vidlice do 7000 pro 72 kg jezdce

32 nepřečtených
  • safik

    Ahoj, rád bych jestli by ste mi mohli doporučit vidlici na all mountain cenově tak do 7000 pro moji váhu cca 72 kilo. Nemusí to být úplná žehlička, ale na mojií váhu je toho většina v originálním provedení dost necitlivá. Zajímaly by mě i jiné možnosti než Epicon od Milana (proti Epiconu ani Milanovi samozřejmě nic nemám). Dáky

    0 0
    • jakub  

       a nechceš ode mne Marzocchi Maraton S – ETA,,?? zdvih 100??

      0 0
    • marapara  

      RS Recon

      0 0
      • Evilcleaner  

        myslím že recon je dobrá volba, zkoušel jsem ho docela důkladně a jezdí hezky, ale sám za sebe bych ti doporučil přihodit 900 a koupit rebu, jezdím ji a příjde mi lepší a citlivější než recon, kromě toho že je o dost lehčí (víc než 200g)

        0 0
        • safik  

          O Rebe už jsem taky přemýšlel. Jezdiš ji originálně nebo sis ji nechával upravovat?

          0 0
        • marapara  

          Taky bych to tak viděl. Těch 900 připlatit stojí za to. Je lehčí a ten chod je celkem podobný i citlivost.

          0 0
          • safik  

            Jo a ještě které provedení reby jezdíte? Pro mě je přijatelné SL, to je tak kolem 8000…

            0 0
            • marapara  

              Já jezdím Race. Rozdíl mezi Race a SL je jen v tom, že si můžeš kolečkem floodgate (bez použití nářadí) nastavit sílu otevření vidlice, když je zavřítá poplockem, při nárazu. U SL je to u některých verzí napevno, bez možnosti regulace a u některých je to pod krytem, nastavuje se to imbusem.

              0 0
              • safik  

                Uz to vidim. Jak je možné rozlišit která Sl to má napevno a u které je to stavitelné přes imbus? V nabídce obchodů jsem to odlišené nenašel…

                0 0
                • marapara  

                  To ti přesně neřeknu, snad model 2008 už má ten stavitelný gate imbusem.

                  0 0
                  • safik  

                    Tak díky za pomoc s výběrem.

                    0 0
                    • marapara  

                      Kdyžtak dej dotaz na prodejce, jestli je na SL verzi stavitelný floodgate imbusem nebo ne. Určitě ti dá vědět.

                      0 0
                      • safik  

                        Nojo, jenže víš jak to kolikrát je…mmm asi ano, mělo by to tak být, zatím sem se  stím nesetkal ale určitě to tak bude. Ti řeknou že jo, jen aby to prodali. ALe udělám to tak, uvidím s čím se vytasí.

                        0 0
    • Smazaný účet  

      nepíšeš zdvih! na allmountain je dobrá např tora s u-turnem 85–130mm, nebo epicon 80–140mm

      0 0
    • mr.antik  

      Já teda furt nevim, co to ten allmountain je… Mě přijde, že je to všecko možný kromě silničky, když už tady vidim, jak se nabízejí 100mm vidle…

      0 0
      • Smazaný účet  

        já si teda dokážu představit co je to AM, ale to s těmi vidlemi 100mm mě taky zaráží…

        0 0
    • scret  

      kolik chces zdvihu?? budu mit nejspis na prodej uplne novou Marzoku XC 600 TST2 140mm, tak kdybys mel zajem, napis mi na mejl…

      0 0
      • safik  

        Jee, ta 140 je pro mě zbytečně moc. Navíc jezdím hardtail tak bych ji do důsledků asi ani nevyužil.

        0 0
        • scret  

          no nevim nevim,psal si ze chces AM vidli a pak se tu bavite o Rebe:) tak nevim,ale nekdo z nas je tu trochu zmatenej:)

          0 0
          • safik  

            To je mozne…:) Objevil jsem teď na netu RS Revelation za cca 8000. Nemáte s ní někdo zkušenosti? Co jsem e dočet tak je cekem identická s Rebou + U turn. Nevíte někdo jak je an tom s citlivostí?

            0 0
            • Fenous  

              Jenom k tomu U-turnu-snizovani vysky vidlice je urcite fajn vec, ale U-turn je k nicemu, musis tocit jak silenej koleckem a leze to hrozne pomalu, na jezdeni rekl bych celkem k nicemu, pokud teda neplanujes jezdit treba hodinovy technicky vyjezdy do prudkyho kopce.

              0 0
            • scret  

              RVL by mel byt tusim citlivy v zakladu jako Reba U-turn…

              0 0
              • MlokCZ  

                Citlivost se liší kus od kusu. V průměru jsou ale na tom všechny dual air RS vidlice ± stejně. Tedy RVL je na tom podobně jako Reba jak s u-turnem, tak bez u-turnu.

                Co má ale RVL stejné s Rebou s u-turnem je v originále dobrý průběh, tedy není příliš progresivní jako Reba bez u-uturnu.

                0 0
                • safik  

                  Z toho by vycházela lepe REVELATION ikdyž je krapet hmonejsi nez reba. Ale za 8000 bych sehnal jen rebu bez u turnu, tak je to asi jasny…

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Pokud nechceš upravovat vidlici, tak bych také vzal RVL kvůli průběhu, když u-turnová Reba je drahá.

                    Ovšem můžeš nechat Rebu bez u-turnu upravit, tím získáš průběh jako u té u-turnové a k tomu ještě lepší citlivost (já mám třeba upravenou i u-turnovou, kde se upravovala tedy pouze citlivost).

                    0 0
                • scret  

                  diky za vysvetleni…

                  0 0
    • safik  

      Ještě poslední dotaz, je trošku bokem. Tloušťka sloupku udávaná jako 1 1/8 = 28,6 mm v palcích…?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.