• strevo5

    Chci si koupit novou vidlice na mího hardtaila ,hlavní prioritou je pro mě poměr cena/výkon.Zdvih si představuji buď 120mm nebo 130mm.Radši preferuji vzduch ať už solo AIR nebo Dual Air před pružinou.Přemýšlel jsem o Rebje ale to bych si musel trošku připlatit ale tahle není taky špatná BF

    0 0
    • Bafoon  

      tady bude zas veselo :-)

      koukni na nabídku tuning-test.cz

      0 0
    • Ruprt2  

      ty jo konecne poradne tema co me taky zajima pritom se tu o tom vubec nepise

      0 0
    • metr-x  

      A vítězem se stává…Epicon od Tuning-Test :D

      0 0
    • Quik  

      EPICON TT … dost citliva , doporucuju … ani nepremejslej o jiny :D

      i kdyz ten je na xc tak nevim … :))

      0 0
    • Smazaný účet  

      ty jsi střevo…

      0 0
    • maajkee  

      Přidej litr a máš rebu

      Pokud jseš ale typ, co touží po rodinným domku na městský periferii, s malou zahrádkou a bazénem, tak si kup Epicona :)

      0 0
      • Pumsc  

        :DDD

        0 0
      • Quik  

        nutno podotknout že ve verzi tt :D

        0 0
        • Smazaný účet  

          no, audi TT by se mi k tomu baráčku líbilo

          0 0
          • Quik  

            s upravenejma tlumičema od milana ;) :D

            0 0
          • fousek  

            V TT jezdej holky a buzeranti

            0 0
            • Hnoj  

              Svatá pravda ! Má to jen automatickou převodovku, to je zaručenej způsob, jak zničit jakýkoliv auto :-/

              0 0
            • Smazaný účet  

              Ach ta závist :0)

              0 0
              • maajkee  

                ty ho máš jo? :)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ne, ale kdybych na něj měl, tak si ho z fleku koupím a kecy o tom, že v TT jezdí jenom buzeranti a holky by mě opravdu nechaly chladným. Takové TTS nebo TTRS už určitě pro holky není, a i verze 2.0TFSI by mi 100% stačila.

                  0 0
                  • maajkee  

                    to že by tě ty kecy nechaly chaldným by ale nic nezměnilo přece na tom, že to auto je pro buzeranty a holky :)

                    0 0
                  • duk  

                    Kdybych měl z fleku tolik peněz na auto, tak bych si 100% vybral něco jinýho, než sporťák pro baby :-D

                    0 0
                    • maajkee  

                      přesně tak :))

                      0 0
                      • Ruprt2  

                        kam to ten svět spěje. Na jekylla se nesmí dát blatník, TTčko si může koupit jenom holka.

                        Je takových nařízení víc?

                        Možná by to ti, co se v tom vyznají (Maajkee), měli vydat knižně, aby jsme se my hlupáci lépe orientovali.

                        Já třeba jenom vím, že bych nikdy nechtěl Canondalle protože ho má v Mechově každý druhý a nebavilo by mě nad ním dělat po večerech ACH! :-)

                        0 0
                        • alinceb  

                          Ty si mi nějaký militantní…:)

                          0 0
                        • maajkee  

                          Co to meleš zase vole? :)

                          Jakých nařízení? To jsou jen moje osobní pocity.

                          Čím dál víc mně připadá, že máš z těch Cannondalů nějakej komplex :)

                          0 0
                          • fousek  

                            myslim ze dneska by ses mel najist masa zase ty:-)

                            0 0
                            • maajkee  

                              Já jsem před chvílí dojedl :) Uvařil jsem mletá s fazolema a chilli :D

                              0 0
                              • karliner  

                                Tak to tě asi podvedli a rozemleli ti soju :-)

                                0 0
                                • maajkee  

                                  Neboj, jakožto bývalý vegetarián soju poznám na sto honů :)

                                  0 0
                                  • alinceb  

                                    To vegetariánství je v Mechově nějaké nakažlivé. Ségra když tam studovala, tak taky přestala žrát maso…pak jí to naštěstí pustilo:)

                                    0 0
                                    • maajkee  

                                      Tak ono pokud chceš něco kritizovat nebo odsuzovat, tak to musíš sám alespoň vyzkoušet, no a pak už víš jak se věci maj :)

                                      0 0
                                      • alinceb  

                                        Stačilo vidět, jak je jí z toho šoufl, padají jí vlasy atd…děkuji, ale testovat to nebudu…

                                        0 0
                                        • maajkee  

                                          je jí šoufl, padají vlasy? :)

                                          Mám takovej pocit, že tohle vegetariánstvím fakt nebylo :)

                                          0 0
                                          • alinceb  

                                            Možná nešťastnou kombinací vegetariánství/stu­dium medicíny…Každopádně jí chyběly důležité bílkoviny, které jsou v mase…

                                            0 0
                                            • maajkee  

                                              Každopádně jí chyběly důležité bílkoviny, které jsou v mase

                                              ale nééé, typickej názor masožrouta co se o vegetariánství nikdy nezajímal :) No nic, nechme tohoto tématu :)

                                              0 0
                                              • alinceb  

                                                Sem masožrout a jsem hrdý, že žeru jen to, co někdy běhalo, lítalo nebo plavalo…:)

                                                0 0
                                            • pepino  

                                              A studovala rentgenologii..

                                              0 0
                                            • Vegan  

                                              No ty kraso „důležité bílkoviny, které jsou v mase“ nechces si neco precit o to jak vznikaji bilkoviny, jak se travi a jak snima telo naklada ? nez zacnes mlit takoveto zcestne kraviny. Ja i pritelkyne jsme vegany ( nikoli vegetariany ) jiz cca 11 let a ze by nekdo znas mel problemi o tom se neda rici slovo spise naopak to resi problemi z atopickymi exemy atd… Vegetarianovi pri rozumnem stravovani nemuze chybet vubec nic a veganovi pokud si to nehlida maximalne B12, ale tim to zacina i konci.

                                              0 0
                                              • alinceb  

                                                Koukám ale, že to zjevně neřeší problémy se znalostmi elementárního českého pravopisu…:) Hold i tak neznalost neomlouvá. Radši budu jíst maso a nebudu řešit, co mi chybí a co ne…

                                                0 0
                                                • Vegan  

                                                  Ano jak proste zatimco ty mluvis o necem o cem vys prd tak se radeji obujes do neceho o cem vys jeste vetsi prd… Dislexie, disgrafie, atd… ti evidentne nic nerika… :-/

                                                  0 0
                                                  • jIrI___  

                                                    Kdybys žral maso… :-D. Ne, každý ať si jede podle svého a toho, co mu vyhovuje. Na mě občas lidi taky hledí jak na vola, když řeknu, že ani k pivu nejím uzené koleno nebo žebra :)

                                                    0 0
                                                  • alinceb  

                                                    Dislexie i disgrafie mi něco říká, ale nikdy mě to nepostihlo, proto mě pravopisné chyby tahají za oči. Vypadá to, že těmito poruchami trpí zhruba tak 30% přispivatelů tohoto fóra (převážně mladších ročníků)…:/ Jasně, že to nepoznám po drátě, tak nechápu, proč reaguješ tak jak reaguješ – stylem ho*no o tom víš, tak mlč…

                                                    Všeobecně moc nechápu, co lidi vede k vegetariánství (snad jen soucit s nebohými zvířátky) a už vůbec ne, co je vede k veganství. Oba tyto životní styly jsou proti přírodě. Člověk je všežravec a jeho organismus je uzpůsoben k trávení jak masa, tak rostlin…

                                                    Neříkám, že není možné tak plnohodnotně žít, ale člověk si o tom musí hodně přečíst a uzpůsobit vegetariánství svoje stravovací návyky – tj. doplňovat chybějící prvky stravy. To asi moje sestra neudělala a po cca. 2 letech začala mít zdravotní potíže (není to jediný případ, o kterém jsem slyšel).

                                                    O veganství ani vegetariánství nic bližšího nevím, protože mě to jednoduše nezajímá. Nech si laskavě příště své militantně-veganské výlevy od cesty…

                                                    PS: Připiš si do nicknamu: Vetgan-Dislektik-Disgrafik , abys příště nebyl za blbce, ale jen za postiženého touto poruchou…;)

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Člověk je všežravec a jeho organismus je uzpůsoben k trávení jak masa, tak rostlin…

                                                    Ne, ty prostě mluvíš o něčem o čem fakt vůbec nic nevíš, tak o tom radši nepiš :)

                                                    Člověk se vyvinul jako býložravec a i dnes má s trávením masa daleko větší potíže než s trávením rostlinných věcí. Maso člověk jí v poměru svýho vzniku jen minimálně času. Dřív si to zvíře člověk alespoň ulovil a měl k němu pokoru a respekt a děkoval přírodě a nelovil zbytečně. Dnes se maso bere bohužel už jen jako produkt, hmota a podle toho se se zvířaty taky nakládá a to je většinou tím hlavním co lidem co dají na vegetariánství, nebo veganství vadí.

                                                    Já jsem se holt smířil s tím, že jsem hovado a maso zase žeru, protože jsem po celou dobu vegetarianství měl na něj strašnou chuť :)

                                                    0 0
                                                  • pepino  

                                                    Které vývojové období člověka myslíš, kdy byl jen býložravec? Rozveď, dík.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Než vzal člověk sběrač do ruky pazourek a dostal tak nástroj na zabíjení.

                                                    a ještě malej příspěvěk:

                                                    Zajímavá jsou i zjištění, která jsou uvedena mimo jiné v knize „Místo člověka v přírodě“ T. H. Huxleyho v níž předkládá některé biologické a anatomické důkazy toho, že člověk není masožravec:

                                                    1. Střeva masožravců jsou velmi krátká, aby umožnila rychlé vyloučení hnilobných bakterií. Býložravci, včetně člověka, však mají střeva velmi dlouhá, aby kvasné bakterie mohly řádně natrávit rostlinnou stravu.

                                                    2. Masožravci mají dlouhé zuby a v mnoha případech zatažitelné drápy k zabíjení a přidržování kořisti, zatímco býložravci mají zuby a drápy zahnuté a někteří z nich navíc rohy sloužící k obraně.

                                                    3. Čelisti masožravců se mohou otvírat a pohybovat pouze svisle, zatímco u býložravců i do stran (při přežvykování).

                                                    4. Masožravci se nepotí, ale regulují tělesnou teplotu vyplazeným jazykem a rychlým dýcháním. Býložravcům k tomu naopak slouží potní žlázy, jimiž také z těla vylučují různé zplodiny.

                                                    5. Sliny masožravců neobsahují ptylin (jako je tomu u býložravců). Proto nemohou natrávit škroby.

                                                    6. Masožravci vylučují ve srovnání s býložravci desetkrát více kyseliny chlorovodíkové, která dokáže rozložit kosti v potravě.

                                                    7. Masožravci vodu chlemtají, ale býložravci ji sají.

                                                    8. Masožravci disponují pevným počtem zubů se zvláště výraznými špičáky, zatímco býložravci mají špičáky krátké, neuzpůsobené k trhání masa.

                                                    0 0
                                                  • pepino  

                                                    A v ráji byli dinosauři společně s ostatními zvířaty a všichni žili pospolu. Aha, tak dík za „osvětlení“. Tohohle najdu na netu plno:)

                                                    Mimochodem, co šimpanzi?

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    hele, to nemá smysl, ještě jsem se nesetkal s masožroutem co by si nedokázal pojídání masa obhájit :)

                                                    0 0
                                                  • Ruprt2  

                                                    setkal.

                                                    já si obhájit nedokážu, ale hlavně nevím, proč bych to dělal :-)

                                                    0 0
                                                  • jIrI___  

                                                    „K lahůdkám z živočišné říše patří termiti, mravenci a housenky. Když šimpanz najde termitiště nebo mraveniště, použije klacík k jeho prozkoumání. Pokud je větvička dostatečně plná chutných soust, šimpanz ji vytáhne a hmyz slízne. Skupina šimpanzů příležitostně spolupracuje při lovu větších ptáků a savců včetně mladých prasat, opic a antilop. Spolupracují i na následné hostině.“ z wikipedie

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    však taky ale šimpanz není předek člověka :)

                                                    0 0
                                                  • alinceb  

                                                    Ale velice blízký příbuzný…

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    To možná, ale je to jiná větev. A pojídání termitů z nich nedělá masožrouty :)

                                                    0 0
                                                  • Jarque  

                                                    Měl bych k tomu pár poznámek:

                                                    1)Člověk se nevyvinul ze šimpanze, ale mají společného předka, ten žil před cca. 7 miliony let (plus mínus nějaký ten milion… :)

                                                    2)Člověk je všežravec. Homo erectus, evolučně nejúspěšnější druh v dějinách člověka, dosáhl svého úspěchu právě díky masojídkovství – k obrovský vývoji mozku nutně potřeboval zdroje kvalitních živočišných bílkovin. Ty získával především sběrem hmyzu a pojídáním mršin. Lov nehrál hlavní roli…

                                                    1. Argumentovat, že člověk nemá drápy a velký špičáky a tím pádem

                                                    usuzovat na jeho pouto s býložravci je hovadina. U člověka se špičáky zmenšily kvůli tomu, že si vytvořil kulturu a nástroje…

                                                    4)wiki není relevantní zdroj…

                                                    1. Šimpanz žere maso, loví menší savce, skupiny šimpanzů mohou

                                                    spolupracovat a efektivně lovit opice. Šimpanzi občas také zabijí a sežerou jiného šimpanze (vesměs mláďata)

                                                    1. Nejsem žádný milovník masa, jím jej jen výjimečně
                                                    0 0
                                                  • Jarque  

                                                    Sakra, nějak se to blbě naformátovalo…

                                                    1. většina předků anatomicky moderního člověka byla všežravá.

                                                    Výjimku tvořili robustní australopitéci (A.robustus,A­.boisei, A.garhii atd.), slepá vývojová větev, vyhynuvší kvůli svojí nechopnosti přizpůsobit se změnám v prostředí

                                                    0 0
                                                  • Jarque  
                                                    1. vegetariánství nikomu neberu. Při rozumném praktikování se s tím dá

                                                    úplně normálně fungovat. (což samozřejmě platí pouze pro dospělé jedince!)

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Ok, ale nikdo nemůže prostě říct, že jíst maso je správný a tak to má být a nejíst maso je divný.

                                                    0 0
                                                  • alinceb  

                                                    Může, protože jíst maso je přirozené…je to dané evolucí…je to stejně divné, jako když pes žere jen granule nebo prase jen šrot…

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    No a jsme u toho, to prostě nemá cenu, ty to víš prostě nejlíp a hotovo.

                                                    Ty prostě nemůžeš uznat, že co je a co není správný neví nikdo na tomhle světě.

                                                    0 0
                                                  • Jarque  

                                                    Jíst maso je správné zdravotně, nejíst maso je správné morálně. Spor přirozenost x kultura

                                                    0 0
                                                  • jIrI___  

                                                    Nevím sice co je nemorálního na nejezení masa, ale dejme tomu, že máš pravdu.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    to on ale nepsal :) on psal že nemorální je ho právě jíst :)

                                                    0 0
                                                  • jIrI___  

                                                    Máš recht, já to špatně napsal, ale myslel dobře :) Správná verze: "Nevím sice, co je nemorálního na jezení masa..

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    to právě nikdo nemůže posoudit, co vlastně je a není morální, to je pro každýho jiný.

                                                    Každopádně ono víc nemorální je spíš to jak se to maso k člověku dostává.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    ach jo :)

                                                    Jíst maso je správné zdravotně

                                                    ona vlastně rakovina tlustýho střeva, to je uplný prd, jinak je maso náramně zdravý ;)

                                                    A vegetariáni umíraj každej den na špatnou výživu.

                                                    Proč jste ***** tak jednostranný?

                                                    0 0
                                                  • Jarque  

                                                    Rakovina tlustého střeva je z uzenin, ne z masa… A s tou morálností – abych si mohl dát maso, tak někdo musí zabít živého tvora se silnými emocemi, intelektem (prase!) a vyvinotou nervovou soustavou. To ale ať si každý posoudí sám

                                                    0 0
                                                  • Jarque  

                                                    A navíc nezdravé je především TUČNÉ, prorostlé maso z průmyslově vykrmovaných zvířat. Takovej králík od babičky je zdravotně absolutně ok…

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    No však o tom to je. Ta babička se o ty králiky stará alespoň s láskou, ty zvířata maj mnohem míň stresu.

                                                    0 0
                                                  • Jarque  

                                                    Pro dědu jsou jako děti… V hospodě v devět večer: „Já už musím jít, jeětě musím nakrmit a zavřít králíčky…“ :D Tímto navrhuji ukončit tento OT :)

                                                    0 0
                                                  • Vegan  

                                                    To co pises je naprosta blbost kterou dokazujes hned timto : 2)Člověk je všežravec. Homo erectus, evolučně nejúspěšnější druh v dějinách člověka, dosáhl svého úspěchu právě díky masojídkovství – k obrovský vývoji mozku nutně potřeboval zdroje kvalitních živočišných bílkovin. Ty získával především sběrem hmyzu a pojídáním mršin. Lov nehrál hlavní roli…

                                                    Ponevads a protoze telo travi bilkoviny jejich rozkladanim na aminokyseliny, kazda polypeptidova bilkovina musi obsahovat (temer mimo jedne „SeCys“ jez, ale obsahuje jen velmi malo organizmu) vsechny typy aminokyselin (tedy 20 respektyve vyjmecne 21 typu), aby byla stabylni jen se lysi jejich pomer. Svete div se prave polypeptidove aminokyseliny jsou ty jez jsou pro telo co se tyce prijmu bilkovyn nejdulezitejsi. Ze ziskanych aminokyselin si nasledne telo sklada vlastni bilkoviny coz je mimo jine dano tim ze jen lidske telo obsahuje nespocet unikatnich druhu bilkovin. A navic aby toho nebylo malo tak synteza bilkovin z rozstlineho extraktu probiha az z 80% efektivytou coz se o cca 30% efektivyte u extrakci z zivocisneho extraktu moc rici neda (to je zapricineno vhodnosti rozkladacich enzimu v lidskem tele coz objasnuji nize).

                                                    BTW: to je duvod proc napriklad hroznovy cukr (nejrychlejsi externi zdroj energie pro telo ) je rostlineho puvodu ;)

                                                    PS: enzimy jez jsou dulezite pro rozklad bilkovin v lidskem tele jsou pepsinogen (zaludek), erepsin (tenke strevo), trypsin, chymotrypsin (slinivka brisni)… z cehos take mimo jine vypliva, ze tluste strevo ( jakozto travici organ zivocisne potravy) co se tyce zisku a traveni bilkovyn hraje ne druhe housle, ale az cca 50te.

                                                    PSS: k nejvetsimu rozvoji mozku u predchudce nynejsiho cloveka doslo v dobe kdy se naucil rizenemu prisunu potravy, farmareni a to jakehokoli farmareni zivocisneho i biologickeho a to i za predpokladu, ze se masem jako jednou ze slozek stravy stravovali jiz pred timto obdobim.

                                                    Doufam, ze toto rozsiri obzory vsem co tu pisi blbosti o uzasne az skoro magicke vyzivnosti zivocisnych bilkovyn jejichz vyzivnost diky nizsi travici efektyvite je ve vysledku horsi cca o 50% vuci rostlinym bylkovinam.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Jenže se vsaď že ti teďka napadnou tvůj pravopis, protože jiný argumenty nemaj :)

                                                    0 0
                                                  • karliner  

                                                    To že píše jak píše, ví o svém handicapu a přesto není schopnej použít nějaký nástroj na kontrolu pravopisu je smutné. Ale snažit se jakkoliv argumentovat je zbytečné, stejně jako dohadovat se třeba s jehovistou. Je prostě o své pravdě přesvědčený.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Je prostě o své pravdě přesvědčený.

                                                    Stejně jako dalších x masožroutů co píšou, že jíst maso je správný :)

                                                    Tak prosím taky nebuď jednostrannej.

                                                    0 0
                                                  • Vegan  

                                                    Zpochybni alespon pulku z meho prizpevku vyse a mame se o cem bavit pokud to neudelas jen tim potvrzujes svou povest zvanila a flamewaristy zde na na foru.

                                                    0 0
                                                  • karliner  

                                                    Proč? Mě jsou tvoje slinty o veganství úplně šumák. Blbý je jenom to, že na rovnání následků tvých experimentů se bude doplácet ze zdravotního pojištění všech. Ale ani to neřeším, protože spousty lidí se svým zdravím hazarduje ještě mnohem víc.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Ty jseš komediant :)

                                                    0 0
                                                  • alinceb  

                                                    Koukám, že ty na to veganství máš dokonce i školu…:) Hádat se s tebou nebudu. Dle mě ( a mého předchozího biologického vzdělání gymnaziálního charakteru ) je člověk všežravec a za tím si stojím. O vhodnosti a nevhodnosti konzumace potravy živočišného charakteru se taky přít nebudu, protože jsem to nikdy nestudoval – jsem spíš technický typ.

                                                    To, že se někdo uchýlí ke konzumaci výhradně rostlinné stravy z etických důvodů je sice šlechetné, ale z globálního hlediska naprosto bezvýznamné. Pokud to někdo dělá s rozumem a důležité vitamíny doplňuje jiným způsobem – budiž, je to jeho život. Zajímalo by mě, jestli ti, jako veganovi, voní maso a jestli na něj máš chuť (podvědomě)…?

                                                    PS: Pokud bych jako akademicky vzdělaný člověk měl takovou vadu, jako je dislexie nebo disgrafie, a byl si jí vědom, tak bych se snažil, aby můj veřejně přístupný psaný projev byl pravopisně správně a lidi si o mě nemysleli, že jsem blbec, co neumí pravopis. Proto bych si, být tebou, pořídil nějaký softwarový nástroj, který by mi text upravoval…;)

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    To, že se někdo uchýlí ke konzumaci výhradně rostlinné stravy z etických důvodů je sice šlechetné, ale z globálního hlediska naprosto bezvýznamné.

                                                    Jak bezvýznamné, to přeci vůbec ne! Chceš-li cokoliv na světě změnit, musíš začít vždycky nejdřív u sebe. Když si každej řekne, že tím že něco bude dělat on se nic nezmění, tak by se nezměnilo nikdy nic.

                                                    0 0
                                                  • Jarque  

                                                    OK, nehodlám tady rozebírat chemické procesy rozkladu potravy, na to nejsem odborník. (Stejně se mi to ale moc nezdá). Vliv živočišné stravy ve vývoji člověka (fylo) byl ale klíčový, už jenom třeba z toho důvodu, že měl pestřejší jídelníček a byl tedy schopný se adaptovat i na jiné biotypy (zásadní byly pro předchůdce lidí změny v pohybu tektonických desek – vznik pohoří v Africe – zamezení přísunu dešťů od Atlantiku – změna biotypů – změna životního stylu).

                                                    Je mi celkem fuk, jestli někdo chcce nebo nechce jíst maso, ale zvedají me ze židle nesmyslé bláboly o původu člověka. Např. „K největšímu rozvoji mozku člověka došlo v okamžiku, kdy si osvojil farmaření, pojídání mrkví, květáku apod…“ Tušíš vůbec o čem mluvíš? O neolitu! (tak 5000BP) Anatomicky moderní člověk, se svými mentálními predispozicemi, se nijak výrazně za posledních 30 000 let nijak nezměnil! (Chápej to tak, že kdyby se k nám dostal člověk z paleolitu, byl vystaven stejným vlivům a stravě, tak by se nijk nelišil od lidí co denně můžeš potkat na ulici). Mozek člověka prošel největším vývojem cca před 1 mil. lety. BTW, období, které tady tak opěvuješ, tj. neolit, se svým farmařením a rostlinnou stravou byl pro člověka dost bídným obdobím. Podívej se někdy jak vypadá kostra nebo mumie (Oetzi) neolitika. Tito chudáččci měli tak 160cm, sotva stěží, hubení, churaví, nemocní lidé. (jaký rozdíl oproti předchozím „masožroutským“ obdobím!)

                                                    O antropologii a evoluci člověka se už pár let zajímám a troufám si tvrdit, že o ní už něco vím a z toho co vím, mi vychází, že všežravectví bylo pro člověka vždy výhodnější.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Tito chudáččci měli tak 160cm, sotva stěží, hubení, churaví, nemocní lidé

                                                    Za to dneska máme tak přes 180 až 2 metry, jsme tlustí, nemocní lidé.

                                                    Vývoj jak prase :)

                                                    Rozdíl akorát v tom, že máme asi o milion léku víc a umíme se dýl udržet naživu.

                                                    0 0
                                                  • jIrI___  

                                                    Jsi mě teda urazil, já tlustý ani nemocný nejsem. Máš u mě velké mínus! :)

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    nemluvil jsem o tobě, ale o lidech :)

                                                    PS: a počkej třeba za 20, 30 let :) Třeba budeš mít taky panděro jako 90% chlapů v tom věku :)

                                                    0 0
                                                  • jIrI___  

                                                    Samozřejmě, pokud nezměním svoje zažité návyky, tak ho očekávám už za takové 2 roky :)). A když se rozhlídnu po své rodině, tak bych bez panděra nezapadl :-D

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    no vida :D ať žije evoluce :)

                                                    0 0
                                                  • RUR  

                                                    Původně jsem se chtěl kouknout hesli já sa nedovím něco na téma nová vidle pro milenou mou manželku, ale baví mne to, co tady řešíte :-) Přidám vám ještě jedem celkem rozšířený antropologický názor. Jedním z nejdůležitějších aspektů v lidké evoluci někde v okamžiku vydělení Homo Habilis byla nekrofágie, ergo kladívko ckceš-li uspět v evolučním klání, žer nalezené mrtvoly … Tak kluci a Tally-ho ! :-D

                                                    0 0
                                                  • pepek  

                                                    +lidožroutství prý taky pomohlo. (hlavně prý ty mozečky)

                                                    0 0
                                                  • Jarque  

                                                    .

                                                    0 0
                                                  • Vegan  

                                                    Vim vytahuji mrtvolu :P, ale jen tak na okraj :D http://zdravi.centrum.cz/…ny-zabijeji/#…

                                                    BTW: radeji ignorujte ze ten web ma v hlavicce Zena.cz :D je to na webu zdravi.centrum.cz :) a Jsem si vedom toho, ze je to jedna studie z mnoha a jak uz to tak bejva vse je zpochybnitelne :D

                                                    0 0
                                                  • Internaut  

                                                    Můj otec za svůj život zažil 3 protichůdné zaručené vědecké názory na zdravost/nezdra­vost másla.

                                                    Tato studie prezentovaná na žena.cz je teda zaručeně správná nebo bude za 10 let vyvrácena, že to až tak pravda není?

                                                    0 0
                                                  • Vegan  

                                                    Ale vsak jo vzdyt to byla spis takova recese :) ono neni vyjimkou, ze v jden a ten samy rok vzniknou dve protichudne studie na toto tema… Ja to sem spis dal proto, ze uz ani vedci se na tom neshodnou :)

                                                    0 0
                                                  • Internaut  

                                                    Asi si požádám o desetiletý grant na téma „Prospěšnost vína na lidský organizmus“ a budu pečlivě zkoumat… :)

                                                    0 0
                                                  • jIrI___  

                                                    Stejné jako u škodlivosti vodní dýmky. Dva výzkumu a dva naprosto protichůdné výsledky. Co si člověk sám nezměří, tomu nemůže věřit :-D

                                                    0 0
                                                  • alinceb  

                                                    Zvířata se ale dělí na masožravce, bíložravce a všežravce…šimpanz je všežravec (Wiki – první odstavec, poslední věta). Prase taky většinou žere potravu rostlinného původu, ale i tak je to všežravec…i kdyby ses třeba postavil na ucho…;) Wiki – první odstavec, druhý řádek uprostřed…;)

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    co máš pořád s tím šimpanzem :) to není předchůdce člověka!

                                                    0 0
                                                  • prvniodkonce  

                                                    Ale je to hustej borec.

                                                    0 0
                                                  • alinceb  

                                                    viz. Wiki část Charakteristika, první odstavec, poslední věta…;)

                                                    To co jsi uvedl je sice pravda, ale pokud se podíváš na dřívější evoluční stádia vývoje člověka, tak najdeš i znaky, které odpovídají spíše masožravcům…

                                                    0 0
                                                  • v POHODÌ klokan  

                                                    Člověk je všežravec, ksakru! To znamená, že ve většině anatomických a etologických záležitostech je kompromisem mezi masožravcem a býložravcem. Střevo má delší, aby mohl strávit i nějaké to „listí“. Na maso stačí samozřejmě střevo krátké, to se nám tráví velice snadno (narozdíl od býložravců!). Dlouhé zuby nebo drápy nepotřebujeme, protože oplýváme intelektem (aspoň někteří z nás :-) a kořist si dokážeme ulovit pomocí zbraně, ne drápů. Celý by se to dalo zkrátka rozebrat a zpochybnit.

                                                    Rozhodně ale není člověk býložravec.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Na maso stačí samozřejmě střevo krátké, to se nám tráví velice snadno (narozdíl od býložravců!)

                                                    To si děláš srandu viď? :) Schválně si zjisti jak dlouho trávíš třeba hovězí¨, budeš se divit :)

                                                    0 0
                                                  • jIrI___  

                                                    Pokud ho člověk proloží pivem, tak je to v řádech minut :-D

                                                    0 0
                                                  • v POHODÌ klokan  

                                                    Teď jsem si všimnul, že je to ve větvi o vidlici do 6000 :-D Tady je asi možný všechno :)

                                                    0 0
                                                  • pepino  

                                                    Tak promiň, ale tahle čeština je i na mě moc… Splést výš a víš…

                                                    0 0
                                                • pepino  

                                                  Holt, ne hold, himl, když už ho opravuješ:)

                                                  0 0
                                              • Lister  

                                                Jen k té B12, zažil jsem babu, která díky své stravě (veganka) a totální zabedněnosti zapříčinila fatální nedostatek B12 u svého čerstvě nerozeného dítěte, výsledkem bylo nezvratné poškození mozku u toho drobka a to mu už nikdo nevrátí.

                                                Podobné stravování už žádá určitou inteligenci a člověk musí přesně vědět, co dělá. Jak se toho chytne debil, tak to může být obrovský problém.

                                                0 0
                                                • Vegan  

                                                  Ano jak jsem rek pokud si to nekdo nehlida a neuzna, ze je to problem a nepristupuje k tomu timto zpusobem muze to myt fatalni nasledky. a co si budme povidat zabednenci a blbci jsou i mezi vegany, vegetariany.

                                                  0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    hele a takovej dotaz. Nikdy jsem se s veganem nesetkal a zajímalo by mě, jestli třeba nemáš chuť na maso někdy když ho vidíš, třeba v restauraci u vedlejšího stolu..

                                                    Jedeš na kole kolem zahrádky kde se griluje, cítíš tu vůni.. nedal by sis klobásku?

                                                    A to třeba ani nejíš pečivo, když víš, že těsto se dělá třeba z vajec nebo z mléka?

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    ale vždyť pečivo se vyrábí i bez mléka a vajec :)

                                                    S tou chutí na maso, mám kamaráda vegetariána, co neměl maso už dobrejch 15 let a říkal že chuť už prostě nemá.

                                                    Kdežto já jsem vydržel bejt vegetarián jenom rok a poslední měsíc už byla chuť na maso fakt obrovská, takže jsem podlehl vlastnímu sobectví a maso jsem zase začal žrát :)

                                                    Každopádně už ho jím mnohem míň než předtím, dost často zařazju do jídelníčku vege stravu.

                                                    Za ten rok, co jsem maso nejedl jsem nestloustnul ani nezhubnul a vyrovnal se mi můj lehce zvýšenej tlak do normálu, teď už ho mám zase trochu vyšší a měl jsem suveréně lepší a pravidelnější stolici :)

                                                    0 0
                                                  • Vegan  

                                                    hele s tou chuti je to takova trochu alchimie. Ale ber to tak, ze na jedne strane chut masa dela z dobrych 50% koreni coz je vlastne rostlineho puvodu ( k tomu se da pocitat i napriklad rostliny olej atd… tedy ingredience jez davaji jidlu nejakou svoji chutovou stopu). A na druhe strane se rika, ze chute se kompletne preorjentuji po cca 2 letech Veganstvi ( vegetarianstvi je ponekud na puli cesty takze tady je to s preorjentaci chuti ponekud jine ). Ve vysledku to, ale funguje tak ze ja kdyz ted citim maso tak my spis smrdi a musim rict ze obcas v restauraci, kdyz si nekdo vedle dava steak tak mi ten pronikavy smrad hejbne i zaludkem :-/. Zaroven si jsem vedom, ze to co jsem pred tim nejedl pac mi to nechutnalo dnes jim a chutna mi to proste chute se celkove pohnou. Co se tyce trebas zivocisne stravy jedine co mi chybi a to si priznam, ze na to mam chut je hermelin :), ale timto zacina i konci. A v neposledni rade co se tyce veganskych „napodobenin“ salamy, syry, ""maso"" tak vsechny tyto vyrobky jez se vetsinou delaji ze soji pripadne na jeji bazi maji chut trosku jinde avsak hlavne jsou daleko mene korenene, ve vysledku tedy to co me prijde korene akorat dnes vetsinou prijde masozroutovi ponekud nevyrazne ted myslim ingredience nikoli vysledne pokrmy ponevads zrovna ja varim opravdu hodne pikantne :)

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Ale ber to tak, ze na jedne strane chut masa dela z dobrych 50% koreni

                                                    To není tak uplně pravda, spíš čím horší maso, tím víc koření, dobrej hovězí steak chce jen špetku soli a špetku pepře, žádoucí je právě co nejmarkantnější chuť masa.

                                                    Já jsem maso nahrazoval nejčastěji Robi protože sojy jsem měl už celkem pokrk, navíc po soje se hodně prdí a smrdí :D

                                                    a pak je dobrej Šmakoun (z bílku), ale to už není pro vegany, jen pro vegetariány.

                                                    Oboje se každopádně muselo dobře nakořenit, takže ta chuť se musela kořením dohnat mnohem víc než u masa.

                                                    0 0
                                                  • Vegan  

                                                    No vidis ja zase nejvic asi pouzivam seitan, robi je v necem urcite lepsi ale zase trebas na svickovou se nehodi :). A soja se musi umet perfektne pripravyt kdyz to nekdo neodhadne uplne presne tak je to naprd. A co se tyce prdeni to je prave polovicna cesta vegetarianstvi dokat se ti vnitrni bioflora uplne neprepne na veganstvi tak prdis a smrdis :) je to zpusobeno prilis agresivnimi zaludecnimi kyselinami.

                                                    0 0
                                        • karliner  

                                          A já furt dumal, proč je dalajláma plešatej.

                                          0 0
                          • Ruprt2  

                            ježiši nejsem to, který furt o nich vypouští takové hlášky.

                            A abych pravdu řekl, tak se dost líbili, ale od té doby co ho máš ty už mě to přechází :-)

                            To už je může mít každý :-)

                            0 0
                            • Ruprt2  
                              • nejsem to = nejsem ten
                              0 0
                            • maajkee  

                              Furt o nich vypouštím hlášky? :)

                              tak to jo, myslím, že asi 2× jsem tady psal něco o parádním zpracování rámu, ale to je všechno.

                              Nechápu kde jsi vzal to „furt“ :)

                              0 0
                              • Ruprt2  

                                špatná pamět a změny názorů tě taky definujou ;-)

                                0 0
                                • maajkee  

                                  Aha, na otázku kde jsi to vzal odvětíš tím, že mám špatnou pamět, super, fakt jo :)

                                  A kde měním jaké názory aniž by za to mohly praktický zkušenosti?

                                  0 0
                                  • Ruprt2  

                                    nebudu to hledat v historii, abych ti to dokázal, to mi za to nestojí.

                                    změna názorů na 29 u tebe je kapitola sama pro sebe a to nemůžeš opřít o praxi.

                                    0 0
                                    • maajkee  

                                      nebudu to hledat v historii, abych ti to dokázal, to mi za to nestojí

                                      Tak potom se tím neoháněj

                                      změna názorů na 29 u tebe je kapitola sama pro sebe a to nemůžeš opřít o praxi.

                                      Jaká změna názorů? z 29ky jsem byl nejdřív nadšenej, pak jsem na ní jezdil nadšení opadlo, protože jsme na tom nesheldal nic moc zázračnýho a zlákal mě 26 full, nicméně jsme říkal, že jednou si 29ku zase pořídím a to že 29ky haním dělám čistě z principu, protože moc lidí, co na nich skutečně jezdili a kritizujou je, není. Ale většinou je to prostě jen nadsázka a 29ky na určitěj druh ježdění uznávám. Jen nemám rád výroky typu 29ky jsou mnohem lepší a blá blá blá :)

                                      Toť vše, víc k tomu nemám co říct a celkem mě udivuješ jak se chováš.

                                      0 0
                                      • Ruprt2  

                                        na 29 nadáváš a neděláš to z legrace. To možná až poslední dobou, co si s Hnojem domlouváš jeho koupi :-)

                                        A já se chovám docela konsistentně si myslím.

                                        0 0
                    • pepino  

                      Přesně tak, baby a buzeranty s oholenýma nohama :)

                      0 0
              • fousek  

                Vim o lepsich a hezcich autech za ty prachy, ja kdybych vybiral z takovejhle aut, tak koupim Hondu S2000, Opel Speedster nebo Lotus elise (coz je vpodstate to samy co Opel) a nebo Ariela

                0 0
            • jIrI___  

              V novém typu už ne, ten je prý i pro chlapy. Aspoň to říkali v nějakém motoristickém pořadu na Primě :)

              0 0
              • maajkee  

                :D hehe, máš bod jak sviňa :)

                0 0
              • Smazaný účet  

                No jo, všichni tady si myslí, že auto pro chlapy je něco ve stylu ochcávky v dýzlu s pořádným kufrem na kupu Hnoje s Citrónem :-D

                0 0
                • maajkee  

                  ne.

                  0 0
                • alinceb  

                  Jen nevystříkaní hormoni si kupujou sporťáky…Dospělí chlapi věděj, že Combi + TDI + 4X4 je nejlepší kombinace.

                  Btw. když už sporťák za ty prachy, tak radši VW Scirocco 2.0 TSi…

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    nebo rovnou Focus RS v zelené :) http://www.km77.com/…/gra/004.jpg mimochodem ta zelená by mi skvěle šla k zelené na kole :D

                    0 0
                  • Smazaný účet  

                    Zrovna Scirocco je převlečený TT ;0)

                    A combi + TDI + 4×4 aspoň u octávie nejde kombinovat s automatem :0(

                    0 0
                    • alinceb  

                      Automat je pro ženský…:)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Když tě baví kvrdlat se šaltpákou a v zácpě se pořád starat o spojku tak tě při tom tvrzení nechám… :0)

                        0 0
                        • maajkee  

                          On má ale pravdu, řazení je na řízení to nejlepší, pěkně si tam hodit co chceš a pěkně si to vytočit :)

                          Hele nejseš ty nakonec ženská? :)

                          0 0
                        • alinceb  

                          Všeobecně by mě zajímalo, jak se ty, za takového prdelákova, můžeš ohánět kvedláním šaltrpákou v zácpě…? S automatem sem najezdil určitě víc než ty a tak vim, že je to jen pro lidi (žensky), který nemaj cit pro motor…

                          0 0
                          • fousek  

                            ALe zas na 2. stranu myslim ze sekvencni razeni u Ferrari radi neko kolem 0,1s a je to automat a to se vyplati a ty 2 spojkovy skrine budou radit podobne rychle

                            0 0
                          • Smazaný účet  

                            Zrovna na trase Krásno-Sokolov-Cheb, kterou jezdím každý den, se přestavuje 6ka (rychlostní silnice Cheb-K. Vary) a Sokolov bývá často ucpanej. Samozřejmě že nesrovnávám s Prahou/Brnem, kde ty zácpy budou asi horší, ale i tady bych automat ocenil.

                            0 0
                          • karliner  

                            Vždycky se najde nějakej odborník, pro kterýho je „dream car“ oktávka kombajn, v ropě a všehrab, viď :-)))

                            0 0
                            • maajkee  

                              Já bych to taky klidně bral, je to poměrně praktický auto :)

                              0 0
                            • alinceb  

                              To není „dream car“, ale „good value“…všeobecně sem měl ale na mysli spíš Outback, Superb 4×4, Forester, A6 Allroad atp…Když to porovnáš s užitnými vlastnostmi jiných aut, tak těžko najdeš lepší typ…;)

                              0 0
                              • fousek  

                                Prave ze good value to neni, to spis ten driiim khar

                                0 0
                              • karliner  

                                Kvůli užitnejm vlastnostem se kupujou dodávky a náklaďáky. U osobáku rozhodují emoce.

                                0 0
                                • alinceb  

                                  Jak u koho…

                                  0 0
                                  • karliner  

                                    U většiny, včetně tebe. Protože kdybys skutečně upřednostňoval „value for the money“, tak bys neslintal katalogama aut, které jsi zmiňoval, ale v garáži bys hýčkal nějakou Dacii.

                                    0 0
                                    • alinceb  

                                      Tak to sorry, ale žabožrouta montovanýho lemplama kdesi v Transylvánii bych v garáži fakt nesnesl…:( Neslintám nad katalogama, spíš uvažuju rozumně o autech, která mi snad v budoucnu budou dostupná…

                                      0 0
                                      • fousek  

                                        Jak Karliner rikal…

                                        0 0
                                        • alinceb  

                                          Nejde o emoce, ale o praktickou stránku věci. Pokud si někdy byl v Rumunsku, tak víš, jaký tam je bordel a jak vypadají a jak se chovají místní „evropané“ – jak potom může fungovat auto, které se tam montuje…Třeba konkrétně Forester nebo Outback moc krásy nepobraly a přitom jsou mému osobnímu výběru nejblíž. Samozřejmě, že člověk z určité (vyšší) třídy obyvatelstva nebude jezdit v Dacii, protože je prostě levná…Tak to funguje už od počátku lidstva.

                                          0 0
                                          • maajkee  

                                            Já myslím, že se chovaj uplně normálně, alespoň ty mladý co jsem měl možnost poznat.

                                            0 0
                                            • alinceb  

                                              Myslíš Rumuny v ČR? Nebo burany na tamní vesnici, co se tě snažej odrbat nebo okrást…? Sice už je to dávno, ale vlastní zkušenost sem měl…

                                              0 0
                                              • maajkee  

                                                Myslím rumuny v Rumunsku, normální lidi z města.

                                                Nebo burany na tamní vesnici, co se tě snažej odrbat nebo okrást…?

                                                Tohle sedí ale přece i u nás.

                                                0 0
                                          • Smazaný účet  

                                            jak se chovají místní evropané je mi celkem jedno.. spíš je v dacii důležité chování kontrolorů kvality, a to s místními asi nebude mít nic společného.

                                            0 0
                                      • karliner  

                                        Aha. Je mi teda jasný, že u tebe emoce opravdu nerozhodují.

                                        0 0
                                        • maajkee  

                                          No třeba v USA vždycky rozhodovli hlavně emoce a jak dopadli :)

                                          0 0
                                    • maajkee  

                                      Tak Dacie dělá třeba jen omezenou nabídku motorů a většinou pro rodinu co to auto ještě naloží zavazadlama, tak jsou ty motory prostě slabý, nemluvě o úrovni interiéru.

                                      0 0
                                • maajkee  

                                  U osobáku rozhodují emoce.

                                  :D :D Tak to jo, to je přesně ono, každej kupuje osobáky kvůli emocím :)

                                  Když se podívám na ty fábie a oktávky, tak u nás lidi vlastně žádný emoce nemaj :)

                                  Není to tak, že spíš rozhodujou peníze a užitná vlastnost jakou za ty peníze lidi dostanou?

                                  0 0
                                  • alinceb  

                                    Podle tohohle vzorce by si novou Octávku nikdo nekoupil…očividně rozhoduje víc faktorů…:)

                                    0 0
                                    • maajkee  

                                      To je jasný, že rozhoduje víc faktorů, ale peníze:užitná hodnota bude pro střední vrstvu obyvatelstva vždycky ten hlavní.

                                      0 0
                                      • karliner  

                                        Člověče, já si myslím, že ten poměr peníze:užitná hodnota je u většiny aut hodně podobnej a co pak rozhoduje?

                                        0 0
                                        • maajkee  

                                          síť servisu, patriotismus (psáno již níže), obliba a věrnost značce, špatný zkušenosti se značkou.

                                          Myslel jsem to ale spíš tak, že většina lidí si koupí auto za 200–300 než nějakýho auto co se jim líbí a vzbuzuje v nich emoce, za mega.

                                          0 0
                                          • karliner  

                                            Tak to mi ale tedy řekni, proč cílem drtivý většiny reklamních kampaní na auta (všech tříd) je vzbudit emoce (a taky cena, no..) a nevychvalují třeba svoji rozvinutou servisní síť?

                                            Každej se rozhoduje podle emocí v úrovni, na kterou +/- má.

                                            0 0
                                            • maajkee  

                                              Nevim, mě spíš příjde že většina reklam končí super nízkou cenou :) Protože jak je známo, pro čechy je cena vždycky to hlavní.

                                              Akorát škodovka se myslím neohání cenou, protože tý prostě stačí, že to je škodovka.

                                              0 0
                                            • alinceb  

                                              Samozřejmě, že finální rozhodnutí mezi 2 obdobnými auty (stejná třída, výbava, motor, cena…) bude založené na emocích. Já sem ale prvotně zmiňoval „good value“ u combi/TDI/4×4 a ta je pro mě (člověka, který tráví spoustu času na horách) dost důležitá…

                                              0 0
                                  • fousek  

                                    To by u nas nekupovali oktavky a fabie

                                    0 0
                                    • maajkee  

                                      Ale jo jo :)

                                      0 0
                                      • fousek  

                                        Tak pokud si j vetsina lidi doveze ze zahranci tak to bude docela dobra koupe

                                        0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      no ochcavka a fobie jsou auta ktery znaji i ti nejvetsi vidlaci z vesnice… a u nich je to proste zaruka „levnyho“ „prostornyho“ kvalitniho „ceskyho“ auta

                                      0 0
                                      • maajkee  

                                        No jsou i levnější a to ví taky každej vidlák co čte SM.

                                        0 0
                                  • karliner  

                                    Ale maj. Současně ale maj i omezený rozpočty a díky kvalitní práci marketingu škodovky si myslí, že se fakt rozhodli nejlíp, jak mohli :-)

                                    0 0
                                    • maajkee  

                                      Jasně že jo, tady taky hraje roli patriotismus, i když momentálně škodovka není v českých rukou, pořád je to značka, který tady vznikla a češi si ji vždycky rádi koupěj. Navíc co se týče zpracování škodovek, tak je prostě na hodně dobrý úrovni.

                                      A podotýkám, že nejsem zastáncem toho, že škodovky jsou nejlepší auta.

                                      0 0
                            • JMT  

                              Mel sem ted pul roku (50 000km) oct II 4*4 2,0tdi + chip 120kw. Ne ze by to byl dream car ale urcite na to auto budu vzpominat v dobrem. Jelo to, nezralo to, absolutne se to nesralo vyjelo to vsude, na 17"to sedelo, vybava top…

                              0 0
            • JMT  

              TT v automatu je dle me jedno z top sportovnich aut.

              0 0
    • Pedro404  

      Na tvího hardtaila bych o Rebje zauvažoval.

      0 0
    • karliner  

      Jednou si dám tu práci a sesmolím galerii jitrnic, co přeluští návod jak vložit odkaz a strčí ho pod písmena BF :-)))

      0 0
    • jIrI___  

      Občas by to tu nějakého moderátora fakt chtělo… :)

      0 0
      • maajkee  

        Třeba Leoše :D

        0 0
      • Smazaný účet  

        jj dredy na vidle by se měli moderovat.. vlastně by se mělo z desatera udělat jednáctero a přidat tam: 11. pokud chceš vidli kolem 5000 tak se neptej a rovnou kup Epicona z TT.

        Nicméně tohle vypadá na slušnej offtopic :)

        0 0
      • pepino  

        Tak to už je snad každýmu jasný, že co se tu sešla „sranda parta nová generace“, tak nemá cenu se na něco ptát. Vždyť z těch starších sem už skoro nikdo neleze.

        0 0
    • pepino  

      Aha, já už se lek, že se tu sešlo tolik příspěvků k tématu.

      0 0
      • Lister  

        Chtěl jsem napsat něco hodně podobného, taky pro mne to téma bylo velkou záhadou :-)

        0 0
    • Majkrosoft  

      no ani to nebudu pročítat :D za 7 tis. koupis Rebu, ja mel to stesti ze jsem za ty same prachy koupil Sida, stači si to hlidat

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.