejsou…ja osobne si ji prez zimu necham nekde umotat za par kacek. Jinak Tora mi za ty prachy prijde jako supr vidle,je tuha a myslim,ze hodne vydrzi

                z tveho vyberu bych volil Ruxe…osobne neznam,ale co jsem cetl,tak asi neni spatnej…sam jsem o nem uvazoval,ale odradila me vaha,coz tobe asi vadit nebude

                0 0
                • HUNT3R  

                  tak jako tu 130 bych měl do lesa aby žehlila, a zas na ten dirt jump bych tam dal 100mm…Se chová rozdílně když tam máš 100 nebo 130mm???????

                  0 0
                  • milan1  

                    Stále se setkávám se stejnými omyly a opakuje se to pravidelně, zkusíme to vyřešit? Neexistuje vidlice, která spojí tvé požadavky dohromady. Volby zdvihů není u vidlic určena pro Dirt a freeride ale čistě jako nastavení pro XC jízdu. Dirt ve skutečnosti vyžaduje vidlici, která utlumí velké rázy, nepotřebuje vysoký zdvih a citlivost není na prvním místě. Tohle nevyřeší zdvih ale výměna pružiny. Tyhle valstnosti se pouhou změnou zdvihu nedosáhnou.

                    Nejlépe těmto protichůdným požadavkům dokáže vyhovět RUX S. Přesto není úplně ideální, změnou zdvihu nedisponuje.

                    A teď k Toře a jejím nejlevnějším variantám. Materiálově je to naprosto totožné s Durem D. Stačí se podívat do materiálové specifikace a STKM totožný u obou je ta nejnižší ocel užívaná u vidlic. CrMo meateriál se najde až na verzi 318 a Duru E. Naproti tomu třeba zmiňované Manitou mají CrMo již na Stance. To je jenom k tomu vybírání nejlevnějšího, z nejlevnějších.

                    V téhle oblasti a v těchhle cenách opět exceluje RUX s Duralem a masivností. Váhu je třeba respektovat, je to ocelová pružina, doladitelná vzduchem a navíc, díky ladění tlumiče dokáže nabídnout bezkonkurenčně nejvyšší možnosti, v seřízení, které ostatní vidlice nabídnout nemohou. Mnoha lidem jejich chod stačí a je opravdu velmi dobrý ale i zde se rezervy nacházejí.

                    0 0
                  • Páník  

                    jj,kdyz snizis zdvih,tak „prituhne“…ale jak rika Milan 1,Tora je spis XC/lehky endurko vidle…

                    0 0
      • kesu  

        davam ji hlas,SR funguje jen nekdy a stance chyta vakl,krom toho ze to neni technologickej zazrak..

        0 0
    • honza.biker  

      No nevim jestli vzduchovou TORU na DirtJump…

      0 0
      • fousek  

        No za 5500 vzduchovou Toru neporidis, poridis pruzinovou 302 a rek bych ze vydrzi docela dost (tak 1,5m drop na placku nekolikrat za sebou) a nic se ji nestalo

        0 0
        • vlk  

          „dost (tak 1,5m drop na placku nekolikrat za sebou) a nic se ji nestalo“- no tak to bych nebral jako srovnání.To vydržel i můj Duke a to má 30 mm al nohy.

          0 0
          • TinkTink  

            Jak Vas tu tak posloucham, tak bych Vas chtel videt :)

            0 0
            • fousek  

              No je mozny ze to bylo min, nemeril sem to, ale jestli na tom trvate tak to nejak zmerim a zdokumentuju

              0 0
            • vlk  

              Tak se musím poopravit.Dnes jsem jel okolo a tak jsem to změřil je to 112cm a ne 150 m.Nájez je po rovné silnici a odraz je stejně v rovině jako dopadová plocha -prostě klasický 1 vysoký schod.Dopad v malé rychlosti -ono se těsně před nájezdem na odraz musí zatoči o 90 stupňů.

              0 0
          • fousek  

            no tak je Duke taky na DJ:-)

            0 0
            • vlk  

              :o) A nebo jsou na DJ požadavky o něco větší než bylo napsáno.

              0 0
          • Peslezedirou  

            Asi fakt jezdím bábu s nůší ale 1,5 m jsem na XC nikdy nedal, teda spíš jsem se o to nikdy nepokusil. Mě stačí tak 60 cm, při 90 cm slejzám :o)

            0 0
            • MlokCZ  

              No to jsi na tom ještě dobře. To já při 60cm slejzám.

              0 0
          • Peslezedirou  

            Shive, teď jsem na stole změřil 1,5 m, kua to je výška :))) Fakt to bylo 1,5m? :)

            0 0
            • vlk  

              Já to o víkendu raději přeměřím metrem, abych tu nehlásal bludy.

              0 0
            • fousek  

              Zkusim to vyfotit a zmerit, mam dojem ze by to dal kazdej, on je to vpodstate z kopec na kterej navazuje jeste prudsi skopec, pak kousek rovinka a zas skopec, takze kdyz jedes pomalu tak to sjedes a kdyz jedes rychle tak to skocis, vypada to mirumilovne:-), no diry 1,5 m bych se normalne na XCcku taky neodvazil. No jestli to bylo 1,5m ti nereknu, ale pres 1m to je urcite

              0 0
              • Peslezedirou  

                mírumilovně, to zní krásně :o))))) zapisuju do slovníku :)

                0 0
              • TinkTink  

                1,5m drop na placku = drop, ktery urcite nesjedes hele…tak to rovnou vyfot :-D

                0 0
                • fousek  

                  kazdej mame asi kapku jinou predstavu o dropu, OK vyfotim to

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Vypada to, ze se dneska jeste pobavim :)

                    0 0
                    • fousek  

                      Dneska tezko, jestli na to nezapomenu tak nejdriv v pondeli:-)

                      0 0
        • DragON  

          a co tahle? uvažuju o ní na jaro: kupkolo.cz/pro­duct_info.php?pro­ducts_id=1280

          0 0
    • Tukos  

      Snadná rada, pokud se suntouru nebojíš, kontaktuj Milana Slance a za dobrý peníz pořídíš. Já od něj bral letos loňský model XC PRO za 4.500,– Sametový chod, naladěno na mou váhu (mám o dost více než ty), možnost regulace zdvihu 60–120 a zamykání (oboje z řídítek). Původně mi nabízel i laděného RUXe, ale nevzal jsem jej jenom pro můj xc rám. Jinak letos je v nabídce i ta moje vidlice se zdvihem 0–140 mm a ve VELu ji hodnotili dost dobře. Kontakt najdeš na tuning-test.cz/ Tak a jsem zvědav na ty reakce.

      0 0
      • TomasN  

        Ja bych to bral jako dobrou radu do zivota…

        0 0
    • dieegoo  

      www.bike-mailorder.de/…l::3821.html

      co tohle?

      0 0
      • HUNT3R  

        do maruši nikdy.....jako může byt moooožna pevná, ale jeji chod je na urovni kojence..... je to otřes. Taky proto se jí říka DJ. ale dík za reakci

        0 0
    • L4coste  

      Já vozím Stance Flow 06 na FR.. (občas DJ) a naprostá! spokojenost (viz. muj bike)

      0 0
      • L4coste  

        jeste dodatek: chod super.. zehli to skvele.. ale porad to ma rezervu na vetsi skoky… luxus za ty penize..

        0 0
        • HUNT3R  

          Kamoš ju měl taky… tuším a prý měl problémy s únikem oleje v oblasti regulace odskoku, jak je to u tebe? a co vakl nic???? asi bych koupil tu na pevnou osu…

          0 0
          • L4coste  

            tak to nevím, já zatím žádný problémy nemám, vakl vůbec.. jakože prozatím můžu říct fakt, že mít stejný peníze jak předtím, kupuju to samý znovu.. sice to vozím jen na 150, takze nastaveni zdvihu tam mam da se rict na okrasu.. ale nesetkal sem se s jedinym problemem. ze zacatku si kup teflonovej olej a první dny to maz.. pak uz nemusis(tak po tydnu).. a super.. jen se musis vyrovnat s tim, ze to vsichni vsude kritizujou :D.. coz sem nikdy nepochopil proc..

            0 0
            • Páník  

              no oni tyhle levnejsi vidle od Manitou nemaji moc dobrou povest…ale mozna,ze se u Indiana blyska na lepsi casy…uz to,ze prestali delat to nitridovani na ocel co nedrzelo je gut a cetl sem,ze snad i osefovali i ty vakly. Ja osabne mel dve Splice,coz je v podstate to samy jako Stance,ale na jemnejsi zachazeni…a ty vidle byly fakt divny

              0 0
              • L4coste  

                splice nevim.. nikdy sem nemel moznost vyzkouset.. ale stance flow 06(a predpokladam ze 07 taky).. jak sem psal vys-super.. delam s tim celkem hodne kraviny.. mam 80kg.. a drzi.. bez vaklu, bez uniku, bez problemu.

                0 0
                • Páník  

                  tak pak je vse ok;)

                  0 0
                • HUNT3R  

                  hele.....já mám 90kg, takže docela řezník, ta pružina co je v tom Flowku je dost tvrdá, nebo je u tebe na hranici nebo jak??? A de poznat při regulaci odskoku hodně rozdíl????

                  0 0
                  • L4coste  

                    u mě je to tak akorát, ale novou pružinu si můžeš koupit kdyby to bylo moc měkký, myslím za 150 nebo tak nak.. možná ti to vymění zadarmo… jak kde.. a regulace odskoku..no to ti nereknu.. mam to dany tak na stred a nemenim to..

                    0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce