TRIBAN RC 100 - předělávka na 1x9

73 nepřečtených
  • PatrikKalista

    Ahoj,

    mohli byste mi poradit, co vše budu potřebovat na překopání TRIBAN RC 100 na pohon 1×9?

    Kazeta:

    SunRace CSM9809AX 9 11–40z BLACK

    Páky:

    Řadicí páka Shimano Sora ST-R3000 9p černá

    Prodloužení přehazovačky:

    Prodloužení háku měniče SunRace SP570.

    Přehazovačka a řetěz jaký prosím?

    Děkuji

    Patrik

    0 0
    • SilnicniPavel  

      nový kolo

      0 0
    • Smazaný účet  

      Já bych si koupil rovnou trabant

      0 0
    • Jakobo  

      Nasetri penize a kup poradne kolo (kvalitni dily). Jestli ses student a fakt nemas prachy sezen si ted v lete nejakou brigadu a neco si vydelej. To je zacarovany kruh a furt se motas dokola. Levne kolo, poflikovat, pak shanet nejake bazmeky do noname levnych hydromechanik, ktere tezko kdo ma, pac zase nechces platit za hydraulicke dualy.

      Zakladem jsou pevne kola, pac jak se ti nekde po ceste rozsype orech nebo rozstipes vyplet tak ses v loji. Tusim, zes to byl ty jak jsi psal kdysi ze Spanelska a brecel, ze mas rozlamane kolo (opet, nejake zakladni vyplety na bezne neexpedicni jezdeni, tak pochopitelne, ze to nevydrzi) a co mas delat. Nakonec pred tydnem ten trapas tady. Porid si treba to nejobyc kolo, ale dej tam to nejlepsi co v te dane serii existuje. Nejake zkusenosti utrcite mas tak vis jakou velikost ramu, cim kolo dovybavit, za par mesicu muzes mit slozeny expedicni special na cestovani a mit trochu vetsi klid.

      0 0
    • PatrikKalista  

      Tak 7 příspěvků a co příspěvek to perla, ale odpověď, která by za něco stála nikde. Já si celou dobu myslím, že píšu na cyklistické fórum, ale je to omyl, tohle je spíš forum psychologické poradny. Pánové děkuji za vypracování mého psychologického profil osobnosti. Snad to někde na google najdu.

      Hezkej den

      Patrik

      0 0
      • Tomas_82  

        Devítkovou kazetu na 7s. ořech nedáš, ten je užší než pro 8–12s. Jinak hazka tam může být klidně altus M370 sgs bez prodlužovacího háku – chodí to dobře, řetěz jakýkoli 9s.

        0 0
        • PatrikKalista  

          Ale ořech se dá vyměnit ne? A pobere ten Altus i 40 zubů?

          0 0
          • Tomas_82  

            U každého náboje to nejde, nevím co tam máš ty. Tenhle Altus to pobere, vyzkoušeno to mám na dvou kolech. Musí být správně dlouhý řetěz a stavěcí šroub zašroubovaný dovnitř.

            0 0
          • Vilém  

            A on je tam orech? Neni tam spis sroubovaci kolecko? I kdyby tam byl orech, tak kde chces sehnat na nejaky noname naboj jiny orech?

            0 0
            • Tomas_82  

              Podle rozsahu kazety 12–28 tam bude mít ořech, ale jen 7s, jestli půjde vyměnit netuším.

              0 0
              • tompca  

                Těžko, to je lepší koupit jiné zadní kolo na 9 sp. kazetu, než se s tím ztrácet čas.

                0 0
              • Jakobo  

                Melo by tam byt sroubovaci vicekolecko jak pise Vilem, alespon z prodeje pokud uz nevymennil kola. Ono sice nejake 9r. vicekolecka se ted s nastupem e-biku delaji, ale netusim jak by jej tam dostal bez nejakeho zasadniho prepodlozkovani a presponovani vypletu. Coz je cele nesmysl. Nejlip koupit nebo si zaplest komplet nove kolo, to neni zase az tak vysoka investice pokud pouzije nejake rafky or RMX (Dragon, sice tezke, ale levne a neznicitelne, delaji se ted i pod znackou Force) a nejake Acera az Deore naby s ocel osou, ktere jsou pomerne spolehlive. Pokud je zadni stavba 135 mm a take bacha na max. pocet zubu na kazete. K tomu obyc nerez DT draty 1.8 nebo 2 mm, stoji do 3 Kc (nejsou to Championy, asi nejaka low cost verze, pouzivam je casto a jsou OK).

                Takze nove zadni kolo (1000 Kc). Tim je vicemene ten nejvetsi technicky problem vyreseny. Zbytek podle chuti – rozsah kazety…

                0 0
            • PatrikKalista  

              Ano, asi tam bude ořech, když je tam normální kazeta. Nebavíme se o TRIBAN 100, ale o TRIBAN RC 100.

              https://www.decathlon.cz/…8545769.html

              https://www.decathlon.cz/…8377732.html

              0 0
              • Vilém  

                OK. Pokud tam ale je kratkej orech a nemaji tam podlozku, tak pochybuju, ze na ten naboj sezenes delsi orech.

                0 0
                • PatrikKalista  

                  Sundáme a uvidíme:-) To to vždycky zabalíš, když je nějaký problém?

                  0 0
                • xtonda  

                  Já sem rozdělal dvě devítikazety a vyskládal si na sedmiořech 11–36 jako 8 z 9 s devítkovým řazením a podařilo se mi udržet skoky max 20 %, ale u uvažovaného rozsahu 11–40 už by to bylo dost hardcore, pokud by to šlo vůbec rozumně seskládat.

                  0 0
                  • Tomas_82  

                    Tak jednu takto poskládanou kazetu už jsem taky viděl, měla skoky 11–13–15–18–21–26–32–40 A taky byla na úzkém ořechu s řazením 9s. A Sunrace má 8s kazetu na standardní ořech 11–13–15–18–22–28–34–40, takže takováhle varianta by taky byla berná

                    0 0
            • xtonda  

              Starší verze Triban 100 měla šroubovací sedmikolo, novější R100 má sedmikazetu. Nechápu, mají tam o litr dražší dámskou silničku a ta už má aspoň osmikazetu což je případným upgradům daleko přístupnější. Prostě nový kolo s méně než osmi rychlostmi dneska fakt nekupovat.

              0 0
    • PatrikKalista  

      Měnil nekdo ten ořech prosim

      0 0
      • tompca  

        Pochybuju, že to jde nějak rozumně, měl jsem kola z Tribana 500 ( " lepší model jak ty tvoje") na zimákovi, chtěl jsem promazat ořech a ani jsem to nerozebral, bylo to zalisované. Otázka kde seženeš jiný ořech, kup jiný vhodný zadní záplet, nejjednodušší řešení.

        0 0
      • kubad  

        Výměn náboj

        Pochybuju ze ten ořech vůbec sezenes. A pokud tak stejně bude v ceně náboje

        0 0
      • iiki  

        Ořech (7 za 8–9) lze vyměnit, použitelné je to u nižších sad (ty který nemaj zatěsněnou levou stranu pryžovou krytkou), U Shim. nábojů jsou 2 provedení, poznáš to snadno na rozkresu, na levý straně pak jen koriguješ rozteč vhodně širokou podložkou, ráfek poté srovnat na střed. Pokud to není Shim. tak bude lepší výměna celého náboje, prakticky se nedá dohledat použitelná náhrada.

        0 0
    • PatrikKalista  

      Ahoj, poradil by někdo karbonovou vidlici na tento stroj? Aby se tam v pohodě vešel plášť 700×35C? Klidně i Ali apod.

      Patrik

      0 0
    • PatrikKalista  

      Ahoj, nevíte někdo zda to funguje se pákami Shimano Sora?

      https://dolekop.com/…h-11-42-zubu

      Nezkoušel jste to někdo?

      Patrik

      0 0
      • nitraq  

        Ať nedělám Zagorku všude…

        From Pinkbike comments:

        Gus-At-microSHIFT (Feb 18, 2019 at 10:52): the overall throw is in the same ballpark as other systems that work with 42–51T cassettes. That's about as specific as I can get.

        Shimano's 9S road and mountain shifters pull 2.5mm of cable. Advent probably falls in the 3.3–3.6mm range of Shimano's mountain 11S and 12S shifters. The closest road shifters to that range are SRAM 10 and 11 at 3.1mm.

        https://docs.google.com/…S59EDrE/edit#…

        I'd stick with Microshift's shif­ters.

        0 0
      • xtonda  

        Někde psali, že mají úplně svojský tah lanka, takže pochybuju, ale dělají k tomu i páky na berany

        https://www.microshift.com/…tain/advent/

        0 0
    • PatrikKalista  

      A jak by to cca. mělo být osazené prosím. Tedy jaký mám zvolit převodník? Vzadu bude kazeta 11–42

      P.

      0 0
    • PatrikKalista  

      Ahoj a nezkoušel jste někdo ten novější Triban prekopat alespoň na 8 speed kazetu. Nejde to nějak vymyslet bez výměny kola případně náboje. Prostě vyměnit jen ořech.

      0 0
      • Cavendish  

        Není tam ještě šroubovací kazeta?

        Nejrychlejší a nejlevnější bude koupit tohle

        https://www.vseprokolo.cz/…tx500-253501

        Pak si tam můžeš dat i 10sp kazetu…

        0 0
      • scortis  

        Ořechy jsou rozumně vyměnitelné vetšinou jen na dražších nábojích. Nejlepší budeš mít vyměnit zadní kolo. Osobně si ale myslím že jakýkoliv upgrade tohohle kola nedává moc smysl. Jelikož tohle co píšeš je investice minimálně 3,5 tisíce, což je víc jak půlka ceny kola a moc navíc ti to nepřinese. Navíc budeš mít každou páku jinou a to by mě asi fakt štvalo. Možná i víc než dát o 1.5k navíc za druhou Sora páku.

        0 0
        • PatrikKalista  

          Já mám doma nějaké zbytky, tak bych to pokryl z toho. Je to divný, ale na ty kola na tom je docela spoleh a tak bych to zadní nerad měnil…

          0 0
          • Cavendish  

            Zadní kolo měnit nechceš…

            Výměna náboje bude přitom stát úplně stejně…Pokud teda vůbec půjde vyměnit.

            Koupíš si na dnešní dobu absolutně nekompatibilní kolo a teď se divíš…

            Ušetřil si na nákupu a teď do toho stejně nasypeš další tisíce, protože ti nějakým způsobem stejně nevyhovuje…

            0 0
            • Smazaný účet  
              0 0
            • PatrikKalista  

              Můžeš mi říct, proč hned takhle startuješ…

              Nerad by měnil zadní kolo a náboj taky, ale to už jsem psal. Chtěl bych vyměnit pouze ořech, ale neorientuji se v tom tolik, abych věděl, zda by na tento náboj šel osadit ořech, kam osadím alespoň 8s kazetu, která jde sehnat s větším rozsahem než 7s.

              Pokud to nepůjde, tak to nepůjde a mně bude muset 7s stačit, ale nějak mi přijde, že je vždy cesta, jak ,,problém" vyřešit.

              O šetření nešlo. Jednou jsem si TRIBANa koupil a pak hned prodal a nakonec jsem na sebe byl naštvaný, že jsem to udělal. Na cestu do práce bohatě stačí, ale k moři by to chtělo větší rozsah převodů.

              0 0
              • Tomas_82  

                Na 7s ořech jde dáť libovolných 8 pastorků z 9. rychlostní kazety a řadit 9. rychlostním řazením s tím, že jedna rychlost na řazení bude nefunkční. Můžeš tedy mít klidně rozsah 11–51 jen nějaké skoky nebudou úplně příjemné:-)

                0 0
                • Prazak0  

                  Ano, ale pak by musel mít devítkové řazení a devítkový řetěz. To bych radši zadní kolo přepletl na náboj pro 8–10 pastorků.

                  0 0
                  • Vilém  

                    V uvodnim prispevku pise, ze 9sp razeni ma, nebo s nim alespon pocita.

                    Nicmene tady je zbytecny debatovat, vsechny varianty uz tu padly, jemu se nelibi zadna. O penize pry nejde, ale preplitat a neco menit nechce. Predstavoval by si jiny orech, ale doted jsem tu, za ty 3 mesice, nevidel co tam je vlastne za nabu.

                    0 0
                    • Singlespeed  

                      Stačí mrknout na další Patrikova vlákna a každému musí být jasné, že jakákoliv snaha mu rozumně poradit je naprosto marná a zbytečná :-).

                      0 0
                    • Prazak0  

                      Pokud je dosti šetrný, tak bude-li muse používat devítkový řetěz místo sedmičkového, tak za něj zaplatí trojnásobek. Z mého pohledu není zas tak zásadní problém, jestli sedmikolečko nebo osmikolečko. Problém vidím spíš v mizerném náboji vzadu, který brzo odejde a špatně se bude seřizovat.

                      Ale jinak souhlas, taky mi přijde, že debata zde postrádá smysl. O peníze nejde, tak bych doporučil pořídit nějaké jiné kolo. Nebo tohle nechat na ježdění do práce.

                      0 0
                  • scortis  

                    Přeplétat zapletené kolo co celé stojí tak pětikilo, a i s přepletením to pořád bude stejný šunt, no nevím nevím.

                    0 0
              • Potkan007  

                Neřešil bych ho, ne každý potřebuje na cestu do práce a z práce S-Works za 160. Já na ty účely taky pořídil skoro základní Decathlon, vyměnil jsem pár dílů, vyšlo mě to komplet na 5,5 (4,5+1) a na zimu jsem spokojený. Když to za tři zimy sežere sůl, tak ať. Ekonomicky to možná nedává smysl, ale pokud ti všechno vyhovuje a tohle je jediná připomínka, tak proč ne. Jezdit na tom budeš ty, peníze jsou tvoje.

                0 0
              • Cavendish  

                Mám doma 9sp kazetu 11–34. Má najeto 500km

                Taky mám doma 9sp šaltr Shimano Sora s dlouhým ramínkem. Má najeto 1000km

                To ti zadarmo pošlu.

                Ty si kup pravou řadící páku Shimano ST-3400, zadní kolo a řetěz.

                Vyhrajou všichni

                0 0
                • PatrikKalista  

                  Děkuji Ti, nepotřebuji charitu. Přispěj raději na nějakou bohulibou činnost…

                  Vše, co píšeš mám, ale ještě si mi neprozradil jak se to na to zadní kolo vejde. Narozdíl od Tomáše…

                  Děkuji

                  Patrik

                  0 0
                • Tomas_82  

                  Pokud Patrik nebude mít zájem, já bych to vzal. Ani bych to nepotřeboval zadarmo:-)

                  0 0
              • Prazak0  

                Obávám se, že zadní náboj tam nebude nic moc. Takže výměna za lepší, v zásadě by mohlo stačit Alivio nebo lépe Deore. Délka drátů by mohla být stejná, takže jen přeplést a nechat docentrovat.

                Jinak lze využít i sedmičkové řazení. Ne každý využívá nejmenší pastorek, takže kazetu si poskládat sám, začínat třeba od 13z a ne od 11z ap.

                0 0
      • Jakobo  

        Vem kazetu s Alu unasecem, SLX a vys a nech odfrezovat konec. Pri trose opatrnosti delam podobne upravy v pevne litinove stojanove vrtacce. Nastavit doraz a pomalu sjizdet, po celem obvodu, neotacet kazetou, urvalo by ti to pracky. Nejvetsi pastorky se asi dostanou prave nad prirubu orechu, v nejhorsim nejaky mm nad vyplet. Podobne jak to resil tady

        0 0
      • xtonda  

        I kdybys ten ořech vyměnil, tak se ti to tam nejspíš nevejde, 8sp ořech je širší protože 8sp kazeta je širší. Když nechceš měnit kolo, tak se dá na 7sp ořech dát 8 pastorků z 9sp kazety a 9sp řazení s jednou neobsazenou pozicí, viz skládačka v mým profilu.

        Největší dostupná 7sp kazeta je 12–32, Sunrace má v katalogu i 11–34, ale nemá moc dobrou dostupnost.

        0 0
    • PatrikKalista  

      Ok, když to nejde, tak to nejde.:-( Nechám to asi tak, jak to je… Do práce to stačí a k Baltu se s tím dá dojet taky. Nebo někde časem seženu nějaká kola.

      0 0
      • jardalee  

        muzes tam taky prdnout megarange to pobere bezna shimano prehazka Altus RD-M310

        0 0
        • jardalee  

          aha tam je kazeta sem se v tom trochu ztratil :)

          0 0
          • Jakobo  

            Celkem bych se nedivil, kdyby tam normal kazeta nesla nasadit. U takhle levneho zbozi se hledi na kazdou drobnost, kde usetrit. Muze tam byt system Miche nebo jiny. Kalista tady za celou dobu nedal jedinou fotku nebo rozpis dilu, tak je to jen vesteni. Nicmene je-li tam normal orech, muze odfrezovat unasec a pak tam bez problemu narve cokoliv od 8r vys.

            0 0
    • PatrikKalista  

      Ježíšek přišel dříve. Dárce kolo pro TRIBAN 100 :-)

      0 0
      • Honzis  

        A šup na bazar jako ten Pells …

        0 0
        • Singlespeed  

          Že to má prodat a koupit nové kolo mu radil silnicnipavel hned v prvním příspěvku této diskuze. Kolik měl Patrik kolem toho keců a nakonec je kolo stejně na bazaru :-). Dokonce tady namyšleně machroval, cituji: „Tak 7 příspěvků a co příspěvek to perla, ale odpověď, která by za něco stála nikde“. Nikoliv perla, ale dobrá rada to byla, jak se opět ukázalo.

          0 0
    • PatrikKalista  

      Ahoj, nevíte někdo, zda bude fungovat hazka Microshift Advent 9 sp. barend-ama od Sunrace.

      Díkes.

      Patrik

      0 0
      • xtonda  

        Odpověď už máš přímo v tomhle vlákně, co tak se zkusit zamyslet?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.