Upgrade stávajícího kola nebo koupě nového

2 nepřečtené
  • Lukas287

    Ahoj,

    v rámci dlouhých večerů přemýšlím o upgradu stávajícího kola, nebo zda nekoupit úplně nové.

    Láká mě právě karbon kvůli lepšímu tlumení, ale nikdy jsem na karbonu nejel, tak nevím jestli by to byl až takový rozdíl (oproti stavu, když bych vylepšíl stávající kolo).

    Jezdím trasy cca 20–50km po vysočině

    100kg

    80% silnice, zbytek polní a lesní cesty, žádné traily, kořeny atd.

    Důvod upragradu – lepší tlumení + mít trochu lepší kolo.

    Stávající kolo:

    Superior XP919 2021

    Rockshox JUDY silver 30mm nohy.

    BR-M6000 + FD293+ SM-RT54 180+160mm

    SHIMANO FC-MT510, 34T

    kazeta Deore 10–51

    Přehazovačka SLX

    Kola Stars J25DH + TPU WTB + Schwalbe racing raplh performance

    Uvažovaný karbon:

    Superior XP979

    DT Swiss F232 ONE 32mm nohy

    BR-M8100 + SM-RT64 180+160mm

    SHIMANO XT FC-M8100, Hollowtech II, 34T

    kazeta SLX 10–51

    Přehazovačka XT

    Kola DT Swiss X1900 + Schwalbe racing raplh +ray

    u současného kola bych uvažoval o následujících úpravách:

    1/ kola DT Swiss X1900 (8700kč)

    2/ Rockshox reba gold 35mm nohy (10 000kč)

    3/ karbonová sedlovka Ritchey COMP Carbon, 2-Bolt (2200kč)

    4/ kotouče SM-RT70 180mm vpředu + vzadu (1100Kč)

    Celkem tedy cca 22tis. Kč.

    ta XP979 teď ve výprodeji vyjde na cca 50tis. Kč.

    Obě kola mají skoro stejnou geometrii.

    Šli by jste spíše do úpravy současného kola, nebo do toho karbonu? Přijde mi práve za hodně pěknou cenu, jinak bych o tom zas tak neuvažoval.

    Jde mi o to, zda bych se těmi úpravami nedostal třeba na 90% vlastností toho XP979, nebo bych se dostal třeba na max. 60%.

    Pak ještě z hlediska estetiky, tak můj modrý sup (viz. profil) mi prostě příjde hezší, než ta matně černá 979tka.

    Z těch čtyř úprav co jsem navrhnul, přijdou Vám všechny smysluplné, nebo něco zbytečné.

    0 0
    • Tomcat  

      Vzhledem k tomu že v Německu byl ve výprodeji třeba i takový kompozitový Canondale pod 30 000 Kč i s dopravou tak se rozhodně upgrade toho starého kola nevyplatí.

      K té druhé části ten druhej zlevněný pod 50 000 je docela dost drahý kolo na to co to jenom je . Uvědom si že za 50 něco byl ve výprodeji celo odpružený BMC se SIDem.

      Jinak teďka je asi ten nejhorší čas na to dělat upgrade nebo kupovat nový kolo protože co bylo solidní tak je vyprodaný a slevy budou až na podzim až budou uvádět nové modely.

      1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.