velký odtrh 888rcv = měkčí pružiny?

14 nepřečtených
  • pítrs

    Zdravím,

    loni jsem si pořídil z bazaru 888rcv 2007.

    Rok jsem ji jezdil, vyměnoval olej, gufera jsou taky nový (zajetý).

    Chodí krásně, bohužel až po tom, co dostane větší ránu, je prostě tupá. Vyřeší to měkčí pružiny? (Ted mám středně tvrdé). Nebo máte nějaký tip, jak docílit menšího odtrhu?

    Další věc, jestli nevíte odkud ty pružiny vzít. Bartoníček sliboval, že přijdou v prosinci, blíží se konec ledna, pružiny samozřejmě nepřišly a on stále neví kdy budou.

    Jestli se doma někomu válejí, koupím.

    Díky za každou radu…

    Anketa: pružiny to vyřeší

    1x
    50%
    1x
    50%
    0 0
    • roman 3D  

      já bych volal Milana TT

      0 0
    • Jenda  

      zalezi jak je resena negativka – pokud je to taky pruzina tak muze byt prilis mekka a pak by mekci pozitivni pruzina mohla pomoct. Ale je to nesmysl postupovat timhle smerem – pruzinu musis zvolit tak abys rozumne vyuzival zdvih. Pak muzes podle ni si pohrat s negativni pruzinou, resit pasivni odpory, problemy v kompresi tlumice a pod. Myslim ze pokud vyuzivas zdvih adekvatne tak pak je nejjednodussi cesta to hodit do tuning-testu. Pokud ti i pri nejvetsim praseni zbyva nejaky ten zdvih tak zkus mekci pruzinu. Pokud je tam normalni pruzina (ne nejaky speciality jako je U-Turn na RS tak si ji muzes nechat vyrobit (je tady toho na toto tema mraky).

      0 0
    • -ONDRA-1  

      RCV je špatně. Veškeré tlumení se tam řeší přes škrcení otvorů, takže bez nějaké rychlostní progresivity jako je tomu u planžet. Tlumící patrony používají jako válec vnitřek vnitřní nohy, která je/spíš byla/ eloxovaná. Bohužel, italský konstruktér chtěl ušetřit a použil jako pístní kroužek poměrně tvrdý a ostrý silon s velkým předpětím a ten odře ten elox na kost, pak to nechodí jak by mělo. Řešení je zmenšit předpětí toho silonového kroužku na patronách, dát kvalitní tlumičák a máznout gufera vazoškou k tomu určenou. Mazadla dodá Cyklo Švec.

      Chodit nahoru a dolu bude dobře, ale tlumit bude furt blbě.

      0 0
    • goofy  

      Pokud mas spravny SAG, tak mekci pruzinou si jenom zvetsis prvotni zanoreni vidle. Zakladem je vidli vubec neprifoukavat vzduchem. Mozna tam je opravdu i blba negativka, spatne namazane stiraky vazelinou, ale s pruzinama nema odtrh prakticky nic spolecneho

      0 0
      • -ONDRA-1  

        U RCV 2007 žádné přifoukávání není. Jestli jsem ten první příspěvek správně pochopil, tak klučina řeší citlivost a tu zlepší tím, co jsem napsal výše.

        0 0
        • pítrs  

          Nene, žádnej ventilek, ten jsem měl až na 66rcv 2008. Na tu jsem si nestěžoval, ale prostě jsem chtěl dvoukorunku.

          Hmmm o žádnym nilonu nevím že by tam byl.

          Milanovi jsem napsal, vidlici pošlu ve středu, tak pak napíšu jestli zakouzlil.

          Každopádně děkuji za všechny rady ;-)

          0 0
          • Tomas94  

            celkem by mě zajímal výsledek práce TT , jak to tedy dopadlo ?

            0 0
            • pítrs  

              dopadlo to nad moje očekávání.

              chodilo to super, jen se to na můj vkus až moc bořilo do zdvihu.

              Ale žehlička to byla parádní :)

              po roce jsem ji prodal kámošovi a pořídil rc2× wc a tuhle zimu ji k němu nejspíš pošlu také

              0 0
              • fousek  

                To sis mel misto 200mm vidle asi poridit nejakou 100mm maratonskou mrchu. To proste vidle s vekym zdvihem delaj a pro to jsou delane aby chodily do velkeho zdvihu

                0 0
                • Georrge  

                  brzdeni predni brzdou s takovou vidli ve sjezdu umi byt nekdy opravdu neprijemne :)

                  0 0
                  • kubad  

                    je potřeba mít vidli co umí vidlit a pak je to cajk :D

                    0 0
                    • Georrge  

                      no já měl namysli spíš to, že jak jedeš v prudkém sjezdu, vidla se dost zanoří, a ještě zabrzdíš přední, takže se zanoří ještě víc, spolu s agresivnějším posedem to už působí že každou chvíli přepadneš přes předek :) a to dost lidí odradí od takových kol.

                      0 0
              • konarider1  

                Niklovaný nohy maj odtrh jako sviň. Raději vyměnit za černou klasiku, i v dreadu 888 na Ridemonkey se o tom cosik psalo. A z osobní zkušenosti to můžu taky potvrdit

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.