Ahoj,
v rámci dlouhých večerů přemýšlím o upgradu stávajícího kola, nebo zda nekoupit úplně nové.
Láká mě právě karbon kvůli lepšímu tlumení, ale nikdy jsem na karbonu nejel, tak nevím jestli by to byl až takový rozdíl (oproti stavu, když bych vylepšíl stávající kolo).
Jezdím trasy cca 20–50km po vysočině
100kg
80% silnice, zbytek polní a lesní cesty, žádné traily, kořeny atd.
Důvod upragradu – lepší tlumení + mít trochu lepší kolo.
Stávající kolo:
Superior XP919 2021
Rockshox JUDY silver 30mm nohy.
BR-M6000 + FD293+ SM-RT54 180+160mm
SHIMANO FC-MT510, 34T
kazeta Deore 10–51
Přehazovačka SLX
Kola Stars J25DH + TPU WTB + Schwalbe racing raplh performance
Uvažovaný karbon:
Superior XP979
DT Swiss F232 ONE 32mm nohy
BR-M8100 + SM-RT64 180+160mm
SHIMANO XT FC-M8100, Hollowtech II, 34T
kazeta SLX 10–51
Přehazovačka XT
Kola DT Swiss X1900 + Schwalbe racing raplh +ray
u současného kola bych uvažoval o následujících úpravách:
1/ kola DT Swiss X1900 (8700kč)
2/ Rockshox reba gold 35mm nohy (10 000kč)
3/ karbonová sedlovka Ritchey COMP Carbon, 2-Bolt (2200kč)
4/ kotouče SM-RT70 180mm vpředu + vzadu (1100Kč)
Celkem tedy cca 22tis. Kč.
ta XP979 teď ve výprodeji vyjde na cca 50tis. Kč.
Obě kola mají skoro stejnou geometrii.
Šli by jste spíše do úpravy současného kola, nebo do toho karbonu? Přijde mi práve za hodně pěknou cenu, jinak bych o tom zas tak neuvažoval.
Jde mi o to, zda bych se těmi úpravami nedostal třeba na 90% vlastností toho XP979, nebo bych se dostal třeba na max. 60%.
Pak ještě z hlediska estetiky, tak můj modrý sup (viz. profil) mi prostě příjde hezší, než ta matně černá 979tka.
Z těch čtyř úprav co jsem navrhnul, přijdou Vám všechny smysluplné, nebo něco zbytečné.