• legu

    Dobrý den, měl bych dotaz kolik váží Specialized epic pro 2018. Na internetu jsem našel něco okolo 11 kg a to se mi zdá dost. Předem děkuji za odpovědi.

    0 0
    • milan.v  

      Velikost je poměrně zásadní údaj…

      0 0
    • tomxxx  

      Jo, to tak bude

      Hlinikovej kokpit, relativně těžké zaplety, 12sp sada a k tomu brain.

      0 0
      • Rubi  

        Se vsim bude pres 11,5 si myslim urcite

        0 0
        • tomxxx  

          Tak záleží kolik vazej ty záplety. Ale že by řidítka, sedlovka a kola daly kilo proti mému epicovi? GX v 11sp váží stejně jako XO EAGLE a já mám navíc relativně těžké pláště a jsem na nejakejch 10,3 kg.

          0 0
          • Rubi  

            Aha, tak to ma lepsi zaplety nez expert tak mezi 11,1 – 11,4 bys mel i s pedaly a druhym kosikem podle laku

            0 0
            • tomxxx  

              Stejně je to vtipný, jak je kolo skoro za 200 litru těžký. Ty naše hajtry nejsou tak napáděný, jsou za zlomek ceny, ale vážej o dost méně.

              0 0
              • novas752  

                Ona ta hmotnost neni vše. Je to oblíbený protože je to jedno číslo který se snadno porovnává ale to je tak všechno.

                0 0
                • JakeF  

                  +1, něco jako megapixely u foťáků…

                  0 0
                • tomxxx  

                  A co je na tom pro epicu tak super dobré, že ho mám chtít tak „těžkej“ (nemyslím si, ze 11kg je hodně, ale za 200 litrů…)

                  Já nemluvím o tom, ze si nedáš teleskop, protože je moc těžkej, nebo dáš 250g ráfky s dvaceti 1,6 dratama a nahodis 500g pláště.

                  0 0
    • novas752  

      Hmotnost bych neřešil, tohle kolo jednoznačně vylučuje poruchovej brain.

      0 0
    • zderes  

      Epic s-works M 2019 s pedálama, Fast track 2,1 asi i bez tmelu a bez toho orig. nářadí, vše bez úprav 8,575 Kg.

      0 0
    • JakeF  

      Váha je přeceňovanej a do velký míry nepodstatnej údaj… Ale na machrování na netu samozřejmě dobrý.

      0 0
      • JachymP  

        Kromě váhy jezdce, ta je naopak dost podstatná ;)

        0 0
      • tomxxx  

        Jak pro koho :D

        Třeba pro mě je 10 kg kolo, jako kdybys ty měl 15 kg kolo (když se jede do kopce), takže když budu mít výrazněji těžší kolo, už jsem docela ve znatelný nevýhodě.

        Ale to, že 90kg typani řešej každej gram, to je diagnóza.

        0 0
        • JakeF  

          Jako už nemám těch 62 kg ze svejch vrchařskejch let, ale zas tak hrozný to se mnou ještě není :)).

          Myslel jsem to jinak, váha je jen jeden z mnoha parametrů, co při jízdě hrajou roli. A i pokud bys zanedbal všechno ostatní, tak 1 kg rozdílu kola udělá rozdíl v řádu jednotek vteřin na hodině. Jasně, pokud jde o bednu, může to být klíčový… Na hobby ježdění to poznáš akorát když neseš kolo po schodech.

          0 0
          • tomxxx  

            Vsak to neberu, šetřit hmotnost na úkor funkcnosti je blbost, ale zrovna ten epic pro si ty gramy a za ty prachy moc neobhájí. 22mm ráfky, přitom kola docela tezky, hliník rodla, hliník sedlovka, tohle jediné dela ten rozdíl.

            0 0
            • novas752  

              Spešly krom Sworks a Expert verzí se nikdy moc nevyplatí.

              0 0
              • JakeF  

                Nějakej se prej už válí ve frontě :)). Až sem dám jeho váhu, to se teprve lidi poserou :D.

                0 0
                • novas752  

                  Ale.

                  Nedavno se tam stavěl perleťovej Sworks na AXS, Biturbo RS a Syncros kombo kokpitu. Hezkej kousek.

                  0 0
                  • JakeF  

                    Proti tomu to moje bude socka verze :))

                    0 0
                    • novas752  

                      Hele S4, nebude ti to velký? :D Já bych šel do S3 a to jsem asi o chlup větší.

                      0 0
                      • JakeF  

                        183 cm, zvazoval jsem mezi S3 a S4, vsichni doporucovali S4 a kdyz jsem mel testovacku, tak se mi na tom jezdilo fajn… Je to mega dlouhy, ale to je prej ted moderni :))

                        0 0
        • snas89  

          Ono asi fakt hodně záleží kolik vážíš ty (tzn. jakou gramařinu to pod tebou snese) a jaký mstylem jezdíš.

          Já bych třeba ještě docela levně mohl jít s půl kilem dolů, ale nechci. Vím, že by to pode mnou nemuselo vydržet. (74 Kg, nic moc technika…takže občas něco vymetu)

          0 0
    • Smazaný účet  

      11 kg nemusí byt tragedie. zalezi ako to kolo celkovo pracuje v terene. Vahu robia urcite i samotne kolesa. Tam je asi prostor pro upgrade (dobru zkusenost mam s roval control SL …ale je potrebne si priplatit).

      Kolo sa podla mna neda kupovat podle tabulek na internetu …nutne si je ho zkusit a „ohmatat“.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.