• Daník

    Je mi jasné,že záleží na mnoha věcech (tvar rámu, představec atd.),přesto by mě zajímalo,jakou velikost u MTB používáte vy, kdo máte cca jako já 182cm.Viděl bych to asi na 19",musím vybírat ale mezi 18" a 20".Dan

    0 0
    • Rolei  

      Daníku zkus vyhledávání, je tam toho plno… :-)

      0 0
    • femal  

      jestli mas 182, sel bych spis do 20''. zalezi ale taky na tom, kde a co vetsinou jezdis. napr. ja mam 178 a 19'' ram. (L)

      0 0
    • Pebe  

      Mám 180cm a rám 20".

      0 0
    • vlk  

      na xc je 18 moc málo na tvou velikost .já mám asi 185 a mám 20,5 rám.kamoš173 má 18 je to jako bych jel na dětském.19 jsem měl předtím.Taky šla.Ale na 20,5 se mi jezdí lépe.Jen to vypadá moc velce.Ale zase když se dívám na fotky tak jsem taky vysoký tak to kolo ke mě nakonec i designově padne.

      0 0
    • slou  

      Mám 184 a rám mám 19". Ono asi taky záleží od koho ten rám je.

      0 0
    • o.ndra3  

      Tak přesně takovej problém jsem řešil nedávno taky. Měřím 183 a vždycky jsem vozil 18,5". Teď mám novej rám a prodejce + dovozce mě přemluvili, že bych měl mít 20" (zvažoval jsem 18") Na XC je větší rám příjemnej, ale třeba na sjíždění schodů apod. po zadním kole, nebo na nějaký skoky je to trochu neohrabaný. Tedy: dlouhé vyjížďky, míň technické – 20" kratší výlety a blbnutí po lese – 18"

      0 0
    • peky  

      při 193 cm jezdím 19 rám… a to sem s ním velice spokojen. Doporučili mi ho kámoši co jezdí a prodávají kola. Je to pecka při delší jízdě jinde než terénem na něm makáš trošku víc…ale jak vjedu do terénu tak to je mazec. Obratný a rychlý a to sem se ještě nezmínil jak v terénu

      0 0
      • Šewy  

        a co je to za 19", od koho? Mám 19" od Authora a mám taky 193cm a přijde mi to tak na chlup

        0 0
        • Lance  

          mam 183 cm a uvazoval sem o 21" to je asi moc ze? Ted mam 19". Bavim se o Authorech. Jine kolo asi nechci:))

          0 0
          • ravo  

            Já mám Authora 19 a měřím 179cm a přijde mi to, že je to pro mne tak akorát… Takže tak 21 může ale taky nemusí být velká. Tohle se radí blbě, to je lepší vyzkoušet, když je kde.

            0 0
            • Šewy  

              Asi takto, co jsem koukal na geometrii 19 a 21 od Authora, model kola Vision, tak největší rozdíl tam je v sedlový trubce 50mm, pak už je to všecko maximálně do 15mm. Co mě poměrně vadí na těch Authorech že maj krátkou hlavovou trubku, pro sportovní ježdění by měla být úroveň řídítek maximálně 5–7cm pod úrovní sedla. Mám tu 19" zatím krátce, takže jí nemám ještě moc projetou, ale zatím pohoda. Stejně to poznám až na delší trase, třeba na Králi Šumavy ;) Jinak je to těžká alchymie ty rámy.

              0 0
          • BH  

            potrebujes 19" a ne 21" pokud nemas nejaky nepomer mezi delkou nohou a trupem, tedy extremene dlouhe nohy. ten kolega co meri 193 a jezdi 19" od Autora asi jezdi s pokrcenyma nohama a boucha se kolenama do brady, jinak si to neumim vysvetlit tak dlouha sedlovka snad ani neni a nebo je opacny extrem kratke nohy a dlouhy trup.

            0 0
            • Šewy  

              Pokrčený je rozhodně nemám, sedlovku mám tedy vysunutou skoro na maximum a žádnou delší sem nekupoval, je tam ta standartní. V řeči čísel to je: vrchol sedla x osa středu 790mm+klika 175mm=965mm, délka nohou 920mm, takže nějakejch 50mm zbývá na tretry, kufry, nášlapy a lehké pokrčení nohy. Souhlasíš? :-)

              0 0
    • peky  

      z kopce. UF

      0 0
      • gomolka  

        185 cm, rám 19", a super … ale záleží na tom od koho to je a jaká je geometrie !!!

        0 0
        • jpl  

          to je pravda, nekdo to meri ruzne, nebo jsou rozdily v ramovy trubce (napr. Genesisi od GF)

          0 0
    • rock  

      180 cm a 19". Ale souhlasím s ostatními, že záleží na výrobci. Na moji starou 19" od Amuletu jsem se nebyl schopný smotat, Ravo 19" je mi akorát …

      0 0
      • Siddha  

        ja sem se smotal i na Amuletu. nejak tak se pritom ohnul a bylo po velikostech a kolo za 5tisic v haji…

        0 0
    • kamtcho  

      ja mam konu cinder cone 19" a som spokojný. Kamarát si kupoval konu calderu a tá sa vyrába 18" a 20", 19" nie. BTW obaja sme vysoký asi 183cm. Tak si zobral 18" a myslím že je to celkom dobrá veľkos?. 20" je moc. Ale hovorím o Kone takže pre iné značky sa to asi bude líši?.

      0 0
    • Lister  

      Mám 176 a vozím 19 od authora. Brácha má 182 a má ten samý rám. Pro něj v pohodě, já bych šel přístě do 17.

      0 0
      • basamafousama  

        Zdravím Bikery, měnil jsem teď taky rám a myslím že se musí řešit velikost každýho rámu zvláš?. J8 mám 181cm a zvolil jsem po dlouhým vybírání 18-ti palcový Mongoose Newman. měl jsem 20" author a teď mám konečně přesně co jsem hledal,ale jak píšu-u jinýho rámu bych zvolil asi 20".

        0 0
    • BH  

      hloupa otazka zalezi na vyrobci, kazdy to meri jinak,pak zalezi zda je sloping, dulezita je delka ramu.. merim rovnez 182 , GT jsem jezdil 18", Author 19", BH 47 cm,Orbea 18"(ale ta byla dost kratka)

      0 0
      • Volf  

        Přesně tak. Já mám 182 cm a Artura 19". Seděl jsem na 20" Meridě a byl jak skrčenec. Každej slušnej výrobce by měl mít někde na svýxh stránkách uvedený rozměry jednotlivých velikostí.

        0 0
    • Dr.Milek  

      Kdyz jsem jezdil XC mel jsem 20´´ MERIDU na mych 181cm uplne ideal. Presel jsem na freeride s 16.5´´ ramem od Norca a taky super! ALe zkousel jsem i jina kola.. kdyz chces mit kolo hravejsi jdi do nizsiho ramu, zaroven je i bezpecnejsi i kdyz muzes mit malo prostoru. Zas na drunou stranu muzes vypadat celkem komicky. Hodne zalezi na geometrii, ktera je u rozlicnych ramovych serii rozdilna… Hlavni je mocit,no.. co vic k tomu dodat, ze :) ?!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.