Velikost rámu - Superior RX 610

19 nepřečtených
  • xandrew

    Jelikoz Superior nabizi pouze v okoli me velikosti 19" a 21,5" nejsem si jisty volbou (bohuzel nemam moznost vyzkouset).

    Mam 183cm a delku nohou ca 86cm. Podle toho co jsem dohledal jsem presne na rozmezi obou velikosti (proto mam asi nyni MTB 20" :-)

    Predem diky za radu / zkusenost.

    http://www.superiorbikes.eu/…-rx-610.html?…

    0 0
    • bathed  

      tyvoe, čert ví! Supy jsou nějak podivně číslované. Já teď jezdil TF950… Mám 180 a bylo to eSko!!!!! … Nějaký cenťák navíc bych ocenil, ale jinak – mně to PASOVALO! Fakt je asi třeba zrovna tuhle znaku osahat osobně :-(

      0 0
    • borda  

      21,5. Protoze cross neni bike a je lepsi vzit spis vetsi, nez mensi. Kdyz uz to musi byt ten SUP.

      Nemuzes hledadat velikost crosse podle doporuceni na MTB.

      0 0
    • borda  

      Protoze u krosse je predpoklad dlouhych presunu po silnici. Pokud chces „maly“, zivy kolo, kup si MTB

      0 0
      • Rejala  

        Tak já mám Supa 640,měřím 175 cm a rám mám 21,5. Nedovedu si představit, že bych měla menší, naprosto mi vyhovuje.

        0 0
        • scalar  

          :-) co jsi měla před tím, Favorita po starším bráchovi a jezdila si pod štanglí?

          0 0
        • xandrew  

          to je asi vazne extrem :-) stoupnes si nad horni ramovou trubku?

          0 0
          • Rejala  

            Jasně, že stoupnu, bez problémů,asi mám dlouhý nohy :-). Předtím jsem měla něco podobného v 19, když si na to dneska sednu, tak nechápu,jak jsem na tom mohla jezdit. Jo,a favorita po bráchovi jsem měla kdysi taky, ale to už je fakt dávno..

            0 0
        • Jezevec70  

          Měl jsem RX650 (kros) v 19" se 120mm představcem a velikostně perfektně. Délku bych snesl ještě o 1–2cm delší. ale mám dlouhé ruce.

          0 0
          • Jakobo  

            no jo, ale pokud neuvedes aspon svoji vysku, tak je to prispevek k prdu

            0 0
          • xandrew  

            Byl jsem zkusit Superior Cross a v 21,5" a na prvni pohled je to kobyla. Horni ramovou trubku mam akorat (vcetne konce u riditek). Delka je stejne jako jezdnim uz dneska MTB. Sedlo neni pak prilis potreba vysunout a je v urovni riditek.

            U 19" se citim „bezpecneji“, delkovy rozdil neni takovy (2cm asi jen tak poznat bez delsi jizdy nejde). Ale horni ram je vysoky jak u MTB (tzn. dost velka rezerva v rozkroku).

            A ted babo rad :-)

            0 0
    • scalar  

      S MTB to nesrovnávej, je tam jiná geometrie, hlavně délka horní rámové trubky. U Superioru je u crosse ve velikosti 21,5" podobná jakou u MTB 19".

      Pokud chceš posed jako na MTB kole, vem u tohoto crosse velikost 21,5".

      0 0
      • xandrew  

        Na mem 20" MTB je efektivni delka 605mm. Cross Sup ma 584mm u 19" a 600mm u 21,5".

        Tzn v porovnani s 20" MTB by byl posez u 21,5" podobny, jen by vysunuti sedlovky nebylo takove (rozdil sedlove trubky o ca 4cm).

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.