Vhodné brzdné destičky pro Shimano BR-M600 Deore disc

29 nepřečtených
  • rob0to

    Ahoj,

    chtěl bych se zeptat jaké brzdné destičky by jste doporučili pro použití s Shimano BR-M600. Ptám se z důvodu že obyčejné destičky co k tomu byli ve výchozím stavu se rychle opotřebují, takže bych rád vyzkoušel nějaké kvalitnější, případně jestli má smysl uvažovat o brzdných destičkách s chladičem? Nemá s brzdnýma destičkama zatím moc zkušeností, tak se raději zeptám na názor někoho zkušeného.

    Díky za každu radu.

    0 0
    • xtonda  

      Předpokládám se jedná o BR-M6000. Pokud ti standardní G02S nevydrží, tak dej G04S

      0 0
    • Mereck  

      Já kupuji destičky od Alligatora. Ty standardní Shimano mi moc nevyhovují (kratší výdrž, víc vřeští, tvar) a ten Alligator je levný a výkonný.

      Z podstaty tvého dotazu si dovoluji vyvodit, že chladič nepotřebuješ.

      0 0
    • MatS  

      Spis by to chtelo napsat co jezdis, v jakem pocasi a kolik treba vazis. Co je podle tebe „rychle opotrebuji“?

      Organiky od Shimana mi vydrzi treba i sezonu, ale treba je sjedu i behem par dnu. Zalezi co zrovna jezdim.

      0 0
      • rob0to  

        Ahoj, ježdění traily, hory, kazdy pocasi, obcas hodne blata váha 85kg. Naposlaed treba v Davosu jsem je oddelal za 5 dni (G02S). Zajimalo by me, jestli mi nejak muze pomoct ten chladic, pripadne jaky typ brzy s chladicem vybrat? Klidne hod primo odkaz na nejaky konkretni produkt.

        0 0
        • rob0to  

          Jedna se konkretne o tenthle model:

          https://www.specialized.com/…-29/p/129000?…

          Kde konkretne pisou ze se jedna o:

          FRONT BRAKE Shimano BR-M600 Deore disc, lever/caliper, 200/180mm rotor

          REAR BRAKE Shimano BR-M600 Deore disc, lever/caliper, 180/160mm rotor

          0 0
        • MatS  

          Já podle potřeby používám buď organiky Shimano s AL podkladovou deskou G02A nebo sintrované G04S.

          Chladič nemá moc velký význam vzhledem k jeho aktivní ploše a rychlosti proudění vzduchu. Za mne vyhozené prachy.

          Já taky organiky ohobloval během tří dnů v Alpách. Teď už na dovču vozím náhradní, protože sehnat něco o víkendu je problém :-)

          0 0
      • rob0to  

        Takze co treba tyhle?

        https://www.velohanak.cz/…5-m666-m615/

        0 0
    • danis7  

      Zatím jezdím organiky, originál Shimano, ale chci zkusit sintry. Zatím jsem s nimi vše ubrzdil, ale párkrát mi už uvadly, bylo třeba zastavit a dát jim prostor na schlazení.

      Dotaz, budou lepší sintry (bez chladiče) nebo organiky s chladičem? Ježdění AM, hory, váha 85kg, bahnu se snažím vyhnout, ale ne vždy se povede.

      0 0
    • scota  

      Kool Stop

      0 0
    • onuce  

      Koupil jsem dnes destičky G04S a nerozumím značení rozpěrného perka, totiž je pravolevé, či levopravé. Vždy jsem si naivně myslel, že na tom nezáleží, teď jsem zmaten, viz foto. Jak tedy prosím perko vlastně správně instalovat? Děkuji.

      0 0
      • xtonda  

        Sice sem důvod toho značení taky nepochopil, přijde mi že je to symetrické, na perku u destiček z Číny řádné značení není, ale jako fakt se ptáš, kde je vlevo a kde vpravo?

        0 0
        • onuce  

          Tuším, že když se na přimontovaný třmen podívám po směru jízdy, a budu stát za ním, tak po pravé ruce bude pravá strana brzdy.

          0 0
      • Smazaný účet  

        Osobně tam značení "L/R"nemám a po pravdě řečeno,myslím,že to je jedno.

        0 0
      • onuce  

        A aby toho nebylo málo, tak ačkoli destičky typově stejné, vzhledově stejné, tak jedny z nich nejsou pro Deore. A úplně nejhorší, že teď nevím, která cedulka ke kterému blistru s destičkami patří…

        0 0
      • MatS  

        Ty blaho, ostrihej si nehty. To je humac. Jeste takto v detailu. :-)

        0 0
        • onuce  

          Právě, v detailu. Ale normálně z dálky je to nepostřehnutelné.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.