Velikost rámu 56 na postavu 189cm

45 nepřečtených
  • Freeky

    Chtěl bych se vás zeptat jestli by silniční kolo Specialized velikost rámu 56 dalo použít i na postavu 189 cm. Třeba při změně představce. Hledal jsem všude na internetu velikost 58 a nebo 61, ale v této velikosti je všude kolo vyprodané :/

    Anketa: ANO / NE

    Ano
    1x
    6%
    Ne
    15x
    94%
    0 0
    • Freeky  

      Tak ještě k porovnání co mi vyšlo z měření:

      0 0
    • Freeky  

      A tady jsou parametry toho rámu:

      0 0
    • Marskatin  

      Pravděpodobně ti to bude krátké. Nebo budeš mít příliš posazený posez. Možná s 130–140 mm představcem… Nejlépe opravdu vyzkoušet.

      Ke kalkulátoru nemám 100% důvěru. V některých mírách je podle mě zcela mimo. A to o hodně. Např. nechápu, jak může být výška sedla od středu 94,4cm při vnitřní délce nohy 87cm. A to je nutno k pedálu v dolní poloze připočítat ještě 175mm délku kliky. Pak vychází vzdálelenost sedlo osa pedálu 111,9cm. to je o 25cm více než kolik máš od rozkroku k zemi…

      Ale taky ti počítá hrní trubku o 6 cm delší než kolik má kolo v odkazu, to je dost. To se představcem nedožene.

      Ale taky jsi mohl, zvlášť pokud ses měřil sám udělat chyby v měření pak by třeba vyšla délka horní trubky kolem 59cm a to už by šlo. No a u silničky ještě hraje roli jaké máš oblouky, jaký mají reach/drop. tam sedá taky nějaký cm získat/ztratit.

      Takže vyzkoušet, někdo rád menší rámy.

      Kdybych si měl vybrat z ankety, tak ne.

      0 0
      • Freeky  

        Díky za odpověď. Už jsem se rozhodl, že nebudu riskovat. Bohužel musim se rozloučit s tím kolem.

        Nebo nevíte kde by se třeba dala sehnat bazarova kola značky Specialized?

        0 0
      • obda  

        Např. nechápu, jak může být výška sedla od středu 94,4cm při vnitřní délce nohy 87cm.

        Well spotted – to vypadá jako slušnej bug :-/ Chtělo by jim asi napsat. Schválně jsem tam zkusil dodat své hodnoty, a mně to teda počítá dobře.

        0 0
        • Marskatin  

          Není to žádná novinka, tak blbě to počítá už pěkně dlouho, poprvé jsme na to narazil už někdy v roce 2010–11. Dělalo mi to u bajku i u silnice, nevím, kde je chyba, spousta výpočtů vypadá naopak dobře.

          Můžeš hodit svá čísla, pokd nejsou tajná?

          U mě byla chyba podobná, ale ne tak velká, v reálu to sedlo bylo po odzkoušení nakonec asi o 10–12 cm níže než ti spočítalo.

          0 0
        • Freeky  

          No na tu vnitřní délku nohy jsem měřil bez vodováhy a krátkym pravítkem, takže v tom bude podle mě velká odchylka.

          0 0
    • Freeky  

      A co myslíte L-ko tedy znova rám 56, ale značky Superior. Podle jejich kalkulátoru je L-ko (56) do výšky 189cm. Tak co myslíte vzít toto, když Specialized byl v teto výšce nevyhovující.

      Posílám odkaz na kolo Superior.

      http://www.superiorbikes.eu/…ad-comp.html?…

      0 0
      • KOLOMECH  

        56 je stále padesátšestka, na tom nic žádný kalkulátor nezmění..

        0 0
      • Marskatin  

        Vždyť je to ještě menší než hromadně zavrhnutý spešl.

        0 0
        • Freeky  

          V čem myslíš že je ještě menší než ten Spešl?

          0 0
          • Marskatin  

            Pokud jsem se dobře díval, tak v efektívní délce horní trubky.

            Takže přseněji kratší.

            0 0
            • Freeky  

              Jj to máš pravdu i rozvor je menší, takže bych byl na tomhle kole víc skrčenej se dá řict. Jen nechápu proč v tom Superioru nemají tabulku s hodnotama XL.

              0 0
      • nitraq  

        Sice silničku nevlastním, ale když jsem párkrát jel na testovačce, tak mi vždycky velikost 56 sedla akorát na mých 178 cm.

        0 0
    • hadrák  

      Taky se přihřeju na cizím :) Na 187 a noha cca. 94 cm (pokud se měří ke středu kyčle…), je 60 moc, a nebo ji snesu s kratším představcem?? Podle kalkulátoru mi to házelo něco kolem 59, ale měřeno bez váhy a před zrcadlem :)

      Líbí se mi tohle, silnicím nerozumím a přijde mi to celkem levný na osazení a tak, ale nevím, co je s tím ráfem…

      http://www.cyklobazar.cz/…e-vel-xl-60/

      0 0
      • Marskatin  

        Canyony nejsou nijak zvlášť dlouhá kola, takže já myslím, že bez problémů.

        Noha se obvykle měří vnitřkem po rozkrok, ale i po kyčel jsem někde viděl.

        Drobná oprava ráfku, no nevím, zatím se může skrývat i několika tisícová položka.

        Další otázka je jestli chceš galusky.

        Mně se nelíbí ani ta rýha na řídítkách vedle poředstavce, i když asi půjde s největší pravděpodobností jen o škrábanec…

        Rok 2008, to už bude mít nalítáno hodně.

        0 0
        • hadrák  

          Délku jsem měřil podle toho, jaké uváděli tady. Jinak vnitřní délka je 86 cm. Majitel měří 190, ale má tam 120 představec.

          S tou opravou právě taky nevím, večer mi mají přijít další fotky. Kolik má najeto jsem z borce nevyrazil :) Ta rýha mi přijde skoro jako odraz, ale nevím. Galusky jsem nikdy neměl, takže nevím, jestli je chci nebo ne ;) Jen to mám trochu z ruky, ale uvidíme. Díky!

          0 0
    • jecnak  

      Nevim jak mas dlouhe ruce a nohy, ale me s mymi 188cm sedi 58ka perfektne. 56 mi byla mala a 60 uz obrovska.

      0 0
      • Marskatin  

        hned v druhém příspěvku má míry, co naměřil pro vstup do kalkulátoru.

        0 0
      • hadrák  

        Právě, taky se toho trochu bojím a nechce se mi jet se na kolo jen tak podívat 150 km, když mi bude teoreticky malý. Pán má 180, ale má tam 120 představec… tak nevím. Ale prý se mu už ozvalo spousta zájemců, tak bude třeba už dnes pryč :)

        0 0
        • hadrák  

          … když mi bude teoreticky velký… :)

          0 0
        • Freeky  

          Napsat že má mnoho zájemců musí, aby jsi si myslel že kolo je žádaný :) Ale je fakt že je to 6 let starý kolo, takže určitě bude mít dost nalítáno. Pokud na kolo nespěcháš, raději si počkej, budou i jiný a lepší.

          0 0
          • hadrák  

            Nespěchám, čekám co se kde namane… :) Tohle se mi líbilo, ale… no budu mít za 10 dní cestu kolem, tak třeba ještě bude.

            Pak mi ještě padlo do oka tohle, vím, Authory nemá nikdo rád, ale kdo je teda porád kupuje. ;) Jenže to je dokonce 2006, podle typu. Zas by seděl velikostí, je to kousek. Ale koukal sem, že zase týpek asi jede ve velkým a prodává toho hafo, rámy… to mi zase přijde celkem natažený. Chci do něj dát tak do 30 max. Ale zase když člověk ušetří, pak lehčeji koupím i toho bika novýho :D (Obě stařešiny už fakt dosluhujou)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.