Trenažer - ventilátor a světla (API?)

15 nepřečtených
 • r6r6r6

  Mám specifický dotaz. Používám TACX NEO 2T trenažer s velkou TV a dalším příslušenstvím (ZWIFT). Denně na tom sedím více jak hodinu a proto bych si rád dopřál pár povzbuzujících drobností.

  1. VENTILÁTOR:

  mám klasický s dostatečným výkonem, ale špatně se ovládá, zvažuji Wahoo KICKR HEADWIND, ale ten je řízen tepy, kdežto já bych preferoval watty. Navíc jsem četl, že je poměrně hlučný. U ventilátoru nejde ani o výkon, jako spíš o řízení (regulace výkonu dle vstupních hodnot).

  1. OSVĚTLENÍ:

  mám klasické podsvětlení TV, ale líbí se mi světlo ve spodní části trenažeru, kdy se v závislosti na aktuálním výkonu pění z modré na červenou. Napadlo mě „vytáhnout“ výkon a tepy přes API rozhraní pustit to do 24V LED světel, které umí RGB.

  Přes API by se dal regulovat i běžný 24V ventilátor, takže bych nemusel kupovat wahoo.

  Načítáte někdo pře API data? Asi lépe z API GARMIN, než ZWIFT. Mám chytrou domácnost LOXONE, takže bych technologii využil.

  1. HUDBA

  Při realizaci API napojení lze automaticky ovládat i hlasitost reproduktorů takže by šlo nastavit například, aby při vyšších wattech se modré světlo měnilo do červena, zvýšil se výkon ventilátoru a hudba by byla hlasitější. Podobné věci se dělají tuším v moderních autech.

  Možná to zní celé jako zbytečnost, ale při stovkách hodin strávených na trenažeru už člověk hledá různé věcičky, které mu pomohou „přečkat“ náročnější intervaly nebo FTP testy.

  Nějaké tipy nebo zkušenosti?

  1 0
  • milan.v  

   Máme tu jedno šikovné vlákno se spoustou tipů a zkušeností…


   Oblečení na domácí ježdění nebo uvnitř, doplňky

   https://www.bike-forum.cz/…nitr-doplnky


   Co se týče tvých nápadů, zní to zajímavě, ale od nikoho jsem o něčem podobném nikdy a nikde nečetl a to toho mám načteného k tématu spoustu…

   0 2
  • Alojs01  

   Zkusenost mam, po jedne zime na trenazeru jsem ho prodal a jezdim cely rok na kole venku :-).

   Ale takovou radu asi nechces co :-).

   1 1
   • Maka123  

    Přesně ????????????????venku je venku

    0 1
   • Chlebovnik  

    Och! Jak inspirativní! Nepíšeš o takovýchto svých dalších zkušenostech náhodou blog? Třeba pod názvem „Naprosto zbytečné pindy“? Že bych se NEpřihlásil k odběru.

    1 1
  • MavasH  

   Kdysi byl o „bastlení větráku“ článek na insajdru , tak když už nic, aspoň by tě to mohl nasměrovat na další zdroje všemožných informací.

   0 0
  • Krejza  

   Jestli intervaly potřebuješ „přečkat“, asi je nemáš dostatečně intenzívní.

   Co se ti špatně ovládá na běžném větráku?

   0 0
   • r6r6r6  

    „přečkat“ pro mě znamená, že jsou náročné a já potřebuju nějaký impuls v dané situaci, abych to překonal. Je to stejný důvod, proč si spousta lidí pouští při běhání rychlou hudbu.

    0 0
    • Breakpain  

     Motivace, musis vedet proc to delas a jestli Ti to zato stoji. Nic lepsiho neexistuje.

     2 0
     • Alojs01  

      Já pochopil, že on ví, proč to dělá, akorát potřebuje při jízdě trochu nabudit :-)

      Asi jako když na silnici jedeš s partou, tak ty kopce taky vybušíš jinak, než když jedeš sám.

      1 0
      • Breakpain  

       Ano, tak to na mě působí. A kouzlo úspěchu je umět to nasimulovat i bez těch kamarádů – a na to má morál většinou jen ten, kdo má silnou motivaci.

       U mě je to zdravotní omezení – odmítám se smířit, že kvůli tomu jsem horší než ostatní (jasně jsem …), ale prostě dřu víc, abych ten rozdíl co nejvíce smazal a při štěstí byl lepší než oni. V tom je třeba u mě síla – je to neomezený zdroj nasrání & frustrace, takže jsem schopný se zrušit do „bezvědomí“ jen díky tomu … o tomhle mluvím, najít si něco, co Tě „nepustí“.

       "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti … "

       1 0
       • Alojs01  

        Tak to veliky obdiv. Ja takovej moral nikdy nemel.

        Ty doplnky, jako je treba dynamicka muzika, mi pomahaly preklenout tu „bolest“ treba u intervalu. Ale to je davno, uz dlouho jezdim jen pro radost a tak pristupuju i treba k tem intervalum :-).

        Ale i u profiku se tvrdi, ze nejlepsi trenink je zavod.

        0 0
  • krabica  

   Šlapu se sluchátky s potlačováním hluku a užívám si nerušeného zvuku…

   1 0
   • r6r6r6  

    Díky, nejde o nějaké rušení z prostředí, ale o „nabuzení“ v náročných intervalech, kdy nemůžu klikat na myši nebo mobilu.

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.