• Mata.Lan

  Minulou sezonu jsem jezdil s batohem s vakem pod horní gore vrstvou a fungovalo to dobře. Voda byla celou dobu vlažná (8h) a nezamrzala. Ale strašně jsem se pod batohem potil.

  Jezdíte v zimě s vakem pod bundou? Jak ho vozíte? Zkoušeli jste už někdo CamelBak PowderBak nebo podobný způsob?

  • nobody  

   v zimě vozím v batohu termosku, je to lepší.

  • terkad  

   Batoh pod bundu mě nikdy nenapadl, to už spíš zateplený zimní vak.

   Samotnej vak si můžeš zateplit i sám, prostě mu z alumatky spíchneš obal, horší je to s hadičkou. Ale viděla jsem teď v Hudy nějaké samostatně prodejné neoprenové návleky na hadičku.

   Funguje to dobře, jen je lepší ve větších mrazech foukat čaj zpět do vaku, jinak ti v hadičce stejně zamrzne.

   A nebo pak třeba přímo camelbak vyrábí svůj zimní vak: http://shop.camelbak.com/…00-oz/d/1198 (tenhle mám)

   • antt  

    dobrá je třeba taška na mražené potraviny z nějakého marketu, za pár kaček a dá se z ní jednoduše udělat obal na vak :)

   • jIrI___  

    Psal jsem to už v jiném vlákně, ale na hadičku skvěle poslouží topenářská izolace na trubky.

    • p@X  

     Jaký průměr? Co ohyb přes rameno?

     • jIrI___  

      Pokud koupíš černou izolaci (vetší hustota, ohebnější, víc "gumová než šedá), tak s ohybem není problém. Já zašel s hadičkou do prodejny, vyzkoušel co se dalo a koupil tu, která nejlíp seděla, takže ani nevím přesné průměry.

      • Mata.Lan  

       Ta ohebnější izolace je kaučuková. Na tohle je výborná, ale chce to vybrat fakt nějakou menší, např. 10/6 (pr. trubky/ síla izolace). Miralonovou nebrat, nehodí se.

       Batoh venku funguje, ale jen po omezenou dobu. S termoskou je zase drbačka a ne každymu to vyhovuje. Batoh pod tenkou Paclite bundou nezamrzne, chládne pomalu a navíc hřeje. I po několika hodinách ve velkých mrazech se dá pít.

       Však Honza Kopka takhle projel Aljašku a vozí to tak i u nás v horách. A když už to vyrábí i Camelbak (RaceBak, PowderBak), tak to zřejmě někdo používá. Mám ale strach, abych se v tom neuvařil. Sice máš furt k dispozici čaj o teplotě těla, ale pokud by mi měly ze zad téct čurky potu, nevozil bych to. Přece jen pot v létě a v těžkých mrazech je něco odlišného. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

  • Mata.Lan  

   Pro zajímavost jsem si počítal, jak dlouho by vydržela horká voda v 3cm silném měkkém aerogelovém návleku, který by se dal vyrobit za cca 1000kč (izolace srovnatelná s 10cm polystyrenu). Při –20 by klesla na 0 za cca 6 hodin.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.