• snas89

    Pokračování předchozího vlákna:

    https://www.bike-forum.cz/…-s-ruskem-83#…

    Držte se tématu. Buďte slušní a neurážejte se.

    Trolové budou blokováni.

    Trol pro toto vlákno: konzistentní proruský přístup, komunikace ruského narativu (např. fašistická ukrajina, hajlující Azov, nepracující ukrajinci – kradou práci, relativizace, whataboutismus).

    Připomínám, že svoboda slova není o tom, že můžete bez postihu šířit ruskou propagandu, lživé informace a plevelit vlákno nesmysly, který akorát přitahujou pozornost k jejich autorům.

    Tento konflikt JE černobílý. Zároveň uznáváme, že ani Ukrajinci nejsou bez chyb.

    Rusko okupuje území Ukrajiny, zabíjí a znásilňuje civilisty, včetně dětí.

    Opakovaně se ukazuje, že Rusko nedodržuje žádné dohody, lže, manipuluje, porušuje lidská práva.

    Nehodlám zde tolerovat podporování a omlouvání tohoto morálního odpadu.

    0 0
    • snas89  

      Včera vyšel skvělý podcast 5:59.

      Doporučuju poslechnout

      Rusové jsou nespokojení, Putina ale neviní

      https://podcasty.seznam.cz/…evini-592337

      2 0
    • snas89  

      Občas tady pindám ohledně odpovědnosti a podobně. Včera byl Svoboda U Čestmíra a dost na to narážel taky. Za mě hodně zajímavý díl. poslechněte :)

      David Svoboda. Blížící se válka, bezbranné Česko i agenti Ruska mezi námi

      https://podcasty.seznam.cz/…mir-strakaty

      3 0
    • Kuba78  

      Prezident a premiér se opět nedohodli na tom, kdo v červenci pojede na summit NATO do turecké Ankary. Andrej Babiš (ANO) stále trvá na tom, že by Petr Pavel neměl být součástí delegace. Prezident na summit dál chce.

      „Kompetenční žalobu vidím jako poslední možnost, ale zvážím ji, pokud prezident nebude součástí delegace,“ řekl v pátek Pavel po schůzce s Babišem. Ten se brífinku nezúčastnil.

      „Nadále budu trvat na tom abych se zúčastnil summitu v Ankaře. Především té první části, tedy neformální večeře hlav států a debaty o evropské a globální bezpečnosti.“ řekl Pavel novinářům po schůzce.

      https://www.novinky.cz/…lem-40577106

      5 0
      • Tatut  

        Chápe někdo o co babisovi jde?

        0 0
        • gerrard  

          Motoristi a SPD maji zapal karpalu od toho jak drzi Babise za koule a nebo uz jede Babis diskreditacni kampan prezidenta pred prezidentskyma volbama.

          4 1
          • Tatut  

            Ano, to že zdiskredituje Pavla v očích veřejnosti aby se mohl stát prezidentem mne napadlo. Z Pavla udělá ufňukánka co je naštvaný když ho rodiče nepustili na hřiště..

            1 1
            • Bradley  

              Taky si myslím že to tak je. Babiš je populistickej zmetek prolhanej. Pavel mu zatopil před jmenováním a on mu to teď bude vracet. Bohužel stále nechápu kolik lidi mu tohle žere a volí ho.

              2 3
    • Melvin  

      Ukrajina provedla mimořádně tvrdý úder. Část Rusů už ztrácí víru ve vítězství

      Ruská protivzdušná obrana nezvládá nápor ukrajinských dronů, protože Ukrajinci si dopředu připravují trasy ničením protiletadlových zbraní.

      Tak co bude ohňostroj na Rudém náměstí nebo ne? Já osobně si myslím, že bude někde jinde.

      4 0
      • snas89  

        Třináct letišť v Rusku je kvůli ukrajinským útokům mimo provoz a na své lety čeká 14 tisíc cestujících. Zavřená jsou například letiště v Soči, Volgogradu nebo Astrachani. Ukrajinský dron totiž zničil sídlo navigace letového provozu v Rostově na Donu.

        Pecka!:) Běžný rusáky to omezuje, a při tom to není útok přímo na ně…

        6 0
        • liborg1982  

          Zajímavý je ten počet 14 tisic cestujících na celkem 13 letištích. To je tedy „provoz“.

          1 0
          • Melvin  

            To je docela masakr, když si člověk vezme, že jen letiště v Praze obslouží za den skoro 50 tisíc lidí. To je ten blahobyt o kterém mig_all hovoří?

            5 0
            • kejda  

              Tak ono by těch lidí asi bylo více, ale když není čím lítat? :)

              0 0
              • Melvin  

                Jsem si o tom teď něco hledal a v jednom článku mě zaujalo toto. The shortage has persisted despite a government program to replace foreign planes with domestically produced models launched after the West sanctioned Russia’s civil aviation sector in 2022. Under that plan, the industry was supposed to produce 127 aircraft of various types between 2023 and 2025, including Superjets, Il-114 turboprops and Tu-214s. But the civil aviation fleet received 12 new Superjets and one Tu-214 during that period.

                Blbé je, že některé země mezi které, patří třeba Turecko toho, že tam západní společnosti nelítají dost využívají a neskutečně na tom rýžujou.

                0 0
            • Mig_all  

              Kde hovořím o sovětském blahobytu?

              0 2
              • vasek80  

                No dost často jsi psal, že obyvatelé velkých měst mají plné regály západního zboží, koupí si stále západní elektroniku a auta. Co je to jiného než blahobyt?

                1 0
                • gersa  

                  Tuzex?

                  0 0
                  • mr.garisson  

                    Jo taky si vzpomínám, jak jsme se tam chodili koukat a nic si nemohli koupit. :)

                    0 0
                    • Kuba78  

                      já si taky vzpomínám, že v tuzexu sice byly na koukání hezké věci, ale daleko víc zajímavých věcí bývalo v tištěném katalogu Neckerman nebo podobných, které se prodávaly po burzách a pak se slintalo nad hračkami tam vyzobrazenými jako nad jiným vesmírem..

                      3 0
                      • pluto  

                        A co lidí by to rádi vrátili zpět před 89tý, vůbec to nechápu. Přitom právě my tohle období máme za sebou.

                        4 0
                      • Japhy  

                        Z Neckermanna si spíš vybavuju dvoustranu s dámským spodním prádlem. :-D

                        7 0
                        • Kuba78  

                          inu, já jsem byl tehdy ještě malý takže jsem slintal spíše nad stránkami s Legem, ale chápu, s věkem se zájmy a tekutiny kapající na stránky mění :-)

                          1 0
                        • kejda  

                          A byla pěkná říkanka „Neckermann a Quelle, jděte do pr*dele“ :))

                          2 0
                          • Kuba78  

                            pravý Čechů ráj, Obchodní dům Máj!

                            Vrať se do hrobu..

                            1 0
                            • AussigBiker  

                              No a dneska Obchodní dům Máj obletujou motýle a kde je Neckermann a Quelle? Ja vim pani Kolovecká… :)

                              0 0
                            • kejda  

                              Byla pěkná, ta Klárka, co?

                              1 0
                              • -b-n-x-  

                                Kua Hoši. Nám v jižním Polsku se tyhle říkanky nějak vyhnuly.

                                Ale ty katalogy pamatuju dobře.

                                0 0
                                • vaclaw  

                                  To lego nebo to spodní prádlo? ;)

                                  0 0
                                  • -b-n-x-  

                                    No cement :-)

                                    1 0
                                    • vaclaw  

                                      Zase teď už jsme ve věku, kdy dokážeme ocenit obojí :D

                                      1 0
                                      • -b-n-x-  

                                        Moje nohy teď oceňují lego na zemi v dětském pokoji v noci :-)

                                        3 0
                                        • Esi  

                                          Tak kvůli tomuhle jsem rád že jsem si pořídil děti včas :-)

                                          0 0
                                        • vaclaw  

                                          Tak pravda to dámské spodní prádlo je v tomhle asi výrazně příjemnější :D

                                          0 0
                                      • vasek80  

                                        Teď už mě spíš baví Lego než spodní prádlo. Kluci dostali za posledních půl roku 6 stavebnic. Vše v podstatě stavím já. Oni raději mobil. Dokonce jsem si koupil sám pro sebe Lego 43279 a přemýšlím o tom velkém Titanicu za těch 16 tis.

                                        1 1
                                        • Manas  

                                          erm … check this out … :-D (10 a 12 let) Stavej uz dlouho .. dost casto freestyle … ty krabice plny kostek co maj pod posteli ani nefotim .. sem moc rad ze je to bavi :)

                                          Ted si hrozne oba preji 3D tiskarnu, ze si budou modelovat svoje stavebnice …

                                          A samo mobily a tablet taky by radi .. ale mame family link a limity casu … tak holt musej pak stavet :)

                                          3 0
                                          • jIrI___  

                                            Na tisk stavebnicových kostek je nutností SLS tiskárna, o FDM na takové použití ani neuvažuj. Pak je potřeba i dost zkušeností, aby byl tisk odladěný tak, aby do sebe kostky krásně zapadaly. Je to takový vyšší tiskařská disciplína :)

                                            1 0
                                            • Manas  

                                              Me je jasny ze to je srani, ale nebudu jim brat iluze, ze? :D

                                              0 0
                                              • Tatut  

                                                Proč tisknout kostky když může rovnou tisknout modely :)

                                                0 0
                                                • Esi  

                                                  tak přece jen je to trochu víc tvůrčí, ale vytisknout 2 kostičky tak aby se daly zacvaknout do sebe, drželo to a dalo se to opakovaně rozebrat a zase spojit to je trochu vyšší dívčí, na druhou stranu myslím že se tím zabaví daleko víc než nějakým skládáním lega a když se to nauří pořádně tak potom má Manas výhodu že si bude moct objednat u dětí nějaký držáček nebo doplněk na kolo, děti se zabaví a on to nebude muset objednávat v číně :-)

                                                  1 0
                      • Toky  

                        Jéžiš, ja som tam chodil obzerať sady angličákov.

                        0 0
                    • vasek80  

                      Ta vůně. To v žádném jiném krámě nebylo. Také pamatuju jak jsem toužil po Legu a dostal džíny za bony od prarodičů.

                      0 0
                      • mr.garisson  

                        Jojo vůně, nezapomenu, jak jsem dostal jsem žvýkačku v tubě s růžovým víčkem, to byla pecka.

                        1 0
                        • vasek80  

                          Bílá malá tuba asi 10 cm a růžové víčko? Vytláčelo to sytě růžovou žvýkačku? Když se hned nesežvýkala tak občas i pustila červenou šťávu? Žvýkačku jsem měl snad rok a s tubou si hrál další roky. Pořád jsem k ní přičichával pořád tu vůni citil.

                          Toto nadšení z obchodu plného absolutně nedostupných věcí už z nás nikdy nikdo nezažije a mladší nepochopí. Jsem na ty hračky koukal jak na UFO a dnes je to v každým Kauflandu.

                          2 0
                          • Melvin  

                            z obchodu plného absolutně nedostupných věcí už z nás nikdy nikdo nezažije. Tady bych si nebyl, až tak jistý. Taky bych nevěřil, že zažiju zákaz vycházení, nebo nebudu moci opustit hranice města. Že USA bude chtít napadnout Grónsko atd. Člověk si vždycky říká, že ho už nic nemůže překvapit a přece se vždy něco najde.

                            4 1
                          • mr.garisson  

                            Jo, je to ona… :)

                            Jako ten pocit vzácnosti je opravdový zážitek na zbytek života, ale na druhou stranu jsem rád, že moje děti žijí v době blahobytu a osobní svobody, mohou si vybrat kam pojedou, co budou dělat, co si koupí nebo nekoupí, je to na nich. Samozřejmě, že ne každý si může dovolit vše, ale dobu, kdy spoustu lidí mělo peníze, ale nemohli si nic koupit, to fakt nechci zpátky. Shánět potajňačky bony od veksláka za nesmysl, jako moji rodiče, abych dětem mohl kopit bonbóny nebo Lego, to chtějí zpátky snad jen milovníci ostnatého drátu – všichni ať mají stejný hovno za plotem, bych je liskal.

                            5 0
          • Tatut  

            No tak v Rusku bude létání jen pro horních 10000.y doslova.

            1 1
    • gersa  

      3EM se pořád ptá, co u tý armády dělám. Tak aby věděl, to jsou samý přehlídky, parády a hlavně peníze..... ale někdy i… obrázek

      10 1
    • snas89  

      Trump oznámil třídenní příměří ve válce Ruska proti Ukrajině

      https://www.novinky.cz/…ine-40577299#…

      Zelenskyj se vyjádřil také ke spekulacím, že se ukrajinské síly pokusí narušit sobotní moskevskou vojenskou přehlídku či další akce související s ruskými oslavami Dne vítězství.

      „Princip zrcadlovosti v našich krocích je dobře známý a byl ruské straně sdělen. Dalším důležitým argumentem pro Ukrajinu při určování našeho postoje vždy bylo řešení jednoho z klíčových humanitárních problémů této války, a to propuštění válečných zajatců. Rudé náměstí je pro nás méně důležité než životy ukrajinských zajatců, kteří se mohou vrátit domů,“

      4 0
    • snas89  

      Zelenskyj vydal dekret, kterým Rusům povoluje přehlídku na Rudém náměstí

      https://www.novinky.cz/…dku-40577303#…

      Dobre on!:)

      23 0
    • jIrI___  

      Nasvícení radnice ve Valašském Meziříčí na Den vítězství nad nacismem. To by v dnešní době mělo snad být už i trestné :/

      2 0
      • Prasopes  

        no tvl… Jako, ještě bych pochopil vlajku sssr, to by alespoň bylo historicky nějak relevantní

        1 0
      • K0cour  

        Nepodařilo se mi k tomu vůbec nic dohledat, víš k tomu něco víc? Říkám si že to by si snad vedení města nedovolilo, jestli to není práce nějákého technického pracovníka. Dohledal jsem jenom info o tom že se chlubí novým LED osvětlením. Nechápu, měl jsem za to že Valašské meziříčí nebylo nikdy v pi**… :D

        0 2
        • Radek Broz  

          Normálně bych vsadil na ai „fotku“, protože nikdo nemůže mít v hlavě tak nasráno, aby tohle udělal. Jelikož je ale starosta i poslancem za Agrofert, tak to klidně možný je.

          5 1
          • K0cour  

            On sice je za Agrofert, ale co jsem si rychle dohledal tak to nevypadá že by zrovna fandil Rusku spíš ho (zdrženlivě) odsuzuje. Příjde mi to cele nějáké divné.

            0 0
            • Bradley  

              Nemůže to být jen nedorozumění a je to jen zavádějící vyobrazení naší vlajky? Bílá je nahoře, modrá uprostřed je modry klín a červená dole?

              0 0
              • Radek Broz  

                Buď musíš udělat modrý klín, nebo můžeš udělat pruhy, ale pak je musíš použít tak, jak je trikolora. Nebo ti prostě vyjde ruská vlajka.

                6 0
    • Radez  

      Mariupol – asi z poslední doby ()

      0 0
    • Lišák  

      Rusové na Ukrajině hrdinně kráčí vpřed, prohlásil Putin na Rudém náměstí. Místo techniky promítli videa

      https://www.novinky.cz/…dea-40577312#…

      Velký čin vítězné generace inspiruje vojáky, kteří dnes provádějí speciální vojenské operace. Čelí agresivní síle vyzbrojené a podporované celým NATO. A přesto naši hrdinové kráčí vpřed… Pevně věřím, že naše věc je spravedlivá! Jsme spolu! Vítězství vždy bylo a vždy bude naše! Sláva vítěznému lidu! Sláva veteránům! Sláva ruským ozbrojeným silám! Veselé svátky! Šťastný Den vítězství! Hurá!“ ukončil projev Putin

      0 0
      • Lišák  

        Z diskuse:

        JAROMÍR SURÁK

        Před 3 minutami

        „Rusové na Ukrajině hrdinně kráčí vpřed“… Co na to asi tak Robo Fico, toho času též v Moskvě? Je s tím cajk?

        1 0
    • gersa  

      “Můj syn ???????? šel vraždit v rámci SVO na Ukrajinu ????????…je nezvěstný”

      “To je úžasné, takže slavíte Den vítězství dvakrát…”

      Rusáci si váží každého života, to nemohu říci.

      Ruská mentalita v kostce.

      https://x.com/…103312871568?s=46

      1 0
    • Esi  

      Válka na Ukrajině se chýlí ke konci, řekl Putin. Chce, aby za Evropu mluvil Schröder

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…ranicni_pari

      No a nebo by mohl za Evropu mluvit Medveděv a za Ukrajinu Lavrov, aby jim ty rozhovory nikdo nekazil.

      Jedine co se urcite nestane ze tu Ruskem placenou kreaturu někdy vykope z politického hrobu

      10 0
    • Lišák  

      Fico v Moskvě předal vzkaz. Zelenskyj má Putinovi zavolat.


      Fico zároveň ocenil prodloužení příměří do 11. května a zdůraznil, že právě příměří je klíčové pro vytvoření prostoru pro diplomacii. „Dialog a jednání jsou tisíckrát užitečnější než vzájemné zabíjení,“ uvedl.

      Samozřejmě je dialog lepší, než zabíjení. Proč se toho Kreml nedrží od 24.2.2022?


      Ve svém vyjádření také kritizoval přístup Evropské unie. Podle něj je chybou, že EU nevede s Ruskem rovnocenný politický dialog a omezuje se především na sankce. Ty podle něj vedou k vyšší soběstačnosti Ruska. Kriticky se vyjádřil i k vojenské podpoře Ukrajiny ze strany některých členských států.

      Pokud sankce vedou k vyšší soběstačnosti Ruska, tak je to pro Rusko super a ostatní to příliš neovlivní.

      Proč se kriticky vyjadřuje k podpoře Ukrajiny by mohl vysvětlit.


      Zmínil rovněž situace, kdy některé země EU nepovolily přelet přes své území při cestách na oslavy výročí vítězství nad fašismem.

      Letět slavit vítězství na fašismem do fašistického státu, je docela faux pas. Možná by se dalo slavit vítězství internacionálního socialismu nad nacionálním socialismem.


      Normálně se mně dělá špatně od žaludku. Asi si naliju Ferneta, abych se z toho nepoblil. :-(

      8 0
    • vasek80  

      To je ale mrzeníčko.

      22 0
      • Kuba78  

        Jen pockejte az mu promazou facebook ;-)

        4 0
      • Radek Broz  

        8 000 debilů mi furt přijde jako moc debilů.

        9 1
        • Kuba78  

          ber to matematicky. Pokud přišel o 96 procent falešných sledovatelů tak to znamená, že algoritmus má zatím 4 procenta chybovost :-)

          3 0
          • -b-n-x-  

            Já v těch číslech vidím ale ještě jinou zajímavou spojitost.

            Ti jeho sledovatele je ta stejná skupina tzv. 4%?

            Náhoda?…

            3 0
            • Kuba78  

              sice nevím kam míříš ale ano, lehká až hluboká mentální retardace (IQ pod 70) postihuje přibližně 5 % populace.

              2 0
              • Bradley  

                Höschl: Třetina obyvatel je slabá duchem, polovina má podprůměrný intelekt. Nikdo si to ale nepřizná

                https://medium.seznam.cz/…rizna-267699

                0 1
                • Kuba78  

                  inu, tak ono není náhodou, že třetina voličů volí prolhaného slováka a součet výsledků notoristů a japonského popeláře je zhruba jedna sedmina voličů.. v tomto případě jde abych tak řekl korelace s kauzalitou za ručičku..

                  3 1
              • -b-n-x-  

                Tohle samozřejmě může být také.

                Nicméně já myslel homosexuály

                0 0
      • Tatut  

        První pozitivní věc co instagram udelal…

        Jak dlouho to zuckerbergovi vydrží?

        0 0
        • snas89  

          Da se cekat, ze tlak na ne ted poroste.

          A to z jednoho zasadniho duvodu: uz i soudy zacinaji potvrzovat, jaky smecko delaji na spolecnost.

          Spolecnost (staty) se konecne alespon nekde zacinaji branit. Byt z donuceni pravniky a tema hroznyma neziskovkama. Woke a lgbt samozrejme:))

          1 1
          • Tatut  

            Si představ to kvičení kdyby se muselo na sociální sítě přihlašovat třeba bankovní identitou.. mě by to bylo jedno ale prokremelští idioti by pěkně kvičeli!

            1 3
            • Melvin  

              Já už se docela děsím tohodle. Brusel řeší, jak omezit VPN aplikace

              Sice VPN nepoužívám, ale tímhle krokem se dost přibližujeme diktátorským režimům.

              3 0
              • ememem1  

                ale nie, kdeze, to je nieco uplne ine ako v ruSSKu, irane alebo cine, to je pren nase dobro, necistal si ? ide v prvom rade o ochranu deti. to je take progresivne predsa, a kto sa ako pise kolega snas89 kto sa vzhlizi v ere mccarthizmu je kokkkot a toto je predsa nieco celkom ine.

                3 3
            • pluto  

              Vůbec s tím nemám žádný problém a je jisté, že sociální sítě ovlivňují náladu v obyvatelstvu a ovlivňují volby. Takže za mě cajk.

              1 2
            • K0cour  

              To že pro tebe nemá něco hodnotu, nebo ji nyní neumíš docenit neznamená že všichni kdo to mají jinak jsou idioti nebo že je fajn nápad jim něco vnutit jenom proto že to ty považuješ za zbytečné. Správcům falešných účtů je to samozřejmě úplně jedno, protože budou na dálku operovat nebo si objednávat službu z nějáké rozvojové země která na EU regulaci dlabe.

              1 0
              • vaclaw  

                Popravdě mě se tahle myšlenka docela líbí mít nějaký digitální ID, který se na mainstreamových sociálních sítích a jiných platformách bude vyžadovat. Ať si dealeři někde na darkwebu klidně dal prodávají svoje drogy a zbraně a šedá zóna at si klidně jede dál. Co já vidím jako zásadní problém pro celou společnost celosvětově je možnost ovlivňovat názory většiny bez nějaký byť aspoň větší snahy a bez jakýkoliv možnosti se před tím bránit. Jaký všechny hrozby to přináší můžeme vidět už dneska prakticky skoro všude, minimálně v Evropě a USA. Ono Rusko a Čína velmi dobře vědí, proč to sami omezují. Ať si každý sdílí dál co chce, ale ať nemůže nakoupit 200k účtů a tvořit vlastní bublinu. A případně každý může nést zodpovědnost za to, co publikuje. Tarifu se sice často argumentuje svobodou slova atd, ale je potřeba si taky uvědomit, že pár let zpátky tady nikdy a nikde nebyla taková anonymita a svoboda, jako je na Internetu. A bohužel lidstvo asi ještě nedozrálo tak, aby ji mohlo využívat a nezneužívat.

                3 1
                • K0cour  

                  Používáš podle mě argumenty Lobistů , kteří chtějí digitální ID prosadit, a míchají proto víc problémů dohromady jako by existovalo jediné řešení. Tím ale nechci říct že to děláš schválně. Celé je to spíše na delší debatu k pivu. Cíl máš rozumný – méně falešných účtů a manipulací- ovšem zvolený technický prostředek je IMHO extrémně snadno zneužitelný, invazivní a navíc úplně neúčinný.

                  Provozovatelé falešných účtů se povinnému ID v EU jednoduše přizpůsobí a účty založí mimo EU (což se děje již teď). Tím pro ně evropské ověřování ztratí význam, protože internet (zatím) nefunguje podle hranic EU. Pokud by řešením mělo být, že platformy musí vyžadovat ID od všech uživatelů na světě, jinak v EU nesmí fungovat, pak už nejde o boj s boty, ale o budování omezeného evropského internetu. Ruku v ruce s tím bude muset jít zákaz šifrování a VPN. Stejně nechutná situace jako v Číně nebo Rusku, jen tomu budeme říkat trošku jinak.

                  Navíc to bude mít další nezamýšlený efekt. Nejen problémoví uživatelé, se přesunou do neregulovaných vod. Stát a EU tak ztratí jakoukoliv kontrolu a přehled, které dnes nad veřejnou částí internetu mají.

                  Ten kdo je u moci tím získá centralizovaný systém propojující online identitu s reálnou osobou. Vlády se mění a například vytvořit si snadno seznamy oponentů byly vždy lákavé. Je zásadní rozdíl mezi tím, když se po konkrétním důvodném podezření a se soudní kontrolou naruší soukromí konkrétní osoby, a tím, když preventivně narušíme soukromí všem. To že máš dneska pocit že by bylo fajn si došlápnout na dezoláty neznamená že za pár let se situace neotočí.

                  Odpovědnost za publikování přitom v ČR existuje už dnes. Stát má nástroje, jak uživatele kteří na sítích např. posílají nějákou skupinu obyvatel do plynu jak ho dohledat a řešit. A většina těch lidí stejně není technicky tak zdatná, aby byla skutečně nedohledatelná. Jen není vůle to řešit. Nepotřebujeme ještě více utahovat šrouby když nevyužíváme ani existující nástroje.

                  Velké sociální sítě už dnes dokážou odstranit většinu falešných účtů mnohem méně invazivně: technickou analýzou, analýzou chování, vzorců aktivity a propojení mezi účty. Problém je, že k tomu dlouho nebyly motivované. Naopak pro ně bylo výhodné mít co nejvíc (jakýchkoliv) uživatelů, interakcí a obsahu, který udrží pozornost, zvyšuje to jejich hodnotu. Tohle je podle mě směr, kterým bychom měli jít: tlačit na odpovědnost (velkých) platforem za falešné účty a koordinované manipulace, nikoliv narušit zbytky soukromí online úplně všem uživatelům.

                  9 0
                  • vaclaw  

                    Já určitě nechci tvrdit, že se jedná o prostředek jediný a ideální. Prioritně mi je hlavně o to, aby se to řešilo. Navíc jako všechno, záleží na konkrétní implementaci. Popravdě netuším, jak by to ovlivnilo vpn a šiftování. Jde o to, že by jsi měl prostě svázaný třeba fb účet se svým ID, je pak jedno, jak se k němu přihlásíš. Samozřejmě problémů z implementací by bylo hodně, ať už právní, tak technickou, ale to nemá cenu tady řešit.

                    Platformy s malým dosahem jsou z tohodle pohledu prakticky nezajímavý, ty by se vůbec nemusely řešit. Naprostá většina lidí z fb, ig, x apod. kvůli tomu neodejde, i když by se zdvihla nějaká vlna odporu. A jak sám říkáš, normální člověk je už dneska vcelku bez problémů dohledatelný a anonymitu na sociálních sítích moc nemá tak jako tak. A bezpečně rozlišit boty a živého uživatele bude čím dál tím těžší díky AI, což mimochodem otevírá další a další možnosti, jak sociální sítě zneužívat. A hlavně velcí hráči nejsou vůbec motivovaní nějakou kontrolu dělat a naopak jim současný stav vyhovuje, protože na tom víc vydělávají. A tohle všechno krásné vyhovuje různým zájmovým skupinám, kteří si doslova kupují výsledek referenda, voleb nebo různé vlivové operace a jde to přesně proti zájmům zbytku společnosti.

                    Nicméně moje pointa je hlavně ta, že tenhle problém musí společnost vcelku akutně řešit, jestli už není pozdě. Pokud se toho docílí nějakou datovou analýzou nebo identitou uživatele už je mi trochu jedno. Každý systém bude nějak zneužitelný a bude mít svoje slabá místa. Ale můžeme se ohánět tím, že Internet nám dal svoodu a teď se nám jí snaží vzít, ale v současný době nám tu svobodu vlastní volby spíš bere. A společnost se s tím neumí zatím vypořadat. A navíc momentálně nějaký digitální ID není vůbec na pořadu dne, není na to ani nějaká legislativa, ani vůle z jakýkoliv strany, takže že spíš jedna o takový hospodský filozofování.

                    2 2
                  • Radek Broz  

                    Já třeba VPN mám puštěnou stále a jen přepínám státy, ale vůbec by mi nevadilo mít sociální sítě svázaný s jménem – spíš bych to vítal. (ostatně i sem píšu 20 let pod jménem, i když jsem několikrát přemýšlel, že to změním).

                    Podlě mě by si člověk měl stát za tím, co píše a anonymní nick nepotřebuje. To teda u mě vychází z toho, že agrofertí babišku pošlu klidně do háje i na ulici, ne jen na Facebooku:) Stejně tak pokud chce člověk psát věci za hranou zákona, musí počítat s tím, že to může mít nějakej dopad.

                    To, že by se falešný účty registrovali jinde je možný, ale zase není tak složitý si na těch platformách vynutit, že prostě paní Květa – co ráda postuje fotky kočiček a u toho denně řeší Dozimetr a kampeličku – bude mít prostě vedle jména, že se registrovala v Demokratické republice Kongo.

                    Jako velkej problém beru, že algoritmy díky sdílení fake účtama ty posty pak boostujou i normálním lidem a pokud tohle jedna strana nedělá a druhá jo, už to může ovlivnit volby.

                    5 0
                    • vasek80  

                      K tomu celému jménu celkem obdiv. Já bych s tím nebyl komfortní. Asi částečně z bezpečnostních důvodu. Jeden čas jsem dělal preventistu a jezdil od škol po domovy důchodců a mimo jiné učil děti téma bezpečně na internetu a o digitální stopě.

                      Ale i své názory na Facebooku raději neprezentuji. Částečně ze strachu z pomsty dezolatú a částečně z toho že většina mých známých jsou v mých očích dezo. Dřív jsem se prezentoval a tchán ní začal dělat kázání jak to bylo za komančů skvělé a cpal to i mému synovi. Na to jsem jen oponoval že otec jeho zesnulé ex manželky si to v Jáchymově na dole moc neužíval. A ta rakovina plic na kterou zemřel v 48 letech nebyla také za odměnu.

                      Také jsem zažil pomluvu která mi uškodila v podnikání a tak už mlčím nebo píší pod fake nickem abych alespoň anonymně mohl upustit páru. Na FB. Ale tu rovnost stát si za svým názorem svým jménem obdivují. Kdybych měl jinou práci, tak bych to už asi také klidně psal.

                      4 1
                      • Radek Broz  

                        To vzniklo tak nějak, když jsem v době vzniku b-f dělal web etbikez.com a pořádal závody a chtěl jsem, aby si můj b-f profil s tím spojili. Ale jak říkám – už jsem za ty roky párkrát byl kousek od toho, abych šel poprosit Ječňáka, ať mi to změní. Jednak po přestřelkách s některejma lidma typu cioram, drobeczech atd. a pak sem občas chci naspat k nějakýmu tématu třeba nějakou zkušenost z nějaký firmy nebo něco takovýho a dojde mi, že bych neměl, zatímco vy ostatní tu anonymně vyklopíte cokoliv:)

                        Co se facebooku apod. týče, mám to tak, že co na srdci, to na jazyku a známý, co jsou dezoláti, jsem postupně eliminoval. Pár jsme si jich nechal jen za účelem, abych byl v obraze, co si ty lidi myslí. Co si myslí oni o mě, je mi úplně jedno. Fakt není chyba u mě a nehodlám se jim přizpůsobovat, nepotřebuju vídat takový lidi.

                        Autocenzuroval jsem se asi dvakrát za minulý bybišovo vlády. Byly takový ty případy, že paní v pořadu Máte slovo šila do Alenky a v následujícím týdnu tam proaktivně úřednice z FÚ udělala kontrolu. V tý době jsem měl třeba něco napsanýho a smazal to, že mi to za to nestojí. Zpětně si říkám, že tohle je přesně pozice, ve který bejt nechci. Na Twitteru mě většina těhle politiků už stejně blokuje, ale třeba cvičku senátorku Vildumetzovou trolím často a rád a už si nemyslím, že by se mi pak nějak mstila. Fkat je vůbec nezajímám, nebudou se mstít dvěma milionům lidí.

                        V byznysu to samozřejmě uškodit může, ale beru to tak, že jestli potenciální zákazník/partner miluje rusko/komanče/de­zo/ano, tak ať jde do…

                        Ale prostě s registrací na socky na jméno bych problém neměl, neberu to jako nějakej zásah do mýho soukromí. Stejně tam nemusím psát, co nechci a dokonce tam nemusím psát vůbec nic:)

                        4 0
          • ememem1  

            Chalani a mozem sa opytat, to plati pre smecko od dezolatov alebo aj woke smecko? Jako ci je to vseobecna cistka od roznych botov a trolov za peniaze umelo nafukujucich popularitu roznych profilov alebo prosto ze si ten socializmus rozvracat nedame lebo predsa my vieme co spravne a kto je tu kto a robi na nas smecko.

            Jako teda aby sme si rozumeli, mne by trocha toho mccarthyismu az tak nevadilo, dokonca by som okamzite vedel kde zacat, len teda aby bolo jasne co to vlastne robime.

            0 12
            • snas89  

              Jestli se opravdu vzhlizis v ere Mc Carthysmu, tak ses proste kokkot.

              https://zjistivic.cz/…ch-dejinach/

              4 1
              • ememem1  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                0 0
              • ememem1  

                si smiesny, slusne som sa ta pytal a kedze ti to nesedi bubliny mazes, hlavne ze je niekto kokkot :-), v nicom sa naozaj od deozlatov nelisite, len kazdy ma svoju vieru a vie co je spravne.

                0 9
                • snas89  

                  Uz delsi dobu je zrejmy, ze slusnost si vykladame jinak.

                  Na tvoji “slusne” polozenou otazku jsem ani nereagoval, protoze byla manipulativni a nenecham se vubec do tvych uvah na zaklade nalepkovani zatahovat.

                  Kokkot je tak trochu vtipek z toho odkazu na podcast, kde kluci v celym podcastu (mysleno vsechny dily, ne jen tento) davaji pozor, aby byli korektni a nesli zbytecne pres hranu a vsechny svoje tvrzeni maji podlozene fakty.

                  Totiz i v tomto dile od nich padne veta, ze McCarthy byl proste kokkot…

                  A ja snima souhlasim.

                  A to ze v reakci napises zase svoje sracky namireny smerem na levici, woke atd., tak si byl uz nekolikrat transparentne varovan, ze tuhle miru ti tolerovat tady ve vlakne nebudu.

                  Jenom vyvolavas nesmyslny flamy ve vlakne.

                  A ne. Nejsem stejny jako dezolati. Neadoruju totalitni rezimy a nebo jedince podporujici totalitni rezimy v ramci demokratickych vlad. Nikoho neblokuju za to, jaky je, ale za to, co pise.

                  Ale tak ony psychologie a sociologie jsou pro tebe jenom libtardi woke nesmysly, tak proc by ses s tim zdrzovsl to pochopit, ze…:)

                  5 2
                  • snas89  

                    …v nicom sa naozaj od deozlatov nelisite,.....

                    A další věc je, že tě blokuju jen já. Na ostatních si svoje bolístky neléči.

                    1 2
                  • pluto  

                    Proč tady ještě je???

                    7 2
                    • ememem1  

                      lebo snad kolega snas89 ma aspon tu trochu mieru sudnosti ktoru ty a zopar dalsich uplne postradate a jedine co vas bavi je diskutovat vo svojej bubline a utvrdzovat sa vo svojom biase? ale inak kludne mozete kolektivnym rozhodnutim dospiet k bloku, ja to preziem :-)

                      0 10
                      • Georrge  

                        Tak my alespoň máme nějakou bublinu a v klidu diskutujeme. Ty si bublinu najít neumíš a rozumně diskutovat ti taky moc nejde…

                        6 1
                      • pluto  

                        Já jsem se ptal na něco tebe? Můj dotaz byl mířen na moderátora a ten mě to v pohodě vysvětlil.

                        2 1
                    • snas89  

                      Slouží minimálně jako připomínka toho, kdo s námi taky reálně žije.

                      Navíc si myslím, že diskuze a argumentace se má tříbit na nějakých hranách a ne na tom, že se tu všichni poplácáme po rameni, jak jsem v tom všichni za jedno a napřed před ostatníma.

                      Když je směr a myšlanka kvalitní, uhájí si svoji pravdu v diskuzi:)

                      Em balancuje na hraně té únosnosti. Kde ji překročil, tak bloknu. Občas ale má kontruktivně kritické připomínky, které cenu mají. Když se neudrží a plácá ve smyslu woke, levice apod…tak mu to už netrpím.

                      Edit: a tohle nikdy právě asi dezoláti nepochopí. Já s nima nemám problém skrze to, co jsou (většinou:)), ale co dělají a mají možnost k nápravě skrze poučení se z faktů. To že to v drtivé většině zahodí, to je jejich boj a škoda.

                      4 1
                      • vaclaw  

                        Já určitě netvrdím, že by se měl zablokovat, ale proč sem on chodí, to taky nechápu. Spíš ho baví trolit. Co se týče tý diskuze, tak ta je sice fajn, ale em nediskutuje. Je to jak ten pověstný holub, co hraje šachy. Je to stylem: ale tahle barva je modrá… ne EU je největších zlo. Je to jako diskuze s plochozemcem. Na první pohled se může zdát, že to je vnitřně konzistentní, na druhý a důkladnější zjistíš, že jenom plácá nějaký zajímavé znějící slova, kterým pravděpodobně ani moc nerozumí.

                        5 0
                      • Radek Broz  

                        Jen taková myšlenka k tomu – jestli si někdo myslíte, že emenema máme jako jakousi „opozici“, abychom taky tušili, co si myslej lidi mimo bublinu, tak fakt ne. On je od nás prakticky kousek, rusáky nesnáší. Nesnáší i woke levičáky a problém je, že je vidí všude:D Ale skutečná „opozice“ je úplně jinde – žiju ve volebním obvodě, kde panbaiš s panemokamurou dají 60%. V podstatě všechny voliče Spolu a Pirátů znám osobně:) Většina těch lidí nadává na ukrajince, kudy chodí. Část naší společnosti nemá jen názor „všechny prachy se dávaj ukrajincům a proto mám málo“, ale je dokonce vyloženě proruská. A intelektuálně jsou taky úplně jinde, s tím už fakt diskutovat nejde. Nějaká fakta, s tím si na ně vůbec nepřijdete – oni jediní pochopili, kde je pravda a my jsme zmanipulovaný ovce (přestože ty lidi většinu dne mezi pauzama na cigáro stojej někde u stroje, protože jsou mnohem levnější než robot).

                        7 2
                        • Georrge  

                          Souhlasím s tím, že emenem tady není v roli opozice. On s námi v mnoha ohledech souhlasí a je to silný antirus. Jenže je i celkově silně protisystémový a podává to takovým stylem, že s ním nikdo nechce mít nic společného i přes fakt, že by se s ním dalo v určitých ohledech souhlasit. To je jeho problém.

                          0 2
                          • Toky  

                            A je nehorázny pesimista i keď sa obhajuje že má realistický pohľad na problém.

                            Prdlajs.

                            1 0
                            • ememem1  

                              to sa zbadas o par rokov ked tvoje deti ak to pojde takto dalej budu pracovat v cinskej manufakture na nechty, jako fakt nevidis ze oni su ochotni robit za 5-tinove zapadne platy tu najnhusnejiu robortu aby sa mali aspon trocha tak ako priemerny zapadny clovek? nehovoriac o tom, ze ked potom ich deti idu do skoly tak su to najlepsi ziaci co uz potom funguju neskor ako manageri a veduci v prudko technickych odboroch bo su ochotni pracovat vela a relativne za menej len aby neboli lopaty jak ich fotrovci? kolko jako myslis ze sa esetr bude takemuto tllaku pri ich porodnosti dat odolavat? minule som cital ze na slovensku pracuje legalne asi 30 tisic indov, to je slusne mesto, kolko miest vyse 30 tisic je na slovensku? sa trpcha zamysli, ten pad bude na hubu hodne, ale hodne tvrdy, studuj hstoriu.

                              0 9
                              • Toky  

                                Kde si čítal o tých 30tisíc Indoch? Daj zdroj.

                                Mne Gemini píše, že na Slovensku je registrovaných k začiatku roku 2026 ústredie úradu práce 9800 Indov s platným pracovným povolením alebo informačnou kartou.

                                Tak uvažujem koľko tvojich úvah možno vychádza z 3× vyšších, nižších či inako skreslených čísel prípadne faktov.

                                Mimochodom, ak pracujú legálne tak odvádzajú dane a prispievajú do slovenského dôchodkového systému – a s tým som vlastne OK ako budúci dôchodca v štáte, ktorému klesá fertilita. Aktuálne je 1,5 a udržateľná je 2,1.

                                2 1
                                • vaclaw  

                                  Prostě indický imperialismus pohltí i Slovensko…

                                  0 0
                                • kejda  

                                  To je klasika 3M. 3× nafouknutá informace z neznámého zdroje :)

                                  3 0
                                • ememem1  

                                  https://www.indianchamber.sk/…-in-slovakia

                                  mozno som si pomylil aktualne ukrajincov a indov ale to je jedno, hlavne pri pocte akym ti indovia rastu.

                                  uz len to si zober ze v pidistate jak je slovensko pracue cca do 150 tis. cudzincov, preco asi a za ake mzdy?

                                  ale kludne si tie svoje bludy o europaskej velkosti este par rokov uzivajte

                                  inak gemi co si to pouzil? gemini? to je ten trapnosmiesny snad najhorsi AI model aky poznam? tak tomu sa vyhni dobre ti radim.

                                  0 7
                                  • -b-n-x-  

                                    Nene, ty jsi to naopak ještě velmi ale hodně velmi podhodnotil.

                                    Vždyť Indů jsou u vás stovky tisíc. Ne-li přes mega.

                                    Kde by se vzalo jen 30 tisíc? Případně dokonce jen 10?!!!

                                    2 0
                                    • ememem1  

                                      a cital si ten clanok ci? inak to vas presvedcenie ze sme pupok sveta a ze jak to setko robime dobre a napradujem zpatky ni krok…kokso ako mozem sa pytat cim sa zivis? jako nic v zlom len ci je to nieco take kde ozaj ze neni konkurencia ani v usa a ni v azii (o afrike ani radsej uz nehovorim).

                                      0 5
                                      • -b-n-x-  

                                        Proč?

                                        1 0
                                        • ememem1  

                                          no ze ci si pochopil ze 10% pracujucich na SK su cudzinci co robia za vyrazne nizsie mzdy a neni to nutne nekvalifikovna robota lebo sa proto chcu ma lepsie ako doma. jako neviem jak u vas ale u nas napr. znacnu cast gastrosektora a potravinoveho maloobchodu maju pod palcom aziati a to ako majitelia, ne ze lopaty, a bude to pokraocvat aj inde. proste pracuju vela a za menej a ked sa neprebereme tak budeme o chvilu vela a za menej pracovat my. to velikastvo nas prejde.

                                          1 3
                                          • AussigBiker  

                                            No tak jdi pracovat 7 dni v tejdnu za 2× min penez od 6 od rana do jedenacti v noci, nikdo ti nebrani. Kdyz to udelame vsichni tak zastavime invazi Asiatu do Evropy a zejmena milionu Indu na Slovensko, to da rozum. Jak jednoduchy :)

                                            Ja mam asijsky a indicky jidlo rad, takze me to nevadi :)

                                            3 1
                                            • ememem1  

                                              to je vyborny argument, nemuzi sa ti to pacit ale bud sa prisposobis alebo casom nebudes, pripadne budes ta lopata len.

                                              0 6
                                          • -b-n-x-  

                                            Ty woe Emememe. Já myslel, že takové jasne troleni a odbočení od tématu Indů k romakum musí každý pochopit :-)

                                            3 0
                                          • liborg1982  

                                            Výrazně nižší, no. Možná na Slovensku, ale tady na severu Moravy a ve Slezsku si berou agentury za UA pracovníky (na stavbě) bez nějaké větší kvalifikace cca 400Kč/hod. Kolik dostane ten pracovník nevím, ale pro toho, kdo si práci objednává to není nějak nižší, než za práci „domorodce“.

                                            2 1
                                  • kejda  

                                    Možno som sa pomylil…

                                    To bude přesně ono, než něco napíšeš, tak si to po sobě 3×M zkontroluj

                                    A k tomu pidistátu. V jen o trochu větším státě ČR je přes 20 tisíc SK studentů a odhadem čtvrt milionu pracujících Slováků. To není hospoda, špitál, bordel, kde by nebylo slyšet ty vocasy… Rozlezlí jste jak švábi

                                    Bráno s humorem

                                    3 1
                                    • ememem1  

                                      no jo, ale podstau chapes ne?

                                      0 4
                                      • kejda  

                                        Podstatu chápu. Ale furt mi uniká smysl, proč tady v ČR máme tuny slováků, když je u vás tak dobře.

                                        3 1
                                        • Esi  

                                          Minimálně ty nejvýše postavené ve státní správě by jsme měli Slovákům solidárně vrátit

                                          4 1
                                          • ememem1  

                                            Akurat ze toho ste si zvolili, vox populi,vox dei.

                                            3 0
                                          • Kuba78  

                                            tak ono je otázka, kam vlastně babiše vrátit.. sice je to pasem slovák, ale původně je to karpatský němec z ukrajiny, jehož rodina se nějakým záhadným způsobem vyvlékla z poválečného odsunu.. Nedokonalý odsun tedy způsobil to, co nám teď sedí ve strakovce, kdyby byl beneš důslednější, andrej babiš (alias imrich schreibner) by neexistoval :-) cituji:

                                            „Kdyby se rodině českého premiéra z matčiny strany nepodařilo pravděpodobně podvodně obejít dekrety (v dalším textu článku vysvětlím, jak se to jedině mohlo stát) – český premiér by se vůbec nenarodil. Jeho matka Adriana Scheibner by se v Německu nemohla seznámit s manželem, Slovákem Štefanem Babišem, počátkem padesátých let v Bratislavě, neboť by ještě trpěla v nějakém sběrném táboře pro vyhnance v Německu. (Jen tak na okraj: oba dva rodiče byli členy stalinistické i neostalinistické KSČ, stejně jako později i jejich syn – dnešní šéf české vlády.)“

                                            https://medium.seznam.cz/…kretu-266166?…

                                            možná proto je teď takový hlasitý bojovník proti sudeťákům, holt poturčenec horší turka :-)

                                            3 0
                                            • Lišák  

                                              Z diskuse:

                                              Helena Hakova

                                              Před 22 dny

                                              Je vidět, že Babiše opravdu nemáte rád. Myslím, že samotnému Babišovi je to úplně jedno. Má svou rodinu, má prosperující firmy a je premiérem této země. Jeho život byl a je úspěšný a je to člověk, který má rád lidi a chce pro lidi něco udělat. Na rozdíl od těch politiků, kteří přijdou do politiky s prosoupanymi lokty a odcházejí se zlatými cihlami a řadou nemovitostí.

                                              Václav Váňa

                                              Před 22 dny

                                              Máte naprostou pravdu. Oni myslím tím pisálky postrkování opozicí už nevědí co by na Babiše vytáhli ale to nevadí my ho máme stejně rádi. Je to člověk který něco dokázal a vy opozice mu nikdo nesaháte ani po kotníky. Máme Vás rádi pane PREMIERE . My obyčejní lidé.

                                              5 0
                                              • jIrI___  

                                                Druhá skupina lidí, jejichž favoriti vyšli z voleb s porážkou, holt bude muset zpracovat, že už se jen nevysílají signály, ale skutečně se maká pro české obyvatele.

                                                0 9
                                                • Melvin  

                                                  Tak umí v tom chodit :-) Letiště v Mošnově může být znovu vojenské, jednání o převodu oznámil Babiš.

                                                  Kraj nemá peníze na opravu ranveje, tak se letiště převede na armádu a zaplácne se to z těch 2%.

                                                  4 0
                                                  • liborg1982  

                                                    Taková vojenská základna u Ostravy, to se bude „českým obyvatelům“ líbit.

                                                    2 0
                                                  • Melvin  

                                                    Tady on necílí na našelidi (ti mu to hodí vždy), ale na ty ostatní. Aneb koukejte opravil jsem vám letiště.

                                                    edit: problém by byl pokud by se zrušily komerční lety a to se asi nestane

                                                    0 0
                                                • Kuba78  

                                                  japonec notující si s německými nacionalisty, slovák hledaný pro majetkovou trestnou činnost v půlce EU, moravská micinka pracující pro rusáky a turek co se paktuje s iránci.. toť opravdu výkvět nejlepšího češství :-)

                                                  4 0
                                                  • Esi  

                                                    jo je to vybraná společnost a pak že je ostuda když pár bezmozků lítá po hřišti slavie před koncem zápasu :-)

                                                    2 0
                                                  • Janes  

                                                    Oni ti bezmozci jsou spíše následkem politiky toho póvlu.

                                                    0 0
                                                • Georrge  

                                                  Že jsem tak smělý, tak v čem konkrétně se maká pro české obyvatele? Já jsem také český obyvatel a nevidím nic, co by se pro mě s novou vládou zlepšilo nebo mělo zlepšit. Naopak se věci zhoršují:

                                                  • více se zadlužujeme
                                                  • obrana státu nejistá
                                                  • investice nejisté
                                                  • inflace letí vzhůru
                                                  • drahá paliva
                                                  • ve vládě jsou lidé s nacistickými sklony
                                                  • ostuda v zahraničí jak nikdy
                                                  • válka v evropě beze změny
                                                  • pracující uprchlíci z UA s nejistou budoucností, což může způsobit krizi na pracovním trhu
                                                  • další epidemie na cestě

                                                  Kdy teda začne být líp?

                                                  7 0
                                                  • jIrI___  

                                                    Pro běžné občany začalo být dobře už během minulého volebního období pana Babiše. Pak byly čtyři roky pauzy a teď do toho už zase šlape. Namátkou:

                                                    • růst minimální mzdy.
                                                    • zrušení superhrubé mzdy,
                                                    • zvýšení slev na děti a daňových bonusů,
                                                    • růst důchodů (extrémně důležité),
                                                    • zvýšení sociálních dávek (rodičovský příspěvek, různé jednorázové podpory),
                                                    • zvyšování platů ve veřejném prostoru (včetně hasičů, policie, lékařů atd.).

                                                    Detailněji to můžeme probrat v jiném vlákně, toto necháme Ukrajincům.

                                                    0 10
                                                  • Kuba78  

                                                    jen taková technická otázka. člověk pracující s minimální mzdou v podstatě neplatí žádné daně, pokud má děti, tak naopak je spíš v tomto čerpač, protože nějaké příspěvky. Chápu, že se jej může dotknout růst minimální mzdy, ale jaký přínos pro něj má zrušení superhrubé mzdy, pokud nepočítáme za přínos to, že má další téma kde může díky tomu nadávat na ty „bohatý co berou sto tisíc a víc maj víc prachů a já nic“.

                                                    6 0
                                                  • Slavik  

                                                    A tohle budou bohužel splácet i naši vnuci/čky.

                                                    2 0
                                                  • Stingray  

                                                    Jiřina žádný děti nemá, takže je mu to šumák..

                                                    3 0
                                                  • Georrge  

                                                    Tak ale téměř vše z toho cos napsal se týká předchozích vlád, mě zajímá co se děje nyní když „skutečně se maká pro české obyvatele“

                                                    Zatím dostali přidané někteří státní zaměstnanci a důchodci. Ale co běžní zaměstnanci jako ty nebo já? Možná nám z výplaty zůstane pár stovek navíc (které nám stát stejně brzy vezme někde jinde, tak jako to bylo po superhrubé mzdě, protože ten výpadek v příjmu státu se prostě musí nějak kompenzovat a tak jsme na tom ve výsledku byli hůř, protože kvůli zrušení superhrubé mzdy firmy nenavyšovaly platy), ale na druhou stranu se nám razantně zhoršuje vidina důchodu… to ti nevadí?

                                                    1 0
                                                  • snas89  

                                                    No ale…to neni “makani pro lidi”, jak pises v tom trolingu vyse.

                                                    Co ta vlada konkretne dela, ze teda maka? Narozdil od te predchozi? (A tim to neberu tak, ze se predchozi vlady zastavam).

                                                    0 0
                                                  • Bradley  

                                                    Babiš dělá jedinou věc a to je upevňování své moci a vytváření prostředků aby se měl ještě lépe. Je to gauner ktery bude muset být v pod imunitou do smrti aby ho nezavřeli. Jenom kvůli němu jsou u moci kreatury jako je Macinka, Turek a Okamura. Potřebuje jejich podporu jinak by byl v hajzlu, nedělá to pro blaho republiky ale pro sebe. Kdo tohle nechápe je buď hňup, naivka a nebo stejný gauner jako on.

                                                    9 0
                                                  • Tatut  

                                                    Presne tak!!!!

                                                    A všechno ostatní je jen mlha a vykrucování. Nikomu smrt nepreji. Ho zachrání jen to ze bude prezident a da si amnestii…

                                                    2 0
                                                  • Tatut  

                                                    Našilidi ale nejsou obyčejní lidé. Nasilidi je monike, vivien a frederik…

                                                    Pro ty maká.

                                                    2 1
                                                  • Melvin  

                                                    A dostane se i na samoživitelky :-) Juchelkovy změny v superdávce. Polepší si samoživitelky i lidé v místech s vysokými nájmy

                                                    Druhá změna se má týkat zařazení samoživitelek a samoživitelů mezi takzvané zranitelné osoby. Tím se upraví stanovování výše podpory na jejich bydlení a bonusu na děti a také nebudou muset vykazovat pracovní aktivitu. Samoživitelé mají ztížené uplatnění na trhu práce.Pro zařazení mezi zranitelné osoby je u samoživitelů určující věk dítěte. Nyní platí limit maximálně sedm let, nově to má být patnáct let věku potomka. „Z dat vyplynulo, že dosavadní hranice nevytvářela spravedlivé podmínky,“ konstatoval Juchelka.

                                                    2 0
                                                  • Slavik  

                                                    A zaměstnavatelé se jistě těší a rvou se o samoživitelky, aby je mohli zaměstnat.

                                                    1 0
                                                  • jIrI___  

                                                    Super, jde vidět že pan Juchelka zná poměry tady na severní Moravě, člověk na svém místě.

                                                    0 3
                                                  • Janes  

                                                    Jsem pro , ale nejdříve musí proběhnou kontrola, jestli samoživitelkami opravdu jsou.

                                                    0 0
                                                  • Janes  

                                                    To má jediný problém, samoživitelky, které jimi ve skutečnosti nejsou. Velmi rozšířené i ne u úplné spodiny. Úmyslně se neberou, žijou spolu a chodí si pro dávky.

                                                    0 0
                                                  • Esi  

                                                    takových bude relativně dost jen nevím jak to budeš kontrolovat, partner si nechá napsané bydliště u rodičů a k partnerce a dětem chodí na návštěvu. Je tu prostě část obyvatelstva která se snaží na ostatních hlavně přiživit

                                                    0 0
                                                  • Janes  

                                                    Osobně vím, že třeba na Kladensku je to už desítky let spíše standart. Divil bych se, kdyby to na Ostravsku bylo jinak.

                                                    1 0
                                                  • vasek80  

                                                    Ty jsi fakt idiot.

                                                    3 1
                                                  • gerrard  

                                                    Já bych na Jiřího nebyl ošklivý, tak to prostý lid vidí a co víc on tomu všemu věří, protože makakštině na rozdíl od slov váženého profesora emočně rozumí. Pánové to je realita proti které stojíme. A kdo na sockách zavítá do tábora současných vládních stran, tak určitě ví jaké tvrdé jádro má.

                                                    4 1
                                                • Radek Broz  

                                                  Já chci po vládě, aby „makala“ co nejmíň. V podstatě co se týče makání pro mě, tak mi stačí, aby mi neházela klacky pod nohy. Pak očekávám, že zajistí obranu území před rusem, bezpečnost a vymahatelnost práva a nějakou základní infrastrukturu.

                                                  Jak zajistí blahobyt zvýšením minimální mzdy nebo podobnejch hovadin z tvýho seznamu, vůbec nechápu;)

                                                  7 0
                                                  • gersa  

                                                    Uvjedom si, že nejsy cýlová zkupina...... to vše je jen pro naše lidi

                                                    4 0
                                                  • Honzas  

                                                    Vymahatelnost práva je to poslední, co tahle vláda potřebuje. Páč jinak už by jich byla půlka tam, kam patřej. V kriminále.

                                                    4 1
                                                  • vasek80  

                                                    Ještě bych zapracoval na vzdělávání.

                                                    0 0
                                              • Esi  

                                                důležité je že ho mají lidi rádi a že ty jeho „prosperující“ firmy rádi podpoří dotacema z peněz které jim stát sebral na daních. Lidi to vidět nechtějí a tak někdo takový jako babiš může vládnout této zemi :-(

                                                3 0
                                                • AussigBiker  

                                                  Pan Babiš nekecá a maká pro lidi a lidi mu jeho laskavost rádi vrací.

                                                  1 1
                                                  • Janes  

                                                    S tím běž do Na stojáka, budeš mít úspěch, komiku.

                                                    0 0
                                                  • Kuba78  

                                                    PanBabiš právě vstává a celá země vstává s ním!

                                                    PanBabiš následně cvičí a celá země cvičí s ním!

                                                    PanBabiš po cvičení čerpá dotace a celá země mu přeje dobrou chuť!

                                                    9 0
                                        • ememem1  

                                          Pre indov a uzbekov stale amerika

                                          0 1
                                    • gerrard  

                                      Brno hlavni mesto Slovenska v zahranici.

                                      0 0
                                  • Melvin  

                                    Jsem docela koukal, když za volantem linkového autobusu seděl Ind, když jsem jel z Terchové do Žiliny. U nás je potkávám často, ale tu dělají ve fabrice. Ale připadají mi v pohodě a hlavně tady pracují. Asi lepší volba než ti různí Afričané na západě, kteří dělají akorát bordel.

                                    0 0
                                    • ememem1  

                                      sak ved ja nic nenamietam. len hovorim ze ich tu je ne upln emalo a to sme fakt ze neni vychytena destinacia

                                      0 3
                                  • Georrge  

                                    Takže teď frčí indové? Před nima to byli afričani, před nima arabové, před nima číňani, před nima vietnamci, před nima indové… no a tady se ten kruh tak nějak uzavírá.

                                    4 1
      • t29  

        Jako jo, „osm tisíc, z toho asi nějací roboti“ zní rozhodně líp, než „čtvrt milionu, z toho asi nějací roboti“. Ale trvalo to.

        1 0
      • Peewit  

        Boban Kartouz, tělocvikář a dezinformátor, vykřikoval, že Rajchlovi smazali 200 tisic sledujících. A samozřejmě se tohohle výmyslu udavačskýho konfidenta chytly dezinformacni weby jako Forum24. A pak to rychle zase smazaly, protože samozřejmě „ekspert“ si trošku zapřeháněl. Asi tak o 200 tisíc. :-)

        1 3
        • Janes  

          Udavač, dezinformátor a ruský konfident je Jindolf Rajchler.

          1 0
          • K0cour  

            O tom není pochyb. Ale to že mu Instagram smazal 200 tisíc účtů když se jeho počet sledujících tam moc nepohnul (měl jich tam pár tisíc předtím i potom) je fake news. Celkem mě překvapilo jak to ostatní převzali, některé články jsou stále dostupné i teď.

            0 0
    • snas89  

      Rusko v noci znovu útočilo drony navzdory příměří

      https://www.novinky.cz/…eri-40577340

      0 1
      • Bradley  

        Mírotvůrce Trump vyhlásí příměří a oni se z toho asi pos… To je zase článek.

        1 0
    • Kuba78  

      něco na téma „osvobození rudou armádou“ u nás.. krom známých věcí ještě ekonomické okénko – jak jsme si naši okupaci sami zaplatili a jak moc „drazí přátelé osvoboditelé“ byli drazí..

      https://www.facebook.com/…MEghw6eSPjGl

      TÍHA OSVOBOZENÍ. PRO RUDOU ARMÁDU BYLO ČESKOSLOVENSKO KO­ŘIST

      Při studiu rozptýlených archivních pramenů dokládajících často drsnou podobu každodenní sovětské vojenské přítomnosti roku 1945 v Českos­lovensku se nutně objevují dvě otázky: Jak se mohlo na tohle zapomenout? A nepřipomíná to něco z nedávné minulosti?


      Pobytu Rudé armády na našem území v roce 1945 dominují tři hlavní témata. Byla to tzv. válečná kořist, vyživování Rudé armády a kriminalita.

      Po roce 1989 vyšlo několik studií a edic dokumentů na téma válečné kořisti Rudé armády. Byly publikovány i dokumenty o dodávkách Rudé armádě. Dodnes ale zcela schází především výzkum kriminálního jednání rudoarmějců.

      Rudá armáda na našem území pobývala oficiálně jen krátkou dobu, do listopadu 1945. Přesto šlo o dobu přímo nabitou událostmi.

      Tlustá čára Gottwaldovy vlády

      Takzvaná trofejní smlouva z 31. března 1945 umožňovala Rudé armádě zabavovat a odvážet z Československa německý majetek.

      Tuto tajnou smlouvu podepsal v Moskvě velký přítel Sovětského svazu, velvyslanec Zdeněk Fierlinger. Rudá armáda pak v praxi odvážela nejen soukromý majetek etnických Němců, ale i původně prokazatelně český či židovský majetek Němci za války zabraný.

      Kromě toho se odváželo i spotřební zboží a potraviny. Závažné škody plynuly také z obsazení a fakticky vyloupení bank na Slovensku, v Brně ale i v Praze.

      Velitelé kořistních oddílů znění dohody neznali a oprávnění si vykládali po svém. Škody způsobené státu vymáháním válečné kořisti dosahovaly obrovské, těžko odhadnutelné výše.

      Hladová armáda a stát před bankrotem

      Sovětská strana utrpěla na svém území v důsledku německého útoku obrovské škody. Vynaložila také značné úsilí a oběti na vyhnání Němců z okupovaných území. Za to požadovala kompenzaci, kterou si hodlala sama vybrat odvozem zařízení, zboží i hodnot.

      Československo se tak ocitalo ve zvláštní pozici. Byl to sice spojenec, který podle skromnějších možností okupovaného státu také vynaložil životy svých občanů na osvobození sovětského území, současně zastávala sovětská strana zjevně názor, že Slovensko a české země dobrovolně i nedobrovolně podporovaly německé válečné úsilí a proto jsou plody této podpory kořistí sovětského vítěze.

      Existovala i druhá podobná tajná smlouva, podepsaná v Moskvě 31. března 1945 velvyslancem Fierlingerem.

      V roce 1943 Sovětský svaz velkoryse souhlasil s veškerým materiálním zajištěním původně nevelké československé vojenské jednotky, bojující obětavě i za osvobození SSSR.

      Ministr zahraničí Molotov ale v březnu 1945 argumentoval, že prý dříve nikdo nevěděl, že značná část (!) Rudé armády bude muset vésti dlouhou dobu na československém území těžké boje:

      „Československé území je vykupováno krví sovětských vojáků a bylo by proto nespravedlivé, aby veškeré výlohy spojené s vydržováním Rudé armády na československém území nesl sovětský stát. Proto je třeba smlouvu revidovat.“

      Problémem byla šíře požadavků. Ta zahrnovala nejen potraviny, ale i spotřební zboží. V létě 1945 žádala Rudá armáda denně 600 tisíc dávek stravy a přidělení československé měny v hodnotě 850 milionů korun měsíčně.

      Za čtyři měsíce od května činily materiální odběry Rudé armády deset miliard korun. Stát ale dokázal v té době vybrat na daních měsíčně jen 1,7 miliardy korun. Dlouhodobý pobyt osvoboditelů by tedy mohl znamenat státní bankrot.

      Připomeňme, že armáda USA měla tehdy na našem území asi 30 tisíc vojáků, které živila velmi dobře sama.

      A konečně, přestože podle textu smlouvy mělo Československo živit rudoarmějce jen po dobu války, požadovala sovětská strana dodávky až do konce pobytu v listopadu 1945.

      Právně si výhodu Rudá armáda zajistila velmi neotřelým způsobem. Při jednání o výměně starých platidel 30. října 1945 sovětští vyjednávači „vsunuli do protokolu bod 5., jímž se ministerstvo financí – s výhradou schválení vlády – zavazuje za čs. stát nésti náklady na vydržování Rudé armády na dobu jejich pobytu v ČSR“.

      Následujícího dne schválila vláda pod předsednictvím věrného přítele SSSR Zdeňka Fierlingera tento protokol zcela bez výhrady. Rudá armáda tedy žila ze země, kterou dobyla. Tak jak bývalo zvykem. Válečná armáda byla navíc obrovská a demobilizace a odsun z celé Evropy probíhaly pomalu.

      Krádeže a ozbrojené loupeže se děly denně na ulicích a v domech. Z obydlí obyčejných lidí se kradly nejen peníze ale vše, co šlo odnést. Tak, jak se traduje, byly mimořádně četné krádeže hodinek a jízdních kol. Kdo kladl odpor, byl zbit, ale také mohl být zabit.

      Dnes nepředstavitelná míra surovosti

      Dokumenty svědčí nejen o otrlosti sovětských osvoboditelů, ale v neposlední řadě o zradě a selhání československých politiků. Ti všechny požadavky bez odmluvy plnili, námitky občanů a státních úředníků ignorovali a celé pozadí osvobození usilovně tajili.

      Přestože sovětští vojáci dorazili do spojenecké země, často se tak nechovali. Josef Stalin dokonce spojence jakoby otevřeně předem varoval, že vojáci Rudé armády jsou poznamenáni strašnou válkou, kterou prožili a navíc se jako osvoboditelé domnívají, že mají na všechno nárok.

      Současně ale sovětská strana dělala jen velmi málo, aby kriminálnímu chování svých příslušníků zabránila.

      Podle Dohody mezi ČSR a SSSR o poměru mezi československou správou a sovětským vrchním velitelem po vstupu sovětských vojsk na československé území z 8. 5. 1944 sovětští vojáci podléhali sovětské jurisdikci. Reakce sovětských úřadů byla ale velmi laxní.

      Případy, kde nebyla známa totožnost pachatele, se vůbec neřešily. V hlášeních se navíc uváděla opatrná formulace: „pachatel v uniformě Rudé armády“. Nešlo sice vyloučit, že pachateli byli také zběhové, bývalí váleční zajatci, vlasovci nebo převlečení kriminálníci, ale daleko pravděpodobnější byla jejich příslušnost k Rudé armádě.

      Škála kriminální činnosti byla široká. Došlo k mnoha vraždám a zabitím, ublížení na zdraví a znásilnění.

      Krádeže a ozbrojené loupeže se děly denně na ulicích a v domech. Z obydlí obyčejných lidí se kradly nejen peníze ale vše, co šlo odnést. Tak, jak se traduje, byly mimořádně četné krádeže hodinek a jízdních kol.

      Míra surovosti byla dnes nepředstavitelná. Kdo kladl odpor, byl zbit, ale také mohl být zabit.

      Pytlačení a nelegální rybolov s pomocí výbušnin či vypouštěním a ničením rybníků měly mimořádné rozměry. Problematika není dodnes systematicky zmapována a počty případů nejde po letech ani odhadnout.

      Krutost k lidem, zvířatům a přírodě

      Přes sovětské snahy pobyt prodloužit se přece jen konalo slavnostní rozloučení s Rudou armádou 15. listopadu v Praze. O něco méně vřelé poděkování Americké armádě proběhlo 20. listopadu v Plzni.

      I v dalších měsících ale pobývaly v Československu tisíce sovětských vojáků, střežících postupně odvážené sklady kořisti a přes území projížděly vojenské transporty.

      Z Rakouska podnikaly tlupy rudoarmějců nájezdy na české a moravské pohraničí, odváželi dobytek a potraviny a páchali další násilí.

      Přesto bylo Československo jednou z mála evropských zemí, kterou v roce 1945 Rudá armáda přece jen opustila. Není vyloučeno, že při jejím dalším dlouhodobém pobytu by českoslovenští komunisté volby v roce 1946 nevyhráli. Protože po šesti letech systematického německého drancování pokračovala pohroma i po osvobození.

      Navíc byl pobyt osvoboditelů provázen nesmyslným ničením, krutostí k lidem, zvířatům a přírodě. Se zkušeností nepředstavitelných válečných zážitků považovali osvoboditelé protesty obyvatel za malicherné.

      Autor: Prokop Tomek, historik Vojenského historického ústavu, odborně se zaměřuje na poválečné československé dě­jiny

      13 1
      • Kuba78  

        ještě dodám s dovolením sám pod sebe ohledně těch čísel:

        těch 850mio měsíčně bylo samozřejmě tehdy aktuálních. těch 10 miliard za 4 měsíce tehdejších, přepočteno na dnešní čísla, by mohlo být 100–300 miliard. tedy za 4 měsíce nás rudá armáda obrala odhadem o to, co je dnes rozpočet celého našeho MO za dva roky.

        PS: diskuse kupodivu není úplné rejdiště milovníků sovětského svazu.. zatím. ale to přijde.

        4 0
      • Radek Broz  

        Nás normálně osvobodila USArmy. Akorát nechápu, proč nás pak znovu osvobodila ještě rudá a pak jsem ve školce musel v plynový masce na americkýho draka házet papírový koule.

        2 0
        • vaclaw  

          Njn, věci se tak někdy holt semelou. U nás k tomu všemu ještě ukradli všechen uran a nastěhovali nám tam spoustu bachařů

          2 0
      • gersa  

        At žijí naší osvoboditele

        1 0
    • Kuba78  

      Paranoia ruského prezidenta Vladimira Putina zašla podle nezávislého telegramového kanálu Možem objasniť (Můžeme vysvětlit) tak daleko, že představitelé, kteří se s ním chtějí sejít, musí ochrance odevzdat své hodinky. Sám šéf Kremlu si je také před schůzkami začal sundávat, tvrdí kanál.

      https://www.novinky.cz/…nek-40577528

      3 0
    • Kuba78  

      Proč Putin mluví o konci války? Oddaluje svůj osud a doufá v pomoc Trumpa

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_rtn

      A nyni si predstavme svet, kde nevyhral ten oranzovy dement ale kamala. Byt je tak daleko od idealu ze tam ani nedohledne, celkem jednoduse se da predstavit, ze maduro by mozna nesedel v americe ve vazbe, ale nesmyslna valka s iranem by nezpusobila vysroubovani cen a tim pomoc putinovi, ukrajinci by dost mozna poraddrzeli kursk i vic protoze elmo by si netroufl tak okate pomoci putinovi a tehle plastovy skrcek by dost mozna v bunkru uz prepocitaval posledni naboje.. nebo by si ho povesili sami.

      Na druhou stranu chapu, ze mnohe veci mohly byt jinak i negativnejsi a vyrazne horsi..

      4 2
      • Radek Broz  

        On udělal tolik tak nepředstavitelnejch věcí, že tady už se fakt ta alternativní historie odhaduje dost blbě. S jistottou se dá říct jen to, že Jared, Baron a Donald jr. by byli o DOST chudší.

        Dost super by bylo, kdyby USA dokázaly vyprodukovat kandidáta, kterej by nebyl ani Donald ani Kamala.

        8 0
        • Kuba78  

          Mark Kelly? a na REP straně to jednou v budoucnu může být Conor Kennedy.

          1 0
          • Radek Broz  

            Commander Kelly by byl podle mě naprosto skvělej badass vůdce svobodnýho světa! Ale DEM primárky budou zase něco jako Newsom/Kamala/Ber­nie a GOP Donald/Donald jr./Jared/Donal­d/Baron/Melani­e/Donald/JD/Do­nald (tento volební spot byl sponzorován Ruskou federací) :D

            0 0
            • dr nick riviera  

              Slyšel jsem někde názor, že holá hlava je v amerických prezidentských volbách nepřekonatelný handicap. Prázdná zjevně ne..

              1 0
              • Kuba78  

                hm.. to s holou hlavou jsem sice neslyšel, ale tento názor se nelíbí uživateli Lex Luthor, císař Ming Nemilosrdný, Lord Voldemort, Kingpin, Dr. Evil, Gru a dalším.

                1 0
        • pluto  

          U nás bohužel za 35 let nedokážeme zvolit kandidáta, aby nebyl komouš. Navzdory všemu stojím za Pavlem a jsem rád, že tam je. Pokud nebude někdo jiný, tak za mě je nej volba. Ale je to smutné.

          2 2
    • Tatut  

      Oscarový dokument Pan nikdo proti Putinovi je v archivu ČT ještě 8 dni dostupný. Pokud jste neviděli a chcete se pozvracet tak doporučuji!

      2 1
    • snas89  

      Nejsem si jisty, jestli to uz tady bylo nebo ne.

      Michael Romancov – Skuteční lidé za Putinem. Jejich jména většina z nás nezná

      https://m.youtube.com/watch?…

      1 0
    • snas89  

      Po ignoraci zásah. TikTok smazal putinovskou síť, která manipulovala Čechy

      https://www.seznamzpravy.cz/…cechy-305977#…

      Vesela diskuze pod clankem:)

      3 0
    • Kuba78  

      Bělorusko se připravuje na válku, tvrdí Lukašenko

      https://www.novinky.cz/…nko-40577829

      1 1
    • snas89  

      Zelenskyj a Putin se v jednom shodli: Trump nevyjedná vůbec nic

      https://www.novinky.cz/…pem-40577855

      :)

      7 0
      • ememem1  

        a jako si to teda dohodnu sami bez usa ci ako?

        1 5
        • vaclaw  

          Nn, všichni čekají na Trump ex machina…

          3 0
        • gersa  

          A myslíš si, že se dá dohodnout s někým, kdo žádné dohody nedodrží?

          2 0
          • ememem1  

            Preto sa pytam jak to urobia, pokial tam nebude usa garantom tak si s tym putin do roka vytre prdel

            0 5
            • Esi  

              Putin se dohodnout nechce tak že je potřeba zbavit se putina, jediná šance je způsobit pomocí dronů rusum takové škody aby toho kripla konečně sejmuli sami, následně třeba bude šance na nějaká jednání o stažení ruských vojáků z ukrajinských území a nějakou normalizaci vztahůmezi Ukrajinou a Ruskem

              6 0
              • Toky  

                Toto si bohužiaľ začínam myslieť aj ja. Ten dement to dobrovoľne nevzdá ani keby Ukrajina oslobodila celé svoje územie a nezačala obsadzovať recipročne Rusko.

                0 0
              • ememem1  

                to je hodne, ale hodne naivne.

                0 6
    • snas89  

      Exploze v Kyjevě. Rusko zahájilo několikastupňový úder na Ukrajinu

      https://www.novinky.cz/…inu-40577918

      0 0
    • Kuba78  

      Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) ve středu představil svůj nový ministerský tým poradců. Radit mu bude například bývalý hradní kancléř Jiří Weigl, exředitel odboru protokolu kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt nebo bývalá velvyslankyně v Sýrii Eva Filipi.

      https://www.novinky.cz/…dcu-40577896

      privatizace zamini tykačem prostřednictvím obskurních kikinovo figurek s putinem v zádech.. v přímém přenosu. jediný rozdíl proti původnímu plánu je ten, že na frontendu není chlaďákovo padawan, ale kikinovo patolízal.

      4 0
      • dr nick riviera  

        Nejlepší komentář na idnesu:

        „Takže se tam přesunulo skoro celé dejvické klausoleum.“

        7 0
        • Kuba78  

          vtipné na tom je to, že zahradil nic protože „máme s ním jiné plány“. evidentně putin nechce přepustit ani kousíček vlivu na zamini svému nejvěrnějšímu spojenci z říše středu :-)

          2 0
          • Kuba78  

            dovolím si dát pod sebe..

            Zasáhli Američané. Popisujeme, proč Zahradil na poslední chvíli zmizel z Macinkova poradního týmu

            https://denikn.cz/…adniho-tymu/?…&

            tedy putin si evidentně zajistil svoje hriště na zamini i přes spřátelenou zemi a jeji tlak.. číňan fujky, sovět hujky.

            3 0
    • Kuba78  

      Putin oznámil úspěšný test nové mezikontinentální rakety Sarmat

      https://www.novinky.cz/…mat-40577908

      zbývá jen dodat, že konečně provedli úspěšný test něčeho, co je už na papíře oficiálně 20 let vyráběno, šest let dodáváno a dva roky zařazeno ve službě.. Samozřejmě je nutno dodat „úspěšný“ protože všechny předchozí tak trochu nevyšly a o úspěšný test se snaží roky..

      https://www.globaldefensecorp.com/…e-june-2024/

      5 0
      • vaclaw  

        Trochu mi to hodně připomíná Černobyl…

        0 0
      • kejda  

        zbývá jen dodat, že konečně provedli úspěšný test něčeho, co je už na papíře oficiálně 20 let vyráběno, šest let dodáváno a dva roky zařazeno ve službě..

        Tohle si laskavě nech potvrdit Migem, než to tady budeš sdílet :))) Doplním, a roky skladováno v ohromném množství.

        1 0
        • Kuba78  

          inu dobrá, poptám se.. každopádně, neúspěšných testů mají plné sklady prokazatelně, viz odkaz. mimochodem pokud mne pamět neklame jedná se o první ICBM co si vyvíjejí sověti sami, bez ukrajiny a jejich kapacit. takže to taky podle toho díkybohu vypadá.

          3 0
        • -b-n-x-  

          V množství plném

          0 0
    • Esi  

      Tak už rusáci mají zákon na to že můžou poslat armádu kamkoliv, ono těch zemí kde nesedí nějaký rusák v base zase tolik nebude

      Rusy zatčené v cizině bude moci bránit i armáda, schválili ruští poslanci

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_kha

      0 0
      • Radek Broz  

        My se tomu bráníme tím, že rusáky moc nezavíráme:)

        7 0
        • Esi  

          Na základě toho by jsme je měli všechny deportovat aby nebylo riziko ze by jsme někoho z nich museli zavřít :-)

          4 0
          • Kuba78  

            k tomu abys je deportoval nějak hromadněji, bylo by třeba je nějak shromáždit.. ba přímo koncentrovat. ideálně na jedno místo, třeba do nějakého sběrného tábora.. a chtělo by to k tomu přistoupit systematičtěji.. třeba vypracovat nějaký postup, směrnice, manuál.. jakési konečné řešení této otázky.. :-)

            1 0
            • Esi  

              No jo ale při té koncentraci by jsi je musel omezit na osobní svobodě a to je potom přijde ruská armáda zachránit :-)

              0 0
            • -b-n-x-  

              Aleno tak!

              Fuj

              0 0
            • kejda  

              Tak tohle je už zmáknuté někdy od roku 1940–41?

              Hlavně slovo „koncentrovat“ může znamenat spoustu výkladů :)

              Možná ve Wannsee budou ještě nějaké prameny. Asi budu vaporizován 3,2,1…

              0 0
              • vaclaw  

                Já myslím, že i když se budeme snažit koncentrovat sebevíc, tak naší bratři v Rusku budou v ohledu konečného řešení ruské otázky pořád výrazně úspěšnější.

                2 0
                • Janes  

                  Malá vsuvka

                  Květen 1945 nebyl v ČSR měsícem lásky, ale zúčtování. Popravovalo se veřejně, třeba i na ulicích

                  https://medium.seznam.cz/…icich-275444?…

                  Dle vyprávění mého dědy docházelo to dle očitého svědectví pobíhalo i takto: Pocit vítezství byl všudypřítomný, lidé shazovali německé vlajky a a ti, kteří kříve udávali své spoluobčany vylézali z děr, vyváděli Němce, včetně žen s pistolemi u hlavy a za městem je popravovali. Pak se začla šířit zpráva, že k městu se blíží prapor SS, honem rychle hákové kříže auf, pistolky do řeky a zpátky do díry.

                  Pak už přiletěl první osvoboditel: sovětský Po-2 Kukuruznik, přitál na polním letišti a první co zajímalo osádku bylo kde je vodka. Vodka nebyla, pivo nechtělii tak vyrabovali sklad s metanolem, který sloužil jako chladivo do leteckých motorů, chlastali do noci a když ráno zjistili že nevidí, tak stříleli kolem sebe…

                  3

                  Odpovědět

                  Jan Novák

                  Jan Novák

                  Sledovat

                  Před 40 minutami

                  Oldřich Dáňa

                  To byla velmi účinná skopčácká defenzivní taktika. Stačilo v lihovarech vytáhnout před ústupem na dvůr cisterny plné metanolu a ztráty Rudé armády potom dost narůstaly. V Ořechově u Brna je takto „padlých“ plný sovětský vojenský hřbitov.

                  2 0
            • vasek80  

              Mohli bychom si zabukovat zámek ve Wannsee. Mají tam na podobné konference ideální prostory.

              0 0
    • mathi  

      Z Patriotů na STASH, který je speciálně navržen k ničení ruských útočných dronů.

      https://en.defence-ua.com/…o-18475.html

      0 0
    • Esi  

      Politický signál z Kremlu. Putin je ochoten jednat s Evropou, kompromisy ale dělat nechce

      Zdroj: https://www.lidovky.cz/…n_nazory_lgs?…

      Tak že abych to správně pochopil je to jako vždycky jednání na ruský způsob, prostě chce evropě poroučet s mandátem, že on je ta supervelmoc, sice trochu na papírových nohách a s prázdným žaludkem, ale to neva.

      3 0
      • Kuba78  

        tak proč asi nominoval gerharda, ten z toho musí být štěstím bez sebe :-)

        v jeho očích ideální vyjednávací team jsou soudruzi Witkovič a Kušnerov za USA, soudruh Šrederovič za evropu a soudruh lavrov za jejich páníčka.. vzájemně si zanotují, něco podepíší, pak k tomu podepíší deset tajných dodatků a všichni ostatní se tím budou muset řídit.

        viz výše můj odkaz o tom, jak soudruh Fierlinger za československo podepsal ještě za války se sověty „supervýhodnou“ smlouvu.. scénáře a modus operandi sovětů se nemění, mění se jen jména a občas kulisy.

        3 0
        • Esi  

          joj a protože Evropa do toho jednání nikdy nenominuje toho ruského poskoka v důchodu, tak oni vlastně chtějí jednat a evropa nechce :-)

          2 0
          • Kuba78  

            kdyby měla EU ústy Kajy nějak reagovat, tak bych podal protinávrh, že za sověty bude vyjednávat Kasparov..

            3 0
      • Melvin  

        Jsem myslel, že s Evropou se nikdo nebude bavit, nebo jak to ten 3M říkal.

        5 0
        • Tatut  

          s tou libtardskou evropou se nikdo nebude bavit… ale s merklovou nebo gerhardem – tedy ty co si sověti vychovávali 20 let… s těmi se klidně bavit bude

          3 0
    • dr nick riviera  

      Ukrajinští operátoři dronů deklasovali Švédy na cvičení NATO

      Z diskuse: „Když bude mít NATO štěstí, bude moct si podat přihlášku do ukrajinské armády.“

      9 1
      • snas89  

        Bohuzel, v tomhle budou na vyssi urovni i rusaci. Logicky.

        Tak jsem zvedavej, co hodla evropa/nato udelat, aby ukrajinci nespadli do naruci rusakum. Protoze pak by ten utok na berlin a pariz vypadal uz trochu jinak.

        3 0
    • snas89  

      Opět výtečný Hyde Park Civilizace: Peter Karl Jonason – psycholog a profesor psychologie na VIZJA University ve Varšav

      V rozhovoru řešili především temnou trojici: psychopatii, narcismus a machiavelismus.

      Narážky na Trumpa čistě náhodné:))

      Vřele doporučuju, dost dobře to popisuje, co tu občas plácám…

      https://www.ceskatelevize.cz/…11058090509/

      2 0
    • snas89  

      Dnes u Čestmíra opět super rozhovor. Doporučuju!

      Jakub Kalenský. Užiteční idioti Ruska a informačně negramotný Turek, humor jako zbraň proti dezinformacím

      https://ceskepodcasty.cz/…ezinformacim

      0 0
    • Kuba78  

      jelikož v mediích rezonuje téma sjezdu sudeťáků a momentálně se na ně zaměřuje bdělé oko našich flastenců a jejich vládních zástupců, dávám sem zajímavý rozhovor s jejich „vůdcem“ Posseltem. Jak to souvisí s UA – no, celkem dost. příklady z pobaltí, z ukrajiny a v podstatě kdekoliv nám ukazují, že od určitého okamžiku prostě soužití dvou skupin nebylo, není a nebude možné a k něčemu jako odsun jednou dojde i na UA, až dobydou zpět svá území. Hitlerův modus operandi jak zblbnuj a zneužil sudeťáky a ti na to potom doplatili je v podstatě jako přes kopírák to, co dělá Putin s „ochranou ruských menšin“ a co udělal na donbase, krymu a v podstatě všude s těmi „rusy co zachránil“. hitler je pomlel do wehrmachtu na východní frontě, putin je pomlel do domobrany na východní frontě. A z toho, co bylo u nás, co následovalo, jak se to potom řešilo, vyřešilo a jak to bylo provedeno u nás, je možno vzít si ponaučení.

      „Zrádce a česká loutka.“ Posselt říká, kdy budou moct „jeho Němci“ v klidu zemřít

      https://zpravy.aktualne.cz/…408953bf58d/?…

      0 1
      • ememem1  

        ja by som mu neveril ani jedine slovo co hovori, a vzhladom na to, ze sa tam chysta aj nemecky minister vnutra(!!) aj bavorsky premier si myslim ze je to docela odovodnena „neviera“. uz len to ze vy pouzivate vyraz „odsun“ nemecky die Umsiedlung alebo der sogenannte Transfer der Sudetendeutschen, nemci samotni „deportacie“ cize die Vertreibung der Sudetendeutschen pripadne die Zwangsaussiedlung alebo rovno die Deportation co uz evokuje v nemcine deportacie do koncentrakov tak by som bol na vasom mieste dost pozorny a opatrny. neni to uzavreta vec nech so tvrdi kto chce co chce, majetky su majetky. koniec koncov herr magyar sa ozyva tiez uplne otvorene a maskuje to za „podu neznamych vlastnikov“ co je blbost.

        0 3
        • Kuba78  

          tak já osobně mám s Posseltem taky trochu problém – to, jak hovoří nyní je trochu jiné, jak hovořil před lety – ale dá se chápat i tak, že to, co teď říká, myslí upřímně a předtím pouze manévroval aby eliminoval „radikální křídlo“.

          To s čím mám já osobně problém je termín „vyhnání“ ze strany SL.. a taky si myslím, že je dost nešťastné, pokud člověk SL reprezentující si češe patku, nosí knírek a vypadá jak Trautenberk :-)

          nicméně, je třeba si uvědomit jednu věc – SL nemůže vymáhat žádné reparace ani majetky, i kdyby chtěli. Existuje vyrovnání, které to jednou provždy vyřešilo. celé se to tedy spíš veze na té vlně, co sám Posselt zmiňuje – téma je zneužíváno z obou stran populisty a extrémisty. ta rozumná debata je tím překryta.

          Taky si ale myslím, že není moudré pořád zmiňovat téma „nespravedlivé kolektivní viny“. Ono je tady když se řekne „hromadná kolektivní vina“ taky ta druhá strana – kdyby nebyla jakási pseudokolektivní vina (ne všichni němci byli vyhnáni), tak sice by možná nebyli nespravedlivě vyhnání německy mluvící židé (to má pravdu), ale taky by půlka sudeďáťů po válce visela nebo hnila ve vězení za to, co dělali v 38 při vyhnání čechů, co dělali za války a za vlastizradu. Odsun nelze ospravedlnit ve své formě provedení, ale pochopit ve svých důvodech.

          A ad kounicovy koleje – ti co se tam půjdou podívat, nejsou většinou potomci těch, co tam byli zavražděni jako antifašisté, ale dost často potomci těch, co si kupovali lístky na popravy a chodili se tam dívat jak do kina, jak tam věší české vlastence a německé antifašisty.. děti nemůžou za své rodiče, ale v tomto je to opravdu stále téma, které je nutno uchopit citlivě.

          1 1
          • ememem1  

            No a uz to ide

            https://www.lidovky.cz/…n_domov_lval

            0 5
            • snas89  

              Nadepis si odkaz. Diky

              0 0
              • Kuba78  

                já to klidně nadepíšu za něj:

                „Fraška a karikatura, kritizuje šéf sudetských Němců usnesení české koalice“

                já sem ten poslední, kdo by nějak fandil SL nebo Posseltovi, jsa vychován večerníčkem o Krakonošovi ve zdravé nedůvěre vůči všemu co bylo od Schneekope až po Jilemnitz, ale zde musím dát tomu tlustému pánovi s knírkem za pravdu – tahle vláda se neštítí toho udělat jakoukoliv frašku nebo veřejný skandál jen proto, aby zakryli veřejnou pozornost před tím, co dělají doopravdy.. podobnost s dementy co raději zahájí války s cizími státy jen proto aby nemuseli uvolnit na veřejnost jeden pornodeníček ve kterém má lechtivé fotky čistě náhodná. Jak říká Bureš, Trump je jeho vzor..

                5 1
                • vaclaw  

                  Celý ten příběh se sudetama je jenom smutnou ukázkou toho, jak lidi dokážou být dementní a hamižný a když na to přijde, tak pěkný svině. A táhne se to od konce R-U vlastně až dodneška a celý to těma je jenom zneužíváno tím, komu se to zrovna hodí. Celá tahle fraška že strany koalice je jenom další ukázka neschopnosti těch kašparů řešit reálný problémy a snaha zakrýt svoje vlastní průsery. A že nás toho ještě dost čeká…

                  5 0
    • snas89  

      Už se na ty sudety vykašlete, díky:)

      0 2
    • StuntJ  

      Turek od vokurek a jeho finance

      Kde vzal FILIP TUREK majetek za 70 milionů? Jeho firmy bez zisku, on bez živnosťáku | ZÁKON DŽUNGLE

      https://youtu.be/d3_BH0_rLdM?…

      1 0
      • Kuba78  

        dá se to vysvětlit.. pro ty jednodušší i obrázkově :-)

        3 0
    • StuntJ  

      A je to !

      5 0
      • Esi  

        No to nezní špatně, mohlo by to oslovit čas voličů SPD a mohli by svorně táhnout do zadele

        5 0
        • vaclaw  

          Akorát nevím, jak se to bude líbit invazním čechům v sudetech…

          1 0
      • Georrge  

        Národní kolaboracie.

        3 0
      • Mig_all  

        Neni to john deer?

        0 0
        • Georrge  

          Žádný John Deer ale Honza Jelen. Nevidíš tu českou vlajku???

          PS: zajímavé, že i zpracovatel se jmenuje Jan Jelen. Náhoda? Nemyslím si.

          4 0
      • Janes  

        Když jsem klikal na ikonku Zavřít, souhlasil jsem.

        0 0
      • pluto  

        Není ten traktor americký DžonDýr?

        0 0
    • Kuba78  

      Padá černý déšť. Ukrajinci udeřili na Rjazaňskou rafinérii

      https://www.novinky.cz/…rii-40578268

      6 0
      • Esi  

        Ještě chvíli a budou rusáci benzin a naftu dovážet z Číny :-)

        1 0
    • gersa  

      Serhij Kernyckyj strávil 346 dní na pozici v první linii poblíž Časiv Jaru. Během té doby zabil 23 ruských vojáků a dalších 6 zajal.

      Úmyslně nechal ruské jednotky přiblížit se na 20 metrů, než zahájil palbu – jen aby si byl jistý, že v boji v těsném přímém střetu nemine. 24. mechanizovaná brigáda ho navrhla na udělení titulu Hrdina Ukrajiny.

      Během celého roku Kernyckyj si vedl video deník na obyčejném mobilu. Natáčel útoky, trofeje a každodenní život na pozici. Komunikace byla téměř žádná, ale telefon nějakým způsobem stále fungoval.

      Nabíjel ho bateriemi z dobytých ruských granátometů SPG. Zachovaly se tak stovky krátkých videí: hořící zákopy po útocích Molotovem, dobyté pušky naaranžované v řadách, žebra pečená na sporáku, rybí polévka vařící se v ošuntělém hrnci.

      Před válkou pracoval na stavebních pracích v Chmelnycké oblasti. Byl mobilizován 3. listopadu 2024. Myslel si, že na pozici stráví tři měsíce. Pak možná dalších šest. Nakonec to bylo téměř celý jeden rok.

      Kdykoliv se ptal, proč je nestřídají, odpověď byla vždy stejná: „Už nejsou žádní muži, které bychom mohli poslat.“

      Samotná pozice byla malý zákop, tři na čtyři metry, poblíž Časiv Jaru. Později byla neoficiálně pojmenována „Kernyckého pozice“ na jeho počest.

      Hned první den byl zabit jeden z jeho kamarádů, když dělostřelecký granát protrhl střechu a zanechal díru širokou téměř pět stop.

      Kernyckyjova taktika v boji v těsném přímém střetu byla brutální a jednoduchá: nechat Rusy přiblížit se co nejvíce, zasáhnout je granáty a pak dokončit boj z bezprostřední vzdálenosti. Střílet naslepo skrz keře pro něj nedávalo smysl. „Abych si byl jistý, že trefím,“ řekl. „Abych věděl naprosto jistě, že ho dostanu.“

      Během zimy stál na stráži po dvou hodinách v kuse, protože po třetí hodině mu ruce tak omrzly, že už nedokázal nabít pušku. Zákop posílil pytli s hlínou a ukořistěnou neprůstřelnou vestou, aby se šrapnely nedostaly dovnitř. Komín od sporáku schoval hluboko do trnových keřů a přikryl větvemi, aby drony neobjevily kouř.

      Postupem času přestal žádat velitele o munici, granáty nebo dokonce jídlo. Všechno co měl pocházelo od mrtvých ruských vojáků. Postupně nasbíral 12 pušek AK-12, neprůstřelné vesty, laserový zaměřovač, příděly a cigarety.

      Koncem ledna 2026 byl Kernyckyj na pozici sám. Jeden jeho kamarád byl zabit FPV dronem. Další (po téměř roce po jeho boku) zemřel po zásahu šrapnelem, který mu přeťal tepnu. „Ráno se spolu smějeme, a do večera je už u nebeské stráže. Ať je mu země lehká“.

      Když drony zahlédly skupinu osmi Rusů, kteří se chystali obsadit pozici, Serhij spálil všechny spacáky, rozebral kořistní pušky a hodil úderníky daleko do pole, aby nepříteli nic užitečného nezůstalo. Pak se sám vytratil do tmy, pohyboval se jako želva, protože nohy mu po opakovaných otřesech mozku sotva fungovaly.

      Nedokázal evakuovat těla svých padlých kamarádů. Jedno částečně přikryl hlínou. Druhé zůstalo v zákopu. „To si nedokážu odpustit,“ řekl. „Jak to vysvětlím jejich rodinám? Jak se jim podívám do očí? To je děsivé.“

      Teď je v nemocnici. Nohy mu po nekonečných otřesech z výbuchů a téměř roce na pozici v první linii už správně nefungují. Říká, že nikdy nepřemýšlel o vyznamenáních a ani žádné nečekal. „Jen jsem chtěl zůstat naživu a znovu vidět svou rodinu. Aby mě moje rodina mohla znovu vidět. To bylo všechno, co mi zbylo.“

      https://x.com/…202140618951

      15 0
    • gersa  

      Asi je jasné, k čemu mimo parády, russakum bylo příměří dobré

      https://x.com/…292751278444

      Přežili jsme jeden z nejtěžších útoků za poslední dobu.

      Co lze o tomto útoku říct:

      Úspěšně jsme odolali pokusu zahltit protivzdušnou obranu útočnými drony. Více než 1500 za den. Něco takového svět ještě neviděl.

      Bylo sestřeleno a zneškodněno 95 % dronů. To je fantastický výsledek. Hluboká poklona všem vojákům všech složek armády a dobrovolnických jednotek, kteří nás bránili.

      Přepadové drony zničily přibližně 30 % všech nepřátelských bezpilotních prostředků. Je to významný podíl, který dál roste.

      V tomto útoku byl podíl proudových „Šáhedů“ a řízených „Šáhedů“ malý. Je zřejmé, že nepřítel spoléhal na masové nasazení běžných „Šáhedů“.

      Největší škody způsobily rakety. Zejména v Kyjevě. Došlo k zásahům obytných domů a areálů civilních podniků. Tyto informace nezveřejňujeme, ale protivník dnes vše stejně uvidí na satelitních snímcích. Obzvlášť cynické byly opakované balistické údery na stejná místa o několik hodin později. Nepřítel se tak snažil zabít záchranáře pracující na místě.

      Cílem útoku byla kritická infrastruktura, Ukrajinské železnice a logistika.

      Žádné materiální škody se nemohou rovnat lidským životům. Je to strašná ztráta pro nás všechny

      2 0
    • gersa  

      Rusacki „telegramisti“ sa nad tymto rozhovorom Magyara velmi zavzdusnuju…

      ????️ Hlavné myšlienky rozhovoru s Robertom „Madyarom“ Brovdim

      Drony úplne zmenili charakter vojny

      • Klasické delenie na „front“ a „týl“ prestalo existovať.
      • Bezpilotné systémy zasahujú desiatky kilometrov do hĺbky a menia logistiku, štruktúru útokov aj obranu.

      „Línia dronov“ ešte nie je kompletná, ale rastie rýchlejšie než plán

      • Cieľ: pokryť celú frontovú líniu jednotkami dronov.
      • SBS dnes tvorí ~2,5 % ukrajinských síl, cieľ je 5 % a prevziať 50 % všetkých zásahov.

      Výsledky: 10 000 elimino­vaných ruských vojakov mesačne

      • Mesačne: 10 000 potvrdených eliminácií + 35–40 tisíc zasiahnutých cieľov.
      • Za 11 mesiacov: 300 000 cieľov.
      • Kľúčom je jednotná databáza, ktorá sleduje každý let, každý zásah a každý typ munície.

      „Matematika vojny“ – cieľ pre každý úderný tím

      • Každý úderný dronový tím má zničiť 10 ruských vojakov mesačne.
      • Ak sa to podarí plošne, podľa Brovdiho sa Rusko „zadusí“ stratami.

      Kílzóna sa rozšírila na 25+ km

      • „Kílzóna“ = priestor, kde je pohyb extrémne nebezpečný kvôli dronom.
      • Dnes je to 25 km a viac na oboch stranách frontu.
      • V tejto zóne je nebezpečné pohybovať sa aj pre vojenské jednotky, nieto civilistov.

      Ekosystém dronových jednotiek – „recept na boršč“

      • Pre každých 100 km frontu existuje presný „mix“ jednotiek: FPV, bombardéry, prieskum, REB, logistika, diaľkové mínovanie atď.
      • Cieľ: aby jednotky dokázali bojovať autonómne, bez čakania na delostrelectvo.

      Aktualna Cena za elimináciu jedného ruského vojaka: ~882 USD

      • Tato hodnota sa drží stabilne.

      Overovanie zásahov je prísne – niektorým jednotkám vyraďujú až 40 % nahlásených cieľov.

      SBS má vlastný auditný tím, ktorý preveruje videodôkazy o zniceni.

      Rusko sucasne kopíruje ukrajinský prístup. Pozn. aj tu Brovdi hovori, ze neijerozumne vsetko vytrubovat protivnikovi.

      Brovdi tvrdí, že Rusko rýchlo preberá ukrajinské postupy a techniky., pricom za realne povazuje , ze RU navysi pocetnost dronovych vojsk na 165 000.

      Preto je dôležité udržať technologický a organizačný náskok.

      https://www.pravda.com.ua/…/14/8034572/

      2 0
    • gersa  

      A něco pro Miga

      ednotky dronů Síly bezpilotních systémů provedly přes noc 15. května 55 úderů proti 23 ruským vojenským cílům v Krymu, Taganrogu a Jejsku. Mezi zničené nebo zasažené cíle patří: 
???? Letadlo Be-200 obojživelné 
???? Vrtulník Ka-27 
???? Protivzdušná obrana Tor-M2 
???? Protivzdušná obrana Pantsir-S1 
???? Nákladní loď převážející munici v přístavu Berdjansk

      https://x.com/…442509148165

      4 0
      • Kuba78  

        no, naštěstí hodnocení je dost podivné (dánové rozhodně nejsou přátelští vůči kremlu, rumuni už vůbec), ale i tak je to ostuda, z čela žebříčku na konec, ještě chvíli a přehoupnem se na seznam přátelských.. inu, holt důsledek toho, že bureš přenechal putinovu klausoleu celé zamini.

        Strnad by měl přitlačit s dodávkama a ukrajinci něco řádně rozmlátit našimi zbraněmi a drony..

        5 1
    • pluto  

      Tenhle slovenskej šváb dokáže vždy nechutně překvapit.

      Fica ruské útoky u slovenských hranic nenadzvedly. Pochlubil se analýzami z Moskvy https://www.novinky.cz/…kvy-40578353

      0 0
    • StuntJ  

      Uniklý dokument z Kremlu: Jak Rusům prodat prohru na Ukrajině jako výhru

      https://www.novinky.cz/…hru-40578287

      1 0
      • -b-n-x-  

        Tohle je jistě zrádná propaganda evropských fašistických novinářů!!!

        3 0
        • Melvin  

          Přesně. podle něhož je Kreml „vážně znepokojen vývojem situace na frontě a v ekonomice“. Tohle přece nemůže být pravda. Mig říkal, že válka Rusko nic nestojí.

          6 0
          • jIrI___  

            Možná mig není tak mimo, jak by si všichni přáli (zdroj: hromadná pošta v mailu).

            0 7
            • gersa  

              Chybí ti tam ceny komodit UA vs Mordor

              1 1
            • liborg1982  

              Poprosil bych hodnoty v rublech a hřivnách. Pak přepočteme a uvidíme, jak moc se budeme od tohoto zdroje lišit.

              3 0
            • pluto  

              Zdroj?

              0 0
            • snas89  

              Obrázek je částečně pravdivý, ale záměrně zavádějící.

              Co sedí: Ruský medián mzdy (~18 000–20 000 Kč) je přibližně dvojnásobek ukrajinského (~14 000–15 000 Kč). Důchody také přibližně odpovídají. Základní poměr tedy reálný základ má.

              Co je manipulativní:

              • Konkrétní čísla v obrázku jsou mírně zkreslená —

              Rusko nadhodnoceno, Ukrajina podhodnocena.

              • Graf pro rok 2026 jsou spekulace vydávané za fakta — obrázek to sám přiznává slovem “předpokládaná”.

              • Ruské mzdy rostou hlavně kvůli válečné ekonomice a nedostatku pracovní síly, nikoliv díky skutečné prosperitě. Při vysoké inflaci (~9 %) a sankcích je reálná kupní síla výrazně nižší, než nominální čísla naznačují.

              Stručně: čísla nejsou úplně vymyšlená, ale grafika je navržena tak, aby vyvolala konkrétní dojem — což je definice propagandy.

              Jiri bacha. Nejaky vtipny troling beru. Ale odsad pocad…

              3 1
            • Georrge  

              Proc by ukrajince melo zajimat rusko, kdyz maji vedle Polsko? Tam jsou cisla nekde jinde.

              0 1
      • Kuba78  

        „Zároveň vyhlásil, že při nedávné návštěvě Moskvy obdržel analýzy, které mají potvrzovat jeho stanoviska k válečnému konfliktu na Ukrajině, což ho prý šokovalo.“

        to mi připomíná takové to okřídlené „na sjezdu strany proběhla mezi delegáty živá výměna názorů. všem soudruhům s pomýlenými názory byly tyto vyměněny za správné“..

        já nevim, jako chápu, že tam je z minulosti dost rudého bahna které hranol nechce aby vyplavalo na povrch tak musí skákat jak garmoška hraje, ale tohle mi přijde až takové.. já nevím jak bych to jeho chování nazval.. tohle už není ani servilní či devótní, to je prostě.. rusácká onuce.

        3 1
      • gersa  

        Aneb všechno jde PPP a vítězíme již od února 22

        0 0
      • ememem1  

        tak hosi nahliadli alebo je to uniknute? inak teda jedno aj druhe by ma docela zajimalo jak sa k tomu da dostat takym beznym smrtelnikom ako su daky investigavci ked to teda nejak moc nejde chlapcom z roznych tajnych sluzieb.

        0 5
    • gersa  

      Americký mobil co není tak uplně americký :)

      Trump Phone konečne prichádza, je to prezlečený čínsky mobil

      0 0
      • Esi  

        Tak ta cena odpovídá, z každého musí dostat 200 dolarů Donald, 50 dolarů každý syn a Jared a potom to museli přelakovat do zlatého, jinak je to 4 roky stará jebka která zbyla Číňanům ve skladu, přestříkají to Portorikánci v USA a hned je to Made in USA :-)

        3 0
        • Melvin  

          Zase já to těm kupcům co za to předem zaplatili přeji.

          1 0
          • Esi  

            Ja taky o tom žádná, kdyby alespoň pochopili ze s nima jejich maga Bůh zase vy.jebal

            0 0
            • gersa  

              Já bych za to ruku do ohně nedal

              0 0
              • Esi  

                No ja taky ne, ta banda tupců si spíš bude myslet ze to udělal pro ne maji echt USA produkt a jeste to Donald dotoval ze svého :-)

                1 0
      • vasek80  

        To by mohl prodávat i Bureš svým ovcím aby dostal do své kapsy část toho, co jim na dluh našich dětí nasypal. Inteligencí na tom s voliči Donalda budou podobně.

        2 0
        • Radek Broz  

          Bych řekl, že jim sraček prodává už celkem dost:)

          1 1
          • vasek80  

            Pravda. Včera nějaká krava z SPD u Bastlové v podcastu říkala jak ji chutná chleba z penamu a že tyto velké řetězce jsou kvalitnější a více kontrolované než malé provozovny. Takže si ty dotace zaslouží.

            Úplně vidím tu neočekávanou (měsíc předem ohlášenou) kontrolu ze Státní potravinářské inspekce. A mě se do firmy nikdy přededem neohlásí.

            3 0
    • Kuba78  

      Velká Trumpova prohra. V Číně vyjednal jediný obchod, pak spílal Tchaj-wanu

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…ranicni_berr

      Jak se řekne TACO mandarinsky?

      4 0
      • snas89  

        Tohle sem uplne nepatri ne?;)

        2 1
        • liborg1982  

          Vzhledem k tomu, že pan Trump už několikrát ukončil mnoho válek, včetně války na UA, tak nejspíš patří.

          3 0
    • snas89  

      Zprávy z bojiště: Rusko si vynucuje další ukrajinský ústup

      https://www.seznamzpravy.cz/…ustup-306267#…

      0 0
    • StuntJ  

      Aj

      Na peníze zapomeňte! Odstupné pro exministry pošle Magyar

      ukrajinskému sirotčinci

      https://www.idnes.cz/…ranicni_berr

      4 1
    • gersa  

      Mordor má novou ponorku

      Černá jiskra potopila vojenskou raketovou loď střežící stínovou ropnou flotilu. Včera v noci, během útoku na hlavní námořní základnu Kaspické flotily Ruské federace, byla potopena malá raketová loď projektu 21630 „Buyan“ (проект 21630 „Буян“), která sloužila k ochraně ruské stínové ropné flotily. Členové Černé jiskry se na tuto operaci připravovali dlouhou dobu. V důsledku operace došlo k detonaci munice na palubě, vypukl požár a loď se potopila. Podle předběžných informací posádka nepřežila. Nelegální převozy ropy přes Kaspické moře se pro Putina stávají stále nákladnějšími. Náklady na jednu loď „Buyan“ převyšují 100 milionů dolarů.

      https://x.com/…959393014042

      11 0
      • Tatut  

        Sice o 4 roky později ale tak proč ne!

        6 0
        • Esi  

          No nechal jim tam Apple zadní vrátka v podobě rodinného sdílení, ale to bude asi schopno využít jen pár procent uživatelů Apple v rusku

          0 1
          • AussigBiker  

            Někdo určitě rozjede nabídku applí rodinky z Evropy za 10k Euro měsíčné…

            0 0
            • mr.garisson  

              A o to přesně jde. Zkomplikovat a velmi předražit běžnou službu. Tím, že v russku téměř nefunguje VPN nebo možná vůbec, tak to bude velmi zásadní komplikace. A být Apple, tak vypnu aktualizace a stahování z AppStoru pro cokoliv s IP routeru russáka. Takže si můžou třeba jezdit aktualizovat telefon do nějakého prdelstánu nebo na Ukrajinu. :)

              3 0
    • gersa  

      Rájská hudba tenhle kvikot :)

      https://x.com/…067168362501

      „Tohle je prostě sakra šílené, protivzdušná obrana zasáhla sousední budovu.“ „V životě jsem nebyl tak vystrašený, doslova se mi třesou ruce“ Residente Moskevské oblasti sdílejí své reakce na nálet dronů.

      18 1
      • Lišák  

        Ten kačení pysk je super! Moc pěkná holka!

        9 0
      • gersa  

        Když vaši žoldáci obsadili Krym, slavili jste.

        Když vaši agenti rozpoutali válku na Donbase, těšil se Putin rekordní podpoře.

        Když Putin napadl Ukrajinu, mlčeli jste.

        Když vaši vrstevníci vraždili lidi v Buče, dělali jste, jako že nic.

        Když padaly vaše granáty na prchající ukrajinské rodiny, malovali jste si hrdě na trika „Z“.

        Když vaše dělostřelectvo rovnalo Mariupol se zemí, papouškovali jste pitomosti o „denacifikaci“.

        Když vaše slavná armáda začala prohrávat, volali jste na internetu po dalším vraždění „chocholů“.

        To ticho, co se linulo z ruských ulic a náměstí bylo ohlušující.

        Teprve když si Putin přišel i pro vaše životy, řekli jste NE?

        Budiž.

        Možná teď konečně zjistíte, že pokud se nepostavíte za cizí spravedlnost, nikoho nebude trápit ta vaše.

        Možná teď konečně pochopíte, že ta údajná „rusofobie“ je jen odpor k vaší sebestřednosti, aroganci a povýšenosti.

        Trvalo to několik set let, než národy pochopily, že místo válek je lepší spolu obchodovat, mluvit a přátelit se.

        Vy jste to nepochopili doteď.

        Ale nikdy není pozdě začít.

        Tak co?

        Už?

        20 0
        • snas89  

          Jeste pred tim, nez jim to dojde, tak so daji jednu takovou malinkou obcanskou valcicku.

          3 0
      • vasek80  

        Ať hoří moskva. Víc, je potřeba víc. Nějak se radikalizuju.

        9 0
        • Esi  

          dobré je že ty drony ani nemusí mít nějakou velkou nálož, ona bohatě stačí ta co je v té raketě PVO :-)

          2 0
        • Toky  

          Moskali začínajú konečne na vlastnej koži cítiť tie hnusné vredy vojny. A zisťujú, že sa im nepáčia.

          To tak si zvyknite alebo ich prestaňte spôsobovať na Ukrajine, vy hnusné rusácke pizdy.

          6 0
    • Kuba78  

      Russia's key manufacturer of drone and missile components declares bankruptcy

      https://www.pravda.com.ua/…/17/8035071/

      https://x.com/…349528383568?s=20

      1 0
    • Kuba78  

      AfD leader, Alice Weidel:

      “We consider Ukraine’s conduct of the war to be a major security risk, including for the Federal Republic of Germany.”

      https://x.com/…453193322964?s=20

      zjevně jí to nejde tak úplně přes pysky, nechtěla se odkopat takto veřejně, ale páníček zavelel, tak čubička musí zaštěkat.

      3 2
      • snas89  

        Strana putinovych devek to dotahla na plakatek:)

        1 0
      • snas89  

        Tvl. Moc se nesmej. Maji pres 30% a pristi volby zrejme vyhrajou:/

        3 1
        • Kuba78  

          je to možné. Ale je rozhodně dobře, když se budou putinovi noshledi veřejně odkopávat. ale taky je možné, že pokud Merz konečně začně řádně uchopovat témata migrace a GD a řádně komunikovat a srozumitelně směrem k voličům, tak ta část, která volí AfD ze zoufalství že vláda neřeší migraci ani GD půjde volit někoho jiného a AfD zbydou jen ti, co opravdu milují sovětský svaz.

          Ostatně – Bureš něco takového udělal u nás. vysál SPD antisystémové voliče svoji rétorikou „jsme strana pro všechny“ a SPD zůstal už jen opravdu hrubý odpad.

          Jinak to prostě nejde – je potřeba uchopit ten „střed“ který je masa voličů..

          2 3
          • snas89  

            Bureš to sice vysál, ale jestli Havlíček teď bude dělat všechno možný, aby ke strategickým zakázkám dostal rusáky, tak je vlastně důležitý ten výsledek. Bureš veřejný prostor ve svý velikosti může unýst někam jinam. Viz. minimálně mu zatím prochází všechny ty lživý pohádky o tom, jak on přece ve střetu zájmu dotace nečerpá.

            Dokud bude blbá společnost jako celek, poneseme následky. A bude se to zhoršovat.

            Viz. dění v USA teď, kdy se po ukončení toho oranžovýho zzmrda budou ještě divit, kam všude ty technický oligarchy pustili…

            Demokratický sektor si bude muset vytičit jasný priority a prostor.

            Jako to umí Finsko, Švédsko, Dánsko, Estonci.

            1 1
            • Kuba78  

              Havlíček je sice naprosto bezcharakterní a bezpáteřní želé, ale na rozdíl od dluženy která je neschopná tak je všehoschopnej a rozhodně není blbej.

              do tendru na JE už je neprotlačí, tady si může umýt ruce, otázka je, do čeho se nechá dotlačit..

              2 1
          • Radek Broz  

            A co? Je úplně jedno, jestli má SPD 20% a drží Agro s 25% za koule, nebo jestli má 10% a drží Agro s 35% za koule.

            Já si teda nemyslím, že CDU by měla jet program „Auslander raus“, aby si za tu cenu sáhla na pár procent od AfD. A obecně úplně stejně ve všech dalších zemích. A vůbec si celkově nemyslím, že „zrušíme grýndýl, vyženem migranty a bude všechno zase fajn jako v devadesátkách, kdy sjme byli mladí.“

            1 2
            • -b-n-x-  

              Přesně tak.

              I kdyby převzali celý program afd, a pořád byli nepřátelští vůči rusakum a reálné pořád podporovali ua, tak by si ru propaganda našla jiné téma.

              O tomhle bych se vůbec nebál.

              0 0
            • Kuba78  

              ale tady přeci nikdo neříká auslander raus a zrušit GD.

              přitom by bohatě stačilo hlasitě, veřejně komunikovat (a v reále i dělat) to, že wilkommen politik pouze pro ty, kdo mají přínos (pracují, odvádí daně, nepáchají TČ), prokazatelně provádět deportace těch, co tu nepotřebujeme a nechceme – a hlavně to viditelně umět prodat lidem.

              v USA si voliči donalda myslí, jak je tvrdej na imigranty, protože nechává svoje gestapo řezat lidi na potkání – ale čísla hovoří jinak, za obamy, bidena se deportovalo nelegály mnohem víc, ale prostě o tom cudně mlčeli (aby nenaštvali své levicověji ukotvené voliče) a tak si lidi mysleli, že se nic neděje.

              To samé GD – místo tanečků a blábolů o dekarbonizaci natvrdo a všem vysvětlit že nás to chvíli bude bolet, ale děláme to hlavně pro energetickou samostatnost a pro budoucí přežití v bipolárním světě – a.nějaké snižování co2 je jen vedlejší příjemný efekt, nikoliv taková sektářská modla, co z něj udělali zelení fanatici a ekologisté.

              9 0
              • Prasopes  

                jenže u toho GD je to přesně naopak – vznikl primárně jako sektářská modla, ta energetická samostatnost je jen takový (velice, velice, velice relativní a diskutabilní) vedlejší efekt. Z toho bič neupleteš, to je špatně od začátku

                0 5
                • Kuba78  

                  Ano, je tomu tak. Ale právě neschopnost pružně reagovat na nálady ve společnosti a umět to „marketingově prodat“ za nové situace je to, co celý GD potápí. plus samozřejmě to, že se toho chytili všehoschopní ekologisté, místo ekologů a ekonomů.

                  2 0
                • ceo  

                  To je úplná blbost.

                  Sektářskou modlí z toho dělají jen vejfukáři a rusakama podporovani fosilove, kteří vůbec neví co všechno GD obsahuje.

                  GD je daleko širší než CO2, řeší zalesnění, udržení biodiverzity, půdní bonitu… To jen mediální pozornost se smrskla na CO2 a smradlavý krabice

                  7 2
                  • Toky  

                    Presne tak. To aj kvôli tomu zovšeobecnejúcemu skratkovitému pojmu „dekarbonizácia“.

                    0 0
          • AussigBiker  

            Mimochodem, tak nejak jsem si myslel, ze Svycari jsou tak nejak rozumny, ale chtej udelat referendum o zastropovani poctu Svycaru. Ja ve Svajcu nikdy nebyl, ale ziju v domeni, ze tam problem s imigraci nemaj a ze do Svycarska se stehujou cizinci, co maj prachy a zadnou nekalou neplechu tam nedelaj. A i presto je evidentne poptavka plebsu resit migraci, coz je pro me prekvapujici.

            Novinky: Švýcaři budou hlasovat o zastropování počtu obyvatel na 10 milionech

            0 1
            • Georrge  

              Samozrejme ze problem s migraci maji. Az 27% svycaru jsou „migranti“, jen je potreba si uvedomit, ze pro svycary je migrant i nemec nebo ital (pro nas bohaci, pro svycary chudi migranti).

              0 0
              • AussigBiker  

                No prave, na Svycrasko musis mit penize, proto je mi to divny a neznam presne co Svyraci ohledne migrace trapi. Zjistim si o tom neco bliz.

                0 1
            • Radek Broz  

              U nás ten problém taky není, ale část voličů by stejně dala potřebu ten „problém“ řešit jako prioritu 1.

              2 1
              • AussigBiker  

                Jo, no, vypada, ze migrace je ted asi hodne ve statech po Evrope tema. Koneckoncu, v hodne zemich neni vubec zvladnuta.

                0 0
            • -b-n-x-  

              No a hlavně aby se nerozmnožili nad tu hranici. To by ty novorozence museli házet že skály

              0 1
    • gersa  

      :)

      4 0
    • jIrI___  

      Krymský most uzavřen. Ten už dávno neměl ani stát, skřet by měl ušetřenou práci.

      4 0
    • vasek80  

      Jsem zmaten. Střely s plochou dráhou letu létají rovnou na Ukrajinu – Just in time. Vůbec nepoužívají skladové.

      Je to proto, že pro ně není místo v plných skladech a tak je musí rovnou vyřazovat že je nemají kam dávat. Nebo ve skladech vůbec žádné nemají?

      Zásoby vyčerpány? Rusko nově vyrobené střely okamžitě používá proti Ukrajině

      https://www.novinky.cz/…sob-40578460#…

      1 0
      • kejda  

        Protože mají plné sklady a nemají to už kam dávat. Tak to rovnou lifrují. To je jak s gumami, prodávat DOT 2025 je k hounu, lepší je přece 2026 :))))

        2 0
      • -b-n-x-  

        Propaganda západních novinářů.

        1 0
      • Toky  

        Akože vyvodiť si tento záver z trosiek jednej z X rakiet, ktoré dopadli na Kyjev minulý týždeň je trochu predčasné, nie?

        0 1
        • Lišák  

          Něco podobného proběhlo našimi mainstrýmovými médii už před nějakým měsíce. Takže bych tak nějak předpokládal, že na to „šprochu bude pravdy trochu.“

          1 0
      • Kuba78  

        já bych jen dodal, že takto to fungovalo i u stalingradu – tanky vyjížděly přímo ze stalingradského traktorového závodu (STZ) na frontu (byla doslova za branou), mnohdy i s posádkou složenou přímo z těch dělníků..

        a rozhodně to nebyla známka převahy sovětské vojenské mašinerie. Stejně jako teď, kdy ženou studenty a kohokoliv vyrábět střely, které rovnou pálí na ukrajinské paneláky.

        2 0
        • kejda  

          Nakonec se ještě zjistí, že odpalovací rampy či vozidla jsou součástí té fabriky :))

          0 0
      • Prasopes  

        jako, já kdybych řešil logistiku raket na ukrajinu, tak bych asi taky nově vyrobený rovnou posílal do vzduchu – proč to točit přes sklad? Potřebuješ jich 10, 5 jich už je naloženo ve fabrice, expeduju rovnou na frontu. Imho to nic moc neznamená. a btw. přesně tahle zpráva tu proběhla už asi před 2 rokama. Teda, nebyl to asi přímo tenhle článek:-)

        0 0
    • Kuba78  

      Něco veselého čtení. o tom, jak rudí bratři z kremlu vytunelovali za pomoci rudé sestry z brusely rudé bratry v čechách.. že by komančové u nás skončili konečně na smetišti dějin?

      Vidlákův majstrštyk: Konečná končí a komunisté kotví na smetišti dějin. Kdo zhasne poslední?

      https://www.reflex.cz/…osledni.html

      6 0
    • Kuba78  

      po nějaké době aktualizace hry „lodě“. Zdá se, že ukrajincům začínají docházet hodnotné cíle a pokud budou pokračovat tímto tempem, za chvíli budou muset honit kdejaký malý člun.. anebo přijde spanilá jízda do Královce, kde budou jejich magury jak v cukrárně..

      5 confirmed hits in under two weeks:

      May 7 — “Karakurt”

      May 15 — “Buyan” + minesweeper

      May 17 — “Svetlyak”

      May 18 — “Grachonok”

      https://x.com/…037879087583?s=20

      8 0
      • Esi  

        Tak byla by to frajeřina tak jako rusáci obtěžují drony, které vypouštějí ze stínové flotily, civilní letiště, tak vypustit magury z najake civilní lodi v okolí kralovce a trochu jim tam poladit par lodí nebo ponorek

        0 0
    • Janes  

      Jsem v šoku, vy také? :-)))

      Trump obchodoval na burze průměrně 59krát denně. Analytici jsou v šoku.

      https://www.novinky.cz/…oku-40578533#…

      6 0
      • Lišák  

        Jsem zděšená!

        7 0
      • Esi  

        Také jsem v šoku :-)

        Kdy bude podána obžaloba ? vím že nebude ale kdyby náhodou tak to bych byl teda opravdu překvapen.

        Kdokoliv z nás kdyby dělal to co on a měl informace co má on tak už je dávno v base

        4 0
        • -b-n-x-  

          V dobách dřívějších by se jednalo jen o počtu let sezení. Jestli stovky nebo tisíce.

          2 0
        • kejda  

          Kdo viděl Casino, ví, že lepší než basa je díra v kukuřičném poli :)

          0 0
          • -b-n-x-  

            Kukuřičných polí mají ve státech rozhodně plné sklady

            1 0
            • kejda  

              Ještě vykopat ty díry a vymyslet nějaký pěkný příběh, jak tam ty lidi dostat, aby nebyli ve stresu :)

              0 0
        • Tatut  

          Ale no tak. Vždyť u nás je to ještě horší… tady se veřejně rozkrádají naše peníze. vrchní zloděj si ohýbá pravidla nerespektuje zákony a jeste se za 3 roky stane prezidentem…

          1 2
          • vasek80  

            Bureš nikdy prezident nebude

            I jeho voliči vidí že to není státník.

            Já Pavlovi nefandil, moc jsem jej nrznal ale volil jsem ho v obou kolech. Teď jsem za něj rád a oblíbil jsem si ho. Pokud by nekandidoval, tak proti Burešovi budu volit kohokoli z demo tábora.

            6 2
        • Tatut  

          Ale no tak. Vždyť u nás je to ještě horší… tady se veřejně rozkrádají naše peníze. vrchní zloděj si ohýbá pravidla nerespektuje zákony a jeste se za 3 roky stane prezidentem…

          0 2
    • mech1  

      Adept na vypadnutí z okna: Válka zničí naši ekonomiku, rychle ji ukončeme, šokoval ruský poslanec v Dumě

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_rtn

      3 0
      • snas89  

        By me zajimalo, jak se (oni a ta jejaich ruska ekonomika) budou tvarit, az bude pozadavek na reparace.

        0 0
        • Kuba78  

          normálně – prostě nahodí nějakou fantastickou částku, pošlou proforma fakturu ukrajině a donutí donalda aby veřejně kvákal, že ukrajina je přeci musí odškodnit..

          2 0
      • Prasopes  

        spíš pokusný balónek, nevěřím že by si tam tohle někdo troufnul bez „konzultace“. Nebo jsou už fakt v…

        0 0
      • kejda  

        Ten poletí…

        0 0
        • Janes  

          Čas postoupil, možná bude pozván na čaj.

          0 0
          • -b-n-x-  

            Ale už by možná mohli přijít taky s novými nápady

            0 0
            • Esi  

              Myslíš jako polonium do kafe? :-)

              0 0
              • -b-n-x-  

                To je sice dost bizarní, ale taky žádná invence.

                Když už tak aspoň plutonium.

                Anebo rovnou kryptonit.

                0 0
              • Kuba78  

                Takove vystrelky uz si dneska putin s kolabujici ekonomikou nemuze dovolit, uz pred 20 lety se odhadovaly naklady na ten cajovy poloniovy Litvinenkuv dychanek nejmene 10mio usd :-)

                Oknitida ci sebevrazda ve stylu trockeho je daleko levnejsi..

                0 0
    • chatgpt5666  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      1 1
    • gersa  

      Gosudar se nám rozvášnil. Třeba už je čas začít jíst křečky

      https://x.com/…062278562102

      Německo, co se tam děje? Věci opravdu nejsou v pořádku. „Volkswagen se hroutí, Porsche se hroutí, sklářský průmysl se hroutí a hnoivový sektor se hroutí. A proč? Německo, vedoucí ekonomika v EU, balancuje na hraně recese. Měli by se raději soustředit na záchranu svého automobilového průmyslu a zvyšování mzdových úrovní.“

      2 0
    • gersa  

      Čína loni tajně cvičila ruské vojáky. Část z nich se pak vrátila zabíjet na Ukrajinu. Píše Reuters právě ve chvíli, kdy Putin přijel do Pekingu hrát divadlo o míru. Čínská neutralita je tak asi stejně důvěryhodný pojem, jako ruské příměří.

      https://x.com/…332509712728

      A jen se zeptám, čím jsem si zasloužil smazání postu výše?

      0 0
      • snas89  

        Nicim:)

        Obcas nevedomky zablokuju post palce pri skrolovani.

        Sorry jako:)

        0 2
    • Kuba78  

      Na ukrajinské území dopadl ruský dron s ochuzeným uranem

      https://www.novinky.cz/…nem-40579020

      https://english.nv.ua/…0609502.html

      R60 rozhodně nikdy žádnou jadernou hlavici neměla ani mít nemohla, ale údajně byly v minulosti zaznamenány hlavice s fragmentační munici s ochuzeným uranem. tak možná zbloudilá střela.. ale proč by takovou raketu vůbec používali a na co..

      0 0
      • snas89  

        Prostě jako další level svýho zzmrdství.

        Nemají na vojenské cíle, tak prostě na lidi začnou posílat špinavý bomby.

        Ještě že EU připravuje alegorické vozy!

        1 2
        • Kuba78  

          nedává to smysl, vojensky ani ekonomicky, bombardovat někoho na UA takto. nikoho to nezabije, ta dávka je malá, zamoření lokální. Spíše to svědčí o tom, že se jim tenčí zásoby R60 tak vytáhli i varianty s ochuzeným uranem a tahle se nějak zatoulala a nebouchla.

          2 0
    • Kuba78  

      “According to Kyiv, the United States is demanding the transfer of technologies and access to intellectual property related to unmanned aerial vehicles as part of an agreement that is currently awaiting approval at the highest political level,” — reports Bloomberg.

      ▪️ The US Department of Defense has requested testing of several Ukrainian-made defense products, including drones and electronic warfare systems, as Washington is considering possible procurement for its own military purposes.

      ▪️ The American side is also interested in access to critical technologies and possibly acquiring intellectual property rights, which would allow it to obtain licenses for the production of analogues of this equipment.

      https://x.com/…252409311276?s=20

      nenapadá mne jediný rozumný důvod, proč této US administrativě svěřovat jakoukoliv pokročilejší technologii než je návod na papírovou vlaštovku. TOhle je hra donalda a jeho synáčků a zeťáka, ti založili nějaké firmy a tlačí aby UA do nich dala své technologie a oni to pak předraženě dodali US armádě (a potají to ještě prodali sovětům).

      5 0
      • Esi  

        to že je předraženě prodají US army mi nějak nevadí, to že je nějakým nedopatřením zcela omylem předají rusům, to je větší problém a samozřejmě to že za to dostanou od rusů královsky zaplaceno není pravda a ta částka taky nesouhlasí

        3 0
        • Kuba78  

          podle toho co jsem četl ale nešlo o to, že by přeprodávali UA technologii předraženě do US armády nebo tajně dodali sovětům. Ale donald chtěl donutit ukrajinu předat veškeré knowhow a práva firmám svých synáčků a soudruha kušnerova.. tedy by ani UA nemohla pak prodávat sama jinam. Zlikvidovali by tím ukrajinský export, omezili a dostali pod kontrolu jejich vlastní výrobu, předali (prodali) data sovětům.. a vydělali by i na tom, že by to pak prodávali předraženě sami, klidně zpátky ukrajině samotné, protože by ovládli ty původní firmy.

          3 0
          • Esi  

            tak že Donald vlastně nepřekvapil, America first ale až u těch drobků co zbydou po trumpovic rodince

            1 0
            • snas89  

              Trump podepsal neobvyklou dohodu. Úřady už nikdy nesmí zkoumat jeho stará daňová přiznání

              https://www.novinky.cz/…ani-40579009#…

              Tvl. To je normalne unos statu.

              6 0
              • Esi  

                to je ale velká frajeřina, přijde mi naprosto absurdní že taková dohoda vůbec může být legální, neuvěřitelné

                3 0
                • Melvin  

                  Tohle by čekal člověk v Russku či KLDR a ne v USA. Já si myslím, že za pár let ještě bude legrace.

                  3 0
                  • vasek80  

                    V rusku a u nás na to zakon netřeba. U nás také finančák zkoumat Agrofert nebude.

                    5 0
              • Kuba78  

                to není únos státu, to je dar z nebes pro marketingové managery demokratů pro midterms :-) jinak velmi pravděpodobně tohle u soudu neprojde až to jednou napadnou.

                Orbán jen kouká s otevřenou hubou, co všechno si zapoměl schválit a hranol si dělá pilně poznámky..

                4 0
              • -b-n-x-  

                Už vidím to jeho dilema. Podepsat/nepo­depsat…

                0 0
    • Kuba78  

      Absurdní zvrat války: Rusové si budují síť opraváren na ukrajinské bombardovací drony

      https://www.armyweb.cz/…dovaci-drony

      1 1
    • snas89  

      Co jsme vám udělali? Proč nás bombardujete? stěžoval si Rus po ukrajinském útoku

      https://www.novinky.cz/…oku-40579098#…

      :))))

      :))))))

      :))))))))

      :))))

      6 1
      • vasek80  

        To nepochopíš, zemi které pomáháš a osvobozuješ ji, tak ti provádí toto.

        4 0
        • Kuba78  

          Velká část populace mordoru dodnes nechápe, jakto že jim nelíbáme ruce za to jak nás osvobodili v roce 1968 a mají nás za nevděčné poddané. A to přesto, že to sám mordor v minulosti odsoudil a omluvil se. Oni to maj prostě hozený jinak v tý mozkovně..

          3 0
    • Kuba78  

      válka nyní přestupuje z druhoválečné fáze „budeme po sobě střílet V1 a V2“ do prvoválečné fáze a na scénu vstupují bojové balony.. byla to otázka času, než to někoho napadne. Meteo balony jsou levné a pokud je příznivý vítr, může to být velmi efektivní zbraň. vzhledem k výšce ve které balon letí je sestřelení buď velmi drahé (stíhačka nebo raketa) nebo nemožné (pozemní zbraně, kamikaze protidron). efektivní dosah zvýšený na 100–150km dává ukrajině možnosti takto „vyčkávat“ a likvidovat cokoliv, co bude stát za likvidaci. Počítám, že nejsme daleko od fáze, kdy řiditelné dálkové automatické zeppelíny budou sloužit jako mateřská základna a retranslační stanice pro více dronů a rozsévat smrt na všech přístupových trasách, kterými se sověti pokouší zásobovat frontu.

      https://x.com/…544205393950?s=20

      Ukrainian troops tested launching the Ukrainian-American Hornet kamikaze drone from a balloon. The aerostat carried the drone 42 km and released it from 8 km altitude, while the UAV used only 5% of its battery. The method extends range by combining balloon distance, high-altitude release and battery preservation, potentially pushing strike reach 1.5 to 2 times beyond the current 100 to 150 km

      8 0
    • Kuba78  

      Merz navrhl, aby se Ukrajina stala přidruženým členem EU

      https://www.novinky.cz/…-eu-40579178#…

      9 1
      • snas89  

        Mozna i dobre, ze se Merklova zacala nudit a placa zase medialni nesmysly.

        I to by mohlo motivacne fungovat na Merze, ktery ji uplne nesnasi.

        3 0
        • Tatut  

          Jak to podivně koreluje… roky o ni není slyšet a najednou pár hodin před tím co Merz oznámí částečný vstup Ukrajiny do EU vypustí takový názor do sveta…

          Nedivím se, že KGB měla tyto zpravodajské informace dopředu… ale je vidět jak hned poslali noty! Za tohle musela merklova dostat pěkný bonus.

          2 1
      • vasek80  

        To je náhoda.

        4 0
        • Kuba78  

          Není lepší pochvaly a potvrzení, než že věci děláš dobře..

          9 0
          • Esi  

            to ano ale taky by se němci měli trochu probudit a dělat vše pro to aby přestali růst preference AfD v bývalém východním německu, to je jako kdyby u nás měla strana putinových d.ěvek 30% to by taky nebylo veselé

            5 1
      • ememem1  

        a co to znamena presne ? nic, cisty fake, politicky signal sa tomu hovori…neni sanca ze nejblizsich 20 rokov bude UA clen EU a dako ich potrebuju ukludnit aby to mohli doma predat a nevznikla tam po vojne druha – obcianska,ciste zo sklamania lebo ich v tomto nechutne tahaju a nos/

        1 9
        • Toky  

          Odkiaľ berieš tú istotu, že nie je šanca aby sa Ukrajina stala členom EU najbližších 20 rokov?

          2 2
          • ememem1  

            lebo pouzivam mozog :

            1. cely system eurofondov by sa najprv musel zmenit nakolko by podla dnesnych pravidiel 100% fondov islo na UA. z cistych poberatelov este na vela rokov by sa smahom ruky stali cisty platcovia. neexist, cez to vlak nepojde, to nikto neodhalsuje.

            2.polnodotacie- znovu by sa to cele muselo prekopat lebo by to mohli polnohospodari v eu zabalit, podobne ako vyssie nepriechodne, a najviac by v oboch pripadoch 1 a 2 kvicali najvacsi bojachtivy podporovatlia UA poliaci(ved sa uz aj nedavo stalo), ale ne len oni.

            3. obrovska korupcia na UA, toto je trocha subjektivne uznavam, ale co tam mam kamosov tak vravia ze na UA je to stale ako u nas v devadesatkach, ne ze by u nas korupcia dnes nebola, ale v takej „vyssej skrytej forme“ , taka ako vsade len ovela vacsia, tam je to ale vraj stale hrubokrka mafia a vsetko co s tym suvisi, toto v EU nikto nebude chciet uz a uz vobec ne pri tom, jak tam bude mrte otrlych, nasratych a znudenych legionarov co nebudu mat po vojne co robit. a vlastne uz okrem strielania ani nic ine vediet robit nebudu a ani sa im nebude moc chcet. sa priznam, ze toto som si myslel ze daju trocha doporiadku, predsaj len kde ma zbran kazdy tak sa tak kde jakym picmondom moc dobre nevyskakuje ale vraj to moc nepomohlo, niekde skor naopak. neviem, tak som od miestnych dostal.

            4. a toto malo byt asi za prve, som si uplne, ale ze uplne isty a som sa ochotny stavit 1:1000, ze EU sa uz o dalsie krajiny nerozsiri, kym nepadne pravo veta. A uz vobec ne o obrovsku krajinu ako je UA ktora si velmi rychlo zacne presadzovat svoje co nemusi byt nutne vzdy v sulade s nazvime to „zakladajucimi clenmi od nas na zapad“. a UA neni madarsko jaksi. ale keby aj, hovorim ze najprv musi padnut pravo veta a potom dake dalsie rozirenie, uz teraqz je to nemangovatelne, len obcas to este uhraju cez nejake vyhrazko-kompromisy cez eurofondy. viac menej to znamena federalizaciua to potrva roky, dlhe roky,

            0 7
            • snas89  

              1,2 asi ano

              3 – v tom pripade nechapu, co dela jeste v eu slovensko

              4 – veto asi problem obecne

              5: ukrajina bude velky prinos ohledne bezpecnost a myslim, ze v budoucich letech neskutecne vyleti na bezpecnostnich technologiich a vydelaji velky balik na tomlhe. To by pro eu byl prinos

              3 2
              • ememem1  

                Na slovensku uz hrubokrka mafia v zmysle vypalnikov davno nie je, uz sa to presunulo do ovela vyssich a sofstikovanej­sich sfer.

                Mimochodom ty si daky odbornik na korupciu v sk? Myslim ze si nemame.co vycitat a je upl e jedno ci tam mate babisa alebo kmotrov z ods.

                0 2
                • vaclaw  

                  Nesmíš tolik hltat českou protisystémovou scénu. To co předvádí Babiš teď, se s kmotrama z ODS nedá moc srovnávat. Ty systém dojili, Babiš ho chce ovládat.

                  1 1
                • Melvin  

                  Tak vy jste něco mezi námi a Ukrajinou.

                  1 0
                • snas89  

                  Clovek nemusi byt odbornik na korupci, aby videl, co fico v tandemu s kalinakem dela a jak rozkladaji stat a statni instituce ve prospech svuj a svych kamaradu – evidetne na ukor statu a beznych lidi v nem.

                  Napr upravy sazeb v trestnim pravu na felikty s uplatky a korupci…;)

                  Ja ti nevycitam nic:) jen konstatuju, ze vy jste diky soucasny sebrance v parlamentu tezky vychod.

                  Naopak…vy si moc co nemate podle me vycitat s ukrajinou:)

                  A ano. My ted ve vlade mame taky solidni sebranku a je evidentni, ze oni vedou stejny typ utoku na instituce jako fico na slovensku. Zatim to tu jeste drzi a stat se relativne brani.

                  Napr porovnani televize/rozhlas u nas a u vas.

                  Kmotry z ods nerozporuju.

                  5 1
            • gersa  

              A to mluvíš o stavu dnes nebo za 20 roků?

              0 0
              • ememem1  

                To mluvim o tom ze skorej jak za 20 rokov neni sanca aby sa tieto body naplnili

                0 3
            • liborg1982  

              To je dobře, že máte (i my máme) korupci na vyšší úrovni. A navíc skrytou. Hned se nám může lépe spát.

              A když už používáš mozek, tak zkus septat myšlenku česky/slovensky.

              3 0
    • gersa  

      Pohled do ruské perspektivy světa: „Mám pocit, že kdyby nebylo Putina, byli bychom úplně v prdeli. V jakém smyslu? Byli bychom zotročeni Evropou a jejich politikou“

      https://x.com/…663625244811

      2 0
    • StuntJ  

      Donbas padl?

      Ruská vojska plně dobyla Pokrovsk a Myrnohrad

      https://www.novinky.cz/…rad-40579328

      0 1
    • Georrge  

      Leželo tam až deset těl. Ruská armáda utrpěla ztráty kvůli hromadné otravě alkoholem

      Víc vodky rusákům! A jen taková úvaha, kdyby UA pančovali rusákům alkohol a trochu jim do té šmakulády přimíchali metanol, považovalo by se to za chemickou zbraň?

      2 0
      • Esi  

        Nejvyšší čas rozjet v rámci podpory Ukrajiny likérku drak, jen je nutné pohlídat aby se produkce dostala až na ruskou stranu bez zastávky, jinak vy to v ukrajinských zákopech mohlo vypadat stejně

        1 1
        • jIrI___  

          A neposílat přes Polsko, protože by padla i polovina obyvatelstva MS kraje. To by se ale možná dalo považovat za benefit.

          3 0
      • Kuba78  

        nechápu že se tomu někdo diví. Vždyt je to v rudé armádě naprosto tradiční smrt. Kupříkladu během slavného osvobození prahy rudou armádou padlo v boji s alkoholem skoro 50× více rudoarmějců než jich padlo v reálném boji :-)

        https://prazska.drbna.cz/…armejcu.html

        5 0
      • Vita P.  

        Pokud by to dělali cíleně a plánovaně tak ano. Pokud by rusáci jenom dobyli likérku Drak a otrávili se tamními zásobami, tak ne.

        0 0
        • Esi  

          Tak že vlastně stačí poslat ty zásoby kamionem oklikou přes rusko a ukrajinu do rumunska, to že to na donbase někdo ukradl to byla jen shoda náhod :-)

          1 0
    • snas89  

      Uvažujeme o prodeji Explosie, řekl Babiš

      https://www.novinky.cz/…sie-40579463

      Skvely strayegicky rozhodnuti!

      Kdyz cely svet resi, jak v tomhle byt samostatny, tak proc drzet vlastni firmu, ze jo?

      My chceme prece mir! A bude na silnice!

      A na samozivitelky!

      A na duchodce!

      A na dotace….

      5 1
      • Esi  

        jo ještě by jí mohli prodat někomu důvěryhodnému třeba rusům.

        To snad není pravda

        0 0
      • Georrge  

        Tak proto ještě Babiš nezařídil s Macronem mír na Ukrajině. Čekal až narostou Explosii zisky, pak ji výhodně prodá a pak teprve zajistí ten mír. S mírem půjdou zisky Explosie dolů a výhodně ji zase zestátní. Že jo???

        2 0
      • Kuba78  

        třeba to koupí nějaká důvěryhodná francouzská firma.. bude se jí jistě hodit do portfolia k mišelinské restauraci a jednomu menšímu zámečku..

        3 0
        • Eastwood  

          a nakonec bude v majetku nějakého svěřenského fondu, se ketrým nebude mít nikdo nic dobrovolně společného :-ú

          Tvl ziskový strategický podniky prodávat… Místo aby to byl pravidelný příjem daní do rozpočtu, tak se jednorázovým příjmem zalepí koblihový sliby. Tfuj.

          1 0
      • vasek80  

        Toto se nelíbí ani voličům Makake.

        3 0
      • jIrI___  

        Třeba z pozadí zatlačil pan Strnad, věřím že by se mu taková fabrika hodila do portfolia.

        0 0
        • Tatut  

          A třeba v pozadí zatlačil pan Babiš,věřím že by se mutakova fabrika hodila do portfolia.

          4 0
          • jIrI___  

            Nemyslím si, ten to tlačí v popředí ;)

            0 2
          • Kuba78  

            panbabiš by se jistě takové fabriky rád ujal.

            krom toho, že mu bude vydělávat prachy, tak může výrazně zvednout ceny Strnadovi a sesadit ho trochu níž v žebříčku dle bohatosti, protože jaksi panababiše přeskočil a to panababiše jaksi sere..

            navíc, načasování a úvahy o prodeji do francie vůbec, ale vůbec nesouvisí s tím, že se zrovna teď rozhoduje o závěrech vyšetřování a obžalobě panababiše ve francii..

            2 2
      • gersa  

        Takuž víme proč :)

        9 0
    • Kuba78  

      ohnivá tour v Tuapse měla tak velký úspěch, že se zahraniční umělci vrátili a přdvedli znovu své umění.

      https://x.com/…306796433652?s=20

      BREAKING: Ukraine has struck Russia's Tuapse oil refinery again, with new attacks igniting storage tanks that survived previous assaults. Video shows significant fires burning at the facility on the Black Sea coast.

      9 0
      • Esi  

        rusáci mají plné sklady rafinerií, tak jim je ukrajinci pomáhají vyskladňovat. V Tuapse trefili tu rafinerii tak minimálně po páté ne ?

        2 0
        • Kuba78  

          minimálně pošestý. Ale ona je fakt velká, jedna z největších v sovětském svazu a orkové se jí stále snaží opravovat, takže je evidentně pořád co trefovat. Je to takový „spadlo ti to, postav to“..

          3 0
          • Esi  

            Tak tase se nenudí, je potřeba jim vždycky dat týden na opravy, než jim to rozjebou znovu :-)

            2 0
      • Melvin  

        Ale pěkný výhled z toho okna.

        1 0
        • Kuba78  

          tak atraktivní výhled to dozajista je, ale takto natočený na video a bezpečně přes čtvrt zeměkoule. Jako asi bych úplně neocenil, kdybych to měl za tím oknem přímo já.. trochu mi to připomíná výhled, jaký měl asi David A. Johnston dne 18.května 1980.

          0 0
          • -b-n-x-  

            Co to tenkrát bylo? Svatá Helenka?

            0 0
            • Nitroglycerin  

              Malá technická – vulkán se opravdu nejmenuje „Svatá Helena“.

              0 0
              • -b-n-x-  

                Takhle chat gpt.

                Pod jakým označením je tedy známá?

                0 0
                • Nitroglycerin  

                  Mount St Helens. Ale s nějakou „Helenou“ to nemá nic společného.

                  Horu pojmenoval její evropský objevitel – příslušník britského námořnictva. Pojmenoval ji po britském diplomatovi, který měl titul „baron St Helens“. Konec 18. stolení.

                  Tj. jmenuje se po chlapovi a nikoliv po ženské:-)

                  5 1
      • Lišák  

        Z článku bych, pro interní potřeby B-F, vypíchnul:

        Podle obchodníků jsou všechna skladová místa pro ropu prázdná.

        ;-)

        5 0
        • Melvin  

          Zaskočím Miga a napíšu, že bohužel furt mají dost paliva na to, aby vozili maso na frontu. Na běžného russa sere pes, ale aspoň budou chybět peníze v rozpočtu. Takže držím palce, ať zásahy rafinérií přibývají.

          6 0
        • liborg1982  

          Nekonečné plné sklady se do plna plní plynule, až jsou z toho někdy plny prázdna.

          0 0
          • snas89  

            Nekonečné plné sklady se do plna plní plyny plynule (vzduchem misto kapaliny v tomto pripade)….:)

            0 0
          • t29  

            informatik by to nazval „přetečení zásobníku“

            2 0
        • -b-n-x-  

          Kdo ví jestli to není lež zrádných západních a ukrajinských novinářů.

          2 0
    • Radez  

      Zničená sovětská základna.

      Nevím jestli je dobrý pro sověty zdržovat se tam, kde by neměli.

      2 0
    • Esi  

      Vůbec žádné palivo. Na obyčejné Rusy se už nedostává, trh zachvacuje panika

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…ranicni_herp

      Vše podle plánu :-)

      0 0
      • -b-n-x-  

        .

        5 0
        • vasek80  

          Ale zase je to tak milá zpráva že potěšila i po druhé.

          Nedávno jsem poslouchal jak je to nyní na Kubě. Tam už kvůli nedostatku paliv nepřijede v případě potřeby sanitka. No a lid se stále nebouří. No rusko na tom asi tak zle nikdy nebude, tak uvidíme jak se s tím srovnají tam.

          2 0
    • Radez  

      Kompilace hitů.

      Je tam i jakási loď co to koupila.

      0 1
    • snas89  

      Dnes Hyde Park Civilizace!

      Timothy Snyder

      historik, emeritní profesor historie a jeden z nejvýraznějších intelektuálů současnosti

      https://www.ceskatelevize.cz/…11058090523/

      7 1
      • snas89  

        Jako…neda mi to a jeste ten rozhovor pripomenu.

        Fakt se na to mrknete!:)

        0 0
        • Tatut  

          Konečné jsem to poslechl cestou do práce.

          Velmi dobře popsal situaci v jaké jsme. Tohle by měli slyšet všichni měsíc před volbami!

          2 2
        • wishpull  

          Timothy je fakt dobrej, už to jedu podruhý, určitě na naposledy

          1 0
    • snas89  

      Nikam to nevede! Rubio přiznal kolaps jednání o míru na Ukrajině

      https://zpravy.aktualne.cz/…f6130459ee5/?…

      Zapojili jsme se do toho jen proto, že nám všichni tvrdili, že jsme jediní, kdo to dokáže. Jediní, s kým budou Rusové i Ukrajinci vůbec mluvit. Bohužel to nepřineslo žádné výsledky,“ konstatoval šéf americké diplomacie.

      Heh. Me by docela zajimalo, jestli jim to vsichni rikali pred nebo po tom, co to oranzovy jelito vyrvavalo do sveta, ze to vyresi za 24 hodin.

      7 1
    • gersa  

      :)

      5 0
    • jIrI___  

      Kyjev hoří. Rusko udeřilo na Ukrajině monster raketou Orešnik

      Dana už dávno měla být rozmetána v kremlu.

      0 0
      • -b-n-x-  

        No jo no.

        Když si UA nedá pokoj a pořád bude toho klidného medvěda provokovat.

        Co měl ten modrý vůdce jiného udělat? Po té co mu zabili mladé nevinné lidi (většinou ženy) v tom internátě?

        1 2
      • Ossis  

        „Moskva odpálila 600 dronů a 90 raket včetně balistické střely s vysokým ničivým potenciálem Orešnik. První informace mluví o nejméně čtyřech obětech a 83 zraněných.“

        Ten poměr ztrát a vynalozenych prostředků mi přijde naprosto šílený.

        1 0
        • mr.garisson  

          Mě přijde naprosto šílený, že to posílají na obydlené oblasti, kde nejsou vojenské cíle. Ale nic jiného neumí russáci.

          4 0
          • snas89  

            To ze to jsou chudinky a moralni odpad, o tom zadna.

            Ale zaroven me zarazi/zajima:

            Realny utoky a zkusenosti bojem maji vliv i na zisk zakazek?

            Jako vo rusaci cekaj, ze jim to otevre za kontrakty, kdyz mega drahej oresnik bouchne o panelak s lidma?

            2 0
            • Kuba78  

              ořešník údajně jeden zničil tři garáže u kyjeva, druhá spadl někde cestou ještě na okupovaných územích.

              důvod proč střílí na kyjev je stejný jako důvod, proč jejich ICBM byly vždy tak obrovské a měly velké hlavice. Ořešník je ořezaná verze ICBM původně ze 70.let a naváděcí přesnost zůstává na úrovni těch 70 let, tedy žádná sláva. Pokud to namíříš na kyjev, máš prostě statisticky díky hustotě zalidnění šanci trefit něco, co pak můžeš vydávat za cíl. Stejně tak proto pálí celou válku na paneláky a sídliště.. je jim jedno co trefí, hlavně když to způsobí škodu.

              5 0
              • Toky  

                Keď má Orešnik slúžiť ako atómovka tak je jej pochybná presnosť pre tento účel relatívne v pohode vzhľadom na rozsah škôd. Nemyslím si, že niekto pred povedzme desiatimi rokmi počítal s tým, že bude Sojuz nútený Orešnik používať na iný účel ako nosič inej munície vyžadujúci podstatne vyššiu presnosť. Takto pôsobí skôr ako propaganda, gesto – Orešnik máme funkčný, je nezlikvidovateľný, neodrušiteľný a keď ho osadíme atómom tak to nerozchodíte. A na dezolátov toto samozrejme pôsobí, ten ich uhol pohľadu je taký, že neevidujú čo na prvý pohľad nevidno. Ten krám je strašne drahý, sovieti majú trable s jeho fatálnymi zlyhaniami – toto si zobrať na triko s osadeným atómom asi nechce nik.

                1 0
                • Kuba78  

                  ořešník je IRBM, vyrobená osekáním staré ICBM o jeden stupeň aby sověti mohli předstírat že to není velká raketa a vešla se do kvót daných smlouvami o odzbrojení. Přesnost není dána tím, „protože na atom to stačí“ ale tím, že prostě nikdy neuměli vyrobit lepší. Proto měli velké hlavice, aby ráží dohnali nepřesnost. Ono to možná tak nevypadá, ale i megatunová hlavice pokud má dopadnout na vojenský obrněný cíl je dost rozdíl, jestli spadne na něj, nebo kilometr vedle.

                  To, že má ořešník manévrující MIRV je jen chiméra. Orešník je derivát RS-26 Rubež,což je 12metrové 50tunové monstrum (pro srování – Mercury Alana Shepparda měla 30 tun) jehož vývoj sověti nikdy pořádně nedotáhli. Tím, že osazují jen kinetickou hlavici v podstatě za nepředstavitelné náklady hází kusy železa z oběžné dráhy zhruba směrem, kde je ukrajina..

                  2 0
                  • snas89  

                    Jako ano. Jsou to zzmrdi a jejich utoky na civilni cile jsou zverstva.

                    Ale muj dotaz je na ten byznys model:

                    Jako…ja nakupovat nejaky rakety v ramci exportu, tak proc bych proboha chtel kupovat od rusaku, kdyz ti v praxi ukazali jen ucinnost na divadla, panelaky a nemocnice?

                    Jestli rusaci jeste porad uvazuji o nejakym exportu zbrani, tsk zrovna nej reklamu tomu nedelaj.

                    Oranzovej debil sice draze vyplacal sklady, ale v iranu ukazali, z e na vojensky cile je to efektivni.

                    0 0
                    • t29  

                      Byznys model je typicky ruský, udělat bordel a „bojte se, nas mnogo“. Orešnik je dobrý možná na jaderné strašení, ale nikdo si ho reálně nekoupí, i Kim radši vyvíjí vlastní arzenál. Takže nakonec je pro nás možná i lepší, když rusák háže orešniky, než kdyby ty vynaložené prostředky šly na něco, co by reálně fungovalo na bojišti.

                      3 0
                    • Kuba78  

                      na ICBM a IRBM není byznys model, pokud je mi známo tak to nikdy oficiálně nenabízeli a nevyváželi jako výrobek. ostatně, to ani USA ne. ICBM si každý střeží a nechce, aby se rozšířil „dálkový klub“ o další členy.

                      Je velmi pravděpodobné, že severním korejcům tajně dodávali technologie pro jejich vývoj ICBM (měli ohromné problémy se separací stupňů) a něco iráncům.

                      0 0
          • Georrge  

            Prostě rusáci… nic nechápou. Myslí si, že když budou bombardovat Kyjev, tak se lidi ze strachu vzdají a vyhrají. Ale tato taktika snad nikdy nefungovala a to ani v případech, kdy bombardování stálo mnohonásobně více civilních životů. Jestli si rusáci myslí, že se Ukrajinci vzdají kvůli čtyřem mrtvým z obrovského náletu, tak jsou dementi.

            Jenže ono to má i opačný problém – rusáci toto dělají od začátku války, stojí je to obrovské zdroje a výsledek nula. Ale co by to pro ně znamenalo, kdyby přestali? To by pro ně byla strašná potupa, to si nemůžou dovolit.

            Na rusácích je i vidět, že se snaží útoky stupňovat, aby vypadaly pořád větší a větší a konečně se dostavil kýžený efekt zastrašení. Ale mám pocit, že čím větší ty útoky jsou, tím méně jsou efektivní. Tak snad tyto nesmyslné megalomanské útoky urychlí ekonomický pád ruska. A snad jednoho dne dotáhnou Ukrajinci obranu tak daleko, že sestřelí vše.

            5 0
            • -b-n-x-  

              Ale to přece není pravda, že bombardování nikdy nepomohlo. U použití atomové zbraně to fungovalo.

              0 0
              • vasek80  

                Jenže to bylo poprvé a naposled

                Výjimka potvrzující pravidlo. Toto si rusko v Ukrajině nikdy nedovolí.

                2 0
              • Kuba78  

                to taky není úplně pravda. Nálety na Tokio byly horší, než Hirošima nebo Nagasaki a japonce nezlomily. To, co je přinutilo ke kapitulaci bylo přesvědčení, že američané mají velké množství takovýchto bomb a můžou snadno vymazat ihned celé japonsko – místo náletu stovek letadel postačí jedno letadlo na jedno město a na jednu bombu.

                Otázka hypotetická je, jestli by japonci kapitulovali kdyby věděli, že další bomby američané nemají (kromě té jedné připravované údajně na Kokuru) a chvíli by trvalo je vyrobit a tempo by nebylo závratné. A taky co by na takovou pomalou systematickou decimaci říkala veřejnost v USA. ale to se nikdy nedovíme.

                3 0
                • Georrge  

                  Japonsko bylo na pokraji kapitulace ještě před použitím atomovek, ty to akorát uspíšily. Takže s největší pravděpodobností by kapitulovali i kdyby věděli, že jich amíci nemají plné sklady.

                  A jak tu zaznělo, toto je jediný a poněkud specifický případ. Japonsko už bylo defakto zlomené, Ukrajina není. Atomovky tenkrát byly nečekaná novinka, dneska nejsou. Rusáci by tak museli přijít s něčím novým, přelomovým a neskutečným, co nikdo nečekáme. To jediné by mohlo Ukrajince zastrašit tak, jako tenkrát atomovka Japonce. Ale že by zrovna rusáci něco takového vymysleli? Pochybuju.

                  3 0
                  • -b-n-x-  

                    Nemusí nic vymýšlet. Mohou pouzit tu mega tajuplnou technologii z usuri.

                    Určitě ji mají i na neviditelných letadlech.

                    Podle mě by klidně mohli přiletět do Kyjeva a vymazat půlku obyvatel a zase odletět.

                    A nikdo by nic nevěděl.

                    Skoro jako když Thanos tenkrát lusknul prsty.

                    2 0
                  • vaclaw  

                    Jenom ještě drobnost k těm atomovkám… USA je chtělo použít ještě jednak jako demonstraci síly proti SSSR a jednak, aby si vyzkoušeli, co to reálně udělá.

                    2 0
                  • Toky  

                    Mám pocit, že USA použili na Japonsko atómovky pre urýchlenie kapitulácie pretože si na dobytie Japonska už sovieti brúsili zuby a presúvali tým smerom ťažkú techniku. A táto ukážka sily a strašlivých bômb v arzenály zo strany USA mala zároveň zastrašiť sovietov.

                    2 0
                    • vasek80  

                      Jop bylo to tak. USA nestáli o to, aby Sověti zabrali Japonsko a jeho ostrovy, podobně jak se to stalo s východní Evropou.

                      2 0
                    • bruco  

                      A preto padla, okrem atomoviek, aj podmienka bezpodmienecnej kapitulacie Japonska.

                      0 0
        • gersa  

          :)

          11 0
          • Tatut  

            Ukrajinská protivzdušná obrana sestřelila 604 z těchto zbraní

            0 0
    • snas89  

      Novinář z Moskvy: Vojáci se už z fronty nevracejí, ukrajinské drony tu létají denně

      https://www.youtube.com/watch?…

      7 0
    • StuntJ  

      „Stále si plete, že je ve vládě.“ Babiš v přímém přenosu setřel Okamuru

      https://www.novinky.cz/…uru-40579822

      3 0
      • snas89  

        připomněl nepřítomnému předsedovi SPD Tomiu Okamurovi, že není členem vlády, a případné změny ohledně ukrajinských uprchlíků na evropské úrovni nebude vyjednávat on, ale úřednice z ministerstva vnitra.

        0 0
        • Melvin  

          Tak je štěstí, že zrovna Bureš tu pracovní sílu potřebuje, jinak si myslím, že by s tím neměl problém.

          5 1
    • Radez  

      Drony střílející rakety

      https://youtube.com/…/YbO7C6zbGQs?…

      Asi sověty moc netěší

      1 0
      • Eastwood  

        Jako super. Ale nedelam si iluze, ze co vyvine UA, to maji zakratko ruSSaci taky. :(

        3 1
        • kofejn  

          Rusáci už vozí Igly, tohle by mohlo fungovat na nádrže s ropou.

          3 0
        • ememem1  

          Ale to takto nesmies.hovorit, su to ozranski muzici…ne ze by ne ale bohuzial ne vsetci.

          0 4
          • Janes  

            Jednou Rusák, vždycky Rusák.

            Uražené a nechtěné. Hokejové Rusko se ježí, ale pokoutně sleduje MS

            https://www.seznamzpravy.cz/…je-ms-306928#…

            „Tento turnaj já osobně sledovat nebudu. Možná jen některé zápasy play off, ale i to pochybuju. Naše reprezentace chybí, proto tam žádné favority nevidím. Je to slabý odvar, ne mistrovství světa.“

            Tato slova patří známému útočníkovi a posléze dlouholetému trenérovi sborné Vjačeslavu Bykovovi. Ten mimochodem už skoro čtyřicet let bydlí ve Fribourgu, který je jednou ze dvou hostitelských lokalit šampionátu. Bykov spolu s ruským disponuje také švýcarským občanstvím.

            0 0
            • snas89  

              Vtipný myslím je, že už jim na mezinárodní scéně ujel asi vlak?

              Teda až někdy přijde doba (bohužel asi někdy brzy:/ ), že zase budou jezdit na mistrovství světa, tak podle mě rozhodně nenaskočí do sbírání medailí.

              2 0
              • Radek Broz  

                Dopingem to doženou.

                3 0
                • Mig_all  

                  Stejne jako norové.

                  0 9
                  • pluto  

                    V Norsku byl státem podporovaný doping navíc hlídaný tajnou službou?

                    4 1
                    • Mig_all  

                      Jsem přesvědčený o tom, že norsko má státem podporovaný doping.

                      0 4
                      • Janes  

                        Mají plné sklady státního dopingu.

                        1 1
                      • pluto  

                        Každý věříme jiné straně, to se stává. Po zkušenostech s počiny ruSSáků si říkám, co to je za lidi, kteří tomuto Mordoru věří a obhajují ho.

                        2 0
                        • Mig_all  

                          Se jich zeptej, je jich mozna vic jak polovina ceske populace, urcite nejake dezoše znáš, mozna je máš i v rodině.

                          0 5
                      • Zdyn  

                        Ono nestačí být přesvědčený. Je třeba dodat důkazy.

                        1 1
                        • Mig_all  

                          Naprosto raketový vzestup všech norskych sportovcu ve vsech sportovnich odvetvich v poslednich deseti, patnacti letech a u nekterych absolutni dominance prvnich deset sportovcu z norska a pak teprve zbytek sveta? Zemička ktera ma cca polovinu obyvatel čr najde tolik astmatickych supertalentu a zaroven tak superbohata zeme s nejlepsima laborkama? Dukazy pochopitelne nejsou, ale na me nejak moc nahod.

                          0 5
                          • Zdyn  

                            Jen opět zopakuji – důkazy. Může ti to být podezřelé, může se ti to nelíbit, ale dokud se něco neprokáže, tak je to jen plácání do vody.U rusů to bylo jasně prokázáno.

                            5 0
                            • Mig_all  

                              To jako nemuzu mit svuj nazor, byť nepodlozeny nebo co? Kde neni zalobce neni soudce, i kdyby norove dopovali, stejne se to nikdy neprokaze protoze jsou zkratka o krok na pred.

                              0 7
                              • Melvin  

                                A konkrétně o kterých sportech mluvíš?

                                1 0
                              • Zdyn  

                                Někde ti tvůj názor zakazuji?

                                Jen je dost rozdíl srovnávat ruský prokazaný doping, který byl mimochodem původní příčina, proč měli rusové zákaz účasti na soutěžích. Na to se teď už dost zapomnělo a řeší se jen zákaz kvůli Ukrajině. A RUSADA (ruská antidopingová agentura) stále nemá akreditaci od WADA.

                                Proti Norům zatím nikdo nic nenašel. Když se něco prokáže, tak samozřejmě jsem také pro vyloučení.

                                4 0
                              • pluto  

                                Aha, když není důkaz pro své obvinění, tak najednou je ze lži názor. Dobře se odkopáváš.

                                1 2
                                • snas89  

                                  Klid…

                                  To, ze je to jeho presvedceni, to neznamena, ze to predklada jako argument. A v tomhle je konzistentni.

                                  Ma nejaky nazor a to je v poradku. Zatim v tyhle konkretni diskuzi je ok.

                                  1 0
                                  • pluto  

                                    Já jsem v klidu, ale důkaz o norském organizovaném dopingu žádný nedal. O to jde, ne?

                                    1 2
                                    • snas89  

                                      Nedal. A ani myslim, ze neda.

                                      Ale “bohuzel” pouzil jsem presvedcen….takze to prezentoval jako svuj nazor a ne fakt.

                                      Byt je to z myho pohledu blbost, ma narok si tu blbost myslet no;)

                                      1 0
                                      • ememem1  

                                        Samozrejme, je to blbost lebo nie je dokaz, su len take nepriame indicie akoze vsetci vytrvalostni sportovci su ne celkom zdravi, takze su nuteni pouzivat bronchodilatatory a ked to nahodou trocha prezenu (sundby, johaug a pod.) Tak narodna federacia ako dopingova autorita prijme ich „vysvetlenie“ , a ked nahodou ne tak pomoze arbitraz.

                                        Podobne si staci spomenut ako juan samaranch zo svojej pozicie systematicky kryl doping spanielov a ako v jeho ere valcovali vsetko – fotbal, basketbal, hadzanu, tenis, cyklistiku atd. A ked to uz bolo take okate ze to aj spanieli samotni museli riesit (operacio galgo) tak to politicky prikryl do stratena, a ked konkretneho chytili (muhlegg) tak ho zastaval, vybavil ze mu medaile z olympiady nechali a zobrali az o par rokov neskor potom,co ich presne za to iste a na tej istej olympiade zobrali aj lazutinovej, to sa uz nedalo uhrat.

                                        A keby sme isli este dalej do 60tych rokov ked de gaulle uplne otvorene kryl aquentila ktory odmietal chodit na ‚ponizujuce‘ kontroly stym ze dajte mu pokoj, prinutil hrat Marseillaisu v zahranici alebo ne?"

                                        Ale iste, v russku to pravdepodobne dotiahli do dokonalosti. Len by som naisto netvrdil ze su jedini

                                        1 3
                                        • -b-n-x-  

                                          Musím říct, že obdivuju tvoji sečtělost. A to myslím opravdově.

                                          0 0
                                          • ememem1  

                                            to je len pamat, az na toho de gaula ale to je notoricky znama veta

                                            0 1
                                            • Zdyn  

                                              V minulosti bylo afér hodně, viz např. Festina, Armstrong atd. Od té doby bylo ale učiněno hodně opatření. Například biologické pasy. Rusko je ale současnost.

                                              1 0
                                        • AussigBiker  

                                          Dobry info, o Samaranchovi jsem nevedel. Musim se podivat, jestli El Pistolero jezdil v jeho ere, ale chytli ho po tom, co sned zkazeny maso, tak minimalne cast kariery ne :)

                                          0 0
                                        • Toky  

                                          Akože štátom podporovaný masívny doping športovcov naprieč športami je pre mňa úlet pre krajinu ako je Nórsko. Ako-tak to viem pochopiť pri krajinách s divokou ideológiou typu Severná Kórea, Rusko, Čína – to sa mi do hlavy nejako zmestí.

                                          Ale Nórsko? Nikdy by som Nórov na hentak debilný nápad netipoval.

                                          0 0
                                          • gerrard  

                                            Já bych tomu neříkal doping, ale na hraně jedoucí státní mašinerie podporující vrcholový sport se tomu říkat dá. V Norsku peníze na sport nejsou problém a při intenzivní systematické sportovní práci s mládeží se ty talenty dají objevit a dlouhodobě podporovat.

                                            0 1
                                        • vaclaw  

                                          By mě zajímalo, jak za úřadování Samaranche, do roku 2001, vládli španělští fotbalisté světu. A v tom tenise taky nejúspěšnější roky přišly až po Samaranchovi… ty ostatní sporty nesleduju nebo jsem nesledoval…

                                          0 0
                                        • gersa  

                                          Paměť je strašně zajímavá věc.

                                          Samaranch byl ve funkci předsedy od OH v Moskvě do roku 2001

                                          V basket je to podobné, mám hledat další sporty, nebo ženský?

                                          3 0
                                          • vaclaw  

                                            Já se trochu obávám, jestli je to opravdu jenom paměť, čemu vděčíme za tyhle ne-úplně-spolehlivý příspěvky.

                                            1 1
                                          • ememem1  

                                            ja si samozrjeme pamatam len to co tak okolo mna obcas preslo ale ked to velmi chces za roky 1980–2001 aj ked to je samozrjeme silne zjednodusenie lebo to ma suvislosti dopredu aj dozadu len to vam co vsetko vidite len cez prizmu svojej viery je uplne zbytocne vysvetlovat tak len tak naryhlo hodim z googla:

                                            Miguel Indurain:

                                            5× po sebe vyhral Tour de France (1991–1995)

                                            2× vyhral Giro d'Italia

                                            olympijsky vitaz

                                            V 90. rokoch patrilo Spanielsko medzi absolutne cyklisticke velmoci.

                                            Tenis

                                            Muzsky tenis bol extremne silny.

                                            Sergi Bruguera – 2× vyhral French Open

                                            Carlos Moya – svetova jednotka

                                            Arantxa Sanchez Vicario – jedna z najuspesnejsich tenistiek svojej generacie

                                            Conchita Martinez – vyhrala Wimbledon Championships

                                            Zensky tenis bol pritom mozno este uspesnejsi nez muzsky.

                                            Jachting / sailing

                                            Menej znamy fakt.

                                            Spanieli ziskavali vela olympijskych medaili v jachtingu, najma po:

                                            1992 Summer Olympics

                                            Toto bol dlhodobo velmi silny sport a je smiesne si mysliet ze sa tam nedopuje, schvlane si to nastuduj.

                                            Klubovy futbal (nie reprezentacia)

                                            Real Madrid

                                            FC Barcelona

                                            vyhrali v tom obdobi uplen vsetko

                                            muzi basket:

                                            striebro na ME 1983

                                            striebro na olympiade 1984

                                            a nasldny „dobeh“ dominancie z s generaciou okolo Pau Gasol po roku 2001.

                                            Hadzana

                                            Muzi:

                                            bronz OH 1996

                                            bronz OH 2000

                                            viacero medaili z ME/MS

                                            silne kluby dominovali Europe (FC Barcelona Handbol) vyhraval opakovane europske pohare a v 90. rokoch bol prakticky dynastiou.

                                            ppozemny hokej

                                            Muzi:

                                            striebro OH 1996

                                            pravidelna svetova spicka

                                            Zeny:

                                            zlato OH 1992

                                            Toto byva mimo Spanielska casto zabudnute.

                                            Vodne polo

                                            Muzi:

                                            olympijske zlato 1996

                                            striebro 1992

                                            svetove uspechy pocas 90. rokov

                                            atd. atd. nikdy predtym ani potom uz neboli v taky silni.

                                            Ale hladajte obaja ak sa vam chce, len to vasa smiesne presvedcenie a snaha za kadu cenu dokazat si, ze vasa viera v zlu jednu stranu a svatu druhu je realita je az komicka

                                            0 2
                                            • gersa  

                                              Tak když jsi nakousl klubový fotbal, tak na konci minulého století byl nejdominantnější AC Milán. Ani Anglie nehrála druhé housle, menší počet titulů je z části způsobeno jejich vyloučením ze všech evropských soutěží na 5 let (za výtržnictví v Bruselu)

                                              0 0
                                            • vaclaw  

                                              No nevím jak ostatní sporty, ale na konci tisíciletí ve fotbale pristě zdaleka nedominovali. Možná pár klubů byla špička, ale nijak výjimečně. Real i Barca začli kralovat až později a nároďák vládl fotbalu až kolem roku 2010. Co se tenisu týče, tak ti hráči cos jmenoval byli silní, ale taky největší rozmach přišel až v dalších letech. A že měli v některých sportech druhá a třetí místa rozhodně neznamená, že svět nějak válcovali. Kdyby ses podíval na další ekonomicky silný země, tak bys našel úplně stejný sportovní úspěchy. Podívej se na USA, UK nebo Francii… ale jasně, je to konspirace…

                                              0 0
                                              • Radek Broz  

                                                Soccer není sport – nemůžeš tedy napsat „oststaní sporty“.

                                                1 5
                                                • Janes  

                                                  Soccer možná ne, ale fotbal určitě ano.

                                                  1 0
                                                  • snas89  

                                                    už se na to každopádně vy*erte, dík:)

                                                    3 0
                                                  • Esi  

                                                    Evropský Fotbal je divadelní představení, v hledišti banda primitivů kteří kazí zážitek ostatním, viz slávia. Nejlepší byl ten hrdina co se šel s strkat s hráči sparty, to by mě zajímalo co by z něj zbylo kdyby něco takového zkusil na hokeji, takový Radko Gudas by si o tom sním určitě v pohodě popovídal :-)

                                                    1 1
                                            • skaj  

                                              Nejsem expert na vsechno, ale minimalne to co pises o hazene a fotbale s dopingem nemelo nic spolecneho a spise to dokazuje, ze si pletes pojmy s dojmy…

                                              4 0
                                            • ladys  

                                              Spousta toho má jednoduchý důvod OH 1992. Skoro deset let na přípravu a vyhledání talentů. Domácí země má obrovskou motivaci uspět. Vždy to má i časový doběh.

                                              U nás jel asi také v hokeji doping, komiku.

                                              0 0
                          • ladys  

                            Ona to není otázka jen 10–15 let, ale to by jsi musel sport sledovat. A díky obrovské konkurenci se spousta talentů dostává i do jiných disciplín. Mám také astma, přesto jsem měl loni VO2max 63 :)

                            0 0
      • AussigBiker  

        Hustý, ten pokrok je hodně rychlej. Jen houšť a víc sestřelenejch trosek :)

        0 0
      • snas89  

        Skoda, ze jim nepadaj na hlavu vsechny.

        Pribylo by vic videi, proc jim to ti Ukrajinci delaj, ze jim prece nic neprovedli:)

        8 0
      • Georrge  

        Asi byl ten ořešník nastavený na denacifikační režim a vyhledával nacistické cíle. Svůj cíl si tedy našel už při přeletu ruské části fronty. No a druhý ořešník si našel cíl v Ukrajinské garáži, možná nějaký zapomenutý plakát s Putinem nebo tak něco…

        7 0
      • snas89  

        Ma jediny stesti, ze vyssi kremelskou sebranku prejmenoval na vyssi moc.

        Takhle se asi vyhle oknu:)

        1 0
    • Kuba78  

      ještě k zásahům ořešnikem. zde na tomto videu níže majitel inkriminované garáže se vysmívá putinovi, jak jeho objekt byl mimořádně strategického významu, že na něj vyplácal desítky milionů dolarů.

      https://x.com/…366786908637?s=20

      Pokud se na chvíli oprostíme od toho, jak si ukrajinci dělaj z putina srandu (což je pochopitelně naprosto záslužná činnost) tak video ukazuje poměrně detailně, jak takový zásah vypadá. pokud si někdo představoval masivní krátery a výbuchem ozbombardované celé okolí, je nutno jej trochu zklamat – není to vlastně žádná bomba ta hlavice, je to jen kus železa (možná s betonem) který škodí pouze jako „kinetická zbraň“ tedy dopadovou energií schovanou v hmotnosti krát velká rychlost. Tedy výborné k tomu, aby majiteli garáže v zásadě proletěl střechou, podlahou a vykopal mu ještě jedno až dvě podzemí patra, ale kousek vedle jsou stromy netknuté.

      zde v tomto článku níže spočítali dopadovou energii na cirka 50–100kg TNT. jako není to úplně málo, ale je to v podstatě energie, jako kdyby v podzemí pod tou garáží bouchl standardní iránský shahed – nebo podobná energie, co posílají ukrajinci s pomocí svých UA jako kinetické sankce proti sovětským rafineriím. Samozřejmě s tím bonusem, že Ukrajinci se většinou trefí přesně + o několik řádů levněji. VIdeo plně demonstruje naprostou ekonomickou nesmyslnost a velice sporný vojenský význam této v sovětském svazu téměř mytické zbraně.

      https://unn.ua/…bila-tserkva

      2 0
      • -b-n-x-  

        Ne ne a ne!!!

        To video naopak ukazuje jací jsou v Rusku mistři!

        V té garáží se totiž vyvijely ty nejhroznější mystické fašistické zbraně!!!

        A podívejte, Rusko je schopno trefit takto přesně cíl, i když raketa letí kus vesmírem.

        My co nejsme banderovsti fašisti nesmíme podléhat zrádné a lživé UA propagandě, a naopak musíme oceňovat ruskou přesnost, moudrost, ale také smysl pro šetření nevinných životů.

        No a musíme tleskat a těmto krokům fandit. Jen více Ořešníku. A více podobných úspěšných zásahů. Rusové nebojte se investovat velké peníze. My víme že můžete provést ještě mnoho podobných zásahu na polích, kde se skrývají fašisté.

        7 1
      • StuntJ  

        NO jo ale takovejch raket mají plné sklady, tak na nějaké garáži nesejde, navíc je tam ve sklepě biolaboratoř … :D

        4 0
        • Kuba78  

          A nebylo nahodou jednou z vymluv proc musi soveti zabrat ukrajinu to, ze maj ukrajinci plny sklady biolaboratori? Timto tempem je to jeste hodne na dlouho.. :-)

          1 0
        • liborg1982  

          Pokud jsou informace UA rozvědky správné, tak ten plný sklad bude z půlky plný prostoru pro naplnění. Tedy dvě ze čtyř z čehož jedna rozbila garáže a druhá snad vlastní pozice. Takže jestli budou pokračovat takto…jen tak dál.

          Roční produkce zřejmě v jednotkách kusů.

          0 0
          • Kuba78  

            Mam takovy dojem, ze jen kolem kyjeva je garazi na nekolik tisic let produkce oresniku.. ;-)

            1 0
            • Toky  

              Hlavne keď tých orešnikov vyrobia 4 kúsky ročne.

              0 0
              • Kuba78  

                Oprava – tech oresniku PLANUJI vyrobit 4 kusy rocne. Nekde jsem videl odvazne a smele vyhledy snad az na 6 rocne, dokonce kdysi blabolili o 20 mesicne. Realne meli snad asi 10kusu (od roku 2011), nicmene kvalita neni valna – udajne snad jeden test z peti vykonanych se povedl nez to slo do “sluzby” a i ty co se podari odpalit ne vzdy doleti a pokud doleti, malokdy tam kam maji, jak nam ukazuje historie nasazeni na ua.

                Nicmene – jako zapad bychom meli teatralne se hroutit a verejne vyjadrovat obavy z teto strasne zbrane, at je putin povzbuzen utapet ve sve wundewaffe dalsi stovky milionu dolaru. At si jak hitler hycka svoji “doru”, nesmyslne drahou a neefektivni blbost. Lec efektni.

                7 0
                • Janes  

                  Nebo Maus :-)

                  https://zoom.iprima.cz/…-maus-345254

                  0 0
                  • AussigBiker  

                    No vida ho Ferdinanda. Od Myše přes Brouka k 911 :)

                    0 0
                  • Kuba78  

                    myška je prd, ta stála jen jako 5 tygrů, Dora stála materiálu na 100 Tygrů .. a kdyby ten blázen schválil kruppovi stavbu krysy nebo dokonce Mostra, tak se mohli uzbrojit ještě o fous dříve :-)

                    proto podporujme putina v těchto velikášských projektech typu „budem házet na ukrajinu kolejnice z oběžné dráhy“, bude sranda a navíc jim to odsaje peníze, které by mohli utratit za něco efektivnějšího.

                    ostatně, sověti si takovouto fází wunderwaffe, i když v menším, za stalina již prošli..

                    4 0
                    • cyborg  

                      Mostra? to sem nikdy neslyšel.. ani nedohledal.. můžeš k tomu něco víc?

                      0 0
                        • vasek80  

                          Toto bych chtěl slyšet vystřelit, tady ze vzdálenosti pár km. Myslím, že by to muselo hned po výstřelu usmrtit vlastní posádku.

                          0 0
                          • Kuba78  

                            to asi ne.. je to stejné dělo jako měla Dora (alias těžký gustav) které prokazatelně střílelo a posádku neusmrtilo :-) spíš by se to po výstřelu zarylo do podloží, pokud by se vůbec nerozpadl tím nárazem celý podvozek. Ostatně, sovětská Oka i Kondensator (na obrázku co jsem dal) trpěly přesně tímto, každý výstřel ničil podvozek a to měly poloviční ráži.

                            Monster bylo jen papírové cvičení lidí od Kruppa, jestli je hitler dostatečně velký magor na to aby jim na to pustil finance, ale v reále všichni věděli, že je to nepostavitelné. Vždyť to vážilo víc, než tehdejší moderní torpédoborec.. podvozkově by to muselo být něco jako tohle https://en.wikipedia.org/…-transporter – teoreticky to sice uveze tu váhu, ale rychlostí šneka, na krátkou vzdálenost, pouze na pevném podloží.. a zpětný náraz výstřelu by ten podvozek asi zničil. Nehledě na to, že by to bylo, stejně jako Ratte, neskutečně zranitelné proti útokům ze vzduchu.

                            Ostatně, i Dora samotná, jakkoliv to byla působivá zbraň, byl vojensky a ekonomicky nesmysl. neskutečné množství prostředků, 3000 lidí na to, abys dopravil pár tun výbušniny necelých 50km daleko..

                            1 0
    • -b-n-x-  

      Tak a Poláci místo aby budovali mír, školky, nemocnice a tak, tak se raději vydali na cestu válečné sekery.

      Poláci už mají k dispozici první tři stíhačky F-35

      https://www.novinky.cz/…-35-40579982#…

      3 0
      • AussigBiker  

        Asi maji malo samozivitelek, tak se o ne nemusej tolik starat.

        5 0
        • jIrI___  

          Což v přísně katolické zemi není nic překvapivého.

          3 3
          • Japhy  

            To mi úplně nevychází, žádná antina, žádné adios embryos.

            Nedáš gumu na kolík, protože jsi katolík.

            0 0
          • Esi  

            A to jsem si do teď myslel ze církev a náboženství je kromě rozpoutavani válek uplne k ničemu :-)

            1 1
    • Radek Broz  

      Šéf ruské církve a hlava pravoslavného chrámu ve Varech zadržen s drogami

      Nechápu, že je tu furt trpíme. BTW: Nikdo tomu tady neřekne jinak než „ruskej kostel“.

      6 0
      • Esi  

        Presne, nežádoucí do pasu a muže frčet směr Moskva i se svejma poskokama, beztak bude část výplaty brát od GRU

        3 0
        • Radek Broz  

          My jsme toho minulýho dokonce vyhodili. Viz i v tomhle článku:

          „Do prosince 2024 byl hlavou Ruské pravoslavné církve v České republice Arcikněz Nikolaj Vasiljevič Lishchenyuk, který byl v létě 2024 na základě rozhodnutí ministerstva vnitra vykázán z České republiky jako nežádoucí osoba. S podporou ruských úřadů měl vytvořit vlivovou strukturu, jejímž cílem měla být podpora separatistických tendencí v zemích Evropské unie. Lishchenyuk měl být ohrožením pro bezpečnost celé země kvůli možné špionáži. Lishchenyukovi na základě těchto nových okolností před rokem odebrali karlovarští zastupitelé titul čestného občana. Reportéři ČT pak informovali, že v karlovarském pravoslavném chrámu se scházeli agenti a plánovali akce proti Evropě.“

          Tady jde o to, že Putin pošle prostě jinou „hlavu pravoslavné církve“, což je další ruskej špion napojenej na mafii. Tady prostě nějaká ruská církev nemá vůbec bejt.

          7 0
      • pluto  

        Už opět propuštěn a proč hned nevyhoštěn? RuSSák tady nemá co pohledávat v jakémkoliv skupenství.

        4 0
    • StuntJ  

      milé

      0 0
      • vasek80  

        Já osvobodit nechci. Mě se v tom evropském fašizmu žije moc dobře. Ať si ušetří životy mladých a vlastně i starých mužů a prosím, hlavně ať nás neosvobozuji.

        3 0
        • Honzas  

          No blbý je, že tady máme řady takových Vilíků, kteří by třeba rádi, aby je ruský voják od fašismu osvobodil do nějakého pěkného pracovního tábora.

          3 0
          • Tatut  

            Ne ne Vilíka se to osvobozování netýká. On není fašista… pro něj je fašista každý kdo se má líp jako on.

            1 0
            • Honzas  

              Ruský voják se neptá, ruský voják osvobodí od fašismu všechny, fašisty i nefašisty.

              4 0
        • pluto  

          Já se hlásím taky, já nechci osvobodit. Jedině někdy od tý, co s ní žiji.:)

          1 0
      • snas89  

        To je snad trestny ne?

        2 1
        • Kuba78  

          bohužel, kde není žalobce, není soudce. a pokud je soudce, není odvaha.

          0 0
      • pluto  

        Když ho vidím, jak to, že nevedou?

        0 0
      • gersa  

        Jen se zeptám pro přítele – co dělali po roce 2022?

        0 0
    • Kuba78  

      jen letmá připomínka. Dnes v dopoledních hodinách uplynulo 84 let.

      12 0
    • Kuba78  

      Situace je pro sověty tak výtečná, že v Moskvě začínají stavět permamentní Flakturm. „za 3 dny v Kyjevě“ se nám pomalu mění na „Moskvu ubráníme“..

      https://x.com/…661626417500?s=20

      6 0
      • Tatut  

        příští cíl? :)

        1 0
        • Kuba78  

          Pokud na obytny barak nebo kancelare namontujes PVO ano udelas z toho regulerni cil. Lidi co tam pracuji nebo bydli musi byt stestim bez sebe..

          3 0
    • Kuba78  

      Švédská vláda se chystá oznámit, že daruje Ukrajině „několik“ vojenských letounů Gripen starší verze JAS 39 C/D. Zároveň zahájí jednání s Kyjevem o plánovaném prodeji strojů v nejmodernější verzi E. Ukrajina bude tento nákup financovat s pomocí půjčky od Evropské unie.

      https://x.com/…611090866343?s=20

      13 0
      • vasek80  

        Fandím jim moc. Snad si Gripeny připíší nejaký sestřel.

        0 0
        • Radek Broz  

          Ty E se maj začít dodávat od 2030. To jim spíš přeju, aby v tý době žádný sestřely mít nemusely.

          3 0
    • Kuba78  

      „Reserves are not infinite“: Russian finance minister Siluanov has openly admitted growing problems in Russia’s economy.

      https://x.com/…544568525148?s=20

      tak já nevím, ministr a neslyšel o nekonečných skladech všeho? jakože nemají nekonečné rezervy? tady někdo bude pít čaj..

      4 0
      • mr.garisson  

        Jak se to přihodilo? Hrozné neštěstí, soudruh zrovna pil čaj, když ho doma v obýváku srazilo auto a vypadl kvůli tomu z okna… :D

        1 0
        • Kuba78  

          jsou horší věci.. taky by ho mohl sežrat žralok při telefonování z budky.

          2 0
      • Esi  

        tak nejvyšší čas to na ukrajině zabalit, zaplatit škody a táhnout zpět do mordoru a tam počkat 300 let až je to posílí. Včera bylo pozdě

        5 0
      • -b-n-x-  

        Já to říkal dávno. Putin je agent dosazený CIA, aby Rusko nenápadně rozvrátil.

        A teď si chystá dělostřeleckou přípravu. Beztak to byl od začátku plán nějaké tajné skupiny uvnitř CIA. A trump je určitě podobná v věc

        0 0
        • vaclaw  

          Takže Putin je agent CIA ve vedení Ruska a Trump zase FSB ve vedení USA? Well played ;)

          5 0
          • vasek80  

            Šlo jen o to koho sejme vlastní ego, stupidita a demence dříve a který vydrží déle.

            0 0
    • snas89  

      The Ukrainian Stunt Pilot Hunting Russian Drones | The New Yorker

      https://www.youtube.com/watch?…

      Zajímavý video. 6 min. Mrkněte na bezbolestnou v akci:)

      3 1
    • snas89  

      Nejen halucinování Motoristů, ale frontální útok, říká expert k dezinformacím

      https://www.seznamzpravy.cz/…ovida-307233#…

      1 1
    • snas89  

      První zvrat. Bělorusko se vrací na mezinárodní hokejovou scénu

      https://www.sport.cz/…cenu-5470048#…

      Zzmrdi.

      4 3
    • gersa  

      asi tak

      1 0
    • snas89  

      Macinkův slovník asociuje debaty o eugenice. Je to strategie fíkového listu, všímá si filozof jazyka

      Méněcenní, paraziti, dezoláti. Hate speech v politice. Nadávky, ale i hranice svobody slova. Kde začíná, kde končí? Vyvolávají politici nenávist, nebo jen provokují? A kdo rozhoduje o tom, co je už za hranou? Ví Tomáš Koblížek, filozof jazyka z Akademie věd ČR. Ptá se Matěj Skalický.

      Matěj Skalický

      Tenhle díl je věnovaný hodně českým nácíčkům.

      A vlastně to i odráží můj přístup tady (svoboda slova, odpovědnost, blokování trolů)

      Doporučuju.

      https://www.mujrozhlas.cz/…stu-vsima-si

      1 1
    • snas89  

      Ruský dron jsme nesestřelili, protože žijeme v míru, vysvětluje rumunská armáda

      https://www.novinky.cz/…ada-40580545#…

      Tak jeste, ze my ten mir a silnice chceme taky. Mam obrovskou radost, kdyz vidim, jak je ten system miru funkcni a efektivni!

      Doufam, ze alenka s panembabisem seskrtaj co nejvic armadu, obrati nato na tu spravnou viru a konecne se tady budeme mit krasne!

      I na ty duchody a maminky samozivitelky bude!

      4 0
      • Kuba78  

        já takové vyjádření rumunské armády vidím jako hozenou rukavici a výborný casus belli, aby NATO oficialne (nebo alespoň formou multilaterální smlouvy dotčených států) podepsalo s UA nějakou smlouvu nebo memorandum o tom, že UA oficiálně nevadí, když NATO členové budou střílet do UA prostoru PVO, pokud bude existovat podezření, že to doletí a způsobí škodu na území NATO. Nu a pak již jen stačí uspořádat kolem hranic UA permanentní cvičení NATO PVO a naše armády se mohou zdarma cvičit v sestřelování všech cílů, které ukrajinská PVO vyhodnotí jako nebezpečně letící do našeho prostoru.

        2 0
    • StuntJ  

      V táboře Ano zavládlo zděšení

      Edit – je to ofiko profil ne ten parody

      5 1
      • Tatut  

        tak dostal výtku od EU s dotacemi tak zase chvíli zpívá jinou písničku? Je to trapák.

        4 0
      • Kuba78  

        Dobře Vladimír Klevcov.. odhalil zákeřné spiknutí ANO představitelů, že potřebují své voliče jen na volby.. kdo by to byl čekal, takový zvrat, že.. :-)

        9 0
    • Kuba78  

      Včera to bylo přesně 39 let od chvíle, kdy Mathias Rust přistál s Cessnou uprostřed Moskvy a dokonale ponížil sovětskou protivzdušnou obranu. připomeňme si, že sovětský svaz byl papírový medvídek už tenkrát..

      https://x.com/…081720656176?s=20

      7 0
    • Kuba78  

      ehm.. 800kms fiber optic spools :-)

      https://x.com/…228325220590?s=20

      2 0
      • t29  

        Nebude dlouho trvat a natáhnou i podmořský kabel.

        Z Oděsy do Novorossijsku.

        2 0
    • vasek80  

      Jak dlouho by letěl 8 hodin. To už je docela 99% pravdepodobnost že to někdo nebo neco přeruší. Co když to vlákno přejde, zachytí auto?

      0 0
      • Kuba78  

        tohle je samozřejmě extrém, tak daleko by multirotor nedoletěl a tohle by neunesl, to je spíše na plošník a ty už pokud vím útočí s pomocí AI samostatně na cíle v hloubi mordoru.. ale ukrajinci jistě najdou nějaké chytré šikovné využití.

        1 0
        • Stingray  

          Když bude vat příznivý vítr, tak to frknou na ty balony a bude badabum!!

          0 0
    • Kuba78  

      Ekonomické okénko:

      Problémy Ruska v souvislosti s jeho válkou na Ukrajině, již vede již pátý rok, eskalují. Konflikt mu vedle masivních lidských ztrát přináší stále větší finanční a hospodářské těžkosti. Na celý letošní rok plánovala ruská vláda rozpočtový deficit ve výši 3,8 bilionu rublů (1,1 bilionu korun). Jenže už uplynulý měsíc byl o 2,1 bilionu rublů (609 miliard korun) vyšší.

      https://www.novinky.cz/…rok-40580573

      Plné sklady deficitů. Konečně něco, kde jedou výrazně nad plán :-)

      4 0
      • StuntJ  

        No jo, ale vládních rozpočtů mají plné sklady, takže pohoda

        4 0
      • HadVoe  

        „Putin ohlásil brzký konec bojů na Ukrajině“: Putin ohlásil brzký konec bojů na Ukrajině, ta mluví o novém masivním úderu Zdroj: https://www.idnes.cz/…ranicni_remy – úplně nádherný příklad ruské diplomatické školy po vzoru seriálu kosmo.. lautr všechno řekl pravdivě prevít jeden mazaná :)

        4 0
        • vasek80  

          Četl jsem že v Bělorusku bude 65k orků a nějaká technika a že skřet zase plánuje úder na Kyjev.

          To mi přijde jako extrémně stupidní plán. To by byla zase monstrózní jatka. To už je logičtější nespadnout Pobaltí.

          0 0
      • Mig_all  

        Tohle je jen prázdná sláma Kubo, květen je pryč a run na banky nikde.

        1 1
    • -b-n-x-  

      Něco o dobrých lidech bez naděje v Rusku.

      Ruská socioložka: Režim se snaží kontrolovat nejen současnost, ale i paměť

      https://www.seznamzpravy.cz/…pamet-307357

      1 0
    • Kuba78  

      One Iskander missile system and two Tu-142 aircraft gone: a very bad night for Russian aviation

      Ukrainian drones destroyed an Iskander missile system and two Tu-142 aircraft at a military airfield in Taganrog overnight, according to Robert “Madyar” Brovdi, commander of Ukraine’s Unmanned Systems Forces.

      https://x.com/…602679972279?s=20

      8 0
    • Radez  

      Kocábka hit

      3 0
      • t29  

        Dobrá ilustrace, kolik nábojů se dá vystřílet, a stejně něco proletí skrz. Ukrajina tohle řeší každé ráno a my si pak přečtem, že sestřelili třeba „jen“ 97 procent cílů.

        Podle autora videa to byla PVO loď. Taky dobrá ilustrace funkčnosti, když nebylo vidět jediný výstřel z lodi.

        Jak by si vedly CIWS?

        1 0
      • jIrI___  

        Co to je za modrá světla, nějaký laser?

        0 0
        • Vrci  

          Vždyť je to v tom videu jasně řečeno. Jde o UV světla, která mají zlepšit viditelnost přilétajících dro­nů.

          1 0
          • jIrI___  

            Díky. Na videa po špatných zkušenostech z tohoto vlákna neklikám, zaujalo mě to na přiložené fotce.

            0 2
          • Georrge  

            A fungují skvěle, krásně jsme viděli dron jak trefil cíl :)

            2 0
            • vasek80  

              Skoro si myslím že ten cíl byl rozstřílený skrz naskrz ještě než na něj dosedl ten dron.

              0 0
    • Radez  

      Rafinérka hit

      3 0
      • Mig_all  

        Soveti uz nemaji ropu na prodej nebo maji jeste plne sklady?

        0 4
        • Ondraj  

          Začínají mít plné sklady hořících rafinerií.

          4 0
          • kejda  

            Už to bude šul nul s hasičema :). Měli by začít plnit sklady ne municí, ale jednotkami hasičů a záchranářů

            0 0
        • Georrge  

          Už neprodávají, přešli na směnný obchod za benál.

          2 0
      • Esi  

        tohle plánoval putin určitě od začátku, schválně nebrání rafinerie, aby nám to takhle natřel zakázáním vývozu kerosinu :-)

        3 0
      • Mig_all  

        No jo ale co budou delat evropani kdyz nebudou moct litat na „dovolene“?

        0 4
      • Esi  

        je to pravý ruský hrdina, stejně ti jak hrdinně padli při osvobozování Prahy na otravu alkoholem :-)

        7 1
    • snas89  

      Paragraf namířený proti Rusku a Číně chce Tejc změnit. Zapojil i Bradáčovou

      https://www.novinky.cz/…vou-40580418#…

      0 1
      • Radek Broz  

        Tohle je přesně člověk, kterýho jsme měl ve škatulce „zkurvenej socan zemanovo éry, co dělal levárny s Haškem atd.“. Teď nastoupí za Babiše a v podcastech se o něm doslechnu, že tý legislativě rozumí, že je profesně uznávanej a že to vlastně není tak blbá volba v rámci možností. No a on pak stejně jde dělat proruský kroky.

        13 1
    • snas89  

      Dronove valky v Evrope:

      Nový dron je podle analytika za šest týdnů starý.

      Válka v nebi se mezitím rozšiřuje k hranici NATO

      https://www.mujrozhlas.cz/vinohradska-12

      2 0
    • Radez  

      Zajímavej podcast, kde zmiňujou jednu zajímavou věc, ne že evropský země aspoň omezily dovoz hliníku ze sovětskýho svazu, ale že pochcaný Irsko tam hliník hrne ve velkým.

      Což mě teda zaujalo i v té rovině, že sajuz musí dovážet kromě brambor i hliník :-)

      https://youtu.be/Ia0auKqeaVE?…

      0 0
      • gersa  

        A víš že to je nápad NHL, ne českých hráčů?

        Já pořád zastávám názor, že by neměli russaci v NHL hrát vůbec, ale bohužel o tom nerozhoduji

        3 1
        • ememem1  

          viem a suhlasim s tebou, len vravim ze to uz zjavne nikomu neprekaza.....

          0 3
        • Radek Broz  

          Nevím, jestli v NHL máme nějakýho hráče, co by do toho šel. Nějací Slováci asi ano.

          5 0
          • Kuba78  

            já nejsem hokejový odborník, tak jen taková technická otázka, pro případ že by naši hokejisté opravdu museli hrát se sovětskými v jednom teamu – dává se například 5+ do konce zápasu i tehdy, pokud hráč zrakví spoluhráče z vlastního teamu?

            3 1
            • AussigBiker  

              Nejspis jo, ale nevim :) Jeden Ceskej fotbalista kdysi dostal kosu v utkani fanouskovi (hral tou dobou v Rusku, ale vsude se hraje podle stejnech pravidel), kterej vniknul na hriste. A dostal cervenou za faul, pac kosa jako kosa :)

              0 0
          • AussigBiker  

            Ale tak asi sel, uvidime, jeslti se to stane.

            Prej MS U18 ma bejt mozna priste nebo nekdy brzo s Belorusama. Spusta tymu se vyjadrila, ze budou zapasy bojkotovat. Lojza v rozhovru na CT behem MS rikal, ze to chape a ze by mu to nevadilo.

            Na druhou stranu takhle je poslou do play-off a cely to pak vyhrajou, pokud budou zapasy s nima vsichni bojtkovat a to by taky nebylo dobry.

            0 0
            • liborg1982  

              „Tak co chlapče, jak jste dopadli na to mistrovství?“

              „Celé jsme to vyhráli. Nikdo proti nám nechtěl hrát.“

              „To jste hrdinové chlapče. Všichni jsme na vás pyšní.“

              5 0
              • Kuba78  

                popravdě – já jsem rozhodně pro takový přístup, pokud by IIHF pustila sověty do hry. když absurdní divadlo, tak pořádné. a medajle by jim měl jít rozdávat Fasel, ať je všem jasné, odkud vítr vane.

                3 0
          • ememem1  

            tak lkudne asi hociktory, to si nerobim iluzie, co sa vasich tyka uvidime.

            0 2
      • AussigBiker  

        Prosimtě, s hokejem si něco načti a nedělejbse sebe kkta. Seš jak nepovededná AI co furt lže, o to vic suverénně. A napřed se podívej jak vypadá hokej u vás.

        2 2
      • snas89  

        Češi nebudou při účasti Rusů bojkotovat Světový pohár, tvrdí NHL. Svaz reaguje

        https://www.sport.cz/…guje-5474066#…

        3 2
        • Tatut  

          To, že svaz nesouhlasí neznamená, že by tam náš tým nejel.

          1 1
    • Esi  

      Ukrajinský úder v Petrohradu. Dým stoupá nad město, kam má dorazit Putin

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…ranicni_iluj

      Ukrajinci se připravují na Petrohradské mezinárodní ekonomické forum, tam bude ještě veselo :-)

      11 0
      • Esi  

        Spojené státy nicméně budou mít letos v Petrohradu po letech svého zástupce, a to šéfa Komise Spojených států pro krásná umění (CFA) Rodneyho Mimse Cooka.

        To je pěknej název pro vládní trafiku, to jako posuzují jestli měl donald ráno dostatečně krásné a velké exkrement ?

        To je fakt název jak z KLDR, já bych to povýšil na ministerstvo :-)

        4 1
        • Janes  

          To je tak na úrovni našeho vládního zmoštěnce :-).

          2 0
      • snas89  

        Ale tak..Zelensky urcite formu zase povoli…:)

        Mozna jem jen nachystaji nejake ohnostroje na vecer ne?

        1 0
        • Esi  

          A protože ekonomická budoucnost ruska vypadá dost černě, tak aby to bylo stylové, tak jim v petrohradu začali trochu přibarvovat vzduch.

          1 0
      • Lišák  

        Z diskuse:

        Ivo Peterka

        3. 6. 2026 9:57

        Tady je krásně vidět ten rozdíl, když letí ruské drony na Kyjev, Kyjevané utíkají do krytu, protože neví, který obytný dům bude zasažen, ale můžou se spolehnout, že některý z civilních objektů zasažen bude. Když letí ukrajinské drony na Petrohrad, Petrohaďané stojí na ulicích a natáčejí, protože vědí, že Ukrajinci nebudou útočit na civilní objekty. A vedení Ruska? Při útoku na Ruské město nevyhlásí poplach, protože život běžných občanů je jim zcela ukradený, ba naopak, kdyby byly civilní oběti, tak by to byl super materiál pro propagandu.

        22 1
      • Kuba78  

        přidávám krásný záběr ze zásahu ropného terminálu. žádné dálkové křižující střely, ale normální pomalé UAV, které si letí přes celý město a přístav pěkně pomalu jak na přehlídce a sověti se nezmůžou na víc, než sporadické zaštěkání dušky..

        https://x.com/…053025333306?s=20

        a takhle nějak si doletěl tenkrát Mathias Rust až do centra moskvy.

        9 0
        • Esi  

          škoda že těch dronů nebylo víc přece jen tam ještě nějaké zásobníky zbyly, na druhou stranu zítra je taky den :-)

          3 0
        • snas89  

          Ten kouř už tam byl, to byl nějaký nedopalek a tohle je jen nepovedené ai video!

          Ale teď vážně: nedělejme si iluze, že na opačný straně to funguje jinak.

          V momentě, kdy přehltíš obranu a ta už prostě nestíhá a propouští ty drony s náložemi…tak je to asi obecně taková pomalá smrt.

          0 0
        • StuntJ  

          Noty jsou tu!

          5 1
          • Kuba78  

            korveta byla trefena v suchém doku zezadu tedy přílet ze směru severovýchod a nádrže byly trefeny dronem letícím směrem od kronštatu.. pravděpodobně tedy celý bombardovací svaz přiletěl někde spodem přes gačinu a strelno a nad zálivem si v klidu drony rozdělily cíle.

            což teda vypovídá hlavně o stavu PVO v leningradské oblasti, protože i kdybych jich 50 sundali (o čemž silně pochybuju, při intenzitě té sporadické střelby na videu) tak se jim tam vesele prohánějí drony přímo v něvském zálivu a neexistuje nejen obrana přístavu od moře, ale evidentně ani obrana samotného kronštatu, kde je základna baltské floty.

            na jiných videích bylo vidět že je pár snajprů po střechách, ale ti jsou tam asi kvůli tomu ekonomickému foru.. a nezmohli nic.

            sovětský svaz to už není ani papírový medvěd, to je vypelichaný plyšový medvídek, kterého by sežrala panda k snídani. Popravdě, nejhorší zásah NATO by sověti způsobili tím, kdyby zkolabovali jak v 90. letech a ostatní je museli zachraňovat, aby tam nebyl hladomor a neměli jsme na hranici příval zoufalých hladových uprchlíků..

            4 0
          • -b-n-x-  

            Stejně je zajímavé jak ty nejvíce nacistické státy jsou zrovna ty co sousedí s Ruskem.

            5 0
          • gersa  

            Můžete si za to sami, vy zlí nacističtí Ukrajinci

            Speciální vojenská operace je nutná, aby se zabránilo útokům na Petrohrad, prohlásil Peskov

            1 0
            • Kuba78  

              to je přeci logické, že v roce 2022 bylo nutné zaútočit na Kyjev, aby zabránili tomu, že v roce 2026 bude Kyjev útočit na leningrad.

              hm.. nebo tomu šlo taky zabránit tím, že by v roce 2022 na Kyjev nezaútočili. Inu, ty paradoxy cestování v čase..

              11 0
              • vasek80  

                Tak pokud by v roce 2022 nezaútočili, tak dnes mohla padnout na Leningrad atomofka, neasi.

                0 0
                • snas89  

                  To se teda pletes. Ukrofasosti by v Petrohrade prece rozsirili ty viry z tajnych laboratorich financovanych cia a Sorosem!

                  0 0
          • StuntJ  

            A dalšé, včetně vtipné rekce :)

            7 0
            • Kuba78  

              nálet, takové ošklivé slovo.

              prostě ukrajina uplatňuje vlastní politiku dalekonosných sankcí.

              0 0
    • Kuba78  

      Zásah sovětské korvety Bojkij (Projekt 20380) v Kronštatu. v suchém doku.

      https://x.com/…072235262392?s=20

      a než si řeknete „zase další lodička na ****“ tak se laskavě podívejte na mapu, kde leží Kronštat – a co to znamená.

      https://www.pravda.com.ua/…/03/8037555/

      7 0
      • Mig_all  

        Já jen k tomu tolik, že takovych bárek maji sověti plné přístavy, jedna korveta konec války fakt nedela a nezalezi na tom, ze kousek od ni drepi chujlo na konferenci, to naopak znamena brzo vic mrtvych ukrajinskych civilu nez kdyby to vovka nevedel, protoze by se mu to jeho rohožky baly rict. Jo kdyby ukrajinci vybombardovali a zrusili kompletne cely ten pristav, ji to by byla jina, to by stalo za oslavu a nadeji, pristavu nekonecno nemaji.

        0 8
        • Kuba78  

          Jako obvykle máš pravdu. Ovšem, naše Kancelář pro uvádění románových (či pohádkových) příběhů na pravou míru by dodala jen pár detailů:

          ty plné přístavy jsou zhruba (zaokrouhleno na desítky) tři. teda vlastně už jen dva – tímto zásahem přišli o jedinou korvetu v kronštatu, zbývá tedy královec a vladivostok. zbytek z celkem sedmi korvet (24 objednáno, 7 dodáno a ve službě) je tedy šest – tři vladivostok, tři královec.

          Mimochodem, ten důvod proč byla v tom suchém doku je to, že sověti na nich dělají upgrade, aby mohly sloužit jako odpalovací základy pro Kalibr. A ten suchý dok, ve kterém byla, je největší ze 4 co mají v kronštatu. a jelikož v královci žádné nejsou, v černém moři ukrajinci zlikvidovali (zásahem ponorky) dok v sevastopolu, ty dva v murmansku jsou též v dosahu ukrajinských střel a dronů tak celému slavnému sovětskému svazu nyní zbývají tři suché doky. ve vladivostoku. Hodně štěstí soudruzi, až budete jezdit opravovat svoje kocábky tam, jako Rožestvenskij..

          11 0
    • Tatut  

      trochu offtopic a pohled do duše české… snad nebude vadit:

      Koho Češi spíš nechtějí za prezidenta:

      https://zpravy.aktualne.cz/…688eabbd673/?…

      1 0
    • snas89  

      Nejsou peníze. Putin dostal varování od centrální banky

      https://zpravy.aktualne.cz/…447e54d0458/?…

      Fsechno podle planu! Plny sklady slatyho ruplu za rohem!

      2 0
      • Kuba78  

        pokud je plánem restart do roku 1917, pak jde opravdu vše podle plánu.

        1 0
      • Ondraj  

        Plné sklady banek bez peněz je taky třeba strategie SVO, způsob zmatení nepřítele.

        0 0
    • Kuba78  

      Václav Klaus: Víc peněz na obranu nepotřebujeme.

      https://x.com/…674148233219?s=20

      stojí mu to pořád za to? já chápu, že jeho složka v moskvě je pestrá (dalo by se říci až duhově pestrá, že..) tak musí skákat jak žalejka píská, ale co by se asi tak stalo, kdyby se lidi dověděli co v té složce je.. co se mu může stát? v jeho letech? než by ho odsoudili za ty machinace s podivnou půjčkou sovětskému svazu po převratu tak zaklepe bačkorama a to, že vašík je tak trochu kikina.. koho tohle dneska zajímá.. takhle půjde do futrálu jako senilní přizdiSRaČská o­nuce.

      13 0
      • J1RKA  

        Ministerstvo obrany a další vrcholní představitelé mimo jiné argumentují tím, že snížení výdajů by vážně poškodilo ekonomiku, protože mnoho ruských podniků je dnes závislých na armádních zakázkách. Namísto snižování jsou podle nich naopak zapotřebí další prostředky na obranu.

        win win :DDD

        1 0
        • vasek80  

          To budou stejní odborníci co radí Burešovi, že je potřeba se víc zadlužit.

          2 0
      • snas89  

        Stojí…

        takovýmu egocentrickýmu zapšklýmu zzmrdovi to bude stát vždycky za to, zvlášť, když má teď svoji svoloč v parlamentu a novou vodu na mlýn.

        4 2
    • gersa  

      :)

      10 0
      • Janes  

        Petrohrad nasvítil evropské spojence Putina. Nejde jim jen o podporu Ruska

        https://www.seznamzpravy.cz/…i-afd-307723#…

        Letos ale do Petrohradu zamíří i delegace z německé AfD, která dostala pozvánku přímo od Putinova poradce. A její přijetí několika politiky ukazuje na postup, který Kreml ve vztahu ke stranám v Evropě využívá.

        „Spolu s váženými kolegy přijímám pozvání k účasti na ekonomickém fóru, které se tento měsíc koná v Rusku. Jako AfD se zasazujeme o dialog a prosazování německých zájmů u všech možných obchodních partnerů,“ napsal na síti X Markus Frohnmaier, zahraničněpolitický mluvčí strany v Bundestagu.

        „Zatímco (spolkový kancléř Friedrich) Merz a (vicekancléř Lars) Klingbeil z ideologických důvodů odmítají diplomacii, my jako AfD jsme připraveni znovu otevřít nové perspektivy pro dostupnou energii – pro občany i podniky této země!“ dodal.

        2 1
    • Kuba78  

      Na okupovaném Krymu je zaveden přídělový systém na pohonné hmoty. Tak snad soudruzi nafasují aspoň tolik, aby jim nedošel benzin ještě v půlce mostu, až budou zdrhat..

      https://x.com/…929037058097?s=20

      Fuel crisis in occupied Crimea is gaining momentum, –

      @DrnBmbr

      Out of more than 115 gas stations, all have introduced fuel dispensing exclusively by coupons for the first time since the times of the USSR.

      Symbols:

      Orange – fuel dispensing by coupons

      Red – lack of fuel

      It was found that 34 gas stations have completely run out of diesel fuel.

      19 gas stations are out of A-92 gasoline, and 10 more are out of A-95.

      4 0
    • Kuba78  

      první snímky aplikace dalekonosných sankcí v leningradě.

      https://x.com/…260196167910?s=20

      povšimněte snahu sovětských požárníků hasit zasaženou korvetu z bezpečné vzdálenosti, to naznačuje že požár a poškození je více než slušné a tahle kocábka asi jen tak neodjede. a pokud je poškozeno až na čáru ponoru, tak je suchý dok vyřazen z provozu.

      2 0
      • hovado_cz  

        je hezký, že se snaží naplnit suchý dok proudnicema #technológia

        8 0
        • pluto  

          Zřejmě se chystá vyplout. :)

          0 0
          • Kuba78  

            Je videt ze jiz mohutne zatapi ve svem parnim kotli..

            3 0
            • Kuba78  

              ha. zapoměl jsem dát odkaz. kaji se a napravuji.. zde mocně dýmající korveta. podle detailního záběru to vypadá že půl nástavby je pryč, stěžeň vytržen a odhozen.. to vypadá na zásah do nástavby a explozi zevnitř ven. Tohle už nedopluje ani do šrotu..

              https://x.com/…498875126072?s=20

              7 0
              • Esi  

                Tak to se trefili poradně, snad to Rusové vyhodnotí jako opravitelné, já myslím ze by se do toho vyplatilo par desítek milionů dolarů investovat. Tak par let obsazený suchý dok se taky vyplatí.

                10 0
                • Radek Broz  

                  Hulí to jak Kuznětsov, ale fandím snaze to restaurovat!

                  7 0
                • Tatut  

                  Udělali jim službu ze to zapálili rovnou v opravárenském doku… doufám že v druhem kole budou hořet i ty kocábky okolo :)

                  0 0
              • Mirec.K  

                Z toho narobíte, len im priateľsky pomohli s prvým štartom parného pohonu.

                2 0
    • Eastwood  

      Teď jsem narazil na video z r. 2008 – no, dobře to zraje…

      Rád bych video pojmenoval, ale nevím co k němu napsat:

      RuSSácko nám chtělo vypnout plyn už ve 2008

      0 1
    • Esi  

      V Rusku se rozjela mašinerie proti oligarchům. Stát zabavuje majetky ve velkém

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_jla?…

      No konečně, tohle je opravdový začátek konce bunkrového dědka

      5 0
      • Ondraj  

        Tak možná nebudou mít nekonečné sklady oligarchů. Ale je jasné, že státní politický úředník to bude vést lépe a k nekonečnému nekonečnu.

        2 0
        • Esi  

          No hlavně když padla ta promlčecí doba 10 let, tak najdi oligarchu v rusku který nezískal svůj majetek za pomoci korupce :-), teď už je to vlastně jen o tom jak moc hluboko do řiti vlazeš vladimirovi a jak on se zrovna vyspal.

          Řekl bych že jasný signál pro všechny ty oligarchy a ostatní bohaté aby dostatek majetku vyvedli mimo dosah ruských pracek aby až budou zdrhat před oknem potom měli v tom prolhaném západě za co žít

          2 0
          • snas89  

            Jen je nechte, ať se bojí:)

            2 0
            • snas89  

              :))

              Teď se bojím ještě víc. Rusové po úderu na Petrohrad panikaří

              https://www.novinky.cz/…ari-40581682#…

              3 0
              • snas89  

                „Tento hořící ropný terminál by měl sloužit jako připomínka elitám, které přijely na ekonomické fórum, že se stále válčí,“ uvedl bloger.

                Takovy nepekny slovicka. Mluvit o tridenni specialni operaci jako o valce! To by chtelo cajicek na probrani!

                5 0
                • -b-n-x-  

                  „Takové ukrajinské údery jsou výsledkem neochoty Moskvy zaměřit se na ukrajinská rozhodovací centra,“ doplnil.

                  Takže oni ruskému armádnímu vedení vyčítají to, že se na UA útočí pořád málo.

                  3 0
                  • snas89  

                    Aneb: soudruzi, my vám ty medaile ( to znamená území a ukrajinský děti na převýchovu) přivezeme!

                    0 0
                  • Kuba78  

                    tak je to dost logické. Jak to asi vypadá z pohledu běžného obyvatele mordoru? v televizi desítky let v jednom kuse slýchá jak jsou největší supervelmoc, všichni se před nimi třesou strachy, kdyby chtěli tak za den porazí ameriku a je jen otázkou času, kdy budou vládnout celému alfa kvadrantu. Pak přijde putin, oznámí že jen velmi malou částí své síly za tři dny zaberou ukrajinu.. a ono pátým rokem nic a ještě mu začínaj padat na hlavu trosky ukrajinských dronů, když v leningradě čeká frontu na nedostatkový benzin.

                    Tak logicky takový mužik z toho vyvodí, že schválně nebojují plnou silou a požaduje, aby se konečně bojovalo. Nemyslím, že je daleko „Wollt ihr den totalen Krieg?“ moment.

                    5 0
                  • vaclaw  

                    No nejlepší je, že válčí na UA proto, aby k těmto útokům nedocházelo… možná bych měl jedno ještě elegantnější řešení, jak toho docílit… co třeba jít do p***le.

                    3 0
      • snas89  

        To jsou ale vsechno velmi nepekne lzi a nato ukro propaganda!

        Jeee. To je ale krasne:))

        Jinak, to taky znamena, ze jestli se jim zacne bortit dlouhodo budovana sit firem v soukromym sektoru, tak pujdou ke dnu jeste trochu rychleji.

        Teda pardon. Ke standardu zlatyho rublu;)

        4 0
      • Esi  

        hlavně tohle je hrozně zbytečné z obou stran, historie stará přes 80 let

        3 1
        • Kuba78  

          80? spíš 800 let, ne-li více.. polsko-ukrajinské vztahy jsou mimořádně složité. je to dokonce ještě citlivější téma, než my a skopčáci. a nebýt sjednocení proti společnému nepříteli (kterým jsou moskevští švábi) tak by ty vztahy dnes rozhodně nebyly jinak dobré.

          Problém je, že samozřejmě sovětská propaganda a dezinformační mašinerie využije každou skulinku na rozvíření starých ran – a tohle by se ukrajina měla snažit zamezit a přistupovat k tomu citlivěji. Chápu, že UPA je na UA vnímána jinak než v Polsku, ale některé věci by se prostě minimálně teď měly nechat v pozadí a zbytečně nedávat sovětům záminky do jejich dezinfo boje.

          6 0
    • snas89  

      „Každý den může být poslední.“ Ukrajinští vojáci čelí závislostem na drogách

      https://www.seznamzpravy.cz/…ogach-307577#…

      Příjmeně čtení to není. Tohle bude Ukrajinu strašit ještě desetiletí po válce. Naštěstí mají ukrajinci trochu jiný přístup k veteránům (a lidskému životu), než rusáci a věřím ,že se s tím něco bude dělat.

      1 2
      • Georrge  

        Asi nic překvapivého. A také to nemusí být takový problém, jaký se na první pohled zdá. Viz američtí vojáci ve Vietnamu. Také brali drogy ale většina z nich sama od sebe bez následků přestala po návratu domů. Menší část zůstala závislá, ale zdaleka ne všichni. Prostě jakmile skončí válka, skončí důvod drogy brát a tělo to překvapivě umí zvládnout bez vzniku závislosti (protože závislost je z velké části spojena s důvodem, proč se drogy berou. Pomine důvod, pomine závislost).

        2 2
      • Kuba78  

        tohle je bohužel věc, která je všude, kde jsou váleční veteráni nebo vojsko v boji. Dá se to řešit jen kvalitní péčí – nejen během služby, ale i po ní, u vysloužilců. kvalitní psychologická pomoc, zdravotnická obecně, nejen během bojů. sociální programy pro začlenění pro veterány, pro postižené, možnost jejich uplatnění v dalším životě.. to je věc, kterou opravdu budou řešit ještě desetiletí a bude to velmi drahá věc.

        a teď si představte, jak tohle řeší (či neřeší) v mordoru. kde zdravotní péče kolabuje, PTSD je považováno za simulantství, podpora veteránů nula.. a i když melou moskalové maso na frontě do posledního, pořád mají budou mít násobně víc lidí takto zasažených.

        2 1
    • Kuba78  

      Ukraine's small penetration bomb that can be dropped by drones.

      Should be effective for punching through roofs, light fortifications, vehicle armor, and trench covers before detonating.

      https://x.com/…443709120966?s=20

      flešety vrací úder po sto letech v upgradované verzi.

      5 0
      • Esi  

        No tohle udělá rusákům hodně radosti, ale zase nebudou na ty tanky muset zbytečně vařit ty síňové konstrukce proti dronům :-)

        0 0
        • Kuba78  

          na tanky to nebude. tohle je na opevněni, zákopy apod.. v podstatě taková home-made protibunkrová gravitační střela. pronikne to vrstvou a vybuchne vevnitř – pokud maj sověti něco někde ve skladu (třeba někde v bývalém kolchoze jak mají zvykem) schovaného něco a kam neproletí dron otevřenýma vratama, prostě jim to shodí skrz střechu. případně, v zákopech už nebude stačit je přikrýt nějakým lehkým záhozem, protože kinetická energie tohoto padající z větší výšky postačí na proražení střechy a výbuch vevniř. Je to něco jako miniaturní verze GBU-57 MOP, na malé cíle, za zlomek promile ceny.

          3 0
        • AussigBiker  

          Tak potřebujou ty suchý doky. Díky tomuhle je hodně decentralizujou.

          0 0
          • Tatut  

            tohle vyrábí mokrý doky, ne? :D

            a taky z diskuze: It sounds like it would be very effective on refineries and storage tanks. If the munition penetrates the outer shell of a storage tank, the explosion inside creates a pressure wave that would rupture the tank. Flammable product would pour out over the area and ignite more tanks

            3 0
    • Kuba78  

      Rep. Ilhan Omar (D-MN-5) was the only democrat who voted “no” on the Ukraine Support Act.

      https://x.com/…652138962993?s=20

      jen tak pro zajímavost. Omar je radikální muslimka původem ze somálska.

      a co se týče samotného hlasování:https://x.com/…845665448116?s=20

      18 republikánů hlasovalo pro. donaldovi se to začíná drobit. midterms se blíží. uvidíme co kongres a jestli to bude muset nakonec ten oranžový klaun vetovat.

      0 1
      • Kuba78  

        Pokročilá fáze vybudování si vzdušné nadvlády nad krymem. logistiku už odřezávají.. a pak tam začnou řádit jak liška v kurníku, prostě je tam nechají vyhladovět jak skopčáci leningrad.

        1 3
      • pluto  

        Nechtěl bych proti nim válčit.

        0 0
    • Kuba78  

      Samotná polská armáda se vyrovná té ruské: zbrojí jako šílená, za 3 dny podepsala 62 smluv za 688 miliard Kč

      https://armadnizpravodaj.cz/…jako-silena/

      začíná to vypadat že poláci se spíš těší na to, až se putin aspoň pokusí udělat nějaký ten výpad do pobaltí aby mohli bít bolševika hlava nehlava.. září 1610?

      mimochodem, poláci tím vyždímalo půjčku SAFE do dna a boostuje svůj průmysl. A my pochopitelně díky „chcimírovi“ ve vládě až budem muset navyšovat procenta na obranu tak si na to půjčíme za pořádný úrok, protože my na to máme, my máme specifické chutě, proč si půjčovat za levno, když můžu za draho.. a navíc pak za to koupit nějaký předražený americký šrot, protože pan chcimír je přeci trumpovec a chce selfíčko..

      8 2
      • camillio  

        Na jednu stranu super, že rus bude mít v Evropě pořádnou protiváhu a je tu někdo, komu je jasné, že nějaká kategorická prohlášení jsou jen kecy. Na druhou stranu, v dnešním značně polarizujícím světě, kde denně žasneš, co si lidi zvolí, to může vyvolávat i trochu smíšené pocity. A Poláci zbrojí i kvůli historické zkušenosti a zatraceně dlouhé paměti. S rusákem. Ale až si tam zvolí nějakého polského Okamuru nebo Turka, tak by v té paměti mohli vyhrabat, že vlastně problém měli se všemi svými sousedy.

        0 0
        • Kuba78  

          V polsku hrozí maximálně trocha klerofašismu, ale my jsme s nimi v zásadě v pohodě.. no.. popravdě raději vidím vyzbrojené poláky než skopčáky.

          3 2
          • Janes  

            Maximálně jim dáme Ostravsko ????

            1 0
            • Melvin  

              Když vezmu v úvahu, kdo nám teď vládne, tak bych se ani nezlobil.

              0 0
            • jIrI___  

              Jo, s tím by souhlasila většina obyvatel Ostravska a i libtardi ve zbytku ČR, win-win situace.

              0 0
      • jIrI___  

        Po posledním výlevu pana Zelenskeho to spíše vypadá, za Polsko možno očekává vyhrocenou situaci s UA.

        0 7
    • Toky  

      https://securitytech.cz/…jno-kobylek/?…

      „Šplhají přes těla vlastních mrtvých.“ Muftí Ismagilov popsal ruskou válečnou mašinérii jako hejno kobylek.„Když jsem mluvil s ruskými válečnými zajatci, každý z nich řekl, že chtěl peníze od Putinova režimu, aby zlepšil svou finanční situaci. Nikdo se nezmínil o ideologii, víře ve vyšší hodnoty nebo o nějaké ušlechtilé věci. Jen půjčky, dluhy, hypotéky, chudoba a potřeba vychovávat děti“.

      2 0
    • Kuba78  

      Interesting observation from recently recovered Russian weapons:

      • Shahed drones are often hitting Ukraine just 5–15 days after manufacture.

      • Zircon missiles are arriving with 2026 producti­on dates.

      • Most Kh-101s were built only months before launch.

      It suggests much of Russia’s missile and drone production is going straight from the factory to the battlefield, with limited ability to build large reserves.

      The exception appears to be Iskander missiles, where Russia may still maintain a significant stockpile.

      https://x.com/…527617130921?s=20

      tak to vypadá, že ty nekonečné sklady zas tak nekonečné nejsou, když sověti jedou stylem JiT..

      4 0
    • Kuba78  

      The Pentagon is expected to cancel a planned Tomahawk missile sale to Germany over fears Russia will view it as escalation, POLITICO reports. The decision would reverse a Biden-era agreement, leave Berlin without long-range strike missiles it sought, and comes amid wider US retrenchment from NATO, including reduced troops and assets in Europe. #NATO

      https://x.com/…871757103226?s=20

      spojenec jak noha..

      4 1
    • Kuba78  

      Ukrainian drone strikes hit a tanker and two bulk carriers in Taganrog Bay at 05:00, leaving five people dead and six injured, according to information cited by Izvestia. The attack targeted the vessels off Krasnodar Krai, causing multiple casualties in the early morning hours

      https://x.com/…509458812961?s=20

      hádám, že ani dneska se soudruzi na krymu benzinu nedočkají.. já bych jim poradil, aby zapřáhli za auta ty křečky, které jsme my nesnědli, když nám zavřeli plyn a vysmívali se celé evropě že zmrzneme.. takže někdo popcorn?

      https://x.com/…128576045136?s=20

      https://x.com/…179644285307?s=20

      5 0
    • StuntJ  

      V rumunském přístavu explodoval námořní dron

      https://www.novinky.cz/…ron-40581767

      0 0
    • Kuba78  

      jeden z vážených účastníků leningradské konference, soudruh Stěpan Segalovič. údajně měla být na snímku i čínská delegace.. inu, kdo hledá najde, že pane Majer.. :)

      https://x.com/…954993438968?s=20

      1 0
      • gersa  

        https://x.com/…420121874703

        Seznam účastníků Petrohradského ???????? ekonomického fóra:

        ︀︀

        ︀︀Steven Seagal

        ︀︀prezidentka Tanzánie

        ︀︀︀︀výprava AFD ???????? včetně Petra Bystroně, který potřebuje nutně rozměnit eura na menší︀︀

        ︀︀prezident Uzbekistánu︀︀

        ︀︀bratři Andrew a Tristan Tateovi

        ︀︀︀︀Gerhart Schroder

        4 0
        • Mig_all  

          A kde je nejvetsi ekonom teto planety Kikina Klausů? Toho nepozvali? Asi maji v mordoru málo psacích potřeb.

          5 0
          • snas89  

            Hmm. Tak koukam, ze uz i ty pomalu otacis a vseho tam plny sklady nemaj:))

            6 0
            • Mig_all  

              To rozhodne nemaji, treba zachodů. Nikdy jsem netvrdil ze maji vsechno, ale na zabijeni toho maji dostatek a to je to oč tady běží.

              0 3
      • dr nick riviera  

        Vypadá, že se mu tam daří velice dobře..

        0 0
    • Kuba78  

      Magyar & Birds of the USF report: five illegally operating vessels were struck during the night of June 5 in the ports of Mariupol, Berdiansk, and the coastal waters of the temporarily occupied territories.

      https://x.com/…399087382778?s=20

      sankce proti stínové flotile v praxi.

      1 0
    • Kuba78  

      na ukrajině padl Jakub Jurgača. měl zajímavý příběh – původně se oženil s ruskou, žil v mordoru, ta jeho marfuša mu vymlela hlavu aby šel bojovat za sověty, dostal se do zajetí.. kde údajně prozřel a šel bojovat za ukrajinu a „svobodné rusko“ v rámci ruské dobrovolnické jednotky – prý aby splatil svůj dluh a co napáchal. A podle toho, co jsem četl, tak vyjádření spolubojovníků a velitele zní, že svůj dluh splatil a padl čestně.

      Nikdy není pozdě na to, uvědomit si že se člověk mýlí a svou chybu se pokusit napravit.

      https://x.com/…444322512928?s=20

      https://zpravy.aktualne.cz/…cc47ab5f122/

      5 1
    • Kuba78  

      soudruh Slabiš když se dověděl, že v ponděli přijde na jednání o složení delegace na summit NATO prezident, tak raději statečně odsunul rozhodnutí na 22.6. Předpokládám, že třeba taková micinka by se k tomu postavil v pondělí čelem a omluvil se pro zdravotní indispozici, třeba pro bolest v hákovém kříži..

      https://x.com/…590609813829?s=20

      3 2
    • Kuba78  

      Rusko nasadilo do války na Ukrajině balistické střely Iskander-M, které mají kazetovou hlavici. V praxi to znamená, že submunice (kazetová nálož) exploduje až 20 či 30 minut po dopadu rakety. Konstrukce této munice způsobuje maximální ztráty mezi civilisty a rozsáhlé materiální škody.

      https://www.novinky.cz/…are-40581817

      připomínám, že střílet kazetovou munici do lidí a ideálně civilistů je velmi oblíbená sovětská kratochvíle. vzpomeňte například útok na přeplněné nádraží v kramatorsku (60 mrtvých včetně dětí) v dubnu 2022 a spoustu dalších útoků.

      https://cs.wikipedia.org/…_Kramatorsku

      https://zpravy.aktualne.cz/…cc47ab5f122/

      Tedy pokud munici mají, velmi rádi ji používají.. ale když ji použili na oplátku ukrajinci na sovětské vojenské pozice, tak to bylo hned plná huba keců. řeklo by se chucpe, ale sověti jsou dávno o několik levelů výše, než tehle jidiš termín pokrývá..

      https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2392754

      5 0
      • Lišák  

        Z diskuse:

        Josef Valenta

        Včera

        Škoda, že neprobrali 4 scénář, že se z Ruska stane normální demokratický stát s tržním hospodářstvím,kde budou respektovany lidská práva,kde budou opravdu demokratické a svobodné volby a ten stát bude respektovat hranice všech států a jejich suverénních politik. Ale to Jsem při tomto přání spadl z višně. Rusak je Rusak a jiný nebude.

        4 0
    • Radez  

      Pěší divize

      https://youtube.com/…/uXzPY82yAG8?…

      0 0
    • vasek80  

      Toto byl super rozhovor. Mimo jiné skvělé popsal ruskou diplomacii jak z komedie.

      Putin má problém. Německo se probudilo, říká expert

      https://www.seznamzpravy.cz/…ovida-307851#…

      2 0
    • gersa  

      V Putinovo Rusku se impéria miliardářů rychlostí ohromující rychlostí hroutí. Vadim Moškovič – jeden z největších ruských agrárních magnátů – sedí od března v moskevské vazbě před soudem, zatímco moskevský soud právě zabavil 49% podíl jeho rodiny v #RosAgro, mnohamiliardovém impériu, a předal ho přímo státní bance, podle

      @business . Tohle není náhodné spravedlnosti. Zabavování majetku v boji proti korupci explodovalo 8× v roce 2025. Dokonce i bývalí senátoři, veteráni Jednotného Ruska a účastníci setkání s Putinem ztrácejí všechno. Válka potřebuje peníze, loajalita už nestačí a Kreml tiše znárodňuje starou elitu, aby nakrmil systém.

      https://x.com/…113931522241

      škoda, že se zatim bojí agrobaroni jen v russku

      7 0
    • Kuba78  

      úspěšná tour de rafinerie pokračuje, tentokrát v Tumeni.

      https://x.com/…484393038179?s=20

      5 0
      • Esi  

        Kolik vlastně ještě zbývá?

        0 0
        • Kuba78  

          no ještě asi pár ano, navíc ty navštívené zpravidla nevyhoří celé, takže se vyplatí opakované návštěvy. dokud se nezničí kolona. AI google říká, že zasaženo bylo již 24 z 33 velkých.

          krom Tumene bylo veselo i jinde, v Ust-labinsku..

          https://x.com/…209217757293?s=20

          4 0
          • Lišák  

            dokud se nezničí kolona

            O tomhle právě mluvili / psali někde v odkazu tady ve vláknu. Je fajn, že trefí zásobníky, ale pokud nezničí krakovací zařízení, tak to je takový zásah / nezásah. :-/

            1 1
            • vasek80  

              Říkal to pan Votápka u Bastlové. Bohužel na úplně vyřazení jsou ty drony prý slabé. Pro vyřazení celé destilační kolony a 5edy rafinerie až na měsíce, by to chtělo silnější kalibr.

              1 0
              • Kuba78  

                tak samozřejmě,zničit krakovací zařízení je primární cíl, ale jak říkáme my judisté, nemusí pršet, jen když kape. Navíc v některých těch rafineriích bylo zničené či poškozené,i tak to má rozhodně smysl, ať jim to tam hoří, i kdyby to byly jen zásobníky.

                v kombinaci s aplikací dalekonosných sankcí na zásobovacích trasách na krym vidíme již praktický dopad – na krymu už dnes chodí pěšky.

                0 0
              • snas89  

                Proc by ten oranzovej dement prodal/poskytl tomahawky ukrajine, kdyz je prece muze vyplacat v Iranu za vikend?

                0 1
              • jIrI___  

                Však jsme se skládali na Danu, teď může udělat parádu.

                0 4
    • gersa  

      přišlo whatsappem

      https://x.com/…385502462457

      4 1
    • Kuba78  

      Russian sources confirmed that Ukrainian forces hit 15th Arsenal of the Russian Navy near St. Petersburg.

      https://x.com/…453026496874?s=20

      ukrajina – kronštat cca 1000km. ukrajina – královec cca 500 km. nechci napovídat, ale..

      6 0
      • t29  

        500 km do Královce by to muselo lítat přes NATO území, to by ruští trotlové okamžitě využili. Takže leda oklikou přes Finský záliv, cca 1900 km. Se budou v Pitěru divit, až to tam hvízdne a místo bum-bum budou pokračovat na širé moře.

        2 0
      • Georrge  

        No tak moment, zpomalte trochu, přece nám nikdo nebude ničit náš Královec!

        0 2
        • Kuba78  

          já bych jen upozornil, že „náš“ královec byl zničen většinově v roce 45 když jej sověti dobyli (a dobili) a následně během desítek let sovětské okupace, kdy jej nesmyslně bez jakéhokoliv historického nároku dostali jako „kořist“. Tedy původní historické zástavby tam moc není, co sověti nezničili během ofenzivy v roce 45 tak dorazili během okupace a jsou tam jen novodobé sovětské slepence a stejně bychom to všechno museli sbourat, až se to vrátí polsku..

          6 0
    • Georrge  

      Nemohla jsem spát. Ukrajinci vrátili válku do života běžných Rusů

      „Nemohla jsem spát. Bzučení (dronů) bylo tak hlasité, že jsem se bála, že by náš bytový dům mohl být nějak zasažen,“

      Ovšem to by byla zajímavá taktika. Ne zabíjet ruské civilisty, ale poslat jim na město pár superhlučných dronů, které jim v noci budou lítat po městě a čas od času některý z nich ve vzduchu vybuchne. Netřeba vyloženě zabíjet lidi, stačí dělat bordel a zasít v nich strach, jen ať si to rusáci užijí.

      5 0
      • Kuba78  

        „Maxim je napůl Litevec. „Celá moje rodina v Litvě je prostě šokovaná tím, že umírají Ukrajinci a Rusové,“ řekl. „Slované zabíjejí Slovany,“ doplnil.“

        Maxim je evidentně litevec zhruba stejně, jako je babiš čech..

        4 1
    • Kuba78  

      Russian ???????? Navy Base at Kronstadt ‘unexpectedly’ rocking this morning as ammo depots near St. Petersburg detonating for hours after Ukrainian ???????? strikes at dawn.

      The island is now being evacuated, walls are shaking, and officials are acting surprised. Developing…

      https://x.com/…923848917030?s=20

      v sevastopolu evidentně došly námořní cíle tak ukrajinci lítaj na kronštat jak vosy do cukrárny. Ve světle těchto útoků je ve stínu je jeden fakt – každý, kdo se podívá na mapu, tak se asi zákonitě zeptá „kudy tam z UA lítaj“. možnosti jsou dvě – buď podél sovětské hranice s pobaltím a běloruskem, nebo částečně přes bělorusko. Jelikož v klidu doletí, znamená to dvě věci – pokud byla po východní hranici NATO v pobaltí nějaká sovětská PVO, tak už není. A pokud letí přes bělorusko, které mlčí jako zařezané a nic nedělá, tak saša má evidentně pokálený trenky každej novej den a bojí se cokoliv udělat, aby nenaštval UA..

      sověti tedy klidně můžou strašit útokem na pobaltí, možná to i jednou zkusí, ale evidentně nebudou vládcové svého vzdušného prostoru. protože jaksi nemají čím. veškerá zbývající PVO z celého sovětského svazu je stahována na UA a pár bodových cílů v moskvě, ale zbytek mordoru je nahej jak novorozeně.

      5 0
    • Kuba78  

      exhibice klubu ukrajinských leteckých modelářů v leningradě.

      https://x.com/…713463497198?s=20

      povšimněte zejména naprostého ticha – ani kulomet nezaštěká, nic. prostě se jim tam prohání opravdu jak při leteckém dnu..

      7 0
      • vasek80  

        Část ve mě si přeje aby to občas trefilo nějaký panelák. Je nefér když jedna strana cílí jen na ekonomicko-vojenské cíle. Ale život už holt je občas nefér.

        3 3
        • pluto  

          Kdyby ukrajinci chtěli, tak tam je mrtvých orků desítky. Tady je rozdíl v přístupu k válčení a komu o co jde. RuSSák byl a je zlo.

          4 1
          • vaclaw  

            Hlavně bych chtěl vidět ten shitstorm co by spustili chcimírové, kdyby ukrajinci dělali jenom desetinu toho, co rusáci.

            6 1
        • liborg1982  

          .

          0 1
    • Kuba78  

      Orodruina, olej na obloze, kolorováno, 2026.

      i v destrukci může být krása.

      https://x.com/…841271525783?s=20

      2 0
    • snas89  

      Na Krymu dochází základní potraviny

      https://www.novinky.cz/…ukr-40582032#…

      Fšechno podle planu!

      6 0
      • Kuba78  

        v pořádku, tohle ovšem pro ně není problém, základní potravina pro správného mužika je něco naprosto jiného a to, že by došla vodka jsem v článku nečetl. zatím.

        2 0
        • -b-n-x-  

          Vodku udělají z kdečeho.

          Nechci radit orlům jak mají lítat, ale v jednom českém filmu o jednom ruském vojákovi tam byla určitá inspirace.

          4 0
          • kofejn  

            Nemaj cukr :). Respektive i ten začíná být na příděl.

            2 0
            • gersa  

              Tak to dají 1:1 s hovnama, na kilo hoven dají kilo hoven, problem solved

              5 0
      • dr nick riviera  

        Z komentářů jeden recyklát:

        „Jeden muž stojí pět hodin ve frontě na mouku a už to nevydrží:„To je přece strašné, jdu si stěžovat do Kremlu, že na nás kašlou, a možná i zastřelit Putina!“ Za dvě hodiny se vrátí, a tak se ho kamarád ptá: „Cos tam zařídil? Zastřelils ho?“ „Kdepak, tam byla ještě delší fronta než tady!“

        7 0
    • Toky  

      Mne sa páči ako sovieti uzatvárajú niektoré cesty na Kryme či na iných okupovaných územiach pre civilné vozidlá z dôvodu aby ich plne mohli využívať iba vojenské konvoje a logistické vozidlá.

      Čiže ukrajinský operátor dronu má vlastne istotu, že ak na nejaké vozidlo na takej ceste zaútočí tak tutovo nieje civilné.

      Win-win, či?

      9 0
    • Kuba78  

      Ukrajinci nám odřízli přísun paliva, přiznalo Rusko. Prodej omezují už i v Moskvě

      https://zpravy.aktualne.cz/…1b15a620c88/

      12 0
      • gersa  

        Rájská hudba

        Plné sklady nafty se ztratily někde v plných skladech? Jen se ptám pro kamaráda

        7 0
      • snas89  

        Vlada vola Trumpete za 3,2,1….

        3 1
      • honzarb  

        Mig, nastup!

        4 0
      • Mig_all  

        Jakože běžní Ivani co nemaj zachod ted možná a jen někde nemají ani benzin do svého žigulu? A koho to zajima? Putin a jeho klika budou mít pohonné hmoty vždy, stejně tak pro rudou armádu do tanků bude vždy. Takže vlastně zase nic.

        0 3
        • J1RKA  

          myslis, ze maji jeste najaky tanky co jdou nastartovat?

          1 0
          • Mig_all  

            plné sklady

            1 2
            • J1RKA  

              dlouho dobe nebylo videt zadny videjko s pasovcema, zeby novy maskovani, hmm

              0 0
            • Ondraj  

              Plné sklady se plní na válku s NATO, protože na UA už to má ruSSko dávno vyhrané, takže tam doplňují jen to, co se do nekonečných skladů už fakt nevejde.

              A taky RuSSko ještě pořádně nezačalo a na ruSSkých diskuzí se stáje diví tomu, proč jsou ke všem pořád tak milisrdní a proč to od nich nelítá ve velkém do celého NATO.

              5 0
        • Radek Broz  

          Zrovna na tom Krymu jsou spíš takový ti movitější, co mají záchod, ne? Těm to asi může i trochu vadit.

          Já si teda narozdíl od mnohých nemyslím, že pokud jim to bude vadit, že budou vinit Putina, že valčí, ale že budou vinit Ukrajince a Putina možná tak z toho, že válčí málo.

          1 0
          • MichalOld  

            Ano, budou logicky vinit Ukrajince, protože jim to tam lítá z Ukrajinskýho území. Nicméně ruku v ruce s tím vznesou dotaz, proč s tím jejich Vláďa nic neudělá. Já začínám být optimista. Před rokem jsem to viděl bledě, ale v současnosti se mi to jeví velmi dobře. Ne na to, aby ty kriply dostali ze svého území, ale Ukrajincům se povedlo dostat válku do povědomí běžných russáků, a to je nejvíc. Když tam viděj uprostřed Moskvy nebo Petrohradu lítat drony po obloze jako by se nechumelilo, tak si musí uvědomit, že to, co jim jejich diktátor tvrdí, není asi tak úplně pravda. Navíc odříznutej Krym, nedostatek paliva – mám radost. Ať chcípnou.

            14 0
            • Mig_all  

              Ja bych ten optimismus fakt krotil, ale je pravda ze to vypada o neco lepe nez loni.

              3 1
              • pluto  

                Tak optimismus, co se týče Ukrajiny snad od tebe ani nikdo nečeká, možná ten Slovák co má několik VSŽ. :)

                4 3
    • Kuba78  

      V Belgorodu byl údajně sklad raket.. a teď tam mají ohňostroj na oslavu.

      https://x.com/…396980072868?s=20

      5 0
      • Esi  

        ohňostrj na oislavu nedostatku benzínu na Krymu :-)

        3 0
        • Kuba78  

          zde další záběry.

          https://x.com/…494427791749?s=20

          ono to možná nevypadá tak velký na první pohled, dokud si člověk neuvědomí, že ty mohutné plameny, které jsou vidět v dálce na horizontu za mnohapatrovými paneláky, mají pravděpodobně stovky metrů.. a ten hříbek je velkej jak hirošima.

          Jak by řekl Austin powers..

          5 0
          • Esi  

            Tak tam jestli byl nějaký personal tak to měli i s kremací

            1 0
          • pluto  

            Nemají zakázaný natáčet a zveřejňovat tyhle slavnostní ohňostroje pod trestem kriminálu?

            0 0
            • Esi  

              Maji, ale uz asi i rusaci maji z toho ožralého papírového medvěda srandu a výhružky neberou vážně

              3 0
              • snas89  

                Stejne je “vtipny”, jak na zacatku invaze dostavali lidi kriminal jen za to, ze tomu rikali valka apod.

                4 0
      • Ondraj  

        Otázka je, jestli jen nenavrhne, vzdejte se, nebo vám tatínek vyhlásí válku. :(

        0 0
      • jIrI___  

        Tak snad pan Zelenský nevyměkne, když se jim teď poslední dobou daří skřeta pěkně oslabovat.

        4 0
        • kofejn  

          To je asi jediný důvod, proč tam Abramovič jel. Jinak Donbas ne a kompromisy po příměří je v mezích možností férová výchozí pozice

          0 1
          • Toky  

            No neviem. Abramovič prišiel za Zelenským na jeho žiadosť. Neposlal ho za ním Putin. Aspoň takto som to pochopil ja. I keď to môže byť samozrejme maskírovka, že áno.

            2 1
            • Tatut  

              A to tam přesně napsali kdyby jsi to dočetl..

              Rusko tvrdí, že ho pozvala Ukrajina.

              Ukrajina tvrdí, že se tam vecpal Abramovič sám na příkaz Putina..

              0 0
              • Kuba78  

                Kdyby ukrajina nechtěla, tak abramovič v životě nevstoupí na její území.. nebo už hnije v ukrajinský vazbě.

                jsou různé možnosti, co se tam doopravdy probíralo, ale silně pochybuju že by tam takto veřejně mohl být bez toho, aniž by mu to putin aspoň posvětil. Tedy dohodu UA se sovětskými oligarchy na převrat asi můžeme vyloučit.

                0 1
    • Kuba78  

      Lukašenko nevídaně ostře vyjel na Rusko. Překvapil i vstřícností k „nepřátelům“

      Běloruský prezident Alexandr Lukašenko ve svém sobotním projevu prohlásil, že se jednotky jeho země do bojových operací na Ukrajině nezapojí. Rázně odmítl možnost vyslání běloruských občanů na frontu s tím, že odmítají sloužit jako „kanónenfurt“ pro cizí zájmy. Jedním dechem však ujistil, že Minsk zůstává klíčovým partnerem Moskvy a v případě potřeby je připraven ji bránit.

      https://zpravy.aktualne.cz/…d7ee3dc58d0/

      0 0
      • vasek80  

        Ještě měl poslat traktor pro vůdce. Jen pro jistotu.

        2 0
      • Esi  

        asi je běloruská oprátka blíž než ruské okno :-)

        4 0
      • Radek Broz  

        Balancovat neustále mezi tím, aby ho nezabil Putin, Bělorusové ani Západ musí bejt úplně debilní a dost stresující job.

        5 0
      • Melvin  

        Zase slyšet od skoro Russáka: Chci, aby mě slyšeli Poláci, Litevci a Ukrajinci. Nechceme s nimi válčit, tak bych byl asi v pozoru. Ale věřím, že západ bedlivě sleduje každý pohyb v Bělorusku.

        2 0
    • Esi  

      U Moskvy explodovala nálož v autě, obětí může být ruský generál

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_kha

      Generál byl vyskladněn :-)

      9 0
    • Radez  

      Dvě kocábky hit.

      https://youtu.be/9iTEgFfc7-U?…

      9 0
      • Tatut  

        Ukrajina fakt jede bomby!!!

        5 0
      • Ondraj  

        Takovouhle loď má v russku každá rodina, takže plné sklady.

        6 0
        • AussigBiker  

          Normálně tim jezdí nakupovat do Glóbusu.

          7 0
          • vasek80  

            A na výběry do Raifky.

            7 0
            • Kuba78  

              někdo jezdí nakupovat korvetou, někdo na chatu ponorkou.. v sovětském svazu nic není nemožné.. foto pro znalce.

              1 0
              • Manas  

                Jezis to si musim pustit znovu … oba dily …

                1 0
              • -b-n-x-  

                Anebo převážet krávu stíhačkou

                1 0
                • la-da  

                  Bombardérem :-). Tu-22M

                  1 0
                  • -b-n-x-  

                    Jo. Pardon.

                    Já beru všechno co lita rychleji než zvuk jako stíhačku. No a tyhle kousky mi do toho hází vidle

                    0 0
                    • Kuba78  

                      v tom případě.. druhá nejrychlejší stíhačka na světě zde.. :-)

                      https://cs.wikipedia.org/…-70_Valkyrie

                      2 0
                      • -b-n-x-  

                        Dá se tohle vůbec počítat? To mělo jen pár testovacích letů, ne?

                        No a jinak stejně až třetí. První byla a pořád je hodně před ostatníma.

                        0 0
                        • Kuba78  

                          no jak se to veme. z bojových ozbrojených letadel je druhá. celkově z letadel až tak pátá. a jestli se má počítat.. nu, letěla, dosáhla 3,1 a to se počítá :)

                          0 0
              • vasek80  

                Svéráz národního něčeho? Já to neviděl vic jak 25 let.

                1 0
              • kejda  

                To je ten šílený film, jak se vynořili úplně na kašu někde v tom Finsku? Svéráz národního rybolovu?

                1 0
      • snas89  

        Jen pro info: 1300km od hranic s ukrajinou:)

        2 0
        • Tatut  

          Jen pro info: kdyby stříleli od hranic opačným směrem tak doletí do Amsterdamu… možná i za la manche…

          0 1
          • snas89  

            To je pravda. Ale na zacatku valky mela ukrajina problem dosahnout cca 100–200 km za hranice.

            Tedy aspon myslim?:)

            Ten vyvoj je zrejmy.

            5 0
        • kofejn  

          To je něco jako střílet z Prahy do Dubrovníku :)

          0 0
      • kejda  

        Tohle tak moc potěší, i když celý den chčije a chčije :))

        1 0
    • Kuba78  

      Ukrajina vyvinula pětkrát levnější variantu patriotů

      https://www.novinky.cz/…otu-40582529

      Toto se nelíbí uživateli „obchodní oddělení Raytheon“ :-))

      takže vlastně poslední, co ukrajině chybí dovyvinout, je vlastní stíhačka, ICBM a jaderná bomba. přičemž stíhačky dost možná bude spolupracovat se SAABem, ICBM prý maj „in progess“ ve formě SRBM a vývoje MRBM.. a jadernou bombu si můžou postavit pokud budou opravdu chtít.

      8 1
      • vasek80  

        Treba jim ten jejich budoucí oresnik bude fungovat +/- dům a ne +/- stát menší velikosti jako Rusům.

        1 0
      • t29  

        Ještě zařídit pokrytí důležitých oblastí a odvětví vlastními družicemi, ať se nemusí bát vrtochů jednoho podnikatele.

        2 0
      • Mig_all  

        To vše za evropske penize a proto by se ted mely v eu stavet tovarny s timto know how a je cas donaldovi udelat pápá.

        1 0
        • snas89  

          Tak zase nezapomen, ze za Bidena us podporovalo ulrajinu hodne. Ti v tom taky neco budou mit.

          2 1
          • Kuba78  

            nemají. podpora za bidena byla ve stylu dáme UA peníze, ti za to nakoupí naše staré zbraně a skladové zásoby a my za ty peníze podpoříme americké výrobce, aby ty sklady naplnili novou municí a zbraněmi. Dáme jim zbraně, které stejně už by brzo šly do šrotu a podpoříme domácí průmysl nákupem nových.

            Podpora za donalda je nedám UA vůbec nic, zkusim je předhodit sovětům s pomocí Elma a oni me za to na oplátku budou svatořečit a zařídí mi medajli za mír. A evropa za svoje peníze musí kupovat pouze americké zbraně, které ale můžeme a nemusíme dodat či vypnout, jak se nám zlíbí.

            Podpora UA od evropy jsou krom zbrojních dodávek půjčky, kofinancování společných projektů apod. Takže opravdu není jediný důvod, proč předávat know-how do USA, jen proto, že donald tlačí na UA aby to zadarmo dali jeho synáčkům a zeťákovi aby mohli bohatnout ještě více.

            Popravdě – kdybych před vás teď položil dvě naprosto, ale naprosto stejné krabičky od sirek a o jedné z nich řekl, že je z USA a druhá z UA.. kterou byste si vybrali? :-)

            6 1
    • Kuba78  

      According to latest reports, ALL bridges into Crimea have now been hit.

      After the Chonhar and Henichesk bridges were hit earlier this week, last night bridges in Armiansk and Krasnoperekopsk were reportedly hit as well.

      https://x.com/…996020556237?s=20

      6 0
    • AussigBiker  

      Ha! V Rusku je vsechno mozne… rikal jsem si co s ni Putin provede. Muzes bejt sebelepsi vodobrnik, ale kdyz jsou u kormidla diletanti a cekaj nemozny… To uz mozna jde fakt do tuhyho. Nebo do polotuhyho, jestli ji pozvali na cajovej dychanek pri otevrenych oknech.

      V Rusku zmizela šéfka centrální banky. Kreml jí přistřihl křídla, spekuluje se

      5 0
    • snas89  

      V Rusku zmizela šéfka centrální banky. Kreml jí přistřihl křídla, spekuluje se

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_aha

      5 0
      • Mig_all  

        Hledal bych pod okny.

        3 0
      • StuntJ  

        Ta si IMHO užívá Putlerovu daču, jsou prázdniny tak se tam zašila, po víkendu je zpět

        3 0
      • Kuba78  

        pokud putin obětuje elvíru a dosadí si tam nějakýho noshleda tak je to jasná známka, že už fakt mele z posledního. Elvíra dělá zázraky po celé ty 4 roky, s tím co má k dispozici..

        6 0
      • Toky  

        To je také ruské toto. Jedna z mála osôb ktoré v Rusku vedia čo robia a oni ju odstavia…

        0 0
        • vaclaw  

          No s tím jestli věděla co dělá… zůstala v rusku a ještě se stala šéfkou narodni banky… to mi moc racionální nepřiijde, jakkoliv nechci zpochybňovat její ekonomické kvality

          2 0
          • Toky  

            Akože myslel som to tak, že sa jej fakt darilo ako tak kočírovať ruskú ekonomiku vzhľadom na matroš a podmienky, s ktorými pracovala. Putin by jej mal nohy bozkávať. Ekonomický mág a šaman.

            Každopádne som rád za jej odstavenie. Mohlo by to nabrať zaujímavý spád.

            2 0
    • Kuba78  

      toto se líbí uživateli Simo Häyhä..

      https://x.com/…295884923138?s=20

      Russia is building a new military base near the Finnish border – the first one in decades.

      The facility is being constructed near Petrozavodsk and is expected to house between 4,000 and 6,000 troops.

      Satellite imagery has already revealed a headquarters building, a drill ground, and around a dozen barracks. In total, more than 50 infrastructure facilities are planned.

      Analysts suggest that a new motorized rifle brigade – or even a division – could be stationed there.

      4 0
    • StuntJ  

      Plné sklady již jsou u Velké vlastenecké !!!!

      Rusko vrátilo na bojiště miny z druhé světové války

      https://www.novinky.cz/…lky-40582692

      2 0
      • Kuba78  

        Sověti navíc nasadili ohleduplnou strategii – zakázali civilní provoz, tedy ukrajinci mohou lovit cokoliv co se hýbe bez strachu, že by trefili civilisty.. Uvidíme, jak douho sovětům vydrží strategie „obětujem obě křídla“.

        Jízda v konvoji kolem kterého krouží ukrajinští dronoví dravci, to jsou úplné PQ 17 vibes..

        5 0
    • gersa  

      *Ruský poslanec Státní dumy generál Guruljov přiznal, že ruské síly zabily civilisty v Donbasu v roce 2014 na jeho osobní rozkaz. Guruljov řekl, že žena a dítě byli zabiti při ostřelování ruskými silami před 12 lety v Donbasu, když velel jednotkám. „To jsem udělal já. Nebyl jiný způsob. Musel jsem zachránit své vlastní muže.“ Zároveň vyzval k útokům na ukrajinské města: „Ale tohle je válka. A nepřítele je třeba udeřit všude. V Kyjevě. Aby tam nebyla voda, elektřina, kanalizace – nic."

      *

      https://x.com/…346980860259

      A tohle bude dobré si připomenout až zase nějaké russke hovno bude vykládat historky o fašistech a osvobození Donbasu

      7 0
      • snas89  

        Tomuhle zzrmdovi davam rok. Maximalne dva:)

        Tyhle ukrajinci lovit umi….

        4 0
      • pluto  

        S tou ubytovnou v Oděse to bylo stejný, o tom jsem přesvědčený. RuSSák je schopný všeho pro rozpoutání války.

        3 0
    • gersa  

      Asi bych podepsal jakýkoliv kontrakt do SVO :)

      5 1
      • Janes  

        Bych blil.

        0 0
      • Lišák  

        To jsou Vogoni?

        7 0
        • skaj  

          Ne, zleva jsou: matka, bratr, sestra a na fotografii chybi jeste otec stastnych rodicu, kterym

          je bratr jejich matky. Jinak si to nedokazu vysvetlit:)

          2 0
          • gersa  

            Takových lidí jsou v russku taky plné sklady?

            6 0
          • pluto  

            Ta vpravo vypadá na frontovou ošetřovatelku. Podle huby měla co dělat, aby stíhala.

            0 0
        • vasek80  

          A to ještě bude nějaký ai filtr co je vyžehlil, vymazal jebáky a zkrásněl…

          0 0
      • Kuba78  

        chudák dítě.. co asi tak může dostat za genofond jako výbavu do života.

        tahle země je asi opravdu ideální adept na to, aby tam někdo vypustil Zobristův vektorový virus..

        0 1
    • Radez  

      Grad hit!

      https://youtu.be/0DFrC-v6TyY?…

      3 0
    • Radez  

      Tatarstán rafinerka hit!

      https://x.com/…321753473251

      3 0
    • Kuba78  

      Ekonomické okénko:

      zajímavé zamyšlení nad stavem a výhledem sovětské ekonomiky. Nepřináší nic nového ani objevného co bychom tu už po ty 4 roky nediskutovali, ale líbí se mi, jak je to pěkně polopaticky a bodově sepsáno, že by tomu měl rozumět i ekonomický laik, tak to sem fláknu. obsahuje vše, co zde máme rádi – nekonečné sklady inflace a problémů, run na banky, ekonomické zhroucení.. Nalezeno na facebooku.

      https://www.facebook.com/…12051717691/

      Zkusme si udělat takový myšlenkový experiment. Vůbec netvrdím, že to tak bude, jen zkusím použít základní znalosti ekonomie a současný stav situace. Berte to jen jako takovou hru na zlepšení nálady, nebo zkuste najít chyby.

      Šéfka centrální banky v Rusku Nabuillina je v nemilosti. Moc nad centrální bankou získávají silovici a tajné služby. Jejich pohled na situaci je asi takovýto – Nabuilina vysokými úrokovými sazbami dusila ekonomiku, my přitom potřebujeme expanzivní monetární politiku abychom posílili zbrojní výrobu. Pojďme začít tisknout prachy. – Potud je to popis současné situace, takhle, například podle rozhovoru pro Radio Svoboda čtou současné události politolog Ruslan Aisin a ekonomický expert Vladislav Žukovský.

      Ruská ekonomika v současné chvíli už nyní má realnou inflaci 15–20 procent. K tomu je nezaměstnanost kolem 2%. Chybí prostě lidi. V takové situaci expanze peněz do ekonomiky logicky nemůže přinést žádnou produkci navíc. Ale zato naprosto s jistotou vyvolá hyperinflaci. Prostě jen zvýšíte počet papírků, které se budou lidé snažit vyměnit za stále stejný objem zboží. Možná stovky procent. Co se může stát dál?

      1. Rubl extrémně ztratí hodnotu a přestane být realným platidlem. Ceny letí do stropu, vláda zavádí strop na základní potraviny a posléze přídělový systém.
      2. Do Ruska se vrací reálně prázdné regály a fronty na základní potraviny, jako v devadesátých letech.
      3. Vzniká run na banky, protože každý se snaží jakékoli peníze co nejrychleji za něco směnit. Už dnes jsou banky zadlužené, a nejen ony. Stát musí tisknout další peníze, aby sanoval všechny důležité krachující banky, podniky, železnice, místní vlády atd. čímž dále roztáčí inflaci.
      4. Zbrojovky s nekonečným počtem financí ještě víc brutálně přeplácí civilní sektor. Už nyní počínající vlna bankrotů se rozjede naplno. Stát musí některé podniky znárodnit, aby vůbec udržel fungující základní služby.
      5. Senioři, učitelé, pracovníci ve státním sektoru, zkrátka všichni jejichž plat je navázaný na pevnou mzdu jdou do kytek. Vzniká extrémní sociální krize, jako v devadesátkách.
      6. Hroutí se dodavatelské řetězce pro zbrojní výrobu. Rublem v inflační spirále nejde nakupovat komponenty z Číny. Domácí dodavatelské řetězce potřebují základní předvídatelnost, i zbrojovky potřebují ocel, elektřinu, pneumatiky…Když za týden má rubl úplně jinou hodnotu, tak fakturu se splatností na třicet dnů nepodepíšete. Armáda musí přejít na čistě příkazovou ekonomiku ve stylu SSSR.
      7. Armáda už není schopná udržet současný systém verbování do armády za peníze, protože peníze už nemají hodnotu. Nepůjdete dobrovolně umřít za částku, za kterou si pozítří nepořídíte ani ojeté auto.
      8. Vláda násobí represe a vyhlašuje nucenou mobilizaci, protože nic jiného ji fakticky nezbývá.
      9. Zcela se rozpadá společenská smlouva, která do této chvíle zněla – Vláda válčí, ale lidi nechává víceméně na pokoji žít normální život. Už to není možné žádným způsobem.
      10. Díky absolutní technologické převaze Ukrajiny a naprosté krizi ruské armády není třeba žádná mohutná ofenziva, Ukrajině stačí postupně zabírat nestabilní pozice demotivované a materiálně dekompenzované ruské armády, které přestaly fungovat logistické řetězce. K tomu podporuje všeobecnou krizi v Rusku dronovými údery.

      Tak co myslíte? Může to dojít až sem? A v jaký moment by někomu došla trpělivost? A komu?

      Jasně, že to je jen imaginace, ale…zkuste najít logické rozpory, schválně ????.

      Martin Freund

      4 2
      • -b-n-x-  

        To jsou akorát naše (Chcivalkove) vlhké sny.

        Svět je složitější

        0 0
        • snas89  

          Tlaky na Elviru jsou uz delsi dobu a vykriky zbrojnich oligarchu na pusteni stavidel jsou taky zname.

          A je to jen dobre. Kdyz za zlatym rublem, tak na poradnym koni!:)

          Idealni scenar by byl, ze ji fakt nahradi nejaky servilni patolizal a stavidla popusti. A co se tyce Elviry, pro tu mam asi tak nula soucitu. To bude asi taky pekna svine, kdyz pomaha drzet u moci Putina a jeho ekipu. Trochu mi evokuje Eichmana.

          4 0
          • Pessinger  

            Nevypadla Elvíra před týdnem z okna ? Prý už nebyla na dvou důležitých jednání v Kremlu a Petrohradě

            0 0
            • Ondraj  

              Taky si to mohla hodit sama.

              0 0
              • Kuba78  

                že by spáchala sebevraždu podobně jako Trockij? :-)

                Nespekulujme a vyčkejme vývoje. Elvíra je pro putina příliš cenná, kdyby se ji chtěl zbavit udělal by to dávno. Pokud by přeci jen byla nahrazena, tak jsou jen dvě možnosti:

                1. putin se zbláznil a chová se jak trump
                2. probíhá vnitřní tichá válka proti silovnikům a putin prohrává
                0 0
                • -b-n-x-  

                  Takových schopných ekonomu jako ona jsou v Rusku plně sklady.

                  2 0
    • Kuba78  

      Rozhovor s "Madarem"o tom, jak postupne znici logistiku a vyhladoví krym:

      Exclusive: Ukraine's drone commander wants to cut Crimea off from Russia

      https://www.reuters.com/…-2026-06-11/?…

      nechci říkat „já jsem to říkal“ ale samozřejmě, již prřed válkou jsem o tom hovořil s panem okresním hejtmanem :-) je nesmysl dělat nějaké masivní pozemní ofenzivy a ztrácet lidi, to se UA poučila již v roce 2023. Držet pozice, chránit lidi, postupovat tam, kde to dává smysl a hlavně systematicky ničit sovětům logistiku a vyhladovět je. Krym je na tom teď tak, že pozemní cesty jsou přesměrované díky úderům na mosty tak, že ukrajinci kontrolují dálkovými drony celou cestu a „střílí je jak koroptve na poli“ jak se píše. Jelikož krymský most má omezenou kapacitu a v minulých měsících a letech systematicky námořní drony a dálkové střely ničily i trajekty, tak na Krym se dostane jen velmi omezené množství zásob. Už nastal přídělový systém na benzin, teď zavádí na potraviny, pak přijdou na řadu výpadky elektřiny.. A díky přídělovému systému budou prioritizovány dodávky jen pro armádu, tedy UA bude mít snazší hledání vojenských transportů, když nic jiného jezdit nebude.. a jedem z kopce.

      9 1
    • Kuba78  

      Kontroverzní influencer Andrew Tate během své návštěvy Ruska zavítal do výcvikového prostoru, kde si vyzkoušel střelbu z útočné pušky i použití plamenometu. Video z jeho návštěvy se začalo šířit na sociálních sítích. Ukrajinci na výzvy jeho odpůrců reagovali slovy, že nemohou zabít někoho jenom proto, že je mizerný člověk.

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_aya

      čímpak to je, že nakonec všichni ti, kteří prostě jen „bojují proti systému, proti DEI, očkování, vakcinám, proti Woke, levičákům, chemtrails, establishmentu, proti fyjalově bídě, proti bidenově bídě, proti v zásadě čemukoliv, ale hlavně hlasitě..“ skončí všichni stejně – zalezlí sovětům v jejich špinavé zadnici.

      Tate, to je takovej Kadilov z wishe..

      6 1
    • Kuba78  

      Tanky na dálnici? To tu ještě nebylo!

      V úterý 16.6. pojede 9 Leopardů 2A4 a jedno vyprošťovací vozidlo po dálnici D35. Jak je to možné?

      Leopardy 2 totiž mají na pásech gumové patky, díky kterým mohou bezpečně přejíždět i po zpevněných komunikacích.

      Deset strojů, po vlastní ose, bez podvalů, přímo z posádky Přáslavice. Půjde o první takový výcvik v historii armády.

      Pokud nás náhodou na silnicích potkáte, poprosíme o ohleduplnost, dodržování bezpečnostních zásad a pokynů vojenské policie. 55 tun nikam neuhne

      https://www.facebook.com/…rE4PmPwJPBVl

      dával bych pro jistotu cestou velmi bedlivě pozor na všechny fabie.. :-)

      4 0
      • -b-n-x-  

        Budou v okolí nějaké protesty?

        Jiří, onuce, Komunard?

        7 0
        • AussigBiker  

          Ze by mistr vjel pred tanky na jeho ekarce, aby je zastavil, v nemeckem blembaku a vlajeckou na ekare? :)

          4 0
        • Kuba78  

          Onuceho komunardí bojový stroj je, jak jsem pochopil, nyní stažen z první linie po statečném boji s řetězovou ochranou pevnosti významného rakouského feudála.

          tak snad jen, že by šel hrozit/mávat na dálku ze svého trůnu..

          2 0
        • jIrI___  

          Ne.

          0 0
      • Radek Broz  

        Chtěl bych vidět ty výrazy, když kolem zrovna pojedou nějaký našili do Kauflandu:D

        0 0
        • -b-n-x-  

          Tak snad už budou dobře informováni a budou vědět že to Chcivalkove posílají na ua

          0 0
      • StuntJ  

        To má konstrukční rychlost 80+ km/h že to smí na dálnici ?

        0 0
        • Kuba78  

          dobrá otázka. Odpověd je nemá – má asi 70kmph.

          počítám, že to bude na nějakou vyjímku jako mají nadrozměry, tedy kolona s doprovodným vozidlem apod.

          Nicméně, brzda provozu rozhodně nebude. neoficální rekord na německé dálnici je údajně přes 100kmph když vyhodí omezovače otáček..

          https://www.youtube.com/watch?…

          0 0
        • Radek Broz  

          Chtěl bych vidět měšťáky vymáhat na místě pokutu.

          1 0
          • Esi  

            Na dálnici by je mohli stopnout celníci za absenci krabičky na výběr dálničních poplatků, dává se za přední sklo, to může být u toho tanku trochu výzva :-)

            0 0
            • Cavendish  

              Myslím, že celník by nenašel odvahu takovou kolonu zastavovat :D

              1 0
              • Kuba78  

                inu, coby ne. překvapivě by měl vyšší šanci než kdyby je zkusili zastavit na převážení – leopard má na nápravu výrazně lepší hmotnost než i nepřetížený kamion..

                0 1
    • Kuba78  

      Ruské družice dokážou rušit signály GPS i Galilea nad celou Evropou a v polárních oblastech

      https://vtm.zive.cz/…default.aspx

      0 0
      • StuntJ  

        Otázka za milion, je to napadení/ohrožení NATO, nebo není?

        2 0
        • snas89  

          Uz ctyri roky se vyhyba zapad pojmenovat valecny zlociny valecnymi zlociny, aby nemuseli jednat…

          Tak co myslis?:)

          3 0
    • jIrI___  

      V takřka sousedním městě otevřeli UA obchod se svými potravinami. Nehledě na to že většina ohlasů je negativních, tak tak mě překvapila schopnost robotů z trollích farem používat háčky a čárky, občas i správně, oddělování vět neřeším. Paradoxně tím na sebe mezi komentujícími upozorní, protože příspěvek s hrubkami je poznávací znamení těch správných Čechů a Čechoslováků.

      4 0
      • liborg1982  

        Kde je ten obchod? Skočím na nákup.

        5 0
      • -b-n-x-  

        Ten příspěvek mi spíše přijde jako od nějakého recesistického chcivalka.

        0 0
      • StuntJ  

        Zajímavé ,že když se takový obchod otevřel u nás na vsi, tak po tom ani pes neštěkl .....

        0 0
        • Mig_all  

          Tak kazdy ryby nemusi, ja tam taky nepobezim, houby v octu z cernobylskeho lesa bych taky nedoporucoval, ale nektere produkty nemusi byt vubec spatne a u nas to nesezenes, takze svoje zakazniky si to urcite najde. Našilidi ať si zajdou radši do globusu pro petku branika, udela jim to dobře.

          1 0
        • jIrI___  

          Asi u vás na vsi máte málo ukrajinské menšiny :). Celkově mi připadá, že ten koncept obchodu ve F-M je dělaný „pro svoje“ (na čemž nevidím nic špatného), UA uprchlíků je tady v MS kraji požehnaně.

          0 4
      • pluto  

        Tak Foldyna je na fejsbůku neustále, v podstatě nikdy nespí.

        0 0
      • jIrI___  

        Tak už je u F-M i ruská konkurence, orientovaná naopak spíše na nízkopříjmovou klientelu. Teď už je svět v rovnováze :). Který z obchodu zavře jako první?

        https://fm.denik.cz/…-se-na-ceny/?…

        0 2
        • liborg1982  

          Uvidíme, jak odpoví Biedronka.

          Ovšem „salát Švédský“…to tedy nevím, co je.

          " Sýr strouhaný"…je jasně definovaná potravina.

          0 0
          • Tatut  

            A co “špekáčky každodenní” nebo štangle kuřecího salámu 1 kg za 41,–?

            0 0
        • tigermoth  

          „Mere je ruský řetězec diskontních supermarketů patřících pod skupinu Svetofor se sídlem v Krasnojarsku, který provozuje prodejny v Rusku, Kazachstánu, Bělorusku, Číně, Rumunsku, Slovensku a v Česku.“

          Patříme do vybrané společnosti národů.

          6 0
    • Radez  

      Kanibalizace obsahu nádrže :-)

      1 0
    • Radez  

      sovětskej dron těsně minul traktoristu

      1 0
    • gersa  

      A bude hůř, ty svině

      https://x.com/…875815170487

      *„Ukrajinci nás už psychicky znásilnili.“ — jedna Ruska po tom, co zažila život s výstrahami před vzdušnými útoky a drony létajícími nad hlavou po dobu 3 dnů.

      *

      7 1
      • tigermoth  

        Posíláme výstražné píšťalky proti znásilnění, prý jsou stejně účinné i proti dronům, a taky poukázky k rekreaci na Krymu, kde jistě zapomene na prožité hrůzy.

        5 1
        • Radek Broz  

          Hlavně se nebránit a neprodlužovat to!:)

          A ten Krym ti nevím – ty svině se spíš snažej neúspěšne prchat;) https://x.com/…048322585007

          3 0
          • vasek80  

            A zrovna takto před začátkem letní sezóny. Kolik se jich asi tešilo na dovolenou u moře.

            0 0
            • Esi  

              Tak pojedou na pláž k Tuapse, vlezeš do moře vylezeš a jsi opalenej ani nemusíš na slunicko

              0 0
            • -b-n-x-  

              Já bych udělal more z celého Ruska

              0 0
            • Mig_all  

              Nechci ti brát iluze ale soveti si litaji na dovolene po celem svete do tech nejvyhlasenejsich resortu…

              0 1
              • Esi  

                Ale je to pro čím dál dražší, tak ze jich léta čím dál méně, letos v Egyptě při odletu jsem koukal na tabuli odletů – 2 lety, jeden na odletu spotřebu 6 hodin a druhý 7,5 hodiny, do Ruska by chtěl letět každý :-)

                0 0
                • Radek Broz  

                  Do Egypta ať si klidně lítaj – to je stejně za trest. Mně vadí je potkávat ve Varech nebo v Itálii. To by se dávno dít nemělo.

                  4 1
            • vasek80  

              Toto mi uzrálo za den.

              Celé jsem to nečetl, ale ani bonus k dovolené jako možnost natankovat auto nezabral.

              0 0
              • -b-n-x-  

                Pěkné, ale takto to mělo být už od 2022

                5 0
                • vasek80  

                  Zase na druhou stranu si představ co stálo prostředků opravit Mariupol a další zničená města. Plány měli velké, turismus, znovu osídlení a teď?

                  0 0
                  • Tatut  

                    A ted nic. Odtáhnou na Sibiř.

                    A já myslel, že dezoláti už vymřeli.

                    1 0
      • Kuba78  

        když jí nad hlavou tři dny vrčí vrtule tak brečí jak je psychicky znásilněna, ale když její spoluobčané znásilňovali a vraždili (ti větší fajnšmekři vraždili a znásilňovali) doopravdy, programově a masově na okupovaných územích, tak to vesele točila rudým mávátkem. Nevím, nějak asi nedokážu tu soudružku litovat.

        revenge is a dish best served cold.

        12 0
    • Radez  

      Chemička hit!

      5 0
    • Kuba78  

      Absolute chaos in Crimea as fuel has totally run out.

      Drivers line up for days with no hope of enough to leave the penninsula.

      https://x.com/…048322585007?s=20

      pamatujete, jak se nám sověti smáli a točili videa u zapálených sporáků když nám schválně zavřeli plyn aby vyvolali energetickou krizi? neměli bychom se my teď fotit a natáčet u pump a smát se jak tam perem plný nádrže? :-)

      5 0
    • Kuba78  

      a zatímco na krymu zoufalí motoristé bojují o zbytky benzinu, v jiných částech sovětského svazu naopak prší ropa doslova z nebe..

      Oil rain over Rybinsk following the strike on the Rosrezerv fuel depot.

      https://x.com/…076786225581?s=20

      https://x.com/…877350527412?s=20

      1 0
      • Ondraj  

        Někomu padají pečení holubi a někomu ropa. Určitě to je součástí plánu, mají ropu zadarmo.

        3 0
      • pluto  

        Zřejmě jim přetekly sklady. :)

        5 0
    • Kuba78  

      a zde ještě video z útoku na rafinerii v Rybinsku. povšimněte a poslechněte (respektive neposlechněte) nulové odezvy PVO. prostě nic, protože asi žádná není..

      https://x.com/…564228788309?s=20

      2 0
      • Ondraj  

        PVO tam nemůže být, protože je uskladněná v nekonečných skladech.

        4 0
        • Toky  

          Nekonečné sklady vojenskej techniky sú na Valdaji okolo rezidencie jeho blahorodia. A tam aj zostanú pač tam ich je treba najviac.

          0 0
        • vasek80  

          Já si myslím, že na takové méně důležité cíle než je vůdcova dača, nasazují PVO IvanVžiguluSbro­kovnicí a toho času se asi moc promazal.

          0 0
      • StuntJ  

        Rafinérku netřeba bránit, bo jich mají plné sklady přeci ..

        4 0
        • honzarb  

          Presne tak, tohle je k nicemu. Maj mraky dalsich rafinerek. Tohle je vubec nemuze bolet! ;)

          1 0
          • Ondraj  

            A taky přešli chytře na vnitrostátní distribuci ropy jen pomocí přírodních sil, to jim nikdo už nezničí. Na co ropovovody, tankery, vlaky, když může ropa rovnou pršet.

            2 0
        • Ondraj  

          Jestli tohle všechno měl Putin v plánu, tak je tedy sakra liška mazaná.

          0 0
    • Kuba78  

      Germany wants to produce Ukraine's Flamingo cruise missile on German soil. The reason: Trump cancelled the Tomahawks that were supposed to be there.

      Diehl Defence – maker of IRIS-T – is in talks with Fire Point. Meetings planned in coming weeks. The German firm brings an upgraded guidance system. Ukraine brings the missile and the combat experience.

      Fire Point produces 200 Flamingos a month at ~$500,000 each – a quarter of a Tomahawk's price.

      https://x.com/…987545596123?s=20

      12 1
    • snas89  

      Nelegálně držené zbraně, Donbas a dětská pornografie. Pokračuje soud s Československou domobranou

      https://www.novinky.cz/…nou-40582993

      2 0
      • Kuba78  

        „Obžalovaní proces označují za zpolitizovaný.“

        tak s tím bych naprosto souhlasil, že současný babišův režim soud se svými voliči politicky ovlivnil. nevidím totiž v obžalobě toto:

        § 309

        Vlastizrada

        (1) Občan České republiky, který ve spojení s cizí mocí nebo s cizím činitelem spáchá trestný čin rozvracení republiky (§ 310), teroristického útoku (§ 311), teroru (§ 312) nebo sabotáže (§ 314), bude potrestán odnětím svobody na patnáct až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem.

        (2) Příprava je trestná.

        3 0
    • Kuba78  

      Rusko v noci zapálilo Kyjevsko‑pečerský klášterní komplex v Kyjevě, což je jedno z hlavních center pravoslaví ve východní Evropě. V době, kdy bylo založeno (1051) Moskva vůbec neexistovala (1147) a Rusové někde v bažinách žrali hlínu. Za tohle Putina proklejou milióny lidí.

      https://x.com/…454375108860?s=20

      3 1
      • la-da  

        Tak to prej trefil prošlej Patriot, píšou v Moskvě :-).

        1 0
        • Prasopes  

          a taky že prej to stejně byla nějaká odpadlická větev církve a obyč ukrajinci jsou vlastně rádi:-)

          1 0
    • liborg1982  

      Pan plukovník „spáchal sebevraždu oknem“.

      https://www.novinky.cz/…kna-40583345#…

      1 0
      • AussigBiker  

        Pan pres okna asi dodelava projekty pred letni dovolenou.

        0 0
      • Esi  

        To byl ale odolnej parchant, zemřel až v nemocnici po pádu z 10. Patra, jeste klika ze ten barák neměl jen 7 pater, to by snad musel vyskočit 2× :-)

        4 0
      • kejda  

        „V nalezeném dopise psaném na stroji“ :)))

        1 0
    • StuntJ  

      Sladké!

      1 0
    • StuntJ  

      Neva, máme plné sklady!

      V Rusku se zřítil strategický bombardér Tu-22M3

      https://www.novinky.cz/…2m3-40583346

      3 0
      • Esi  

        Jen škoda té posádky a taky to mohlo spadnout do nějaké rafinerie

        0 0
        • AussigBiker  

          A taky škoda, že neletělo s nějakou tou taktickou atomovkou… Ale buďme rádi za ty dary :)

          1 0
      • pluto  

        Že by došla nafta?

        1 0
        • Cavendish  

          Chybí náhradní díly z prohnilého západu :)

          Na cvičném letu cvičně havaroval no

          2 0
          • -b-n-x-  

            Přesně tak. Cvičili jak havarovat.

            Však se i v článku píše, že na zemi nedošlo k žádným škodám.

            0 0
      • Ondraj  

        Nějaká vesnická babka si letěla pro svačinu, takových ér tam je přeplněno.

        0 0
      • liborg1982  

        Dneska je to s USA remíza.

        V Kalifornii se zřítil B-52.

        https://www.novinky.cz/…-52-40583369#…

        0 1
        • vasek80  

          Jelikož ti v popisu odkazu chybí slovo "bombardér " tak jsem vyhrál.

          0 0
          • liborg1982  

            Noo jo, ztratil sem čas při přepisování slova zřítil/a. Jestli jako ten bombardér, nepo ta bé-padesatvdojka.

            0 0
            • -b-n-x-  

              Vitamin B52

              No, každopádně mě přijde husté, tento archaismus z 50. let. To ten ruský bombardér na převážení krav mi pošle B52 přijde jako úplně sci-fi.

              Ale chápu že proti němu je zase B1 Lancer .

              No a potom B2 a nove B21

              0 0
              • t29  

                nejhustější je ten posun od „máme víc atomovek než vy“ před čtyřiceti lety k „padá vám víc bombardérů než nám“ dneska

                1 0
                • Radek Broz  

                  Celkově je ten vývoj od „vemte si parádní uniformy, za 3 dny bude v Kyjevě přehlídka,“ k „na výškový budovy v Moskvě (město, kde moc není benzín) umisťujeme Pantsiře“ takovej ne úplně podle plánu, řekl bych.

                  1 0
                  • Kuba78  

                    zatím to, podle toho jak se ukrajinci promenádují v moskvě po nebi, vypadá, že ty Panciry jsou asi tak trochu karťáky..

                    1 0
      • vasek80  

        A USA s B-52 dorovnává…

        V Kalifornii se zřítil strategický bombardér B-52

        https://www.novinky.cz/…-52-40583369#…

        0 1
      • Mig_all  

        Mají ještě 40 – 50 kusů takových bombardérů, a to je sakra hodně.

        1 3
        • -b-n-x-  

          Já někde četl že 20. Ale to je jedno. Pořád mnogo

          4 0
          • mathi  

            Na začátku konfliktu měli celkem 60 ks, ale provozu schopných jen cca 30 ks.a 10 už bylo vyřazeno (8 zničeno a dva poškozeny).

            2 0
      • ememem1  

        Asi uz trenuju…

        https://www.cbc.ca/…da-9.7232514

        0 1
    • Kuba78  

      Despite all the concentrated air defense around the Russian capital, the largest refinery of Moscow is burning.

      https://x.com/…049010012287?s=20

      jak říká klasik – dobré ráno, chujlové..

      11 0
      • -b-n-x-  

        Pche. Jak říkal onehdy Vladimír Vladimírovič: Banderovsky nepřítel se snaží snížit morálku ruského nádoru, ale to se mi nepodaří. Svými drony nám způsobuje škody, ale my to rychle opravujeme.

        0 0
        • Kuba78  

          zde ještě pár záběrů. opět ohlušující ticho, když letí – žádná PVO, ani kulomet, nic.

          1 0
          • Mirec.K  

            K čomu PVO? Veď nie sú vo vojenskom stave, a SVO je na území inej krajiny…

            3 0
            • Kuba78  

              Tedy v podstatě stačí říkat, že tam žádná hořící rafinerie není a vsjo charašo. Kdo by věřil vlastním očím, když v televizi říkaj něco jiného a v televizi přece nelžou.. :-)

              1 0
      • Toky  

        Ta rafinerie pro Moskvu zabezpečuje přes 40 % benzinu a nafty. Je také hlavním dodavatelem leteckého paliva pro moskevská letiště.

        :-)

        7 0
    • Kuba78  

      Lukashenko apologized to Zelensky for his harsh statements

      “If Vladimir Alexandrovich was offended, I apologize to him for those words. Maybe I shouldn’t have said them, given that he is still at war. Moreover, he perfectly understands that from Belarus, and especially from me personally, no military actions should be expected.”

      https://x.com/…706105565627?s=20

      traktorista už se lísá..

      2 0
    • snas89  

      Trump obrací pozornost zpět k Ukrajině. Jen to ne, děsí se Evropa

      https://www.novinky.cz/…opa-40583383#…

      2 1
      • Esi  

        ach jo, nechce se raději angažovat třeba na Kubě ? tenhle blb kam šlápne tam sto let tráva neroste

        2 2
      • Radek Broz  

        Lepší, když pořádá nějakej cirkuse na zahradě.

        3 0
        • Esi  

          Hezké bylo jak Zelensky údajně znesvětil bílý dům když neměl sako, a to ze včera skrz oválnou pracovnu nastupovali polonazí mma fighteři to je v pohodě:-)

          5 0
    • Ondraj  

      Evropa se mylně domnívá, že prohráváme, uvedl Lavrov.

      https://www.idnes.cz/…hranicni_bro

      Když russ vždycky lže, tak je to dobrá informace.

      11 0
    • StuntJ  

      Proč už není u Moskvy? sakra … mi se z té opatrnosti jednou potento …

      Ruská válečná loď vystřelila na britskou jachtu v Lamanšském průlivu

      https://www.novinky.cz/…ivu-40583555

      1 0
    • Kuba78  

      The incident took place in the English Channel, The Telegraph reports. The ship is used by Russia to escort tankers of the so-called “shadow fleet.”

      Earlier, they were also escorted by the corvette “Boykiy”, which was disabled by a strike by the Ukrainian Armed Forces on the port of Kronstadt.

      The Russians have really gotten brazen — just waiting for someone to sink their tub.

      https://x.com/…672143974616?s=20

      tady si někdo říká o pozornost ukrajinského bezpilotního letectva.. nebo námořnictva.

      EDIT: pardon, nevsiml jsem si predchoziho prispevku, mlhu si udelim sam..

      2 0
    • Kuba78  

      “In the event of a war with Russia, NATO will strike Kaliningrad, the Kola Peninsula, St. Petersburg, and the waters of the Black Sea,” — states the Commander of the German Air Force, Lieutenant General Holger Neumann.

      In his first interview with a British newspaper, the head of the Luftwaffe (German Air Force) noted that in the event of an attack on the Western Alliance, its forces will carry out devastating air strikes on Russia.

      https://x.com/…954285142485?s=20

      tak to aby si NATO pospíšilo, jinak jim v tom černém moři ukrajinci nechají už jen drobky.. a v leningradě už taky lítal jak vosy do cukrárny.

      4 0
      • Radek Broz  

        O dost lepší než panbabiš: „Ne, Polsko bychom nebránili“, ale stejně se bojím, že není až tak malá šance, že na napadení Pobaltí NATO zareaguje dost vlažně.

        0 1
    • Radez  

      Cisterna hit!

      https://youtu.be/oTeXFhYBe5M?…

      4 0
    • Kuba78  

      https://www.facebook.com/…/1Drytq4W3z/?…

      A CO SE STALO?

      Autor: Yaroslav Korovai

      To je snad nejpopulárnější otázka současného ruského internetu.

      A co se stalo? – Proč mizí benzín? Proč nad ruskými městy létají drony? Proč se „naši chlapci“ vracejí domů v plastových pytlích? Proč vypínají internet? Proč zakazují VPN? Proč za příspěvek na Facebooku táhnou člověka do antonu? Proč je stále těžší získat evropské vízum?

      Když tyto otázky poslouchám, bezděčně si vzpomínám na pasáka dobytka Pafnutiče z nesmrtelné literatury. Byl by rád, kdyby aspoň jednou zažil kognitivní disonanci, ale čtyři třídy základního vzdělání mu na to nestačily. Proto byl postaru prostě v prdeli a čuměl.

      Tak se tedy pokusím pomoct.

      Odpovídám.

      Stalo se to, že v roce 1992 ruská armáda zabila tisíce lidí v mé zemi – v Moldavsku – a okupovala část jejího území – Podněstří. Stalo se to, že Moskva slibovala stažení vojsk, podepisovala dokumenty, přísahala na mezinárodních summitech, ale vojska jsou tam dodnes.

      Stalo se to, že ruští političtí technologové a gábéčkáři (StBáci) v 90. letech zaseli rozkol mezi Moldavany a Gagauze – lidi, kteří předtím žili v míru vedle sebe téměř dvě stě let. Umíte jen rozdělovat. Rozeštvávat. Pokládat časované miny pod cizí státy.

      Stalo se to, že po tři desetiletí Rusko dusilo moldavskou ekonomiku plynovým vydíráním, zavádělo jedno embargo za druhým, trestalo zemědělce, vinaře a podnikatele za nesprávné politické názory jejich vlády. Moldavsko přitom nikdy neoplácelo stejnou mincí a nezavíralo svůj trh pro ruské zboží.

      Stalo se to, že v Gruzii jste proměnili Abcházii v muzeum okupace a Jižní Osetii v rezervaci geopolitického banditismu. Rozeštvali jste lidi proti sobě a pak jste přišli hrát mírotvorce na troskách vlastního zločinu.

      Stalo se to, že svými intrikami a manipulacemi na jižním Kavkaze jste po desetiletí udržovali Arménii ve stavu politické a ekonomické závislosti. Proměnili jste celý národ v rukojmí vlastní „spojenecké péče“. Za řečí o bratrství a strategickém partnerství byla Arménie zbavována normálních vztahů se sousedy, perspektiv rozvoje a možnosti samostatně určovat svou budoucnost.

      A když Arméni konečně začali chápat cenu tohoto „přátelství“, ukázalo se, že po všechna tato desetiletí jim Moskva neprodávala bezpečnost, ale vodítko.

      Stalo se to, že Rusko v roce 2014 anektovalo Krym, ačkoliv samo garantovalo územní celistvost Ukrajiny.

      Stalo se to, že 24. února 2022 Rusko rozpoutalo plnohodnotnou válku, zabilo stovky tisíc lidí a miliony nechalo bez domova.

      Byli to právě vaši „chlapci“, kdo smazal z povrchu zemského nádherné město Mariupol.

      Byli to právě vaši „chlapci“, kdo uspořádal masakr v Buči, kde pro zábavu zabíjeli civilisty.

      Jsou to právě vaši „chlapci“, kdo každý den odpaluje rakety na obytné čtvrti, školy, nemocnice a dětská hřiště. Jsou to právě vaši „chlapci“, kdo útočí drony na obytné domy a civilní infrastrukturu daleko za linií fronty.

      Všechna tato krev je nejen na rukou Putina, ale i na rukou té mlčící většiny, která tuto noční můru podporovala nebo se rozhodla ji ignorovat.

      A ne, nevykládejte mi nic o „složité geopolitice“. Když vaše raketa zasáhne obytný dům, geopolitika se z nějakého důvodu vždy ocitne pod troskami společně s dětmi.

      Ale to nejzajímavější není ani tohle.

      Vy jste všechno věděli.

      Věděli jste o Podněstří.

      Věděli jste o Gruzii.

      Věděli jste o Arménii.

      Věděli jste o Krymu.

      Věděli jste o Mariupolu a Buči.

      Viděli jste, jak vaši „chlapci“ tahali z Ukrajiny pračky, záchodové mísy a cizí televizory. Velmi dobře jste chápali, že je to všechno nakradené.

      Slyšeli jste telefonní hovory, kde manželka s radostí přijímala ukradené spodní prádlo, zatímco někde poblíž ležela zavražděná majitelka tohoto domu. Věděla, že za tím stojí něčí neštěstí a smrt.

      Věděli jste i jiné věci.

      Po desetiletí jste se dívali spatra na celé národy Střední Asie. Posmívali jste se jejich kultuře a pasovali se do role nositelů jakési zvláštní civilizace. Rasistické vtipy, komolení jmen, zesměšňování přízvuku a dělání z celých národů objekt levné povýšenosti se pro vás staly normou.

      Vštípili vám, že Tádžici, Gruzínci, Moldavané, Uzbekové, Kyrgyzové, Ukrajinci a Kazachové existují jen proto, aby sloužili vaší představě o vlastní velikosti.

      Ve skutečnosti právě tohle je fašismus.

      Ne ten vymyšlený fašismus, se kterým údajně hrdinně bojujete kdesi mimo Rusko, ale ten nejskutečnější – běžný, každodenní, zažraný do vašeho vědomí.

      Protože dokud se zlo páchalo někde daleko, zdálo se být výhodné. Dokonce zábavné. Dokonce i důvodem k hrdosti.

      A teď se válka vrátila tam, odkud vždy přicházela k ostatním – k vám domů.

      A právě tehdy zazněla tato dětská, překvapená, téměř nevinná otázka: – A co se stalo?

      Stalo se to, že jste po desetiletí otravovali život jiným národům kvůli svým imperiálním přeludům. Ničili jste země, rozeštvávali sousedy, plodili války, podporovali diktátory, obchodovali se strachem a závislostí.

      Stalo se to, že bumerang, navzdory ruským fyzikálním zákonům, přece jen existuje.

      Válka se vrátila do „rodného přístavu“ a za každý zločin dříve nebo později přijde účet.

      A ne, to není rusofobie.

      To je čisté účetnictví.

      33 0
      • jIrI___  

        " Posmívali jste se jejich kultuře a pasovali se do role nositelů jakési zvláštní civilizace. Rasistické vtipy, komolení jmen, zesměšňování přízvuku a dělání z celých národů objekt levné povýšenosti se pro vás staly normou."

        Dokonale vystižené toto vlákno i někteří konkrétní jedinci.

        0 9
        • snas89  

          A ja se k tomu hrde hlasim!

          Protoze Jiri, je podle me naprosto v poradku byt nadrazeni a delat si srandu z:

          Smesne trapneho fasistickeho rezimu, ktery to v ramci newspeaku jeste obraci proti vsem okolo. (Viz Iljin a Dugin)

          Z kultury kradeni wc a pracek.

          Z pomyslne nadrazenosti, ktera je ve skutecnosti moralni dno.

          A mit z toho skodolibou radost, kdyz se russaci spali na zaklade tohoto pristupu.

          A kde je rozdil? V tom, ze veskery rusky lid nehazime do jednoho pytle.

          Ja nemam problem s tim, ze ma nekdo rusky pas.

          Ja mam problem s tim, kdyz majitel/ka ruskeho pasu jedna jako militantni nadrazenej zzmrd, kterymu vsechno patri.

          Ono je totiz rozdil, jestli tim hazis cele narody do jednoho pytle a urazis tim podstatu vsech lidi v tom narodu, nebo si delas srandu z konkretniho problemoveho chovani.

          Ja jsem tvrdy k problemum, ne k lidem.

          13 0
        • Georrge  

          Až na to že ne. Je tam jeden velice důležitý detail:

          „dělání z celých národů objekt levné povýšenosti“

          tady se nedělá zesměšňování národů, tak jak to dělá rusko ze všech okolo, ale pouze jednoho jediného národu (a jeho fanoušků), který si to právem zaslouží za to, jak odporně se k jiným národům sám chová.

          4 0
        • samorost-sazavsky  

          Jiri koho mas konkretne na mysli? Reknete to, nebudte slusnej.....

          1 0
    • Kuba78  

      The latest G7 meeting has been a major diplomatic success for Ukraine:

      • New arms deliveries: The G7 joint declaration formally committed to expanding the delivery of air defense capacities, interceptor systems, and long-range weapons.
      • Support of Ukraine's defense sector: Leaders agreed to consider extending military manufacturing licenses directly to Ukraine, paving the way for domestic production of advanced weaponry like Patriot missiles
      • Sanctions: Oil and gas sanctions on Russia are fully reinstated.
      • EU Accession Progress: On the sidelines of the summit, European Union leaders officially agreed to open the first formal cluster of accession negotiations with Ukraine.
      • Trump: „Putin should make a deal.“

      The latest battlefield success of the Ukrainian army and the diplomatic success at the G7 show the political and the military leadership of Ukraine competently lead in their fields. The skies over Russia just got darker.

      https://x.com/…064765084089?s=20

      2 0
    • Kuba78  

      Díky diktátorovi #Trumpovi převzalo Ukrajina iniciativu ve válce proti Rusku a já vám přesně vysvětlím, jak k tomu došlo. Trump před půltořrokem ukončil veškerou vojenskou pomoc Ukrajině. Ačkoli ruští propagandisté tvrdili, že válka tím bude rozhodnuta během dvou týdnů, nestalo se tak. Ukrajina byla nucena vymyslet si vlastní alternativy k americké pomoci a udělala to následovně:

      • Dělostřelecké náboje & dělostřelecké systémy → Ukrajina nyní sama vyrábí 2,4 milionu nábojů a asi 500 moderních dělostřeleckých systémů ročně. To je dvojnásobek oproti celé Evropě.
      • Místo dělostřelectva přešla Ukrajina na FPV drony, z nichž letos podle odhadů vyrobí 7 milionů kusů.
      • HIMARS → Ty byly nahrazeny ukrajinskými středně doletovými drony, z nichž vyrábějí ročně stovky tisíc. Zejména drony FP 1 a 2 jsou velmi úspěšné.
      • ATACMS → Ukrajina nyní ve velkém vyrábí střely s vlastním pohonem, FP-5 Flamingo, které mají mnohem větší dosah, nesou mnohem větší náložení výbušnin a jsou mnohem levnější na výrobu. Ukrajina také pracuje na dvou různých balistických raketách, FP-7 a FP-9.
      • Systémy protivzdušné obrany krátkého dosahu → Ukrajina je první zemí, která úspěšně vyvinula interceptační drony a dokáže je vyrábět ve velkém, a tuto znalost nyní prodává dalším zemím. Jiné země, které už nežádají o pomoc USA, ale Ukrajinu.
      • Systémy protivzdušné obrany dlouhého dosahu → To je pro Ukrajinu nejtěžší, ale i na tom pracují. Ukrajina vyvíjí levnou alternativu k raketám Patriot a ty by měly jít do výroby v srpnu.

      Ukrajině bylo Trumpem vyčítáno, že nemají žádné karty. Kvůli tomu musela Ukrajina vyvinout všechny tyto technologie. To se jim podařilo a ještě v velmi krátkém čase. To je velmi působivé. To znovu dokazuje, že my v Evropě Ukrajinu potřebujeme. Kvůli jejich znalostem, zkušenostem, výrobě a bezpečnosti proti Rusku. Ten oranžový diktátor v zlatém domě nám totiž nepomůže.

      https://x.com/…714869788682?s=20

      10 1
      • dr nick riviera  

        To je tak, když na začátku dostaneš dvě dvojky a při dalším rozdávání ti k nim dojdou tři esa. S tím už se dá mířit docela vysoko:-)

        0 0
      • Esi  

        tak že teď vlastně začne trumpeta tlačit na Putina protože kromě toho že už rusáci nemají žádné karty tak jim začíná docházet i benzín a nafta :-)

        0 0
        • Tatut  

          Ja bych uvolnil sankce na ruskou ropu…. :D to by byla patová situace dodávali by sobe nebo za $$$ ven? :D

          0 0
    • Kuba78  

      Seznamte se, tohle je ukrajinský armádní eshop určený jednotkám na frontě. Za zničenou ruskou techniku dostávají body a za ty tady velitelé objednávají bezpilotní letouny, vyčkávací munici, FPV drony, rušičky, atd. Výrobci jim je dodají rovnou na frontu.

      https://x.com/…253161435207?s=20

      gamifikace války. Asi vlastně dost účinný systém, nutí to jednotky soutěžit mezi sebou, vykazovat reálné výsledky, pracovat na sobě.. a ničit co nejvíce sovětů, což je vlastně asi jediná možná diplomacie, které sověti opravdu rozumí a kterou opravdu respektují. Smlouva je pro ně cár papíru, ale zničené lány techniky a hory KIA vatniků jsou problém, který musí reálně respektovat a řešit.

      8 1
    • Kuba78  

      ještě k tématu, kdy sovětská fregata vypálila varovné výstřely proti britské lodi.

      seznamte se s tou hrozivou britskou lodí – malá plachetnice se dvěma penzisty na výletě.. která navíc viditelně uhnula z kurzu. Gerojové to předpokládám ale v moskvě prezentovali nejmíň tak, že málem potopili imperialistům letadlovou loď..

      https://www.bbc.com/…cevldxgklxko

      https://x.com/…665795879374?s=20

      Retired British couple Jane and Alan Kelvey spoke to BBC's Newsnight after coming into close contact with Russian frigate the Admiral Grigorovich on Tuesday morning.

      „They gave out five blasts on their horn, which means, have you seen us?“, explained Jane.

      „We immediately turned two degrees to port so that they could see we'd made a deliberate change, of course, which meant we had seen them,“ she added.

      The Russian Defence Ministry said the yacht had been on a „dangerous approach“ towards the warship, and its crew fired into its path with rifles after making several attempts to contact it over the radio and after launching warning flares.

      The Ministry of Defence has described the encounter as an „isolated incident“ and not linked to the seizure of a Russian shadow fleet tanker in the Channel on Sunday.

      4 0
      • bruco  

        Two degrees pri jachteni su rovnake 2 stupne ako v geometrii?

        0 0
        • Kuba78  

          asi. ale hlavně, co říká AI:

          Na otevřeném moři nebo na velkých vodních plochách slouží mírná změna kurzu o 2° (nebo o několik málo stupňů) jako optický signál pro ostatní lodě.Upozorňujete tím posádku blížící se lodi na to, že o sobě víte a měníte kurz za účelem bezpečného vyhnutí.

          ale v sovětském svazu asi holt nemaj soustavu SI, rychlost měří ve verstách a úhly se jim blbě převáděj na hony..

          3 0
          • bruco  

            Dik za vysvetlenie. Neviem predstavit, ze by som si taku malu zmenu vobec vsimol.

            0 0
      • Esi  

        čím hůř v rusku tím líp všude jinde, ještě by jim na moskevském letišti mohli trefit zásobník s palivem a bude od nich pokoj i na letních dovolených :-)

        6 0
        • vasek80  

          Jsem právě v Andalusii a ruštinu jsem tu neslyšel. Proto nejezdím třeba do Turecka. Řecko a Španělsko je čisté. Tedy od rusů.

          0 0
    • Ondraj  

      Front na benzín už taky mají plné sklady.

      6 0
      • gersa  

        Opět se vrací do doby reálného socialismu, kdy byly fronty úplně na všechno

        2 0
        • Ondraj  

          Putler vydá dekret, něco nařídí a všeho zase budou mít dost.

          1 0
    • Ondraj  

      Ohledně těch rafinerií, v russku v diskuzích se chlubili, že si teď postavili 20 nových nezničitelných podzemních.

      1 0
    • snas89  

      Uznávaná šéfka ruské centrální banky upadla v nemilost

      https://www.novinky.cz/…adu-40583582#…

      Presne tak Vlado! Po vzoru tatky Stalina!

      Kdyz uz se k tobe dostane, ze ti tece do bot, tak bys mel vsechny odborniky vyhodit (nejlip oknem) a nabrat spravne uvedomele alpinisty!

      Aneb s nima ke zlatemu rublu o krok blize!

      3 0
      • Kuba78  

        „Vyzdvihla přitom dvě novinky. Ta první dává vládě právo utrácet více, než stanoví zákon o rozpočtu, a to bez nutnosti schvalování a vkládání změn do tohoto zákona. Druhá ministerstvu financí umožňuje si na domácím trhu půjčovat tolik, kolik uzná za vhodné, aniž by se zabývalo zákonem stanoveným horním limitem státního dluhu.“

        toto se líbí uživateli Dlužena z Malhostovic a lajkoval to anonymní uživatel pod číslem „25085“.

        9 0
        • vasek80  

          Se u nás můžou učit…

          1 0
          • Kuba78  

            Kűndë Bärthä již jistě obdržela kopii a nyní pilně překládá návrh zákona z jazyka mordoru do něčeho páníčkovi srozumitelnějšího, například hornouherštiny nebo staroslověnštiny..

            4 1
      • StuntJ  

        Tak se už našla?

        0 0
    • snas89  

      Ruská ropná krize je den ode dne horší. Zastavit ji zřejmě může jen Kyjev

      https://www.seznamzpravy.cz/…edine-308747#…

      Zacne Zelensky vydavat povoleni k natankovani?:)

      7 0
    • snas89  

      „Víme, že máme problémy," přiznává ekonom Kremlu. Řekl, kolik zbývá peněz na válku

      https://zpravy.aktualne.cz/…45352c176fa/?…

      Igore, cajicek bys rad s cukrem?:)

      Naprosto v poradku a blouzneni podle me. Ekonomu maji plny sklady…

      …nez z nich udelaji mobiky:)

      1 0
      • Kuba78  

        „Víme, že máme problémy. A zatím nevidíme jasnou odpověď ze strany státu, jak je vyřešit. Říká se, že se na tom pracuje, že se zacelují díry. Ale celkovou strategii nevidíme, ani jasný plán, jak reagovat na rostoucí hrozby.“

        ale řešení je velice jednoduché a strategie a plán je znám již od dob říjnové revoluce. Člověk upozorní na problém? Není člověk, není problém. a ta díra se zacelí tím člověkem.. on už by ti to Felix vysvětlil..

        2 0
        • snas89  

          Ja bych teda logikou hocha vesnicke devecky si dovolil jeste jednu prizemni strategii:

          Stahnout svoje ozraly ****** ze statu, ktery jim nepatri.

          Pak by mozna nebylo potreba tolik penez na novy mobiky a rakety? A nedejboze…co kdyby treba zase nejaky penize sly zpet na kanalizaci a zdravotnictvi? Nebo…a to se uz asi rouham, nezbylo by pak treba i trochu penez na socialni sluzby?

          1 0
    • Kuba78  

      Válka na Ukrajině podle všeho přinesla další technologický milník, který ještě nedávno patřil spíše do světa sci-fi. Plně autonomní drony řízené umělou inteligencí měly poprvé v historii zabít vojáky bez jakéhokoli lidského zásahu během samotného útoku.

      https://www.novinky.cz/…sti-40583613

      1 1
      • liborg1982  

        Plus, úspěch při obraně před RUS.

        Minus, co až se rozhodnou, že lidi překáží.

        0 0
        • gersa  

          Vyřeší se spoustou problémů téhle planety

          Není člověk, není problém

          5 1
          • Cavendish  

            Skynet is comming

            0 0
          • Esi  

            přesně konečně bude bezemisní budoucnost :-) teda pro planetu

            0 0
          • vasek80  

            Myslíš že by mi pomohlo kdybych začal ai za odpovědi na mé stupidní otázky děkovat? Třeba by mě potom ten dron obletěl.

            0 0
            • snas89  

              Tim paradoxne zvysujes naklady a mohl bys tim jeho velicenstvo spis urazit.

              Doporucuje se nedekovat:)

              0 0
          • Radek Broz  

            Stejně v práci půl dne koukám, jak Claude někam kliká, takže se to tu bez nás asi obejde:)

            0 0
          • ememem1  

            Ja samozrejme.suh­lasim, je nas tu o par miliard viac jak treba, dolezite ovsem bude, aby nebol ten spravny clovek.

            0 1
      • Prasopes  

        „drony Terminator“, „Všechno, co uvidí, bude zabito.“ hmm, na tenhle okamžik možná jednou budeme vzpomínat jako „kdy se to vlastně všechno posralo?“:-)

        11 0
      • tigermoth  

        Do pytle, tohle je docela pandořina skříňka, jakože supr pro Ukrajinu, ale obávám se, že tohle bude den, kdy „to“ někdo použil poprvé, uvidíme, jak se to vyvine dál.

        Na druhou stranu je naivní myslet si, že americké a čínské zbrojní firmy nemají takovou technologii už dávno vytrénovanou a tipnu si, že i mnohem potentnější.

        2 0
        • Esi  

          Jo až AI začne ovládat strategické jaderné zbraně tak se toho obtížného parazita země konečně zbaví

          0 0
    • snas89  

      Rusové mají už jen jeden Orešnik, tvrdí analytici

      https://www.novinky.cz/…ici-40583612#…

      Mig nastup:)

      0 0
      • mech1  

        Že by dodrželi válečné pravidlo “Poslední pro sebe?”

        4 0
      • vasek80  

        Jako pokud by byly dvě garáže předělané na sklady spojené a navezli tam ten oresnik a nic dalšího se tam nevešlo, tak můžeme říkat že mají plné sklady oresniku.

        0 0
    • Radez  

      Rafinérka v Moskvě hit!

      https://www.novinky.cz/…ych-40583775#…

      12 0
      • Kuba78  

        Inu, dobří holubi se vracejí..

        4 0
      • Esi  

        ten kryt té nádrže se docela proletěl :-)

        3 0
        • Kuba78  

          pěkná výška, jen co je pravda. A jelikož soutěžní kategorie „hod tankovou věží do výšky“ poněkud uvadá s tím, jak se drasticky zredukoval počet sovětských závodníků, možná je načase zavést kategorii novou, „hod rafinerií do výšky“..

          6 0
        • Tatut  

          Spektakulární!

          0 0
        • StuntJ  

          ASi úspěšná obrana …

          0 0
        • Baba-Ji  

          a při tom si ho rusáci vyhodili do luftu nejspíš sami zbloudilou raketou PVO :)

          4 0
          • Toky  

            Za chvíľu bude PVO okolo Kremľu zostreľovať zblúdené raketky vystreľujúce z ruskej PVO okolo tej rafinérie v Moskve

            1 0
          • Cavendish  

            Přesně tak…první minula dron a druhá trefila nádrž :D

            1 0
            • Esi  

              tak že úspěšnost ruské PVO, asi Pancir-S1 je 50% :-)

              0 0
              • kofejn  

                Ona i ta co netrefila nakonec něco trefila, takže 100%!

                1 0
                • Esi  

                  škoda že se nevrátila a nevzala ten druhý zásobník, mohl to být takový synchronizovaný let těch deklů :-)

                  0 0
                • -b-n-x-  

                  Já tomu pořád nemůžu uvěřit. Že by ta raketa náhodně trefila zrovna takhle hezky.

                  Určitě ua ai propaganda

                  1 0
      • gersa  

        Přejeme dobré ráno a posíláme písnič

        https://www.youtube.com/watch?…

        0 0
      • samorost-sazavsky  

        hele vysvetlete mi jedno. Jaderna velmoc, ktera v doktrine, pokud vim, ma ze jestli ji nekdo jenom skrabne na vlastnim uzemi bude hazet bomby po celym svete.

        A nic. Me se to nejak nezda. Nebo ze by to vsem zucastnenym (Cina USA zejmena) takhle vyhovovalo a Put´ka ma fakt zakaz sahat na čudlík?

        0 0
        • Kuba78  

          a co by získal tím, když zmáčkne čudlík? nehledě na to, že on by ho zmáčknout nemohl, ani kdyby chtěl – nic jako čudlík neexistuje. existuje nějaký řetězec velení.. a opravdu by to všichni na konci kdo mají zmáčknout zmáčkli? a opravdu by, i kdyby se putin naprosto zbláznil, dovolili silovnici kolem, aby takový rozkaz vydal? oni nechtějí vládnout zahrabaní v bunkru spálené moskvě, oni chtělí sát prachy ze země otroků, dokud je tam co sát a přitom si vesele užívat po celém světě.

          ICBM už dávno nejsou ta nejsilnější zbraň. kombinace cyber-warfare, dronové armády a špičkové dezinformační sítě (kde mimochodem sověti opravdu jako v jediné disciplině excelují) je to, co je budoucnost válčení. a zde bohužel nakonec vyhraje čína.

          1 0
        • Tatut  

          Tak jestli jich mají 5 funkčních… a používají stejnou navigaci jako ořešniky tak asi by jim to nestačilo na celou Ukrajinu.

          0 0
          • Esi  

            Tak ona ta navigace u těch strategických s touto přesností celkem dostačuje, když dáš souřadnice středu Kyjeva tak to jestli to bouchne o kilometr vlevo nebo o kolimetr v pravo je celkem nepodstatné.

            Nic takového se ale nestane, to už putinovi čína dávno vysvětlila že to by bylo je opravdu poslední vystoupení. Čína potřebuje obchodovat a když bude půlka evropy zamořená radiací tak to čínskému obchodu moc neprospěje

            1 0
            • vasek80  

              Jenže posledně oresnik spadl na vlastní pozice stovky km od Kyjeva. To už tak jedno není.

              1 0
              • Esi  

                no v tomto případě je opravdu škoda že tam byla konvenční hlavice :-) těžko by rusáci mohli tvrdit že na ně Ukrajina poslal raketu s jadernou hlavicí :-)

                1 0
        • Georrge  

          To v doktríně fakt nemají :) to je výsledek desítek let výhrůžek, které ale nemají reálné základy. Mají v doktríně plno podmínek, mezi které patří i to, že musí být ohrožena existence ruského státu konvenčními zbraněmi. Pár plápolajících rafinérií opravdu neohrožuje existenci ruského státu.

          Navíc rusáci by se chytli do vlastní pasti. Pořád svým občanům namlouvají, jak je SVO super, jak vítězí a jak se denacifikace daří, a najednou by hrotili ohrožení existence ruska? To k sobě moc nesedí :)

          2 0
      • Mig_all  

        Nj tak sověti zkrátka přejdou na elektromobilitu rychleji.

        7 0
        • Ondraj  

          Tak ten byl fakt dobrej. :)

          Určitě na to bude stačit 1 dekret vůdce.

          5 0
          • Mig_all  

            Přesně tak, a do té doby budou jezdit na dřevolíh, víte kolik je v sovětském svazu dřeva?

            1 0
            • Esi  

              to si nejsem jistej jak se bude přímovstřikový motor tvářit na takové palivo :-)

              0 0
              • J1RKA  

                no to bude taky vtom dekretu preci :)

                5 0
              • Toky  

                Isto majú ešte plné sklady tých šlapacích Moskvičov.

                Fajn alternatíva aj na fizkuľturu.

                7 0
            • Ondraj  

              Nekonečně plné sklady jako všeho.

              Rozkážou stromům, aby se přeměnily na bilolíh.

              0 1
            • kejda  

              To se nedá jen tak lehce říct, kolik. Sovětský svaz už totiž neexistuje

              0 1
      • Radez  

        Ještě nějaký nervózní video z Mockby!

        https://youtu.be/uISEwkHTEhc?…

        6 0
        • Esi  

          vypadá to že tam bude taky pršet ropa

          0 0
        • pluto  

          A není to ra ta ta ta ta ta trochu pomalý? Nemělo by být ratatatatatatatat?

          0 0
          • vasek80  

            A nepřekročili Ukrajinci náhodou nějakou červenou linii?

            4 0
            • Cavendish  

              Nééééé :) a nebo možná malinko. A to jen pomocí dronů. Co se bude dít, až přiletí slušná raketa?

              0 0
              • pluto  

                Jak mohou něco překročit, když se brání a bojují za vlastní přežití? Oni nemají žádné linie, oni mají ruSSákem narušené svoje hranice. :)

                0 0
            • pluto  

              Jak mohou něco překročit, když se brání a bojují za vlastní přežití? Oni nemají žádné linie, oni mají ruSSákem narušené svoje hranice. :)

              0 0
        • Cavendish  

          Hustý :) Vladimir Solovjov mlčí, neví co na to říct. Moskva hoří, rusové pláčou do videí a ukrajinci si z rafinérií dál dělají trhací kalendář :D Aneb…za 3 dny v Kyjevě :)

          Ukrajině se konečně povedlo to, co bylo potřeba už dlouho. Převést válku do Ruska tak, aby ji viděli i obyčejní lidé v Moskvě :)

          18 0
          • vasek80  

            A hlavně že netrpí žádní lidé.

            5 1
            • Esi  

              No je jen otázka jakou adekvátní oplatu předvedou rusáci, jestli to bude nějaký historicky církevní objekt, nemocnice a nebo mateřská školka.

              Každopádně tohle je hodně slušné ponížení putina a té jeho válečné bandy

              3 0
              • kejda  

                Podle všeho nemají na nějakou odplatu už ani odvahu… Ani sklad plný odvahy.

                1 0
                • -b-n-x-  

                  No, pořád mají ty atomovky

                  0 0
                  • Cavendish  

                    Ty jim jsou reálně úplně k ničemu :)

                    2 1
                  • Esi  

                    ale ani oni sami netuší jestli funkční a použít si je nedovolí, je to jen velmi drahý způsob poměřování pindíků mezi USA, Ruskem a Čínou. Jak padlo v jednom filmu, nebojím se toho kdo míá stovky jaderných hlavic, bojím se toho kdo shání jen jednu :-)

                    4 0
                    • Kuba78  

                      jestli někdo mimo sovětský svaz tuší, jak je to doopravdy se sovětskými hlavicemi a hlavně s ICBM raketami, tak je to jedině SBU.

                      krom to, že SBU má samozřejmě nejlepší prostředky jak infiltrovat do sovětských struktur, tak netřeba zapomínat na to, že v zásadě veškerý sovětský balistický jaderný arzenál byl vyvinut a vyroben v ukrajinských továrnách a ukrajina jim do roku 2014 tyto servisovala. Nadto samozřejmě spousta ukrajinských armádních důstojníku kdysi sloužila v sovětské armádě takže mají i detailní znalost toho, jaký je systém velení a systém odpalování.

                      odkáži na jeden 8 let starý článek, kde je to celkem dobře popsáno a silně pochybuju, že se něco na sovětské straně od té doby změnilo, maximálně k horšímu. Jak dopadají snahy mordoru vyvíjet ICBM vlastními silami je možno spatřit kupříkladu kus od kyjeva v jedné, nyní již podsklepené, garáži – ano, ořešník není nic jiného, než zkrácená ICBM.

                      https://www.armadninoviny.cz/…-valkou.html

                      2 0
                      • Tatut  

                        Ten článek jsem si mel přečíst uz v roce 2021 a byl bych mnohem klidnější.

                        0 0
                      • MichalOld  

                        Mě na tom článku zaujalo tohle: Ruské letectvo může nasadit 65 strategických bombardérů Tu-160, Tu-95MS a Tu-22M3

                        To byl stav v 03/2018. Jaký je stav asi dnes :))) Super!

                        2 0
                    • Nitroglycerin  

                      To je snad z filmu Písmejkr s Džordžem Klůnym:-)

                      Akorát už nevím, jestli to říkal on a nebo Nicol Kidman co s ním hrála v hlavních rolích. Budu si muset někdy pustit, docela se mi film líbil

                      1 0
                    • Radek Broz  

                      To je podle mě úplně bezpředmětný řešit – i kdyby jim jich fungovalo jen 10%, tak je to blbý. Takže jestli jim jich realisticky 20–30% selže, je dost jedno.

                      Na druhou stranu bych se toho vůbec nebál – riziko, že budou rusáci bombardovat Londýn, pokud třeba začneme vynucovat nezletovou zónu nad celou UA, je v tuhle chvíli malý a melo by se to udělat.

                      0 0
                      • vasek80  

                        Aby za chvíli nežádalo rusko o pomoc při vyhlášení bezletové zóny nad moskvou.

                        1 0
                      • t29  

                        Nebydlí náhodou v Londýně ta putinova dcera nebo někdo podobný?

                        1 0
                        • Esi  

                          Z jejich politických špiček asi nejen ona a nejen v Londýně :-)

                          0 0
                        • Lišák  

                          Putinova dcera, nebo Stalinův syn – když jde o matičku Rus, tak z hrušky dolů!

                          0 0
          • Esi  

            Teď to bude opravdu třídenní speciální vojenská operace a za 3 dny budou rusáci v moskvě chodit pešky, ještě by to k těm rafineriím chtělo nějaké elektrické rozvodny a případně elektrárnu aby mohli chodit pěšky a po tmě

            2 0
        • Radez  

          .

          9 0
      • krysarr  

        Welcum :)

        10 0
      • hovado_cz  

        Tak toto mi odpáliolo dekel

        1 0
      • gersa  

        V EU by se to stát nemohlo

        11 0
      • gersa  

        popojedem

        2 0
    • Ondraj  

      Budeme podnikat rozsáhlé útoky na Ukrajině, řekl Lavrov po úderu na Moskvu

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_bro

      Teď to teprve rozjedou.

      2 1
      • AussigBiker  

        Kdyz nakrajej posledni oresnik na tisic kusu ve skladu, tak jich budou mit o tisic vis. No problem. Doufam, ze to nebude tak horky.

        1 0
      • vasek80  

        Neměli bychom nasvítit Evropské dominanty do ruských barev? Oh wait

        0 0
      • liborg1982  

        Tvl, nekecej.

        0 0
    • Ondraj  

      Z „Hovoří Moskva“ to zkrátili na"Hoří Moskva". :) zdroj idnes

      16 0
    • StuntJ  

      Dvojník se dnes nepovedl:

      Happy Putin at a summit in Kazan, Russia.

      Earlier, reports appeared that he wasn't informed about the attack on Moscow.

      https://x.com/…201095184839?s=20

      0 0
      • krysarr  

        To fakt musi byt Nyvlt, neverim tomu, ze by bunkrdedek takhle vylezl primo mezi lidi

        0 0
    • vasek80  

      Na FB na mě vyskočilo video na kterém je podle všeho vidět jak ten spektakulární zásah zásobníku v Moskvě způsobila vlastní pvo. Podle všeho krásný vlastní gól.

      https://www.facebook.com/…/1LgZAa6kB9/

      16 0
      • Kuba78  

        Vzal bych to byt moskvany pozitivne, minimalne tim putin ukazal ze sovetska pvo existuje. Sice prvni strela minula a druha trefila vlastni cil, ale aspon existuji :-)

        3 0
      • Radek Broz  

        Musím říct, že už jsem to viděl vybouchnout minimálně 30×, což z toho asi dělá materiál, kterej mě o moskvě kdy nejvíc zajímal:)

        9 1
      • Ondraj  

        Nebyl čas se ptát, kdo je kdo, prostě dvě dávky.

        2 0
    • Kuba78  

      Ukrajinci zajali na frontě pravnuka sovětského vůdce Leonida Brežněva

      Pravnuk sovětského vůdce Leonida Brežněva bojoval na straně Ruska ve válce na Ukrajině a podle telegramového kanálu Baza padl do ukrajinského zajetí. Ukrajinská strana tuto informaci zatím oficiálně nepotvrdila.

      Pětačtyřicetiletý Anton Milajev se do takzvané speciální vojenské operace, jak se v Rusku oficiálně nazývá invaze na Ukrajinu, zapojil loni na podzim a působil u ženistů. Už v listopadu s ním ale jeho příbuzní ztratili kontakt.

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…ranicni_ijan

      3 0
      • Janes  

        Kua, dyk dezoláti furt vyřvávají, jaký byl Brežněv Ukrajinec.

        2 0
    • jIrI___  

      Lego edice pro vštěpení toho správného názoru děckám.

      5 2
    • snas89  

      „Až teď chápu Kyjev.“ Moskvané popisují své setkání s válkou

      https://www.seznamzpravy.cz/…alkou-308953#…

      No vida. Svita ba lepsi casy!

      Ted treba jeste co by bylo treba, ze cizi (a vlastne ani ty domaci) zensky se neznasilnujou, ne opravdu znamena ne a ze pracky a hajzly se taky nekradou?:)

      0 0
      • -b-n-x-  

        Pokud se někdo v Rusku takto opravdu vyjádřil, myslím že už jede vlakem směr na východ.

        1 0
    • ememem1  

      jo same „dobre“ spravy…asi je nacase rozlisovat realitu od toho co sa nam prisnilo ze by sme chceli…

      Costa kontaktoval Rusko za chrbtom štátov EÚ

      Poľský prezident sa rozhodol odobrať Zelenskému najvyššie poľské vyznamenanie

      0 4
      • Kuba78  

        Costa je portugalskej komunista a synek z komančské rodiny..

        jako netřeba si nic nalhávat, vrcholné orgány EU jsou prolezlé tímto tímto levičáckým morem už od šedesátých let. A portugalsko, stejně jako některé další státy, je přímo jejich líheň – Costa je José Manuel Barroso v bledě modrém.. Kariérní úředníci, vzešlí z prominentních rodin, kteří trávili mládí na studiích politologie fantazírováním jestli je lepší maoismus, trockismus, marxismus nebo stalinismus v bezpečí západních kaváren, vybaveni toliko znalostmi ze sovětského tisku a učebnic marxismu-leninismu..

        Proto lidi z východní části evropy velmi často si nerozumí s těmito západními politiky – západ má růžové brýle teoretického komunismu, my máme reálnou zkušenost.

        V ideálním světě bychom měli celé úřednické vedení EU rozprášit a naklonovat tam všude trojici Kalas-Sikorski-Pavel.. nebo vzkřísit z hrobu Železnou Margareth.

        1 2
    • vasek80  

      Mě napadla úsměvná myšlenka. Kolik že si to Chujlo nechal okolo své dači rozmístit Pancirů? Jako jeden přelet dronem nad chatou a pvo se postará o zbytek. Jaká ironie že se musí dement bát více své pvo než nepřátelských dro­nů.

      4 0
      • t29  

        Bát se vlastních lidí víc než nepřátel je takové ruské.

        13 0
    • Kuba78  

      Babiš chce, aby evropské státy Ukrajině financovaly nákup letounů L-39NG Skyfox

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…_domaci_vank

      takže soudruh bureš od „chcimír“ posun k „chcidátukraji­něstíhačky“. a co na to našelidi? proč by měla ukrajina mít české stíhačky a české samoživitelky žádnou stíhačku nedostanou? není náhodou dodávání stíhaček prodlužování války? kampáááň..

      4 2
      • MichalOld  

        No, není to „chcidátukraji­něstíhačky“, ale „chciprodatukra­jiněstíhačky“, a budou z toho peníze pro našelidi.

        1 1
        • gersa  

          To rozhodně nebudou Aero není v českých rukou

          1 0
        • Kuba78  

          Aero patří většinově maďarům, takže z toho budou mít prachy maďarskýlidi.

          asi ten nápad pochází od paní Kunde..

          8 0
      • Mig_all  

        To byl jen výkop, teď si počká na průzkum co na to čaulidi a podle toho se jako obvykle zařídí.

        8 0
        • vasek80  

          A bude z toho chceme aby EU zaplatila odškodné našimlidem které ožebračila Fialova vláda.

          2 1
      • Georrge  

        Matky samoživitelky žádné stíhačky nepotřebují, protože jsou často samy o sobě solidní stíhačky.

        8 1
    • Lišák  

      Úplně jiný Putin. Za všechny problémy si může Rusko samo, hlásá na starém videu

      https://www.novinky.cz/…ysi-40497844

      0 0
    • Radez  

      Rafinérka na Sibiři hit!

      7 0
      • krysarr  

        ta fotka je ale z Moskvy a v ty Tumani ci kde to bylo se to udajne moc nepovedlo…

        0 2
      • Kuba78  

        Málo! Nepřestávat, dokud hordy hladových orků nepotáhnou pěšky přes most do mordoru..

        4 0
        • vasek80  

          To musí být skvělá dovolená. Přijedeš autem a chceš si užít nějaký ten nový hotel a pláž. Jak se blíží odjezd, tak ubývá jídla a zjišťuješ, že těch 20 litrů co sis natankoval po dni ve frontě ti na odjezd nevystačí. Pobyt prodloužit můžeš, protože nikdo další nepřijede, ale občas neteče voda, občas nejde elektřina a jídla v bufetu a obchodech také ubývá.

          4 0
          • Kuba78  

            Inu, kdyz jezdi na dovolenou do valecne zony.. jeden by rekl, ze takovy veci dela jen idiot, ale budiz… vyssi level uz by snad bylo jen to, kdyby nekdo na ten krym poslal treba vlastni dusevne nemocne dite na ozdravny pobyt, ze..

            PS nezapomen, ze i na krymu jsou misty tak bohati, ze turiste si mohou uzit na plazi naftove lazne a vecer prijemny ropny destik..

            4 0
    • gersa  

      Nový Apple pro russky trh

      https://x.com/…276742459416?s=46

      5 0
    • Kuba78  

      Neděle. Zelenský poslal Nawrockému Řád Bílého orla zpátky prostřednictvím služby „Nova Pošta“ a později napsal: „Pokud se má za to, že tento výjimečný symbol může zůstat Kateřině II., Benitu Mussolinimu a Gerhardu Schröderovi, pak my na Ukrajině o tom nebudeme diskutovat. Ukrajina je vděčná polskému národu za jeho podporu a spolupráci, která hraje významnou roli v boji za naši i vaši nezávislost na Rusku. Ukrajina nikdy nezapomíná na solidaritu a ví, že spolupráce mezi státy a národy v našem regionu je jednou z hmatatelných záruk bezpečnosti jak pro Ukrajince, tak pro každý sousední stát. Ukrajina se bude i nadále bránit v této válce, kterou rozpoutalo Rusko, a my rozhodně dosáhneme důstojného míru.“ Bývalí prezidenti Leonid Kučma, Viktor Juščenko i Petro Porošenko se v reakci na krok polského prezidenta rozhodli vzdát svých titulů, aby vyjádřili Zelenskému solidaritu. A také se děje tohle:

      • Zelenský: „Máme přehled o všech továrnách v Bělorusku, které pracují pro Rusko a pro jeho válku. Každý podnik, který dodává součástky pro ruské zbraně – pro obrněná vozidla, pro raketové systémy, stejně jako každý podnik, který dodává Rusku palivo, vtahuje Bělorusko do války. Ukrajina to nechce a varovali jsme de facto vedení Běloruska, které má na tento vývoj vliv.“
      • V oblasti Krymského mostu provedly Ukrajinci úspěšné údery proti vojenské logistice a ropnému průmyslu včetně námořních tras pro dodávky paliva a ropného skladu v Kerči. Zasaženy byly také čtyři radarové stanice systémů S-400 a dva systémy „Pantsir“, které byly umístěny přímo na mostě.
      • Velká Británie otestovala zbraně s dlouhým doletem, které by měly být dodány na Ukrajinu. Tyto systémy údajně nesou bojovou hlavici o hmotnosti přibližně 250 kg, dosahují rychlosti přes 370 mil za hodinu a jsou schopny zasáhnout cíle ve vzdálenosti kolem 480 km.
      • Jedním z ruských vojáků, kteří se v dubnu u Antonivského mostu dobrovolně vzdali ukrajinské 34. námořní brigádě a za to později v zajetí dostali jídlo z McDonald's, se ukázal být Anton Milajev, pravnuk bývalého sovětského vůdce Leonida Brežněva.
      • Dnes ráno došlo k výpadku elektřiny ve velké části okupovaného Krymu – v Sevastopolu, Alušte, Krasnoperekopsku, Jaltě, Armjansku a nyní i v Džankoj. V určitém okamžiku bylo bez elektřiny 68 % Sevastopolu.
      • Rusové instalují v Moskvě systémy protivzdušné obrany na střechy obytných domů. Paradoxně tím z takových domů dělají legitimní cíle pro ukrajinské vojenské údery.
      • Trajektová doprava přes Kerčský průliv byla pozastavena na dobu neurčitou. Řidičům se doporučuje, aby na poloostrov cestovali po pozemní trase.
      • Při ruských náletech na území Ukrajiny za poslední den zahynulo 11 lidí a 91 bylo zraněno.

      https://dnesnaukrajine.cz/?…

      8 0
    • Radez  

      Zatím žádný doutnající video, asi všechno sověti sestřelili :-)

      V případným dalším vlákně by mohla být anketní otázka, jestli dojdou taky k Sašovi ze sousední země na návštěvu :-). Ten si myslím, že má vlhko ve slipech.

      0 0
      • Kuba78  

        myslím, že zelenský dal sašovi týden. těžko říct, jestli by do běloruska udeřil či ne. saša se zoufale brání tomu zapojit se do války, ale reagovat na zjevný útok ukrajiny by bylo něco jiného než zaútočit jako první.

        spíše se domnívám, že je už v běhu nějaká akce „běloruských partyzánských jednotek“, sašovi vyletí nějaké ty sovětské herberky do vzduchu, ale UA se k tomu oficiálně nepřihlásí, bude to nějaká ta „běloruská osvobozenecká armáda“.

        2 0
      • Tatut  

        Saša čeká na noty z Kremlu.

        0 0
        • Toky  

          A tých má rus plné sklady.

          0 0
        • Esi  

          Saša by si měl hlavně najít nějaký hezké místo na hřbitově s výhledem, už ho bude brzo potřebovat, jen se zatím neví jestli to bude čaj od kámoše vladimíra, provaz od vlastních a nebo dron od ukrajinců

          4 0
          • Tatut  

            konec Putina by mohl způsobit euromajdan i v Bělorusku. Uvidíme jak silná je tam sasova moc. Belorusove snad nejsou takoví pomatenci jako russaci.

            3 0
            • AussigBiker  

              Nejspis nejsou, kdyz nedavno protestovali, tak tam Rusko poslalo tanky na dovolenou a na cviceni, ci co.

              0 0
              • Kuba78  

                to bylo 2020–21.

                při dnešní situaci by putinovo tankové vojsko mohlo poslat tak maximálně ostrou petici. Nebo Armaty..

                0 0
    • jIrI___  

      To špatně skončí. Zelenskyj se ostře pustil do polského prezidenta

      „Z podněcování nenávisti nařkl polského prezidenta Karola Nawrockého jeho ukrajinský protějšek Volodymyr Zelenskyj. Varoval přitom, že takové počínání neskončí dobře. “

      Že by pan Zelensky zase plánoval poslat nějaké drony do Polska, tentokrát už i s náložemi? :O

      0 15
      • Georrge  

        Njn, to je problém evropy, skoro každý stát má nějak pochroumanou historii s někým jiným a pořád se přes to neumíme přenést. Naši chlastenci nadávají na Banderu a vůbec si neuvědomují, že i my máme dost kontroverzních osobností z historie, které u nás adorujeme a přitom za hranicemi jsou tyto osoby vnímány úplně jinak. Myslíme si, že třeba Beneš, Žižka (a husiti obecně), Masaryk atd. byli super, přitom v zahraničí se kvůli těmto osobám na nás dívají přes prsty. A tak to má každý stát.

        4 0
        • liborg1982  

          Jj, i my máme u hrobu neznámého vojína ve Varšavě zářez.

          Takový gen. Šnejdárek v Polsku nezní úplně nejlépe.

          1 0
        • tigermoth  

          Říkám to furt, husiti to byl regulérní ISIS.

          9 0
          • dr nick riviera  

            Ale v jiné době.

            0 0
            • liborg1982  

              V jiné době. Husitské války 1419–1434. Podle islámského kalendáře je rok 1448.

              1 0
            • vaclaw  

              Ale i v tý jiný době to byla prasárna, akorát o něco častější, než dneska. I když i to je možná trochu otázka.

              0 0
              • Melvin  

                Tak my jsme se za tu dobu posunuli, zatím co některé muslimské země žijí někde ve středověku. Nebo se minimálně snaží o návrat.

                1 2
                • vaclaw  

                  No já mám trochu pocit, že se momentálně snažíme dostat zase trochu nazpátek, aspoň do sedmdesátek 20. století.

                  0 0
      • snas89  

        Jiri netrol:)

        Jinak prijemny to neni a vztahum to rozvodne nepomuze.

        0 0
        • Toky  

          Mňa prekvapila v tom článku Zelenského zmienka o darčeku od Nawrockého, ktorý dostal pri jeho prvej návšteve poľského prezidenta vo Varšave. Knihy o volyňskom masakri poľských civilistov ukrajinskými nacionalistami. OK, nevidím celý kontext – ale ja by som to na Zelenského mieste chápal trochu ako podpichnutie, ne že ne.

          5 0
          • Cavendish  

            Tak jestli dal Nawrocký Zelenskýmu takový dárek, tak to se nedivím. To je absolutně nemístný :)

            To je jako by německý kancléř dal nějakýmu židovi knihu o holokaustu

            1 0
    • StuntJ  

      Doma bude Pávek,velké vítězství Dezo bloku!

      Rozhodnuto. Vláda s Pavlem na summitu NATO nepočítá

      https://www.novinky.cz/…ita-40584417

      2 0
      • Janes  

        Právě rozhodli o jeho znovuzvolení.

        5 0
        • StuntJ  

          No to snad ne, já bych chtěl na Hradě Konečnou, když cirkus, tak pořádnej!

          0 1
          • Esi  

            Jako já jsem pro každou srandu, ale že by jsme museli mít ve světě takovou ostudu jako že bude na hradě ta rudá samice od prasete, to snad zase není potřeba. On stačí micinka jako ministr zahraničí a pitomio jako předseda sněmovny, to si myslím že na to aby nás v evropě považovali za idioty to bohatě stačí,

            8 0
            • -b-n-x-  

              Já vůbec nechápu co je na tom humorneho nebo cirkusového.

              Stejně jako bych nechápal srandu kdyby mě někdo okrádal, nebo zabíjel.

              0 0
              • StuntJ  

                Huh? srovnávat většinově demokraticky zvolenou vládu s vraždou a krádeží? CO?

                0 2
                • -b-n-x-  

                  Však I zloděje a vrahy si lze zvolit demokraticky.

                  Dokonce zlé jazyky by mohly říct, že v demokraticky zvolené vládě jsou vždycky zloději.

                  No a vrahové, to je akorát vyšší level. Zrovna soudružka Konečná zastává pozice takového směru.

                  3 0
      • AussigBiker  

        Paroubek na FB hyka nadsenim.

        1 0
    • Esi  

      Ukrajinci zasáhli závod na polovodiče ve Voroněži

      https://tv.idnes.cz/…idnestv_anka

      Mrzuté :-)

      Gratulace slušná trefa

      7 1
    • snas89  

      Po zásahu komunikačního centra u Moskvy roste napětí. Svět čeká na ruskou reakci. Ve hře je i jaderný útok

      https://www.armyweb.cz/…jaderny-utok?…

      1 1
    • snas89  

      Krym hoří. V noci útočily ukrajinské drony

      https://www.novinky.cz/…avy-40584502#…

      7 0
    • snas89  

      Vypadněte z našeho území, než bude pozdě, varoval ukrajinský velvyslanec při OSN Rusko

      https://www.novinky.cz/…sko-40584529

      :))

      5 0
    • AussigBiker  

      Jak zpiva Ota (Klempir) v jedny pinicce JARů: Bum bum, frázuj to… tak jen houst. Uvidime, co z toho bude.

      Masivní exploze na Krymu. Na Kerčském mostě zastavili dopravu

      2 0
    • snas89  

      „Ukrajina útočí na civilisty.“ Putin vysvětlil, proč se nechce setkat se Zelenským

      https://www.novinky.cz/…kym-40584620#…

      Chucpe

      2 0
      • liborg1982  

        Opět si musíme uvědomit, že to není informace pro nás, ale pro ruské publikum.

        7 0
    • Radez  

      Železniční most hit!

      https://youtu.be/a7C_C46Lw2U?…

      Tady mi přijde zajímavý, že ten most první hitla nějaká raketa a jak tam říká, tak je možný že byla z dronu. To kdyby byla pravda, tak to si myslím, že by byl solidní gamechanger, ne pro tyhle statický stavby, ale pro frontu, že by tím sověty dokázali likvidovat s větší rychlostí a přesností a konečně frontu rozpohybovat směr sajuz.

      2 0
      • AussigBiker  

        Nekdo tu daval odkaz, ze UA ma drony, co nesou asi nejaky mini strely/raketky.

        0 0
      • kejda  

        S tou střelou nevím, ale klidně, navádění? Jak?

        Klouzavou bombu tenhle druh neunese.

        0 0
        • Radez  

          Právě moc tomu nevěřím, kdyby to byla pravda, tak za chvílu sověti brzdijou t34 na ručku u kremlu:-)

          0 0
        • Vita P.  

          navádění je asi to poslední. Třeba laserový značkovač na jiném dronu

          0 0
    • Radez  

      Dobrý popis aktuální situace plus kompilace nějakých hitů, jako sovětských rušiček, nebo sověta, co jde přikládat na hořící dron a ten překvapivě bouchne :-). Plus teda popis výbavy, co sověti fasujou. Ty elektromotorky sou hodně dobrý a vyřeší problém s nedostatkem ropy.

      https://youtu.be/_mCZ29q3lpM?…

      0 0
    • gersa  

      A zase jsou o krok před námi

      V russku rozdávají benzin zadarmo, ale nikdo ho nechce

      https://x.com/…970867581148?s=46

      4 0
      • Melvin  

        Nejenom, že je zadarmo, ale dokonce ani není třeba zastavovat u stojanu. Stačí jenom projet kolem a pokračovat dál.

        4 0
        • liborg1982  

          Ve slově „projít“ máš překlep (nebo automatická oprava), projet (možná na kole). :-)

          0 0
        • Mirec.K  

          Tak, a teraz sa nám budú smiať rovnako, ako sa tankovači smejú nabíjačom…

          0 0
    • Peslezedirou  

      Na Krymu je před prázdninami horko.Ukrajina devastuje na Krymu logistiku

      1 0
      • StuntJ  

        Logistiky jsou plné sklady a nic se nemění ......

        2 0
        • vasek80  

          Ale také mají plné sklady přijíždějících turistů, kteří netuší jaká situace na Krymu je, protože o tom média nemluví…

          0 0
          • J1RKA  

            situace tam musi bejt idealni, protoze zadni turisti odtamtud neodjizdi, jak by napsal migaall

            4 0
            • Kuba78  

              prostě bombová dovolená..

              4 0
            • tigermoth  

              Nastává evidentně situace podobná cimrmanovu důlnímu výtahu, kdy se v dole začali havíři hromadit.

              0 0
    • gersa  

      Vředem tohoto světa je Mordor

      https://x.com/…165181591752

      This is barbarism. Not war.

      russian fascists have once again beheaded a Ukrainian soldier and proudly published it themselves.

      Not an army. A gang of sadists.

      Not an exception. A pattern.

      How many more severed heads does the world need before it acts?

      0 0
    • gersa  

      Karma is bitch ;)

      https://x.com/…7836/video/1?s=46

      8 0
    • snas89  

      Bělorusko vypnulo zesilovače dronů, oznámil Zelenskyj

      https://www.novinky.cz/…kyj-40584889#…

      7 0
      • mr.garisson  

        Tak to vypadá, že ten smrdutý skunk už se chujla nebojí a dělá vše pro záchranu svojí pr-dele. :D

        3 0
      • Kuba78  

        no vida. tak zdá se, že není potřeba ani partyzánů. prostě zelenský oznámí sašovi požadavek, ze slušnosti dá termín a saša sklapne podpatky a ještě se zelenskému omluví.. tohle vypadá, že tady má někdo opravdu silné karty :-) arméni už taky putina poslali do ******.. je otázkou času, kdy moldávie požádá oficiálně ukrajinu o „speciální policejní operaci pro zajištění bezpečnosti moldavských občanů v regionu podněstří“. Pro ukrajinskou armádu bude nějakých osamocených tisíc sovětských vojáků víkendová jednohubka.. a putin s tím udělá tak akorát prd.

        výborný komentář:

        "

        Miroslav Vlček

        Všimněte si, že Zelenskyj neříká, nevyhrožuje, že půjde osvobodit utlačované spoluobčany, ale řekne: „Pokud to nevypnete, rozbijeme to.“ Kdo je tady chlap a kdo sketa, skřet nebo něco podobného?

        Prosil bych reakce od proruských švabů chcimirů a jejich kamošů. Děkuji."

        1 0
    • snas89  

      Bez vysvětlení řekli ne. Moskva si stěžuje, že bruselský deník odmítl publikovat článek Lavrova

      https://www.novinky.cz/…ova-40584703#…

      Takove male medialni mrzenicko.

      Me teda spis prekvapuje, proc vybec tyhle zzmrdy pozyvaji na interview.

      4 0
      • Esi  

        Možná kdyby ten kripl v tom rozhovoru řekl že SVO byl od začátku omyl, že na ukrajině páchají ruští vojáci válečné zločiny a rusko je teroristický režim a je nurné aby se stáhli zpět na své území a zaplatí způsobené škody na infrastruktuře a civilním obyvatelstvu, tak by jim ten článek normálně otiskli :-)

        1 0
      • Kuba78  

        mohli ho zveřejnit s tím, že pod každou větou plnou lží (tedy v zásadě každou snad kromě datumu v podpisu) by byl rámeček, kde by „Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru“ vysvětlila realitu.. a celé to dát do přílohy „nedělní revue pro zasmání“

        3 0
        • vasek80  

          Pokud mají rubriku jako třeba Divoký kačer, tak by to ani nemuseli upravovat.

          1 0
        • mech1  

          Z toho by muselo být zvláštní vydání, nebo by v normálním denním tištěném vydání nezbylo místo na ostatní zpravodajství.

          0 0
    • Kuba78  

      Ukrajinci se útoky snaží destabilizovat ruskou společnost, prohlásil Putin

      https://www.idnes.cz/…hranicni_dtt

      tady by někdo měl dostat nobelovu medajli za první misto v závodě bystrosti.. zase trochu posun od „tři dny kyjev“ přes „moskvu ubráníme“ po „sice ji neubráníme, ale zachovejte klid a semkněte se“..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.