Velikost full rámu pro holku 160cm

23 nepřečtených
  • Bender382

    Ahoj, potřeboval bych poradit s velikostí rámu pro holku.

    na první fotce je výstup z fitcalculatoru

    na dalších jsou geomterie rámů z kterých vybírám. 15" a 17" jsou dámské, 16" pánská

    míry kola na kterém jezdí teď:

    • efektivní délka horní rámové trubky 565
    • horní rámová 545
    • sedlová trubka 420
    • sedlová trubka S-S 385
    • hlavová trubka 120

    představec 90, sedlovka je tam teď bez offsetu, ale sedlo posunuté hodně dozadu a stejně nenastavím předozadní polohu ideálně, sedlovka s offsetem by to snad měla vyřešit.

    Koukám na ty míry už nějakou hodinu, a docela bych ocenil pár hlasů navíc. Díky

    Anketa: Který rám koupit?

    15"
    4x
    80%
    16"
    1x
    20%
    0 0
    • Bender382  

      fotky

      0 0
      • Bender382  

        poslední míry co nejsou na fotce vidět:

        lower leg 49,5 cm

        sternal notch 127 cm

        total body height 160 cm

        0 0
      • Smazaný účet  

        Pritelkyni se 160cm jsem vzal 15" ram tak uvidim jak bude sedet:)

        0 0
        • Bender382  

          a máš přítelkyni změřenou? :-)

          docela by mě zajímalo jak je na tom v porovnání s tou mojí…

          0 0
          • Smazaný účet  

            ted mne tu asi nekteri zabijou. Nemam, ale ona je cela mala, tak verim ze ji to kolo bude:) Kdyz ne, tak pujde do sveta:)

            0 0
            • Bender382  

              moje je taky celá dost malá, ale nevím jestli až tak na tu 15". Je to taky můj favorit ale chtěl jsem ještě nějaký další hlasy pro:-)

              0 0
    • ZuzicK  

      Každý výrobce má jiné značení kol co se týče velikosti, takže se nedá jednoznačně říct, jestli je lepší 15" nebo 16". A má to spíš pro XC nebo AM? Teď má poměrně dlouhý rám na sebe i na XC. Já (164cm) momentálně jezdím cca o 2 cm (efektivní) kratší rám s 5cm představcem :-) Ale mám to převážně na AM/EN, mám akorát dlouhý nohy (ne výrazně kratší nebo delší) a mám raději hravější, tedy kratší posez (brala bych i kratší, ale to už bych kolenama kopala do řidítek :-)).

      Teda jediná rada asi na to holku posadit jak se na tom bude cítit. Akorát bude problém sehnat testovačky v malé velikosti..

      0 0
      • Bender382  

        jezdit bude spíš XC, právě u toho rámu co má teď mě spíš zarazilo, že se nedá dost dobře naladit předozadní poloha sedla, tady nevím jak to ovlivnit tak aby to sedlo.

        Jinak vzhledem k tomu že kol nevyzkoušela tolik, tak na co jí posadím, na tom bude jezdit, ale právě bych chtěl aby se to co nejvíc přiblížilo ideálu…

        0 0
    • zzabak  

      Na vysku 160 cm (coz muze byt dost relatuvni) jsme zene poridili Gianta Anthema vel. S (rocnik 2010 v muzskem provedeni, zenske se jeste nedelalo). Velikost je v poradku a to ma predstavec 80 mm. Podle posedu bych videl ze by to mohl sedlat i vyssi clovek pri delsim predstavci (ale rikam je to relativni). Koukni treba na geosku anthema http://www.giant-bicycles.com/…/5702/39090/.

      0 0
      • Bender382  

        na tem jsem taky koukal, ale v tom S by si ani nemohla pohodlně nad kolem stoupnout.

        Jinak teda i vzhledem k omezenějšímu rozpočtu vybítáme nejlíp z toho co je nahoře, samozřejmě že ne za každou cenu, ale myslím že nějakej z nich by sednout měl

        0 0
        • DaSnail  

          ten anthem je hodne vysoky. mrkol by som aj nejaký spešl, tam vychádza standover pekne nízky.

          0 0
      • scret  

        pokud vim, tak damskej Anthem se uz delal snad od 08 roku:)

        jinak pritelkyni jsem bral Trance Xe v Sku – 160cm vyska a sedne luxusne… Cypher (damsky Trance X) uz moc nesedel…

        0 0
    • mr.antik  

      ty délky jsou asi v pohodě (kratší představec to dožene) hlavně aby se na to v pohodě s rezervou postavila, pokud třeba bude jezdit víc v terénu, je to takový psychicky lepší…

      0 0
      • Bender382  

        no spíš se bojím, když vezmu tu 15, aby to nechtělo moc dlouhej představec, ale asi ne.

        No uvidím co kdo ještě napíše a pak objednám tu 15:-)

        0 0
        • mr.antik  

          to záleží, jak má dlouhý nohy/tělo/ruce. Ideální je porovnat to s délkou stávajího kola…

          0 0
          • Bender382  

            tyhle délky jsou nahoře napsaný, i velikost stávajícího kola. Jde o to že si nejsem jistej, že stávající kolo je ideál, ale sama mi nedokáže říct chtěla bych kratší, delší, atd…

            0 0
            • mr.antik  

              z délek ti to asi nikdo neřekne, prostě se na ní podívej, plus mínus, aby byla možnost to doladit představcem na obě strany – tam máš šanci dát cca 5–10cm. Já mám 166 cm rámy okolo 560 mi vyhovujou. S představcem 5cm je to enduro, s 9 cm XC :-)

              0 0
    • Bender382  

      Jen pro doplnění, neřeším jestli 15, 16 nebo 17 obecně, spíš prosím koukněte na ty konkrétní geometrie co jsou hned ve druhém postu…

      0 0
    • Ruprt2  

      to jsou kola Cube?

      Moje má 156 cm a vyšli jí dost podobné čísla a bral jsem pro ni dámské HT od cubu. Bral jsem pro ni 14tku, ale oni to mají u karbonu udělané tak, že je to v podstatě 15tka.

      Představec má 70mm. Dlouhé to kolo je myslím 550 nebo 555 nevím teď jistě.

      Slabina není výška nebo délka, když ji vidím, tak je slabina výška rámu blízko hlavovky. V této velikosti má jakoby velký sloping, takže hromada místa tam není přestože sedlovka je poměrně vytažená.

      0 0
      • Bender382  

        jj, jsou to cube, ty dámské verze (15 a 17) mají horní rámovku prohnutou, pánská ji má rovnou, takže by tam snad místo u té 15 být mohlo.

        0 0
      • mr.antik  

        to je dané výškou vidlice a délkou hlavové trubky. 125mm není nejmíň, ale tak nějak v normě, 135 je už dost.

        Fakt by to neřešil a bral to nejmenší…

        0 0
      • Ruprt2  

        ty čísla z fit kalkulátoru jsou vážně podobné.

        Pokud je dámský rám prohnutý a pánský ne, tak není co řešit.

        Před tímto kolem měla pánského Treka 16 a bylo to velké.

        jezdit se dalo v pohodě (s 60tkou představcem), ale nemohla na tom sesednout, kde to nebylo rovné, aby si nenabila.

        Your Measurements

        Gender F

        Inseam 71.5 cm

        Trunk 56 cm

        Forearm 30 cm

        Arm 57 cm

        Thigh 54.5 cm

        Lower Leg 48 cm

        Sternal Notch 126 cm

        Total Body Height 156 cm

        XC

        All Mountain Fit

        Standover Height Range 26.9–27.5 inches(68.3–69.85) 26.9 – 27.5 inches

        Virtual Top Tube Length 21.3–21.7 inches(54.1–55.1) 20.9 – 21.3 inches

        Stem Length 8.2 – 9.8 cm 5.7 – 8.1 cm

        BB-Saddle Position 61.7 – 63.2cm 57.2 – 63.2 cm

        Saddle-Handlebar 46.0 – 47.6 cm 44.1 – 45.9 cm

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.