Utahování nosiče Thule ProRide 591

6 nepřečtených
 • HWSpeedy

  Jak moc utahujete klepeto na Thule ProRide 591? Kamoš mě dnes přesvědčoval o co největším utažení, prostě co to jde. Já jsem doteď dotahoval velmi s citem, jakmile jsem cítil trochu odpor a kolo už se v klepetu nemlelo, tak jsem přestal. Podle mě to tak stačí a naopak je menší riziko prasknutí lanka uvnitř (otázka, jestli se to už někomu stalo) než když to někdo dorve co to dá. Kolo nemá přes spodní V klepeto jak vypadnout.

  • Esi  

   utahovat samozřejmě s rozumem, jde jen o to aby se ten rám v tom klepetu nepohyboval, na délku to kolo drží pásky za kola tak že to klepeto na to nemá vliv

  • Breakpain  

   Dotahuju jednou rukou silne … dokud to jde plynule. Pak se tam da silou dorvat jeste 1–2 cvaknuti. To uz nedelam …

   Vzdy zakvedlam s ramem do strab, obcas si to sedne a da se jeste dotahovat. Pokud drzi, neresim.

   Prvnich par km kolo radeji sleduju strechou a pak nato prdim …

   • lukas aka mitro  

    Ja vzdycky po vyjeti po chvili zastavim a vse prekontroluju, zda se nejaky bajk nepovolil…pak uz mam jistotu a muzu vymetat diry, kanaly a rezat zatacky:)

    • Esi  

     a už se ti někdy stalo že by byl povolenej ? Mě teda ne naložím zavrklám každým kolem dotáhnu ještě jednou a hotovo. Ještě jistotně přes rámy svážu lehce všechny biky gumicukem k sobě, jen lehce nestahují spíš taková pojistka kdyby náhodou jeden držák povolil tak aby to kolo bylo držené k těm ostatním a nepřevrátilo se mimo auto.

     • lukas aka mitro  

      Nestalo:) Ale je to proste zvyk.

      • Esi  

       jo to chápu, když jedu s kolama někam dál tak stejně na každé zastávce taky minimálně u těch krajních to zkouším jestli není některé volné a taky nikdy nic :)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.