• snas89

    Pokračování předchozího vlákna:

    https://www.bike-forum.cz/…-s-ruskem-82

    Držte se tématu. Hlavně v poslední době odbíháte k obecným politickým tématům. Prosím, s mírou.

    Buďte slušní a neurážejte se. Trolové budou blokováni.

    Trol pro toto vlákno: konzistentní proruský přístup, komunikace ruského narativu (např. fašistická ukrajina, hajlující Azov, nepracující ukrajinci – kradou práci, relativizace, whataboutismus).

    Připomínám, že svoboda slova není o tom, že můžete bez postihu šířit ruskou propagandu, lživé informace a plevelit vlákno nesmysly, který akorát přitahujou pozornost k jejich autorům.

    Tento konflikt JE černobílý a zároveň uznáváme, že národ ne a ani Ukrajinci nejsou bez chyb.

    Rusko okupuje území Ukrajiny, zabíjí a znásilňuje civilisty, včetně dětí.

    Opakovaně se ukazuje, že Rusko nedodržuje žádné dohody, lže, manipuluje, porušuje lidská práva.

    Nehodlám zde tolerovat podporování a omlouvání tohoto morálního odpadu.

    0 4
    • snas89  

      Ztraceni v překladu: Hloupá chyba, která prozradila novou elitní jednotku Ruské federace

      Super zajímavý podcast, 2 díly. Doporučuju.

      https://www.mujrozhlas.cz/…dnotku-ruske

      0 0
      • vasek80  

        Nečekal jsem že se dozvím jak se dostali k datům z Translatoru. To jako sledovali toho rusa a zkusili na soud jestli jim uvolní přístup k jeho drobkům na serverech Google a tam něco vyhrabali. Tohle je trochu k neuvěření. Jako rusům naivitu a blbost věřím, ale že až takle blbý špioni to jsou.

        0 0
        • snas89  

          Myslim, ze nsa/fbi maji pristup k tem datum obecne.

          Navic, ted co trumpeta po doge uvolnil ruce pro palantir…

          2 0
          • vasek80  

            Asi bych to nějak tak očekával. Že vše co ai během chatů vyhodnotí jako vhodné pro CIA, tak se jim reportuje. Oficiální vyjádření bylo takové naivní.

            0 0
    • StuntJ  

      Add anketa, vzhledem k tomu že i největší kritik a podporovatel vlády Vávra už mění svoji neziskovku na jinou formu .....

      Vávrova neziskovka se po kritice v médiích zaregistrovala jako lobbista

      https://www.novinky.cz/…sta-40569963

      3 0
    • Kuba78  

      Ruští představitelé už podruhé během týdne odmítli možnost nové mobilizace. Reagují tak na varování finského prezidenta Alexandera Stubba, podle nějž má Rusko problém doplňovat armádu kvůli válce na Ukrajině. Podobná ujištění přitom předcházela i zatím poslednímu velkému kolu mobilizace v roce 2022.

      https://www.forum24.cz/…a-mobilizace?…

      3 0
      • vasek80  

        Tak ona opravdu bude ta jarní ofenzíva poslední jak tvrdí odborníci na CNN prima… Migu?

        3 0
        • Kuba78  

          je jaro, pole se musí pohnojit.

          5 0
          • Mig_all  

            To jiste musi, ale co kdyz soveti tentokrat frontu nahodou prorazi? Zacnou proudit do dalsich ukrajinskych oblasti jako kdyz je v lodi dira a do zimy je po ukrajine. Ukrajina je zcela sama a nejaka ukrajina od uzhorodu dal uz absolutne vubec nikoho nezajima.

            0 5
            • Kuba78  

              Ukrajina není sama. to, že tu švábi typu viktor nebo hranol blokují pomoc na EU úrovni neznamená, že žádná neproudí. a v dost věcech je už samostatná.

              letos bude produkce cca 7 milionů dronů (19k dronů denně). Produkují už i vlastní střely středního doletu. Sověti opakovaně prokazují, že někam proniknout a někde se udržet jsou dvě různé věci. Nemají techniku na to, aby udělali nějaký blitzkrieg průnik ala guderian a pěší jednotky to nezachrání. Válka se změnila, není třeba aby vlny útočily do zákopů, prostě je ukrajinci s drony vymlátí do posledního a pak budou postupovat systematicky tak jak teď čistí území u chersonu. Ukrajina je nakonec utopí v krvi a je to jedině dobře.

              8 0
              • Mig_all  

                A jaka je produkce dronu v mordoru? Klidne bych se vsadil ze nasobna oproti ukrajine. Techniku vatnici maji, jen si ji setri na plnotucnou valku s nato. Pesi jednotky to daji hnedle po mobilizaci ktera bude, vic vam nepovim!

                0 8
                • Kuba78  

                  neměli bychom to sdílet, než tě smažou?

                  3 0
                  • Mig_all  

                    Proč ta dezolátská fráze Kubo? Bylo to nutné?

                    0 3
                • Melvin  

                  Takže Russací mají plné skaldy techniky, ale šetří si ji a raději si nechají zbytečně 4 roky zabíjet vojáky, ničit techniku a ničit ropná zařízení. To fakt dává smysl.

                  2 0
                  • liborg1982  

                    Co na to říct. Snad jen: Neboj, Mig ti to vysvětlí.

                    1 0
                  • -b-n-x-  

                    Lidí tam nikoho nezajímají

                    1 1
                    • Melvin  

                      Ale jo, s tím bych docela souhlasil.

                      1 0
                      • Mig_all  

                        Tak na co se teda vlastně ptáš? :-D

                        0 1
                        • Melvin  

                          Ptám se na to proč už dávno neudělali jednu velkou ofenzívu a zbytečně neztráceli peníze, rafinerie, lodě atd.? Nebo tobě by dávalo smysl být silnější, z někým se prát, ale místo abys ho co nejrychleji složil, tak si od něj necháš dávat rány?

                          8 0
                          • vaclaw  

                            Je to takový ruský filtr, do války proti NATO přežijí jenom ti nejschopnější…

                            6 0
                            • Melvin  

                              Tak byla tu už fotka jednoho zombíka. Proti tomu fakt bojovat nechceš.

                              1 0
                • pluto  

                  Tak proč je nepoužijí, když jich tolik mají ve skladech?

                  0 0
                  • gersa  
                    1. Šetří Ukrajinu a její obyvatele aby předešli ztrátám na životech
                    2. Chystají armádu na očekávanou obrannou válku s NATO (asi někde na území některých států východního křídla NATO)
                    2 0
                • honzarb  

                  Migu, dobry vsechno, mame radi tebe i tvoje plny sklady, patri to sem… ale prosim, o tom setreni techniky… to uz nepouzivej. Tj fakt blby.

                  0 0
                  • Mig_all  

                    Tak to napiš všem pozorovatelum z pobalti a finska, blby to je, měli bychom vyrabět taky abychom se aspon pokusili se branit.

                    1 2
                    • J1RKA  

                      hele chapu, ze muzou sem neco soupnout, ale jak si predstavujes, ze nas obsadi?

                      0 0
                      • Mig_all  

                        Hybridně už nás skoro obsadili, laskavě otevři oči.

                        5 4
                        • J1RKA  

                          skoro, je prosim pjekne co?

                          1 0
                        • -b-n-x-  

                          Podle mě ne skoro, ale bohužel úplně

                          2 1
            • Lišák  

              Jak a do zimy je po ukrajine. ? Ještě mají 6 let.

              3 0
              • Mig_all  

                To jsi špatně pochopil, šest let mají sověti na své pohodlné vraždění.

                0 1
                • snas89  

                  Ale uz jim to pomalu na ten sesty tahne ne?

                  1 1
                  • Kuba78  

                    2026–2014=12, už dost přesluhujou..

                    4 1
                  • -b-n-x-  

                    Od teď 6. Od začátku měli 10

                    1 0
        • Mig_all  

          Odbornici toho od zacatku valky namleli uz opravdu hodne a nic z toho nebylo, takze ať si pindaji, na to my jsme uz zvykli. A mimochodem nemysleli to oni tak, ze to bude posledni ofenziva pred vítězstvím?

          0 3
          • Janes  

            Leningradská oblast stále hoří, Rusko sčítá obří škody. Drony opakovaně útočí na tamní přístavy

            https://www.forum24.cz/…mni-pristavy?…

            4 0
            • Mig_all  

              A tohle resi presne co?

              0 3
              • Kuba78  

                tohle řeší blokádu vývozu přes baltské moře – místo toho, abychom honili sovětské stínové tankery v mezinárodních vodách, tak jim prostě ukrajinci zavřeli v přístavu kohoutek a pro jistotu ho zavařili na hodně dlouho..

                12 0
                • Mig_all  

                  No tak uvidíme jak to bude so sovětským vývozem… jestli si toho Vovka vůbec všimne, nemyslím si.

                  0 1
                  • Melvin  

                    Tak vzhledem k tomu, že tam proudí 40% vývozu ropy, tak si myslím, že si toho někdo všimne.

                    1 0
                  • mr.garisson  

                    Vzheledem k tomu, že jejich příjem zahraničního kapitálu je závislý na vývozu surovin, tak fakt, že nemůžou vyvážet cca 40 % ropy, to si asi někdo všimne. :D

                    2 0
              • kejda  

                Že z toho máme přinejmenším radost :)

                3 0
              • honzarb  

                Myslis ze to je zbytecny, ze by to teda nemeli delat? Ti Ukrajinci museji byt teda ale blbci, kdyz i Mig vi, ze to je v kontextu tyhle valky uplne zbytecny, ze ani Vovka si toho nevsimne ;)

                1 0
                • Mig_all  

                  Meli by to delat, ale řádově více, a my bychom jim meli zatraceně pomáhat. Takto je to fakt trapné, po takovém jednom útoku žádný vývoz omezený nebude, to je nesmysl. Podle místních jásajících odborníků vždy po takovém dílčím pidiúspěchu na ropnou infrasktrukturu už sověti neměli mít tak dva roky naftu ani do buchanek. Realitu vidíte sami, neměli jste pravdu.

                  1 2
                  • honzarb  

                    To ze ostatni pomahaji malo, to tady vime vsichni. Nicmene serie tehle pidiuspechu, jak pises, muze ve finale znamenat docela dost. A ano, ja mam taky radost, kdyz se UA strane povede sejmout cokoliv rusackyo, zvlaste, pokud se to tyka ropy.

                    3 1
                    • kejda  

                      Vítej v klubu… Aby se mig probral z letargie, to by musela být být minimálně atomovka

                      0 0
    • snas89  

      Situace Ukrajiny je kritická, Zelenskyj hledá spojence v zemích Perského zálivu

      https://www.novinky.cz/…ivu-40570566#…

      0 1
      • kofejn  

        Tohle dělá Zelenskyj dobře.

        5 0
        • Kuba78  

          ale donaldovi se to nelíbí..

          https://x.com/…522949394750?s=20

          U.S. Secretary of State Marco Rubio, on behalf of Donald Trump, expressed regret that the Saudi authorities signed defense agreements with Ukraine without consulting the United States, which had been Saudi Arabia’s main ally.

          In response, Saudi Crown Prince Mohammed bin Salman noted that the U.S. had failed to fully protect the Kingdom from Iranian strikes, and therefore Saudi Arabia made a decision that could quickly strengthen its defense capabilities. The Crown Prince also stated that his country will continue to be guided by its own national interests when making decisions regarding its defense.

          6 0
          • Mig_all  

            Já bych z toho perexu především vypíchnul to „Situace Ukrajiny je kritická.“ to nějak moc nekoresponduje s tím, co jsi psal výše Kubo, už si to konečně přiznejte, prohráli jsme! viz. „Na dnešním setkání chtějí premiér Babiš a jeho slovenský protějšek Robert Fico otevřít cestu k užší spolupráci nejen v zahraniční politice, ale i v ekonomice, obraně, digitalizaci, cestovním ruchu nebo sportu.“ rozuměj normalizace.

            0 6
            • ladys  

              Kritická situace je tam od začátku invaze. Něco musí ty dva kašpaři nakecat, v reálu se nestane nic.

              2 0
    • Kuba78  

      Zelensky fires back at Rheinmetall CEO Armin Papperger:

      “If every Ukrainian housewife can produce drones, then any of them could become CEO of Rheinmetall.”

      https://x.com/…339246260341?s=20

      já bych jen připomenul tady panu Arminovi, že 1944–45 byla decentralizovaná výroba například letadel základem toho, že skopčáci vydrželi vzdorovat tak dlouho.. doslova každá malá dílna dělala nějaký díl i do moderních letadel. a to i truhlářské dílny.

      3 0
    • Kuba78  

      Zápalné lahve na budovu Ruského střediska vědy a kultury (RSVK) v pražské Bubenči hodil minulý týden cizinec. Uvedla to policie s tím, že muž se sám přihlásil. Svůj čin plánoval.

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…6_domaci_bur

      kdyby to středisko bylo dávno zavřené a zabavené, tak se to nestalo..

      4 3
      • Janes  

        Taky by měli vrátit Popperovu vilu.

        https://ct24.ceskatelevize.cz/…-ceka-135894

        1 0
      • Mig_all  

        Jedna z mnoha věcí, které Fialova vláda totálně pos*rala…

        2 2
        • Kuba78  

          kdyby to středisko aspoň pos..rali.. ale neudělali vůbec nic. To samé s okupovanou stromovkou.. nic. srabi.

          4 0
          • honzarb  

            Proto prohrali volby. Vlada absolutne bez kouli (sem tam je ukazal Lipavsky).

            0 3
          • mr.garisson  

            Bohužel. Slušnost a pravda tentokrát nezvítězila. V současné době vítězí hulvátsví, arogance a hlupství. Dřív se hlupákům smáli a dnes se tomu říká pluralita názorů.

            7 1
    • gersa  

      Jak si Donald představuje knihovnu

      https://x.com/…813239365775

      Je tam přesně tolik knih, kolik jich za život přečetl. Jen nevím, jestli chápe význam slova knihovna

      4 0
      • Kuba78  

        a není to nějaký malý? arabové maj vyšší..

        trochu mi to připomíná jednu takovou pohádku..cituji úryvek, kdopak pozná:


        Když přišel domů, uviděl obrovský chrám a kolem plno paláců a zahrad. Všude plno stráží, které mluvily švýcarsky.

        A všude vonělo kadidlo a cinkaly zvonky a šepot zpovědnic zněl jak hukot Niagary.

        A v nejkrásnějším paláci na vysokém trůnu ze svíček seděla jeho žena, na hlavě tiáru, třípatrovou korunu s nástavbou pěti křížků a šesti andělíčků, kteří stále zpívali hosana.

        A na tlustých kobercích leželi králové a císařové a poslanci a policejní ředitelové a bili se v prsa, a jak se bili, řády jim zvonily.


        0 0
        • gersa  

          Fimfárum :)

          0 0
          • Kuba78  

            a bylo to bez google, jen tak z hlavy? :-)

            0 0
            • Mig_all  

              Ano, tohle patří ke všeobecnému vzdělání.

              0 2
      • Mig_all  

        Ta U.S. vlajka mu tam svítí naopak, jak typické pro takového naboba. Čobol Babiš také koketuje se dnem české vlajky, mavaní vlajkou ještě nikdy z nikoho žádného vlastence neudělalo.

        2 1
    • Kuba78  

      The Ukrainian people and President Volodymyr Zelenskyy were nominated for the Nobel Peace Prize.

      Professor Dag Øistein Endsjø of the University of Oslo officially nominated the Ukrainian people and President Volodymyr Zelenskyy for the 2026 Nobel Peace Prize. As a university professor, he holds the formal right to submit nominations. His argument: by defending their democracy against Russian aggression, the Ukrainian people have helped preserve peace across Europe.

      The nomination is not just about Zelensky as an individual. It recognizes an entire nation that has been resisting occupation, violence, and repression since 2014, and especially since the full-scale invasion of 2022.

      https://x.com/…730836197442?s=20

      tak zdá se, že invaze do iránu se odsouvá, protože priorita USA bude nyní obsadit norsko a dobýt univerzitu v Oslu..

      6 0
      • Esi  

        no ale zase by to mohlo vyřešit Donalda, protože nejdřív v listopadu projede Midterms a pokud v prosinci dostane Zelenský a Ukrajina nobelovu cenu míru, tak to mu praskne žilka zcela určitě :-)

        6 0
    • Kuba78  

      Ukrajina a Bulharsko jsou nyní spojenci: podepsali jsme bezpečnostní dohodu na minimálně 10 let, — Zelenskyj

      „Důležitým bodem je společná výroba různých druhů zbraní, včetně dronů, na území naší země. Bulharsko bude pro tuto koprodukci využívat program SAFE.“

      https://x.com/…564680769602?s=20

      4 0
    • liborg1982  

      Technický problém nekonečných skladů. Čím plnější jsou, tím víc se musí naplnit. Takže:

      Hurá do práce 6×12hodin. To by bylo, aby nebylo. Jak říká pan podnikatel.

      https://www.novinky.cz/…ize-40570665#…

      2 0
      • Esi  

        plat bude 5×8 a pracovní doba 7×16 :-)

        2 0
      • Mig_all  

        Tohle sověti nadšeně uvítají a to není sarkasmus.

        0 1
      • Melvin  

        Já bych po vzoru Miga vyzdvihnul jednu věc. Oligarcha Děripaska navrhl Rusům, jak překonat obtíže dle Miga válka Russko nic nestojí, tak jaké pak obtíže? Ekonomika šlape, skaldy plné, pracovní sil plno.

        2 0
        • Mig_all  

          Oligarcha potřebuje rozšířit své impérium.

          0 3
    • ceo  

      Polsko odmítlo žádost USA o přesun patriotů na blízký východ

      https://www.polskieradio.pl/…east-request

      Toto mě naprosto šokovalo.

      5 0
      • Esi  

        to nemůžou snad v USA myslet vážně že ne ? Kolik za tohle Putin Donaldovi slíbil, spálí Epstein Files ? nebo na něj má něco dalšího ?

        3 0
        • t29  

          seznam oken a čajů

          0 0
        • Kuba78  

          archivy KGB jsou bezedné.

          nejde jen o nějaké radovánky soudruha krasnova u soudruha epštajnoviče s nezletilými soudružkami nebo nějaká videa ještě z návštěvy moskvy.. ale takové praní peněz KGB v osmdesátkách, ten podivný způsob jak přišel k té floridské haciendě.. tak je spousta věcí, které by v případě odvolání donalda z funkce zajímaly širokou škálu federálních úřadů, od IRS přes mravnostní po CIA.. a to jsou jen dozvuky minulých kauz.

          Myslím, že teoreticky pořád je na federální úrovni maximální trest za vlastizradu trest smrti. Rosenbergovi se smažili za mnohem méně než to, z čeho by ten dement mohl být teoreticky obviněn..

          6 0
          • mr.garisson  

            No já myslím, že to nebude jen teorie. Pokud tyhle informace prosákly na veřejnost, tak se tam nejspíš skrývají i lepší poklady. :)

            0 0
        • Radek Broz  

          The US Army operates 1,106 Patriot launchers. In 2023, 480 were in service

          Polsko má 2 baterie.

          To fakt dává logiku.

          0 0
          • Kuba78  

            dává a dost.

            pokud by polsko souhlasilo, tak se tím oslabí PVO a oslabí východní křídlo NATO pro putina.

            pokud by polsko nesouhlasilo, tak donald se naštve na polsko, začne blábolit že jim nepomůže a oslabí slabí východní křídlo NATO pro putina.

            win-win pro putina. stačí tomu nemocnému starci s duší dítěte našeptávat do ouška (které se zázračně zotavilo že vůbec není vidět ten následek „atentátu“)

            4 0
            • Esi  

              toho starce by bylo potřeba hlavně eliminivat než dotlačí svět k třetí světové válce

              2 0
              • Tatut  

                Je to takový křivák ten donald…

                Svoje deti zajistil doslova miliardami USD. Vysál kapitál od většiny lidstva… rozesere bezpečnostní politiku. A ještě kvůli tomu aby se neprofláklo, že je pedofil tak rozpoutá 2 války a u třetí podporuje protistranu.

                1 0
              • ememem1  

                Naopak treba vyuzitaby sa urobil s darebakmi poroadok kym to este ide.https://www­.novinky.cz/cla­nek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-usa-by-mely-stahnout-sve-vojaky-z-evropy-navrhuje-rubio-40570944

                Ci je snad nas zaujem aby mal iran jadrovu zbran? Zatial ma len miny a cvici s nami slusne.....

                0 4
                • Esi  

                  To jde o to jestli udělá pořádek a nebo jen jestli jen nerozesere celý blízký východ, neprohlásí se za vítěze a neuteče jako vždycky a ten bordel tam potom bude ještě desítky let

                  2 0
                  • ememem1  

                    to uvidime este, treba dufat ze to nenechaju na pol ceste.

                    1 2
    • vasek80  

      Jak víc by mohl naplnit příměr k hraní šachů s holubem než takto?

      8 0
      • J1RKA  

        von a kamaradi potrebovali vydelat nejaky susne na rope, nic vic vtom neni treba hleadt

        5 0
        • Esi  

          no a taky ti američtí zbrojaři potřebovali nějakou tu kačku vydělat, prachy se musí točit

          3 0
          • Tatut  

            A taky potřeboval alibi aby se nestidovali eostein files

            1 2
    • snas89  

      Zveřejněná nahrávka mezi maďarským ministrem a Kremlem je pro Budapešť devastující

      https://www.novinky.cz/…ici-40570809#…

      3 0
      • Kuba78  

        je otázkou, zda to je devastující a pro koho.

        normální lidi a politici teď můžou nahlas říkat to, co stejně dávno vědí, předvádět jak jsou šokováni něčím, co neofiko vědí roky..

        a viktorovo voliči? asi jako burešovo u nás.. naprostý nezájem, spíš ho za to budou vychvalovat, jak politika všech azimutů..

        2 0
      • Kuba78  

        Česko by mělo podle prezidenta Petra Pavla přehodnotit vztahy s Maďarskem včetně toho, jaké informace bude Praha s Budapeští sdílet. Reagoval tak na zveřejněný obsah hovorů mezi ministry zahraničí Maďarska a Ruska.

        https://x.com/…734558191821?s=20

        tak to jsem zvědav, co na to plácne bureš s micinkou.. jen připomínám micinkovo vyjádření před pár dny:

        https://www.novinky.cz/…kem-40569679

        Ani ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) nepovažuje telefonáty Szijjártóa za problém. Na otázku Novinek, co říká na to, že si maďarský ministr zahraničí volá s Lavrovem a domlouvá schůzky pro slovenského prezidenta Pellegriniho, odpověděl posměšně: „A to je pravda, nebo to bylo v televizi?“

        4 1
        • J1RKA  

          Tak tek kripl doufa, ze dostane nejaky drobny

          0 1
        • Radek Broz  

          Jak „měla by“? Já myslel, že se s nima ani Slovákama dávno o ničem důležitym nebavíme.

          0 0
        • ememem1  

          A teda mozem sa spytat, to o com sa bavili napr. to vynatie tych dvoch ruSSackych zmrdkov zo sankcneho zoznamu, to.nahodou nemuseli odhlasovat vsetci ministri? A ked sa tak stalo tak asi odhlasovali ci? A nebol to napr. Za vas nahodou tak mr. Lipavsky vtedy ? Sa pytam bo mam trocha v tom trocha chaos

          0 7
          • Radek Broz  

            Ano, je tam bohužel jednomyslnost a vaši + maďaři zbytek vydírali stylem „buď tam bude i tohle, nebo to neschválíme“.

            2 0
            • gersa  

              8 0
              • Kuba78  

                jestli orbán prohraje volby a opravdu se pustí moci (to jsou dvě různé věci) tak dost pravděpodobně se zvýší tlak na bureše, abychom my po něm převzali vlajku klubu S.R.a.Č. aby hranol v tom nebyl sám..

                0 1
                • vaclaw  

                  Zase že by si Babiš ohrozil svoje bruselský penězovody? Ten který všechno co dělá dělá pro peníze?

                  3 1
                • StuntJ  

                  Orbán voby neprohraje, to se nestane. S tím bych moc nepočítal, ten se udrží u koryta za jakoukoliv cena a tím myslím jakoukoliv

                  0 0
                  • snas89  

                    Myslim, ze prohraje.

                    Hodne budu zvedavy na pripadny (ne)predani moci a kam pripadne zdrhne – kdo bude uspesnejsi o runu na jeho ukradene miliardy.

                    8 0
                    • Tatut  

                      Fakt nevim na koho vsadit. Ma dobre poresne i ty volební okrsky.

                      Zas ale ze by obyvatelům nevadily ty uniklé odposlechy s lavrovem…

                      0 0
                      • Radek Broz  

                        V Insideru dnes říkali, že nahrávek je víc a snad i nějaký český europoslanec, tak snad to vadit bude. Věřím, že to projede. Těžko říct, jak se to pak propíše u nás.

                        1 0
                        • Tatut  

                          Motúrek už se třepe…

                          2 0
                          • Kuba78  

                            spíš bych řekl, že takový Ondra už něco Dostál..

                            4 0
                  • kejda  

                    Orbán rozhodně prohraje. Nevím, jakým úžasným podvodem by ty volby mohl převážit na svoji stranu

                    1 1
      • vasek80  

        Stejně to načasování se povedlo. Tak pěkně před volbama a to je úplně vpořádku. Orbánovo voliče to neovlivní, ale opozici to snad ještě více namotivuje.

        6 0
        • Tatut  

          Snad to ukáže zrcadlo Slovensku a i nám…

          0 0
          • Slavik  

            Tak ten byl dobrej… :-(

            2 0
          • Melvin  

            Jsme měli nějaké 2 roky možnost sledovat co se děje u vás a dopadli jsme stejně. Teď to zažíváme na vlastní kůži a preference ANO naopak rostou. Byť snad nesplnili ani jeden bod programu. Cena útěchy může být klesající podpora motoristů.

            4 0
            • Esi  

              Ono by to chtělo nějakou středo pravicovou stranu která bude mít program a šéfa který bude mít trochu charizma aby stáhnul k sobě alespoň část voličů ANO a otočilo se kormidlo zase tím správným směrem na západ.

              2 0
              • Melvin  

                Ale koho. Jak je vidět do politiky se schopní lidi zrovna neženou. Jsou tam buď všeho schopní nebo neschopní. A každému jde spíše o osobní prospěch.

                1 1
                • vaclaw  

                  Ono jde asi spíš o to, že ti schopní a slušní nejsou pro voliče tak zajímaví.

                  0 0
              • camillio  

                Jsem pravičák, ale co tu podle mě obzvlášť chybí, je nějaká slušná levice typu Sociální demokracie, ovšem ne Zemanova, Paroubkova a podobného typu. Něco, o co se budou moci aspoň pocitově opřít důchodci a „dělný“ lid. Pak by možná i ta stávající bezzubá pseudopravice mohla být skutečnou pravicí. Takhle tu je na výběr mezi „koblihy pro všechny“ a „nevolte koblihy“. A to je málo.

                8 0
                • gerrard  

                  Nechci se ho moc zastávat, ale tak jak byl Zeman úplně na pi.u prezident, tak jako premiér to byla po těch Klausových fiaskách docela pozitivní změna. Dnešní optikou to taky nebylo nic moc, ale tehdy v ranném kapitalismu to byl výrazný obrat k lepšímu a lidi začali být pozitivní. Snad se po období čirého populismu něco objeví co bude prosazovat rozumnou sociální politiku.

                  0 8
                  • Radek Broz  

                    Akorát, že vůbec.

                    4 0
                    • gerrard  

                      A byl tak nepopulární, že ho pak lidi 2× zvolili prezidentem v přímé volbě. Já jeho fanoušek nejsem, ale jak jsme všichni čekali katastrofu, když bude vládnout, tak nepřišla.

                      0 6
                      • pepek  

                        Jakou katastrofu mohl jako president způsobit? Nestačí to, že se obklopil čínskými a ruskými agenty, oslaboval BIS, snažil se, aby Dukovany dostali rusáci, popíral ruské útoky (Vrbětice, Skripal), jezdil do Moskvy a Číny a lezl Čínanům a rusákům do …? To je málo?

                        8 0
                        • gerrard  

                          Sem to napsal blbě. Myslel jsem jako premiér. Jako prezident byl katastrofa.

                          0 1
                          • vaclaw  

                            Ale jo, přišla, resp. s ním neodešla ta, kterou přitáhl Klaus, akorát se malinko převlíkla. Nicméně já byl mlád, já si to užil… :)

                            0 0
                          • pepek  

                            Jako premiér? To byla akce Olovo, Bamberg, Kufřík, Opoziční smlouva, šábovačka o ruský dluh atd. Tím ruským agentem se asi taky nestal až nedávno, Prognostický ústav byla dobrá škola.

                            5 0
                      • -b-n-x-  

                        Nepřišla jo?

                        Podle mě otevřel brány pekelné.

                        Osobně si myslím, že tato postava ovlivnila českou společnost asi nejvíce za posledních 20 let. Negativním způsobem.

                        13 0
                        • Kuba78  

                          jedna z nejhorších věcí, kterou Mlha udělal bylo „zlidovění politiky“ – zavedl hrubost, hulvátství, sprostotu, naprosto bezostyšné lhaní a dehonestaci jako normu.

                          12 0
                          • pluto  

                            Jedna úplně nejhorší věc za mě byla Opoziční smlouva, politický kartel Zeman-Klaus.

                            6 0
                        • gerrard  

                          Viz odpověď pro Pepka. Sem to napsal špatně. Psát na poradě se nemá. :( Prezident byl katastrofa. Jako premiér to nebylo tak strašné a z té popularity mezi lidmi pak těžil v prezidentských volbách.

                          0 2
                          • Kuba78  

                            Mhla byl v té době taková „tichá voda břehy mele“. To máš jak nějakou starou fabrikou co vypouští postupně a potichu odpady do řeky a do rybníka.. kaly a sedimenty se ukládaly potichu a bahno se začlo vířit až později.. sem tam někdo viditelně hodil nějaký větší kus (liberta, slavný bamberský kufříček apod) a veřejnost to viděla, ale to nejhorší tam plynulo potichu bokem. a až při pokusu odstranit tyto staré nánosy se ukázalo, jak moc sraček se za ty léta uložilo..

                            povaha člověka se nemění. jen prostě v určité situace naplno vyplave napovrch. Zeman model 1998 byl zeman, co se dokázal ještě kontrolovat a předstírat, že umí mluvit, ale měl za sebou spoustu pěkných prasáren. Zeman model 2026 je ta samá žumpa, jen se prostě odkryl dekl, který na ní byl a n a kterém kdysi někdo zkoušel dát květináče, ať to tak nesmrdí.

                            klaus je to samé, akorát v růžovým.

                            7 0
                          • -b-n-x-  

                            Ok, tohle dává rozhodně smysl.

                            0 0
                      • Radek Broz  

                        Jestli chceš z našeho pohledu úspěšnost politika hodnotit tím, jak moc ho debilové volej, tak jo – je po Babišovi 2. nejlepším od Husáka.

                        1 0
                        • gerrard  

                          Jeho volili lidi, protože ho chtěli volit. Nejsem si jistý jestli Babiše nevolí proto, že nechtějí volit bývalou vládu. A taky dokázal dovládnout s menšinovou vládou. Co by za to ostatní premiéři dali. JEn pro info za Zemana jsme vstoupili do NATO, sanoval se rozjebaný bankovní sektor. Jak píšu, nejsem jeho fanoušek, ale zase vidět ho jenom negativně v roli premiéra si myslím, že k němu není úplně spravedlivé.

                          0 0
                      • pluto  

                        Jako fakt nepřišla? Že to je for?

                        0 0
                        • Kuba78  

                          já bych jen doplnil, že když už se teda mluví o katastrofách, tak za vlády Mlhoše Zemana zasáhlo česko druhé nejsilnější zemětřesení v našich dějinách..

                          2 0
                  • kejda  

                    Raný kapitalismus brašule, sakra…

                    0 0
      • gersa  

        Tak ale hlavně že je sankce posilují a vůbec jim nevadí

        0 0
      • gersa  

        16 0
    • gersa  

      Jedna fotka pro mistra Onuci s přesahem do Iránského vlákna

      Ačkoliv se masakr v Buči nestal, ačkoli se jedná o zinscenovanou západní psychopatii pod falešnou vlajkou, která se nestala, můžete si v mordoru koupit trička s nápisem „Můžeme to udělat znovu“.

      1 1
      • ememem1  

        Nechapem ze vobec s tym cu ra kom diskutujes, a tie kur vy ruSSacke snad raz to nejako zaplatia aj ked pochybujem

        2 0
      • Mig_all  

        Ten retard měl fásnout doživotní ban pro celé b-f už tak před desíti lety.

        3 2
        • -b-n-x-  

          Proč?

          Tedy ne, že bych s jeho světonázorem tehdy souhlasil, ale přišlo mi to v tehdejší době neškodné.

          Což teď už vnímám jinak.

          2 0
    • Kuba78  

      Taneko v Tatarstánu je, teda dosud byl, jeden z největších a technologicky nejpokročilejších ruských rafinérských komplexů a má/měl velký strategický význam jak pro ruský ropný sektor a válečnou ekonomiku. Natočeno po dnešním úderu ukrajinských dronů…

      https://x.com/…859069616419?s=20

      4 0
      • kejda  

        Je super, jak doprava prakticky na ten požár nereaguje, jede se dál :). U nás hoří stodola a je zastavena doprava na půlce okresu :)

        1 0
        • Tatut  

          Pořád málo.

          Maji furt benzin do aut.

          2 0
          • mr.garisson  

            To je jak boj s 12 hlavou saní. Dokud se hejbe, bude bojovat. Dokud neusekáš všechny končetiny a krky, tak nebude klid. O to se Ukrajinci snaží. Efektivně postupně vyřadit klíčové zdroje. Pořád těch rafinerek mají dost a pořád to nestačí, ale dojde to do bodu, kdy přestanou stíhat a to bude to klíčové pro Ukrajinu, kdy se budou moci soustředit na ofenzivu.

            4 0
    • pluto  

      iDnes 19,57 Online reportáž:

      Rjazaňská oblast jako první region v Rusku nařídila podnikům, kolik pracovníků mají poslat do války proti Ukrajině, uvedl v úterý server The Moscow Times s odvoláním na zveřejněné nařízení gubernátora Pavla Malkova.

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_dtt

      2 0
      • Melvin  

        No musí to být ráj na zemi. Už vidím jak přijdu do práce a šéf mi řekne, že příští týden jdu na frontu.

        8 0
        • -b-n-x-  

          Špatně se nato soudruhu díváte

          Tam ten pracovník samozřejmě celou dobu SVO má podanou u soudruha HR žádost aby mohl opustit pracoviště a s radostí jít plnit velkou vlasteneckou povinnost – bojovat za ideály, které již na celém světě drží jen velké Rusko

          6 0
    • Kuba78  

      Ruské město Nižněkamsk.

      V jednom z největších petrochemických závodů v celém Rusku došlo k výbuchu a požáru. Jde o klíčového průmyslového giganta, tamní největší specializovaný výrobce syntetického kaučuku a plastů.

      Dle informací explozi způsobila „porucha zařízení“.

      https://x.com/…723228057978?s=20

      6 0
      • Tatut  

        O 2 příspěvky nahoru je stejně video Taneko v Tatarstánu

        0 0
      • pluto  

        Tak nějak mám radost, dobrých zpráv není nikdy dost.

        4 0
      • mr.garisson  

        Mě by jenom zajímalo, co je potřeba ještě zastavit, aby se to tak nějak překlopilo do bodu, kdy nebudou stíhat dodávat na frontu. Přijde mi, že s každým ořezáním zdrojů něco vyškrábnou jinde a jede se dál.

        1 1
        • Esi  

          chtělo by to sundat ten železniční most po kterém vozí techniku a munici z KLDR, ten údajně nemá moc alternativní trasu, ale je to asi 4 500km od fronty a dron s 50 kg výbušnin tam asi moc parády neudělá

          0 0
          • Kuba78  

            ten most je přímo hranicí mezi sovětským svazem a severní koreou. je jen železniční, nevedou k němu žádné silnice a není moc jak se tam dostat nějak nepozorovaně a musel bys opatrně shodit jen tu pravou půlku, co leží na území sovětů. a stejně by to pak pašovali přes čínu..

            https://maps.app.goo.gl/…heKcQUsLNZt7

            0 0
            • Esi  

              No já myslel ten v Krasnojarsku

              0 0
        • Mig_all  

          Já to říkal, plné sklady, už to začínáte chápat.

          0 6
          • ladys  

            Proto dovážejí z Běloruska a přísně regulují trh :)

            1 0
            • Mig_all  

              Běloruská oblast je nedílnou součástí sovětského impéria, co tam máš dál?

              0 2
              • J1RKA  

                imperia :DDD tys dneska o hladu vid?

                2 1
                • vasek80  

                  Chtěl asi napsat nedílnou součástí skladového hospodářství.

                  4 0
                • kejda  

                  Nech ho, vždyť pořád pleská Sověti, sovětské atd.. Zaseknutá deska no

                  1 1
                • gerrard  

                  Já bych se ho z dovolením zastal. Přesně tak to Rusáci vidí. :(

                  2 0
                  • Esi  

                    problém je v tom že rusáci vidí v tom svém papírovém impériu ještě pořád i nás a východní německo.

                    Proto je potřeba aby se ta absurdní díra konečně ekonomicky zhroutila a rozpadla na jednotlivé prdelstány které se tam budou potom tak maximálně mlátit mezi sebouu

                    4 0
                    • Mig_all  

                      Toho jistě docílíme tím, že jim pošleme léky, zdravotnický materiál, potraviny všeho druhu, soustruhy pro zbrojní průmysl apod. mezitím od nich koupíme ropu, plyn, a jako bonus jim poskytneme bankovní služby apod.

                      0 1
                  • J1RKA  

                    myslis podobnej pohled co ma anorekticka?

                    0 0
                    • gerrard  

                      Dostat současné Rusko do stejné pozice v jaké byl Sovětský svaz, je jejich dlouhodobý cíl. Prostředek je ovlivnění obyvatel přes prostředky hybridní války, navolení jim nakloněných politiků (šitstorm za Fialy při stoupání cen paliv versus šitstorm na sítích teď) a když to nepůjde tak vojenské obsazení. Bělorusko je pořád pevně v jejich rukou a tak to co píše Mig je v podstatě pravda a z pohledu Rusů to je 100% přesně.

                      2 0
                      • J1RKA  

                        jo, tohle chapu,a beru zeto tak je, kazdopadne po druhy, to bylo asi jednodussi, nezli ted.

                        0 0
                      • kejda  

                        Takže Mig je Rus, sorry Sovět…no to už víme, a co tam máš dál? :)

                        0 2
    • Radek Broz  

      Alena v bratislavské oblasti: https://x.com/…431046963614

      0 0
      • Esi  

        v rámci bratrzské pomoci by jsme jim tam mohli blaboliše a alenkou nechat

        4 0
        • J1RKA  

          a mohli by natocit nejaky <gangbang> videjko pro svoje volice :DDD

          2 2
      • Kuba78  

        já nevím, ale to je poněkolikáté.. když se podívám na tu druhou fotku.. bureš jeden z nejbohatších lidí v zemi a nikdo mu není schopný říci, aby si pořídíl padnoucí oblek.. a chodí tak divně zlomenej v pase, jak kdyby to nestih doběhnout na hajzl a bylo bláto na hřišti.. ten člověk je parodie sám na sebe.

        2 2
        • gerrard  

          Ten člověk vypadá zdravě a spokojeně jak stará vypelichaná kočka.

          3 1
          • Janes  

            On je ale spíš vypelichaný mlsný kocour.

            0 0
            • Kuba78  

              jako kocour bych teda úplně neřek..

              5 0
    • StuntJ  

      Zas vítězné Rusko drtí vše! Náhled do dušek SK Ru fans

      3 0
      • Esi  

        No ty kráso, slušný i na to že je 1.4.

        To je inspirované pohádkou Mašinka Tomáš ta byla taky vždycky statečná a pomáhala kde mohla :-)

        2 0
      • -b-n-x-  

        Statečný ropný tanker!!!

        0 0
    • Kuba78  

      Airbus has conducted a test flight of its new Do-DT25 interceptor UAV at a military training area in northern Germany.

      The drone will be armed with four Mark 1 missiles from the Estonian Frankenburg, which have a range of 1,5–2km and are meant to shoot down larger UAVs like Shaheds.

      Testing of the system by Airbus and Frankenburg will continue throughout 2026.

      https://x.com/…100040892846?s=20

      ty zvolené barvy, to nemůže být náhoda..

      3 0
      • -b-n-x-  

        military training area in northern Germany. – pennemünde?

        6 0
      • vaclaw  

        Tak neměň co funguje… ;)

        1 0
    • StuntJ  

      Trump silně zvažuje stažení z NATO

      https://ct24.ceskatelevize.cz/…-nato-371951

      0 0
      • ememem1  

        no to sa sudruhovia v europe este len zbadaju ak s tym ozaj zacnu…

        0 4
      • Mig_all  

        At to udela, prosim!

        2 1
      • -b-n-x-  

        Hmmm. Co nato us důstojníci?

        0 0
        • ememem1  

          to je polititcke a ne vojenske rozhodnutie takze de facto asi nic.

          1 0
          • Melvin  

            Ale má na to právo, nebo zase vytáhne nějaký paragraf z 18. století? Zatím mu to soudy pomalu vracejí. I ta jeho velkolepá přestavba teď byla stopnuta.

            3 0
          • Radek Broz  

            Správně. Spíš záleží, co na názor toho dementa řekne kongres… a ten ho pošle do háje.

            0 0
            • ememem1  

              neviem, mozno, uvidime.

              0 1
              • Esi  

                V USA je zákon ze vystoupení z NATO musí schválit kongres, nechal to odhlasovat Biden a jako třešnička je že Rubio hlasoval pro :-)

                1 0
                • ceo  

                  Oranžový debilní holub se přece řídí jen svou morálkou…

                  1 1
      • Esi  

        nic takového se samozřejmě nestane, to tomu šaškovi v USA nedovolí, byla by to obrovská ztráta a to nejen pro evropu ale i pro USA. On bude jen chvíli hrozit pěstičkou jako vždycky a potom bude klid, už aby bylo po midtemrs snad mu tam zatnou tipec

        1 2
        • ememem1  

          To uvidime

          0 1
          • Esi  

            Vystoupení z NATO musí schválit kongres, tak ze to se nestane :-)

            0 0
          • kejda  

            „uvidíme“ je tvoje alter ego v cca 1585478458569 p­říspěvcích

            3 0
    • ememem1  

      EÚ stráca s Ukrajinou trpezlivosť?

      tak ne len fico a orban? zeby sa ta ruSSka ropa nakonec hodila a asi aj plyn? ne ze bych mal z toho radost ale hovorim ze neni daleko doba ked jedno aj druhe od tch smradov zase potecie.....

      1 5
      • Melvin  

        Tak Dumb Russku nemálo pomohl, no.

        2 1
        • ememem1  

          aktualne sa to tak moze javit nicmenej to skor vidim ako katalyzator toho co by prislo casom aj tak. kazda vojna raz skonci…a potom sa zacne riesit uz len bussines, vlastne sa uz riesi

          Ukrajina desí spojencov. Partneri žiadajú Kyjev, aby brzdil a varujú pred následkami

          0 6
          • Melvin  

            No právě proto říkám, že to Dumb dobře zařídil. Kdyby nebyla žádná válka v Iránu, EU by nechala Ukrajnce ničit Russko jak se jim zamane. Jeden by až řekl, že to bylo na zakázku.

            2 1
          • Tatut  

            Me to nevadi klidne budu platit za litr benzinu 100,– hlavne kdyz Rusáci zalezou za Ural…

            1 2
            • ememem1  

              To su zas take hrdinske reci, za prve ta to rychlo prejde – behavioralna ekonomika nepusti- a okrem toho sa moze stat ze ne bude za 100 ale ze nebude vobec resp. Na pridel. navyse to bude mat doapd na vsetko ( nehovorime lwn o rope) a jaksi prave kvoli cene za " litr za 100" za ural nepojdu, naopak bohuzial.

              A na zapad od nas na to prdia uplne, bud si isty.

              1 5
      • ladys  

        Vše jde dle plánu a máme plné sklady, Mig nástup :) Schází pár dní do 1500 dní třídenní vojenské operace…

        Jsme odsouzeni k porážce, přiznal vysoce postavený ruský důstojník

        https://www.novinky.cz/…nik-40570741

        1 0
    • StuntJ  

      A válka bude !

      Připravujeme se na válku, prohlásil Lukašenko

      https://www.novinky.cz/…nko-40571200

      1 0
      • ladys  

        Brambor máme dost, tak můžou být v klidu :)

        0 0
      • Mig_all  

        Samozrejme ze bude, uz vam to tady vykladam nekolik let, problem je ten, ze nepritel se pripravuje, verbuje, cvici, zbroji, stavi, vyrabi jak strhaný a my delame hov*no, odbornici totiz rikaji ze soveti plne sklady nemaji, takze muzeme byt v klidu.

        0 5
    • Kuba78  

      Rajchl měl ve výroční zprávě tři sponzory narozené v roce 1905

      https://www.novinky.cz/…905-40571163

      inu, v moskvě soudruzi zapoměli asi přetočit při změně času kalendář do 21. století.. to se jim občas stane. někdy darují staletí sponzori, někdy zase je takový Lajos Bács dávno mrtvý, ale přeci si udělá čas a vstane z hrobu daruje penízky..

      co mne ovšem zaujalo je, cituji „Celkem strana hospodařila se zhruba sedmi miliony korun, z toho téměř čtyři miliony tvořily dary.“.

      matně si vzpomínám, že vloni byly volby a tehle odporný syfilický ksicht se na člověka valil pomalu i ze záchodové mísy..

      8 0
      • StuntJ  

        Co jsme si zvolili, to nám patří…

        4 0
      • gersa  

        2 0
        • Esi  

          I tohle má volební právo

          3 0
        • Honzas  

          Na to bychom ale potřebovali tu třetí světovou, abychom si taky nakradli nějaký židovský zlato. Pak, než to prožerem, se tak na půl roku můžeme mít jak ve Švýcarsku.

          0 1
    • StuntJ  

      Dnešní okénko do duše Vlastence !

      2 1
      • Tatut  

        Co tak hrozného provedla paní Uršula Čestmírovi??

        0 0
        • Esi  

          To on neví, ale z Kremlu mu přišlo ze by to bylo super, tak to papouškuje

          3 0
    • Peslezedirou  

      U hranic Slovenska dopadl ruský dron, Pellegrini chce prosadit stav ohrožení

      https://www.idnes.cz/…hranicni_tbr

      1 0
      • Esi  

        No to de o to co všechno bude součástí toho stavu ohrožení a za jakých podmínek se bude vyhlašovat, aby to nešlo vyhlásit kvůli kde jaké kravině a nedávalo ro premiérovi neomezenou moc bez toho že by některé kroky nemusel schvalovat parlament. S tím co tam teď mají ve vedení by to mohla být dost divočina

        2 0
        • Janes  

          A hned to taky vyhlásí Orbán, a bude po volbách. To by bylo, aby nebylo.

          3 0
        • Tatut  

          to je ale zajímavá konstrukce…co jako nemůžou vykonat? Uklidit trosky dronu? :D

          Dnes na Slovensku známe jen stav míru či stav války. Nic mezi tím. A naše armáda má problém, protože během míru nemůže účinně vykonávat všechna preventivní opatření, která by bezpečně vyřešila incidenty, jako je případný pád zbloudilého dronu či jiné techniky na naše území,“

          Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_tbr

          0 0
      • pluto  

        Ohrožení je mafián Fico.

        0 0
    • Tatut  

      Globus po dědovi.

      Věřím ze takový nějaký má Putin u sebe v kanclu.

      Bude zase aktuální?

      0 1
    • gersa  

      Cibulka a Jagelka o schůzce s Klempířem: Práskal za pětistovku a místo omluvy? Mně je to úplně jedno

      https://x.com/…350061924836?s=46

      1 0
      • Kuba78  

        vždyť se do té vlády perfektně hodí. Na každý resort si tam dosadil bureš ty nejlepší lidi z jeho pohledu – na finance tetku co neumí počítat, na obchod slizouna co okradl kdekoho, na dopravu slováka co rozložil dráhy.. tak proč by nemohl být ministrem kultury naprosto nekulturní člověk.

        8 0
        • Mig_all  

          Ačkoliv je to offtopic, v souvislosti s tímto slizským křivákem mě zaráží jedna věc. Jak např. takový Bárta, který se zhusta tváří jako Dalajláma mohl s tímto zmrdíkem vůbec existovat v jedné místnosti natož s ním celé roky kámošit a tvořit? Předesílám že jejich tvorba absolutně není můj šálek.

          1 0
    • snas89  

      Nastal čas se rozhodnout. Americký velvyslanec při NATO hrozí spojencům v Evropě

      https://www.novinky.cz/…ope-40571405

      Jezis, to jsou jelita. Nejdriv ten oranzovej kryppl rozzmrda vsechno co muze, vyhrozuje a pak si jeste stezujou, ze asi nejsme na jejich strane.

      Tvl. Doufam, ze eu hned nebudou dalsi servilni jelita na kolenou pred nema rikat ano pane. Teda u macinky je to jasny, ze jo. Ten se dostavi s indulonou.

      2 1
      • Slavik  

        Zde vítám zdrženlivost EU. Nejdřív všem nasadí vysoká cla, aby ukázal, kdo je king a pak brečí, že mu nikdo nechce pomoct. Tvl, to jsou ubohé 1D šachy, proti němu je Putin šachový velmistr.

        1 0
      • Kuba78  

        jen bych podotkl, že americký velvyslanec při NATO je pochopitelně člověk, co o vojenskou kariéru nezakopl ani omylem – je to právník, jehož jediná kvalifikace je, jak to bývá, že podporuje bezvýhradně trumpa.

        3 0
      • ememem1  

        akurat ze namiesto prskania, vzdychania a pohorsovania sa, sa europa naozaj bude musiet rozhodnut, nato bez usa neznamena absolutne nic a je akurat ak k smiechu ne len sudruhom v kremli ale aj africkym gurilam.

        0 8
        • Esi  

          Kdežto s Trumpem kterého si čočka vodí jako loutku, který neváhá kdykoliv vrazit spojencům kudlo do zad, napařit jim cla, ideálně každý den jiná, vyhrožovat zabráním území jiného člena NATO. S takovým spojencem NATO budí v Kremlu naprostou hrůzu :-)

          Ještě klika že o vystoupení USA z NATO Trump nerozhoduje

          2 0
        • vaclaw  

          Já měl zato, že prská a vzteká se Trump, jak ho nikdo nechce poslouchat.

          0 0
        • Toky  

          Mňa by celkom zaujímalo, či USA bez NATO tiež náhodou nestratí kredit aj nejaké krytie.

          Ja by som povedal, že hej. Potrebujú sa navzájom. V tom mám celkom jasno.

          Otázkou je skôr čo chce Trump. On je veľmi nestabilná premenná.Názory a nápady strieda ako ponožky a nemá s tým žiaden problém.

          1 0
          • Kuba78  

            „Otázkou je skôr čo chce Trump“

            to je celkem jednoduché, stačí se v každé situaci zeptat sám sebe „co by asi chtěl teď putin, aby to bylo výhodné pro něj“..

            5 1
          • Esi  

            Vystoupení z NATO musí schválit kongres a to se nestane a po midterms bude snad pokoj i od toho oranžového orgána

            1 0
      • Radek Broz  

        Je to ****, ale nesouhlasím. Měli bychom to nějak doklepat do midterms i za cenu, že mu dáme nějaký zlatý medaile.

        1 0
        • DaSnail  

          Furt je tu šanca, že to do midterms nedoklepe Dementia Donnie…

          0 0
      • HadVoe  

        osobně bych byl rád, kdyby evropa bouchla do stolu a řekla – hele donalde – tak dáme těch 5%. a všechny love narvat do evropskýho zbrojařskýho průmyslu.. to mi neřikej, že by ty gripeny nakonec neudělali lepší než F35.. a i kdyby nebyly, tak za ten škleb doníka by to stálo :)

        7 0
        • orm  

          Kde se vubec vzalo tech 5%? Co si pamatuji, tak to Trump nekde loni placnul, vsichni si klepali na celo a ted se z toho najednou stalo dogma. Ve smlouve s NATO jsou 2%. Nepisu, ze by se nemelo davat ted vice, ale proc najednou vsichni trvaj na 5% jako nezpochybnitel­nem faktu?

          1 0
          • HadVoe  

            ano – prisel s tim trump. imho staci ty poctivy 2%. a smysuplne. libi se mi model co zkouzi amici – pozvat tradicni zbrojare a “startupy” a at se ukazou.

            0 0
    • snas89  

      Obchod se „zakázanou“ ropou kvete. Nejvíc z něj těží Čína

      https://www.seznamzpravy.cz/…-cina-302966#…

      0 0
      • ememem1  

        cize to jako moc s tymi sankciami nefunguje?

        0 3
        • K0cour  

          Co přesně máš na mysli tím funguje/nefunguje. Rusko nadále prodává ropu, ale musí ji prodávat za nižší cenu a má s tím spojené další náklady.

          0 0
    • ememem1  

      Zeleny europsychos nas uz pripravuje…

      Je zle a bude horsie

      0 10
      • HadVoe  

        jak psychos? je relevantni mit na toto plan priraveny predem a neridit to 3× denne na andreje…

        3 1
        • ememem1  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 3
        • Georrge  

          To bude jak za kovidu:

          • vláda nedělá žádné opatření – to je špatně, vláda by určitě měla dělat opatření na čas krize!
          • vláda dělá opatření, které se po krizi ukáže jako nedostatečné – vláda určitě měla dělat větší opatření!
          • vláda dělá velké opatření, které krizi zmírní, takže nakonec působí jako přehnané opatření – vláda dělala zbytečně velké opatření, které nás stálo prachy a svobodu a určitě se na tom někdo napakoval!

          Prostě ať se udělá cokoli, je to ve výsledku špatně.

          2 0
        • ememem1  

          Ja som ti odpovedal ale realita jaksi nezapada.do miestnej bubliny tak.smola…neva aj ta to neodvratne pride.

          0 5
          • snas89  

            Neprevracej to a nemanipuluj!

            Ty konkretne si byl nekolikrat varovan.

            V momente kdy zacnes psat jako zhrzenej incel a placat nesmysly, tak ti to bloknu. Zkus to klidne naosat znovu a bez tech zbytecnych kecu.

            7 1
            • ememem1  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 1
            • snas89  

              Tak evidentne je ti potreba pripomenout, ze jakykoliv tvoje narazky na liberalni demokracii, woke, lgbt, wokeeurobolsevickou strukturu apod. Budu blokovat.

              Byl jsi upozornen nekolikrat.

              Jedna vec je konstruktivni kritika a druha proste nenavistny kecy, ktery jsou navic casto mimo a jen zasiraji vlakno.

              Bud konstruktivne kriticky. Nebud ficopica.

              13 1
              • ememem1  

                Jasne, jeble maga, oranzova opica, dement andrej a pod. Je samozrjeme ok. Otazka je len v com sa optoti volicom tomia co by tiez zakazovali aj modre a zlte kyble lisis. Kludne si bublinu udrziavaj pekne cistu.

                0 8
                • ememem1  

                  A len potvrdzujes co je liberalna woke demokracia: nas nazor je ten spravny, a akykolvek iny co nam.nevyhovuje ak sa nepodari umlcat ostarkizaciou( opica, debil, nevzdellanec, dezolat russky agent atd.) tak ho prosto zakazeme.

                  0 9
                  • ceo  

                    Lež není názor

                    Konstatováno faktu není ostrakizace

                    3 1
                  • vasek80  

                    Liberální demokracii volí vzdělanější část obyvatelstva. Okamuru s Raichlem nevzdělanci. Takže ano, zde protěžovaný názor je ten lepší.

                    1 0
                    • ceo  

                      Nevydávejme prosím Okamuru s Raichlem za nositele názoru, nebo dokonce idee. Jsou to jen populističtí žvanilové a lháři.

                      To co melou je na úrovni plochozemců. Můžeš to vydávat, za názor, ale je to jen <>, zjevná nepravda. MAGA dtto

                      10 0
                  • Slam09  

                    Nechávám tě dlouhodobě bez reakce, ale už tě i já mám plný zuby. Vůbec ti nevěřím, že nejsi proficovský a prorusský. Jedeš přesně jejich propagandu. Když se proti tomu po nějaké době někdo ohradi tak napíšeš, že je Fico vůl, že fandíš Ukrajině a posíláš jim peníze a pak vždy přijde to klasický russký ALE… Taky píšu ALE – ale já ti to vůbec nevěřím. Jsi klasický volič Fica, který nemá rád EU (jak neustále píše sudružky a sudruhovja z EU..), nevěřím ti dvě vysoké školy, protože to by ses takhle nechoval, nevěřím ti ani, že posíláš peníze na Ukrajinu. Tobě a tobě podobným Slovákům přeji odchod z EU ruku v ruce s Maďary – i když ti mají teď velkou šanci se z té russké p r d e l e vyhrabat..

                    14 1
                  • vaclaw  

                    V pořádku, můžeš si založit svoje vlastní lepší vlákno. A je hezky, že v jedný větě dáš x nálepek abys pak odsoudil nálepkování.

                    3 1
                • snas89  

                  Uznávám, že máš v něčem pravdu, a zkusím vysvětlit, proč reaguju tak, jak reaguju.

                  Vnímám to ve dvou rovinách. Tou první jsou lidé u moci – často manipulátoři, sociopati nebo lidé bez zábran, kteří z toho mají vlastní prospěch. Historicky se ukazuje, že vůči takovým jedincům neexistuje moc efektivní obrana, kromě jedné: nelegitimizovat je, nešířit jejich vliv a ideálně je odstřihnout od prostoru, kde mohou působit. Do téhle skupiny řadím i konkrétní jména jako Trump, Fico nebo Orbán. Můj osobní postoj k nim je velmi negativní – vnímám je jako lidi, kteří zneužívají moc k vlastnímu prospěchu, manipulují masy a ve výsledku poškozují společnost, kterou by měli rozvíjet. Přiznávám, že v emocích vůči nim někdy sklouznu k ostřejším výrazům, a ano, není to ideální.

                  Druhou rovinou jsou jejich voliči a podporovatelé. V tomhle vlákně má ale každý čistý start a prostor vyjádřit svůj názor, pokud dodržuje jasně daná pravidla. Problém je, že část těchto lidí dlouhodobě nezvládá věcnou argumentaci a sklouzává k argumentačním faulům. Tím se ze smysluplné debaty sami vyřazují – ne proto, že by byli předem odmítaní, ale proto, že nejsou schopní udržet úroveň diskuse.

                  Z lidského hlediska chápu, že by tihle lidé často potřebovali spíš pochopení nebo práci na sobě. Jenže na tohle není prostor v debatním vlákně. Navíc se už opakovaně ukázalo, že když ten prostor dostanou, vede to spíš k rozkladu diskuse než k jejímu zlepšení. Proto to tady nastavuju tak, jak to je.

                  Můj čas a energie taky něco stojí a ze svýho rozhodnutí je odmítám plýtvat na lidech, který si toho neváží.

                  8 1
    • gersa  

      Nejvyšší čas být nezávislý na russkych zdrojích

      10 0
    • Radez  

      Buchanka nemá zimáky

      1 0
      • HadVoe  

        nice, jeste mi chybi na konci kaboom!

        1 0
    • gersa  

      To je ale krásné neštěstí.....

      Ano, potvrdily to dnešní zprávy ruských médií (např. Fontanka, MSK1): Sberbank a partnerské systémy měly 3. dubna v Moskvě velký výpadek, který zablokoval platby kartou, převody a některé bankomaty. Obchody přešly pouze na hotovostní platby, což způsobilo fronty. Podle oficiálního prohlášení společnosti Apple bylo od 1. dubna v Rusku nedostupné také zpracování plateb pro App Store/služby. Nejedná se o úplný celostátní kolaps, ale o výrazné narušení.

      https://x.com/…575898186158

      9 0
      • Mig_all  

        Tak si prejme stesticko a tesme se na ten run na banky, ale osobne to nevidim realne. PS: At rajfka chcipne!

        1 1
        • jIrI___  

          Rajfka má stále jeden z nejvyšších úroků na spořáku ;). Snažít by se mě především ostatní banky a přebít ho, jinak lidi nebudou mít důvod přecházet.

          1 5
          • Mig_all  

            Ano Jiřino, my víme že tam máš spořák, nemusíš nám stále připomínat, že máš ergo i ty krev na rukou, respektive ve sve penezence. Spí se ti dobře?

            3 2
      • Tatut  

        Fakt má Apple zapotřebí provozovat svoje služby v ruzzku?

        0 0
        • snas89  

          Evidentne ma:/

          0 0
        • Mig_all  

          Apple si taky koupi jenom debil, stejne tak jako Teslu.

          1 3
          • gersa  

            A alternativa je co? Tlačítkový telefon?

            0 0
            • Mig_all  

              Tak pokud jde o železo, tak v evrope vsechno zlikvidovali, takze korea nebo japonsko, pokud jde o cely ekosystem tak k oranzove americe bohuzel neni moc alternativ, ale Google to tam vpodstate vsechno zabalil sice az 24 ale rozhodne lepsi nez Apple.

              0 1
              • ceo  

                https://www.techarena.cz/…one/n-10785/

                Put your money, where your mouth is

                1 0
                • gersa  

                  Telefon tak možná pro Maraba

                  NFC payments on Jolla devices running Sailfish OS are generally not supported for Android apps, making services like Google Pay unavailable. While the new 2026 Jolla Phone includes NFC hardware, historical limitations in Sailfish OS mean contactless payments (NFC) do not work in the Android app emulation layer, often requiring banking web apps instead.

                  0 0
              • Esi  

                A co ze je na tom Apple telefonu tak strašně špatně?

                0 0
                • Kuba78  

                  jako dlouholetého uživatele jabkového ekosystému mě z hlavy napadá celkem slušný seznam co je špatně :-) ale to jsme trochu offtopic.

                  1 1
                  • Esi  

                    No to me taky ale u toho Apple ti chodi 6 let aktualizace operačního systému, tak ze bezpečnost vyřešena a dele ten telefon asi nikdo provozovat nebude protože to moc nedává ekonomicky smysl. Jsem celkem nenáročný uživatel telefonovat, mail, whatsapp, internet a fotky, víc nepotrebuju

                    0 0
          • Radek Broz  

            Ne každej je lopata, aby mu stačilo na práci nějaký zablešený HP a huawei:)

            1 5
            • ceo  

              Ale no tak… Pózy si odpustime

              0 2
          • snas89  

            Jsem debilem uz minimalne 20 let:)

            1 0
            • Mig_all  

              Tak aspon je dobre si to priznat, tak az priste budes brecet jako miliony cechu u piva ze to tady vsechno stoji za pendrek tak si hned stoupni pred zrcadlo a rekni, jojo i kvuli me, to jsem ale debil.

              0 1
              • Radek Broz  

                Rusáky porazíme, když místo imperialistických jablek začneme používat počítací stroje od soudruhů z Čínské lidově-demokratické republiky!

                0 1
              • snas89  

                Takove bezpecnostne technicke okenko:

                Na cem prosim te pises texty do tohoto vlakna?

                Je to na open source linuxu a na pc postavenem z kompomentu, ktere maji striktne certifikaty, ze pochazi z firem, ktere nemaji ani jeden moralni nebo nezpecnostni skraloup?

                Asi neni vid?

                Tak si toho falesnyho moralizovani nech.

                Apple patri mezi spicky na trhu, co se tyce soukromi uzivatelu, bezpecnost dat a nespehovani ze strany vyrobce hardwaru.

                To, ze jsou aktivni v rusku nebo cine se mi taky nelibi. Ale porad ma appme na svedomi min ssracek nez google/android, xiaomi atd…

                4 4
        • Radek Broz  

          BTW: Apple z Appstoru dávno vyházel rusácký aplikace. Teď je rusáci nutili je tam vrátit, na což Apple zareagoval tím, že komplet vypl platby v Appstoru z ruska – nejde si teď koupit žádný placený aplikace, žádný subscription, žádný in app purchases.

          2 0
          • Mig_all  

            Brzo!

            2 1
            • Radek Broz  

              Vždyť to má stejně běžet ještě 6 let, ne?

              1 1
              • Mig_all  

                Tak pokud budou vsichni takovi rychlici jako u applu tak mozna jeste dele, my si ten sovetsky trh rozborit nenechame soudruzi!

                3 2
          • Tatut  

            Great. Jeste jde jailbreak?

            0 0
      • HadVoe  

        prej to souvisi se blokaci vpn. viz obecny clanek na novinkach. https://www.novinky.cz/…vpn-40571553 ale technicky si to nejak nedokazu vysvetlit.. do toho museli kluci hodne sahnout. kazdopadne dobry. nejlepsi by bylo, kdyby proste zbytek sveta ty paterni uzly seknul a at si jedou pres cinu ci jiny kamaradsky istany…

        1 0
    • Peslezedirou  

      Francie se připravuje na válku a zbrojí za miliardy…Andreji, šetři, stále se nic neděje, můžeme být v klidu… https://www.novinky.cz/…rdy-40571570

      1 0
    • Kuba78  

      V blízkosti plynovodu TurkStream v Srbsku, který dopravuje ruský zemní plyn do Maďarska a dále, byly nalezeny výbušniny s „ničivou silou“, uvedli v neděli představitelé obou zemí. Maďarský premiér Viktor Orbán svolal mimořádné zasedání bezpečnostní rady státu.

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_jan

      “Dal to tam osobne zelensky” za 3,2,1… a hned potom “ohrozeni statu, vyjimecne stave, volbe zrusit,!”

      2 1
    • Kuba78  

      Výbušniny u plynovodu v Srbsku. Mohlo jít o útok pod falešnou vlajkou, tvrdí experti

      https://www.novinky.cz/…rti-40571616

      pokračování mého předešlého příspěvku. Zde více detailů – například že celá operace byla známa a profláknuta asi již týdny dopředu.. tak teď už asi opravdu zbývá jen ten falešný atentát.

      2 1
    • hovado_cz  

      Yesterday, drones hit the carrier of the „Kalibr“ frigate „Admiral Grigorovich“ in Novorossiysk. They also fried the drilling rig „Syvash“

      https://x.com/…289102119183?…

      20 1
      • Radek Broz  

        Tday by mě fakt zajímalo, kterej debil přiběhne a dá paleček dolu.

        6 0
      • kejda  

        Takových kocábek mají plné sklady, simtě. Migu nástup :) potřebujeme vysvětlení, že poškodit kdejakou rybářskou bárku, co sice nese Kalibr, není žádné vítězství.

        1 0
        • Kuba78  

          jen bych doplnil, že kocábek bylo vyrobeno pět, z toho dvě prodány do indie a ze zbytku byla jedna poškozena nyní v březnu (admiral Essen) tedy zbývá nám již jen Admiral Makarov, ale ten je v opravě již od roku 2022 kdy dostal svůj příděl pozornosti ukrajinské armády ještě v Sevastopolu. Tedy zbývá nám bojeschopných celkem, když to zaokrouhlím na desítky, tak nula.

          proč je důležité potápět sovětské lodi i když jsou zbaběle zakopané v přístavu – protože i tak jsou jsou to potenciálně nebezpečné odpalovací platformy pro Kalibr.

          13 0
          • kejda  

            Líp bych to nenapsal :). No snad se to nedostane do nepovolaných rukou :(

            Akorát teda, já vím, že je to sice asi cool, ale pořád používat výraz sovětské?? :)

            0 1
            • t29  

              My taky pořád používáme československou vlajku, takže za mě cajk.

              0 1
        • honzarb  

          Podle me si toho Vovka ani nevsiml… ;)

          1 0
    • mathi  

      Ukrajina dostane od Švédska systémy protivzdušné obrany Tridon. Ten je vybaven 40mm automatickým kanónem Bofors 40 Mk4, který zasahuje cíle na vzdálenost až 12 km a vystřeluje až 300 ran za minutu. Systém umožňuje snížit kadenci střelby na 200 ran za minutu, což šetří munici a přizpůsobuje ji specifickým palebným úkolům.

      Dělo Tridon Mk2 používá programovatelnou munici. Ta exploduje přímo před cílem a vytváří oblak střepin. To výrazně zvyšuje účinnost proti leteckým dronům a střelám s plochou dráhou letu.

      https://newsukraine.rbc.ua/…5470947.html

      8 0
      • snas89  

        To bude asi skvely na drony ne?

        0 0
      • kejda  

        No já jako Bofors obecně obdivuju, ale je to hodně ambiciózní střílet na 12 km relativně lehkou střelou ráže 40 mm. Tam bych souhlasil, že těch 300 ran za minutu na takovou vzdálenost bude asi reálný zásah tak 2%.

        0 0
      • Kuba78  

        jen bych doplnil, že akci financuje Dánsko.

        https://www.calibredefence.co.uk/…for-ukraine/

        Dánové jsou obecně taková „tichá voda“ jelikož jsou celkem malí, ale ve vztahu k Ukrajině se jedná o příklad hodný následování a jsou pevní a systematičtí po celou dobu války. Kéž by celá evropa byla stejná.

        co se týče charakteristik jak se ptá kejda – 12km je samozřejmě teoretická hodnota, ale podle těchto charakteristik tak 3–4km by mohlo být velmi slušná účinnost.

        https://en.defence-ua.com/…s-17396.html

        5 0
        • kejda  

          Jasně, tahle vzdálenost 3–4 km je už hodně velká realita.

          Ten kanón je prakticky nový, ale je super, že stejně jako M2HB nebo Oerlikon tyhle zbraně překonaly v pohodě prakticky desetiletí.

          On ten Švéd bude nakonec taková nějaká reinkarnace. Co můžu potvrdit, jako námořní dělo je stále extrémně efektivní

          0 0
    • gersa  

      A to je tak nějak vše o russké svoločí v jednom obrázku

      4 0
      • Kuba78  

        já chápu že spousta těch účtů je falešných, ale některé nejsou. To by mohl být zajímavý námět na reportáž, takovéhoto zapšklého důchodce vystopovat, zazvonit mu doma u dveří s tím, že si teda oslovený jde pokračovat v té načaté diskusi.. Kde je Kazma když ho potřebujem? :-)

        1 1
        • liborg1982  

          Na tom už nic zajímavého není. Toť šedá realita všedního dne. To je vlastně nejhorší.

          0 1
      • Peslezedirou  

        Ten konec :-))) podporuješ Ukrajinu? Ty …

        2 0
    • HadVoe  

      Konečně má Mig své plné sklady! AvtoVAZ pozastaví výrobu – Zaměstnanci AvtoVAZ budou od 4. do 13. května vysláni na firemní dovolenou. Oficiálně společnost vysvětluje pozastavení výroby modernizací výroby a přípravou na uvedení nového modelu – crossoveru Lada Azimut. Práce budou probíhat i na lince, kde se vyrábí SUV Lada Niva. Prodejci však tvrdí, že skutečným důvodem je nízká poptávka a přeplněné sklady. Podle některých informací by se prostoje mohly protáhnout až do poloviny května. Společnost se tak snaží vyhnout přechodu na zkrácený pracovní týden, jak to již KAMAZ udělal kvůli klesajícím prodejům. Hlavním problémem AvtoVAZu je, že jeho nové modely jsou stále dražší a již konkurují modernějším čínským vozům. V důsledku toho někteří kupující dávají přednost buď zahraničním značkám, nebo ojetým vozům. UPDATE: "Společnost Rostec popřela zprávy o možném zastavení výroby v AvtoVAZu s tím, že šířené informace jsou nepravdivé a nekalé ":https://www1.ru/…-organy.html hehe :)

      3 0
      • kejda  

        Simtě, měsíc a něco pauza ve výrobě… Za tolu dobu vyrobí 2 ponorky, a 4 fregaty. Krom toho mají plné sklady polotovarů, takže klidně to 2× znásobí

        1 0
        • gersa  

          A tisíce Armat, nezapomeň

          5 0
        • Melvin  

          Jako asi bych trochu znervózněl. Měsíc dovolená, proč ne, ale aby ta dovolená nebyla někde v Záporoží.

          2 0
    • HadVoe  

      a ještě jedna příjemná zpráva, která trochu zapadla.. Moldavsko se odtrhlo od Ruska – UPDATE: druhá příjemná zpráva: Arménský premiér Nikola Pašinjan dal putinovi v přímém přenosu lekci z demokracie

      7 0
      • vaclaw  

        To je taková Emememovská rétorika… „u nás je svoboda, svobodný internet, regulérní volby a můžete si říkat co chcete…“ – „no jo, ale zase se přibližujete EU“

        3 0
    • jIrI___  

      Asi moc dezolé ilustrace, ale kolik tak hodin letadla v ČR průměrně nalétají, než se dostanou do ostré akce?

      0 16
      • honzarb  

        Jedna hodina letu F35 muze event. zachranit zivot dvoum maminkam na materske dovolene.

        5 1
      • Tatut  

        Dodávali ruské hnojomety stejný bullshit treba když Vietnam nakupoval česky Skyfox?

        3 0
      • Slavik  

        Chybí mi tam samoživitelky. :-(

        7 0
      • gersa  

        A víš jaké jsou náklady na Artemis II? To bylo daleko víc uspokojených samoživitelek

        0 0
      • Georrge  

        To je takova sracka ze musim reagovat i ja. Kdyby se nekoupily F35, ty prachy by sly na jine vybaveni ale v zivote nikdy by je nedostala zadna mamina nebo nejaka socka. Jsou to uplne jine penize v rozpoctu, nikdy se neprelevaly do mamin a nikdy nebudou (a zvlast ted co jsme se zavazali dodrzet nejaky rozpocet na obranu).

        3 0
        • -b-n-x-  

          Jenže tohle nikdy nikoho nezajímalo

          0 0
        • Lišák  

          Jirka ví, jak brnknout na správnou strunu. :-)

          4 2
      • Kuba78  

        já jen takový technický dotaz.. většinu těch zmíněných škrtů provádí tato vláda navíc oproti vládě minulé, znamená to, že budem kupovat další F35? :-)

        2 0
        • J1RKA  

          predpokladam spis, ze bude renovace capiho hnizda :DDD

          3 0
      • AussigBiker  

        Vloni se narodilo nejmin deti od Marie Terezie, porodnost prekonala i nejpesimistejsi dohady. A porodnost setrvale klesa. Takze do budoucna bude i min matek samozivitelek. Takze bude uplne v pohode na vic stihacek a na jejich provoz.

        15 0
        • Mig_all  

          Presne proto tady potrebujeme ukrajinske delohy.

          1 4
          • snas89  

            Migu, připomínám se s dotazem:) Prosím o odpověď.

            Z čeho – tzn. z jakého zařízení a na jakém operačním systému – sem píšeš ty příspěvky?:)

            Předem děkuji za odpověd.

            Ps: dávám to pod víc tvých příspěvků, aby to nezapadlo. Stačí odpovědět jen jednou:)

            3 1
            • Lišák  

              Proč řešíš takový zbytečný detaily? Určitě to nekoupil v Globusu a neplatil kartou z rajfky. Vždy je potřeba se zaměřit na to podstatné!

              ;-)

              2 1
          • Tatut  

            A o to SPD jde. Ukrajina musí padnout. Ruské dělohy do ČR!!!

            0 0
    • gersa  

      Že neumí číst a psát se zjistí až in memoriam

      Ruská armáda verbuje opilé muže. ‚Podepíší to za ně nebo je přemluví,‘ popisuje odborník

      BTW docela dobrý zpusob boje proti alkoholismu

      4 0
      • J1RKA  

        nj, ale alkoholiku maji russaci opravdu plny sklady!

        3 0
        • Mig_all  

          Tzn. i vatniku vid? Konecne vam to docvaklo.

          0 0
          • snas89  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            2 1
          • Kuba78  

            hustý. Snas89 provedl autocenzuru :-)

            4 0
            • kejda  

              Ty vole, ten je přísnej :). Tak se na ně musí …

              2 0
              • snas89  

                Cenzure! Admin je pekna swine! Maze vsechno a sedi mu jen ta spravna pravde!

                7 0
                • kejda  

                  Přesně tak, ty koblihe za to můžou :)))

                  1 1
                  • J1RKA  

                    presne, Vylizte si koblihe!

                    2 0
            • Radek Broz  

              Správně odhadl, že by to tu Apple fanboys (konkrétně já) po migovo přiznání k Ťamťungu úplně rozjebali:)

              2 0
    • snas89  

      Znásilnění, o kterém se nemluví. Ukrajinky začínají prolamovat tabu

      https://www.seznamzpravy.cz/…-tabu-303091#…

      0 0
      • Kuba78  

        Tohle není v podání rudé armády žádný zločin, ale regulerní chování, které je nejen tolerováno, ale dokonce i povzbuzováno až vyžadováno. Jedná se věc, která se táhne již od druhé světové – Ilja Orenburg v rámci propagandy vštípil vojákům, že každý němec je vinnen, nezaslouží slitování, ani ženy ani děti a odtud pak plynou tramatizující zkušenosti civilistů nejen v německu, ale v podstatě i kdekoliv jinde, kam vstoupila rudá noha v onuci..

        To, že se to děje opět na ukrajině svědčí toliko o tom, že rudá armáda se nezměnila, je to stále ten samý odpad, mongolské stepní hordy a že se jedná o systém, nikoliv o selhání. To, že se tomu někteří uvědomělí velitelé můžou snažit zabránit je sice pravda, ale celkově to prostě tak dělají. Dobyté území je pro ně dobité, vše co tam je, je jejich kořist, se kterou si mohou dělat co chtějí, takto byli vychováni.

        A netřeba si namluvat, že u nás by se chovali jinak, v případě jejich útoku na NATO.

        https://medium.seznam.cz/…0-zen-165011

        10 0
        • gersa  

          Oni se takhle chovali na našem území na konci valky ikdyž jsme byli bratři slované, takže není důvod jim nevěřit

          7 0
          • Radek Broz  

            Nás teda osvobodili američani, ale rusáci je pak přišli vystřídat. A pamětníci tady na to vzpomínali, že to bylo násobně horší zlo než celá válka.

            5 0
            • -b-n-x-  

              Ale u vás zůstali doteď, ne?

              0 0
              • Radek Broz  

                Ty první kradli a znásilňovali, ty nový teď hlavně stavěj na černo, podváděj se zakázkama a tak.

                0 0
                • Kuba78  

                  takže v podstatě pořád kradou náš prostor, naše peníze a znásilňují naše pravidla a naše zákony.. změnilo se teda něco? :-)

                  4 0
    • Kuba78  

      Krátce ze světa:

      neoficiální sovětský vyslanec v Maďarsku přivítal na oficiální návštěvě neoficiálního sovětského vyslance v USA. Po srdečném přivítání na letišti budou oba soudruzi pokračovat v oficiálním programu, jímž je podpora neoficálního sovětského předsedy nejvyššího maďarstva v nastávajících volbách.

      https://www.novinky.cz/…sti-40571825#…

      7 1
      • AussigBiker  

        Tudiz Orban (mokzna out),ale stejnej kkot in. Doufam, ze Mig nema Mercedesa, ten se vyrabi (bude ze 70% vyrabet kvuli marzi v Madarsku) a nezere madarsky klobasy.

        0 0
      • -b-n-x-  

        Ty woe slušné: "Pokud by Evropská unie nebránila mírovému snažení amerického prezidenta, na Ukrajině by už dávno byl mír,“

        7 0
        • Tatut  

          Ti kokoti si nevidí do tlamy!

          0 0
    • kofejn  

      Black Hawk Čestmír

      Tady to bude asi lepší, než ve stavebnicovém vlákně.

      3 1
      • Kuba78  

        to jsou ale silné nadpisy.. já tam žádný útok nevidím.

        já tam vidím Speciální Technickou Operaci za účelem optimalizace vstupních parametrů transferu sovětského vývozu pro uvedení výstupních parametrů v soulad s nařízeními Evropské unie, konkrétně Nařízení Rady (EU) č. 833/2014 a následných.

        6 0
        • Tatut  

          Sorry kámo. Ja vidim špatně odhozený nedopalek…

          1 0
          • Kuba78  

            nedopalek je tradiční způsob autodestrukce v sovětském svazu. Kouření tam způsobuje nejen rakovinu, ale i nedozírné ekonomické škody..

            včera bylo významné výročí, kdy oficiálně nedopalek způsobil ztrátu nejdražší ponorky v dějinách lidstva – titanového Komsomolce.

            https://vtm.zive.cz/…default.aspx

            oficiální verze říká, že si nějaký soudruh námořník nevhodně v ponorce zapálil. neoficiálně to bylo spíše proto, že nějaký soudruh dělník ukradl měděné těsnění a nahradil to nějakým aušusem..

            3 0
    • AussigBiker  

      Ad insider trading, tady David Drobik (uz asi 10 let zije v USA a dela videa) ma video nejen na Insider trading na predikcnich trzich. Samozrejme, ze se to spatne dokazuje. Ale vypada to blbe, kdyz mluvci Bileho domu Karoline Lewitt kouka na hodinky a ukonci tiskovku tesne pod 65 minut, na coz byla vypsana sazka :). Ma na ceste druhy dite, tak kazdej dolar dobrej :)

      No a Trump si zaklada svuj vlastni prediction market. Oni uz to ani moc ten insider trading neskrejvaj, totalni upadek moralky, ale volicum je to asi jedno, kdyz vsude po svete volej samy kkty.

      5 0
    • gersa  

      AI ještě není úplně dokonalá, ale…

      https://www.youtube.com/…/o03gDgVy6C4

      0 0
      • -b-n-x-  

        S knihou v posteli? Takovy nesmysl

        1 0
        • gersa  

          Říkám, ještě ta AI není úplně dokonalá

          1 0
        • Mig_all  

          Třeba je to komiks…

          0 0
          • snas89  

            Migu, připomínám se s dotazem:) Prosím o odpověď.

            Z čeho – tzn. z jakého zařízení a na jakém operačním systému – sem píšeš ty příspěvky?:)

            Předem děkuji za odpověd.

            Ps: dávám to pod víc tvých příspěvků, aby to nezapadlo. Stačí odpovědět jen jednou:)

            0 0
            • Mig_all  

              Z androidu na samsungu, podle meho predesleho prispevku to bylo zrejme ne? Jak rikam, bohuzel alternativa neni ale google byl aspon rychlejsi.

              0 0
              • snas89  

                To víš…já jsem ten debil, co má apple, tak mi to nedocvaklo.

                A ještě abych teda tomu rozuměl, tak já jsem debil, protože mám apple, který nějakým způsobem v rusku ještě drží minimum aktiv. Ale ty, byť Samsung a google tam má ty aktivity mají taky, tak ty debil nejsi teda jo?:)

                3 0
                • Mig_all  

                  Presne tak, samsung to tam zabalil hnedle 22. Ale nezachazejme do detailů, vis moc dobre jak byl muj prvni prispevek mysleny a na koho přesně cilil, ale ty ses toho jako jablečný věrozvěst chytil jako hov*no košile a rejpeš se v tom, to je potom těžké.

                  0 4
                  • snas89  

                    Tak za prvý: Samsung to v Rusku do dneška úplně nezabalil, pořád tam aktivity mají.

                    Zrovna tak Google.

                    A za druhý:

                    Právě proto, že nás tu všechny moralizuješ a pak si to nedokážeš obhájit, tak se v tom rejpám.

                    Konkrétně si napsal:

                    Apple si taky koupi jenom debil, stejne tak jako Teslu.

                    Pro mě to moc detailní věta teda není a jednoznačně z ní vyplývá, že apple si koupí jen debil.

                    Nebo v tom byl skrytý nějaký jinotaj, který mě uniká?

                    A proč se tě na to ptám:

                    Ano, jsem sice vlažný fanoušek applu (používám je už dlouho a ten jejich systém mi sedí, nic víc za tím nehledám – jako iovce se nechovám a slepě je nedoporučuju – jen pro info).

                    Ale zásadní pro mě je, že ty tady na nás zkoušíš nějaký vyšší morál, odsuzuješ ostatní za úplné blbosti, ale sám děláš úplně stejný „ssračky“ – píšu schválně v uvozovkách, protože tě za to, že máš Samsung s Androidem neodsuzuju.

                    Takže by mě fakt zajímalo, v čem ty seš teda lepší a ne-debil?!

                    6 3
    • Lišák  

      Ruský vesmírný program. Start rakety z minulého týdne. Nešla družici Meridian „dvojího“ využití (civilní/vojenské). Povšimněte si pěkně vyvedené svatojiřské stuhy.

      0 0
    • kejda  

      Oni se rozloží sami :))

      https://www.seznamzpravy.cz/…tvrdi-303200

      3 0
      • Kuba78  

        takže v sovětském svazu mají dost rozsáhlou epidemii slintavky a kulhavky.. nu, dobrou chuť čínští soudruzi, tohle je jiná šmakuláda než netopýři s chřipkou. Evidentně budete první kdo prokáže, že přenos na člověka není až tak vzácný a až tak neškodný, jak se doposud myslelo..

        0 0
      • Mig_all  

        Tohle má potenciál!

        2 0
        • snas89  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 1
      • vasek80  

        Krav je mi líto, těch farmářů asi taky. Ale co, nemají stáda, můžou narukovat.

        0 0
        • Mig_all  

          Mě ti kolchoznici baví, stále věří, že psí hlas doletí až do moskvy :-D

          0 0
    • ememem1  

      A sakra, ked som tu pred casom napisal ze by som mal obavu co bude s byvalymi vojakmi po ukonceni konfliktu jak doma tak mimo UA bol som oznaceny za dezolata, prorusskeho atd. A to este stale neni rec o tych tazkymi zbranami vyzbrojenych a poriadne otrlych co ostanu pekne nasrati z prehranej vojny doma na UA ze kam sa otocia pri hajeni svojich zaujmov akekolvek uz budu.

      Je to největší bezpečnostní riziko pro Českou republiku, které vtuto chvíli vnímám, řekl policejní prezident.

      https://www.idnes.cz/…ranicni_herp?zdro

      0 10
      • Slavik  

        Možná tvůj původní příspěvek nebyl dobře pochopen, protože nebyl napsán srozumitelně (třeba i po slovensky)… :-)

        0 0
      • vaclaw  

        Ano, ukrajinci se budou po Praze prohánět v tancích a chodit do Tesca s javelinem…

        2 3
      • snas89  

        To je zajimavy. Ja, kdyz sem davam odkazy na podobny tema a problem, tak za dezolata nejsem:)

        Jinak obecne se vi, ze tohle je problem valek. Us to “objevili” hlavne po vietnamu. Zapad/nato uz s tim relativne pracuji. Ukrajina asi taky trochu – uz z podstaty veci, kam hodnotove smeruji.

        A v kremlu? No co, kdyz nekoho znasilni, tak bude dalsi maly maladec, ktery se pak za par let muze nechat jit zabit na vojnu ne? A kdyz nekoho ten navratilec zabije? Tak…nehody se deji prece. A my pak mame rychlyho vatnika zdarma.

        1 0
        • ememem1  

          no ale to je ten mensi problem, daleko vacsi budu ti co ostanu po rokoch boja doma bez iluzii a zjavnych nadeji na jaksi dosiahnutia aspon casto toho za co roky bojovali.....to sa moze kde ako este zvrhnut.

          0 4
          • kejda  

            Neboj, nejdřív zaplaví Slovensko, tam zkusí nějakou satisfakci…

            1 0
          • K0cour  

            Ti lidi nebojují primárně za nějaký abstraktní geopolitický cíl, ale za to, aby Ukrajina jako národ vůbec přežila a nebyla násilně pohlcena Ruskem. Moc dobře vědí, co následuje na okupovaných územích – represe, nátlak, rusifikace. Sen o NATO a EU můžou být motivace do budoucna, ale jádro celé věci je obrana vlastní existence. Je to pěkně vidět z telegramových skupin ukrajinských jednotek, kde sami vojáci (mimo jiné) dávají jasně najevo, co berou jako skutečný smysl toho boje. To je mimochodem dost dobrá věc, najít si telegram od nějáké menší jednotky, a přes translator prolouskat co tam třeba za poslední dva dny sdíleli, jaké témata řeší, co je trápí, co jim udělalo radost nebo na co prosí své blízké a přátelé aby přispěli (a příspěvky posílají hlavně spolužáci, sousedé atp, moc čumilů jako já tam není).

            6 0
            • ememem1  

              ale ved ja sa na to pozeram, navyse tam mam par kamaratov a obcas si piseme (nie cez whatsapp :)) , v zasade s tebou suhalsim a prave preto sa obavam, ze skalmanie tychto ludi bude po skonceni obrovske. by si sa cudoval niekedy jak to vidia.

              0 4
      • jIrI___  

        Jaký je tvůj zdroj pro informaci, že UA vojnu prohraje?

        1 1
        • ememem1  

          bohuzial to nemoze nijak inak dopadnut. proste je ich 4× menej nech to ratas ako chces, na utok uz nemaju ( to sa hovori ze treba asi 3 nasobnu prevahu a 3*4 =12) , su absolutne zavisli ne len na bojovom poli ale aj civilne od penazi EU ktore nepotecu vecne to si bud isty(uprimne zatial tecu len preto aby sa zapad stihol volako trocha pozviechat a dozbrojit, nikto na zapade o „vitazstve“ uz nehovori, max, o „spravodlivom miri“ co ani boh nevioe co to je), stale menej a menej sa im chce bojovat https://www.idnes.cz/…hranicni_aha?… lebo to prosto unavuje a vsetci kvoli donbasu padnut nemozu a ti zmrdi zauralski prosto len tak mrskaju granaty kazdy den viac menej bez odporu a nicia infrastrukturu krajiny, energetiku dali dole uz, teraz „riesia“ komunikacie a ostane len rozmrdana krajina. neni ziadna sance ze by ich niekt ovyhnal odtial kde su, uz tam zaviedli spravu, maju to dostatorne upevnene, a ani tam uz nema proti nim kto bojovat. a a ni nechce, ti co ostali sa podrobili alebo zvykli a zbytok usiel. sorry ako…

          0 7
          • ememem1  

            este maly edit: jedinu a poslednu sancu na akysi „spravodlivy mier“ pripadne „vitazstvo“ pod tlakom sme trestuhodne premrhlai ked ich tlacili v prvom roku riadne zaskocenych pri chersone a vtedy sme im odmietli pomoc a namiesto rakiet posileali vesty a prilby.

            a aj to este nevieme ajk by v krize ruSSI zareagovali, ale lepsia prilezitost uz nebola a ani nebude.

            0 5
          • Kuba78  

            definuj výhru UA a prohru UA a výhru SSSR prosím.

            v roce 1989 odtáhli sověti jak psi z Afgánistánu, po 10 letech a mohutných ztrátách. Sovětů bylo v té době více než 20 x tolik co Afgánců. Armády nesrovnatelné.

            Přesto – kdo tenkrát tu válku vyhrál?

            2 0
            • ememem1  

              no to sa ja pytam uz dva roky ze o co vlastne UA aktualne ide a aky je politicky ciel, lebo vyhnat ruSSov za ural je bohuizla utopia a obetovat celu muzsku populaciu kvoli donbasu sa javi ako nie najrozumnejsie…

              jako prehra je jednoznacne to ze pridu o nejaku cast uzemia cize ked to skonci krajina bude mensia, ekonomicky chudibnejsia, romzrdana na sracku a navyse s bohuzial ne celkom jasnou perspektivou co dalej. toto sa priznam som si pred dvoma rokmi celkom nemyslel ale dnes to uz tak vidim.

              0 3
              • Kuba78  

                v únoru 2022 se většina civilizovaného světa bála, že v březnu bude v kyjevě triumfální přehlídka sovětských vojsk a budem mit rusáka hned za humny.

                A dneska se vyčítá ukrajině, že nepostupuje dostatečně rychle s ofenzivou a není schopna ihned vyhnat sověty zpět za ural?

                Není náhodou stávající stav už sám o sobě dílčí vítězství? Ukrajine nechce zničit moskvu – aspoň před rokem 2022 nechtěla – chtěla jen, aby jim dali ti švábi z moskevských bažin pokoj. a to stále platí jako cíl války – vyhnat tu svoloč z vlastního území a doma ať si žerou hlínu jak chtějí.

                11 0
                • ememem1  

                  ustali do doposial skvelo ale vyhant ich za ural by bolo sice pekne ale prave to je bohuzial nerealne, to naozaj veris ze ich vyzenu odkial prisli? kto ako a cim ?

                  0 4
                • liborg1982  

                  Udělat z třídenní operace čtyřletou, je dle mého pohledu, jistě vítězství. Z pohledu obránce.

                  2 0
            • mr.garisson  

              Navíc to tažení bylo se zlomkem ztrát než dnes. Tehdá hlavně odtáhli i z politických důvodů, ale nemění to nic na tom, že si tam vylámali zuby a nic to nepřineslo.

              0 0
            • Japhy  

              Zaráží mě, že jedním z hlavních důvodů pro ukončení afghánské kampaně byly matky vojáků, které se začaly spontánně organizovat a bylo o nich sakra a Gorbiho slyšet. Teď je ztrát řádově víc a ticho po pěšině. Pořád nechápu jak to může mít Putin o tolik pevněji v ruce než Gorbi (což zas takový svatoušek taky nebyl).

              0 0
              • ememem1  

                hlavny dovod bolo ze dochadzali peniaze = zssr krachovalo a menila sa s tym celkova politicka situacia, takze daslie pozicky svetovych bank uz boli podmienovane politickymi ustupkami a zssr uz nemalo na to, aby taketo podmieniky neprijal v blahej nadeji ze sa mu to podari dalsimi pozickami volako ustat, grobacov nebola pricina ale produkt tychto udalosti. a preco to ma ovela lepsie putin dnes v ruykach som tu pisal asi 5× uz, hladaj posty s najvacsim poctom dislikov a najdes.

                1 3
              • Kuba78  

                Gorbi vzal rozpadající se totalitní zemi a začal povolovat matice. Putin vzal napůl totalitní zemi a začat utahovat i přes závit.

                tolik k rozdílu.

                3 0
                • K0cour  

                  Ano, je to imho vždy kombinace spousty faktorů, které se musí poskládat dohromady aby z toho vyšel konkrétní výsledek. Stačí když bude jedna část chybět, a nedopadne to.

                  0 0
      • -b-n-x-  

        To je super. Ty si něco vymyslíš, co není pravda, a pak tím dokazuješ jak jsi zase jako vždycky měl pravdu.

        Proč by tě někdo označoval za dezolata, za to že napíšeš že ua vojáci budou v EU bezpečnostní hrozba?

        1 0
        • ememem1  

          no lebo sa tak stalo :-) a aby bolo jasne, opakujem ze daleko vacsia budu ti co ostanu doma jak tito " migranti" , ti budu sposobovat mozno daku trestnu cionnost, to druhe bude armada sklamanych a nasratych a dobre vyscvicenych a vyzbrojenych, neni nikde povedane ze ich zaujmy sa budu rovnat tym nasim…

          0 5
    • ememem1  

      ty kokso, to uz je na urovni bizaru.....

      "Nie je to mystická misia,uviedla hovorkyňa Európskej komisie (EK) Anna-Kaisa Itkonenová.Zároveň však priznala Nemám informácie o tom, kde sa nachádzajú“:https://www.hlavnespravy.sk/…atia/4289952

      0 4
    • snas89  

      Nosil jsem mu kufry peněz. Budapešťský zločinec popsal, jak Orbána sponzorovala ruská mafie

      https://www.novinky.cz/…fie-40571997#…

      Otázka je, nakolik je to důvěryhodný. Ale tak nějak bych nebyl ani překvapený, kdyby to tak bylo.

      Navíc, jestli Orbán prohraje a zdrhne před případným stíháním do Ruska, tak si to zase rusáci všechno zpátky vezmou…

      5 0
      • mr.garisson  

        Tak víme, že obchod s rusákem platí jen do té doby, než si přijde svoje zboží ukradnout zpátky. To že ti russák něco dá nebo prodá, neznamená, že je to tvoje. :)

        6 0
      • pluto  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • Kuba78  

        tak otázka není jestli zločinci věřit, jako spíše, v souvislostech které do sebe postupně zapadají – proč mu nevěřit?

        0 0
    • K0cour  

      " Ukrajinista napřímo: Rusové chystají Ukrajincům Osvětim a nás už dávno ovládli":https://www.youtube.com/watch?…

      Kde jsou příčiny současná likvidační války Ruska proti Ukrajině? Proč je Putin Ukrajinou tak posedlý? Ukrajinista David Svoboda nejde pro kontroverzní výrok daleko. Tvrdí například, že to byla Ukrajina, kdo poruštil zaostalou Moskvu. A že Rusové se právě kvůli tomu nedokážou smířit se ztrátou kulturně vyspělejšího území než jsou oni sami. Pojďme se na civilizační konflikt podívat z jiného úhlu. Jak moc propagandou pokřivený pohled na současnou válku Ruska proti Ukrajině máme? A jak si vedeme ve válce současné propagandy?

      Čerstvě vyšlý hodinu a půl dlouhý rozhovor moderovaný Jaroslavem Marešem (reportér, spisovatel, badatel, pořady taJeMno a taJeMné podzemí, má super kanál Badatelé na YouTube s celkem širokým záběrem. Teď to začínám poslouchat, ale určitě to bude pecka! S tím ukrajinistou jsem už slyšel více rozhovorů, pro někoho může být moc radikální, ale má velký přehled a často poukazuje na málo známé souvislosti. Rusofilckám a „neutrálním“ z něj praskne cévka. :)

      10 0
      • AussigBiker  

        Chtel jsem to sem dat. On si na ty zivy debaty zve obcas takovy ty „nemainstreamovy zahadology“, takze jsem videl debatu s nekym, kdo tvrdi, ze je vic a vic dukazu, ze Atlantida existovala, jenom ne nekde v mori jak se rika :).

        Ale jinak je to celkem fajn.

        1 0
        • K0cour  

          Ano, ty živé debaty mají občas řekněme proměnlivou kvalitu hostů. Příjde mi ale že Mareš (hlavně na svém kanálu kde má prostor si to dělat po svém a není tlačený časem) se snaží k záhadám přistupovat racionálně, a k různým esoterickým nesmyslům kriticky. Baví mě hlavě témata spojená s východním blokem, železnou oponou, komunisty, Studnou, Janem Masarykem a Štěchovice…

          Vyzobal jsem pár témat které souvisí s tématem Ukrajiny, Ruska a tak vůbec:

          " Proč Donald Trump prohraje Grónsko a kdo má na něj historický nárok":https://www.youtube.com/watch?…

          " Stručná historie amerických útoků na sousední státy: Imperialistický zlořád či obrana svobody":https://www.youtube.com/watch?…

          " Aktuálně: Vánoční útok Ruské armády na slovenskou suverenitu: Půjde Fico do boje?":https://www.youtube.com/watch?…

          " Největší ostudy a prohry novodobého Ruska: Když dostal Ivan na hýždě":https://www.youtube.com/watch?…

          " Proč Slováci tak milují Rusko a podléhají jeho lžím":https://www.youtube.com/watch?…

          " Můj marný boj: Banderobijci, kteří nepochopili… která bije":https://www.youtube.com/watch?…

          2 0
          • AussigBiker  

            Jo, to souhlas, Ja ho objevil celkem nedavno a docela to sjizdim :)

            1 0
    • Kuba78  

      Nikdo nepomohl s řešením konfliktu na Ukrajině tak jako Orbán, lichotil Vance

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_kha

      pokud admin usoudí, že to patří spíše do Vtipů, rád přesunu..

      7 0
      • Tatut  

        Všimněte si že Putin se k maďarským volbám vůbec nevyjadřuje… Trump a vance pro nej dělají špinavou práci všude po světě.

        10 1
        • vasek80  

          Jak psal Kuba. Teď by opravdu měl říci že Magyar by byl lepší premiér a můžeme slavit, včetně většiny Maďarů.

          0 0
        • ememem1  

          A ten magyar, to je nejaky antirusky proukrajinsky eurohujer ked sa k nemu tak upierate? Sa len pytam ze co sa ako od neho ocakava

          1 4
          • vaclaw  

            Utfg když nevíš a neplevel to tu zbytečnými dotazy.

            1 0
            • kejda  

              Utfg – to je zkratka? Třeba jako „užtohodoprde­lenech“? :)

              1 0
              • vaclaw  

                I to by šlo, napsal bych utfg, ale když to neznáš, tak si to vygoogli ;)

                1 0
          • liborg1982  

            Od něho očekáváme minimálně, že horší, nebo stejné, než pokračování s Orbánem, už to nebude. Pravda, laťka je hoooodně nízko. Ale to bys nepochopil.

            4 0
            • vasek80  

              Mě by stačilo vidět ten Orbánuv kyselý ksich po prohře a také mě zajímá jestli se připojí k putinovo sbírce diktátorů v Moskvě.

              5 0
              • Esi  

                hned před volebním štábem by v jeho případě měla stát eskorta a rovnou ho převézt do basy :-)

                2 0
                • vaclaw  

                  Něco jako Schröedingerova osobní stráž/vězeňská eskorta… v superpozici dokud někdo nezměří výsledek voleb, pak zkolabuje do konkrétního stavu…

                  4 0
            • K0cour  

              O Magyarovi si žádné iluze nedělám, ale odstavení Orbána by byla výhra pro Evropu i pro Maďary. Orbán z nenažranosti rozebral právní stát, rozjebává EU a pomáhá Rusku. Snad kdokoliv bude lepší. Jinak mě ale baví, jak jsou z něj média poslední dobou totálně nadšená a přisuzují mu vlastnosti, které podle mě nemá. Byl roky součástí Fideszu, pomáhal ten systém vybudovat a taky z něj profitoval. Nebo ta nahrávka bývalé, vytažená ve správnou chvíli, na mě nepůsobí jako morální procitnutí, ale jako chladný kalkul. Připadá mi spíš jako člověk ze systému, který jen ucítil příležitost a přehodil kabát, ale i tak na tom nejspíš všichni vyděláme. :)

              12 0
              • -b-n-x-  

                Čoveče, já si spíše začínám myslet, že to bude úplně stejná Ruska figurka jako Orbán.

                A akorát takové divadlo.

                0 0
                • Esi  

                  No uvidíme, horší než je to teď to asi nebude, přece jen není Putinovi zavázán tak jako Orbán, teda snad :)

                  0 0
                  • vaclaw  

                    No já ho nechci úplně idealizovat, ale přijde mi, že se jenom jisté síly snaží ho vykreslit hůř než ve skutečnosti vypadá. Jde hlavně o to, že Maďarsku se tohle rozkročení se na co nejvíc stran a zároveň vazalství k Moskvě moc nevyplácí a jsou spíš trochu v háji. A běžný maďar nechce ani tak Magyara, jako se mít líp. A pokud by Magyar držel směr co předchozí Maďar, tak by si ho jednak opozice nezvolila jako Orbánova vyzyvatele a jednak by ho příště zase hnali. Je to samozřejmě otázka, co bude, třeba ani nevyhraje, ale nějaká šance na změnu k lepšímu, tu určitě je.

                    2 0
                    • K0cour  

                      Určitě dělá Orbán a jeho vazalové vše co můžou aby jej co nejvíce očernili. Co na něj vyhrabali teď moc nesleduji, ale v období těsně po vydání nahrávky jsem si procházel různé medailonky v médiích které rozhodně nestojí na straně Orbána nebo tradičních hodnot atp. a moc dobrý pocit jsem z něj neměl, hlavně na základě jeho předchozí politické činnosti, výroků a vazeb. Moc nevěřím že půjde Orbánovým směrem, imho to bylo už moc a Maďaři to nechtějí, dobře jsi podotkl že se chtějí mít hlavně lépe. Říkám si, že opozici možná ani nezbývá než doufat v nejlepší a podpořit ho, s tím jaký mají v Maďarsku volební systém (a jak ho Orbán vylepšil) tak to musí být vyzyvatel skutečně silný, aby měl nějákou šanci.

                      1 0
                      • ladys  

                        Někteří opoziční poslanci se rozhodli odstoupit, takže podpora tam je.

                        1 0
                • Radek Broz  

                  Zná tady někdeo maďarksou politiku nějak detailněji? Protož já se přiznám, že o nich vím kulový a tipl bych, že většina ostatních taky a spíš tu prezentujem nějaký dojmy vzniklý z nějakých štěků v naších mediích.. A když vím, co jsou třeba novináři v česku schopni napsat o itálii…

                  V pondělí vyšel o maďarskejch volbách Insider (hosty Sulovská a Adámek), ale ještě jsen neměl čas si to pustit.

                  0 0
                  • ememem1  

                    neznam ale mi hovoria madari v robote tak ked nahodou vyhra asi budu vsetci jeho priazdnivci hodne prekvapeni…

                    0 3
                  • Tatut  

                    Zkus i Padni komu padni…

                    Co jsem pochopil i kdyz vypadne orban tak stejne zabetonoval všechny úřady ze to aby se posunuli bude fakt dost obtížné..

                    1 0
                    • Radek Broz  

                      Ten jedinej, co z Padni rozumí maďarsku, je právě jedním z těch hostů v Insideru;)

                      0 0
                  • AussigBiker  

                    Dobrej díl o Maďarsku byl v Keci a Politika, měli vtam nějakýho hosta, co tomu rozumí. Podle toho Maďaři nějsou nijak proevropský…a podle toho dílu se na Maďarsko vůbec nemůžeme dívat naší optikou. Koneckonců, kdyby to majorita chtěla jinak, tak nevolí Orbána. Proto si myslim, že ten druhej co ty volbe možná vyhraje bude plus mínus to samý, v bledě modrým.

                    1 0
                    • Janes  

                      Z toho už mám delší dobu strach, aby to nebylo, jako když Putin předal prezidentství Medveděvovi.

                      0 0
                  • Tatut  

                    A ještě dotaz.. jako na ty cally s Lavrovem žádná reakce ČR ani EU? Ani blbé prohlášení?

                    Vyměnil bych v EU Maďarsko za Ukrajinu…

                    5 2
                  • HadVoe  

                    mam par dlouholetych hu kolegu a politiku moc rozebirat nechtej.. asi nejakej post ruskej syndrom. vetsinou je to – orbic neni nejlepsi, ale mam tepelny cerpadlo/solar/za­tepleni/xcovi­nu skoro zdarma diky nemu. a nemame přistěhovalce… tak mu to dame znovu. vsichni stredni trida s vejskou…

                    0 1
                  • Radek Broz  

                    tak co jsem si z toho odnesl:

                    • maďaři jsou kokoti. To, proč má Orbán teď po 16 letech reálnou šanci prohrát není tím, že se jim nelíbí lízt Putinovi do zadku nebo že by nechtěli diktátora – to tam většině vlastně imponuje. Jde jim do háje ekonomika a jsou v nějakejch ukazatelích horší než Rumuni, což těžce nesou. Školství a zdravotnictví nefunguje, nemaj na to ani ministerstva – Orbánovo lidi to maj pod vnitrem. Vadí jim korupce, která je asi na úrovni, kterou si ani neumíme představit.
                    • Magyar má reálnou šanci vyhrát.
                    • pokud vyhraje, je to ta lepší možnost.
                    • je mnohem víc proevropskej, než jsem si doteď myslel – chce i € atd. Nebude blokovat v EU hlasování týkající se UA, ale tak nějak spíš z důvodu, že nechce ****** EU než z důvodu, že chce škodit Putinovi.
                    • celkově bych to vyhodnotil, že se z mýho pohledu nejhorší země EU posunou na max druhý místo a na krk jim bude dýchat comrade Sánchez.
                    7 0
                    • vaclaw  

                      Víceméně takhle to čtu taky. Jenom k tomu Rusku není to tak, že by se to nikomu nelíbilo, jenom těch lidí prostě není tolik a ostatní často radši levný plyn a benzín z Ruska než svobodný média…

                      1 0
                • Slavik  

                  Horší zlo, které neznáš.

                  0 0
      • kejda  

        Dneska ti to sakra jde, cením :)))

        1 0
    • snas89  

      Hodlám se zúčastnit summitu NATO, oznámil Pavel Babišovi

      https://www.novinky.cz/…ovi-40572155#…

      :))

      6 1
      • Kuba78  

        „S ohledem na témata, která mají být na tomto summitu projednávána, především výdaje na obranu a plán naplňování závazků přijatých vloni na summitu v Haagu, uvítám, pokud se jej zúčastníte spolu se mnou, abyste mohl detailně vysvětlit pozici české vlády,“ dodal.


        tedy v podstatě mu oznámil, že babiš pojede s ním a nikoliv on s babišem.. a evidentně náš pan best in fšechno premier je natolik připosranej, že se vyhýbá i osobnímu setkání a jediný na co se vzmohl že pavlovi vzal telefon.. A nyní je mičudka na straně Slabiše, který dostane z druhé strany od Micinky vzteklé dupnutí. Počítám, že to dopadne tak, že Pavel pojede na osobní pozvání Rutteho a bureš s micinkou budou na pozvánce „plus doprovod“.

        už se těším, až bude andrej blekovat, že oprava silnice na Karlštejn je jasný vojenský výdaj..

        7 0
        • AussigBiker  

          Jsou tam dela, kule nevim a na strelnej prach nejsou penize :)

          0 0
        • -b-n-x-  

          Ale tam by už opravdu chtělo novou silnici – Karlštejn!

          :-)

          0 0
        • ememem1  

          Jako ze sadne na motorku ci jak tam pojede?

          0 4
          • Kuba78  

            tak tento prezident ja na rozdíl od toho minulého vysoce mobilní. ten minulý krom toho že byl imobilní byl i též debilní..

            je mnoho možností jak by mohl jet a předpokládám, že tuhle partii má rozehranou na několik tahů dopředu. Ale aby tam jel kupříkladu polosoukromě, na pozvání přímo NATO a jejich útraty jako zvláštní host (nezapomínejte, že krom funkce prezidenta je taky de facto navenek odpovědný za českou muniční iniciativu což je jeden ze stěžejních nástrojů NATO pro pomoc UA) s důrazem, že mu to česká vláda odmítá zaplatit, tak takovou ostudu předpokládám si bureš nelajsne.. on potřebuje bezproblémové fotky z toho setkání, ne fotku jak se tam krčí někde v koutě protože s ním nikdo nemluví (vyjma výslechu jak to kua myslel s těma 1,7 procenty).

            na nás, běžné občany, je pouze pohodlně se usadit v křesle a sledovat to divadlo, když už ho platíme, ať z toho taky něco máme.

            11 1
            • pluto  

              Velký respekt k rozhodnutí a Babiš bude pod kontrolu ohledně zdůvodňování nedodržování rozpočtu obrany. Takhle se na tu vládní sebranku musí. Škoda, že takto nefunguje opozice. Ta se mezitím trapně dohaduje, kdo z ODS volil Matochu do rady ČT.

              8 2
            • ememem1  

              no jo, problem je v tom, ze sir king president sa celkom nepokryte za pomoci spriazdnenych armadnych spiciek (vid. napr. ten zakazany rozhovor oranizovany generalnym stabom !!) snazi o vytvorenie republiky generalissima pavla, co sice moze aktulane imponovat lebo „vidi veci spravne“, len sa to moze zvrtnut nakolko republika je vecna, generalissimus sa ale moze jedneho dna zmenit. ono to samozejme moze skoncit ako pinochet ktory stat proti bolsevikovi zachranil – panboh mu daj vecnej slavy za to – a mal navyse tolko chochmesu, ze ked dospel cas, zorganizoval slobodne volby a ked ich prehral, prinutil chuntu vysledky uznat(co je na vojaka dost netypicke spravanie), len sa vzdy moze najst nejaky iniciativny jedinec…no uvidime, kazdopadne je v europe taketo chovanie od smrti salazara a franca pomerne netypicke, nemusi to byt nutne zle, len hovorim aby sa nenasiel daky rovnako inicitivny antipavel.

              0 20
              • skaj  

                Jestli takhle zoufale spatne ctes soucasnou situaci Pavel vs Babis/Macinka, tak to vysvetluje i ten zbytek:)

                Sorry, ale tvoje schopnost vnimat politickou situaci je fakt spatna a s woke, videni veci tak a nebo onak to nema vubec nic spolecneho. Jsi proste a jednoduse vedle jak ta jedle…

                Pavel naopak naslapuje velmi opatrne a konzervativne, v podstate dela pravy opak toho, co se mu snazis ve sve hlave vnutit…

                19 0
                • mathi  

                  Přesně.

                  0 0
                • Melvin  

                  Zrovna jsem tu chtěl napsat, že je až obdivuhodné jak ememem dokáže cokoliv vidět tak negativně. Připomnělo mi to pokus jak když postavíš sklenici do půlky naplněnou vodou, tak optimista ti řekne, že je z půlky plná a pesimista, že je z půlky prázdná, tak kdybys před ememema postavil plnou sklenici, tak ti řekne že je prázdná.

                  4 0
                  • J1RKA  

                    myslim, zeby rekl, zeje mokra :DDD

                    2 0
                  • ememem1  

                    Ja len hovorim, ze budovat si v parlamentnej demokracii kde vykonna moc je na vlade a zakonodarna na parlamente mocenske centrum na hrane ustavnosti v style prezidenskeho systemu s gen. Stabom za chrbtom moze byt ne uplne idealne. lebo sa nastavi latka a dalsi generalissimus a jeho podriadeni z gen. St. mozu eventualne aj " vidiet veci alternativne" . a to sa ti uz mozno az tak pacit nebude. Jako su v modernej historii taketo pozitivne pripady (pinochet, franco, salazar) len to ne vzdy tak musi byt.

                    Som zvedavy ze ked len dalsie volby znovu vyhra a parlamentne opozicia a zacne im robit toto iste prosto presadzovat svoje, ci budes rovnako nadseny.

                    0 8
                    • skaj  

                      Jo to rikas, a neda se s tim nesouhlasit, budovat dalsi mocenske centrum s generalnim stabem za zady je uplne naprd.

                      Problem tveho tvrzeni ale je, ze se to v realite ani nahodou nedeje:) Ty sis jako vzdy neco v hlave vysnil a ted se tam snazis realitu ohnout. Jenomze skutek utek, Pavel tohle ani nahodou nedela.

                      Takze neni zac za reality check a ty se prosim zamysli, jestli takove nesmysly co vypravis o soucasne situaci v CR nahodou nevykladas i o situaci jinde:) Ale jen naznacuju:)

                      5 0
                    • -b-n-x-  

                      Prosím tě. Odkud jsi vzal tu informaci, že náš prezident něco takového robí?

                      Tak jako, třeba je tady takové spiknutí. Beztak to probíhá na nějakých moto srazech.

                      Ale já o tom zatím nic neslyšel.

                      2 0
                      • Georrge  

                        Je to voják a komouš, to přece stačí, ne? Jeho zásluhy a chování nejsou předmětné.

                        1 0
                        • -b-n-x-  

                          A ještě agent a hlavně! Petr Pavel – kdo z vás má tolik svátků? On má když je Petr, když je Pavel, a ještě když je Petr a Pavel.

                          5 0
                          • Esi  

                            přesně pořád by jen slavil místo aby pracoval pro našelidi :-)

                            4 0
                            • kejda  

                              To jsou samý přehlídky, parády a hlavně peníze

                              2 0
                      • ememem1  

                        a nesnazi sa zasahovat do komptencii vlady a ministrov? neurobil promo video s nejakym politickym odkazom ktore potom zastavili ? len tak obcas citam vase noviny

                        0 10
                        • J1RKA  

                          a pouzivas prekladac?

                          2 0
                        • skaj  

                          Ne, je to presne naopak – vlada se snazi mu pravomoce brat:) Promo video neurobil on:) Co ty prosimte ctes?

                          3 0
                          • ememem1  

                            taky bezny mainstream co mi bohvie preco chodi do officu ked tam som. preco? to je nejake zle, tam klamu ? cize nie je pravda ze sa domaha napr toho, aby mohol ist zastupovat CR na summit NATO? ci nieco ine? Lebo schvlane som si to teraz pozrel v vas v zakonoch a to ani omylom nie je nieco co ty nazyvas pomerne zjednodusene „jeho pravomoc“. Ale ver si comu chces, viac menej mi je to jedno.

                            0 9
                            • ceo  

                              A do kterých zákonů ses prosimtě díval?

                              3 0
                              • ememem1  

                                do vasej ustavy cl. 63 ods. 1 písm. a) a este cl. 63 ods. 3 a cl. 67 ods. 1

                                ale mozno to vidim zle, a navyse hovorim je mi to viac menej jedno. vlastne ma na tom uputalo ani ne to, ze sa snazi tu hranicu posuvat kam sa da, to robia a robili vsetci u vas aj u nas, co ma uputalo je ta podpora znacnej casti armadnych spiciek (a asi je to vzajomne), tam by som spozornel ked sa armada sere do politiky.

                                0 10
                                • ceo  

                                  Ano, vůbec tomu nerozumiš

                                  A jakou hranici to posouvá? Myslíš tu, která byla dávno před vejfukarema?

                                  Historie českého zastoupení na summitech NATO od roku 1993 odráží vývoj našeho vztahu k Alianci – od partnerství k plnohodnotnému členství. Od vstupu v roce 1999 se v čele delegací tradičně střídali prezidenti a premiéři, doplňovaní ministry zahraničí a obrany.

                                  Zde je chronologický přehled klíčových summitů a složení českých delegací:

                                  Období před vstupem (Partnerství pro mír)

                                  V letech 1993–1999 se ČR účastnila summitů jako partner.

                                  * 1994 Brusel: Premiér Václav Klaus podepisuje program Partnerství pro mír.

                                  * 1997 Madrid: Prezident Václav Havel a premiér Václav Klaus. Zde ČR obdržela oficiální pozvánku ke vstupu do NATO.

                                  Období po vstupu do NATO (1999–2026)

                                  Po roce 1999 se v čele delegací ustálil model „Hlava státu nebo předseda vlády“.

                                  Rok Místo summitu Vedoucí delegace Další klíčoví členové

                                  |---|---|---|---|

                                  1999 Washington Václav Havel (P) Jan Kavan (MZ), Vladimír Vetchý (MO)
                                  2002 Praha Václav Havel (P) Vladimír Špidla (PR), Cyril Svoboda (MZ)
                                  2004 Istanbul Václav Klaus (P) Stanislav Gross (PR), Karel Künhl (MO)
                                  2005 Brusel Jiří Paroubek (PR) Mimořádné setkání hlav států a vlád.
                                  2006 Riga Václav Klaus (P) Alexandr Vondra (MZ), Jiří Šedivý (MO)
                                  2008 Bukurešť Václav Klaus (P) Mirek Topolánek (PR), Karel Schwarzenberg (MZ)
                                  2009 Kehl / Štrasburk Václav Klaus (P) Mirek Topolánek (PR), Vlasta Parkanová (MO)
                                  2010 Lisabon Václav Klaus (P) Petr Nečas (PR), Karel Schwarzenberg (MZ)
                                  2012 Chicago Václav Klaus (P) Petr Nečas (PR), Alexandr Vondra (MO)
                                  2014 Wales (Newport) Miloš Zeman (P) Bohuslav Sobotka (PR), Martin Stropnický (MO)
                                  2016 Varšava Miloš Zeman (P) Lubomír Zaorálek (MZ), Martin Stropnický (MO)
                                  2018 Brusel Miloš Zeman (P) Andrej Babiš (PR), Jan Hamáček (MZ/MO)
                                  2021 Brusel Miloš Zeman (P) Jakub Kulhánek (MZ), Lubomír Metnar (MO)
                                  2022 Madrid Petr Fiala (PR) Jan Lipavský (MZ), Jana Černochová (MO)
                                  2023 Vilnius Petr Pavel (P) Jan Lipavský (MZ), Jana Černochová (MO)
                                  2024 Washington Petr Pavel (P) Jan Lipavský (MZ), Jana Černochová (MO)
                                  2025 Haag Petr Pavel (P) Zástupci úřednické/přechodné vlády.
                                  2026 Ankara (plán) Andrej Babiš (PR) Petr Macinka (MZ), Jaromír Zůna (MO)

                                  (Zkratky: P – Prezident, PR – Premiér, MZ – Ministr zahraničí, MO – Ministr obrany)

                                  Současný politický spor (2026)

                                  Jak je patrné z tabulky, letošní summit v Ankaře představuje odklon od dlouholeté praxe. Zatímco v minulosti (zejména za Miloše Zemana) jezdili prezident a premiér často společně, současná vláda Andreje Babiše rozhodla, že prezidenta Petra Pavla do oficiální delegace nezařadí.

                                  Tento krok je výjimečný, protože Petr Pavel je bývalým předsedou Vojenského výboru NATO a jeho mezinárodní prestiž v rámci Aliance je vysoká. Vláda však argumentuje tím, že za rozpočet a obranu nese odpovědnost kabinet, nikoliv hlava státu.

                                  13 1
                                  • Janes  

                                    Ona se jim ta nadudost vrátí, hlavně Macinkovi.

                                    4 0
                                  • Georrge  

                                    Taky nechápu kde emenem přišel na to, že je špatně aby tam Pavel jel a že to navíc znamená nějaké přetváření naší demokracie na generalistickou diktaturu…

                                    Naopak si nedokážu představit vhodnější osobu na summit, než je právě PP. A klidně ať tam jede s Babišem i s ministrem obrany, ale tady je to právě Babiš s prcinkou, kteří PP házejí bezdůvodně klacky pod nohy.

                                    11 0
                                • kejda  

                                  Je ti to víceméně jedno, ale už píšeš k tomu pátý příspěvek

                                  7 0
                            • skaj  

                              Do sbirky zakonu ses koukal zbytecne, je to definovane ustavou. Btw. zajimalo by me, kam ses teda vlastne koukal, podle me totiz jenom lzes jak je u tebe dobrym zvykem:) Doporucuji na toto tema vyhledat rozhovor s nejakym ustavnim pravnikem z CR, docela pekne to vestinou vysvetluji.

                              Kazdopadne, kdyz o veci vim uplne prd (treba jako ty) tak se snazim spise neco nastudovat, nez o ni sahodlouze vykladat na netu. Zkus to, budes min za „blbce na veceri“:)

                              5 0
                        • vaclaw  

                          Nesnaží a jaký video prosímtě? A jaké naše noviny občas čteš?

                          0 0
                  • -b-n-x-  

                    A přitom jeho vzor, USA jsou známy svým až přehnaně pozitivním pohledem na věc. Teda USA obcani

                    0 0
              • -b-n-x-  

                No ty woe

                5 0
          • kejda  

            Zase jsi se předvedl jako velký Neználek. Pavel klidně poletí Cesnou :)

            2 1
            • pluto  

              Třeba pošle Rutte zvláštní letadlo, určitě by tuto poctu zasloužil. :)

              4 2
              • kejda  

                To samozřejmě, byl to kdysi jeden z nejvyšších činitelů… Pozvat ho bude pocta pro každého druhého státníka, krom teda naší momentální vládnoucí garnitury

                6 0
    • Bradley  

      Jefim Fištejn: Chybička se vloudila. Ti, kteří už Ukrajinu odepisovali, budou mít teď co vysvětlovat

      https://www.reflex.cz/…etlovat.html#…

      2 0
    • Bradley  

      Cena placená ruskou krví za kilometr čtvereční území se během několika týdnů zvýšila čtrnáctkrát

      https://www.forum24.cz/…-ctrnactkrat#…

      2 0
      • snas89  

        Maji plny sklady vatniku (a samsungu :)), takze malo. Pridat!;)

        4 0
        • kejda  

          Dvojnásobně. Je třeba rekrutů ze Sibiře, to budou ti se šikmým okem. Těch je dost, dostanou vaťáky a šup na front. K tomu ještě pár desítek tisíc KLDR vatníků a ono se to pročistí, ani netřeba nemoci, stačí tento no, hladomor

          1 0
        • Mig_all  

          Daleko spíš má gerasimov v kapse jablečný mobil než samsung ale nechme toho, jsi s tím dost trapný.

          0 3
        • vasek80  

          Ale tak zase Samsung háčky umí.

          3 1
          • Esi  

            Hmm uz jsou dva tací co mají háček v hesle na světě :-) lidi jsou šílenci, to ze jsem paranoidní jeste neznamená že po mě nejdou :-)

            0 0
    • StuntJ  

      Maďarsko a Rusko podepsaly tajný dvanáctibodový plán sbližování

      https://ct24.ceskatelevize.cz/…ovani-372163

      2 0
    • StuntJ  

      Hurá do Ruska po PRO i SPD chce se paktovat s Rusáky :

      https://www.novinky.cz/…spd-40572008

      0 0
      • Esi  

        Škoda že lidem kteří záměrně poškozují zájmy ČR a její bezpečnost nelze zrušit občanství a poslat je do země jim zaslíbené. Tihle tři jsou ideálními kandidáty

        5 0
        • Bradley  

          Jj to je výkvět, Ševčík, Rajchl a Foldyna. Nejlépe naložit do letadla a vysadit do země zaslíbené z velké výšky a bez padáků nad úrodnými ruskými záhony.

          4 1
        • snas89  

          Pokud se cesi jako narod vyvine, tak bude zpetne na tohle obdobi koukat jako na vladu vlastizradcu.

          7 2
          • J1RKA  

            asi uz jsem vyvinutej :DDD

            7 0
    • gersa  

      Ruský federální rozpočet za leden-březen byl uzavřen s deficitem 4,576 bilionu rublů, – Ruské ministerstvo financí. Při příjmech 8,309 bilionu rublů vláda utratila 1,5krát více — 12,885 bilionu rublů. V důsledku toho se „díra“ v pokladnici zvýšila o 133 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku a překročila roční plán o 700 miliard rublů. Rozpočtové příjmy z ropy a plynu klesly o 45 % a dosáhly nejnižší úrovně od pandemie — 1,445 bilionu rublů. Navzdory zvýšení daní se příjmy z nerostových sektorů ekonomiky zvýšily pouze o 7,1 %, na 6,866 bilionu ru­blů.

      https://x.com/…674693226992

      Překonat roční plán už v prvním kvartále? To umí jen sovětský člověk!

      5 0
      • vasek80  

        To za těch zbývajících 5 a půl roku zadluží celou planetu. To aby jsme se porozhlédli mimo naši sluneční soustavu kdo by na to půjčíl.

        0 0
      • Kubajsu  

        To jako že ze všech příjmů (8,309) je 83% (6,866) z těžby? No tpč :-O

        3 0
        • Tatut  

          zlatý důl… to pak před válkou to bylo asi tak 99% ne?

          0 0
          • ladys  

            To ještě prodávali zbraně, tam jsou dnes možnosti omezeny vlastní spotřebou. A mimo pár diktátorů je nikdo nechce.

            0 0
        • snas89  

          Ty jo! Tak jestli jsem měl předtím radost když Ukrajinci zasáhly nějakou rafinérií, tak teďka jí budu mít dvojnásobnou! :))

          3 0
      • Honzas  

        jen pro nás pomalejší prosím o vysvětlení, co má EU společného s britskými vodami?

        1 0
        • snas89  

          Tak…je to prusvih. Ne ze ne.

          0 1
        • ememem1  

          vy slnieckari ste naozaj ani ze pomalsi(aj ked aj to sa stava) ale hlavne komici, namiesto podstaty si za kazdu cenu hladat ze je vsetko ok. ano mas pravdu, je vsetko ok, nic sa nestalo, britania nie v eu, ani francia z druhej strany a ani jeden z niech nie je v nato. takze je ozaj vsetko ok. v kremli musia mat dost dobru zabavu z vas.

          0 7
          • Honzas  

            pockej, jakou ma souvislost moje slunickareni s tim, ze si potrebujes kopnout do EU s odkazem na uplne nerelevantni clanek.

            tak jeste jednou, prosim, co ma EU spolecneho s tim, ze ruske lode projizdi britskymi vysostnymi vodami?

            ze to neni dobre, je jina vec, a na tom se shodneme. ale na to jsem se neptal.

            3 0
            • gersa  

              Znáš Ema. Sice to není EU, ale mohla by. Kdo by se staral o detaily

              1 0
              • ememem1  

                presne tak, ruska tienova flotila si napriek silnym reciam plava lamanaskym priepalvom ci uz na fr alebo gb strane v ich teritorialnych vodach v doprovode russkych vojenskych fregat a my sa tvarime ze je setko ako ma byt. na to ze si vojak to teda vidis dost biedne…

                0 5
                • ceo  

                  Kdyby ses dostal až k druhému odstavci, možná, jen možná by tě něco trklo…

                  0 0
          • liborg1982  

            Myslíš tím tuto Francii?

            „…zatiaľ čo Francúzsko zadržalo vo svojich vodách niekoľko lodí.“

            1 0
            • ememem1  

              myslim tu co vystudovala a vychovala vietnamkych bolsevikov, cervenych khmerov aj iranskych bradacov.

              1 5
    • ememem1  

      aspon dake dobre spravy

      Ukrajinci poškodili Putinovi dalšího čmeláka

      6 3
      • gersa  

        Migu, jsi tu?

        3 0
        • -b-n-x-  

          Já ho zastoupit.

          Už jim přece měly dojít před rokem nejpozději.

          2 0
          • Mig_all  

            Místní odborníci by měli jasně vysvětlit z jakých teda skladů tohle letadlo sověti vyhrabali, když podle nich plné sklady neexistují a už žádné A-50 mít neměli. V článku se dočtete že jich mají sověti prokazatelně ještě minimálně pět kusů a to je i s velmi pohodlnou rezervou dostatek na to, vést vražednou válku na ukrajině dalších skoro šest let. Opět jsem měl pravdu, není zač.

            1 5
            • vasek80  

              No měli jich nedávno přes 10. Jestli už jen 5 tak super.

              4 0
            • Radek Broz  

              Dohledej, kde jsme ti tvrdili, že už žádný nemají. Psali jsme, že je jich málo – letuschopnejch ještě míň, že nový už nevyrobí a že je dobrý se koukat i v jinejch částech jejich balšoj země, jestli si Japonci neberou zpátky nějakej ostrov nebo Číňani celej východ ruska, takže každá ztráta tohohle je dost citelná. Opět lžeš, není zač.

              edit: když máš pod takovýmhle tvým kydem lajk, vždycky předem vím, od koho :D

              11 0
              • Mig_all  

                Dohledávat ti to v těch tisících příspěvcích fakt nebud, že mají sověti všeho málo tady plácáte od začátku války, a pravda to není, takže nevím kdo tady opět lže.

                0 3
                • J1RKA  

                  psal jsem ze alkoholiku maji plny sklady! nuze?

                  2 0
                  • Esi  

                    k tomu ještě feťáků a HIV pozitivních, to je ideální koktejl pro budoucnost země :-)

                    1 0
                • snas89  

                  Klidni se…

                  2 2
            • AussigBiker  

              Vono totiz trapny neni Snas, ale spis tak trochu ty :)

              0 1
            • Kuba78  

              máš to tam napsané.

              „Stroj zasáhli pravděpodobně pomocí dronů v opravně letadel ve městě Staraja Russa poblíž jezera Ilmeň“

              konkrétně místo je zde https://maps.app.goo.gl/…dwUQVPrjd7SA

              tedy je to stroj, co dostal již zásah dříve, ale sověti se jej pokouší opravit. Tak se jim ukrajinci podívali na ten opravárenský závod, jak jsou daleko s tou opravou a co čert nechtěl, zase můžou opravovat znovu.

              polopatické vysvětlení situace je názorně popsáno na tomto videu:

              https://youtu.be/dQTjK56sbgI?t=49

              5 0
            • cyborg  

              5ks na celé rusko, z toho tento poslední sejmuli v opravně, kde byl určitě na preventivní prohlídce. Btw: ten radar má u menších cílu dosah 230– 300km. To zní opravdu jako plné nebe čmeláků.

              2 1
    • ememem1  

      sudruhom tusimze zacina dochadzat ze to mysli vazne, tak su zrazu „ochotni“.....to su mi veci.

      Trumpovo ultimátum Európe

      0 5
      • -b-n-x-  

        Mě ta nabidka na stáhnutí US vojáků od nás nepřijde vůbec špatná

        1 0
        • ememem1  

          jako ze sa v pripade nutnosti potom ubranime tak ze sa zomkneme? mohlo by to fungovat…

          0 5
          • kejda  

            Já se v případě nutnosti zamknu doma

            1 1
            • ememem1  

              zomkneme, nie zamkneme :-)

              0 3
              • AussigBiker  

                U tebe nikdo nevi, co píšeš :) Co je zomkneme? To slovo nevim co znamená a to vim, co je kaleráb :)

                0 0
                • ememem1  

                  semknout se.

                  a s tym kalerabom to si docela dobry, kedluben u nas nevie skoro nikto co je, uprimne aj ja sa obcas musim zamysliet aby som si to v reale predstavil kludne aj po nasom :-)

                  1 3
                  • AussigBiker  

                    Dik.

                    Ále, kámoš vyprávěl historku z vojny, jak ho důstojník poslalpro kaleráb. Protože nevěděl, co to je, tak zahlásil, že kaleráby došli. A dostal čočku, že je hovado, že neví co je kedluben. Jinak bych to nevěděl :D

                    0 0
                    • Janes  

                      Já byl zase jako bažant vykulený, když mi v přijímačiřek mazák, že si mám vykefovať baganče.

                      0 0
                • Baba-Ji  

                  u nás na Severní Moravě, přesněji Prajzské, se tomu říkalo „koleryba“ :)

                  3 1
                  • AussigBiker  

                    To jsem nikdy neslyšel :)

                    2 0
                    • liborg1982  

                      No, taky to neznám. Zeptám se babičky. :-)

                      0 0
                    • Melvin  

                      Taky ne a to mám Prajzskou co by kamenem dohodil a na střední chodil s Prajzákama. Já znám keleruba.

                      0 0
                      • mathi  

                        „Koleryba“ je správně. Já sú z hl.města Kravař. :)

                        0 1
                  • -b-n-x-  

                    Normální kielruba, či jaxe to ponasemu říkalo.

                    To potom člověk rozumí všemu

                    1 0
          • -b-n-x-  

            Tak tam budou místní vojáci no

            0 0
            • ememem1  

              80 rokov ziadna europska armada nebojovala.....teda okrem tej russkej a ukrajinskej.

              0 6
              • gerrard  

                Tak nevim je jugoslavie v asii?

                2 0
                • ememem1  

                  tak to jo, to bola valka jak svina…si pleties vojnu s dakymi guerillovymi potyckami.

                  0 7
                  • gerrard  

                    V podstatě jsem to napsal jenom proto, že mně zajímalo jak to obkecáš. A ono by šlo přidat. Třeba za všechny ještě pouštní bouře.

                    2 0
              • -b-n-x-  

                No a co ti US vojáci v Evropě?

                Tady jsou beztak jak na ozdravném pobytu.

                0 0
              • liborg1982  

                Předpokládám, že i válka o Falklandy nesplňuje tvou definici války.

                0 1
                • ememem1  

                  Ciastocne, stale to neni vojna o akej hovorime

                  0 4
                  • gersa  

                    V čem to nesplňuje tvrzení „80 rokov ziadna europska armada nebojovala“?

                    Ale jo, klidně můžeš být již po bambilionté za kokota a tvrdit něco o tom, že jsi to myslel jinak. Anebo se prostě omluv, napiš že jsi přestřelil atreba tě jednou zase budeme brát vážně

                    2 1
                    • -b-n-x-  

                      No. Podle mě má celkem pravdu.

                      Nicméně, ani americká armáda nemá přímou účast v takové válce jako je teď na Ukrajině.

                      Samozřejmě má zkušenosti z Afghánistánu a z Iráku, ale jednak tam byli i ti nezkušení Evropané a je to pořád jiný typ války než teď máme na ua, nebo ty klasické první a druhá světová.

                      1 0
                    • ememem1  

                      ked nevidis rozdiel medzi konfliktom ako na UA a nejakou guerillovou vojnou v juhoslavii pripadne lokalnym pidikonfliktom medzi 2 krajinami s troma lodkami a 10 lietadlami tak ***** si akurat tak ty, a na to ze si vojak tak dvojnasobny.

                      0 5
                      • vaclaw  

                        Hele a co si vlastně představuješ pod pojmem „bojovat“? Třeba prostě chápeme to slovo jinak než ty.

                        1 0
                        • Mig_all  

                          Emenem by si asi nejspíš rád dal nějakou tu vojnu u něho doma, jen na takové to domácí žvýkaní, abychom nabrali bojové zkušenosti, chápeš…

                          0 2
                        • ememem1  

                          zasadny klasicky plosny konflikt v style toho co sa deje dnes na UA, nic take ani omylom tomu podobne tu od WWII nebolo cize:

                          velke mechanizované jednotky (tankové brigady, delostrelectvo)

                          frontova linia stovky kilometrov

                          zákopova vojna

                          delostrelectvo spôsobuje väčšinu strat (casto 60–80 %)

                          masívne používanie raketometov (Grad, HIMARS)

                          boj o logistiku

                          tie policajne operacie typu iraq a pod, sa s tym vobec nedaju porovnavat

                          1 2
                          • liborg1982  

                            Klasický 3m. Plácne nesmysl a pak vymýšlí doplňující podmínky, aby mu to „nějak vyšlo“. Jj, 3m neprohrává, pamatujte si to.

                            5 0
                            • ememem1  

                              samozrjme ze nie z uz vobec nei v debate s hlupakmi.

                              1 5
                          • Kuba78  

                            "velke mechanizované jednotky (tankové brigady, delostrelectvo)

                            frontova linia stovky kilometrov

                            zákopova vojna

                            delostrelectvo spôsobuje väčšinu strat (casto 60–80 %)

                            masívne používanie raketometov (Grad, HIMARS)

                            boj o logistiku"

                            tedy něco jako když udatná slovenská armáda (konkrétně 50k mužů sboru „Bernolák“) po boku svého věrného spojence Velkoněmecké říše statečně napadla Polsko v září 1938?

                            5 0
                            • gerrard  

                              No nic jdu si pro ubrousky na monitor. :))))))

                              7 0
                          • Lišák  

                            80 rokov ziadna europska armada nebojovala.....teda okrem tej russkej a ukrajinskej.

                            Dobře, s tím se dá souhlasit.


                            tie policajne operacie typu iraq a pod, sa s tym vobec nedaju porovnavat

                            Takže „80 rokov americká armada nebojovala.“

                            Hej?

                            3 0
                            • Honzas  

                              já bych jim započítal Vietnam

                              2 0
                              • Lišák  

                                Z toho, co psal 3m bych řekl, že jen částečně.

                                "velke mechanizované jednotky (tankové brigady, delostrelectvo)

                                frontova linia stovky kilometrov

                                zákopova vojna

                                *delostrelectvo spôsobuje väčšinu strat (casto 60–80 %)

                                masívne používanie raketometov (Grad, HIMARS)

                                boj o logistiku"

                                0 0
                              • liborg1982  

                                V tom případě ji snad můžeme započítat i Francii? Uvidíme, co na to vrchní arbitr 3m a jeho podmínky pro definici „boje“.

                                0 0
                            • ememem1  

                              zjavne nechapes, neda sa provnavat ani omylom, ved to sami priznavaju. len co vy nechcete vidiet je to, ze tuto skusenost ma ne len UA ale bohuzial aj ruska armada.

                              0 5
                              • Lišák  

                                Však jo. Ale Ty tady pořád tvrdíš, že evropský armády nikde 80 let nebojovaly a proto je průůser, když se od nás trhnou amíci.

                                Jo, průůser to je, ale proto, že se drolí protiruská koalece. Ne proto, že by američani měli ohromné válečné zkušenosti z poslední doby. I ten Vietnam skončil před půl stoletím.

                                1 0
                              • Toky  

                                Francúzi sa napríklad celkom udatne klbčili s Alžírčanmi 1954–1962. Či?

                                1 0
                          • ladys  

                            Tato válka se vede úplně jinak než všechny předchozí.

                            Tankové brigády se nepoužívají, jde o jednotlivé tanky.

                            Dělostřelectvo co se týká ztrát jasně převážili drony.

                            Raketomety ztratili během konfliktu také svoji roli, díky rušení GPS.

                            Roli hlupáka hájíš statečně :D Ani bych se nedivil, pokud by jsi to psal z Petrohradu…

                            1 0
                            • ememem1  

                              jo jo, tak dajte vediet kedy uz muzik bude za uralom s plnymi gatami od hrozivej sily cinovych vojacikov armad eu a nato bez usa.

                              0 4
                              • liborg1982  

                                No vidíš, my pořád přemýšlíme, jak moc velký hlupák si a ty to krásně přineseš na stříbrném tácu. Díky.

                                4 1
                                • ladys  

                                  Stejně to nepochopí…

                                  Blbec nikdy nepochopí že je blbcem skutečně pravdu o tom že je blbcem blbci říkáš zbytečně.

                                  1 1
                                  • ememem1  

                                    no jo hosi, asi nakonec ozaj lepsie ked len pochoduju

                                    Milliarden-Fiasko bei Bundeswehr: Funksysteme sind nutzlos

                                    jo pre tych kolegov vyssie co asi sudiac podla komentarov budu mat problem s nemcinou aj google translatorom kratky sumar tutok.

                                    https://www.topky.sk/…zuje-vojakov

                                    0 4
                                    • liborg1982  

                                      Ano, máš pravdu němčinu uznávám jen u Rammstein. Takže ses uspokojil. A dál? Jak to dokládá tvé tvrzení 80 let bez boje?

                                      0 2
                                      • vasek80  

                                        To máme úplně stejně. Nikdy krom Rammsteinů jsem němčinu neshledal snesitelnou. Rammsteini upletli z houna bič.

                                        1 1
                                        • Mig_all  

                                          Vždyt je to neposlouchatelna sragora! Kdyby od zacatku hrali jen anglicky vzal bych ty perverzni uchyly na milost, metal je to suprový, ale takto je to dojčefekalporno!

                                          1 3
                                          • Radek Broz  

                                            Nei, du hast nicht recht.

                                            https://www.youtube.com/watch?…

                                            0 1
                                          • vasek80  

                                            Mě se němčina nelíbí. Ale jak Till Lindemann zdůrazňuje všechy ty přehlasovaná písmena a jak tvrdě pracuje s tak nezvučným jazykem to je mistrovství a od něj se mi němčina líbí. V Angličtině by se nikdy tak neprosadili. Jsou jazyky které už při mluvení zní jak zpěv jako třeba Italština a jazyky které prostě neladí. Třeba Němčina a nebo Maďarština.

                                            1 1
                                            • vasek80  

                                              Teď jsem koukal na Spotify a třeba

                                              Iron Maiden mají měsíčně 9 mega posluchačů a Rammstein 13.5. To si myslím je velký úspěch pro německy zpívající kapelu.

                                              1 0
                                              • Janes  

                                                Nejlepší německá kapela byli, jsou a budou Scorpions. Potom Kraftwerk a nejzábavnější Trio.

                                                1 3
                                                • vasek80  

                                                  Ale my diskutujeme o německy zpívajících. Dokážeš si představit Scorpions zpívat německy a že by potom byli tak slavní?

                                                  0 0
                                                  • Janes  

                                                    Myslím, že nejslavnější i německy zpívající zpěvák byl svého času Rakušan Johann Hölzel :-).

                                                    1 0
                                                  • gersa  

                                                    A David Hasselhoff :)

                                                    0 0
                                                  • Radek Broz  

                                                    Nevím, kolik německýho popu tohle vlákno ještě unese, ale Peter Schiling by tu teda taky neměl chybět! ;)

                                                    1 0
                                                  • Mig_all  

                                                    Kde máš Helloween? :-O Ale řeč byla o němčině, každopádně total offtopic, nechme toho pls.

                                                    0 0
                                                  • Janes  

                                                    Udo, jedině Udo…

                                                    1 0
                                                • Kuba78  

                                                  Franzl Lang.. to je legenda :-)

                                                  0 0
                                            • AussigBiker  

                                              Die Toten Hosen, Nena a 99 Luftballlon! Mimochodem, protiválečná píseň. Byl jsem vloni v Praze lajf a bomba.

                                              0 1
                                          • Janes  

                                            A navíc i tu stylizaci okopírovali od slovinského Laibachu

                                            https://youtu.be/ZZAD7W3M4zc

                                            1 0
                              • ladys  

                                Tak je to jasné Petrohrad, text tomu odpovídá. Ukrajina měla padnout za tři dny kašpare.

                                0 1
                              • Lišák  

                                A všiml sis, že to o hnaní rusů za Ural, je častá odpověď dezolé v debatách pod články? Kdo je za ten Ural chce hnát? Vsichni vědí, že je to blbost. Ale ne, že by to nebylo fajn!

                                4 0
              • Mig_all  

                A kéž by to tak aspon dalších 80 roků vydrželo.

                6 0
        • AussigBiker  

          Kdyz USA stahne vojaky z Nemecka, tak si vezmu frak, at nejsem za krupana (na vojne jsem nebyl, tak zadnou slavnostni nemam) a s Rybičkou z Mikova udelam behem 3 hodin Anschluss Berlina a zapnu atomovy elektrarny. A pak se v tomhle vlakne domluvime co dal :)

          1 0
          • AussigBiker  

            Doplnění: žádnou slavnostní uniformu nemám.

            0 0
      • vaclaw  

        Tak já nevím, ještě včera tu bylo totální vítězství a absolutní anihilace nepřítele a dneska zase výhružky že potřebujou pomoct? Já už nevím čemu teda věřit…

        1 0
      • Esi  

        Blábolí, musíme ho svrhnout. Už i hnutí MAGA pochybuje o duševním stavu Trumpa

        Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_aha?…

        že by se začalo blýskat na lepší časy ?

        Uvidíme jak moc špatné to bude s J.D Vancem, ale když nic tak by mohl udržet myšlenku s svůj směr déle než 10 minut

        2 0
        • vasek80  

          Pořád jsem si říkal že je to magor, ale ne blázen. Po tom co prohlásil že by USA mohli společně s Íránem vybírat mýto v Hormuzu si také myslím že je to magor co se zbláznil.

          1 0
          • Kuba78  

            Královské dělení – Irán ho vybere, USA to bude dozorovat a donald si nechá peníze..

            1 0
    • Kuba78  

      Na předvolebním shromáždění maďarského premiéra Viktora Orbána ve městě Šoproň skandovala část přítomných příznivců opozice heslo Rusové domů (Ruszkik haza). Toto heslo se vztahuje k protikomunis­tickému povstání v roce 1956, které krvavě potlačila sovětská armáda.

      https://www.novinky.cz/…oje-40572209

      tohle mne rozesmálo, cituji:

      Premiér se snažil skandující mladé lidi uklidnit tvrzením, že Maďarsko je součástí Západu, což prý potvrzuje i nedávná návštěva amerického viceprezidenta J. D. Vanceho v Budapešti. „Spojené státy jsou spojencem Maďarska. Návštěva pana viceprezidenta vyvrací všechna ta hloupá podezření, která nás spojují s Ruskem. Nebyli to Rusové, ale Američané, kdo navštívil Maďarsko,“ řekl Orbán.

      7 0
      • -b-n-x-  

        „… Hloupá podezření, která nás spojují s Ruskem…“ – no a tak teda teď nejak úplně nevím. Však tak to chtějí voliči, ne? Aby o nějaké takhle nepřišel.

        0 0
      • Radek Broz  

        miguuuuu! honem!

        2 0
      • Mig_all  

        Souhlasím, do šesti let se jim to tam rozsype, dřív učitě ne, má ukrajina šest let čas?

        0 2
        • vasek80  

          Já chápu že musíš držet lajnu, abys neztratil kredit. Ale ty tomu fakt pořád věříš?

          1 0
          • Mig_all  

            Samozřejmě, že se můžu plést, kéž by to tak bylo, budu mít opravdu radost, posypu si hlavu a vsem se vam tady omluvím, ale zatím mám pravdu já. Mám ji už čtyři roky a místní odborníci ne, ačkoliv se za to nestydí a jeste se tvari jak mistri sveta. Na začátku to podle vsech tech prvotních opravdu analytických relevantnich čísel vypadalo na deset let a nejspíš to tak fakt bude, všechno tomu nasvědčuje, bohužel tomu stále věřím.

            0 2
            • ladys  

              Pravdu nemáš a i když je jasné, že nekonečné sklady nejsou nekonečné a ekonomika jde do kopru, tak jedeš jak kolovrátek. Momentálně se jim UA vyrovnala v počtu dronů a jejich čísla raketově rostou. Zatím co v mordoru výroba stagnuje. Oni pořád odebírali z Iránu díly.

              Když to máš tak načtené, tak nám vysvětli jak budou dále financovat schodek rozpočtu? Letos a příští roky. Děkuji

              2 1
              • Mig_all  

                Ekonomika jim jde do kopru uz ctyri roky a stale nejak v tom kopru neni, cim to asi je? Nejsem ekonom abych vam tady neco vysvětloval, na to jsou tady jiní kádři, můžou to vysvětlit všem, každopadně na to jak budou financovat schodek rozpočtu jste se ptali už loni i předloni a stalo se co? Prd, stejně jako se stane letos.

                0 3
                • Kuba78  

                  jen taková technická poznámka, výška kopru může být až metr a půl, takže když jde něco do kopru, chvíli to trvá než to propadne úplně dolů až do bahna..

                  0 0
                  • Mig_all  

                    Souhlas, může to trvat ještě tak šest let odhaduji.

                    0 0
                • ladys  

                  Podle toho co píšeš vzkvétá. Díky za neodpověď.

                  1 0
                  • Mig_all  

                    Nic takoveho jsem nikdy nepsal.

                    0 2
                    • Melvin  

                      Nicméně jsi psal, že Russko válka nic nestojí a to až taková pravda nebude.

                      3 0
                      • Mig_all  

                        Tak asi jsem to mel pro vas dat do uvozovek, aby to bylo jasne, samozrejme ze ani sovetske kure nehrabe zadarmo, a jednou jim dojde dech, mozna jeste sest let, ale obecně, technika? Plne sklady! Prachy? Tuny zlata pod kremlem! A surovin pod zemi nejvic na světě. Zlate ruble pro plebs natisknou. Lidi? Mnogo, absolutne zadny problem! Zkratka prumerneho moskviče nejaka valka vubec netrapi a pokud si nepusti rossia1 ani o ni nevi, mozna maj nejakou inflaci, kterou ale moskvici zvladaji, nevim ze by tam uz zavrdli potravinove listky, mozna jim vovka zakazal telegram ale bez toho asi dokazou zit…

                        0 2
                        • Radek Broz  

                          Tam musí bejt úplně radost žít, ve všem tom nekonečnym bohatství!

                          6 0
                          • Mig_all  

                            Já bych do mordoru nevkročil ani na poznavaci zajezd ani kdyby by mi za to nekdo velmi dobre zaplatil ale jsou i opačné případy. Jeden zpravodaj Primy, Jiří Just tam přesídlil a dlouhodobě tam spokojeně žije, můžete se ho optat jak si tam v tom chudobinci rochní.

                            1 2
                        • -b-n-x-  

                          Přesně, a u těch lidí, pokud by přece jenom to začínal být problém, tak Indie a Čína mohou bez problémů pár desítek milionů „vojáku“ dodat bezproblému

                          1 0
        • Esi  

          podle článku v květnu 2025 bylo Aviaremontem řečeno že do 18 až 24 měsíců nebude možné ta letadla udržovat, tak že při troše štěstí letos na vánoce budou soudruzi chodit pěšky. To by byl hezký dárek k vánocům pro Putina :-)

          0 0
          • -b-n-x-  

            Ale no tak Hoši.

            Když už bude fakt zle, tak požádají kamarády v chine, a všeho bude dost.

            Akorát to asi bude mírně dražší, než když Si to řeší sami.

            0 0
            • Mig_all  

              Asi tak, zlata mají v Kremlu dost na celé nové letectvo.

              0 1
          • Mig_all  

            A nebo taky až příští vánoce, a mimochodem soudruzi budou létat dál v Iljušinech a Tupolevech.

            0 1
      • Kuba78  

        to je ale překvapení, že jim nepřítel nechce servisovat letadla :-)

        rozesmálo mne toto:

        „Samotné vedení Aviaremontu navíc budí otázky. V jeho čele stojí Albert Bakov, muž bez specializovaného leteckého vzdělání a bez zkušeností z oboru. Je ekonomem se zaměřením na japanologii a zároveň zetěm režiséra Nikity Michalkova“

        inu, na každú prácu je nám treba odporníkov..

        3 0
        • Esi  

          No ten už si ekonomicky dávno spočítal, že vyjde levněji než investovat do toho experimentálního strojírenského závodu, bude namalovat kulisy a tak nějak na sovětský způsob ty prachy odklonit.

          1 0
          • Kuba78  

            celý sovětský svaz jsou jedny velký kulisy..

            1 0
    • snas89  

      Akcie zbrojařské CSG rekordně padají

      https://www.novinky.cz/…aji-40572604#…

      V tom me zaujala tahle veta:

      Oslabují také akcie dalších zbrojařských firem, což analytici dávají do souvislosti se zprávou agentury Bloomberg o možném zklidnění bojů na Ukrajině.

      Bloomberg v pátek zveřejnil rozhovor s hlavním ukrajinským vyjednavačem Kyrylem Budanovem. Ten mluví o narůstajícím optimismu, pokud jde o ukončení bojů, které na Ukrajině před více než čtyřmi lety zahájila na pokyn prezidenta Vladimira Putina ruská vojska. Budanov naznačil, že dohoda o ukončení bojů může být dříve, než se dosud předpokládalo

      1 0
      • AussigBiker  

        Blbost, jeste 6 let.

        Prej behem brezna vubec poprvy UA prekonala pocet utoku dronama Rusko:

        Devět tref za devět dní. Ukrajinci decimují ruské systémy protivzdušné o­brany

        5 0
        • snas89  

          6 let neni jisty. Podle toho, jak dojdou Samsungy;))

          5 2
        • Melvin  

          By mě zajímalo, jestli Russáci ještě berou drony z Iránu, nebo už si všechno vyrábějí sami.

          0 0
          • Radek Broz  

            Myslím, že už před USA válkou to dělali sami. Teď už fakt těžko.

            1 0
            • Vita P.  

              Výroba by už měla být kompletně lokalizovaná v Rusku. Ale něco z Íránu stejně brali, protože hned jeden z prvních dronů sestřelených v Dubai měl na sobě značení v azbuce. A bylo to hned v prvních dnech, takže se nedá úplně předpokládat, že by to byl v Rusku vyrobený dron dodaný do Íránu, ale spíš Íránská výroba pro rusáky.

              0 0
        • Mig_all  

          Kolik takovych pvo soveti jeste asi tak maji? Par jich jeste bude co?

          0 2
          • Kuba78  

            několik desítek, možná. Ale je to relativně zastaralý systém a je otázkou, kolik jich bylo modernizováno.

            A jelikož je to systém krátkého dosahu, určený proti UAV, tak je otázkou, jak moc je účinný, když nedokáže ochránit ani sám sebe..

            1 0
            • Mig_all  

              Takže obrazně zničili 9 zbývá 90, tak to ještě ta válka potrvá co?

              0 3
              • Esi  

                Čím víc jich zničí, tím víc rafinerii bude bez ochrany a bude jednodušší jejich likvidace, jeste chvíli budou tu PVO přesouvat a potom už nebude co přesouvat. Každá zničená PVO se počítá

                4 0
                • Mig_all  

                  To kazdopadne, ale je to zoufale málo. Tyhle zničené byly už alokovány na ukrajině, tzn odepsané, postradatelné, ty uz pro rafinerie fakt nebyly.

                  1 1
              • Radek Broz  

                Při tempu likvidace AA 10% za 9 dní by si mohl někdy během letních prázdnin Xi prohlížet svou novou říši z letadla. To mi nepřijde pomalý.

                1 0
                • Mig_all  

                  Pokud to tempo udrží, tak ano, ale to asi nehrozí.

                  0 1
                  • Tatut  

                    Taky si myslim, že Rusko neudrží takové tempo vyskladňování PVO…

                    0 0
          • -b-n-x-  

            Tisíce a desetitisíce

            0 0
      • liborg1982  

        Takže máme taky plné nekonečné sklady, protože s koncem války (kéž by) najednou zbrojařů nebude téměř potřeba a jejich podnikání půjde „do kytek“? :-)

        0 0
    • Kuba78  

      Český prezident Petr Pavel ostře zkritizoval hlavu Spojených států Donalda Trumpa za to, že svými kroky podkopává důvěru mezi jednotlivými státy Severoatlantické aliance. Trump, díky své neuváženosti, snížil důvěryhodnost NATO více, než jak o to dlouhodobě usiluje Vladimir Putin, prohlásil Pavel.

      „Donald Trump udělal pro snížení důvěryhodnosti NATO v posledních týdnech více, než se Vladimiru Putinovi podařilo za mnoho let. To samozřejmě není dobrá zpráva,“ řekl Pavel ve středu ve vysílání podcastu Ptám se já pro server Seznam Zprávy.

      Tato slova český prezident pronesl během debaty se studenty na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Diskuse se účastnila také bývalá slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Pavlových výroků si všimlo hned několik zahraničních médií. Například vlivný britský deník The Guardian či ukrajinská tisková agentura RBC-Ukraine.

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…3_domaci_svm

      9 1
      • liborg1982  

        Taková drobnost nemůže nikoho rozhodit. Průměrný Čech vtom ma jasno: EU není kámoš, Rusko je kámoš, USA není kámoš, US prezident je kámoš, US prezident není kámoš, PP není kámoš, Izraele NENÍ kámoš, muslim není kámoš, AB je kámoš, Turek je/není ministr… Všechno může existovat současně.

        Chudák Schrodingerova kočka, ta má jen dva stavy, jak se tomu může rovnat.

        8 0
      • vasek80  

        Je to celé k poslechu v podcastu Marie Bastlové.

        0 0
    • snas89  

      Tak zitra voli Madari:)

      1. Koho tipujete, ze vyhraje a o kolik?
      2. Jak se to dotkne vztahu k ukrajine a jeji (ne)podpore?
      0 0
      • Radek Broz  

        Věřím, že nakonec Tisza vyhraje těsně tak, že Orbán vládnout nebude. O kolik netipuju a ten jejich systém je stejně takovej, že Orbán může mít míň hlasů a „vyhrát“.

        Ukrajině to pomůže, protože takovou měrou už pak nikdo sankce/pomoc blokovat nebude. Když v tom Fico bude sám (trochu s panembabišem), tak rozhodně nebude tolik tlačit. Jestli fakt docházelo k tomu, že maďaři vynášeli informace, který by se jinak rusáci nedozvěděli, tak už je to zlepšení poměrně zásadní.

        4 0
        • Radek Broz  

          Já teda držím;)

          2 0
          • Esi  

            Ja taky, asi jinak než to soudruzi mysleli, v Maďarsku by to mihlo snad dopadnout a ta ruska filcka by mohla zmizet, u nás a na Slovensku volby daleko, ale snad se dočkáme a za to dobu nebude schodek rozpočtu o více než 500 miliard vyšší než by byt mohl.

            3 0
          • MichalOld  

            Fuj, to je hnus. Namontovat děti do politický propagandy, to komanči uměli vždycky dobře. Takoví ti recitující pionýři, oslavující úspěchy sovětského raketového výzkumu, nebo oslavující nekonečné zlaté obilné lány ..... :)

            6 0
          • HadVoe  

            asi drží více lidí :) polymarket – sazka na premiera HU

            0 0
            • Radek Broz  

              Jak tam zas někdo s nickem baron_t47 nalije 10 minut před vyhlášením půl miliardy USD na Orbána, tak je to v háji:)

              4 0
              • HadVoe  

                ti nevim proc, ale me ty volby v hu pripominaj dil futuramy 02×03 – Do voleb hlava nehlava. nixon je tam skvelej :)

                2 0
        • Tatut  

          Jestli orban padne tak mu bude delat ruskou onuci Fico nebo v horším případě Macinka :(

          1 0
    • ememem1  

      Tak a mame to vyhrane a skoro zadarmo

      Český tatér vynalezl nejlevnější střelu

      0 6
    • vasek80  

      Musím

      10 0
    • Radek Broz  

      Tak je hotovo, jsme teď v proruskejch státech teda na krásném 2. místě. Ještě, že se ti Slováci trhli – mohli jsme bejt první.

      5 0
      • ememem1  

        To sa este uvidi, neni som si isty ze magyar tie nazvime.to progresivno liberalne predstavy z 1000 roznych dovodov naplni.

        0 8
        • Melvin  

          Ty mi připomínáš jednoho týpka z práce. Na všem hledá jen to špatné. Všichni jsou kokoti, všechno je špatně, furt na něco nadává.

          7 0
          • mech1  

            …a on sám dělá všechno nejlíp. Taky takového znám.

            3 0
            • ladys  

              Plochozemec, máme jednoho v práci :D

              1 0
              • ememem1  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                0 5
              • madcat  

                Tyjo, já bych někdy tak rád nějakýho viděl naživo! Ale zároveň si říkám, že možná radši ani ne, páč si vůbec nejsem jistej, jestli bych to nějak rozdýchal :-)

                0 1
                • ladys  

                  Vypadá úplně normálně, nyní drží měsíční půst a pije vodu s česnekem.

                  On jede samozřejmě Covid, UA, samoživitelky, studuje to na ověřených webech :D Poslal jsem ho do prde.e a mám klid…

                  6 1
          • ememem1  

            a co je na tom magyarovi dobre? vobec si sa pozrel kto to je a co rozprava? preco by som sa mal tesit z byvalej pravej ruky orbana ktora si rozbieha vlastnu karieru a mierui na viac menej tu istu skupinu volicov? jako si vazne myslis ze sa nieco zasadne zmeni? to ste tak naivni ze si myslite ze madari volili z pohladu zahranicnej politiky madarska? trt makovy, ciste vnutorne veci, v zahranicnej politike sa toho moc nezmeni lebo pri prisil o znacnu cast volicstva.

            0 7
            • vasek80  

              Mě stačí když nebudou blokovat pomoc Ukrajině a vynášet utajované skutečnosti do ruska. Jinak jsou mi Maďaři celkem volní.

              12 1
            • Radek Broz  

              Tak o maličko lepší to v tom zahraničí asi bude. Ty věci v Evropě nebude blokovat až tak omc. Snad. Pokud bych si á měl vybrat mezi Magyarem a Orbánem, tak lepší možnost z těch dvou je „ne Orbán“. Nikdo jinej ho dlouho porazit nemohl, tak jsme rádi aspoň za to.

              Ale souhlasím, že když to část lidí oslavuje pomalu tak, jako když padl tady komunismus, tak jsou prostě trochu mimo a brzo přijde mrzení.

              4 0
            • Melvin  

              Byly na výběr pouze 2 možnosti. Jedna hodně špatná a jedna špatná. Takže pozitivní je, že vyhrála ta přijatelnější. Nikdo si nedělá iluze, že se to změní o 180°.

              2 0
              • polo  

                Tady je takový přehled, jaká politika to asi bude:

                Maďarsko si zvolilo muže, jenž odmítá migrační pakt EU, je rezervovaný k Ukrajině, chce pragmatický vztah s Moskvou a nadále i její ropu a zemní plyn.

                https://zpravy.kurzy.cz/…pragmaticky/

                0 0
                • Melvin  

                  Zrovna migrační pakt se nelíbí ani mě, takže třeba tohle beru jako pozitivní. Ty vazby na Russko se mi naopak nelíbí, ale co s tím nadělám.

                  0 0
                • Toky  

                  Toto niesu celkom pravdivé info.

                  Magyar v rozhovoroch (napr. pre zahraničné médiá počas kampane) uviedol, že Maďarsko je v špecifickej geografickej a infraštruktúrnej situácii. Uznáva, že okamžité zastavenie dodávok ruského plynu a ropy by zničilo maďarskú ekonomiku. Jeho rétorika nie je o „ideologickom odstrihnutí“, ale o postupnej diverzifikácii. Hovorí o potrebe hľadať alternatívne trasy a zdroje (LNG, Azerbajdžan), ale v krátkodobom horizonte (najbližšie roky) počíta s tým, že ruské energie budú v Maďarsku prítomné. Magyar vzťahy s ruskom prezentuje ako nutné zlo, ktorého sa časom treba postupne zbaviť.Orbán ich aktívne prehlboval.

                  Ohľadom Ukrajiny ako takej Magyar ju dokonca na rozdiel od Orbána navštívil – i keď by to bolo možné chápať ako predvolebné gesto smerom k voličom.

                  Ohľadom žiadnych zbraní pre Ukrajinu cez Maďarské územie – toto je diskutabilné aj v doterajšej rétorike od Orbána. Konkrétne napríklad včera som osobne videl na vlaku prechádzajúcom cez Maďarsko-Slovenskú hranicu smerom do Poľska naložených 13 Abramsov aj pár ďalších zaplachotvaných kusov ťažkej techniky. Predpokladám, že Poľsko nebude ich konečná stanica. A takto naložených vlakov som videl ísť týmto smerom za posledných pár rokov požehnane.

                  7 1
                  • ememem1  

                    to je uplne jedno co rozprava, vzdy to co potrebuje ako kazdy politik, uvidime co bude robit a tam by som bol opatrny.

                    1 2
                  • pluto  

                    Maďaři chtějí naprostou změnu režimu, řekl Magyar. Poděkoval Rusku a Číně. Takže asi tak.

                    Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_dtt

                    5 0
            • vaclaw  

              Víš jak, tvoje hejty na jeho osobu jsou pro mě nejlepším dokladem, že tak špatný to zase nebude…

              1 2
      • Esi  

        joj zatím to vypadá že Tisza bude mít ústavní většinu, to jsem teda zvědav co se tam bude dít a jakým směrem se to bude ubírat, snad tím správným směrem západní Evropa

        4 0
        • ememem1  

          Mohol by zacat tymi benesovymi dekretmi jak sa vyhrazal nech to teda naberie ten spravny proeuropsky smer.

          0 10
          • Janes  

            Tak si holt vezme jih Slovenska, pohoda.

            5 0
            • Esi  

              Vlastně tam stejně žije víc etnických maďarů než slováků a to je podle našich ruských fans vlastně v pořádku, to je jako na ukrajině kde rusko hrdinně brání práva svých obyvatel před těmi fašisty ne ?

              5 0
              • ememem1  

                Zjavne ani jeden z vas nepochopil, to su dekrety co sa tykanu byvaleho ceskoslovenska takze ak, tak isto budete mat vacsie problemy vy ako my :-)

                0 6
                • skaj  

                  My a problemy? Dame moravu i s Babisem, Alenu posleme jako nejkrasnejsi zenu do Afriky spolu s albatrosama, Karla si nechame ve vybehu v ZOO a Okamuru nechame bejt, at se nam ty dementi dobre identifikujou.

                  Druha moznost je, ze se stanu Nemcem – taky dobry.

                  Vidim tam jenom win-win situace:)

                  5 0
                • Radek Broz  

                  Bych skoro řekl, že sebrat u nás v Sudetech všem dezolátům baráky po Němcích a poslat je zpátky k vám, tak problém máte větší vy:D

                  7 0
                  • ememem1  

                    no len oni sa tam potom bud chcet ak ne vratit tak vyplatit…

                    0 5
                    • Slavik  

                      A kdo je vyplatí? :-)

                      0 0
                      • ememem1  

                        no po kom to asi bude landsmanchaft chciet?

                        0 4
                        • Slavik  

                          Jakože nějaký deutchlander přijde ke mě domů a ukáže mi nějaký papír, kým vydaný?

                          A ke komu přijde, k tomu prvnímu majiteli po válce nebo poslednímu, komu byl barák/grunt prodán?

                          Předem děkuji za rychlou odpověď.

                          0 0
                          • Kuba78  

                            Stačí se mu prokázat jako živoucí bytost, na základě lodního zákona ze 16. století a skopčák má utrum :-)

                            6 0
                            • liborg1982  

                              Tak to nepomůže, ale snad zákon je ze století 17.

                              0 0
                            • -b-n-x-  

                              No a skopcak se prokáže že je vtělením středověkého krále Jindřicha Ptáčníka

                              0 0
                          • ememem1  

                            papierom povodneho vlastnika, presne tym jakym sa tu ohanaju potomkovia deportovanych madarov.

                            0 8
                            • snas89  

                              Tvl. Ty mas dnes volno ne?

                              Uz to nechte byt. Diky.

                              3 0
                • vaclaw  

                  Jsi naivní jak volič Zemana… tady se řeší dekrety před volbama už přes 30 let aniž by to mělo sebemenší dopad na jejich platnost. Neboj, my to nějak ustojíme…

                  5 0
                  • ememem1  

                    to si akurat ty a tebe podobni zjednoduseni ludkovia

                    0 8
                    • vaclaw  

                      Máš ty vůbec marginální představu, kolikrát tady tohle téma vyhrálo volby? A jak moc to pak tohle obránci dekretů a ochránci státnosti museli řešit? Neuč maďara vařit szegedín. Ale až vás bude z domovů vyhánět banda uherských nájezdníků s papírem o neplatnosti dekretů v ruce, tak se ti rád omluvím.

                      3 0
                • liborg1982  

                  No jo, dneska mi to jeden kolega „vysvětlil“. Už je to vlastně hotová věc. Přijdou zpátky nacisti z Německa a zaberou polovinu našeho území. Pro Čechy nezbude nic.

                  Čekám, jestli to potvrdí i kantýna.

                  6 0
                  • Radek Broz  

                    Jdu malovat ceduli „Willkommen, neuer Nachbar.“ a těším se.

                    2 1
                    • vaclaw  

                      Třeba ti nechají vejminek…

                      0 0
                    • ememem1  

                      no lenze oni nebudu chcet byt nachbarn :-)

                      0 4
                      • -b-n-x-  

                        Už vidím, jak se každý Němec jehož předkové žili před 100 lety v Československu, třese aby mohl získat bydlení v nějaké východoevropské prdeli.

                        1 1
                        • Esi  

                          Ale zase získat to zadara ideálně zrekonstruované někde na Klínovci, to jako chalupa nemusí být od věci :-)

                          0 0
                          • -b-n-x-  

                            Věřím že občas i nějaké takové objekty existují. Ale spíše bych řekl, že většina vypadá jinak.

                            Byls třeba někdy na Osoblažsku?

                            0 0
                        • liborg1982  

                          On to nemusí být Němec :-)

                          Třeba moje babička by se v tom případě mohla ozvat. :-)

                          Pozemky na Prajzské, hmm.

                          0 0
                          • snas89  

                            Pdal jsem vyse. Uz to nechte byt. Diky:)

                            1 0
                        • vasek80  

                          V rodině kde pracoval můj táta v pekárně a já tam jako student jezdil na brigády, tak nám ještě stará paní vyprávěla jak je odsouvali z Železné Rudy, měli tam rodinný hotel. Musel bych se zeptat táty jestli si pamatuje jméno, ale ten hotel normálně dál funguje. Bavili jsme se o tom spolu před nějakým rokem. Dokonce i vím kde zhruba je, kousek pod nádražím.

                          EDIT: Snase nade mnou jsem v době psaní ještě nečetl.

                          0 0
            • jIrI___  

              To moc v pohodě není. Slovensko se suverénní stát, podobně jako třeba Ukrajina.

              1 3
              • vaclaw  

                Ti nevím s tou suverenitou, mě se poslední dobou zdá, že to je Ruská kolonie.

                6 0
        • snas89  

          Tak jako tak je to spíš pořád na rovině úvah.

          Začnu hrozbami:

          I přes porážku bude Orbán solidně zašitý v celonárodním systému ve všech pilířích moci.

          Myslím, že odpor nový vládě bude opravdu šílený – a ruku na srdce, jestli Orbán vydrží dělat 4(?) roky peklo nový vládě, která pak nic skrze svázaný ruce nedokáže, tak si to pak vezme v klidu zpátky a na desetiletí jsou Maďaři v prdeli – něco jako u nás teď předvádí Bureš.

          EU se už nějak začala s Orbánem naučit jednat a co vím, tak už lidi na odpovídajících místech byli na Orbána po volbách připraveni a postupně by ho dál odstříhavali od unijních peněz.

          S magyarem se bojím, že nastane huráá, růžový brýle a za pár let přijde těžký vystřízlivění.

          Kdybych já byl u obnovaní styků a mechanismů s Maďary, tak bych byl hodně opatrný a rozhodně bych nepodepisoval bianco šeky. (Tzn. nejdřív změň a nastav, my pak proplatíme. Ne naopak)

          Přílěžitosti:

          Velký plus, že to někdo v Maďarsku vůbec po tý době dokázal prolomit. Může nastat obecně posun od ruskýho sentimentu v regionu a neblokování pomoci Ukrajině – tohle může nalomit i Bureše (jaký má vlastně byznys v Maďarsku? Na slovensku si to začali prohazovat s lidma okolo Fica, aby to bylo ještě míň průhledný). Babiš ztratil silnýho hráče v jednáních. S tím, jak se EU odvrací od Maga dementů a podobných populistů, tak by ani tady nemusel mít tak silný mandát a snad nenapáchá takový škody, jako společně ve triu Babiš/Fico/Orbán.

          EU má příležitost si pořešit jeden problémový region. Magyar určitě půjde líp na ruku a Ukrajině určitě bude těžit z toho, že nebude blokovaná pomoc.

          Uvidíme.

          7 0
          • ememem1  

            Ono by .ozno nebolo zle povchvat co hovori a hlavne sledovat co robi resp. Robit bude musiet aby si elektorat udrzal. Som sa ochtny takmer stavit, ze to dopadne tak jak u nas medzi matovicom a ficom, cize skor nez skonci volebne obdobie je orban naspat. Ta podobnost je neskutocna a dost nechapem to nadsene videnie nedavneho orbanovho blizkeho spupracovnika ako spasu.

            0 3
            • Janes  

              Nemyslím si, on nebude tak naivní, jako náš profesor. Dvacet let se od Orbána učil, jak se to dělá. Jeho bývalá žena byla dokonce ministryní vnitra. Hned první den vyzval k demisi dokonce Prezidenta. Ten se nezakecá.

              2 0
          • vasek80  

            TMBK opět trefně.

            Jinak mě překvapil ten jejich volební systém, kdy 53% a 38% hlasů je 138 a 55 mandátů. Tedy společnost tam nebyla 3/4 proti Orbánovi.

            5 0
            • Janes  

              To si takhle nastavil Orbán, aby si udržel ústaví většinu a nemusel jít do žádné koalice.

              5 0
              • ememem1  

                a sa to aktualne trocha zvrtlo.

                1 2
                • Janes  

                  Říkám si, že bychom si měli vzít příklad, ty šílené koalice u nás mě pěkně se..ou. Ať vládne vítěz bez zátěže nějakých Turků a Japonců.

                  1 1
                  • skaj  

                    Presne, meli bychom to udelat jako Madari, tam to ted skvele asi 16 let fungovalo a vubec to nepomohlo Orbanovi zabetonovat se na nekolik voleb a hrat si na diktatora:)

                    Jako sorry, ale pred ocima mas odstrasujici priklad Madarska, za nami odstrasujici priklad Babise po te, co ani jedna relativne normalni vlada neokazal vykopat ty jeho pohunky za 4 roky. A prvni co te napadne je, ze az priste Babis vyhraje, mel by dostat jeste volnejsi ruku k tomu provest s medialni scenou, urednictvem, zakony atd. uplne co chce…

                    5 0
                    • J1RKA  

                      porad jsem optimista, a verim, ze tohle do konce neudrzi, a pokud jo, tak odejde jako exeplarni blb

                      1 0
                    • Janes  

                      Na to stačí další věc, kterou právě navrhuje Magyár. Jeden člověk smí být premiérem pouze dvě období v životě.

                      6 1
                      • Tatut  

                        A včetně prezidenta max 3.

                        A taky musí odstoupit když mu bude víc jak 75.

                        1 0
                      • skaj  

                        Ne, nestaci. Ve chvili kdy si muzes menit ustavu a zakony jak chces, protoze mas vetsinu (btw Orbana od toho odradila jen a prave EU, jinak je tam zabetonovanej navzdy) tak je to pojistka nedostatecna. Tech rezimu kolem nas je spousty, kde si to prave naivove takhle vysnili. Klicek, jak to obejit, je spousta – dosadit figurku, byt chvili prezident atd. → a nakonec vsechno zmenit. Omlouvam se, ale tenhle napad, byt dlazdeny dobrymi umysly je cesta do pekel a velmi nebezpecny nesmysl.

                        Navic popira jeden z dulezitych principu demokracie – umeni (a nutnost) kompromisu. Nejsme stat dvou stran, ktery mimochodem typicky chrani demokracii jeste jinymi prostredky nez my, a my je naopak nepotrebujeme (a dobre tomu tak).

                        2 0
                      • Radek Broz  

                        Náš systém je dobrej. Možná vyjasnit jednou pro vždy takovou tu šedou zónu kolem prezidenta jmenuje/musí jmenovat/jmenuje, pokud se mu kandidát zrovna líbí… Všechny ty věci jako „vítěz bere vše“ nebo „jen 2× a dost“ jsou dobrej sluha, ale zlej pán. A jsem si poměrně jistej, že by to vycházelo tak, že z našeho pohledu by to byl mnohem častěji ten zlej pán.

                        0 0
        • pluto  

          Musí začít tím, na co se u nás Fialová vláda totálně vy… a, okamžitě začít vyhazovat z klíčových míst veřejné zprávy všechny orbanisty. Jinak je všechno zbytečné. Pokud to neudělá skončí jako my, STBák slovák Babiš v podstatě ani nezaznamelnal žádnou změnu v kradení dotací.

          6 0
          • Bradley  

            Všechny vyházet vypadá na první pohled jako dobré řešení ale musis je mít kým nahradit. Můžeme si o úřednícich toho myslet hodně špatného ale bez potřebných znalostí je jedno jestli tam je tupec za ANO nebo ODS. Dejme tomu ze to v Maďarsku vypadá stejně jako u nás. Arogance moci , opozice i vítězové spolupracovat nechtějí. Jakákoliv i výborná myšlenka je okamžitě zamítnutá pokud je od opozice. Obě strany jsou prolezlé lidmi kterým je úplně jedno jestli jsou v ANO nebo ODS hlavně když jim to sype. Na tyhle lidi je navázáno spoustu vší které potřebují sát státní prachy ať je u moci kdokoli. Tohle chce systémové změny a do těch se nikomu nechce. Těžko obhájíš přiskrceni penězovodu pro svého sponzora nedejbože sám pro sebe. ODS a spol měli velkou šanci kterou totálně prosrali. Ted nedělají nic a před volbami vytáhnou jako největší trumf Čapí hnízdo. Maďarsku přeji lepší osud a odklon od Ruska . Eu se chová dost šíleně a i v tomhle si pod sebou zdárně řeže větev. Vlady Slovenska a Maďarska jsou jednoznačně proruské a EU co? V podstatě nic. Možná si vyměnili pár dopisů a jestli budou hodně zlobit tak by je mohli možná i verejně pokárat.

            4 2
            • vaclaw  

              Jenže tady se nebavíme o běžným úředníkovi ale politicky exponovaných osobách přímo dosazených původní garniturou, kteří mají vůči svým původním chlebodárcům stále silnou loajalitu. Tihle lidé nejsou ani tak odborníci a profesionálové, jako mocenské nástroje připraveni zase bojovat za své patrony. A to je přesně to, co se děje teď u nás. Ne že by se vyházeli profesionální úředníci, ale že Babiš má na klíčových pozicích svoje lidi už z minula a to převzetí státu je o to snazší.

              1 0
          • ememem1  

            Tak urcite zacne vyhadzovat svojich kamasov a nedavnych kolegov. Jo a co sa tyka slovaka babisa, ste si ho nemali zvolit, nikto ti nekazal.

            1 7
            • pluto  

              Prosil jsem tě, abys na moje posty nereagoval, tak to respektuj. Máš sice dvě vysoké školy, ale vychování žádný.

              2 1
        • Slavik  

          A Fico přišel o kámoše ;-)

          4 0
          • vaclaw  

            Teď už k němu bude jezdit jenom Babiš a volat si bude moct akorát do Moskvy.

            4 0
            • Esi  

              Ja jen doufám ze to nedotáhneme z druhého největšího nepřítele Ruska na druhou největší osinu v zadku EU

              2 0
              • Melvin  

                Aby jsme časem nebyli na prvním místě :-) Fico je další na řadě. Maďarská euforie se přenesla na slovenskou opozici

                1 1
                • Radek Broz  

                  Bych docela vsadil na to, že po slovenskejch volbách budem.

                  3 0
                  • ememem1  

                    Sa obavam ze ani ne, to tu bolo po kuciakovi a vdaka dnesnej opozicii bol predcasne naspat a zo stavu klinickej smrti este vyrazne silnejsi.

                    0 1
                    • Janes  

                      Musíš zapracovat na tom, aby to Slovákům konečně došlo. Vstup do politiky.

                      0 0
                      • ememem1  

                        To by nedopadlondobre, ludia by museli pracovat viac a za menej a to sa nenosi

                        2 1
                • ememem1  

                  Euforia je tak to jedine co slovenska opozicia zvlada.

                  0 5
                  • Melvin  

                    Co koukám na v průzkumy tak Fico se nelíbí 54% lidí. Takže to není až tak nereálné, že příští volby projede. U nás se naopak Bureš těší velké podpoře. A u vás bych řekl, že je politická a ekonomická situace bližšší Maďarku než k nám.

                    0 0
                    • Esi  

                      u nás by bylo potřeba aby šlo k volbám taky alespoň 80% lidí, jinak bude pořád ve vedení bureš a jeho parta

                      0 0
                      • Radek Broz  

                        Lidi, co běžně volit nechodí, volí většinou opačně, než bys chtěl.

                        7 0
                        • -b-n-x-  

                          No právě.

                          Více by dostali komunisti, SPD, nějací motoristi, či co se příště vyklube, atd…

                          0 0
          • Kuba78  

            Nejen o kamose.. novinky.cz:

            Po boku Viktora Orbána, když uznal porážku a gratuloval vítězi voleb, chyběl ministr zahraničí Péter Szijjártó. Ministr, který je obvykle velmi aktivní na Facebooku, naposledy v neděli odpoledne v 16:00 zveřejnil jeden post a od té doby mlčí.

            3 0
            • Esi  

              už je v moskvě ? nenechal to náhodě potom co se provalilo jak pravidelně reportoval Lavrovovi ?

              3 0
              • Tatut  

                Ten by měl byt souzen za vlastizradu

                3 0
              • Tatut  

                Ten by měl byt souzen za vlastizradu

                0 0
                • snas89  

                  Zrovna u nej si rikam, ze je sance, ze bude.

                  2 0
                  • Toky  

                    On už 24h hodín sype lajstrá do skartovačky. Nemá čas na somariny na Facebooku.

                    3 0
                  • ememem1  

                    a za co konkretne? myslim jako pravne, ne jako co sa ti na nom nepaci (mimochodom mne skoro vsetko, predovsetkym ten jeho hortyovsky velkomadarizmus)

                    0 5
      • DaSnail  

        :)

        0 0
      • vasek80  

        Ještě bych vypíchl pravděpodobné zklamání v USA s podporou od Vance a Trumpa. To také potěší.

        Horší je, že se teď rus zaměří na nás, protože v Burešovi uvidí větší potenciál než ve Ficovi, kde na Slovensku má už jen rok. Takže všechny hnojomety z trolích farem zamíří na nás. No a aby nepřišlo WhatsAppem Burešovi video ve kterém jeho řídící důstojník poklepává na kufřík s jeho složkou se vzkazem že teď je to vše na něm.

        4 1
        • Esi  

          Jo a pro zvýraznění toho že je to na něm by mu mohli poslat k narozeninám hrnek na čaj

          3 0
    • vasek80  

      Fiala to podělal, ani se mi moc nelíbí že neodešel a to co dělá nyní skvěle v opozici, že nedělá nový leader opozice.

      To Ai video ale je úplně dokonalé. Jaký team to asi dělá a s jakým cílem. Má to na FB.

      0 2
      • Radek Broz  

        Měl to dělat předtím, teď by měl jít do p…

        Cíl je podle mě po pár pro ODS neúspěšnejch menších volbách si to před parlamentníma vzít zpátky jako lídr nějakýho staronovýho Spolu.

        2 0
    • StuntJ  

      Velký proruský exodus z HU započal?

      Szijjártó zmizel. Letadlo, které používal, odletělo přes noc do Afriky

      https://www.novinky.cz/…iky-40573093

      2 0
      • Esi  

        jen je zajímavý ten směr, přistání v egyptě patrně tankování a potom směr perský záliv, jestli Omán na další tankování a potom Vietnam ? spíš bych čekal že to veme přes Turky do Ruska

        0 0
    • StuntJ  

      Aj to zabolelo hranolka

      Není členem vlády. Babiš před novináři zpražil Turka

      https://www.novinky.cz/…rka-40573125

      3 0
      • Kuba78  

        Ajaj, sáhnul notoristům na posvátnou hranatou nulu.

        Bude Micinka vyhrožovat speciální extremní kokotohabitací?

        4 0
        • Esi  

          tak čemu se divit hlasování o vydání už bylo :-)

          1 0
    • K0cour  

      ELEKTRÏCK MANN – Velmi specifická kapela z Valašského meziříčí (alkorap, hard-core, punk a hip-hop) vydala před chvílí snad první píseň komentující politiku a aktuální situaci. Chtěl jsem to původně dát do hudebního tématu, ale nechci tam rozjíždět zbytečný flame. ELEKTRÏCK MANN – Český Honza Když se to bude líbít jednomu až dvěma dalším lidem, tady, bude to úspěch. :) Z posledních 24h mám fakt radost, nejdřív Maďarsko, pak nová písnička, jen tak dál. :)

      3 2
    • Kuba78  

      Kreml nebude gratulovat vítězi maďarských voleb Magyarovi, neboť Maďarsko je nikoliv přátelská země, která podporuje sankce proti Rusku. Prohlásil to podle agentury Interfax kremelský mluvčí Dmitrij Peskov.

      https://www.novinky.cz/…ine-40572794

      Lepší gratulaci z kremlu si madari nemohli prat. Nam uz jen bohuzel zbyva, aby soudruh Pejskov prohlasil ze my jsme cim dal pratelstejsi..

      8 1
      • Esi  

        Přesně, velká pocta pro Pétera Magyara, jeste mohl dostat označení nepřítel Ruska a ma to komplet

        0 0
      • gersa  

        :)

        15 0
    • StuntJ  

      A jééé Babiš nebude mít radost, tipuji novou vlnu hejtů na UA :(

      Ukrajinci v Rusku udeřili na největší závod na výrobu fosforových hnojiv v Evropě

      https://www.novinky.cz/…ope-40573153

      0 0
      • Bradley  

        Agrofertu patří Lovochemie a Duslo Šala. Nevim jestli vyrábí i fosforečná hnojiva ale třeba bude mit z toho naopak radost a Ukrajinu začne chválit. :)

        0 0
        • Radek Broz  

          Jasně, že babiš vyrábí hnojiva. Taky kvůli tomu např. chce levnej plyn.

          2 0
          • ceo  

            Ono to tak asi bude.

            Buď chceme zachovat těžkej průmysl, a pak potřebujeme levný energie a suroviny, což znamená zase brát z Ruska, nebo holt těžkými průmyslu uděláme pápá, a pak se nemusíme s Ruskem bavit…

            Vím, že to zní jako dezolé, ale tak nějak nevím, kde jinde brát energie a suroviny, aby vstupy se započtením dopravy nezabily konkurence schopnost hned na začátku. Kromě toho, pokud těžkej průmysl jede na „plynu a ropě“, tak sice máme nový technologie, ale jejich nasazení by znamenalo takový výdaje, že rozpuštěné do výrobní ceny zase udělají produkt nekonkurences­chopným.

            Rád bych se pletl, ale pozice – zachráníme náš současný průmysl, ale s Ruskem se už nikdy bavit nebudeme- podle mě není realistická :-(

            Tím vůbec neobhajuju současný Rusacky režim.

            0 1
            • Radek Broz  

              Podle mě chtít udržet, jak to bylo dřív, je stejně jen chiméra. Energie v týhle části světa prostě stejně budou relativně drahý. Vyrobit to levně tady není jak. Aby všechno běželo na ruskym plynu za nějakou hodně nízkou cenu, to si fakt neumím představit, jak bychom se s nima museli „bavit“ – možná tak jim aktivně pomoct zabrat celou UA a přihodit Karlovy Vary:) NEšlo by to udržet, ani kdyby se rusko chovalo normálně.

              Prostě ocelárny a chemičky tu nebudou jako už tu nejsou textilky a porcelánky (naž a pár melejch niche výjimek s vysokou přidanou hodnotou).

              2 1
            • snas89  

              Plyn a energie dostupné jsou. Jsem toho názoru, že těžký průmysl spíš brzdí někdy až nesmyslné ekologické nároky na čistý provoz.

              A do nějaké míry je to dobře: zvýší to tlak na inovace, což může vést k dalšímu náskoku a ekonomickému boomu…

              Ale taky nemusí a může to nakonec skončit tak, že zatímco my tady ukončíme výrobu kvůli emisím, tak v číně to udělají s většíma emisema (který teda časem taky půjdou dolů) a tady mezitím ten průmysl třeba i zkrachuje a čína nás pak jenom přejede…

              Je to rovnice o mnoha neznámých: strategická soběstačnost, tlak na inovace a zachování možného růstu (tady si myslím brutálně nezvládli komunikaci Green Dealu + nějaký „drobnosti“ jako vypnutí jádra v Německu), ekologie, duševního vlastnictví a financí.

              Problém v tomhle je, že se tohle téma neřeší v (geo)politice Evropský unie na úrovni vědecké diskuze, ale kulturních válek.

              Pak se stane, že v Německu odstaví jádro na základě zfalšovaných údajů od vládnoucích zelených (a to říkám jako velký zastánce ekologie), nebo pak idioti jako Turek zase plácaj nesmysly z druhého pólu.

              5 0
              • Esi  

                Taky ty kteří zfalšovali ty údaje měli normálně zavřít. Jádrové jediný stabilní čistý zdroj elektřiny a tepla který máme

                1 0
              • Radek Broz  

                No nevím:

                • ruda není
                • uhlí nějaký je, ale myslím, že to potřebný pro ocelárny už stejně není. Teda můžeme tím max topit.
                • práce už tu taky levná moc není
                • rozhodli jsme se (správně), že si to tu nechcem úplně zaneřádit (pamatuju si, jak vypadaly Krušný hory a fakt je lepší dělat špinavý věci v Číně než doma. I oni to jak čistěj, tak přesouvaj z těch aglomerací někam mimo). A vlastně s naší rychlostí než něco rozjedem, oni už to pojedou mnohem zeleněji)

                Svízt všechno včetně dělníků k nám na dvorek a dělat to tady, mi smysl nedává. Už je to prostě pryč.

                a jasně:

                • hodilo by se to i kvůli obranýmu průmyslu
                • zelení tu ekologii vychylujou do takovýho směru, že se pak objeví Turek a i moji ještě nedávno rozumní známí, co prostě chtěj jezdit v báwu, hejtěj už naprosto všechno, sdílej Ch. Kirka, jedou full MAGA a chtěj pomalu upalovat homosexuály a cizince, jen aby vrátili zpět ten „starej dobrej svět“, protože to maj logicky podložený tím, že bourat funkční jaderku je blbost.
                0 0
                • snas89  

                  Co nevis?:

                  Dyt si vlastne opsal to, co jsem psal ja:)

                  0 0
            • J1RKA  

              tvl, tohle by dopadlo tak, ze russak ti doda plyn a rudu, ty tady z toho vyrobis kladivo, dodas ho russakovi abys mel plyn a rudu, a von te snim potom prasti do hlavy. to fakt neee!

              6 0
              • ceo  

                Tohle tady fungovalo od druhé světové války nejen tady, ale i v západní Evropě. Na čem si myslíš, že byl založen německý hospodářský zázrak po druhé světové válce? Na amerických penězích a levných surovinách a energiích z Ruska.

                1 0
              • ceo  

                Jen tak na okraj – největším dodavatelem Železné Rudy do České republiky je......... Ukrajina.

                0 0
                • snas89  

                  Ja ten post teda pobral spis ve smyslu, ze je dobry vybirat, na kom byt strategicky zavisly.

                  To, ze se to sem bude dovazet, to je jasny.

                  1 0
                • Esi  

                  proto by bylo potřeba aby rusák odtáhnul z ukrajinského území, začala se tam těžit Ropa a plyn a dopravovat do evropy, a tím ukrajina bude splácet ten dluh co u evropy má. Samozřejmě by to neměl být jediný dodavatel jako bylo dříve rusko, ani toho nebudou schopni vytežit dost, ale ta naleziště tam jsou celkem velká

                  6 0
                  • ceo  

                    Tento aspekt mi, přiznám se , unikl. A mnohé vysvětluje

                    Ano, Ukrajina má naleziště ropy, i když je v evropském i světovém měřítku známější spíše díky svým obrovským zásobám zemního plynu (v nichž drží druhé místo v Evropě).

                    Naleziště uhlovodíků na Ukrajině se dělí do tří hlavních regionů:

                    1. Dněpersko-doněcká oblast (Východ)

                    Toto je nejvýznamnější oblast, která produkuje přibližně 90 % veškeré ropy a plynu v zemi. Nachází se zde hluboká ložiska, která jsou však technicky náročná na těžbu. Mezi klíčové lokality patří oblasti kolem Charkova, Poltavy a Sumy.

                    2. Karpatská oblast (Západ)

                    Historicky nejstarší oblast těžby (např. ložiska u Boryslavi), která se začala rozvíjet už v 19. století. Dnes je tato oblast z velké části vyčerpaná, ale stále se zde těží menší množství ropy a probíhají nové průzkumy zaměřené na plyn.

                    3. Černomořsko-krymská oblast (Jih)

                    Tato oblast zahrnuje šelfy v Černém a Azovském moři. Jsou zde značné zásoby, k velké části z nich se však Ukrajina momentálně nedostane kvůli anexi Krymu a probíhající ruské agresi. Právě kontrola nad těmito nalezišti je považována za jeden z významných ekonomických motivů konfliktu.

                    Klíčová fakta:

                    * Produkce vs. Spotřeba: Ukrajina není v produkci ropy soběstačná. Domácí těžba pokrývá jen malou část spotřeby (kolem 10–20 %), zbytek se musí dovážet (před válkou především z Ruska a Běloruska, nyní ze západních trhů).

                    * Skladba surovin: Ukrajinské energetické bohatství je tvořeno převážně plynem (cca 89 %) a ropou (cca 8 %).

                    * Budoucí potenciál: Ukrajina má velké zásoby tzv. břidlicové ropy a plynu (např. v Juzivské oblasti na východě), jejichž těžba vyžaduje moderní technologie (frakování), které se před válkou začínaly zavádět ve spolupráci se západními firmami (např. Shell).

                    Stručně řečeno: Ropa na Ukrajině je, ale země ji nemá dost na to, aby mohla být významným exportérem. U zemního plynu je situace opačná – tam má Ukrajina potenciál stát se jedním z klíčových dodavatelů pro celou Evropu, pokud se podaří ložiska plně zprovoznit a zabezpečit.

                    2 0
                    • Esi  

                      podle mě jde hlavně o ta naleziště ve vodách poblíž Krymu, celou dobu jde rusákům jen o to aby Ukrajina nezačala těžbu plynu a ropyz těchto nových a velkých nalezišť, svojí ropy a plynu mají dost, jen potřebují aby ukrajina netěžila. O nějaké lidi na ukrajině ať už rusy nebo ukrajince jim nešlo nikdy, hodnota života pro rusáky je v podstatě zanedbatelná.

                      9 0
                    • Georrge  

                      A přitom tento aspekt je extrémně důležitý a také jedna z příčin války.

                      Ropy tam moc není, ale širší průzkum by možná nová naleziště objevil.

                      Hlavní je ale ten plyn, byl by pro nás velmi výhodný cenou. Možná ne až tak extrémně levný, jako předválečný ruský, ale ten se ukázal jako nespolehlivý a hlavně doba se změnila, rusák už nám tak na ruku s cenou nepůjde (možná krátkodobě ze začátku, aby nás zase chytil za koule, ale pokud se silně nezmění směřování ruského režimu, už s námi takoví kamarádi nebudou).

                      A ropu podle mě už nemá smysl řešit. Vracet se zpět k nekvalitní a nespolehlivé ruské ropě by vyžadovalo vysoké náklady. Navíc ještě do nedávna byla světová ropa rekordně levná a cenový trend je už delší dobu snižující se (pomineme-li teď tu odchylku).

                      5 0
                    • AussigBiker  

                      Doporucuji nejak rozhovor na Youtube s Viktorem Machou. Ma uchylku na hute a fotografuje je. Jak je AZVO Stal, tak tam na jendom miste maji rudu, kvatlini uhli, z kteryho vyrabej koks a z rudy zelezo. Koksovny a ocelarny na jednom miste. Podle me je to i valka o suroviny. Takovej ocelaren jako je AZOV tam maji nekolik. Behem WW II vesker ocelarny byly zniceny, ale po valce se vsechny behem peti let rozbehly.

                      4 0
    • ememem1  

      sa uz tusimze ta stratena europska misia konecne k tomu ropovodu dostala ked sa ho dari opravit

      ropovod-druzba-oziva-zelenskyj-po-stretnuti-s-merzom-ohlasil-novy-termin-spustenia

      0 3
      • -b-n-x-  

        Tohle ještě nejsou roboti. Ale „jen“ drony.

        Až tam bude místo operátora rozhodovat Claude, tak to bude něco.

        1 0
    • mathi  

      Česká společnost Alta pravděpodobně dodává obráběcí stroje výrobcům tanků a dělostřelectva v Rusku.

      https://militarnyi.com/…lery-russia/

      0 0
      • Janes  

        Zavřít, výrobu i je.

        8 0
        • -b-n-x-  

          Jezdit po městech po ČR a dělat představení s namáčením do místní řeky

          2 1
      • -b-n-x-  

        Tak už si od nich nekoupím ani rohlík, natož obráběcí stroj

        0 0
        • Mig_all  

          Ale v globusu si rohlik koupíš bezproblému co?

          1 1
          • Melvin  

            Ještě, že chodím do Lidlu.

            3 0
          • -b-n-x-  

            Ano ano!

            Tam totiž nikdy nenastane situace s prázdnými regály. Pořád plně sklady.

            0 0
          • snas89  

            Ano! I se Samsungem vid!:) tak pomlc

            2 1
      • ceo  

        To asi není tak překvapivé, když jde o ruskou skupinu… Ta česká Alta je ve skutečnosti ruská…

        0 0
      • Mig_all  

        To mě velice překvapuje :-D

        0 0
    • StuntJ  

      Za chvilku snad budou mít UA i Skynet, super!

      Ukrajinští roboti sami obsadili nepřátelský post. Rusové se jim vzdali

      https://www.novinky.cz/…ali-40573289

      0 0
      • -b-n-x-  

        Aaaa. Tady se někdo hlásí :-)

        4 0
    • Tatut  

      bizár.

      13 0
      • mathi  

        Panoptikum. Politické anomálie.

        2 0
        • Esi  

          Jo mentálně postižení i podle fotky

          7 1
          • Tatut  

            Adamsova rodina

            5 0
            • n_bye  

              Turek hraje toho Large výborně.

              1 0
            • liborg1982  

              Tak to si nezaslouží. Taková urážka Adamsových.

              1 0
      • pluto  

        Taťána vypadá fakt skvěle, je to prostě modelína. :)

        2 0
        • Janes  

          Tak hlavně že jí dupou králíci.

          0 0
          • J1RKA  

            podle jejiho vyrazu, ji ten vzadu rostuje :DDD

            0 2
        • vaclaw  

          Má hóóódně divný výraz…

          0 0
          • snas89  

            To by bylo asi to posledni, co bych ji vytkl:)

            1 0
          • Tatut  

            výraz: Kdo mi to šahá na zadek, když okamura i klempíř mají ruce na stolku?

            0 0
            • liborg1982  

              To nebude na zadek. To bude něco hlubšího.

              0 0
      • Janes  

        Chybí mi tam Jindolf a Majerová, taky kouzelný páreček.

        0 0
    • StuntJ  

      Ropa z Ruska zůstane, prohlásil Magyar

      https://www.novinky.cz/…yar-40573421

      0 1
    • AussigBiker  

      Že by napravená krádež po patnácti letech? Nemám to ale ještě ověřený.

      5 0
      • Esi  

        tak tohle jestli není AI, tak to klausovi a následně micinkovi praskne žilka :-)

        0 0
        • -b-n-x-  

          Čoveče, já teď chvíli přemýšlel, že ten Micinka je jeho syn. Nebo vnuk?

          0 0
      • -b-n-x-  

        To jsou ale zlá, zlá a falešná slovíčka!

        5 0
      • kofejn  

        Pavel v Chile nechal svoje pero jako náhradu za to, které zmizelo v Klausově kapse

        Zdroj: https://www.idnes.cz/…ranicni_fohl

        12 1
        • Janes  

          Asi by to někdo měl říct Ševčíkovi, který v TV tvrdil, že se tam jel Pavel poučit, jak to dělal Pinochet. A zeptat se ho, proč tam byl Klaus.

          4 0
        • Esi  

          to zase dezolátům praskne cévka že to Pavel udělal jen aby se zviditelnil a že tam dělá prezidentskou kampaň :-) Jak jen tohle vysvětlí Macinka Klausovi? :-)

          2 0
        • gersa  

          Podepisuji v plném rozsahu

          8 1
          • Georrge  

            Jojo, vsichni maji Klause a jeho pera plnou hubu, ale nejvic Macinka.

            7 0
    • camillio  

      Magyar chce státní média zveřejnoprávnit…

      (odkaz německy)

      https://www.tagesschau.de/…men-100.html

      3 0
    • pluto  

      Co se tady děle je neuvěřitelný, tomu už ani není k smíchu. Jen se ptám, máme nějakého premiéra, nebo to všechno řídí Macinka a Okamura?

      Popeář Okamura vybírá šéfa obrany.

      https://www.seznamzpravy.cz/…jmeno-304114

      0 0
    • Esi  

      Země, kde chcete žít a pracovat. Rusko spustilo portál pro zájemce o přistěhování

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_kha

      Tak voliči SPD toto je příležitost zbavit se nás chciválků a lepšolidí. Tak honem než bude v této zemi vám zaslíbené obsazeno.

      5 2
      • Melvin  

        Kolik voličů SPD asi tak splňuje tyto kritéria? Do programu o přesídlení se podle webu mohou přihlásit vědci, podnikatelé, sportovci, profesionálové v kreativních oborech, talentovaní studenti, držitelé státních a nejvyšších oborových vyznamenání, investoři nebo odborníci z profesí, které jsou v Rusku žádané.

        4 0
        • Kuba78  

          Tak v podstatě asi všichni, si nevidel jak vypadaj skripta z VŠŽ kterou se oháněj a co maj všichni nastudovaný? Samý obor důležitý pro život v sovětském svazu..

          https://www.mediar.cz/…dravotnikum/

          5 0
        • liborg1982  

          Taková drobnost k tomu.

          Registr (ne)očkování.

          https://www.novinky.cz/…ani-40573608#…

          0 0
          • Kuba78  

            “ ačkoliv úřady ujišťují, že lidem na seznamu nebude hrozit žádný postih a cílem je jen lepší zacílení očkovacích kampaní.”

            ;-))))

            Jen bych připoměl, že poslední Sčítání lidu v Německé říši proběhlo 17. května 1939.. a stát chtěl vědět taky zajímavé údaje, aby potom mohl lépe zacílit některé kampaně.. řekněme ne úplně očkovací.

            4 0
        • Georrge  

          To je fakt hrozná smůla, že fanoušky ruska ani v rusku nechtějí…

          1 0
    • Kuba78  

      Generální tajemník NATO Mark Rutte ve čtvrtek navštíví Českou republiku a bude jednat s premiérem Andrejem Babišem. Ve středu to oznámila Severoatlantická aliance.

      https://www.novinky.cz/…ato-40573435

      Někdo popcorn?

      6 0
      • Slavoš  

        Pan nemajitel mu to vysvětlí.

        3 0
    • Esi  

      Neposílejte drony Ukrajině, vtahujete se do války, varuje Moskva Evropu

      https://zpravy.aktualne.cz/…cd3d60e8a45/

      Tak to to děla asi Evropa dobře a Rusko to bolí když se tak vzteká

      14 1
      • Georrge  

        Do jaké války? Ona už to není SVO?

        3 0
    • snas89  

      Tpc!:)

      Ukrajina v tichosti vyvinula nové rakety, testovala je ve vesmíru

      https://www.novinky.cz/…iru-40573475#…

      7 0
      • Kuba78  

        Zas jako opatrne s tim nadsenim. Vysku 190 km dosahli uz skopcaci v roce 1944 s a4/v2.. ne ze byto nebyl uspech to takto rychle vyvinout, ale je to SRBM na bombardovani cilu v sovetskem svazu a na to, aby vynesli satelit alespon na LEO porad dost chybi.

        1 0
        • snas89  

          Me spis fascinuje, ze to vubec dokazou sami v tom valecnym rezimu vyvijet.

          Nechci si nasazovat ruzovy bryle. Ale kdyz ctes o tom, jak rusaci improvizujou, tamhle sedy dovoz, tamhle podvudek, tamhle krizicka….a spis mi prijde, ze jdou s moznostma dolu (jasne, porad se nebavime, ze tam nehodili vsechno nakednou na jednu kartu a proste to prejedeme)….

          Myslim, ze v tomhle ziskava ukrajina lehce navrh.

          5 0
          • Kuba78  

            Spise dost tezce navrch. Za pochodu behem nekolika let prestaveli armadu z rigidniho post-sovetskeho modelu na moderni armadu 21. stoleti. A to nejen prezbrojeni na pochodu, ale i prekopani kadru, system veleni, system boje. A jestli by mel nekdo dostat metal za hrdinstvi tak jsou to i ukrajinsti logistici, protoze zajistovat podporu pro takovouto zbrojni roztristenost (ruzne druhy letadel, tanku, houfnic.. ) a jeste zajistovat bleskovy vyvoj novych zbrani.. to je taky obdivuhodne.

            Ukrajina 2014 pri invazi na krym a ukrajina 2026 je rozdil ne deseti let, ale stoleti.. kdyby v roce 2014 umela UA co umi dnes, tak se nikdy zadny zeleny muzicek ani nedotkne nohou ukrajinske pudy.

            Ne ze bychom meli diskutovat o tom, zda UA v Nato ano ci ne, ale meli bych ji prosit..

            7 1
            • Mig_all  

              Ale oranžový pan Trumpeta Ukrajinu v nato nechce…

              1 0
              • AussigBiker  

                Tak vystoupi, tak UA v NATO nic branit nebude.

                4 0
              • Kuba78  

                NATO je obranná organizace primárně založena jako blok proti sovětskému svazu. Je otázkou, zda bychom my chtěli jako spojence dementa, co by při útoku sovětů byl schopen zároveň zaútočit nám do týla.. naštěstí armáda usa není totéž co prezident usa. Prostě počkáme.

                3 0
                • snas89  

                  Ten dement tam nebude navzdy. A us obecne ve strukturach nato chces.

                  Viz madarsko. Tsky tu byly ve vlakne pred casem hlasy, jak vyhodit orbana z eu apod…

                  Ne. Je to tom mit nejake mechanismy, ktere to udrzi na uzde. Bohuzel s trumpetou je to hodne tezky i skrze jeho moc.

                  6 0
    • snas89  

      Rusko, jdi domů! Maďarsko ukázalo nejlepší migrační politiku, jakou může evropský stát předvést

      https://www.reflex.cz/…redvest.html

      Autorka je ruská novinářka, redaktorka režimem zrušené stanice Echo Moskvy

      6 0
    • StuntJ  

      Macinka si předvolal ruského velvyslance

      https://www.novinky.cz/…nce-40573821

      2 0
      • pluto  

        Že by nahradil v předávání informací do Kremlu Szijjártá?

        4 0
        • Tatut  

          Dodal, že velvyslanec byl předvolán na ministerstvo, nikoli k ministrovi, a vysvětlovat tak bude věc úředníkům.

          A zapomel zmínit že u toho bude i kosočtverec pro grendeal.

          2 0
    • vasek80  

      Co to je za zlá slovíčka. Vždyť rekrutů mají plné sklady. Proč verbují v Petrohradě na univerzitě?

      5 0
      • pluto  

        Jasná otázka pro Miga.

        0 0
        • -b-n-x-  

          To je určitě schválně vypuštěna dezinformace pro prohnilé západní novináře

          2 0
        • Mig_all  

          Tak ti asi neupujdou do mlýnku prvni linie, nekdo tem nove naverbovanym podlidem z prdelstánu taky musi velet.

          0 2
          • vasek80  

            To vážně myslíš že vezmou studenta vysoké školy, třeba ekonomické, a dají mu frčky a velení?

            2 0
            • Mig_all  

              V rudé armádě? Rozhodně!

              2 2
            • Janes  

              Opačně by to byl ještě větší nesmysl.

              0 0
            • Vita P.  

              Tak zrovna tohle je jenom otázka správných konexí. Což zrovna u studentů z lepších rodin v Petrohradu by nemusel být až takový problém. A ani mu nemusí dávat frčky, stačí když ho převelí jako nástěnkáře na nějakou dobře zapomenutou bezvýznamnou týlovou základnu. A do šturmu pošlou chudáka, co toho nástěnkáře dělal do teď…

              0 0
          • Lišák  

            To jakože naverbují študáka a dají mu velení jednotky?

            Edit: Než jsem to obnovil, tak už to píše Vašek.

            0 0
            • Kuba78  

              Tak pokud je to nějaká šturm jednotka s životností kolem 20 minut, z toho 15 minut dostávají brífink ve svém zákopu, tak to asi není moc co zkazit :-)

              4 0
      • StuntJ  

        No co rozdají po školách a školkách RPG a AK a PutlersJugend půjdou na fromtu, těch mají plné sklady

        0 0
        • Mig_all  

          PutlerJugend jsou na zakladkach, az dojdou do univerzit, teprve pak prijde jejich chvile na marsalskou hul.

          0 0
    • mathi  

      Spojené království převedlo na Ukrajinu zmrazený ruský majetek v hodnotě přibližně 1 miliardy dolarů.

      https://kyivindependent.com/…ets-ukraine/

      14 0
    • Kuba78  

      Ukrajina vtipně reaguje na sovětskou kampaň pro stěhování do mordoru..

      https://x.com/…739966210113?…

      2 0
    • Radez  

      Pokud sem nepatří tak mně ten post smažte

      10 0
    • snas89  

      V Rusku se schyluje ke vzpouře, varovala blogerka Putina. Virálního videa si všimli i v Kremlu

      https://www.novinky.cz/…mlu-40573919#…

      Vladimire Vladimiroviči, my vás podporujeme. Považujeme vás za velmi silného politika. Ale je toho hodně, co nevíte,“…tpc, tak super, ze takovahle svoloc muze zit v Monaku.

      3 0
    • Kuba78  

      Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v pátek prodloužila výjimku, která zemím na přibližně jeden měsíc umožňuje nakupovat sankcionovanou ruskou ropu a ropné produkty naložené na tankerech. Stalo se tak dva dny poté, co prohlásila, že tak neplánuje učinit

      https://www.novinky.cz/…opy-40574125

      To Russia, with Love..

      2 0
      • vaclaw  

        Tvl už aby bylo po midterms, protože buď už bude Trump blábolící stařík nebo bude po konci světa. Hlavně ze už bude klid od tohodle „ráno netuším co jsem včera zítra odvolávám budu říkal jsem“ stavu

        4 0
        • t29  

          „Nepřítel nemůže odhalit naše plány, když žádné plány nemáme.“ – Don Tzu

          3 0
    • snas89  

      Rusové se nechali ukolébat, dnes proti válce nic nezmůžou, říká rusistka

      https://www.seznamzpravy.cz/…istka-304270#…

      0 0
    • jIrI___  

      Kdyby někdo sháněl nové pozitivně naladěné kamarády sdílející radost… Jak je vůbec možné, že i v dnešní době russ stále může vstoupit do evropských zemí?

      0 0
      • -b-n-x-  

        Co na to vojenská správa v Jakutsku?

        0 0
        • Kuba78  

          předpokládám proto je otec samoživitel s miminem a s druhým na cestě, aby nemusel narukovat..

          tak nějak nevím, proč by sem měli jezdit. buď se jim tu líbí a pak ať si požádají o azyl a bude následovat důkladné prověření, nebo se jim líbí doma v prdelistánu a pak nemaj trajdat na dovolenou do nepřátelských zemí. i když můžou být proti válce a třeba v pohodě, tak sorryjako..

          0 0
      • K0cour  

        ČR sice drží celkem omezený režim, ale jsou tam výjimky (rodinní příslušníci, studenti, odpůrci režimu). Nejpravděpodobnější mi ale příjde Schengenský prostor a v rámci něho volný pohyb. Někde získají pobytový průkaz, nebo dlouhodobé vízum a pak sem můžou každých 180 dnů jet až na 90 dní. Velmi průchozí je to pro ně přes Španělsko a Italii. Maďaři se hecli a v roce 2024 zavedlo pro Rusy a Bělorusy nový zrychlený režim National Card :). EU se ale snaží, a možnosti Rusům víc a víc zpřísňují, loni třeba omezili možnost vícevstupových víz.

        Štve mě to, imho by to mělo být striktnější, ale o tom párečku vůbec nic navíc nevím, tak k nim nic moc negativního necítím. Nemáte někdo info o tom, zda a případně jak moc Rusko omezuje možnost vycestování svých občanů do nepřátelských zemí? Třeba že lidi co mají vroubek nechtějí pouštět… U mužů ve věku kdy můžou narukovat je to jasné.

        0 0
        • gersa  

          A není to třeba jen fake účet na oblbování/tahání informací?

          Za dob největší slávy ICQ mi také psala nějaká Anna a chtěla si mě vzít. Byla hodně podobná té z fotky

          1 0
          • Radek Broz  

            ******! mně psala furt taky!

            0 0
            • Kuba78  

              se nediv, když si ji nechtěl vzít gersa, tak proč to nezkusit jinde.. :-)

              3 0
        • Radek Broz  

          Mně přijde, že někteří jsou na internetu první den:)

          Tyhle konkrétní rusáci toužácí po kamarádech samozřejmě existovat nebudou. Na 99% to bude nějakej běžnej scam, to zbylý 1% bych vyhradil tomu, že místo Aničky si s tebou bude psát řídící důstojník GRU.

          0 0
          • jIrI___  

            Co by z toho ten člověk vydávající za dva russáky měl?

            0 0
            • gersa  

              U tebe? Test blikačky asi

              6 0
              • jIrI___  

                ?

                0 0
              • kejda  

                Tvl ty zlobíš :). Třeba ještě test bundy Castelli :)

                0 0
                • jIrI___  

                  Trefil jsi to celkem dobře, test Castelli Fly Direct bude zveřejněn během příštího týdne na konkurenčním serveru. Stay tuned!

                  1 0
            • Slavik  

              Bych rusáky nepodceňoval…

              0 0
            • liborg1982  

              Informace?

              0 0
          • Kuba78  

            pravda je ovšem taková, že sovětských občanů do EU cestuje pořád o dost víc, než by mělo. ideální číslo je někde mezi nulou a mínus deseti tisíci měsíčně..

            4 0
            • Tatut  

              A určitě víc než občanů EU do ruska

              0 0
            • gersa  

              Ano. Je jich všude po světě zbytečně moc

              Pokaždé když někde slyším jazyk Mordoru, mám chuť křičet Slava Ukraini! Heroiam slava!

              2 0
              • ladys  

                Já ty jazyky nerozpoznám. Dnes v Praze jsem to radši nezkoušel.

                2 0
            • Radek Broz  

              To bohužel jo, ale je to problém nesouvisející tady s Alexem a Aničkou.

              Taky je tu ani trochu nechci, ale na druhou stranu to má benefit, že je používáme jako lidský štíty.

              0 0
          • ladys  

            Nemám instáč, můžeš to okouknout. Kdo je řídí nevím. Na fotografii jsou ruští blogeři Maša a Robert Gerberovi

            0 0
            • Tatut  

              Ruský blogerů to je nějaké povolání? Influencer? Nebo něco drsnějšího? Agent?

              0 0
              • vaclaw  

                Viděl bych to spíš na hvězdy pornhubu…

                0 0
                • -b-n-x-  

                  Proč se vlastně v tomto odvětví každá vystupující označuje hvězda?

                  0 0
                  • Japhy  

                    Protože to je lepší geometrický tvar než třeba kosočtverec.

                    0 0
                    • -b-n-x-  

                      Tak říká se že koule je dokonalý tvar

                      0 0
            • kejda  

              Máša a medvěd :)

              0 0
          • vasek80  

            Asi to bude neco ve stylu měsíc si píšeme a potom Alex uvázne v rusku a bude potřebovat prachy na úplatek pro odvodového úředníka. Nebo Anicka onemocní a bude potřebovat na operaci, protože tu nemá pojištění.

            Rusákům fandí hloupější část populace, tak si šikovně vyselektovali vzdělané a inteligentní a zůstali jim jen tupci, které snadno oblbnou a oberou. Fandím jim.

            1 0
    • Kuba78  

      Rusko zaplatí odškodné za sestřelení ázerbájdžánského civilního letadla. Nepřímo tím přiznává vinu za smrt 38 lidí

      https://vtm.zive.cz/…default.aspx

      3 0
    • liborg1982  

      Chvili jsem si říkal, jestli to není spíš lepší do vtipů?

      Moskva určila země, které za 2. světové války napomáhaly nacistům. Zařadila mezi ně i Česko

      https://www.novinky.cz/…sko-40574145

      Trochu „zapomněli“ na Slovensko, Maďarsko a zejména sebe, ale nevadí.

      7 0
      • Lišák  

        Hned první věta: Otázka odpovědnosti za genocidu sovětského lidu není ještě stále uzavřena a právní experti pokračují ve své práci

        Samozřejmě, že není uzavřena. Někdo stále cíleně posílá sovětské muže do masomlýnku na Ukrajině. Jsem zvědavý, jestli ho právní experti odhalí a jak s ním naloží.

        5 0
        • Kuba78  

          tak čistě teoreticky, putin je pouze posílá na ukrajinu, maso tam z nich mele zelenský :-)

          2 0
      • vaclaw  

        Tenhle nesmysl nemá moc cenu komentovat, ale přijde mi, že Máša má na těch pár fotek, co jsem měl možnost poslední dobou vidět, dost ztrápený výraz…

        2 0
        • Kuba78  

          několik let stresu a alkoholismu (a kdoví ještě jakých dobrot) se holt podepisuje..

          a popravdě řečeno, zařazení ČR na seznam bych bral jako dobrou zprávu. aspoň je vidět, že je pořád sereme a neberou nás (zatím) jako spojence kvůli naší vládě..

          4 1
          • pluto  

            Je jasné, že současná vládní svoloč dělá vše pro vyřazení z tohoto VIP seznamu. Z čehož plyne, že ponoření do Putinova rektálu je ještě velice mělké a je požadován hlubší průraz.

            0 1
            • liborg1982  

              Dává to smysl. Že by se to dalo „vyžehlit“, co ja vím, třeba 9.5. v Moskvě?

              2 0
      • Esi  

        A nebyla za druhé světové první země co spolupracovala s fašistickým Německem náhodou Rusko? Kdyz se Hitler domluvil se Stalinem jak si rozdělí Polsko??

        2 0
        • snas89  

          To máš pomotaný:)

          Do roku 1941 žádná válka nebyla. A pak už byla jen ta vlastenecká:)

          10 0
          • Esi  

            No jo vlastně :-)

            1 0
    • -b-n-x-  

      Ukrajinský tygr.

      Tygr v ruském cirkuse skočil do hlediště plného lidí.

      Článek jsem nečetl

      https://www.novinky.cz/…idi-40574240#…

      3 0
    • vasek80  

      Ještě vtípek k vyzvednutí USA pilota v Íránu.

      17 0
    • Kuba78  

      Zaútočí Bělorusko na Ukrajinu? Exministr Kuleba zveřejnil pět alarmujících signálů

      https://www.novinky.cz/…alu-40574241

      1 0
    • gersa  

      From Russia with Love

      https://x.com/…353381240856?s=46

      1 0
    • gersa  

      A něco ohledně cesty necesty předsedy senátu na Taiwan

      https://x.com/…718447743209?s=20

      4 0
      • Kuba78  

        to, že tajwan u nás investuje násobně více než čínani je známo, ale o tom ten zákaz není.

        spíše je to o tom, že se to nelíbí číně a jelikož největší čínská investice u nás je dlouhodobě sám bureš, tak prostě skáče, jak čongové pískaj..

        https://www.echo24.cz/…eji-babisovi

        9 0
        • vaclaw  

          Já si myslím, že tady je to mnohem prostší. Prostě Vystrčil je z ODS a my šetříme babičkám na důchody a samoživitelkám na nevím co, neasi…

          8 0
    • gersa  

      A jedna potěšující zpráva z Mordoru.

      https://x.com/…219419918452?s=20

      Přejeme překročení plánu pětiletky ještě v tomto kvartálu

      3 0
    • Kuba78  

      aktuální stav binga černomořské flotily.

      https://x.com/…592595792314?s=20

      8 0
      • AussigBiker  

        UA jim zadarmo predelava lode na ponorky. Ty jsou lepsi, protoze pak nejsou videt. Win-win.

        0 0
      • Mig_all  

        Málo :-(

        3 0
        • Kuba78  

          jen bych upozornil, že poslední zbývající větší lod, fregata Admirál Grigorovič, by správně na tomto bingu též neměla být, neboť utekla z černého moře a nyní se promenáduje někde na baltu. Zbytek obrázku je buď poškozen, nebo se schovává v přístavech co nejdále od ukrajiny.

          černomořská flotila je zmasakrována skoro stejně, jako japonská v srpnu 45. Dost slušný výsledek na to, že protivník nikdy nevyjel do boje z přístavu s čímkoliv větším, než hlídkovým člunem..

          14 0
    • AussigBiker  

      HN:

      Leželi jsme v žaludku vlivným lidem i jiným neziskovkám, říká dodavatel dronů pro Skupinu D, kterou policie viní z podvodů

      „Nikdo mi dodnes nevysvětlil, jak jsem mohl způsobit škodu 264 milionů,“ říká Zdeněk Poul, někdejší elitní voják a dodavatel dronů do sbírky.

      Za me je to dost podivna kauza a asi za tim neco bude.

      2 0
      • Kuba78  

        borec dělal u Strnada a pak rozjel byznys s konkurencí a šlo jim to. a starej strnad má velmi dlouhý pařáty za všech režimů. víc bych za tím nehledal.

        kámen úrazu bych viděl zde..

        „Navíc naším cílem bylo přenést kompletně výrobu do Česka. A tím zvýšit bezpečnost a soběstačnost firmy a i celého Česka. Žádné marketingové výkřiky, že se jedná o ryze český dron, když vidíme, že je sestaven v 90 procentech z čínských komponent, což je standard českého trhu. “

        7 0
    • Kuba78  

      počasí se nám zkazilo, prší a je celkem zima, snad zahřeje alespoň pohled na další hořící sovětské rafinerie a ropné sklady, tentokrát Tuapse, kde pro velký úspěch posledního představení ukrajinský létající cirkus zahrál reprízu.

      https://x.com/…712845172936?s=20

      https://x.com/…111756386425?s=20

      7 0
    • Kuba78  

      chcete-li se trochu popást na cizím sovětském neštěstí.. zde děvočka nedostala vízum do EU a hrozně se diví proč. A proč to sem dávám? protože jedině takto i obyčejný sovět pocítí, že dělají něco špatně. žádný takový „mne se to netýká a chci na výlet do paříže“ ale prostě dokud budou mít zákaz strčit rypák do civilizovaného světa všichni, bez rozdílu, tak pak snad jim po všech těch nadávkách na zdegenerovanost západního světa dojde, že si za to můžou sami.

      A Russian girl and her father decided to film a “passport unboxing” while she waited for her Schengen visa decision. As soon as she saw it was a third refusal, her dad went on a racist rant and then told her there’s nothing to do in Europe anyway.

      https://x.com/…229543415851?s=20

      10 0
      • K0cour  

        Jestli to spíše není zaměřené směrem na domácí publikum. Podívejte se jak jsou na nás oškliví, ani to nezkoušejte plus připomentuí jak tu máme plno problémových afričanů. Pobavilo mě neúmyslné poukázání na „spolehlivost“ zásilek v systému ruské pošty :D.

        0 0
    • gersa  

      Dnes je jedno ne moc pěkné výročí

      https://www.youtube.com/watch?…

      1 0
    • Honzas  

      FICOVA CESTA DO MOSKVY. Pobaltské státy opět odepírají slovenskému premiérovi Robertu Ficovi povolení k přeletu přes jejich území při zamýšlené cestě do Moskvy na oslavy sovětského vítězství ve druhé světové válce. Uvedla to agentura DPA s odvoláním na prohlášení šéfa estonské diplomacie a vyjádření samého Fica.

      Jen jestli by nebylo lepší ho nepustit až na zpáteční cestě.

      2 0
      • Esi  

        Nejlepší by bylo toho zmrda rovnou sestřelit, jen škoda toho personálu co je na palubě

        3 0
    • Kuba78  

      US To Start Refunding $127 Billion In Tariffs After Supreme Court Ruling

      https://www.ndtvprofit.com/…ing-11360140

      otázka za zlatého bludišťáka: kdopak ty miliardy odškodnění zaplatí?

      3 0
      • gersa  

        Em?

        0 0
      • psbiker  

        Tak se něco čórne, svrhne nějaký režim. Nebo budou vybírat poplatky místo Íránu. Mezi mafiány vsjo normalno.

        1 0
    • Kuba78  

      Ruský velvyslanec v Česku Alexandr Zmejevskij odmítl protest českého ministerstva zahraničí, které se ohradilo vůči tomu, že Moskva zveřejnila adresy podniků v Česku vyrábějících drony pro Ukrajinu. Podle ruské ambasády se Česko stále více zaplétá do války na Ukrajině.

      Ruské velvyslanectví na Facebooku uvedlo, že se Zmejevskij v pondělí setkal na MZV s Hanou Hubáčkovou, vrchní ředitelkou evropské sekce.

      „Zmejevskyj odmítl protest české strany proti zveřejnění adres podniků, které se nacházejí mimo jiné na území České republiky a podílejí se na výrobě a dodávkách bezpilotních letounů vojenského určení kyjevskému režimu, ze strany ruského ministerstva obrany,“ stojí v příspěvku.

      „Zmejevskyj poukázal na to, že použití bezpilotních letounů české výroby v průběhu speciální vojenské operace (výraz pro ruskou válku na Ukrajině) nejen proti ruským vojákům, ale také v pro Kyjev charakteristickém teroristickém stylu proti civilistům a infrastruktuře představuje hrubé porušení mezinárodního práva,“ tvrdí Rusové, kteří ve své válce denně zabíjejí ukrajinské civilisty.

      https://www.novinky.cz/…ahy-40574467

      skvělá příležitost pro micinku, aby ukázal koule a zítra už by mohl drzý velvyslanec šupajdit směr mordor. Ale předpokládám, že micinka je kastrovaný, bojácný, k páníčkovi přítulný, takže bude zticha a půjde si zamňoukat tam, kde mu nic nehrozí..

      6 1
      • Tatut  

        Ono je to určitě i výtka mířena na Babiše. daji mu koule do svěráku a on přiběhne dělat ruskou onuci.. (i kdyby to bylo prostřednictvím Turka, rajchla a pitomia).

        1 1
        • Kuba78  

          cože mu daj do svěráku? no hlavně, aby mu přitom nepoškodili páteř.. :-)

          0 0
          • vasek80  

            Kde nic není ani svěrák nepoškodí.

            2 0
          • ladys  

            Narozdíl od minulé vlády, vyhostil dost velkou část velvyslanectví :)

            0 0
            • Radek Broz  

              Dobrý zmínit, že to ten hajzl chtěl celý vymlčet do voleb a zveřejnil to a následně reagoval jen kvůli tomu, že už to měli celý novináři.

              3 0
              • ladys  

                Je otázka proč BIS udělala jakousi prezentaci a neměla vypracovanou zprávu. Je také zvláštní, že zpráva šla dříve na hrad. O tom, že to chtěli tajit do voleb není nic ani na stránkách ODS. Tiskovka měla být v pondělí a jelikož to někdo vynesl, tak byla již v sobotu. A celé to novináři zřejmě neměli.

                Mne tedy překvapilo množství vyhoštěných, to není zrovna obvyklé. Zde se to nehodí do krámu. Škoda, že minulá vláda po začátku války neprovedla další redukci, na tom se snad shodneme…

                0 0
    • ememem1  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 2
    • Radez  

      Kdybych nebyl línej, tak bych k tomu přidal pro zajímavost vzdálenost jakou musí bezpilotníky urazit než je hitnou

      2 0
    • ememem1  

      uprimne snas89 si uz s tym blokovanim niekedy az trapnokomicky, jako zablokovat clanok o tom, ze svaty peter magyar vcwra rovno zelenskemu povedal ze je citujem.„vydierac“ a ze chce okamzite rusku ropu cim len povrdil co som vam pisal vyssie ze by som na vasom mieste nejasal a pockal co sa z mladeho orbana vykluje :-)…jo nenehaj si to tu rozvracat.

      2 8
      • snas89  

        Transparentne jsem te uz nekolikat upozornoval, ze tvoje narazky na liberalni demokraciii, woke apod budou blokovany.

        Problem nebyl v tom odkazu na clanek. Problem byl v tvem uvodu. Bud se budes kontrolovat, nebo ne. Je to na tobe.

        8 2
        • ememem1  

          aha, zabudol som ze co i len naznacit ze v takom videni sveta moze byt jadro celeho problemu sa nesmie a moze len maga oraznzova opica & comp. si to zapisem uz.

          0 11
          • snas89  

            Ne. Porad si to vykladas jinak, nez bylo mysleno. Ale to je tvuj boj.

            4 2
      • gersa  

        Já ten článek četl. Můžeš mi odcitovat tu pasáž, kde Magyar říká, že je Zelensky „vidierac“?

        1 0
      • Toky  

        Družba má byť sprevádzkovaná dnes, nie?

        0 0
    • Kuba78  

      sověti vynalezli raketový automobil schopný odpalu za jízdy.. :-) pravda, ukrajinci jim s tím trochu pomohli..

      https://x.com/…623736041879?s=20

      2 0
    • Kuba78  

      Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová připravuje právní kroky proti lidem, kteří napsali, že poskytuje rozhovory ruskému státnímu Sputniku. Senátorka to oznámila v rozhovoru pro ruský státní Sputnik.

      https://x.com/…708232049118?s=20

      18 0
    • Kuba78  

      Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po více než roce konečně zlomil hůl nad svým americkým protějškem Donaldem Trumpem, napsal server The Atlantic. Podle autora komentáře Phillipse Paysona O’Briana to dokazuje ukrajinská snaha o nabytí nových diplomatických a vojenských partnerů nebo otevřenější rétorika vůči Evropě a USA.

      https://www.novinky.cz/…tic-40574464

      5 2
      • ememem1  

        tak to im prajme vela stastia, uz vidim jak sa putin bez usa s nimi bavi a garantom bude kallasova. pripadne koalicia ochotnych. co su to za nezmyselne clanky…

        0 13
        • Kuba78  

          A z jakého důvodu by měli mít ukrajinci se s putinem bavit? a putin se snad někdy chtěl s ukrajinci bavit? a pokud by se bavit chtěli, k čemu by potřebovali USA? aby sověti tlumočili své požadavky soudruhům witkovičovi a kušnerovi a tito pak následně je opět tlumočili ukrajincům s přidanou výhružkou? to se můžou už rovnou bavit napřímo, ukrajinci ovládají krom jazyka mordoru navíc i umění diplomacie, na rozdíl od těch dvou dřeváků..

          12 1
          • ememem1  

            Nuz ked.si niekto mysli ze sa to bez usa uzavrie tak good luck.

            0 8
            • vaclaw  

              Stejně jako těm, co si myslí, že to zvládá současná US administrativa.

              9 0
        • Manas  

          A co se ti nelibi? Ma pravdu .. cokoliv si dohodnuli, a nejen oni, s Trumpem .. tak je horsi nez s Ruskem. Nema to ani cenu papiru na kterem se neco napsalo. Trump je proste neduveryhodny, nevypocitatelny a absolutne nema cena na neco od nej spolehat. Dotlacil Ameriku do bodu kdy je to nespolehlivy partner ktereho fakt nechces.

          A mimochodem, bavit se s Putinem? Proc? On o to stejne nema zadny zajem.

          6 1
        • Janes  

          Taky nesmyslný článek?

          USA kvůli válce v Íránu nedodají včas slíbené zbraně evropským zemím, které sousedí s Ruskem. Náhodný výběr?

          https://www.novinky.cz/…kem-40573923

          1 0
        • Toky  

          Ty jo, veď Putin sa s Ukrajincami nebaví od februára 2022 a zatiaľ vôbec neprejavil ochotu s tým nejako začať. Nechápem prečo si myslíš, že toto Trump dokáže nejako zmeniť. Konečne to pochopil aj Zelenskyj.

          4 0
      • snas89  

        „Pokud mluvíme pouze o elektrických komponentech, pak 90 procent tvoří vždy zahraniční dodávky. V Rusku se prostě nevyrábí,“ uvedla účastnice schůzky. Hovor potvrdil, že ani základní materiály již nejsou k dispozici na domácím trhu. „I ten plast je teď čínský, že? Protože ruský plast prostě není,“ řekl jeden z úředníků.

        Vseho plne sklady a jedou podle planu:)

        Jen teda diky cine se jim to nejak dari oorad tlacit:/

        4 0
        • Mig_all  

          Co je čínské to je ruské, takže jakože nic.

          1 4
    • gersa  

      Tak teď nevím, je to komunista nebo to není komunista?

      *“Komunistické hnutí má za více než stoletou existenci za sebou nejen mnoho úspěchů, ale i řadu chyb. Jednou z nich je, že se do našich řad vetřel Petr Pavel, který komunistou nikdy nebyl, není jím a nebude, a můj hlas ve volbách nedostane!”

      říká komunista Milan Krajča.*

      https://x.com/…938029228466

      10 0
    • Kuba78  

      Kash Patel was paid by a Russian filmmaker with Kremlin ties who produced programs promoting conspiracies and anti-West views. The filmmaker himself, Igor Lopatonok, previously received money from Putin’s fund.

      https://x.com/…454540599475?s=20

      líbí se mi v diskusi otázka „Is there at least one person in the US administration who is not connected to Russia?“.

      jaká je správná odpověd?

      Netanyahu.

      4 1
    • vasek80  

      Mig má pravdu! Válka může pokračovat věčně!

      Rusko musí prodávat zlato. Prodalo 21 tun, zbývá minimálně skoro 1900 tun.

      0 0
      • Kuba78  

        1900 tun zlata je asi 300 miliard dolarů.

        deficit za Q1 2026 je 60 miliard dolarů a zrychluje.

        věčně = 5 kvartálů pokud bude stejné tempo, pokud bude nadále zrychlovat, tak klidně 3–4 kvartály.

        a to počítám jen letošní deficit a ne kumulovaný dluh..

        2 0
      • ladys  

        To jsou rezervy centrální banky, ty asi prodávat nebudou. Ve fondu bylo 405,7 tuny něco prodali a zůstatek byl přibližně 173 tun k 1. prosinci 2025. Za rok 2025 prodali přes 50%. –21 tun letos je jen na rozjezd. Cena zlata těm šmejdům trochu vylepšuje skóre.

        2 0
        • vasek80  

          Ok, uklidnili jste mě. Mig je zase mimo a svět je v pořádku.

          0 0
          • Mig_all  

            Já jsem zase mimo jo? Sovět snad už prohrál? Nějak jsem si nevšiml.

            0 4
            • Lišák  

              Na druhou stranu:

              Ukrajina už prohrála? Nějak jsem si nevšiml.

              6 1
            • gersa  

              Dávám bolševikovi rok, maximáně dva :)

              Hlava Komunistické strany, druhé největší v Rusku, Zyuganov v Dumě státní: „Řekli jsme [Putinovi] desetkrát, že ekonomika se nevyhnutelně zhroutí… Pokud nebudete podniknout okamžité opatření… na podzim čelíme tomu, co se stalo v roce 1917.“

              https://x.com/…798209261909

              A jen se ptám pro kamaráda, mají ještě nějakou loď, kteroá by tu slávu výstřelem odstartovala?

              7 0
              • Tatut  

                dlouho nebyl čaj…

                to fakt vypadá, že se to tam hroutí, protože těch negativních prohlášení k putinovi bylo poslední dny několik ale záhadné nehody se neobjevují..

                3 0
              • Japhy  

                Když jsem byl naposledy v Pitěru, vypadala vcelku opečovávaně, jednoho sleponě by určitě dala.

                0 0
              • AussigBiker  

                Asi myslel na podzim 2032. Protoze jeste 6 let vzdrzej.

                3 0
                • Mig_all  

                  Na druhou stranu vy tady dáváte bolševikovi rok, max dva uz čtyři roky a furt nic. Já stale netrpelive čekám na ten květnový run na banky v sovetskem svazu, který hlásil Kuba…

                  2 2
                  • Radek Broz  

                    Ale zase ty tvrdíš, že sověti maj všeho dost a porazit se nedají a oni zatím s tou jejich 2. největší armádou na světě, vším tím zlatem, ropou, neomezenejma zdrojema, milionama mužiků, plnejma skladama letadel, vrtulníků, tanků… nedokázali za 4 roky dojít k Dněpru. A to k těm jejich 1100 zklikvido­vanejch mužiků denně přidávaj afričany, korejce, drony z Iránu, tanky ukradený Indii, náboje z KLDR…

                    Pokud bychom UA trochu víc pomáhali, už by to dávno vyhráli. My bohužel pomáháme jen tak trochu.

                    11 0
                    • Mig_all  

                      Ano, sověti mají všeho dost, o tom se lze denodenně přesvědčit na frontě. Že nejdou porazit jsem ale NIKDY neřekl, tak prosím nepřekrucovat. Děkuji. Že nepomáháme na tom se zcela shodneme.

                      0 5
                      • vaclaw  

                        Samozřejmě tvrzení že mají všeho dost je nesmysl, nicméně mají poměrně dost materiálu na to, aby mohli ukrajincům ještě nějaký čas způsobovat solidní škody a hlavně bohužel i ztráty. Nicméně na to nepoužívají žádnou extra sofistikovanou techniku nebo strategii, co si budeme povídat. Ale zase ukrajinci jim vcelku úspěšně ničí zařízení, která by rusům umožňovala válku vést efektivně, včetně nějaký větší ofenzívy.

                        7 0
              • Esi  

                Je fakt ze výstřel z křižníku Moskva bude takový tlumený :-)

                5 0
                • kejda  

                  Tzv. podvodní výstřel

                  0 0
                  • Lišák  

                    Aby nebyl podvodný!

                    0 0
                    • Esi  

                      Ale zase kdyby byl podvodný tak by to pro Rusko bylo takové stylové:-)

                      1 0
              • kejda  

                Takových lodí mají plné sklady

                0 0
    • ememem1  

      To som ani nevedel, ze 20% ropy co pride do schwechatuje stale ruska…jo pardon, kazaska ktora je dopravovana cez rusku infrastrukturu a cez polsko…to uz neni ani na smiech jake sankcie sme uvalili a jak sme sa odstrihli. To som zvedavy cim to po sviatku prace soudruzi nahradia, pred tyzdnom som v nemecku na dialnici tankoval a 2.70 a inak si nemci chrochtaju blahom ze jak super ze tych ruSSakov bijeme.

      Inak zelenskych ukazuje tym eu saskom kto je tu panom a ti blbe kovia sa nevedia zmoct ani na odpoved. Mohol by ist kandidovat namiesto ursuly nech tam trocha narobi poriadok.

      Najskôr o ňu prišlo Slovensko, o pár dní ju stratia aj Nemci.

      0 9
      • Toky  

        Čo riešiš? Aký Schwechat? Rafinéria Schwedt. A ide o kazašskú ropu prepravovanú cez ruský ropovod. Kazašskej ropy sa sankcie netýkajú.

        1 0
        • vaclaw  

          Ono je celkově vždycky zajímavý sledovat, jak vezme zprávu A a přes B, C, Kvé a Beta Karoten z toho udělá zprávu M

          3 0
          • ememem1  

            vy dvja aj s tokym ste fakt ze bambusy, sorry ako, chapes text? cca 20% ropy co ide do schwechatu odkial sa produkty dostavaju do nemska v objeme uvedenom v clanku prichadza do schwechatu ako tzv. kazaska ropa(celkom urcite :-)))) cez russku druzbu nord cez russko a polsko. no a teraz putin povedal ze uz nebude. jako ja chapem ze mnhoym ludom (vid. aj kolega toky vyssie) vobec nedochadzaju suvislosti a vidia len tu svoju infantilnu pravdu v ktorej je viera vyrazne silnejsia jak realita ale to je ok, vacsinova populacia je taka.

            0 7
            • Georrge  

              Jako že Kazachstán se vzdá výdělku za svou ropu aby prodával tu ruskou? Proč by to dělali? Navíc Kazašská ropa a ruská ropa nejsou stejné, jsou jiné a rafinerie je nemůže střídat jak ponožky, takže se celkem přesně ví, jaká ropa teče.

              2 0
              • ememem1  

                keby aj hned ne tak druzba patri rusom a ide cez nich a zjavne si urobia co chcu, tak neviem o akych sankciach to tocime......

                0 4
                • Georrge  

                  A co jakože urobí? Vypustí Kazašskou ropu do potoka a pustí tam svoji? A my to jako podle složení nepoznáme? A navíc posíláme prachy Kazachům, ti to pak jako posílají rusákům a nic z toho nemají? Nebo jak na tom ti rusáci teda bohatnou?

                  4 0
              • K0cour  

                ememem1 to napsal…tak jako nikdo jiný :D, ale alespoň jsem mohl strávit hodinku dohledáváním co z toho může mít racionální základ. Podezřívavost imho není od věci, k podvodům už docházelo.

                Kazašská ropa a ruská ropa fakt nejsou stejné. U CPC Blend je rozdíl oproti Urals/REBCO značný. Ale u KEBCO (Kazachstán po invazi přejmenoval exportní směs na KEBCO aby se odlišil od Ruské) přes Transněft S&P Global uvádí, že KEBCO je dodáváno přes ruský systém Transněfť, v Rusku se mísí s Urals, a že kupující dostávají ropu stejné kvality jako Urals. Prostě to namíchají tak, aby měla obdobné složení jako ruská. Sankčně je rozhodující kazachstánský certifikát původu. Kazakhstan eyes stable KEBCO crude exports until end-decade: executive<br />

                Chápu to tak že Kazachstán dodá X barelů do systému, odběratel dostane X barelů ze systému, fyzicky to může být mix, ale smluvně se sleduje původ a kvalita; KEBCO se používá k odlišení od Urals.

                Právě ten účetní princip, bookkeeping dává prostor pro možné podvody. Kazachstán papírově deklaruje objem X do EU → fyzicky do ruského systému dodá méně než X → rozdíl se doplní ruskou ropou → Kazachstán „ušetřenou“ vlastní ropu prodá jinam → EU dostane směs / částečně ruskou ropu s kazachstánskými papíry.

                Ty podvody nejsou jenom teoretické, Británie říká, že našla případy, kdy se ruská ropa papírově vydávaly za neruské pomocízfalšovaných certifikátů původu. V dokumentu řeší hlavně lodní přepravu, jak mají postupovat přepravci atp, a co je podezřelé (odchýlení od trasy, export ze země která nevyrábí, atp). U ropy z Kazachstánu, kdy ropa putuje ropovodem přes ruské území, jsou podvody o dost snadnější.

                Oil Price Cap (OPC) advisory: evasion linked to product origin manipulation through fabricated and falsified certificates of origin (COs)

                Tipuji že ememem1 původně čerpal asi tady: A scandal in Germany. Tainted oil from Kazakhstan may be used to bypass sanctions on Russia Novináři z několika německých zpravodajských serverů zjistili, že ropa dovážená z Kazachstánu, která ve skutečnosti může pocházet z Ruska, byla na německých hranicích přednostně odbavena (bez laboratorního rozboru). Celní správa mezitím připouští, že takový postup může být použit k obcházení sankcí.

                6 0
            • Toky  

              Schwechat je v Rakúsku, ty dilino.

              0 0
              • gersa  

                To jste si ještě nikdo nevšiml, že Em nějaké detaily na mapě neřeší..... horni nebo dolni Uhry, nepodstatný detail

                3 0
                • Slavik  

                  Zapomněl jsi na severní Uhry!

                  0 0
                  • liborg1982  

                    Obávám se, že tě musím opravit, řešilo se Severní Rakousko.

                    1 0
                    • ememem1  

                      pre vas menej chapavych hosi este inak

                      https://spravy.pravda.sk/…tan-nemecko/?…

                      asi vam to dost ruca obraz sveta o ödstrihnuti od russkej ropy"ale co uz. inak aj mna to prekvapilo kolko jej este europa bere. jako 20% produkcie schwechatu neni uplne ze nula

                      0 5
                      • liborg1982  

                        Upřímně. Chtěl jsem s tomu vyhnout a nereagovat na tebe, ale když už to píšeš přímo mi… jaká je souvislost tématu tvého Severního Rakouska a tvého odkazu v posledním komentáři? Mimo to, že to píšeš ty? Proč?

                        1 0
                      • Georrge  

                        Mohl bys mi konečně vysvětlit, jakým zázrakem mění ti rusáci Kazašskou ropu za Ruskou? A ještě tak, abychom to nepoznali? A jak si za ni nechávají platit, když peníze jdou Kazachům? A pokud to teda není Kazašská ropa ale ruská, tak proč ji rusáci zastavují?

                        1 0
                        • gersa  

                          Asi stejně jako se mění Země Koruny české na Horní Rakousko

                          0 0
                        • ememem1  

                          Chlapi tonje az neuveritelne ako ste ne ze len naivni ale aj nevedomi,skoro minto pripada jak keby ste si robilinsrandu bo nemozem uverit ze taketo veci viac menej zname neviete. Peco rusi zastavuju transport kazaskej ropy do nemecka ? Dovod nie je jeden ale kombinacia technickych bezpecnostnych a ide cez ruske uzemie takze Rusko ma nad tym kontrolu a moze to pouzit ako paku, Rusko otvorene hovori ze ropu presmeruje na ine trasy alebo trhy. To znamena ze nejde len o techniku ale aj o optimalizaciu exportu podla geopolitiky a prijmov. Tato ropa tvorila asi 20 percent dodavok pre Schwedt zasobuje Berlin Preto to ma velky dopad aj ked Nemecko tvrdi ze vie najst alternativy. Cize technicky dovod je pravdepodobne len cast pravdy zvysok je geopolitika . a jak sa tam.pridava ruska ropa? nie je to podvod v zmysle ze by Kazachstan predaval rusku ropu ako svoju ropa z Kazachstanu ide do systemu ropovodov Druzba ktory je fyzicky jedna zmiesana sustava potrubi prevadzkovana ruskou stranou Transneft a v takomto systeme sa ropa miesa tzv fungible commodity kdw sa eda sa striktne oddelit molekula po molekule jak sa potom rozlisuje povod ? Pouziva sa tzv bookkeeping uctovny princip Kazachstan doda X barelov do systemu odberatel napr Nemecko dostane X barelov zo systemu papierovo je to kazasska ropa aj ked fyzicky je to mix cize v potrubi moze byt zmes kazaskej a ruskej ropy ale zmluvne sa sleduje kvalita a povod pre Europu sa casto pouziva oznacenie ako KEBCO kazasska exportna zmes aby sa odlisila od ruskej Urals cize miesanie existuje ale nie je to tak ze by Rusko tajne prilievalo ropu a vydavalo ju za kazassku bez kontroly.

                          Jako ved toto je vseobevne zname tak neviem co saskujete chlapi.

                          0 8
                          • Georrge  

                            Na začátku diskuze jsi psal:

                            „ze 20% ropy co pride do schwechatuje stale ruska“

                            Tak mě zajímalo jak se děje, že se někde cestou Kazašská ropa zamění za ruskou a ještě ke všemu se peníze za ropu dostanou rusákům, přestože je posíláme Kazachům.

                            Teď píšeš, že si uvědomuješ, že je to Kazašská ropa a že i přes malé míchání s ruskou z toho rusáci nemají ani rubl. Tak co ty tvoje kecy na začátku měly znamenat?

                            Že jde ropovod přes ruské území je sice problém, ale důležité je, že rusáci za prodej jejich ropy nemají nic.

                            2 0
                            • ememem1  

                              nemaji z toho ani rubl, jo chapanie je tvoja silna zbran.....stacilo, nema zmysel dalej.

                              0 8
                              • Georrge  

                                No ale já fakt nechápu, kde z toho ti rusáci těží prachy, proto se tě pořád ptám, abys mi to vysvětlil.

                                Sám jsi napsal toto:

                                Kazaši pošlou do ropovodu X barelů.

                                Němci úplně stejné množství X barelů odeberou.

                                Za toto množství X barelů pošlou Kazachům prachy.

                                Kde je ten profit rusáků??? Že se tam z technologických důvodů po cestě přimíchá trocha ruské ropy je jedno, jde pouze o to, kolik Kazaši pošlou a kolik Němci odeberou.

                                Pokud by Kazaši poslali X barelů ale Němci odebrali dvojnásobek, tak je jasné, že ten nadbytek ropy se vzal někde jinde a musí ji zaplatit někomu jinému, ale to se neděje. Všechny prachy jdou Kazachům.

                                Jediné, co si možná rusáci účtují, je tranzit přes jejich území. Ale to je něco jiného, to není zisk ze samotné ruské ropy, jak jsi na úvodu psal. A ještě navíc že celých 20% je ruských a ne Kazašských (což jsi pak sám nakonec popřel).

                                1 0
                                • Toky  

                                  No tak rusáci dostanú od kazachov zaplatené za distribúciu, transport kazašskej ropy v prípade že kazaši využijú rusácke ropovody.

                                  0 0
                                  • Georrge  

                                    Však to taky na konci píšu. Ale to je úplně něco jiného než jeho tvrzení:

                                    „ze 20% ropy co pride do schwechatuje stale ruska“

                                    On nemluvil o tom, že si rusáci účtují za tranzit, ale že ta údajně Kazašská ropa je všechna reálně ruská a rusáci tak za ni shrábnou všechny prachy a Kazaši nedostanou nic. Což je hovadina.

                                    2 0
                                    • gersa  

                                      Nehádej se, s holubem nelze hrát šachy, to už bys měl vědět..... a kdyby to náhodou na výhru nevycházelo, tak si upraví dodatečně vstupní podmínky.

                                      Trochu jako Donald, ten taky vítězí několikrát denně

                                      3 0
                                      • Georrge  

                                        Mě ale reálně zajímá ta konspirace, jak to má s tou ruskou ropou fungovat. Není to poprvé co vidím tu mentální zkratku „Kazašská ropa vede ruským ropovodem přes ruské území, takže kupujeme ruskou ropu a sponzorujeme rusákům válku“. A já chápu, že se to částečně nabízí, když to vede přes ruské území a Kazachstán je sousedem ruska. Ale pořád mi nikdo nevysvětlil, jak to má reálně fungovat, jakým přesným postupem se ta Kazašská ropa zamění za ruskou a hlavně jak za to rusko dostane zaplaceno (navíc v míře, že 100% té Kazašské je ruská a rusko shrábne všechny prachy).

                                        Jenže místo konkrétně popsané realistické praktiky, kterou nás rusáci takto ojebávají, dostávám pouze vysvětlení, že jsem naivní.

                                        0 0
                                        • vaclaw  

                                          Ber to tak, že nemůžeš pochopit něco, co nedává smysl. Je to jako pizzagate – když se Clintonová baví o pizze, někdo v tom vidí pedofílii, kdežto normálnímu člověku dojde, že je to diskuze o jídle.

                                          2 0
                                          • ememem1  

                                            uz ste neni ani ajko male deti, ked nechapete poproste strsieho brata. ja zas nechpaem, ked toto nechapete, naco sa vobec snazite pochopit radovo zlozitejsie vzthay o ktorych jetu rec. vlastne ani tie neha[ete a len tak prskate svoje predstavy a vydavate ich za realitu. kludne sa bavte medzi sebou dalej.

                                            0 6
                                            • Georrge  

                                              Proč pořád jen plácáš prázdnou slámu místo toho, abys odpověděl na jednoduchý dotaz? Konečně máš možnost udělat ze sebe chytrého a vůbec to neumíš využít.

                                              2 0
                                              • ememem1  

                                                vyssie to mas vysvetlene a ked nechapes tak nechapes, howgh.

                                                0 4
                                                • Georrge  

                                                  Ještě ani jednou jsi nevysvětlil tu tvoji stupidní větu:

                                                  „ze 20% ropy co pride do schwechatuje stale ruska“

                                                  2 0
                                                  • ememem1  

                                                    vysvetlil vyssie len ty si bud nechapavy alebo je tvoja viera a presvedcenie silnejsie ako cokolvek ine.

                                                    0 5
                                            • kejda  

                                              Nepiš tak rychle… Jinak se to dá číst i pozpátku, taky to nedává žádný smysl

                                              2 0
                • ememem1  

                  jako n avojaka mas take docela vojenske uvazovanie (to znamena zoadne – splnte rozkaz a moc nerozmyslajte, je to ok, na to vojaci su, len nechapem potom naco sa zapajas do trosku komplikovanejsich diskusii kde treba spojit logicky 2 veci dokopy) takze ma to moc neprekvapuje

                  1 8
                  • gersa  

                    Chápu to správně, že když nejsi schopen odpovědět, tak začneš okopávat kotníky?

                    5 0
                    • ememem1  

                      Ale ved ja odpovdeam a vy len pindate jak male deti

                      0 10
              • ememem1  

                dilino si ty a zopar tvojich progresivnych kamosov tuna, a co ked je v rakusku ty tryba ked to odtual bere cele brandenburgsko? boze vy ste aj s kolegom gerom jelita

                0 8
                • Toky  

                  Ty si furt mimo. Stále si nepochopil, že si pletieš Schwechat a Schwedt. :-)

                  Proste dilino.

                  5 0
          • Honzas  

            ale jestli si na to dovolis upozpornit, tak ses zas…ej woke slunickar

            2 0
            • gersa  

              Máš 2 vysoké školy? Jestli ne, tak tomu nemůžeš rozumět

              1 1
      • kejda  

        Napíšeš 100 příspěvků a v každém je nezbytné „to som zvedavy“. Přesně to vystihuje tvoje negativní postoje

        1 0
        • ememem1  

          to aby sm vas nedeprimoval zbytocne ze to tak bude, ne ze by ma to tesilo mimochodom…

          0 9
    • liborg1982  

      Ale tohle by fungovat mohlo:-)

      Mohl by si tam postavit tu sochu, kterou plánoval v Gaze.

      Ukrajina navrhuje pojmenovat část Donbasu na počest Donalda Trumpa

      https://www.seznamzpravy.cz/…rumpa-304566#…

      1 0
      • Georrge  

        To je blbý, to se bude Trumpovi líbit.

        7 0
        • Esi  

          Kdyby to nestačilo tak by to mohl být ještě Trumpas :-)

          Ale je fakt že to je tak blbe ze to by se Donaldovi mohlo líbit, jeste by to melo byt na mapě zlatým písmem

          0 0
          • Janes  

            Tak to rovnou přejmenovat Don na Trump river.

            0 0
      • Lišák  

        To je hodně úchylný. Až tak, že by to mohlo fungovat. Je však třeba si položit otázku, zda chceme, aby takto fungoval svět, ve kterém žijeme a který přenecháme našim dětem.

        0 1
        • Baba-Ji  

          Viděls film „Idiocracy“?

          https://www.csfd.cz/…tan/prehled/

          1 0
          • snas89  

            Sami tvůrci teď někde nedávno dávali rozhovor, že se úplně děsí, že i když natáčeli blbou komedii tak jak je to blízko realu po par letech.

            5 0
            • vasek80  

              Nedávno jsem při diskuzi s omladinou pouštěl ten úvod na YouTube. Mladý z gymlu to sami vysledovali a film neznali. Je to tak půl roku.

              1 0
          • Lišák  

            Ne.

            0 0
            • vasek80  

              Stačí prvních pár minut. Je to na YouTube.

              0 0
      • Manas  

        Donbas prejmenujou na Dumbass?

        4 0
      • snas89  

        To parada, jak ti rusove dokazali vystoupit ze stinu sovetskeho zvazu a odprostit se od nej:)))

        6 0
        • -b-n-x-  

          No a zrovna včera to někdo vedle řešil. Kdo to jenom …

          0 0
        • Kuba78  

          Krvavý Felix byl vždy zářný vzor nejen sovětských soudruhů.. uměl se kontrarevolucí zatočit pěkně po bolševicku, to se soudruhům z výkonných složek moci vždy líbilo.. obhajoba součástí obžaloby, trochu na zlosyna přitlačíme on nám pěkně zazpívá a nikdo neni nevinnej, jen nedostatečně vyšetřovanej..

          kdopak pozná, z jakého filmu je tento obrázek a co za máničku jim to tam visí na nástěnce? napovím, gagarinův bratr to fakt není..

          0 0
          • kejda  

            Tvl na Pitaval mi nesahej :). A ta menší busta pod obrázkem vlevo? :)))

            0 0
            • vasek80  

              Pitaval byl dobrý, už to nebylo taková propaganda jak některé díly Zemana.

              4 0
    • gersa  

      Migu, pořád je vatniků dost?

      Ruský „Z-propagandista“ Michail „Rybar“ Zvinčuk otevřeně přiznal, jak jsou Afričané podváděni, aby byli naverbováni do války na Ukrajině. Podle něj jsou občané afrických zemí lákáni na dobře placené práce v Rusku a rychlé vyřízení víz. Po příjezdu do Moskvy jim jsou odebrány pasy a o několik dní později jim je řečeno, že práce není a jejich víza byla zrušena. „Rybar“ dodal, že protože tito občané Afriky nemají peníze na návrat domů, je jim nabídnuto buď vyhoštění s dluhy, nebo podpis smlouvy s ruským ministerstvem obrany, jejíž text vůbec nerozumí kvůli jazykové bariéře.

      https://x.com/…915785208200

      1 0
      • snas89  

        No…je. Je prece jedno, jakou ma vatnik barvu pleti, kdyz dokazou plnit mlynek na maso:/

        2 0
      • Mig_all  

        Ano vatniku je mnogo, je jich cca 143 milionu, tohle jsme už tady x-krát probírali, nevím co na tom stále nedokážete pochopit. Je to prosté, naverbovat tyhle podlidi z prd*le světa je pro sověty podstatně jednodušší a podstatně levnější než vlastní geroje a ještě mají argumentační bonus pro vlastní plebs, hele koukejte, zařídili jsme, že za vás bojuje někdo jiný, win-win. Ale místní odborníci z toho vyvozují, že sověti docházejí, tak učitě… :-D Když Chujlo dostane od Kima sto vagonů nábojů a jako všimné k tomu dostane ještě sto vagonů masa, znamená to že sověti prohrávají? Nebo by měl Vovka říct, ne, asijské maso já nechci, to sověty uráží za sovětský svaz mohou bojovat pouze sovětští molodci! Nebo jak to jako myslíte?

        1 3
        • Kuba78  

          a skutečně jsou schopni dovážet až desítky tisíc afričanů měsíčně?

          0 0
          • Mig_all  

            To netuším, ale určitě se neomezují jen na afriku, tohle můžou praktikovat ve všech koutech světa a taky to dělají, a navíc nemusí být všechno hnojivo jen zahraniční, je to přece mix. Rudá armáda ma skoro dva miliony vatniku a v sovetskem svazu jsou přetékající věznice, gulagy apod. tam je masa dost a dost.

            0 3
            • Kuba78  

              a skutečně chceš mít armádu složenou tak, že většina je tam jen proto, že byli podvedeni a násilím odvedeni jen aby byli obětováni? to abys pak potom měl na každou bojovou jednotku tu samou jako protiústupovou v týle.. složenou z těch vrahů a násilníků z věznic. jak dlouho potrvá, než některým z nich dojde, že mají lepší šanci přežít a něco na tom trhnout když obrátí kalašnikov směrem do toho týla mašírovat a do moskvy jako prigožin a cestou rabovat? čím je potom putin zastaví?

              2 0
              • Mig_all  

                Správné dotazy, nejspíš těm vlnám masa potom velí ti studenti z petrohradskych univerzit, fakt nevím a je mi to dost jedno, tohle jsou otazky na velení rudé armády, vyzkoušej napsat Gerasimovi.

                0 2
              • Toky  

                Armádu zloženú z necvičených černochov ktorí ani písať nevedia a basistov rozhodne nechceš. Ale na posielanie do masomejnku na čiaru kontaktu s bajonetom a fľašou špinavej vody sú ok. Svojich o čosi schopnejších rusáčikov potom dokážu využiť o niečo zmysluplnejšie.

                Tak to aspoň čiastočne myslím funguje.

                0 0
            • vasek80  

              Hele ono až tak moc koutů světa co by si finančně polepšili v rusku nebude, Většina světa na tom bude ekonomicky lépe. Vpodstatě celou Asii můžeme škrtnout. Vyjma nějakých postsovětských Stánů, ale ty zas rusy znají a nenechají se opít rohlíkem. Indové už určitě také ne a Číňani také težko. Z Jižní Ameriky to transportovat nebudou, Severní Amerika také ne, Austrálie jakbysmet a Evropa stejně. Mě z toho vychází pořád jen ti černoušci z Afriky a ty Stány chudší než rusko.

              Ale souhlas, to že tam padne milion černochů v rusku nikoho trápit nebude. A zbytku světa je to také jedno. Vetší problém bude ten milion uniforem a kalasnikovů.

              1 0
              • Toky  

                No neviem, kubáncov tuším majú rusáci vo svojich radoch hafo, či?

                0 0
                • Kuba78  

                  odhady jsou, při současném tempu spotřeby, že v rudé armádě je kubánců asi tak na jeden den až jeden pracovní týden.

                  Ty nejvíce nastřelené odhady říkají asi tak tři týdny.

                  2 0
                • vasek80  

                  Dopravovat denně stovky Kubánců by se na jejich už tak katastrofální letecké flotile celkem podepsalo. Nebo že by nějakou lodí. To je prostě bez červí díry nebo teleportu nereálné.

                  0 0
                  • Kuba78  

                    sověti nemají žádné vlastní letadlo co by doletělo až na kubu. a všechna ukradená západní letadla mají zákaz, jakmile by vystrčily čumák z mordoru tak je první civilizované letiště v civilizované zemi zabaví.

                    dále nemají žádné transportní lodě, ani zabavené výletní. šance dopravovat kubánce vlastními prostředky a nějak masověji se limitně blíží nule. Snad jedině nějaký ten stínový tanker..

                    3 0
        • gregorus  

          Jednodušší naverbovat možná. Ovšem v těch jednotkách to pak musí být velká paráda s lidma, co nerozumí rusky, absolutně nechtějí bojovat a nevydrží místní podmínky. Pravda, to poslední až tak nevadí, vzhledem k tomu, jak dlouho je v průměru musí snášet.

          0 0
          • Mig_all  

            To je jejich problem ,evidentně jim to nějak funguje, jsou v šikaně, mučení apod. dost kovaní řekl bych, vždyť vynalezli nkvd. Jednotku složenou z feťáků, alkoholiků, syfiliků, vrahů taky nechceš a oni je mají, nějaká ruština je myslím už ten nejmenší problém.

            0 2
            • vaclaw  

              Kdyby jim to fungovalo, tak mají nějaký reálný výsledky, zatím jenom doufají, že Trum ukrajinu dotlačí ke kapitulaci.

              1 0
              • -b-n-x-  

                No jo no. Trump už ale nemá žádné karty.

                A to měl na začátku po Joeovi docela slušné, řekl bych.

                1 0
        • gersa  

          Oni sice vyhrávají, ale již pátým rokem nejsou schopni ukončit třídenní operaci, pro munici jezdí škemrat ke Kimovi a podvodně verbují podlidi z prdelstánů..... tyhle 5D šachy opravdu nechápu

          2 0
          • Mig_all  

            To já sice taky ne, vojenský stratég rudé armády opravdu nejsem, vodku nepiju, ale situace je snad zcela jasná, pokud teda nechceme připustit fakt, že je tato válka jen totálně zamzlý konflikt kde se 4 roky abslutně nic neděje a je kolem toho jenom jeden velký hype, tak logicky jedna strana musí vyhrávat a druhá prohrávat. A o tom že ukrajina vyhrává se asi bavit nebudeme že?

            0 4
            • snas89  

              Ja bych se o tom i bavil:)

              Teda zalezi, co beres jako vyhru/prohru.

              1 0
              • Mig_all  

                Konvenční války se většinou vedou o území.

                0 2
                • Esi  

                  Tak v tom případě Rusové masivně vedou a získávají dobrých půl promile území Ukrajiny za rok, ještě tak 3 000 let a budou na dohled Kyjevu.

                  2 0
                  • Mig_all  

                    Stále dokola stejný žvást, stejně jako s tím masem. Ano teď postupují zoufalým tempem, ale postupují, to je to oč tady běží, a přece moc dobře chápete, že tak dlouho budou do ukrajinců bušit těma svýma vlnama mrtvého masa až je prostě vyčerpají, někde fronta povolí a začnou proudit do dalších ukrajinských oblastí jako když je v lodi díra a pak už to opravdu bude záležitost tří dnů a ne tří tisíců let. Tak proč tady hrajete stále tuhle trapnou písničku o tempu postupu? Jediná neznámá je, kdy fronta povolí.

                    0 2
                    • Toky  

                      No ale tak celkom to nieje pravda. Ukrajina v poslednej dobe nejaké územia oslobodila. Nieže ho bolo mrte ale ukazuje sa že sa to dá. A kde sa píše, že sa Ukrajinci v odpore zlomia skôr ako rusáci? Ja mám pocit, že vnútri Ruska to ide do kopru rýchlejšie ako vnútri Ukrajiny (ekonomika, nálady, tlak na všetky strany, priemysel, poľnohospodárstvo atď.) Žeby toto šlo na Ukrajine takým tempom by som nepovedal.

                      1 0
                      • Mig_all  

                        To co ted ukrajina osvobodila sovět nikdy neměl, měli to zabráno jen na papíře.

                        0 4
                        • Kuba78  

                          no a teď už to nemaj ani na tom papíře..

                          5 0
                        • mr.garisson  

                          Hlavně Ukrajinci postoupili s robotiklou trochu dál a začínají využívat robotizované jednotky. Terminator age se blíží.

                          1 0
                          • -b-n-x-  

                            No, jakože fajn, ale pořád tyhle „roboty“ (spíše vozítka) řídí operátor.

                            0 0
                            • Esi  

                              To jo ale když jeden operátor řídí 4 roboty 3 s kulometem a jeden s granatometem tak to může být zajímavá alternativa k 20 pěšákům

                              0 0
                              • -b-n-x-  

                                Tak to každopádně. Ale pořád je to principiálně něco jiného než Terminátor :-)

                                Naštěstí teda

                                0 0
                                • Esi  

                                  To jo, autonomní to zatím není, ale to podle mě přijde.

                                  1 0
                                • Radek Broz  

                                  Buď rád. Když vidím, jak rychle to jde dopředu v grafice a programování, tak tě terminátor tu bude dost nepříjemně brzo.

                                  0 0
                                  • -b-n-x-  

                                    Grafika? Tam už asi není pro člověka místo ne?

                                    0 0
                                    • snas89  

                                      Dobryho grafika porad nenahradis. Ale uz neni potreba chodit za garazistama…:)

                                      Obecne ai je hodne silna v kreative.

                                      V dtp – tiskova a technicka priprava, kde potrebujes dodrzes konzostenci materialu, barev apod, tak tam porad potrebujes lidi.

                                      2 1
                                      • -b-n-x-  

                                        Zajímá mě co se vlastně stane s námi lidmi.

                                        Teď přicházíme do fáze, kdy jsme každý určitým způsobem vedoucí a zadavatel. A momentálně je náš úkol umět správně formulovat zadání.

                                        Ještě jsme se ale jako společnost nepřizpůsobili. Ale co budeme během pár let dělat, až se přizpůsobíme, netuším.

                                        Zároveň fascinující a hrozivé.

                                        0 0
                                        • vasek80  

                                          Já se trochu uklidňuji že při vynálezu parního stroje se lidé v různých odvětvích také obávali o budoucnost. Celkově od průmyslové revoluce zaniklo spousta profesí a přizpůsobili jsme se. Každopádně lidé s výučním listem můžou být klidnější.

                                          0 0
                                          • Radek Broz  

                                            Já si myslím, že se snad nějak přizpůsobím. Platím si několik různejch modelů a zkouším, sleduju, jak se to vyvýjí. Když ale vidím ostatní lidi, jak k tomu přistupujou, tak očekávám obrovskej problém v tom, že se nepřizpůsoběj ostatní lidi.

                                            0 0
                                            • kejda  

                                              Vyvýjí říkáš. No tak, počkám, jak se to vyvine :))

                                              1 1
                                          • Japhy  

                                            Ono nebude tak zle, naštěstí dělám v IT v konzervativnějším oboru a tam se toho moc vyvajbovat nedá. Respektive asi dá, ale to je pro větší pankáče na, míň kritické infra. Ale stejně jsem rád, že mám formálně vzdělání v úplně jiném oboru. A že mi není cizí devatero řemesel, přinejhorším začnu paničkám měnit sifony a splachování jako v těch přírodopisných dokumentech. :-D

                                            0 0
                                            • Radek Broz  

                                              Jenže nedávno se nedalo vyvajbovat nic:) a když vidím, co se dalo vyvajbovat loni a co teď, tak prostě za 10 let bude svět dost hnusný místo. A blbý je, že sice můžeš opravovat sifony, ale když 5 z 10 těch paniček bude bez příjmu a těch zbylejch 5 bude těm bez příjmu chtít dělat nehty, tak to půjde celkem blbě.

                                              1 0
                                              • Japhy  

                                                No a jaký má smysl si dělat přehnané starosti? Krotit agenty a prompty musím na stará kolena tak jako tak a přinejhorším by tu kariérní změnu za mne udělalo něco jiného. Opráším skripta, dostuduju co se přihodilo za posledního čtvrt století a jedeme dál. Nebo halt vylosuju v dílně tu správnou bednu s vercajkem.

                                                „Ať si bylo, jak si bylo, přece jaksi bylo. Ještě nikdy nebylo, aby jaksi nebylo.“ — Jaroslav Hašek

                                                0 0
                                              • gerrard  

                                                S kolegy pouzivame pojem blbec s AI. Jsem na ne cim dal tim vic alergicky. Maji znalosti nula a pak chteji vyvetlit proc nejde to co jim AI poradila na zaklade jejich scestneho dotazu. Jako AI je super lopata, ale z borce s nula znalostmi genia neudela.

                                                2 1
                                                • ememem1  

                                                  A bez AI blbci neboli? To ich az ona stvorila ?

                                                  0 2
                                                  • Manas  

                                                    Ano. Driv takovej blbec nemel argument a mel jen neco co si dost blbe nasel. A pak to nebylo tak lehke prezentovat. Ted to za tebe udela AI takze mas opravdu kvalitne zpracovanou a emocemi pekne namichanou prezentaci s kterou dokazes jit na board a rict jim jak jsou ti v IT zly, ze nechteji dovolit neco co je preci jednoducha na konfiguraci, implementaci a support.

                                                    A hovno padne shora ty s stravis pak mesice nez jim vysvetlis je opravdu to takhle nejde. Mezitim ti ten debil s AI okopava kotniky, takze ve finale z toho vyjdes jako ten kripl co rika ze neco nejde.

                                                    2 0
                                                • vaclaw  

                                                  Souhlas. A ještě horší je manažer s AI… najednou mají pocit, že všemu rozumí, začnou posílat poučky komplet generovaný AI a mají představu, že stačí napsat prompt a dostanu do 5 minut komplet hotovou a funkční aplikaci. Je to super věc, hodně to zrychlí práci, ale jak píšeš, zatím je to pořád jenom lopata…

                                                  0 0
                                                  • Japhy  

                                                    Už jsem vedl jednu dišputaci s jednou pedagožkou s přebujelým egem, nedokázala připustit, že neumí napsat pro triviální úlohu (vybarvení slepé mapy Evropy) ten správný prompt. A pak vznikají takové ty situace „No přectav si Blážo, že to ejaj neumí ani vyjmenovaná slova po B“.

                                                    0 0
                                        • snas89  

                                          Myslím, že to spěje do technokracie, kde si top technologičtí boháči postupně budou chtít ukrajovat svobody z demokratický­ho světa.

                                          Viz. Musk, Bezos, Zuckberg, Thiel a jejich napojení na Trumpa a kam všude se snaží v zákoutí dostat. V tohmle naštěstí EU odolává líp, byť se někdy zdá, že za cenu menšího pokroku. Ale za mě spíš jen zdá. (Naopak v EU je teď taky spousta zajímavých projektů.)

                                          Jeden směr možná bude taky to, co zkouší už někde Čína: nepodmíněný minimální příjem a 3D brýle na zábavu, abys nedělal bordel (něco podobnýho jako Ready Player One).

                                          Obecně si myslím, že to zase přesune větší kus bohatství (+ nově vznikající) aristokracii, další zmenšení střední třídy a obrovská masa chudých, který budou odsouzený ke chléb a hry. A navíc je ani nenapadne chtít něco jinýho, protože nebudou vůbec vnímat, že tam nějaký prostor vůbec je.

                                          „Tragédií moderního člověka není to, že čím dál méně ví o smyslu svého života, ale to, že ho to čím dál méně bolí,“ Václav Havel

                                          Občas, když procházím okolo DOXu, kde je tenhle citát na zdi, tak mi je smutno.

                                          1 0
                                          • Radek Broz  

                                            Já to vidím dost podobně teda až na to, že se EU k něčemu proreguluje. To vidím teda výrazně víc pesimisticky. A ty „zajímavý projekty“ – to je bohužel vždycky spíš takový plivnutí do moře.

                                            Co vidím jako největší hrozbu je, že aby na ten nepodmínnej příjem (kterej bude nutnej) pro masy naprosto neužitečnejch lidí bylo, že si to budou chtít vzít od tý hrstky lidí, co se nějak přizpůsobila. A ani tak to nebude stačit. Lidí typu Musk, který budou ovládat skoro vše, se to nedotkne.

                                            Školství je podobný jak v 80. letech, takže nevidím ani snahu to nějak zvrátit.

                                            0 0
                                          • vaclaw  

                                            Myslím, že tohle je reálně větší hrozná, než že AI bude brát lidem práci… resp. nějakou třeba i vezme, jiná zase bude potřeba. Ale tohle přesouvání moci pomocí technologické závislosti do rukou všehoschopných techboys, to může časem hodně bolet. Jestli ona nakonec to ta Čína nedělá dobře… :)

                                            0 1
                    • Baba-Ji  

                      nechci kecat, info je ted pomalu, ale mam pocit, ze aktualne uz rusove nepostupuji

                      2 1
                      • Kuba78  

                        postupují hrdinně na všech frontách do předem připravených pozic.

                        3 0
                • snas89  

                  Podle tyhle logiky to prohrali Finove s Rusakama na cely care….

                  3 0
                  • snas89  

                    Tim nechci nejak marginalizovat argument. Je to ale pro me jeden z mnoha (uzemni zisk).

                    1 0
            • kejda  

              Ale ono se děje. Absolutně hodně se děje. Ukrajinci úspěšně ničí Rusům vojenské vybavení, rafinérky a to všechno Rusy stojí prachy a oslabuje jejich potencionální vojenské výpady do budoucna. I kdyby Ukrajina prohrála, tak pro Západ to bude vítězství, protože Rusku se z toho bude dávat dohromady 20 let… Kdyby se teď například Čečensko vzbouřilo, tak je Rusko na dvou frontách bezzubé.

              2 0
              • Esi  

                Kdyby ten oranžový pablb úplně nezlikvidoval vedení CIA tak by to možná zvládli mladému kadyrovovi poradit, případně by mohli zabít starého pod ruskou vlajkou a vnést do Mordoru trochu zmatku, ale oni místo toho likvidují světovou ekonomiku tím Iránský pokusem ze kterého utečou jako vždy

                1 0
    • ememem1  

      sa ta ruSSka ropa hodi nakonec.....prosto bussines nepusti

      https://www.idnes.cz/…konomika_rie

      0 4
      • Melvin  

        Sis asi nevšimnul, jak u nás dopadly volby. Bohužel se kormidlo pootočilo směrem na východ.

        5 1
      • snas89  

        Nadepisuj odkazy! Díky.

        Česko jedná se Slovenskem o možnosti dodávek pohonných hmot, řekl Havlíček

        JInak Havlíček je tak „morálně na výši“, že bych se ani moc nedivil, kdyby škrtl jaderný tendr jen proto, aby do toho mohl zase pozvat rusáky.

        3 1
        • Esi  

          Ten tendr už naštěstí snad škrtnout nejde. Ale jinak máš pravdu je to morální kompas :-)

          4 0
        • vaclaw  

          Vtpný je, že tejden zpátky se zase řešilo, že bude ČR dodávat ropu do SK… žijeme v dynamických časech :)

          3 0
        • Kuba78  

          inu, to je ten chudý a dekadentní západ. My si tu hledáme jak sehnat nějakou tu ropu, zatímco v sovětském svazu jsou tak bohatí, že jim ropa doslova a do písmene prší z nebe..

          https://www.kyivpost.com/post/74503

          0 0
        • ladys  

          Před Iránem se ze Slovenska dováželo ve velkém. Takže se dodávky normálně obnoví.

          0 0
      • Toky  

        Ja len takú poznámočku, že Slovnaft aktuálne berie ropu nielen z Družby samozrejme ale aj z Adrie. A odtiaľ nieje ruská ropa. A Slovnaft má zajednaných tuším 11 tankerov neruskej ropy – tú asi nebudú vylievať do Dunaja, či?

        0 1
    • Bradley  

      Družba není nutná. Expert vysvětlil, proč Maďaři chtějí Putinovu ropu.

      Týká se to i Ukrajiny. Zajímavý článek o další Trumpove pomoci Ruské ekonomice

      https://zpravy.aktualne.cz/…e98bfa1c357/?…

      0 0
      • Melvin  

        Tak hlavně, že jsou plné regály:-)

        0 0
      • snas89  

        Davam bolesvikovi rok, maximalne dva….nez se prestehuje zpet. Konecne s touhle svoloci v parlamentu to nebude pro nen problem…

        0 0
      • Kuba78  

        líbí se mi k tomu tento autorův komentář na twitteru

        https://x.com/…268482871304?s=20

        cituji:

        „Oba muži našli ty tradiční ruské hodnoty a stravují se polonazí v rozpadlé kuchyni. “

        3 0
      • vasek80  

        4.7% by rádo žilo v rusku. Ty kokos, vždyť je to tak snadný, proč nejdou!

        2 0
      • jIrI___  

        Pán opravdu pobírá mzdu trojnásobně nižší než ruský medián?

        0 2
        • Melvin  

          Ta mzda u sekuriťáků co jsem našel začíná na 35 000, takže to nemusí být zas tak mimo. Tipuji, že teď bude táhnout ty mzdy nahoru válečný průmysl. Plus asi bude velký rozdíl kde v Russku pracuje.

          edit: plus samozřejmě záleží jaké mají odvody ze mzdy.

          2 0
          • Mig_all  

            Pracuje v Globusu!

            0 0
            • gersa  

              To mohl I tady :)

              A cca za ctyrnasobek

              0 0
              • Radek Broz  

                Ale tady by musel žít v nesvobodný libtardský sluníčkový zemi. Tam má ty správný ruský hodnoty.

                7 0
        • -b-n-x-  

          Samozřejmě že ne. Je to další lež prolhanych západních novinářů. Stejný případ jako zatajení Balmanie.

          1 0
          • Melvin  

            Západní mocnosti mají strach, aby lidi nezačali ve velkém opouštět dekadentní západ s nízkými mzdami. Už tak 4,7% lidí by rádo žilo v tom ráji na zemi.

            1 0
            • -b-n-x-  

              Přesně.

              Však i proto se muselo v komunistických letech Československo oplotit – aby nám tady netrajdali soudruzi ze západu. Bylo by jich prostě příliš mnoho, a chyběli by jim tam při případné revoluci.

              2 0
        • Georrge  

          Ten týpek je v ČR ekvivalent migranta, který na vesnici v chudším regionu hlídá nějaký barák. Takový člověk v ČR taky bude platově hodně pod mediánem.

          0 0
        • Kuba78  

          pokud je to netto, dělá tam napůl ilegálně přes nějakou pochybnou agenturu nebo načerno protože už stihl nasekat dluhy i tak..

          0 0
          • Esi  

            Hlavně je to kre.ten, bydli 15 minut sockou od Prahy, pokud se tady nemá dobře tak to musí být fakt nýmand

            1 1
    • Kuba78  

      A Ukrainian fighter, posing as a “participant of the special military operation,” infiltrated a meeting where students of Kuban State Agrarian University were being recruited to sign contracts with the Russian army.

      https://x.com/…195827744784?s=20

      neověřeno, viděl sem sice několik různých odkazů, ale jen jedno video. možná je to pravé,dle tohoto odkazu asi ano.

      https://x.com/…394486108407?s=20

      2 0
    • vasek80  

      Tanky došly. Prázdné sklady.

      Rusko utratilo zdánlivě bezedné sovětské dědictví. Zaplatí za to jeho vojáci

      https://www.seznamzpravy.cz/…ojaci-304499#…

      1 0
      • Radek Broz  

        Ale já čet na bikerskym fóru, že jich maj plný nekonečný sklady!

        1 0
        • Tatut  

          A já četl, že nemají letadla na převoz

          0 0
      • Mig_all  

        Ty počty jsou stále dost hrozivé, nechtěl bych aby mi přijelo na zahradu 640 tanků T-72, kolik proti nim máme třeba javelinů?

        0 4
        • Georrge  

          Javelinu se vyrobi 4k rocne, vetsina konci v evrope. Na skladech v evrope by melo byt 15–25k javelinu.

          4 0
          • Mig_all  

            Docela uklidnujici info, diky. Takže linii nové fronty v pobalti by snad zadny sovetsky tank prejet nemel.

            0 0
            • Kuba78  

              tak vzhledem k tomu, ze baltské státy zaminovaly silně hranici s mordorem, tak bych tipnul že sice přejedou, ale první selekce nastane už na té hranici i bez javelinů..

              0 0
        • gersa  

          Stačí Fabie. A těch je víc než dost

          Hlavně se neposrat už předem

          2 0
        • mr.garisson  

          T-72 je pro moderní protitankové zbraně taková malina. Stačí šikovné družstvo nebo četa a tanková brigáda je fuč.

          1 0
        • Melvin  

          Já myslím, že by ty tanky nedojely dál než do Přívoza :-)

          1 0
        • Kuba78  

          nula. budou zlikvidovány drony, kterých mají ukrajinci násobně více než javelinů.

          2 0
        • vasek80  

          Ale hlavní poselství té zprávy je, že se objevuje světlo na konci tunelu, tada pardon skladu.

          1 0
          • Georrge  

            Přidali na tempu vyprazdňování skladů aby udělali víc místa pro ty nové tanky!

            1 1
        • -b-n-x-  

          Hmmm, docela velikou zahradu máš

          0 0
          • Esi  

            Jojo to bych chtěl sekat :-)

            2 0
    • snas89  

      Zastupitele z Plzně platí kremelská propaganda, zjistila novinářka. Může prý porušovat sankce

      https://www.mujrozhlas.cz/…ry-porusovat

      2 1
      • gersa  

        Zastupitel za SPD rekrutuje mladé Čechy, aby jezdili do Ruska a pracovali pro ruskou propagandu

        https://medium.seznam.cz/…gandu-189317

        1 0
        • -b-n-x-  

          Tak to je ale snad i chvályhodné.

          Teda pokud už tam zůstávají…

          0 0
        • Esi  

          To fakt tomu zmrdovi nelze odebrat mandát za to ze pracuje pro stát který je vůči ČR zjevně nepřátelský a pravidelně nám vyhrožují jadernou válkou?

          4 0
          • snas89  

            V plzenskem zastupitelstvu ma strana putinovych devek dva mandaty, toho casu jednoho na detasovanem pracovisti na centrale. Ten druhy ho v zastupitelstvu smele kryje a blokuje co muze ohledne sveho kolegy.

            1 0
            • vasek80  

              Otázka co s ním bude na podzim až svůj mandát neobhájí. Jestli bude stále zajímavý pro rusy.

              0 0
          • Radek Broz  

            Jak mandát? Proč ho BIS neeliminuje? V tomhle bychom měli být jak Izrael.

            3 0
    • Kuba78  

      Dám to sem, protože to souvisí i s válkou na UA trochu..

      Budelíp na americký způsob – přehledně a postupně, jak Donald a jeho famílie natěžili miliardy na manipulacích s kryptem, které by nemohli dělat, kdyby neseděli tam kde sedí.. nejméně 2 miliardy dolarů. Insider trading a manipulace jak z učebnice. a to je jenom krypto na poplatcích… další miliardy manipulace s trhem s ropou.. další miliardy v tom samotném kryptu.. a to nepočítaj ty otřesy na burze z loňska.

      https://x.com/…276730929441?s=20

      2 0
    • gersa  

      Tohle není země, to je žumpa s nemocným národem

      https://x.com/…705522540765

      *V porodnicích v Kuzbasu mají další zvláštnost – novorozence „vydávají“ v uniformách Rudé armády.

      To už není jen kýč – je to nějaká temná démonická struktura prosáklá satanismem.

      I na VKontakte se lidé bouří a rozhořčují: „Vydáváte hned i povolávací rozkazy?“*

      8 0
      • gersa  

        „Nechci být kanónenfutr…“

        „Neplač, synku. Já ještě porodím další.“

        4 0
      • jIrI___  

        Ilustrační obrázky nepříliš povedené AI, takové technologie v russku zatím očividně moc nezvládají.

        0 4
      • ememem1  

        To je mozne nicmenej sa proti takej krajine potom dost blbo bojujue a o to ide, proti tomu pitom hrdinske reci, genderovo vyvazene jednotky ani tehotenske uniformy moc nepomahaju. Militarizacia musi zact odmalicka a napriec celou spolocnostou,potom sa da relativne rychlo vybudovat bojaschopna armada zo slusnym tylovym zabezpecenim, to by si ako vojak mohol vediet.

        Nemusi sa nam to pacit ale je to tak.

        0 4
        • -b-n-x-  

          „Militarizacia musi zact odmalicka a napriec celou spolocnostou“ – no ty woe

          0 0
        • gersa  

          Bliží se doba, kdy budou nasazeni roboti místo vojáků a pak je uplně jedno, kolik zmrdů s vymytým mozkem nasadíš

          Naopak země s technologickou převahou budou vládnout… a pak si russaci mohou v mordoru klidně hnít až do úplného konce a bude jim jejich militantní výchova uplně k hounu

          Ale to bys jako člověk, co má několik vysokých, mohl vědět

          Nemusí se ti to páčit, ale je to tak. Jako voják to vím daleko líp než ty a mám jako vždy pravdu

          2 2
          • gersa  

            13.dubna 2026 se ruští vojáci vzdali pásovému robotu. Žádný ukrajinský voják na dostřel. Robot přijel na zákop a čekal, až vylezou.

            https://x.com/…333235196106?s=46

            2 0
          • ememem1  

            To mas na vojaka dost onmezdene strateicke myslenie, jako ze budu bojovat roboty bez zasahu cloveka, same sa vyrobia, naprogramuju, opravia a obsluzia, proste si uvedoma svoju existenciu, cyberdyne systems, aj potom obsadia uzemie, zavedu tam spravu atd. a postaraju sa k tomu o udrzanie bojovej moralky v tyle keby teda daco celkom neslo podla planu. A ludia si zatial budu chrorchat blahom netusiac ze daka vojna prebieha bo umieraju roboty.....hodne pravdepodobne

            0 7
            • liborg1982  

              Vymyslel sis krásný příběh a pak jej „úspěšně logicky rozprášil“. Skvělé. Ty si snad na diskuzi vystačíš sám.

              3 0
            • gersa  

              K tomu snad jedině – Nazdar holube

              4 1
        • Georrge  

          Tahle taktika nebyla efektivni ani ve stredoveku.

          0 0
          • ememem1  

            Bola efektivna vzdy, vid. Napr.nemecko pred wwii alebo russko dnes

            0 6
            • Georrge  

              Ani jeden nedosáhl svých cílů a oba si zruinovali ekonomiku státu. To podle mě moc efektivní není.

              3 0
              • ememem1  

                O tom ale debata neni :-). A minimalne v priapde outina by som bol opatrny co dosiahol a co ne. A hlavne nezacni o nejakej trojdnovej operacii, onto vobec nejde.

                1 7
                • Georrge  

                  Čeho prosím tě Putin dosáhl? Máš pocit, že v rusku je blahobyt? Spíš tou válečnou mašinérií přivedl rusko na pokraj kolapsu.

                  Militarizace a obrana je důležitá, ale nikdy nesmí být důležitější než ekonomika, věda a výzkum a obecný blahobyt. Dokud šlape ekonomika, budou prachy na obranu. Dokud šlape věda a výzkum, budeš technologicky před soupeřem, což vždy byla klíčová výhoda. A spokojení lidé budou ochotnější bránit svou vlast, nebude ti utíkat inteligence jako ze současného ruska.

                  Brutální militarizace funguje pár let. Pokud během těch pár let nedosáhneš svých cílů, jde celá země do hajzlu a budeš se z toho dostávat desítky let.

                  4 0
                  • ememem1  

                    Dosiahol to ze vratil russko do hry a ze si uakzal ze ked treba je ochotne si vydupat svoje milion mrtvych hore dole, bude ho treba brat vazne.

                    0 7
                    • Tatut  

                      Ale no tak, jediný kdo se s Ruskem baví je Čína, Fico a Jared Kushner..

                      5 0
                    • MichalOld  

                      Hele, právě kvůli lidem, kteří jsou jako ty, se takový zrůdy jako Putin dostanou jednou za čas k moci. Občas udělám chybu, a nějaký tvůj koment si přečtu. A pak se mi chce dlouho blejt…

                      3 0
                      • ememem1  

                        Necti to.

                        0 7
                        • kejda  

                          To jako úplně nejde. Česky se podobnému typu a počtu příspěvků říká obecně „tapetování“.

                          3 0
                    • Georrge  

                      Naopak rusko totálně vyřadil ze hry. Do války s Ukrajinou rusko žilo z obrovské nafouknuté bubliny, jak je rusko mocné a jak jsou jeho zbraně super. Během války na Ukrajině tyhle bubliny postupně splaskávaly a dneska rusko nikdo nebere vážně. Čína se s ním baví jen proto, protože ho zneužívá na zdroje.

                      5 2
    • gersa  

      A takhle pěkně si tu žijeme..... ne jako vy, na tom zkaženém dekadentním západě

      https://x.com/…436450881796

      4 0
      • Esi  

        Krásné a moderní bydlení, to bych taky chtěl :-)

        0 0
        • vasek80  

          Tak myslím že by ti na jeden byt stačil s přehledem týdenní plat

          3 0
      • gersa  

        A zase něco pěkného z cyklu Život v rossiji

        https://x.com/…661778526215

        4 0
      • gersa  

        A opět něco z cyklu „Jak se žije v rossiji“

        Tentokrát naši vlastenci

        0 0
        • Kuba78  

          k čemu je dobrý do dřevěnice instalovat do dřevěného okna dřevěné mříže? aby si zvykal na ten pohled, až ho sověti zabásnou doopravdy?

          0 0
          • Tatut  

            Ja si stejne myslim ze tohle je Fejk. Typek bydlí nekde v byte a tohle foti jen aby se o něm mluvilo…

            0 0
        • kejda  

          No hlavně, když to „vydí“

          1 0
        • Lišák  

          Mně se vždycky líbí, jak napíšou, že je v ČR fašismus. Mohli by si definici fašismu najít a porovnat ČR a RU. No… Nebo vlastně nemohli, no…

          5 0
    • Kuba78  

      Ukraine confirms its cruise missiles smashed a key Russian drone factory in Taganrog, wrecking buildings at a major production site.

      The facility is a core part of Moscow’s UAV program, linked to Molniya and Orion drones.

      https://x.com/…031437787357?s=20

      9 0
      • Kuba78  

        co se jim nelíbí, to je přeci sen našich chlastenců co furt vyřvávaj o benzínu za stovku a tady sovětům padá energie zadarmo přímo z nebe..

        3 0
      • gersa  

        meme

        9 2
        • snas89  

          :)

          4 1
          • Radek Broz  

            Jelikož jsi mě to donutil předevčírem celý znovu zhlídnout, tak jsem si na ně taky hned vzpomněl:)

            1 0
            • snas89  

              Sorry jako:)

              Urcite si to protrpel…:)

              1 0
    • Karlos009  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 4
    • Radez  

      Střelba na místě, kde byl oranžák.

      Tak snad se tu nerozjedou konspirace, jak si to oranžák objednal.

      Co mi přijde hrozně zajímavý, jak chlapy tahají pryč, ale o jejich manželky nemá zájem nikdo :-). To je úplně jak na nějaký takový to linkedin téma, jak vyhrála na olympiádě nějaká bruslařka a psalo se o ní jako o ženě nějakýho influencera a stovky pohoršených reakcí :-).

      https://youtube.com/…/6dYg9nm3Jrw?…

      1 0
      • liborg1982  

        Republikánský prezident novinářům řekl, že hotel, kde se akce konala, není velmi zabezpečenou budovou. Incident podle něj ukazuje, proč je potřeba taneční sál v Bílém domě, jehož výstavbu zahájil.

        1 0
      • pluto  

        Nebudu dělat konspirace, ale preference razantně ubývají, takže asi tak.

        4 0
      • Baba-Ji  

        Myslis tuhle „konspiraci“:

        Živnou půdou pro konspirační teorie se stala i slova mluvčí Bílého domu Karoline Leavittové, která před začátkem akce mluvila se stanicí Fox News. „Je připravený to pořádně rozjet, to vám povídám. Ten dnešní projev bude klasický Donald J. Trump – bude vtipný, bude zábavný. A v sále bude dnes večer vypáleno několik výstřelů."?

        0 0
    • Kuba78  

      jen bych připomenul, že dnes brzo ráno, přesně před 40 lety, se odehrál první sovětský pokus vyslat do vesmíru budovu poháněnou jaderným motorem. Pokus se, jak z historie víme, příliš nepovedl..

      7 0
      • kejda  

        Já tam byl na exkurzi 2018 :). Už tehdy nás nechtěli pustit do reaktorové místnosti bloku č. 3.

        Ale jinak zajímavé celkově

        0 1
        • vasek80  

          To je můj sen. Já už viděl snad všechny dokumenty a přečetl mraky článků. Každoročně se to ve mě v dobnu probouzí.

          1 0
          • Radek Broz  

            Já tam taky chtěl, ale Putin byl rychlejší.

            1 0
            • Melvin  

              My zase chtěli letět na Krym, ať se jednou podíváme i víc na východ :-( V Srpnu snad klapne alespoň ten západ. Bude zajímavé vidět, jak se to za tu dobu co je válka změnilo.

              1 0
              • jIrI___  

                Dobrovolník do legií? Nebo je nějaký jiný důvod jet přímo do války, o turistice to tomto případě asi nebude :)

                0 1
                • gersa  

                  Jak do valky? Dyk podle kantyny tam zadna valka neni a Ukacka si domu jezdi za nase penize na dovolenou

                  5 1
              • kejda  

                Na Krymu jsem byl na motorce 2012, to ještě bylo tak nějak všechno cajk, Feodosia, Jalta, parádní fičák v Sevastopolu, Balaklava atd…

                Rok nato Brno-Murmansk a zpět přes Norsko, Finsko, zajímavé to bylo vidět, jak žije běžný Rus mimo Petrohrad. Pak spadl řemeň…

                2 0
          • AussigBiker  

            Nejsem takovej fanatik (v dobrým), ale taky jsem viděl dokument a do Priplati bych se rád jednou podíval a udělal nějaký strašidelný fotky.

            0 0
            • kejda  

              Tak do Pripyati se už asi nepodíváš…

              Ale jinak jsme si to nepodiváníse do reaktorové místnosti bloku č.4 kompenzovali návštěvou jiné JE, která je vlastně totožná, a to Ignalina.

              Stran Černobylu jsem byl nazlobený jen proto, že jsme měli domluvené věci, co chceme vidět, a ten, co to uspořádal, tak moc dobře věděl, že nás tam stejně nepustí. Nasliboval hory doly. Jinak jsme dali krom JE velkou část Pripyati, radar Duga samozřejmě plus to nádraží, řeku smrti atd , (tam jsou ryby cca dva metry ;))

              3 0
              • vasek80  

                Já pracoval v Německu s Ukrajincem který tam ty sumce jezdíval chytat. Zase je pouštěli zpět. Jim se tam dařilo, protože řeka byla teplá.

                0 0
                • Kuba78  

                  a sumci byli vděční za to, že jim daroval život a přátelsky na něj pomrkávali..

                  4 0
      • ememem1  

        No jo, akurat ze vacsina tych sovietov boli ukrajinci a zidia a paradoxne prave ta ich sovietska vychova – splnit si povinnost bez ohladu na okolnosti – proste ostali na miestach a robili co sa dalo aj ked vedeli ze to asi nebude bez vaznych nasledkov – prispeli zasadne k tomu, ze to nedoapdlo výrazne horsie.jo zivot je plny cudnych situacii

        1 8
        • gersa  

          Tak Slováků v Pripjati logicky tou dobou moc nebylo

          2 0
        • kejda  

          Jaký zase židi, co to zase tady plantáš? Více jak polovina zaměstnanců JE Černobyl byli lidi hodně mladí, inženýři atd…

          2 0
          • ememem1  

            Ako napriklad hlavny inzinier steinberg ktory pretlacil v sovietskom systeme ze to nebola nehoda ale konstrukcna chyba, pripadne hlavny vedecky poradcal legasov ktory na konferencii vo viedni priznal systemove chyby a pod. Takze to mal byt mimochodom kompliment.

            1 5
            • Kuba78  

              Legasov nebyl zaměstnanec JE černobyl, k havárii se dostal až při jejím řešení. Kde si zase sebral, že to byl žid? narodil se v Tule a byl z dělnické rodiny..

              Hlavní inženýr JE černobyl Nikolaj Fomin byl ukrajinec. žádný žid.

              a co se týče hlavního konstruktéra RBMK typu, tak Nikolaj Dolležal byl původem čech po otci, ale narodil se na ukrajině. ani on nebyl žid.

              4 0
              • Melvin  

                Ale určitě to alespoň byli průkopníci woke culture.

                0 0
            • kejda  

              To děláš naschvál, že jsi úplně mimo mísu nebo nás jen zkoušíš?

              1 0
        • snas89  

          Tpc! Cim je dulezity to, ze byl mozna nekdo z nich zid?!

          1 0
          • AussigBiker  

            Nejenom Žid, ale i Zednář určitě a jsme doma. Žido-Zednářský spiknutí..... Možná to byli nakonec američtí Žido-Zednáři, nikdy nevíš…

            5 0
            • snas89  

              A vzdelani mu platil Soros

              5 0
          • -b-n-x-  

            Tady mmm to ale má opačně.

            On Židy velebí a velmi s nimi sympatizuje. Což ale chápu. Je to přece Boží vyvolený národ.

            1 0
            • liborg1982  

              Slováci?

              3 0
              • -b-n-x-  

                Tak samozřejmě Slováci jsou odnož prastarých Slovanů, ze kterých vznikli i Židé. Ale oni na rozdíl od Židů stále věrně poslouchají Hospodina a jsou mu věrní.

                1 0
                  • ememem1  

                    ja som zase pocul ze aj Oldrich Shatterhand bol cheh tak neviem teraz.

                    1 3
                    • Janes  

                      A proto v dalších dílech pokračuje pod jménem Kara, ben Nemsí :-)))

                      0 0
                      • la-da  

                        Nebyl to Oldův brácha? Otec čtyř očí :-).

                        0 0
                        • Janes  

                          Karel, syn Německa. Kara ben Nemsí a Old Shatterhand je jedna a tatáž literární postava.

                          https://cs.wikipedia.org/…n_Nems%C3%AD

                          1 0
                          • Japhy  

                            Jiří Kára ben Nemsí

                            2 0
                          • la-da  

                            No jo spletl jsem si to s bratry Emilem a Josefem Schwarzovými z románu Karavana otroků. Emil (Otec čtyř očí – měl brejle) se jen v Americe naučil od Old Shatterhanda plížení. Utkvěl mi v paměti návod, jak se loví lev. Je třeba vyčkat, až se lev odrazí k smrtícímu skoku a za letu ho trefit jednou ranou do oka a druhou do srdce. Následně pak musí lovec provést kotoul s přírazem údů, aby na něj letící lev nedopadl. No, už jsem to četl fakt dávno :-).

                            4 0
                            • Japhy  

                              Za měsíc budem provozovat nějakou tu kuntri na Karl Hynek Máj festu v Radebeulu, otázka jak německému publiku přetlumočit že Old je domácká zdrobnělina od Oldřich. No, bude to s kružítky veselé, poetické odpoledne :-)

                              1 0
      • snas89  

        K výročí jsem si opět dal skvělý seriál Černobyl:

        https://www.csfd.cz/…byl/prehled/

        A opět opakuju, že na to, jak má skvělý hodnocení, tak mi přijde až nedoceněný. Ta zrůdná mentalita prolhanýho sytému tam je vystižena skvěle.

        A ještě doporučím Hyde Park Civilizace – díl věnovaný Černobylu.

        Host Serhii Plokhy, profesor ukrajinských dějin a autor knih Černobyl: Historie jaderné katastrofy a Brány Evropy

        https://www.ceskatelevize.cz/…11058090425/

        NA iVysílání je taky:

        Černobyl – stín atomového věku. Série krátkých dokumentů, podcastu a debatního večeru.

        Trochu se to překrývá s tím hydeparkem.

        https://www.ceskatelevize.cz/…moveho-veku/

        5 0
        • AussigBiker  

          Dana Drábová má na YouTube přednášku Černobyl- seriál a realita: https://youtu.be/T4rNFNgt_IE?…

          2 0
        • Slavik  

          Škoda, že ten seriál je natočen tak nějak po amerikánsku – mimo tehdejší realitu.

          0 4
          • snas89  

            Cože???

            Prosím vysvětlit. Protože z mýho pohledu a mě dostupných informací právě ta realita je vykreslena naprosto skvěle.

            1 0
            • Slavik  

              Např. soudní proces ve filmu byl velmi okázalý, americký.

              Jseš si jistý, že v té době použili slovní spojení bio-roboti?

              Jinak se toho válí spousta na internetu

              Komentáře pravých likvidátorů

              Viděl jsem to 2× po sobě, ten amerikanismus z toho vyloženě stříkal, taková americká naivita.

              Jinak to byl film hodně dobrý (až na 3. nudný díl).

              Možná, že pokud by to natočil někdo, kdo tu dobu pamatuje s podporou amerických peněz, dokázal by se lépe přiblížit realitě.

              0 1
              • snas89  

                .

                1 0
                • Slavik  

                  Takže sem dáš jen půlku… doplním druhou z Gemini

                  Odkaz v kultuře (Seriál HBO Černobyl):

                  Seriál Černobyl z roku 2019 popularizoval pojem „bioroboti“ a věrně vyobrazil scénu, kdy sovětská vláda posílá vojáky na střechu, zatímco dálkově ovládaný robot ze Západu selhal. Ačkoliv byl seriál vysoce ceněn, někteří pamětníci uvádějí, že skuteční likvidátoři si takto přímo neříkali, i když si byli vědomi toho, že dělají práci strojů.

                  Alternativní historický význam (Černobyl): V širším a méně technickém smyslu byli jako „bioroboti“ označováni likvidátoři černobylské havárie v roce 1986. Tento hanlivý či cynický výraz pro ně použil generál Tarakanov, protože lidé museli na střeše reaktoru vykonávat práci za selhavší roboty (odklízení radioaktivního grafitu), a to s minimální ochranou.

                  0 1
                  • snas89  

                    … Ačkoliv byl seriál vysoce ceněn, někteří pamětníci uvádějí, že skuteční likvidátoři si takto přímo neříkali, i když si byli vědomi toho, že dělají práci strojů.…

                    … V širším a méně technickém smyslu byli jako „bioroboti“ označováni likvidátoři černobylské havárie v roce 1986.….

                    V cem si prosim protirecime?:)

                    Vzdyt tam pises obsahove v podstate to same co ja:)

                    Respektive to, ze NEKTERI si tak nerikali nijak neznamena, ze se to nepouzivalo.

                    Sorry. Ale jestli zrovna na tomhle slove si chtel uvarit ten serial, tak se ti to nepovedlo:)

                    Ze se v detailech bude serial lisit od reality je vlastne logicky. Uz jenom z podstaty, ze kazdy svedek te udalosti ma vlastni realitu a svoji pamet, ktera se kazdemu z nas nejak zkresluje. Ale nazor ti neberu.

                    3 0
                    • Slavik  

                      Vařit jsi na tomto slově začal ty. Tak si vyber třeba ten americký soud.

                      Ano, seriál byl všude velmi ceněn, ale některé sovětské reálie zbytečně nepodchytil. Ano, pro tebe je to sice svatý grál, ale realita byla trošku jinde.

                      0 1
                      • snas89  

                        Tak se nějak ztrácím v překladu asi.

                        Já jsem uvedl, že cituji: „Ta zrůdná mentalita prolhanýho sytému tam je vystižena skvěle.“

                        A za tím si stojím.

                        Ty si pak opáčil, že ne, že je to moc americký. Takže zřejmě umělý, přibarvený a nezakládájící se na pravdě?

                        Jako příklad si uvedl bioroboty a soud.

                        Soud neřeším – o tom se obecně ví, že to byla dramatizace, která nijak podle mě seriálu neublížila. Navíc, když tvůrci sami ztransparentně přiznají, že kolektiv vědců tam byl zastoupen tou paní, která pomáhala zjišťovat příčiny nehody.

                        A dále si uvedl bioroboty.

                        Cituji tebe: „Jseš si jistý, že v té době použili slovní spojení bio-roboti?“

                        Na to jsem ti odpověděl výtahem z perplexity, který je ozdrojován…že jsem.

                        Následně si „kontroval“ v podstatě potvrzením od Gemini.

                        Z mýho pohledu ses na tom slově uvařil ty:)

                        A ano, přinávám, že ohledně ve vyjkreslení toho režimu je ten seriál naprosto fantastický.

                        2 0
        • kejda  

          Ten seriál byl vcelku hodně zajímavý, ale dost nepřesný. Bohužel se na něm podepsala produkce…

          1 4
          • MichalOld  

            Názor mít můžeš samozřejmě jaký chceš, ale v tomto případě bych asi spíše dal na odborníky.

            Dana Drábová o seriálu Černobyl: https://www.youtube.com/watch?…

            2 0
            • kejda  

              Jako jo, ale ten seriál byl docela komerční, viz ta škaredá rezavá ženská, která chodila do toho špitálu, tak tu si produkce rovnou vymyslela. Bylo tam dost nepřesností, ale mně se to líbilo, to nemůžu popřít, mělo to drajv.

              A Dráb tam byl osobně?? :)

              Ne, si dělám prdel :)

              0 8
              • t29  

                Prdel si klidně dělej, ale je dobře, že ten seriál máme. Díky němu bude o Černobylu vědět i mladší generace, která nestála na prvního máje 86 v průvodu, nezná KiddOfSpeed a nehraje Stalkera.

                5 0
              • gersa  

                Opraski sem chodí pro inspiraci ;)

                7 0
      • gersa  

        Dodatečně

        2 0
    • Kuba78  

      Last night in Crimea was “quiet and calm” again — so calm that the Russian Black Sea Fleet is gradually transitioning into an underwater format (and not in the submarine sense).

      While some were sleeping, fighters from the Security Service of Ukraine decided to “update the inventory” of the occupiers in Sevastopol and at the Belbek airfield. The result — several very “important and irreplaceable” pieces of equipment eliminated.

      ???? List of destroyed equipment:

      ▪️ Large landing ship “Yamal”

      ▪️ Large landing ship “Filchenkov”

      ▪️ Reconnaissance ship “Ivan Khurs”

      ▪️ Training center “Lukomka”

      ▪️ Air defense radio-technical intelligence headquarters

      ▪️ Radar system “Mys-M1”

      ▪️ MiG-31 aircraft

      ▪️ Technical facilities of the Belbek airfield

      In short: everything that could float, fly, or pretend to control the situation — gone.

      ???? The cost:

      Nearly $500 million — that’s the price of this night’s “demilitarization.” And that’s just one night. If this continues, Russia may have to open a naval museum instead of maintaining a fleet.

      Huge thanks to the SBU fighters for their precision work. This is no longer just operations — it’s a systematic reduction of Russia’s Black Sea presence. ????????????

      And you know, judging by the pace of Russia’s “demilitarization,” it feels like soon Russian ships in the Black Sea and the Sea of Azov will only be seen on old postcards… or listed as “endangered species.”

      https://x.com/…093615198313?s=20

      4 0
    • AussigBiker  

      Když už jsme u těch jaderek, HN:

      Reaktor jsme schopni postavit za pět let, říká šéf Rolls-Royce SMR. Šanci na zakázky mají i české firmy. S jednou výjimkou

      https://archiv.hn.cz/…33092aa793aa

      Taková SMR od Rolls-Royce bude určitě Mecedes mezi SMR.

      0 0
      • -b-n-x-  

        Jenom mercedes?

        To jsi je teda pěkně urazil

        1 0
        • Tatut  

          přesně bude to Rolls Royce mezi reaktory :D :D

          4 0
    • Kuba78  

      Ukrajinci se utrhli ze řetězu. Ženou okupanty od taktických pozic včetně Pokrovsku. Rusko se mezi tím propadá do hluboké krize

      https://armadnizpravodaj.cz/…ckych-pozic/?…

      9 0
      • -b-n-x-  

        No, doufejme že to je jen začátek

        2 0
    • snas89  

      „Za Putina.“ Vagnerovci manipulují mladé Čechy na TikToku

      https://www.seznamzpravy.cz/…ktoku-304717#…

      1 0
    • gersa  

      Filip Turek: „Normálně bych zplynoval všechny židy“

      Matěj Gregor: „On tím ‚židy‘ samozřejmě nemyslel židy, a to plynování je v podstatě taková metafora pro hloubkový audit, to snad chápe každý, kdo není úplně retardovaný.“

      Petr Macinka: „Jé, abyste se neposrali, levicová média! Filip Turek je v podstatě takový český Machiavelli, vy libtardi.“

      Boris Šťastný: „Já bych tu debatu vrátil do nějakého racionálního rámce, kdo ví, co vlastně řekl, nebo neřekl, nebo jakkoliv to bylo vytrženo z kontextu.“

      Filip Turek: „Já jsem samozřejmě nemyslel všechny židy, jen většinu. A nejednalo se o židy“

      Oto Klempíř: "No… já bych… asi bych řekl že jo, ale když se na to opravdu zaměříme, tak spíš ne, nebo jakkoliv to vypadá, tak spíš možná, ale nechci předbíhat.

      Andrej Babiš (po průzkumu veřejného mínění): „Tohle by pan Turek asi neměl říkat. Já si s nima o tom někdy možná promluvím.“

      Radek Vondráček: „Pane Řezníčku, dávejte si velký pozor!“

      Patrik Nacher: „A víte kolikrát mně třeba lidi nadávali do mé výšky? Tak na co si to hrajete?!“

      Tomio Okamura: „Já bych podobná vyjádření nepoužil. My za SPD bychom s židy rozhodně nezačínali.“

      Jindřich Rajchl: „Ale že jsou na Ukrajině nacisti, to nikdo neřeší. Náhoda?“

      Karel Havlíček: „Radši řešte dozimetr!“

      Daniel Vávra: „Ňo, zase se tu bude někdo umlčovat za neškodný názor, jo?! ******** sněhový vločky!“

      Petr Markvart: „Tady je generovaný AI obrázek Petra Pavla, jak kouří Petra Fialu. To vám sklaplo, co? Šach mat!“

      Všechny postavy a události v tomto příběhu jsou smyšlené. Jakákoliv podobnost se skutečnými osobami, živými či mrtvými, nebo skutečnými událostmi je čistě náhodná.

      https://x.com/…538276004114

      11 2
      • Mig_all  

        K dokonalosti tam ještě chybí Šťastný: „Je to Turkův styl, a on si ho zvolil, tak radši jděte po schodech.“ Klempíř: „Neberte Turkovi jeho vtip, má ho rád!“ Macina: „Hrozní jsme, já vím!“

        0 0
    • gersa  

      Zpravodajské zdroje na Ukrajině tvrdí, že mají důkazy o nejméně pěti samostatných případech kanibalismu v ruské armádě kvůli nedostatku zásob. Tato tvrzení jsou podpořena fotografiemi a údajnými odposlechy. Rusko tato obvinění samozřejmě odmítlo. Má jít prý o výmysly.

      ‘Starving’ Russian troops turning to cannibalism

      Zlá a nepěkná slovíčka od UA propagandy

      5 0
      • Kuba78  

        Slova „Ivan Ivanovič byl dobrý spolubojovník“ nabývají s sovětské armádě nečekaného významu..

        7 0
        • Guxx  

          „…nežereme se. A tady bysme se samou láskou snědli:-)“

          0 0
      • -b-n-x-  

        Zajímavé, že tohle mi na této partě vadi asi nejmíň

        0 0
        • Radek Broz  

          Já tomu celkem fandím. Čím víc rusů, tím míň rusů.

          2 0
      • Mig_all  

        Propaganda nebo ne, já bych v sovětském kanibalismu špatné zásobování nehledal, je potřeba si uvědomit, že rudá armáda je plná vrahů a jiných trestanců včetně duševních poruch a tak prostě jen pár mužiků začlo po propuštění z vězení a volné ruce na frontě pěstovat dál své koníčky. Ukrajina se zásobováním nemá moc co vyčítat viz článek ukrajinští vojáci zůstali vyhublí: https://www.theguardian.com/…od-and-water chápu že ta napadená země je kompletně v rozkladu, že nemají čím střílet je jedna věc ale toto je zase úplně jiná, tohleto fakt ne, galaktická ostuda.

        0 1
        • Kuba78  

          Ja bych jen upozornil na jemny rozdil. Zatimco v UA armade se z toho spatneho zasobovani teto jednotky dela skandal, v rude armade je to standard. Ano slova trochu podobna, ale jine vyznamy. Pozor na to..

          5 0
          • snas89  

            Velitel na ukrajinske strane byl odvolan, velitel na ruske strane dostal pridano:)

            0 0
            • Mig_all  

              odkaz?

              0 1
              • vasek80  

                Ty také nemáš odkazy na plné sklady. Prostě věř, že tomu tak je.

                3 0
                • Mig_all  

                  Odkaz na plné sklady máš téměř LIVE každý den na frontě. Miliony fotek a videí, teď třeba minulý týden myslím, byl článek i s videem jak ukrajinci zničili další TOS. Sověti jich mají plné sklady, podle místních měli mít asi pět TOSů a ty měly dojít tak někdy před rokem a půl… No netrefili jste se, jako obvykle…

                  0 2
                  • gersa  

                    Nepletu se ti ty zkratky trochu?

                    1 1
              • snas89  

                Pro ty, kteri dnes nejedli vtipnou kasi: pridat clovek muze jak v penezich, tak na taliri…

                Co se tyce odkazu, tak par dni zpet tu byl odkaz na to, jak ua vojaci hladoveli a jejich nadrizeny byl odvolan.

                0 1
                • Janes  

                  Doprovozený fejkovými fotkami.

                  0 1
          • Mig_all  

            Jak prosimte vis, že v rudé armádě je to standard? Pokud vím já (viděl jsem fotku), tak sověti jsou do zákopů bohatě zásobení, např. zeleninové konzervy z Francie (Bonduelle) jsou součástí sovětské menáže, taky si na produktech této značky místní odborníci pochutnávají?

            0 3
            • snas89  

              Presne tak, a u toho si ctou posty na Samsungu:)

              3 1
              • Mig_all  

                Ty máš z toho Samsungu dobrý mindrák koukám, nj. to je tak když jablečným věrozvěstům šáhnete na jejich modlu. Nechápu proč mi to dokolečka předhazuješ jak malé dítě, ty že jsi vzdělán v psychologii? Proč proboha stále řešíš ten mobilní hadrware, jasně jsem psal, že bohužel není evropských alternativ, jasně jsem psal, že není morálních korporací, a já jsem poslední který by nějakou hájil. Je to jen volba menšího zla, Samsung tam sice mozne ještě v nejake minimalní podobě zůstal, stejně jako stovky dalších firem, ale postavil se k tomu docela čelem a daleko daleko dřív než ti ovocnáři z juesej, to je celé. A můj názor Apple = debil, a to nejen kvůli sovětskému svazu, je můj osobní svobodný názor do kterého ti nic není, souhlasit nemusíš, ale nevyvrátíš mi to. A přestaň tím laskavě bagatelizovat podporu dalších nemoralních sviní podporujících sovětské vrahy. Děkuji.

                0 3
                • vasek80  

                  Co říká o mě že jsem si koupil čínský telefon Vivo za 30k a kdyby nebyl rok starý tak jsem bych letos hodně přemýšlel nad Vivo X300 ultra za 49k. Mám to vlastně levněji bez DPH, ale stejně. To jsem asi kkt.

                  0 0
                  • Mig_all  

                    Netuším co to o tobě říká, ale nerozjíždějte tady offtopic o železe proboha.

                    0 0
                • Radek Broz  

                  To je tak, když tu někdo furt blekotá o Globusu a pak vyjde na jevo, že ta potrefená husa používá ťamťung:)

                  0 2
                  • Mig_all  

                    Nepochopil jsi, ale jakože vůbec, no nepřekvapuje mě to.

                    0 2
                • snas89  

                  Mindrak je spatne zvolene slovo:)

                  Spravnejsi je spis pobaveni. Z tebe:)

                  Protoze v kreci a v mindraku mi prijdes spis ty.

                  Moralizujes nas tady okolo, jak delame vsechno spatne a buhvi jaky sraccky nepodporujeme, a pri tom ses sam taky nepredvedl.

                  2 4
                • jIrI___  

                  Proč stále dokolečka hážeš Globus, Raifku atd.? Pěkně ses s tím Samsungem odkopal, takové to pověstné „káže vodu, pije víno“. Teď už ty tvoje plné sklady budou k smíchu nejen pro ukrofans, ale i pro dezoláty :)

                  1 3
                  • Mig_all  

                    Jiřino, tu ukrajinskou krev z tvé peněženky tímto fakt nesmyješ a není to falešné moralizování a ne žádným samsungem jsem se neodkopal, to je asi jen vaše zbožné přání abyste se mohli sami před sebou očisti. Srovnávat nesrovnatelné, relativizovat atd. to by vám šlo, ale pochopit trošičku hlubší význam to ne, zkrátka pokrytci.

                    0 4
                    • snas89  

                      Uz jsem se to ptal a neodpovedel si:

                      V cem ji tvuj samsung min pokrytecky nez treba globus?:)

                      1 3
                      • Mig_all  

                        Evropský Globus tam zaměstnává přes deset tisíc ivanů, tzn. je významný zaměstnavatel, odvádí putinovi na rudou válečnou mašinérii významné daně a hlavně jim tam přes svých devatenáct hypermarketů lifruje ve velkém výdobytky západního světa tzn. kvalitní západní zboží včetně českého a to za sovětské ceny. Měl by vrah Ivan tohoto požívat? A těď zbystří i ti méně chápaví, morální přesah: Globus na tom nehodlá absolutně nic měnit a vůbec se za to nestydí. Naproti tomu korejský samsung ačkoliv se jedná o neporovnatelnou věc, výrobce elektroniky vs. obchodní řetězec řekl že se mu nelibí co rus dělá a že na něho sere, omezil tam vše i když částečně zůstal. Já bych i s tímhle přístupem poslal korporaci Samsung někam, kdyby byla v Evropě alternativa, ale ona žádná není, já nejsem technický nadšenec který kupuje elektroniku každý rok, telefon jsem kupoval naposledy jestě pred válkou představte si to, ale zaujal mě ten odkaz na nějaký evropský mobil s linuxem, do budoucna určitě zajímave. Zkrátka každý podle svých možností (i finančních) a podle svého morálního kreditu, tak jednoduché to je. Dejte si PEPSI a připijte si na dálku s nějakým moskalem, nazdraví!

                        2 3
                        • Georrge  

                          Zas je ale potřeba přijmout fakt, že Globus není technologická firma a ani se sebou nenese žádné know-how. Kdyby obchody zavřeli, nestalo by se vůbec nic. Rusák by to znárodnil, zaměstnal by úplně stejné ivany a pro rusa by se tak kromě názvu obchodu nezměnilo nic.

                          Taky mě to sere, ale představa, že obchodní řetězec odejde z ruska a rusáci začnou hladovět je mylná…

                          0 2
                          • Mig_all  

                            Žádné know-how říkáš? Bez západních obchodníků sovět dodnes počíta na sčotu a prodává tak maximálně zelí z místního kolchozu!

                            0 0
                        • snas89  

                          Takže, když něco blbě děláme my ostatní, tak za to můžeme my. Máme na rukou ukrajinskou krev, podporujeme rusáky a všechny nacistický režimy světa.

                          A když to děláš ty, tak je to vlastně v pořádku, protože tě k tomu donutili okolnosti a ty za to přece nemůžeš.

                          Ehm:)

                          Ale já tě vlastně i chápu. Psychologie tohle popisuje jako typický příklad základní atribuční chyby.

                          Např. zde:

                          https://bezfaulu.net/…bucni-chyba/

                          A jen tak mimochodem, na výběr máš vždycky.

                          Nikdo ti ten Samsung nenutil. Dokonce ani ten Samsung sám ne.

                          3 3
                          • Mig_all  

                            Co to tady plácáš ty psychologu? Jestli v tom nevidíš rozdíl tak jsi fakt úplně mimo. Ty opravdu nevidíš rozdíl když má někdo jinou alternativu, moznost volby a navíc to celé děla dnes v roce 26? A to jen kvůli vlastnímu zisku nebo vlastnímu pohodlí nebo já nevím čím vším si to vlastně zdůvodníte. A mezi tím když volba bohužel není a jde o kus starého železa? Čím jsem prosímtě podpořil Chujla? Jiřina jde a peníze co dnes neprojedl v kantýně nasype na spořák Rajfce a chlácholí se že zrovna tech jeho par korunek neskončí jako projektil v hlavě nejakemu ukrajinskému civilistovi, jenže on může zvolit spořák u jiné banky, a pro chleba s hořčicí nemusí běžet do Globusu může si ho tak stejně koupit v Lidlu, chlastat pepsi, taky nemusíte, date si kofolu když bez toho nemuzete být.

                            0 1
            • gersa  

              To jsou ty plné sklady a výroba tisíců tanků denně, vlastně měsíčně, nebo ročně?

              Mýtus o ruském zbrojním parostroji: Co nám o skutečné výrobě tanků říkají data z bojiště

              4 0
              • vasek80  

                Jenže tanky netřeba. Stačí maso na žebřiňáku. Hodne masa.

                0 0
                • gersa  

                  Tak hodně masa říkáš? To je nějaká reakce na článek o kanibalismu?

                  0 0
        • J1RKA  

          takze je potreba si uvedomit, < jak tu uvadis >, ze RUSSKO je zeme < plná vrahů a jiných trestanců včetně duševně nemocnych! >

          0 1
    • snas89  

      Dneska jsem dočetl knížku Cesta k nesvobodě, autor: Timothy Snyder.

      https://www.databazeknih.cz/…obode-406966

      Jedním slovem: MAZEC

      Knížka vyšla v roce 2019. Ale to, jakým způsobem popisuje přerod Ruska do fašistickýho režimu, jak a proč se začali angažovat na Ukrajině a jakým způsobem do toho zapadá Trump…

      Jako by popisoval následný roky:/

      Vřele doporučuju. I když to není úplně lehký čtení, tak já to přejel vlastně jedním dechem.

      8 0
      • Hnoj  

        Já jsem jí prokousával skoro rok, ale na mojí obhajobu jsem jí četl v AJ… každopádně skvělá kniha.

        0 0
    • Kuba78  

      Označením advokáta a nyní poslance Jindřicha Rajchla za Jindolfa HeilRajchla se jeho advokátní kolega Karel Jelínek nedopustil kárného provinění.

      ???? K tomuto závěru dospěla Česká advokátní komora, na niž se kvůli údajnému porušení zákona o advokacii a etického kodexu komory Rajchl obrátil.

      https://x.com/…470348235175?s=20

      tak Jindolf už to má, stejně jako Pitomio, posvěcené ouředním papírem.

      14 0
    • Kuba78  

      zdá se, že ukrajinská návštěva v rafinerii v Tuapse se setkala s velkým úspěchem a proto byla provedena repríza..

      A clear view on Russian oil infrastructure in Tuapse after today's repeated drone strikes.

      https://x.com/…891172077612?s=20

      2 0
      • snas89  

        Jediny, co me na tomhle mrzi, je ta ekologie.

        3 0
        • Kuba78  

          proti tomu, co tam za ty desítky let vyvedli sověti všude možně je tohle jen takový malý plivaneček.. příroda si s tím nakonec poradí.

          2 1
          • Esi  

            přesně a pokud tyhle útoky budou znamenat že rafinerie skončila, tak to bude pro přírodu v okolí i přínosné :-)

            0 0
          • vasek80  

            Já myslím že příroda si jednou poradí tím že škrtne lidstvo a za nějaký milion let poté to bude zase cajk.

            0 0
            • -b-n-x-  

              Za milion? Prosím tě, kdyby teď lidstvo zmizelo, a za 100 let by přiletěli ufoni, tak už na první pohled nebudou vědět že tady nějací lidí byli.

              Za tisíc let už by to musela být slušná archeologie.

              A za deset tisíc by už asi nezjistili nic

              1 0
              • Toky  

                Za tých milión rokov by snáď aj z ľudstva mohla byť ropa vhodná na palivo do ufónskych rakiet :-)

                0 0
                • -b-n-x-  

                  Myslíš že by se z nás mohl stát uran, nebo plutonium?

                  0 0
                  • vaclaw  

                    Teoreticky by to šlo, ale už by to nebylo na Zemi a momentálně tu k tomu rozhodně nejsou nejlepší podmínky.

                    0 0
          • gersa  

            Oni se fakt s krajinou neserou

            https://www.stoplusjednicka.cz/…ti-kovu-siry

            Nebo třeba Ozersk

            1 0
      • Mig_all  

        Vypadá to, že hoří i kantýna, dneska tam bylo na obed hovezí s hráškem Bonduelle a zapíjeli to PEPSI.

        2 0
    • Kuba78  

      ekonomické, okénko. nevím, zda to je pravda nebo fejk, ale popravdě – divil bych se kdyby to pravda nebyla, neboť to k tomu směřuje celou dobu a je to logický krok za této situace. v sovětském svazu proběhne pravděpodobně znárodnění vkladů.

      https://x.com/…807194517716?s=20

      Russia's economy is crumbling, this new measure by the Minister of Finance is proposing to force anyone with over $32,000 in their bank accounts into converting them into what are basically military bonds, so that Putin can continue his losing battle in Ukraine.

      Even if this doesn't go through, the fact that she is recommending this shows how bad things are in Russia.

      Now that it's leaked, I can imagine a bank run and even less trust in their financial system.

      Things are bad in Russia, they can't continue their war forever. Sure, they may find a way to patch it up and delay things, as they have been since 2022, but all of these actions steal from Russia's future to finance an unnecessary war today.

      3 0
      • Esi  

        je vidět že třídenní seciální vojenská operace jde přesně podle plánu :-)

        2 0
      • Mig_all  

        Oni můžou mít dolarové účty? Jinak věřím že válečné obligace si tam velmi rád koupí každý druhý sovět, mozky mají dávno přesně na toto vymyté už od kolébky.

        0 2
        • vasek80  

          A nemůže to být jen prevedeno na dolar pro naši představu o jaké množství úspor se jedná?

          Kdyby tam napsali každý kdo má na účtě 1 000 000 000 rublů tak vime prd jaká hodnota to je.

          0 0
          • Mig_all  

            Ale to víme i tak…

            0 0
            • vasek80  

              Tak my ano, ale ten post na X je anglicky psaný, tudíž západní a tam nebudou tak ostré pastelky jako my tady.

              0 0
            • vasek80  

              Ale vlastně je to špatná zpráva. Když v podstatě zabaví bohatým lidem veškeré úspory tak mají zase na dlouhé válčení. Nedávno nějaký oligarcha věnoval zcela dobrovolně a ze své svobodné vůle 100 mld rublů.

              Jen nevím zda to není ekvivalrnt 10 automatických praček.

              0 0
              • Esi  

                jde o to jak moc svobodná vůle to byla jestli ho před tím příspěvkem třeba nepozval vladimír na čaj u otevřeného okna :-)

                2 0
              • Kuba78  

                tak predne jde o princip. nastavi zakon tak, ze postihne „jen ty osklive bohate“ a vetsine sovetu to vadit nebude nebo bude ale ne tolik, aby riskovali kvuli tomu gulag protoze by protestovali. a jakmile mame zakon a precedens, staci jen snizovat hranice.. klasicky pomalu varena zaba.

                1 0
    • snas89  

      V Rusku jsou nové povinné učebnice, šéfredaktora dělal Medvěděv

      https://www.novinky.cz/…ice-40575605

      0 0
      • Esi  

        No tak to bude skvost :-)

        0 0
        • snas89  

          Myslím, že to trumfne i polský pis učebnice (kdy matiku vyučovali přes náboženství apod.).

          0 1
    • ememem1  

      Orban mladsi startuje

      0 0
    • ememem1  

      .

      0 0
    • Kuba78  

      v sovětském Tuapse, po návštěvě několika vln ukrajinských dronů, už je jejich místní atrakce „hořící skládka ropy“ viditelná nejen z vesmíru, ale i ze soči na více než 100km daleko.

      https://x.com/…010277765491?s=20

      teď jsou tam tak bohatí na ropu, že už neví kam by jí dávali, tak si ji rozlévají po ulicích.. hořící.

      https://x.com/…241009205539?s=20

      https://x.com/…757488746799?s=20

      někdo popcorn?

      5 0
      • Esi  

        Jo to je slušný, ta rafinerie to má asi za sebou, teda snad

        1 0
        • Kuba78  

          no, vypadá to, že brzo to bude mít za sebou i to město, pokud teda orkům nevadí, že jim z nebe prší ropné produkty a síra (zdravíme šimka a grossmana..)

          1 0
          • Esi  

            Tu trochu ropy běžný rus v klidu vykrká, bude to další trochu západněji a jižněji položený Norilsk :-)

            0 0
      • vasek80  

        Tam budou asi nadávat na Ukrajince stejně jako na českých Facebookových dezo skupinách.

        0 0
        • Mig_all  

          Na rozdíl od ceskych chlastenců ale spousty mistnich muziku po tomhle narukuje do rudé armády, protoze prave ztratili smysl zivota a podpora Vovky zde právě teď dosahuje 100% a to bez manipulace výsledku takového průzkumu. Tohle jsou bohužel spolu s environmentálním dopadem negativní vedlejší efekty této jinak perfektní akce. Palec nahoru pro ukrajince.

          0 2
          • gersa  

            Čím víc mužiků v armádě, tím míň mužiků v armádě… O to se UA postará

            5 0
          • Kuba78  

            Tuapse má cca 60k lidí, z toho 75 procent je druh rus domácí. tedy řekněme 45k. dle demografie mordoru je nadpoloviční většina žen, tedy řekněme z toho tak 21–22k mužů. Děti do 15 let tvoří cca 16 procent populace, tedy minus nějaký 3,5/2 tisíce, minus třeba postižení neschopní práce, tedy řekněme nějakých 19–20k zbyde . Tedy pokud dobře počítám, pokud by narukovaly všechny ročníky od 15 let do starců nad hrobem do naprosto posledního švába a nastoupily k 1.5 na svátek práce na frontu, Ukrajině bude, při současném tempu, trvat zhruba nejdéle do 20. května, než vymlátí celé Tuapse do posledního švába tak, že zbydou jen ženy a děti.

            5 0
      • Eastwood  

        díky ti za hezkej večer. Mně se to i líbí :)

        teda ekologicky trpím, jako vážně hodně :( ale můj morální maják bliká radostí.

        0 0
        • Tatut  

          Ekologicky je to ropa která by shořela v našich motorech.. splodiny by byly podobné – jen po celé Evropě.

          Ale pro to město to bude katastrofa srovnatelná s Pripjať.

          2 0
          • Eastwood  

            Myslim, ze spalovani v aute bude mit mensi eko dopad, nez kdyz se to rozleje po silnici a shori volnym plamenem.

            A chudaci zvirata a priroda, to me fakt se re, ale russakum to zas preju, klidne at to hori tyden.

            0 0
            • Tatut  

              Souhlasím. Jen si to mentálně obhajuji takto ty hořící sklady…

              0 0
            • Kuba78  

              naštěstí vítr vane správným směrem a spousta orků po trase cca 400km si užije vyuzení též..

              https://x.com/…603737543159?s=20

              ale nevěřte všemu co vidíte – Vovka v televizi povídal, že vsjo charašo.. a čemu byste měli snad věřit víc? tomu co je na obrazovce nebo snad vlastním očím? :-)

              3 0
      • gersa  

        Vsjo v porjadke

        4 0
    • honzarb  

      Uz sem dlouho nedavame videa, tak po case jeden povedenej multikill:

      https://x.com/…190002749735

      7 0
      • Eastwood  

        Dobrá práce, to se neokouká :DD

        0 0
      • vasek80  

        Je to divné, to je mnohem a mnohem větší výbuch než protitanková mina. Ten dron nesl možná malý granát. Tak snad trefil malý muničák. i když podle toho hoření to je jako plyn.

        2 0
    • Kuba78  

      Projev krále v Kongresu. tohle se donaldovi líbit nebude – řekl bych, že král mu zařízl trenky hoodně zvostra, s NATO i s důrazem na Ukrajinu.. a dostal za to potlesk vestoje. Král Karel je muž na svém místě.

      standing ovation after King Charles sings the praises of NATO and says „that same unyielding resolve is needed for the defense of Ukraine“

      https://x.com/…113471185106?s=20

      7 0
      • -b-n-x-  

        Ty woe. Jen tak mě napadlo: kdyby tohle odstartovalo nějakou úspěšnou vzpouru republikánů proti maga.

        To by hned mohli řvát něco ve smyslu: „přece nebudeme poslouchat anglického krále!“

        0 0
        • Esi  

          Donik musí byt fialový vzteky, ale ****** anglického krále jako zelenskeho si nedovolí ani takový blb jako je donald

          0 0
        • Lišák  

          „přece nebudeme poslouchat anglického krále!“

          Že by se zase v Bostonu pil čaj?

          0 0
        • Japhy  

          .

          2 0
      • gersa  

        :)

        9 0
      • honzarb  

        :D

        0 0
      • Esi  

        No mohli by jim tam Ukrajinci nějakou techniku poslat, takové Flamngo by se mohlo do útvaru pochodujících vatníků hodit, jsou to pochodující vojáci vlastně při výcviku, spousta z nich už na ukrajině byla a nebo se tam chystá, tka že za mě legitimní vojenský cíl.

        2 0
      • vasek80  

        Co Pitomio nebo Jindolf s Majerovou a Foldynou. Já bych je tam na té tribuně chvěl vidět.

        0 0
        • Esi  

          no já bych hlavně chtěl vidět že už tam zůstanou

          4 0
          • vasek80  

            Stejně by to chtělo na tu přehlídku vyslat svaz dronů. Ke štěstí rusů Ukrajina na civily nemíří, ale tu tribunu vojáků a kolaborantů by Flamingo mohlo rozrýt. Asi by potěšilo i kdyby bez nálože přistálo na ploše pred tribunou.

            3 0
            • Esi  

              tam to můžeš poslat bez nálože, protože masakr všech v okolí zajistí ruská PVO :-)

              5 0
              • Georrge  

                Ovšem to by byl dobrý cirkus, kdyby UA poslala drony s letáčky a ruské PVO způsobilo masakr na přehlídce :)

                1 0
      • Georrge  

        To už ani ta T34 nevyjede? Ach jo, tak to jsem smutný.

        0 0
        • J1RKA  

          predpokladam, zeje zarovnana v tech plnech skladech a oni ji ted uz ani nedokazou v tech rozlehlejch hangarech najit, jiny vysvetleni mi nenapada

          4 0
          • Lišák  

            Se mi vybavila Archa úmluvy na konci Dobyvatelů ztracené Archy.

            1 0
      • Mig_all  

        Ta nová naleštěná technika ze skladů, kterou používali na parádní přehlídky už asi čeká na estonské hranici, Tusk říká že do několika měsíců zahájí sověti plnotučnou invazi do evropy viz https://www.novinky.cz/…ier-40575161 a pokud nepřijemme fakt, že přijedou na oslech tak předpokládám, že použijí právě tuto techniku ze skladů.

        1 4
        • Melvin  

          Nechci to nijak zlehčovat, ale Russko není schopné 4 roky porazit Ukrajinu a vrhne se do dalšího útoku?

          1 1
          • gerrard  

            Obětovali levé křídlo a připravují oběť pravého křídla.

            4 0
          • Tatut  

            Nyní to bude Bělorusko.

            0 0
      • pluto  

        Tak to se těším na vysvětlení. :) Jako letectvo by tam mohl předvést Ficák slovenské F16. Aspoň by je ruSSáci viděli z blízka.

        0 0
      • vasek80  

        Jeden tématicky. Ale maji to špatně, ta Ukrajinská vyzdoba bude až za 6 let.

        8 1
        • Tatut  

          Ruský prezident Vladimir Putin si telefonoval s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Putin ho informoval, že je Rusko připraveno vyhlásit příměří ve válce s Ukrajinou na dobu oslav sovětského vítězství v druhé světové válce.

          Bojí se. Krysa.

          4 0
          • Esi  

            Presne, meli by ho Ukrajinci poslat do ***** a udělat jim k oslavám nějaký rafinerský ohnostroj

            3 2
      • kejda  

        Jak to? Mig říkal, že mají plné sklady. To nemůžou pár kousků vytáhnout?

        0 0
    • Ondraj  

      Russ už má všude tak plné nekonečné sklady, že je zbytečné techniku ukazovat.

      3 0
    • StuntJ  

      Snad babiš nevypadne z okna

      Rusové se rozčilují kvůli Babišově cestě do Ázerbájdžánu

      https://www.novinky.cz/…anu-40575806#…

      0 0
    • honzarb  

      Zajimava infografika o utocich UA v hloubi Ruska.

      https://x.com/…394930991238

      0 0
      • Tatut  

        velké štěstí že Ukrajina zatím nepřekročila žádnou červenou linii…

        Navíc když si člověk vezme že ta mapa je v měřítku..

        tak Rusko by mohlo likvidovat rafinerie od Dánska až po Itálii… A oni vláčí kvůli takovému pidi kraji donecka nebo luhanska oblast… fakt nesmysl

        0 2
        • snas89  

          Putin valci kvuli necemu uplne jinymu.

          2 1
      • Tatut  

        Bizarní zpráva dne:

        Severokorejský vůdce Kim Čong-un tento týden veřejně pochválil vojáky, kteří podle něj v bojích proti ukrajinským silám v ruské Kurské oblasti spáchali sebevraždu, aby nepadli do zajetí ukrajinské armády.

        2 0
        • Kuba78  

          tak ono pokud máš na výběr narizenou sebevraždu nebo trest smrti za vlastizradu (pokud padnes do zajeti a pak te vymeni zpet) kde te zastreli stejne, ale s tebou celou rodinu..

          1 0
    • Esi  

      Drahá ztráta ruské armády, Ukrajinci zasáhli radar za dvě miliardy

      https://www.novinky.cz/…rdy-40575953

      Neco mi říká ze na Rudém náměstí bude veselo, tohle by mohla byt příprava a tech radaru v tom plném skladu radaru asi moc nebude :-)

      5 0
      • StuntJ  

        Cena je irelevantní, takových mají plné sklady a vyrábí toho tisíce ročně …

        5 0
      • snas89  

        Z diskuze:

        Od toho přece jsou ruské radary, aby na sebe přilákaly palbu a ochránily zbývající vojenskou techniku.

        :)

        8 0
    • Kuba78  

      „Kyjevský režim přešel k otevřeným teroristickým metodám,“ – Putin o ostřelování Ruska Ukrajinou

      „Takto útočit na nezávislou zem, není přijatelné“ Putin

      https://x.com/…584357294406?s=20

      nářek z mordoru, toť rajská hudba pro můj sluch!

      14 0
      • gersa  

        Trochu se bojím, že to není vyjádření směrem ven, ale pro russaky aby zdůvodnil následující kroky a získal pro ně podporu.

        Mobilizace, zestatneni vkladů…

        1 0
      • snas89  

        Jezis to je….no proste putin:)

        0 0
      • Ondraj  

        Russ má rád nekonečné plné sklady, Ukrajinci jim zařídí plné sklady hořicích rafinérií.

        V poslední době mi už Putin přijde spíš jako legrační figurka. Navždy bude časem spojován s velkým fiaskem, tohle nevypadá na cestu do věcné slávy.

        4 0
    • Kuba78  

      A general who commanded the massacre in Bucha was blown up in Russia’s Khaba­rovsk region

      The condition of Azatbek Omurbekov is currently unknown.

      According to VChK-OGPU, the bomb exploded on April 28 in a military garrison in the village of Knyaze-Volkonskoye. The explosive device was planted in a mailbox on a stairwell landing.

      A battalion commander of a training communications unit, Lieutenant Colonel Kuzmenko, was killed at the scene of the explosion.

      https://x.com/…019757711712?s=20

      13 0
      • Esi  

        Vypadá to že byli Ukrajinci na školení u Mosad a lovecká sezona začala, tak dobrý lov

        5 0
      • Mig_all  

        Generálů je plný mordor… Sundat jednoho je jako plivnout do moře.

        0 2
        • gersa  

          Ale ten pocit, že si na tebe Ukrajina může sáhnout, k nezaplacení

          12 0
    • snas89  

      Rusko na nebi drtí Ukrajinu. Má stále víc špičkových stíhaček a vylepšených střel

      https://www.novinky.cz/…rel-40575456#…

      0 1
      • ememem1  

        Nuz vojna vzdy doniesla aj technologikcky pokrok, bohuzial vzdy aj na tej blbej strane. Zostrel nepriatelskej stihacky zo 170km je slusny zasah.

        1 0
      • duk  

        Nechci vypadat jako Mig, ale trochu mě udivuje, že jsou stále schopni vyrábět špičkovou techniku ve větším měřítku, navzdory tomu, že už 4 roky neumí vyrobit kuličkové ložisko a používají pouze čipy vykuchané z praček :-(

        3 1
        • Esi  

          No je vidět že Čína čipy v pohodě stále dodává a není evidentně síla jak jí v tom zabránit.

          Jediná šance je zničit ten mordor ekonomicky a to je snad na dobré cestě, ale asi to ještě potrvá, masivní likvidace ruských rafinerií a přístavů pro nakládání ropy je dobrý směr, jen to asi ještě potrvá. Ukrajina asi nemůže Rusko porazit vojensky, ale drony a raketama flamengo může rusům na jejich území způsobovat takové škody že je to snad přestane bavit a dojde na nějaké jednání které pro ukrajinu bude přijatelné, letos to rozhodně nebude. Jde jen o to co je přijatelné, Ukrajina potřebuje ložiska ropy a plynu ve vodách okolo Krymu a toho se rusáci asi vzdát nebudou chtít. Dobrý začátek pro jednání by bylo kdyby konečně pošel bukrový dědek, ten totiž necouvne nikdy, protože nemůže, když to nebude jasné vítězství nebo alespoň něco co tak může prezentovat tak se ho bude někdo ptát co získali za ty obrovské materiální škody a ty stovky tisíc mrtvých a zmrzačených vatníků. On je v podstatě mrtvý jen se neví jestli to bude přirozená smrt s čajem a nebo při mytí oken.

          6 0
        • ememem1  

          nuz ako to vravel stary moltke, nikdu nejsu tak silni ako sa zdaju a nikdy nejsu tak slabi ako sa zdaju.

          0 3
          • -b-n-x-  

            Prosím tě. Nechce se mi to hledat. Kdo to byl ten starý Moltke?

            0 0
            • StuntJ  

              Motýle? hádám?

              0 2
              • vasek80  

                Prosimtě ten tupec že by vyplodil něco tak inteligentního že by ho mohl citovat někdo jiný než TMBK a jiní satirici.

                1 0
            • gerrard  

              No to bude někdo úplně jiný, ale teď ho em volá starý moltke. :)

              0 0
              • polo  

                Má pravdu, jen to neřekl maršál von Moltke ale von Bismarck a znělo to taky trochu jinak:

                „Rusko není nikdy tak silné, jak si myslí, ale ani tak slabé, jak si ostatní přejí.“

                2 0
                • ememem1  

                  to si nikdy nepamatam ktroy z nich to bol, vdaka za opravu

                  0 2
                • vaclaw  

                  No sice to neřekl, ale mohl to říct…

                  0 0
            • ememem1  

              Helmuth Karl Bernhard von Moltke alebo Helmuth von Moltke the Elder, starsi alebo stary je bezne pouzivany pridavok aby sa dal rozlisit od svojho synovca Helmuth von Moltke mladsieho, bezne to zludovelo aj v nemecku na „stary Moltke“

              0 2
              • vaclaw  

                To se mi nezdá… podle mě v Německu nemluví slovensky…

                2 2
                • ememem1  

                  a na kolko odhadujes svoje IQ? aspon 25 to bude?

                  0 1
                  • vaclaw  

                    Podle sebe soudím tebe? :P

                    0 0
                  • Kuba78  

                    má pravdu. každý přeci ví, že v německu se nemluví slovensky, nýbrž arabsky a turecky..

                    3 2
                    • vaclaw  

                      I turek nebo arab si přeci může přečíst starýho Moltkeho v originále…

                      2 0
                • camillio  

                  von Moitke the Elder. Was ist this?

                  1 0
        • Kuba78  

          https://en.defence-ua.com/…s-18287.html

          s tím drcením si trochu zapřeháněli, nicméně je pravda, že UA rozhodně nemá vzdušnou nadvládu (ale to ani sověti).

          0 0
      • camillio  

        Nuž, co se v článku dočteme:

        • někdy v budoucnu „Su-35S spolu s bombardérem Su-34 a stíhačkou Su-57 pilíři ruského vojenského letectva
        • Využívá například střelu krátkého dosahu…“, ale „ruští piloti využívají letounů Su-35S s jejich výbavou k boji proti cílům na velké vzdálenosti
        • Na konci roku 2022…“

        Nechci být přehnaně kritický, ale ten článek je toliko směs slov, nikoliv informací. Skoro, jak kdyby autor neuměl řádně zapromptovat LLM.

        5 0
        • Mig_all  

          Přesně, odborníci na bike-foru rikali ze sověti mozna nejaka letadla jeste maji, ale nemají piloty, tak jaké letectvo drtí ukrajinu je mi záhadou!

          0 2
          • Janes  

            To není záhada, to je lživý článek. V poslední době se docela namnožily. Takže dle logiky Rusům teče pěkně do bot i s plnými sklady.

            0 0
            • vaclaw  

              Nevím jestli tohle je nebo není lživý článek, ale naposledy, co se psalo o nepřekonatelný ruský válečný mašinerii, invazi do pobaltí a kapitulace UA na spadnutí, tak z toho bylo pár dobytých vesnic, krvavá lázeň a prázdná sláma. Tohle zní dost podobně.

              1 1
        • Radek Broz  

          Chtěl jsem to sem napsat hned, jak to snas sdílel. Tohle je celkově problém „žurnalistiky“ – ženská, co vystudovala dějiny umění jeden den píše článek o kosatce Timmy a druhej den najde pravděpodobně nědkde na X odkaz na článek nějakýho finskýho webu, o kterym nikdy neslyšela, nechá si ho google translatorem přeložit, nějak to přepíše a pak tomu někdo jinej dá nějakej clickbaitovej titulek a máme tu „zprávu“.

          (A teď mluvím obecně) Věci v tom článku můžou bejt pravdivý, ale taky úplně ne. Část se ztratí v překladu. Pokud čtu podobnej článek o něčem, čemu rozumím, tak dost často vidím, že českej „novinář“, co přeložil původního podobně erudovanýho „novináře“, dal původní události vlastně dost jiný vyznění.

          1 0
          • camillio  

            Sice to dáváš do uvozovek, ale stejně: opatrně se slovy novinář a žurnalistika. Tahle profese a obor jsou nesmírně důležité, autory slintů a slinty by bylo potřeba nazývat jinak. Aby to nedopadlo jako slovo neziskovka, kde se ten význam bohužel hodně posunul a už jde těžko některým lidem vysvětlit, že neziskovka je třeba i kdejaký hospic.

            3 0
            • Radek Broz  

              Přesně proto tam jsou uvozovky.

              0 0
            • K0cour  

              Na to s těmi neziskovkami celkem hodně pomáhá těm lidem ukázat jaké jsou největší neziskovky v ČR. Kolik čerpají od státu a na co, většinou jsou dost překvapení. :)

              0 0
      • Hnoj  

        I Německo mělo na konci války tehdy revoluční Me-262 Schwalbe a k čemu jim bylo? Konec se blíží. I když zoufale pomalu.

        3 0
        • Mig_all  

          Ale uz jsme skoro za polovinou.

          0 1
        • Janes  

          Schwalbovku hlavně zazdil Hitler a nedostatek zkušených pilotů. Ta mohla promluvit mnohem výrazněji.

          0 0
          • Kuba78  

            tak pozor, tady bych se do diskuse nerad pouštěl pouze s těmito argumenty :-) to s tím hitlerem je často opakováno ale zdaleka to není taková pravda, jak si lidi myslej. s těmi piloty též (pilotovat třeba Kometa byl úplně jiný level než vlaštovku).

            jestli někdo vývoj a nasazení opravdu výrazně zdržel, tak to byli hoši z Bayerische Motoren Werke a následně to už jen dorazili chlapci z oddělení kvality a kontroly od Junkersů..

            0 0
    • gersa  

      Nechce si někdo vsadit jestli bude Vladimir Vladimiovic prezident i v roce 2027?

      https://polymarket.com/…-before-2027

      Počkám na co si vsadí Baron Trump a pak se rozhodnu :)

      6 0
      • -b-n-x-  

        Ale on bude prezident navždy. To přece není potřeba tipovat.

        0 0
        • t29  

          opravil bych „navždy“ na „nadosmrti“

          0 0
          • -b-n-x-  

            Tak třeba existuje nějaký tajný program na výrobu/vychovávání nových dvojniku, a dá se to táhnout pořád.

            0 0
      • Esi  

        případně kdyby tam sázel Zelenský tak to by mohlo taky být vodítko, záleží jak důkladné školení HUR od Mosad dostala :-)

        0 0
        • Kuba78  

          popravdě.. máte pocit, po 4 letech této války, že HUR potřebuje od mossadu školení, jak v hloubi mordoru provádět okamžité terminace kontraktů sovětských důstojníků?

          technické vybavení to jistě, ale know-how.. tady už bych si nebyl rozhodně tak jist, že potřebují.

          3 0
          • Esi  

            No ale bylo by potřeba v žebříčku cílů postoupit kousek výš, sovětští generálové super, ale takový medveděv, putin …

            Dokud bude žít putin bude válka na 100% pokračovat

            0 0
            • vasek80  

              To by byl v mordoru zmatek kdyby se to Ukrajincům povedlo tak, že by na ně nepadl stín viny. Jen by se různé mocenské kliky navzajem podezřívali a požírali.

              1 0
          • vaclaw  

            Já si popravdě nejsem ani moc jist, jestli ho potřebovali i na druhém začátku války (2022) Navíc ani nevím, jestli by jim ho mossad poskytl.

            0 0
            • Janes  

              Nebo jim to Mossad dávno poskytuje.

              0 0
              • Kuba78  

                Mosad dělá vždy jen věci, které jsou prospěšné pro Mosad.

                pokud bude průnik zájmů s HUR, tak tam jistě nějaká spolupráce bude.. a vzhledem k roli sovětů v událostech z roku 2023 a nyní z iránské války by se jistě pár hezkých průniku našlo. ale to se tady my zde těžko dozvíme a pokud ano, až za mnoho let..

                0 0
    • Kuba78  

      tady se asi něco chystá..

      Ukraine has destroyed two russian patrol boats guarding Kerch Bridge

      https://x.com/…004428054757?s=20

      4 0
    • Esi  

      Odepsal Trump Ukrajinu? Prezidentova zmatená slova vyvolávají dohady

      https://zpravy.aktualne.cz/…85b1c18bb1d/

      Není on ten Donald nějaký senilní ?Ví on vlastně s kým bojuje? aby náhodou v Íránu nebojoval proti Ukrajině :-) Biden byl vetchý stařík, ale alespoň měl kolem sebe lidi kteří to trochu korigovali.

      Donald začíná mluvit z cesty jako ten Biden jen je to arogantní agresivní blb s obrovským egem který má kolem sebe jen loajální kývaly a to je velký problém.

      0 1
      • ememem1  

        asi to myslel tak, ze be zapadnej podpory nevydzri viac ak otyzden, ne len vojensky ale ani ekonomicky. to je smutna realita ale plati to od zaciatku tak to hovri viac menej zbytocne.

        0 5
        • Radek Broz  

          Nebo to tak vůbec nemyslel a je jen zmatenej jak Biden.

          0 0
        • Tatut  

          To je sice pravda.. stejne tak Rusko by byt čínské podpory nevydrželo ani měsíc.. a kdo ví kolik dnu by vydrželo bez starlinku…

          Ale věřím že kromě vaší a naší dementní vlady je v Evropě dost států co Ukrajinu padnout nenechají…

          A nebo ty by jsi chtěl sousedit s Ruskem?

          1 1
          • ememem1  

            co chem aj alebo ty je jaksi uplne jedno,aj to comu veris, riad sa faktami a si radsej pozri co povedal vcera merz, a to je len zaciatok, imho uz len hladaju, jak to cele zdovonia bojovne naladenej verejnosti

            0 3
          • -b-n-x-  

            On by nesousedil s Ruskem. On by žil v Rusku.

            Horní Rusko tuším je správný název. A je to označení pro Slovensko spolu s Maďarskem.

            I když … Tam to Rusko je možná už teď.

            2 1
        • Esi  

          U nej se v tomto volebním období těžko věří tomu slovu myslel :-)

          0 1
        • -b-n-x-  

          Ale ua už je bez USA potvory něco přes rok.

          Ano, Evropa ji nějak podporuje, ale dle některých (například tebe) je to úplně bezvýznamná část světa, takže to asi také nemusíme počítat.

          Takže vlastně bez západní podpory vydržela už déle než rok.

          5 0
          • ememem1  

            UA je bez USA podpory? a cim bojuju? to ze to plati EU je druha vec, ale EU nema zbrane ani na kovbojku a nieto este vojnu s russkom. vlastne nema vobec nic len dane kym je este par rokov odkial brat takze je bez usa stratena a jedine na co sa aktulane zmaha je dalsie zvysovanie globlanych dani…cim skor sa tento bolsevicky spolok v tej podobe ako prave vyzera rozpadne tym lepsie, otazka je ci je vobec schopny reformy kedze pada na hubu uplne v kazdom ohlade, od priemyslu cez vedu a vyskum az po IT technologie, paralera s RVHP je takmer dokonala, len ten pad bude boliet viac lebo bude z vacsej vysky a AI k tomu prispeje este viac jak pociatky vypoctovej techniky k padu socializmu.kde je v tomto kontexte slovensko alebo cesko je uplne jedno.

            0 17
            • Melvin  

              Proč tu teda furt žiješ?

              4 0
              • Slavik  

                Dívčí válka: Kde ďábel nemůže – aspoň zasmrdí. :-)

                2 0
              • ememem1  

                Vyborna otazka, povedzme ze v maldsom veku boli dovody a navyse europa vyzerrala o dost inak ako tento bolsevicko – progresivny konglomerat a v mojom aktualnom veku je to uz viac menej jedno, ale deti posielam postupne z europy prec a hucim do nich aby sa starali len o seba a neurobili rovnaku chybu ako ja z vyssie uvedenych dovodov, ze to vacsina nechce vidiet nuz tak uvidi, ta priemyselno technologicka prevaha usa a ciny je pre europske firmy likvidacna, pozri si okolo seba ako ti postupne ubudaju europske a pribudaju azijske vyrobky. Snad jedine kde sa to este drzi su luxusne vyrobky lenze aj tam ubuda europskych zakaznikov. A tam kde je nejaka IT je to na 100% americke. A ked nahodou stale vyrobene v eu tak na 100% zavisle od americkeho hw aj sw. Konkurencia v eu neexistuje, ne ze je slaba, prosto nie je. Jak toto asi moze skoncit ked jedina akcia je len dalsia smernica a rozpravanie o praci ?

                0 8
                • HadVoe  

                  jed do pelhrimova, prohlidni si krematorium. at vis do ceho deš… a predtim si otevri pivo, zapni telefon a popovídej si s AI o svetove ekonomice. co a v jakem mnozstvi ktery region produkuje. a jaka je kvalita zivata v tech zemich… mozna te ten vylet do pelhrimova přejde…

                  3 1
            • -b-n-x-  

              Hodně zbraní si už ua vyrábí sama. Z USA teď už asi může stát za zmínku rakety do pvo. Ale i těch USA za prvních pár dnů v Íránu vystřílely více než ua za celou válku.

              0 0
      • -b-n-x-  

        No co co. Tak se po 90 minutovém hovoru kde řešil světovou politiku spletl, a místo Írán řekl Ukrajina no.

        0 0
    • snas89  

      Ruští hasiči uhasili rozsáhlý požár rafinerie v černomořském městě Tuapse

      https://www.seznamzpravy.cz/…uapse-305197#…

      No…neco by to zase chtelo…:)

      0 0
    • snas89  

      Většina Slováků je přesvědčena, že Zelenskyj prodlužuje válku

      https://www.novinky.cz/…lku-40576084#…

      Tvl…nejlip privitat a odevzdat klice asi:)

      0 2
      • Janes  

        Felvidék, co bude muset teprve dospět.

        2 0
        • ememem1  

          To su len take.kydy, sa.radsej staraj co bude u vas, alebo aspon nastuduj kto stoji za agenturou focus a jej projektom 360.

          0 8
      • StuntJ  

        Tak snad se Slováci nebudou bránit a nebudou prodlužovat válku, když na ně Maďaři vlítnou, Felvidék zpět!

        https://www.novinky.cz/…ier-40576164

        3 0
        • ememem1  

          Jak vravim, mlady orban startuje, akurat je zrejme.hlupejsi jak ten starsi…co uz.

          Byt tebou radsej ale.sleduj co zaznie na tom zraze co budes mat za barakom.

          0 6
          • StuntJ  

            Sledovat budu, protože je to část naší historie, která nesmí být zapomenuta. Brno je německé město a vždy bylo!

            5 0
      • onur  

        fuj, smer a republika Dno, hnoj toto. Sak ale co chceme, slovaci dostali stat zadarmo, nechapu co je to boj.

        0 0
    • ememem1  

      Na volakom.kanale prave bezi.taky.film ze „pravo na minulosť“, odporucam pozriet vsetkym priaznivcom.zivota v sovietskom zvaze potazme russku.

      0 2
    • StuntJ  

      Ukrajinu k vyhlášení příměří nepotřebujeme, tvrdí Kreml

      https://www.novinky.cz/…tna-40576163

      0 0
      • Esi  

        No tak to když Rusové budou držet příměří a Ukrajinci nevzal to by mohlo Ukrajině dost pomoct :-)

        3 0
        • Radek Broz  

          No, ale výsledek třeba podle Trumpa bude, že panprezidentputin chce mír, ale Zelensky bad.

          0 1
          • Esi  

            Podle trumpa je to jedno ten si mysli opak předchozí myšlenky 3× denně

            1 0
        • Tatut  

          Jako myslíš, že co řekne Putin se dostane k orkům do zákopu???

          0 0
      • kejda  

        To je pravda, o příměří může Rus požádat kdykoli :)

        0 0
    • snas89  

      Vyhublí Ukrajinci v první linii. Dodávky zásob na frontu váznou

      https://www.seznamzpravy.cz/…aznou-305219#…

      0 0
      • jIrI___  

        seZnamzpravy, už mi to připadá jako by tam měl nějaký vliv pan Okamura.

        0 2
    • Radez  

      Koptéry zásah!

      2 0
    • Kuba78  

      Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) už nevede statistiku, která by počítala přínosy ukrajinských uprchlíků a náklady na jejich pobyt v Česku. Tu pravidelně publikoval předchozí kabinet a vyplývalo z ní, že uprchlíci do českého státního rozpočtu více peněz přinesou, než z něj odčerpají. Zatímco o přínosu uprchlíků se veřejnost už nedozví, údaje o kriminalitě Ukrajinců se budou zveřejňovat nadále. Právě ty často využívá předseda Sněmovny a SPD Tomio Okamura k útokům proti ukrajinské menšině.

      https://www.novinky.cz/…ano-40576077

      Me by zajimala statistika, jake prinosy maji a jakou kriminalitu pachaji volici spd.. pocitam, ze takove statistiky by rozhodne Oknomura asi nechtel pustit na verejnost ;-)

      11 2
      • Lišák  

        .

        12 0
      • -b-n-x-  

        Pěkně si to tady šmejdi předělávají

        7 1
      • Georrge  

        A přetváření Ukrajinců na třídního nepřítele pokračuje… nechutné.

        8 1
    • kofejn  

      Čtvrtý remake, každý týden jezdíme do Tuapse, píší dronaři. Opět udeřili

      Zdroj: https://www.idnes.cz/…hranicni_jhr

      5 0
    • Kuba78  

      Visual confirmation shows Ukrainian strikes hit Su-57 aircraft and a Su-34 at Shagol airbase in Russia’s Chely­abinsk region, around 1,700 km from Ukraine’s state border. The attack reached one of the deepest confirmed aviation targets inside Russia

      https://x.com/…493465223523?s=20

      2 0
      • gersa  

        Mám to říkat, nebo počkáme na Miga, že Ukrajinci zasáhli nějaké Sučko uplně zbytečně?

        4 1
        • -b-n-x-  

          Taky bych to řekl, ale aby toho pak nebyly plné sklady.

          2 0
          • Kuba78  

            je to tak, su-57 je navíc neviditelný letoun, kterého mají plné neviditelné sklady..

            jen taková poznámka, ohledně letošních zásahů, ať již zde, další letiště, rafinerie.. ukrajina nyní běžně lítá přes 1500km až skoro 2000 km do hloubi sovětského svazu. Nevím jak moc si na to lidi zvykají jako na „normál“, ale asi si to neumí moc představit – to je jak za druhé světové války bombardovací mise z británie do berlína a zpátky.. nebo jako kdybychom my z prahy bombardovali drony afriku..

            a takový dron letí ani ne rychlostí tehdejšího bombardéru, tedy těch 1700km letí celé hodiny, rovně a v zásadě v malé výšce. Ano, ukrajinci mají ty nové flamingo střely, ale ze záběrů dopadu to vypadá, že na takové zásahy jim stačí a posílají běžné drony typu malé pomalé letadélko. Tohle ukazuje mimo jiné na to, jak zoufale děravá, či spíše neexistující je PVO v sovětském svaze a to ve všech aspektech – evidentně je pouze děravá tenoučká vrstva kolem východní ukrajiny, bodová ochrana důležitých cílů jako je kreml či ta slavná putinova hacienda a všude jinde je jedno velký prd. ani rakety, ani stíhači, ani radarové pokrytí, takže o tom dronu neví, dokud nedopadne – protože na sestřel takového dronu by doslova stačilo poslat andulu a někdo se vykloní z okénka a pokropí to špaginem..

            4 0
            • Zdyn  

              A není to až tak dávno, kdy byla Putinova červená linie – zásah na ruském území – naprosto „nepřekročitelná“. A řada chcimírů (a bohužel i vysoce postavených politiků) říkala, že jeden ukrajinský granát na ruském území bude znamenat okamžité vymazání Ukrajiny. A dnes to Ukrajina kropí každý den :)

              6 0
        • kejda  

          A netrefili ty Suchoje někde ve skladu? Že by je jako ani nemuseli vytahovat…

          0 0
      • Mig_all  

        To zasahli jenom dva? Ze vsech co tam jsou na stojankach?

        0 1
        • vasek80  

          To se na to rovnou mohli vykašlat, jak plivnutí do moře.

          1 0
          • snas89  

            Priznam se, ze obcas si zkousim predstavit, jak vypada a jak se chova v realu:)

            5 0
            • vasek80  

              Miluju trpaslíka.

              1 0
            • honzarb  

              Ja si zas predatavuju, jak by tahle diskuze vypadala bez nej. Podle me by to bez jeho „plnych skladu“ nebylo ono. :)

              3 0
          • Kuba78  

            .

            3 0
        • J1RKA  

          prosimte, proc chteji russaci primeri na dobu oslav? plny sklady vseho, ledi neomezene, jedine me napada, zese jim rozpadla fifo fronta :D

          0 0
          • vasek80  

            A nebo jsou opravdu nervózní z toho, že 700 km od moskvy může vzlétnout opravdu velký roj dronů a vydat se na oslavy 8. května. Ono všude možně po cestě budou pvo od sofistikovaných až po domobranu s brokovnicemi. Jen ten pocit kdy během plánované letecké přehlídky kousek vedle naplno pracuje pvo a rachot a výbuchy zní celou moskvou. Samozřejmě ani letadla nemůžou vzlétnout. To by byl pohled k nezaplacení.

            0 0
            • Janes  

              8. Května by tam nebyli k ničemu. Znáš to, 2.vv 6 let velikaja otěčestvěnnaja 4 roky. Celý svět slaví konec války 8. Rusové 9.

              Co čekat od národa, co slaví říjnovou revoluci v listopadu

              2 1
              • kofejn  

                Toho 9.5. bych jim nevytýkal, vpřeci jen kapitulaci podepsalo Německo v Berlíně cca hodinu před půlnocí a to už v Moskvě měli po půlnoci.

                1 1
                • Kuba78  

                  v moskvě sice měli dvě hodiny napřed, ale století dozadu.. a tak je to furt.

                  4 0
    • Kuba78  

      Perm dnes. kde sem to jen viděl.. :-)

      https://x.com/…939866370083?s=20

      17 1
      • Radek Broz  

        Kterej ruskej debil přijde a dá tomu mínus?

        Začíná to vypadat, že Ukrajina je schopná v dohledný době úplně eliminovat ruskej ropnej průmysl

        10 4
      • vasek80  

        Docela by mě zajímalo na kolika % rusové jsou s prodejem ropy. Teď by to chtělo co nejdříve uklidnit Hormůz aby padla cena ropy. Trump se bude snažit ropu poslat hodně dolů.

        0 0
        • -b-n-x-  

          Trump prohlásil že od toho už snad dává ruce pryč.

          1 0
          • snas89  

            To je ale prekvapeni

            0 0
            • -b-n-x-  

              Zas na druhou stranu. Něco prohlásí ráno, něco úplně jiného odpoledne, a něco ještě úplně jiného večer.

              1 0
      • Radek Broz  

        Proč b lítal do Ruska přes Česko, když je to úplně na druhou stranu a může v klidu letět kratší cestou přes Ukrajinu?

        1 1
        • kejda  

          Tak to může Fico skočit pod auto někde doma, co se někam trmácet.

          0 0
    • Kuba78  

      v Leningradě si nainstalovali novou krásnou fontánu..

      https://x.com/…111112245713?s=20

      0 0
    • gersa  

      I debil může být prezident, zde je důkaz

      https://x.com/…241689833872?s=48

      5 2
      • DaSnail  

        Neni debil, má demenciu, pravdepodobne frontotemporálnu. Prvý MoCA test sa robí preto, aby sa zistilo či nejakú kognitívnu poruchu má. Tie ďalšie preto, aby sa zistili ako rýchlo mu postupuje.

        Ten človek je pýcha západnej medicíny, keby nebol potus už by bol dávno mrtvý. To čo tam rozpráva v teste samozrejme neni. Sú to len jeho konfabulácie ktoré má kvôli tomu že má demenciu. ;-)

        2 1
    • snas89  

      Německo se logisticky připravuje na válku

      https://www.novinky.cz/…lku-40576325#…

      3 2
      • ememem1  

        no jo no, na jednej strane asi fajn, na druhej vzdy ked bolo nemecko dobre vyzbrojene a nebol niekto kto by to zastavil to skoncilo problemom…

        1 2
        • Kuba78  

          Pokud zopakuji skopcaci drag nach ost, vynechaj ty nechutnosti s ubermenschem, zidy, plynem a tabory a jejich zajem o lebensraum bude zacinat u kurska, klidne jim pudu mavat az pojedou kolem.

          1 3
          • ememem1  

            to by bolo ok, len ze z coho vychadzas ze to nutne bude tak

            0 4
            • liborg1982  

              A 3M si opět něco domyslí a to rozporuje. Už je to trochu (trochu víc) nudné.

              2 0
              • ememem1  

                tos vam jednoduchsim je vzdy vsetko jasne co bude, tak aspon postuduj co bolo.

                0 4
                • liborg1982  

                  To víš, jsem tak jednoduchý, že z textu poznám, že nejde o předpověď.

                  1 0
                • liborg1982  

                  Takže plán B, uteče.

                  0 0
            • gersa  

              Jemu z toho nic nevychadza… On jen nastínil jednu možnost, která by se asi hodně lidem zde ve vlákně líbila

              0 0
              • ememem1  

                to jo, nejsom taky strateg ako ty. co si to vlastne za vojaka ak sa mozem opytat?

                0 4
            • Kuba78  

              a z čeho ty vycházíš, že to tak nebude? :-)

              0 0
              • ememem1  

                z historie

                0 2
                • Zdyn  

                  Vyjdeme-li z historie, tak se může stát, že Česko ovládne valnou část Evropy :)

                  3 1
                • Georrge  

                  No ale jestli si zas Němci budou chtít s rusákama rozdělit Polsko, tak by rusáci měli trochu kopnout do vrtule.

                  0 0
                  • ememem1  

                    vylucujes to? nepripustas ze by to zas mohlo obom docela vyhovovat v nejakej podobe ?

                    0 4
                    • Georrge  

                      Polsko ma dnes vetsi armadu nez nemecko a rusak se neumi dostat ani k Dnepru. Takze v nejblizsich letech to prakticky muzeme vyloucit.

                      2 1
                      • ememem1  

                        ja len ze sa chysta budovat tu najvacsiu aku kedy malo tak sa len pytam.

                        0 3
                        • Georrge  

                          Však bys měl být rád, věčně si tu stěžuješ jak jsme v evropě neschopní a jak málo zbrojíme.

                          6 0
                          • ememem1  

                            uprednostnil by som federalnu europsku armadu pod jednotnym velenim pred silnou nemckou, ale to neni najblizsie orky absolutne realne tak dufajme ze sa to nevrhne ako doposial v minulosti vzdy.

                            0 2
                            • Georrge  

                              Bez federace nemůže být federální armáda. I já bych byl radši, kdyby EU byla federace včetně jednotné armády, ale to je bohužel hodně vzdálená realita. Takže současná EU + NATO a jednotlivé armády nám musí stačit. A zároveň je tato struktura dost robustní na to, aby si jeden stát jen tak napadl jiný stát EU.

                              3 0
                              • ememem1  

                                jako napriklad turecko a grecko (cyprus a egejske more – dodnes neni medzi nimi oficialny mier), turecko a grecko (Proxy vojny – syria lybia), británia a island (Cod Wars), canada a spanielsko (Turbot War aj ked ot bola derobnost nicmenej konfliktt bol a uhral sa nakonec diplomatikcky0 a pod. len by som bol opatrny ze „neexistuje“, „su zaruky“ a pod.

                                0 4
                                • Janes  

                                  Pokud bude NATO bez USA, bude i bez Turků. Není to Evropský stát.

                                  0 0
                                  • Kuba78  

                                    tak ono už to, co vlastně znamená NATO, jaksi předurčuje, že osmané nebyli původně zamýšlení jako členové toho spolku :-) jsou v zásadě pouze dva důvody, proč jsou v NATO.. a popravdě, pořád ty důvody v zásadě trvají, i když je to teď tak trochu islámský stát..

                                    1 0
                                  • ememem1  

                                    pokud bude nato bez usa nebude zadne nato

                                    1 9
                                    • liborg1982  

                                      Jak říká pan 3M: „z coho vychadzas ze to nutne bude tak“?

                                      1 0
                                      • ememem1  
                                        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                                        0 2
                                    • Janes  

                                      Nebude NATO, bude armáda EU.

                                      1 0
                                      • ememem1  

                                        ha ha ha, tak to som zvedavy, tipujem ze nez sa dohodnu aky bude veliaci jazyk skoncia vsetky vojny sveta.

                                        1 6
                                        • Melvin  

                                          Že by angličtina?

                                          3 1
                                          • ememem1  

                                            tak to urcite, hlavne po tom, co britania opustila EU uz vidim francuzov jak za to aby ich velitelia komunikovali anglicky dvihaju nadsenim ruky. :-)

                                            1 4
                                            • Kuba78  

                                              když už se to oháníš historií, tak jistě z historie víš, že nakonec vždy frantíci raději přeci jen mluví anglicky, protože další možnost je už jen německy :-)

                                              4 0
                                            • gersa  

                                              Na všech cvičeních NATO angličtina běžně funguje, tak nevidím důvod se učit něco jinak a znovu

                                              8 0
                                              • Melvin  

                                                Tak v letecké dopravě se taky angličtina používá. V korporátech taky. Tak zrovna tohle vidím jako nejmenší problém.

                                                2 0
                                                • ememem1  

                                                  v korporatech? uz si niekdey zavital do francuzskeho koprporatu, potazme nejakeho polostatneho typu EDF ?

                                                  0 4
                                                  • Tatut  

                                                    Jedinou podmínkou je ze musí být dokumenty i ve francouzštině protože mají zákon na ochranu jazyka :) jinak všichni mluví anglicky

                                                    1 1
                                                  • ememem1  

                                                    Tak urcite, bol si tam a skusal si to?

                                                    0 1
                                                  • HadVoe  

                                                    i korporaty davno pochopily, ze je jednodussi najit schopnyho cloveka co umi jen EN. doba kdy vzali kazdyho mamr… jen kvuli tomu, ze trhal jablka ve fr a umi mluvit (a nic jinyho) jsou pryc. nastesti. ano – lokalni jazyk materske firmy se hodi, ale nepotrebujes. zkus najit jen cess hubu kvalitni francouzare v oboru…

                                                    1 0
                                                  • vaclaw  

                                                    Pracoval jsem ve francouzským korporátu a všichni tam mluvili anglicky.

                                                    3 0
                                                  • Toky  

                                                    Korporáty ber čert. Podstatné je, že aktuálne je komunikačný jazyk v NATO angličtina a z praktických dôvodov to nikto meniť nebude. Vojaci nie sú tak blbí ako si myslíš.

                                                    5 0
                                                  • bop  

                                                    Sanofi – s anglictinou denne bez problemu. Mozna nejvic narodnosti co jsem kdy na jednom projektu mel.

                                                    1 0
                                                • Janes  

                                                  Přesně již jako student oboru letecký mechanik, v roce 1975–9, jsem měl 4 roky povinnou angličtínu. I ti, jinak tupí bolševici, to věděli, že angličtina je v letectví zakladní jazyk.

                                                  1 1
                                              • ememem1  

                                                no lebo to je NATO (=USA), ale my sa bavime o EU armade :-)

                                                0 4
                                                • Melvin  

                                                  Třeba proto? Nejpoužívanějším jazykem v EU je angličtina, kterou jako mateřský nebo cizí jazyk ovládá přibližně 44–51 % obyvatel, což z ní činí hlavní lingua franca pro komunikaci a obchod. Přestože angličtina dominuje v celkové znalosti, němčina je nejrozšířenějším rodným jazykem (mateřštinou) v EU, kterým hovoří zhruba 18 % populace.

                                                  4 0
                    • AussigBiker  

                      Já to rezolutně vylučuju.

                      0 0
    • Kuba78  

      According to satellite images, all reservoirs of 50,000 m³ were destroyed at Perm pumping station in Russia.

      Each of these reservoirs could store about 314,000 barrels of oil. The reservoirs themselves are very large (see second image for an idea on their size).

      https://x.com/…406371131472?s=20

      zdá se, že v Permu už jaksi nemá co hořet, protože shořelo skoro všechno..

      4 0
      • StuntJ  

        No smutné je, že jim ropnou infrastrukturu vybodoval tupý, primitivní a zaostalý západ. Tak jsem zvědavý, jak si ro Rusáci postaví znovu sami ......

        1 0
        • Esi  

          No postaví to samozřejmě lip :-)

          0 0
          • J1RKA  

            presne, a maji nato neomezeny cas, skoro bych rekl, plny sklady neomezenyho casu

            2 0
    • Kuba78  

      Zelenskyy says a coordinated strike hit Primorsk port, damaging a Russian Karakurt-class corvette (Kalibr carrier), along with a patrol boat, an oil tanker, and port fuel infrastructure.

      Karakurt-class (Project 22800) — specs:
— Kalibr cruise missiles (up to 8)
— Displacement: ~800 tons
— Speed: up to 30 knots
— Range: ~2,500 nm

      https://x.com/…279771394441?s=20

      tohle by asi chtělo trochu více ověřit, protože není jasné, která z korvet to byla – v černém moři už jich moc nezbylo. popravdě, to co tam bylo, tak je buď poškozené či potopené (Askold, Cyklon), uteklo do kaspického moře (Tuča, Tajfun) nebo je teprve rozestavěné (Ochotsk, Vichr). jelikož je zásah v Primorsku, možná to byla jedna z těch nedokončených. Každopádně, s Karakuty už maj sověti v černém moři utrum.

      5 0
    • Kuba78  

      Around 280 air defense systems deployed to Moscow ahead of May 9

      Air defense units were transferred, including from Kazan and Grozny. The capital’s defense is set up in multiple layers.

      All resources — to protect one old man. While Moscow is under a dense “shield,” other cities are left with less protection.

      https://x.com/…508940636516?s=20

      že by nakonec přeci jen byla přehlídka s ohňostrojem? popravdě, pokud tam stahují PVO ze širého kraje, tak bych spíš tipoval, že si ukrajinci vyberou z jídelníčku cíle, které jsou nyní nechráněné..

      5 0
      • vasek80  

        A teď mají ještě minimálně 7 dní, kdy můžou volně posílat drony. To by chtělo opravdu pořádně využít.

        6 0
        • Esi  

          Hlavně mají šanci ty PVO zničit v průběhu transportu

          2 0
          • Toky  

            Trafiť takýto pohyblivý cieľ na povedzme 400–500km hlboko v ruskom území je myslím hodne ťažké.

            0 0
            • Kuba78  

              anebo prostě stačí propašovat do moskvy dodávku s dronama a pak je vypustit a ztratit se v davu.. ochránit PVO systém v husté zástavbě je dost challenge.

              0 0
              • Toky  

                To hej.

                Inak vrámci propagandy by stačilo na Červenom námestí počas tej parádnej prehliadky niekde pri narvanej tribúne odpáliť takú lepšiu petardu. Myslím, že ten šrumec v priamom prenose ktorý by určite nastal mohol pôsobiť na vatnikov celkom demoralizujúco. Papaláši by sa odtiaľ rozutekali kristakrížom, to by mohlo byť celkom zábavné video.

                6 0
              • K0cour  

                Reaguji jen na tu část se ztratit se v davu, to v dnešní Moskvě moc není možné. Všude je absurdně velké množství kamer s fungujícím systémem rozpoznávání obličejů. Ví se o tom hlavně díky tomu že policie / správci systému za úplatu poskytují informace o libovolné osobě s kompletní mapou jeho pohybu, zvyky atp. Pokud se v systému objeví někdo koho není možné identifikovat velice rychle jej odchytí hlídka a legitimuje.

                0 0
                • Kuba78  

                  je asi celkem naivní se domnívat, že prostě někdo nakráčí na rudé náměstí, vytáhne dron a zkusí zasáhnout PVO kousek vedle. Nebo jen o ulici vedle a nechá se u toho natočit. je téměř 100 procent jisté, že až bude přehlídka, tak budou zapnuté všechny rušičky co mají, bude možná vypnutý mobilní signál a spousta dalších věcí – nicméně napadá mne hned několik způsobu, jak by to UA mohla provést a ukazují celou válku, že jsou velice vynalézaví.

                  Inu, nechme se překvapit, nicméně osobně si myslím, že spíše využijí stažení PVO k návštěvám jiných nechráněných cílů. Ono taky kdyby jim odpálili kreml, tak z toho krom propagandy moc velký užitek nebude..

                  2 0
      • gersa  

        Asi test propustnosti?

        https://x.com/…111057150271

        A Ukrainian drone hit a residential building in Moscow’s posh Mosfilm neighborhood (just 6 km from the Kremlin), which also hosts several foreign embassies, including Germany’s, successfully making its way through all the ‚Pantsir‘ rings.

        5 0
    • Eastwood  

      Nacvik na prehlidku zacal…

      13 0
    • vasek80  

      Přesně podle plánu. Jen ať se krysa boji. Ještě má před sebou dlouhých 6 let strachu v podzemí.

      Putin už téměř neopouští bunkry. Neobjevuje se na veřejnosti ani ve své vile

      https://www.novinky.cz/…ile-40576430#…

      2 0
      • J1RKA  

        takze vpodstate staci vypnout ventilaci, a von se vtom vlatnim smradu udusi uplne sam :)

        3 0
        • AussigBiker  

          Pche, Rusaci vydrzej nemozny :)

          1 1
        • Kuba78  

          Putin je živočišný druh Rus domácí, ti jsou adaptováni na život v hnoji, smradu, hnilobě a odpadcích a libují si v něm.. Ten by se spíš udusil, kdybys mu tam pustil čistý vzduch.

          2 0
      • -b-n-x-  

        To je jen přání západních novinářů.

        Beztak si užívá někde v sibiřských lesích rybolov

        2 0
        • Toky  

          Blbosť. Sedí zavretý v trezore, ten mamľas čerstvý vzduch, modrú oblohu a borovicový les pri jazere videl za posledný rok max na monitore.

          0 0
          • jIrI___  

            Zdroj těchto informací je jaký?

            1 1
            • ememem1  

              jak ze jaky, od odbornikov, alex svamberk

              0 1
            • Toky  

              Presne tam je ten zdroj kde je zdroj ktorý uvádza že si Puťajzlík aktuálne užíva rybolovu v sibírskych lesoch.

              0 0
    • Kuba78  

      Babiš se poprvé v životě zachoval jako gentleman. Městský soud v Praze právě oznámil, že pustil dámu sednout jako první :-)

      https://x.com/…172934922726?s=20

      12 0
      • snas89  

        Tříleta podmínka a pokuta 50 000 za 50 mio.

        To bych bral taky.

        6 0
        • Kuba78  

          to je věc druhá, jak to bylo ohodnoceno.. bez komentáře.

          jsem zvědav, jak to chce Bartončík hrát dál v odvolání. ale počítám že SZ se neodvolá, takže zpřísnění už jim nehrozí.

          0 0
          • snas89  

            Jedna věc je mít potřebu prostě někoho potrestat. To nemám. Bývá to často právě nosný mindset diktatur (my vs. oni).

            Ale v těchto momentech si prostě říkám, že svoboda a spravedlnost do jaké míry?

            V těchto chvílích dokážu pochopit dezoláty a jejich deziluzi systémem. Protože v tomhle kontextu to mám vlastně taky.

            3 2
        • Esi  

          přesně když mi těch 50 mega pošle tak tu tříletou podmínku klidně vezmu za ní, ani odvolávat se nebudu a pokutu taky zaplatím ze svého :-)

          2 0
          • Tatut  

            jen doplním kontext…

            Čapí hnízdo dotaci v 2008 dostalo, ale v 2018 byla agrofertem vrácena.

            spor byl o tom, jestli na ni měli nárok.

            0 0
            • Esi  

              Vsak jo, proste to vojebali a když se na to přišlo tak to vrátili.

              3 0
            • Janes  

              To je jako by ti někdo ukradl auto, ty sis ho našel, tak ti ho vrátil a řekl: Sorry jako.

              8 0
            • J1RKA  

              i s urokama? jenom pro poradek

              0 0
              • Tatut  

                Odpověď asi znáš ;)

                Jako vůbec nechápu ze to vrátil. Asi kvůli tomu aby mohl rikat ja nic neukradl. Skoda nevznikla. Stát o peníze nepřišel :) a z tech 7 miliard co dostal jinde to byla jen kapička…

                2 0
                • Kuba78  

                  Toto je logika, kterou používají svědci burešovi – nic nebylo ukradeno, protože čapí farma stojí, můžou se tam jít podívat na zviřátka, tedy peníze byly utraceny, žádná škoda nevznikla a tedy žádný podvod se nestal. A navíc z dobroty svého srdce bureš ještě přispěl do státního rozpočtu tím, že těch 50 mega vrátil.

                  naprosto jim nedochází, jaká je podstata podvodu, že ty peníze prostě neměl bureš dostat a chyběly potom jinde a někomu jinému, který je dostat měl a nedostal.. nebo jim to prostě nechce docházet, protože prostě nehodlají věřit vlastním smyslům, věřit se má jen mesiášovým nesmyslům.

                  5 2
                  • pluto  

                    Dochází, ale jejich argumentace,,přece všici kradů" stačí, aby si to se svým jejich svědomím srovnali. Jak jednoduché. .

                    1 1
                    • snas89  

                      To je jeho sebrance uplne jedno. Tam argumenty uz davno nehraji roli.

                      3 0
        • J1RKA  

          pisou 500 000kc pokuta, tak nevim?

          0 0
          • Esi  

            dal bych i to :-)

            1 0
            • J1RKA  

              vsak otom zadna :DDD

              0 0
            • vasek80  

              Já bych si za to šel šel i na rok sednout. Beztak to bude nějaká slabá nápravní. Strava, pevný harmonogram, cvičení. Bych se vrátil v lepší formě.

              2 0
              • vaclaw  

                Třeba by tě pouštěli i na švih ;)

                1 0
                • vasek80  

                  S vycházkama bych dal i ty 3 roky.

                  0 0
              • -b-n-x-  

                No, akorát i získání jistých intimních zkušeností.

                0 0
                • gersa  

                  Rozšíří se ti obzory. Hlavně ty řitní

                  0 1
    • gersa  

      meme

      7 0
    • Kuba78  

      https://x.com/…153500655701?s=20

      Donald tvrdí (a oficiální účet bílého domu potvrzuje) že má v ruce všechny karty. Nicméně zdá se, že s těmito kartami to až zas taková výhoda nebude..

      0 1
    • Kuba78  

      Rok se s rokem sešel a Václav Herzinger, kterého v Rusku přejmenovali na Ivan, se chystá vstoupit jako dobrovolník do ruské armády a podílet se na speciální vojenské operaci na Ukrajině. Ruská státní televize o něm natočila reportáž.

      Nakolik je toto jeho rozhodnutí v 59 letech zcela dobrovolné, můžeme už jen spekulovat…

      https://x.com/…701970665819?s=20

      1 0
      • Esi  

        tak pozitivní je že tam tenhle dáreček už zůstane protože u nás v okamžiku návratu to má rovnou s ubytováním na státní útraty

        4 0
      • vasek80  

        Tak ten druhý, jako poděkování za to, co prožil za měsíc hezkého v rusku, se jít nechat zabít na frontu, to je zajímavý mindset.

        To mu tam měsíc teklo Igristoe z kohoutku, krmili ho kaviárem a na každý den měl novou mladou rusku a k tomu je v terminálním stadiu rakoviny. Jinak si to nedovedu představit.

        0 0
      • honzarb  

        Vypada to na happy end. :)

        0 0
    • snas89  

      Rusové na Ukrajině rychle ztrácejí území pod svou kontrolou

      https://www.novinky.cz/…uce-40576461#…

      5 0
    • Kuba78  

      V Černobylu žije sedmkrát více vlků než před havárií a jsou mnohem odolnější vůči záření

      https://vtm.zive.cz/…default.aspx

      no vida, tak přeci jen ty ukrajinské biologické laboratoře nesou své ovoce.. mají svého Überwolfa. Nyní již jen vytrénovat a vypustit na nebohé rudoarmějce a bude to hotový Kampfhund..

      2 0
      • ememem1  

        tak celkovo ta oblast je velmi zaujimavy studijny material, aj to asi russov sere ze tam stratili pristup. (aspon tusimze tak to aktualne je)

        0 3
    • Kuba78  

      Rusko kvůli oslavám vítězství vyhlásilo jednostranné příměří

      https://www.novinky.cz/…eri-40576599

      asi by to chtělo na oslavu toho příměří uspořádat v sovětském svazu nějaký pěkný ohňostroj..

      2 0
      • Kuba78  

        :-))))

        Ukrajinský prezident Zelenskyj vyhlásil klid zbraní v bojích proti Rusku od půlnoci na středu 6. května. Moskva předtím oznámila příměří na 8. a 9. května.

        https://x.com/…046349512737?s=20

        4 0
    • Kuba78  

      Donald se již definitivně zbláznil.

      toto je oficální účet bílého domu..

      https://x.com/…953022042350?s=20

      3 0
    • Kuba78  

      A grim record? Why more Russians are reportedly dying in Ukraine than ever before.

      Russian soldiers are now dying at an exceptionally high rate in Ukraine, according to Ukrainian officials, in what could mark one of the deadliest killed-to-wounded ratios seen in modern warfare.

      President Volodymyr Zelensky said on March 10 that „out of 100 percent of losses, 62 percent are killed and 38 percent wounded“ among Russian forces, citing intelligence assessments reviewed by Ukraine — a ratio of nearly 2:1.

      A source in the President's Office familiar with the data told the Kyiv Independent that the shift represents a dramatic change from earlier stages of the war.

      „Until 2025, roughly 35% of all Russian losses were lethal losses,“ the source said, a ratio of 1:2.

      https://x.com/…155326120416?s=20

      gratulujeme do sovětského svazu a posíláme pěknou písničku.

      https://www.youtube.com/watch?…

      2 1
      • Mig_all  

        To je hymna patriotů pro evropu? :-)

        0 0
        • Kuba78  

          domnívám se, že zmiňovaný spolek zrovna nepřekypuje touhou bít bolševika, ono taky těžko kousat do pařátu, co tě živí.. :-)

          2 0
    • Kuba78  

      Matematika nekonečných skladů.

      https://x.com/…147026915693?s=20

      https://www.forbes.com/…ure-ukraine/

      Russian forces captured 68 square miles of Ukraine last month — and it cost them 4,800 vehicles and more than 36,600 dead and wounded troops. At the current rates of advance, Russia would capture the rest of Ukraine in the year 2256 at the cost of 101 million casualties.

      4 0
      • AussigBiker  

        TVL, 37 tisic za mesic? To je justy a nechce se mi tomu poctu verit, ale mozny to je, to vubec nerozporuju, ja to takhle podrobne nesleduju.

        0 0
        • Kuba78  

          tyhle počty (kolem 1k vyřazených vatniků) dosahují dlouhodobě, rekord byl tuším dvojnásobek při loňské ofenzivě nebo i víc. co se zrychluje a mění je nejen tempo, ale především poměr mrtvých proti zraněným, který je opravdu děsivý (viz můj odkaz o něco výše) – respektive děsivý z pohledu sovětů, příjemný z pohledu našeho.

          Ukrajina vyrábí tolik dronů, že už v podstatě jí stačí jen sedět v zákopech a posílat drony na cokoliv, co se hejbe a má sovětskou uniformu mezi nima a desítky km daleko za frontou. Tím vyhubí cokoliv sovětského a postupně posunuje hranici „bezpečného týla“ sovětům až stovky km daleko, což je logisticky naprosto šílené. Dělají tedy přesně to, co jsem zde psal mnohokrát již dříve (respektive, již před válkou o tom hovořil s panem okresním hejtmanem :-)) – nepřistoupili na sovětskou taktiku rozhodujících velkých bitev, ale prostě je pomalu, systematicky dusí v logistice, až je udusí.

          co je možná daleko děsivější, že ten šílený oranžový dement za oceánem ukázal, jak moc nejsou USA připraveny na takovýto moderní vleklý konflikt a čína naopak svým zásobováním sovětů a bedlivým pozorováním obou stran připravena pravděpodobně bude.

          3 0
          • AussigBiker  

            Diky za info. Jo, je to desivy. Tahle taktika je asi jedina sance UA. To, ze nicej PVO a ropny rafinerie je jasna taktika, aby meli karty v ruce. Navic jak se zda, efektivni PVO proti dronum asi zas az tak neexistuje, navic kdyz opakovane nalitavaj hejna stovek a tisicu dronu… Je neuveritelny jak velky sklady ma Rusko, tolik vyrazenejch z obje za mesic to je fakt sila. Nemluve o pomeru KIA vs. zraneni a to jeste ty zraneny budou asi osklive zraneny, takze navrat na frontu jedine na vozejku nebo o berlich.

            0 0
            • Kuba78  

              ohledně zraněných, těžko říci. předpokládám, že se jedná o devastující ztráty končetin po výbuších, ale ne tolik, aby se nedokázali doplazit zpátky – sověti zjevně nejeví snahu nějak přehnaně zachraňovat zraněné.

              Dá se předpokládat, že sovětské nemocnice a sanatoria se pomalu plní bezrukými, beznohými veterány, případně samovary. To by v normální zemi bylo dost velkou zátěží pro zdravotnictví a sociální systém, ale tohle není normální země, takže předpokládám, že je čeká stejny osud jako jiné dříve, stejně jako po každé válce ve které sověti byli – kdo se může hýbat, bude chodit/jezdit žebrat nebo si přivydělávat k hubené nebo žádné penzi.. dokud je nezmizí do gulagu. a samovary čeká asi velmi ponurý osud, jaký čekal podobně postižené po druhé světové. deportace mimo oči veřejnosti a smrt.

              https://www.kabinetkuriozit.eu/…rani-v-sssr/#…

              3 0
              • Toky  

                Problémom je že sa rozširuje kill zóna. Čiara kontaktu ± 10km je pre vojaka tutová smrť. Ak nieje zabitý dronom tak je zranený a je doslova minimálna šanca na evakuáciu, t.j. aj na ošetrenie zranenia. Preto tak nadštandardný pomer mŕtvych a zranených. A tá zóna sa rozširuje plus stále viac sa rozširuje aj zóna kde je aspoň ako také zásobovanie. Ukrajinci na diaľku stále viac likvidujú rusom logistické prostriedky, zázemie. Postupne dostávajú a využívajú drony s dlhším doletom a vo väčších množstvách.

                0 0
                • Kuba78  

                  vzhledem k tomu, že se rozšiřuje hlavně kill zóna na sovětské straně, nevnímám to jako problém, naopak jako přínos.

                  6 0
          • Japhy  

            Říkal jsem si, že není možné dosáhnout podobné akcelerace vývoje jako mezi roky 1939 a 1945, na začátku dědictví zákopové války z první světové, na konci proudová letadla, stratosferické rakety, radary a naváděné střely. A teď jsme svědky podobného pokroku třeba v dronech. Pamatujete na babču co zlikvidovala dron sklenicí zavařených okurek? Kde je dneska svatý Javelin?

            3 0
            • AussigBiker  

              A starej dobrej Bayraktar :) Je to tak. AI a drony vladnou na bojisti.

              1 0
              • snas89  

                I na ty drony se neco brzy najde:)

                Kazdopadne vyvoj prekotny

                0 0
                • vasek80  

                  Na drony na optice snad jen EMP.

                  0 0
                  • -b-n-x-  

                    Na ty přece v pohodě stačí i ten skynex, nebo jak se to jmenuje. Případně zásah přítele Lasera.

                    0 0
                  • Toky  

                    Strihnúť kábel.

                    :-)

                    0 0
      • snas89  

        Ta matematika je ale tak trochu zavadejici ze:)

        0 0
        • Kuba78  

          samozřejmě. je to pouze jednoduchý matematický výpočet stávající rychlosti postupu a ztrát k poměru území.

          nepočítá s dynamikou boje – teoreticky, po ztrátě určité velikosti území a zdrojů, ukrajina pravděpodobně zkolabuje a zbytek sověti obsadí bez boje. Stejně tak ovšem nepočítá s tím, že jak se zpomaluje postup a vyčerpávají sovětské zdroje, křivka se nezadržitelně ohýbá v neprospěch sovětů, tedy za další kvartál můžeme číst, že už to nebude teoreticky 200 let a 100 milionů, ale 1000 let a miliarda, protože ztráty na km2 budou daleko vyšší.

          2 0
      • Kuba78  

        „udeřili“ je takové nepěkné a falešné slovíčko.

        já bych řekl „prakticky aplikovali platné sankční opatření“. Taková „speciální sankční operace“.

        2 1
        • Georrge  

          Já bych to slovo udeřili upravil na „doručili trosky dronů, při jejichž odklízení vznikl požár od odhozeného nedopalku“.

          3 0
          • Georrge  

            PS: v rusku by měli začít dávat na krabičky cigaret takovéto varování.

            1 0
      • Tatut  

        Na “jednu z největších”

        Kolik těch největších teda ještě zbývá? A kolik menších?

        1 0
        • Kuba78  

          „Počet zasažených zařízení: Ukrajinské síly od začátku roku 2025 zasáhly přibližně 160 ropných zařízení, včetně nejméně 21 z 38 velkých rafinérií v Rusku“

          1 0
          • AussigBiker  

            Nedavno tu nekdo psal, ze zasahli tusim 30% rafinerii? Ono to jde pomalu, ale jiste. Nekdo tu psal (asi Kuba?) jak dlouho trvala vzdusna kampan spojenduc na PVO a vyrazeni vojenskych zarizeni a vybaveni, nez spustili pozemni kampan, to byly radove mesice, matne si pamatuju. A UA ziskala terpve nedavno schopnost zasahovat RU hluboko v jejich uzemi.

            4 0
    • snas89  

      Od zákazů VPN po drahotu: Jirka Just živě z Moskvy o nevídané dynamice života v dnešním Rusku

      https://m.youtube.com/watch?…

      2 0
      • Kuba78  

        může se jednat o palebnou přípravu pro puč. Možná donutí putina odstoupit nebo jej odstraní, otázka je ovšem, co dál – těžko se domnívat, že najednou budou svobodné volby a demokracie, spíše nový diktátor, který si rozhodně ponechá kontrolu nad zemí..

        1 0
        • J1RKA  

          to nejspis, ale jak kontrolovat neco, cose vymkne kontrole?

          1 0
          • Kuba78  

            puč se může a nemusí povést.. a i když se nepovede nebo povede, důsledky mohou být různé. neříkám tak ani tak, ale na má slova dojde.. :-)

            něčím podobným si prošli už v srpnu 91.

            3 0
            • snas89  

              .

              0 1
            • mr.garisson  

              Hlavně, aby v rámci reorganizace odtáhli z Ukrajiny. Ukrajinci už nyní mají tolik technologií, že by ty hranice nakonec uhlídali.

              1 0
              • Kuba78  

                ukrajinci se s čínou jistě dohodnou, takže tu hranici za uralem budou respektovat oba státy, jak ukrajina tak čína..

                8 0
    • Kuba78  

      nevím proč, ale jak vidím tohle jak se všechno mění podle toho, komu co kde slíbí, tak si vzpomenu na tu scénu z Limonádového Joe „pal-nepal-pal-nepal“.. :-)

      uvidíme, až mu zase do toho hodí vidle otomio oknomůra..

      https://x.com/…385721233446?s=20

      1 1
    • camillio  

      Unsettled Kremlin tightens security around Putin amid assassinations and coup fears, intel report says

      https://www.cnn.com/…ligence-intl

      2 0
    • StuntJ  

      Další učitelka a další proti UA bojovka, řekněte mi do p***e proč ????!

      Učitelka si po příspěvku dostala takový šitstorm, že si musela vypnout profil na FB – po neohrabané omluvě, dostala další vlnu sody. Škola je údajně zavalena naštvanýma lidma, kteří chtějí její vyhazov a pro dezoscénu je to nová modla, nový mučedník.

      A já se ptám proč? Učitelka vypadá, že žije pro svoji práci, FB plný školních věci ,sem tam nějaké útržky z dezoscény, valí YT kanál web, ale nemá ani kapku kritického myšlení? nemá trošku inteligence, že tohle pouští na web? To mě tak se*e tohedcto .....

      https://www.primauca.cz/

      na YT radši vypla komentsekci

      https://www.youtube.com/…auca-libuska

      0 0
      • StuntJ  

        první verze " omluv"

        0 0
      • StuntJ  

        Druhá verze

        0 0
        • Kuba78  

          fascinuje mne, jak vždycky si tihle lidé myslí, že „smázla sem příspěvek a už ho nikdo neuvidí a tím není žádný důkaz a je zapomenuto“..

          7 0
          • Japhy  

            To souvisí s tou ševcovinou. Kdo je od fochu, ví že trapné výmluvy podobného typu neobstojí. To už je skoro lepší nechat kolovat mobil v hospodě.

            0 0
    • Kuba78  

      Ukrainian unit “Prymary” carried out strikes on Russian targets in Crimea:

      
— 3 Project 05060 landing assault boats
— Support vessel
— Hangar for landing boats storage
— Be-12 “Chaika” amphibious ASW aircraft

      https://x.com/…173106643011?s=20

      přijde mi podle těchto a dalších záběrů z poslední doby, že si na krymu už v podstatě rezignovali sověti na nějaké PVO.. podle těch ojedinělých trasírek z kulometu to vypadá, že ukrajinci tam už chodí jak mlsnej kocour do spíže a jen si vybírají dobroty.

      4 0
    • jIrI___  

      Špatné zprávy :(

      0 4
      • Kuba78  

        a co je na tom špatného? peníze nikam neodletěly, iniciativa je na UA neposlala protože prostě usoudili, že to není pro ně zatím dost transparentní. i to se stává. Tak se prostě použijí na něco jiného. Jinak Flamingo lítá a zasahuje sovětské cíle, tedy logikou výše zmíněnou, burešových voličů „ta raketa tam je, peníze nezmizely, žádný podvod se nestal“..

        3 0
      • vasek80  

        Klíd, to je jen nějaký pomatený dezolát a opět manipulativní lživý text. Už dávno se k tomu sbírka vyjadřovala.

        1 0
      • pluto  

        Úplně stačí ten poslední odstavec a je jasný odkud vítr fouká.

        3 0
      • StuntJ  

        Tu se někdo probral z komatu? gratuluji, to je zpráva z konce roku 2025, přeji brzké uzdravení !

        https://www.blesk.cz/…rupcnik.html

        Je to v pořádku, pokud je nejistá investice, tak je dobře, že to stopli

        2 0
    • Kuba78  

      něco pro odlehčení. AI video jak to bude s přehlídkou..

      https://x.com/…191624929434?s=20

      a kontrolní otázka? víte jak se pozná že je to AI?

      3 0
    • DaSnail  

      Trocha pesimizmu. Ruského.

      „Nemusíme bojovať s celou Európou, aby sme prehrali. Ak nebudeme mať nejaký tajný plán… začneme viditeľne prehrávať aj so samotnou Ukrajinou.“

      — Zachar Prilepin, jeden z najvernejších ruských Z-patriotov, bije na poplach.

      „Jedna z našich nevyslovených, tichých predstáv o tom, ako by sa Špeciálna vojenská operácia (ŠVO) skončila, je nasledovná:

      Dostaneme späť Kramatorsk a Sloviansk, dosiahneme hranice DĽR – a to je všetko.

      Všetkým povieme: ďakujeme, vyhrali sme, ciele boli dosiahnuté.

      Patrioti sa kyslo zamračia: „Naozaj sme to chceli?“ – a v reakcii na to budú gaučoví politickí analytici zozadu jednohlasne kričať: „Čože, chcete ďalšie rakvy?!“ — umlčiavajú všetky disenty a zároveň sľubujú, že Ukrajina sa zničí sama.

      Povedia, že je to len otázka pár rokov, veď ukrajinská ekonomika je vraj mŕtva.

      Ale takto sme si situáciu predstavovali, vychádzajúc z predpokladu, že pre Ukrajinu je ťažké s nami bojovať, že ledva odolá nášmu tlaku.

      Medzitým sa okolnosti zmenili. V posledných mesiacoch Ukrajina získala citeľnú prevahu v dronoch a my sme začali strácať územie.

      Samozrejme, o tom nehovoríme — ale je veľa vecí, o ktorých nehovoríme.

      V dôsledku toho: na niektorých miestach znovu získavame pôdu, na iných ju strácame. Zatiaľ opäť získavame o niečo viac, ako strácame, ale trendy sa zhoršujú. My ich zlepšujeme — ony sa opäť zhoršujú.

      Nakoniec, aj keby sme jedného dňa, s neuveriteľným úsilím, nejakým zázrakom, len silou vôle, získali späť Kramatorsk a Sloviansk – prečo sme vôbec predpokladali, že Ukrajina zastaví vojnu?

      Prečo by sa mala zastaviť?

      Pre Ukrajinu znamená vojna peniaze, zmysel života, neustále obnoviteľný zdroj. Dôjdu im ľudia? Prečo by aj?

      Naša vojna na severnom Kaukaze trvala najmenej desať rokov a skončila sa len preto, že časť ich elít dosiahla dohodu s Kremľom.

      Podľa najštedrejších odhadov bolo na severnom Kaukaze asi dva milióny mužov – a nedošli. Ale tu je ich dvadsať miliónov a dôjdu?

      Nedojdú.

      A vojna sa neskončí.

      Nikto s nami nepodpíše žiadny mier.

      Nevstúpime do Slovianska a nevztýčime vlajku v centre mesta, pretože urobia všetko pre to, aby žiadny Sloviansk nezostal, len nekonečne sporná sivá zóna.

      Nemusíme sa ani strašiť vojnou proti celej Európe. Nemusíme bojovať proti celej Európe, aby sme prehrali.

      Ak nebudeme mať nejaký tajný plán (a nie niečo ako „Trump pomôže“, ale niečo realistickejšie), tak ak budú súčasné trendy pokračovať, začneme viditeľne prehrávať aj so samotnou Ukrajinou.

      Nehovorím, že „prehráme“ celkovo – to nie je to, čo tým myslím. Hovorím, že začneme prehrávať v zóne ŠVO.

      Najprv dediny. Potom mestá, ktoré údajne už dlho patria nám. Potom samotný význam ŠVO.

      Dovoľte mi zopakovať hlavný ideologický dôvod.

      Dôvodom je, že my sa snažíme o mier, zatiaľ čo oni o víťazstvo.

      Ale mier s Ukrajinou je bezvýznamný.

      Predvčerom sa Zelenskyj usmieval v Azerbajdžane; dnes si užíva v Arménsku.

      O akom mieri hovoríte?

      V tejto rovnici samotný pojem „mier“ neexistuje.“

      https://twitter.com/NatalkaKyi

      2 0
      • Lišák  

        Zajímavé myšlenkové pochody:

        Pre Ukrajinu znamená vojna peniaze, zmysel života, neustále obnoviteľný zdroj.

        Dôvodom je, že my sa snažíme o mier, zatiaľ čo oni o víťazstvo. Ale mier s Ukrajinou je bezvýznamný.

        0 0
        • Toky  

          Toto je ten ich pomýlený uhol pohľadu. Výsledok propagandy.

          2 0
          • -b-n-x-  

            No a o našem vidění světa by určitě řekli něco podobného.

            Teď nedávno mi kámoš říkal něco o tom že hodně voličů Donalda Trumpa ani neví že USA válčí s Íránem, že neví nic o termínu Hormuz, a že se diví proč je teď dražší benzín. Oni prostě sledují masmédia kde tyhle informace nejsou.

            1 0
        • Georrge  

          Takže zahájili válku kvůli míru, který je bezvýznamný… to je tak typicky ruské až to bolí.

          2 0
          • Lišák  

            Děda mně kdysi říkával: Rusáci jsou připraveni ubránit mír i za cenu války! A to už bude tak nějak skoro půl století, co to říkal…

            3 0
            • gerrard  

              Je pravda, ze bude treti svetova valka? Nikoliv, ale bude takovy boj za mir, ze nezustane kamen na kameni.

              0 0
    • Kuba78  

      Podle vyšetřovatelů neměl být miliardový dar státu skutečným cílem, ale nástrojem k legalizaci dalších bitcoinů Tomáše Jiřikovského.

      Plán měl podle policie připravit právě Jiřikovského advokát Kárim Titz.

      Exministr spravedlnosti Pavel Blažek s Radomírem Daňhelem mu pak měli jako představitelé státu dodat důvěryhodnost a tím podle policie zneužít autoritu České republiky.

      https://x.com/…279789232356?s=20

      kauza bitcoin dospěla k obvinění. to ještě neznamená odsouzení, ale voliči naší šestidemoliční vlády z toho budou mít předčasné vánoce. Proč to píši sem a jak to souvisí s UA? hodně. Protože mimo jiné i Don Pablo je jeden z důvodů, proč ODS se nikdy nemůže zbavit nálepky polomafiánské strany, jeho akce (vzpomeňme jeho „šel sem náhodou kolem“ schůzky s nejedlým..) načasování těchto kauz (bitcoin pračka před volbama) i jeho chování celkově v justici jsou toho příčinou. a nejen jeho – Fialovo opatrné našlapování kolem něj (všichni víme proč) a slabá reakce na jeho kauzy, celková nerozhodnost ODS v deagrofertizaci státní zprávy jsou prostě věci, které otrávily dostatek voličů natolik, aby to prohrálo koalici volby – a nám nadělilo to, co tam máme teď, způsobuje nám to reálné problémy a vůči UA se stáváme nedůvěryhodným polorusáckým mafiánským státem.

      5 2
    • Kuba78  

      Russia ignores Ukraine's uni­lateral ceasefire and attacks kindergarten

      https://x.com/…626437927253?s=20

      https://www.bbc.com/…cpdpxdd5n6yo?…

      takže dodržování sověty ohlášeného jednostranného příměří 9.5 máme asi vyřešeno, že..

      5 0
      • snas89  

        Tvl. Ja bych jim fakt pral, aby se jim ta mega prehlidka mega posrala.

        4 0
        • Esi  

          Poslat nad rudé náměstí 3 drony s letakama, o masakr se postará ruská PVO sama

          4 0
          • Kuba78  

            vypustit hejno návnad a zapnout kvalitní rušičku sovětské PVO.. a bude legrace :-)

            navíc, na mega přehlídku to moc nevypadá, technika žádná, asi rychle přeběhne pár vatniků v kleci a to bude tak všechno..

            0 0
            • Esi  

              Treba rusaci zabalí celé rudé náměstí do pletiva :-)

              1 0
            • Tatut  

              Nebudou to ani vatnici ale deti, kadeti ze škol..

              0 0
        • Radek Broz  

          To jim přejem už několik let, ale nemyslím si, že se to stane.

          https://x.com/…689795227945

          0 0
    • snas89  

      Bude uz nove vlakno, tak si dovolim offtopic:)

      Studoval fyziku a vytvořil dark web s drogami. Ross Ulbricht měl 144 000 bitcoinů a dostal doživotí

      https://medium.seznam.cz/…ivoti-272464

      ….a Trumpeta mu dal milost. Urcite jen tak a podobnost s kauzou Blazek ciste nahodna:)

      4 0
      • AussigBiker  

        Nooo otázka je, jestli měl dostat doživotí…

        0 0
        • Kuba78  

          tak otázka nezní. můžeme o tom polemizovat, ale stalo se.

          skutečná otázka zní – kolik z těch bitcoinů změnilo majitele a kdo jím je – jestli erik nebo donald junior nebo se šábli na půl..

          1 0
          • vasek80  

            Řekl bych že majitele zmenily vsechny a ještě prihodil barák.

            0 0
    • ememem1  

      Len nech si tiahnu skade prisli, alebo ne?

      Nepředstavitelné. Kam by šli? bojí se Bavoři odchodu amerických vojáků

      0 5
      • Kuba78  

        tak jedna věc je lokální ekonomická škoda v regionu. Věc druhá je, že američané přijdou o největší základnu v Evropě a jelikož asi přijdou nebo přišli i o saudy, tak se jim bez těch základen bude blbě šířit po středním východě demokracie.. pro donalda je to jednoduché, myslí že tím nám platí ochranu, tak to zruší a tím nás potrestá, ale daleko že ta spolupráce je oboustranně výhodná a střelí se tím do obou nohou sám (respektive střelí USA) už myslet nedokáže.

        2 0
        • ememem1  

          No len ta ekonomicka skoda je minoritna, ovela vacsia bude politicka a bezpecnostna, neni aktualne nahrada.

          0 3
          • snas89  

            Neni. Ale oni se taky nestahnou.

            Teda alespon myslim:)

            0 0
            • ememem1  

              Dufam. Ked tu neboli vzdy bola kazdych 10–15 rokov daka vojna

              0 0
              • gersa  

                A teď si Vem, že by nebylo skvělého Donald, kolik válek by bez Ameriky zuřilo po světě, jedna dokonce v Evropě

                0 0
      • -b-n-x-  

        No, podle mě by takovou situaci Němci využít a hned po Američanech tam jednak nastěhovat svoje vojáky plus udělat nějaké školící středisko od odborníků z ua.

        1 1
    • Esi  

      Ukrajinci podnikli masivní dronový útok. Zasáhli vojenský komplex u Moskvy

      https://www.novinky.cz/…kvy-40577068

      ukrajinci už ladí letové trasy na oslavy v Moskvě, to bude ještě zajímavé :-)

      9 0
      • vasek80  

        Já jsem pesimista. A asi to i chápu. Pro pár dronů v Moskvě během přehlídky mít v pondělí vybombardované školy, nemocnice a dětská hřiště. Asi to za to nestojí.

        2 3
        • Georrge  

          Bude to sice znít hnusně, ale stojí. Rusko je potřeba oslabit ve dvou hlavních bodech – financování a hrdost. Financování se zdá jako logický cíl a Ukrajinci na tom vytrvale pracují, to druhé se zdá jako malichernost, ale v případě rusů to tak není. Čím dříve samotní rusáci pochopí, že neobnovují impérium, ale že se v té válce plácají až po uši, a navíc že jsou zranitelní i v moskvě, tím víc to v nich zaseje pochybnosti o celé válce a „slavném“ rusku.

          Pokud jim Ukrajinci udělají bordel na přehlídce, věř mi, že se o tom bude v rusku hodně mluvit. A to je potřeba, protože doteď běžní rusové o válce moc nemluvili, prostě ji tak nějak tolerovali. Ale když o ní budou mluvit a do toho se Půťa bude zbaběle schovávat v bunkru, zaseje to v nich pochybnosti. A pochybnosti o válce je přesně to, co od rusů potřebujeme, protože to reálně může uspíšit konec války a tím pádem plno potenciálních životů zachránit.

          8 1
          • Ossis  

            To asi jo. Nicméně to muze mit i opacny ucinek a naopak je to může namotivovat k větší podpoře. Mně by se jevila rozumná možná nějaká menší akce + vyuziti zeslabeni ochrany na jiných místech.

            0 0
          • vasek80  

            Úplně souhlasím. I Procházková dnes v podcastu 5:59 tvrdila, že pokud bude přehlídka je vše ok. Jinak by se rusáci divili.

            Jen mám vnitřní rozpor těšit a radovat se z něčeho, co může navíc zbytečně připravit o život děti. I s vědomím, že překažená přehlídka může teoreticky přiblížit konec války a tím další nevinné oběti zachránit.

            1 0
            • Radek Broz  

              No nevím. Řekněme, že nebude přehlídka, nebo místo ní bude „bombastická“ show. řeknou si běžní rusáci: „ok, tohle nás vyčerpává, serem na to, pryč s Putinem“ nebo „tak to teda ne, jsme největší nejlepší národ, vyhráli jsme vlasteneckou válku, dekadentní Západ nám závidí, tak nás chce zničit – pojďme ty ukrajince pobít všechny“?

              0 0
              • vasek80  

                To je ta nejistota. Možná lepší tam nic neposlat a nechat to dál pomalu vyhnívat.

                0 1
              • Kuba78  

                „pojďme ty ukrajince pobít všechny“?“

                a co by se stalo? jakože najednou všichni hrdě narukujou? najednou sověti začnou „bojovat naplno“ protože doteď ukrajince „šetřili“? to je oblíbený narativ naší dezo scény.. ale čísla mluví jinak. rudá armáda je mnohem větší, než byla 2024 – a prohrává mnohem více. nasadili všechno co mají a nasazují každého koho mají. Jediné co jim zbývá, jsou dvě věci – jaderné zbraně (to jim jasně řekly jak NATO tak číná že tudy ne soudruzi) nebo „Wollt ihr den totalen Krieg?“ – a jak v sovětském svazu muži reagovali na částečnou mobilizaci v září 2022 (kdy ještě mohli hlásat, že vyhrávají) jsme viděli v přímém přenosu. Jak by asi reagoval zbytek mužské populace v mordoru teď, za stavu kdy kdo bojovat chtěl už bojuje nebo hnojí ukrajinská pole, za stavu kdy vidí, že proti 2022 nejen že nevyhrávají, ale hoří cíle po celém mordoru tisíce kilometrů v týlu..

                leda houno. tohle už není ani papírový tygr. to je vypelichaný papírový medvěd, chcípající hlady, kterého zezadu souloží mlsná panda..

                7 1
        • t29  

          Na přehlídku bych místo dronů poslal Mathiase Rusta. Zná to tam. Drony budou užitečnější v Tuapse, Rjazani, Voroněži…

          4 0
    • DaSnail  

      https://bsky.app/…ml5scm3jfs2j

      Maxim Kalašnikov tiež nesrší optimizmom. Asi nečte Miga ani 3m.

      3 0
    • vasek80  

      Skvělá Petra Procházková dnes v podcastu 5:59

      2 0
      • snas89  

        Veder zalozim vlakno a hodim to tam.

        Dnes se toho seslo vic. 5:59, svoboda u cestmira a jeste jsem neco videl na youtube

        1 0
    • snas89  

      Pokracovani zde:

      https://www.bike-forum.cz/…-s-ruskem-84

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce