Trek Procaliber - Rock Shox 32/100 nebo 35/120

18 nepřečtených
  • wlk

    Ahoj vespolek, řeším upgrade vidle, naskytla se mi za dobrý peníz Rock Shox SID:

    https://www.cyklonemcik.cz/…packa-oneloc?…

    nicméně přemýšlím o 2 věcech…první z nich je, že to je celkem naknop, co se týče kompatibility rámu, vidle má Axle to Crown 531mm, limit u Procalibera je 533mm. Což beru jako menšího červa v hlavě, protože je to jen na hraně, ale v rámci toho limitu je to ok, oproti změně posedu a vlastnostech kola při výjezdu do kopce apod..nemá čirou náhodou s tímto zkušenost?

    Mám pak ještě variantu vzít 100mm – https://www.kupkolo.cz/…nky_z109461/?…

    ale tam jsou zase už zase nohy 32mm…Jezdím celkem často na s mladým na traily, sám jezdím hodně v terénu jak hodně stoupání, tak pak sjezdy..No a jsem z toho teď trochu hodně na vážkách, jestli vzít tu nebo tu…

    0 0
    • novas752  

      A jak máš nastaven posed – podložky pod představcem, sklon představce – s aktuální vidlí? Buď to na delší vidlici půnde upravit snadno (jen proházet a pootáčet), nebo bude třeba předatavec s většim sklonem, nebo to do stejný výšky nepůjde dát vůbec. Podle toho jak to máš teď.

      Vzhledem k rámu bych se 120mm vůbec nebál, procaliber neni žádnej ultralight.

      0 0
    • roud  

      Dej tam 35mm Sida

      0 0
    • kubad  

      dej Sida 35mm 120mm zdvih

      v případě potřeby je možnost ho snížit na 110 nebo 100mm , ale myslím že 120mm bude OK :D

      2 0
    • wlk  

      Všem díky za názory, myslím, že je rozhodnuto :-)

      0 0
      • TK75  

        Vypadá to slušně …snad to bude i dobře jezdit )

        0 0
        • wlk  

          jj, já to mám v XL, tzn, nebude to takový „skokan“ jak je na obrázku, což je i dobře. Pak dám každopádně echo jak to dopadlo :-)

          0 0
    • wlk  

      Takže asi takhle, dnes jsem konečně mohl sednout na kolo a trochu jej projet a musím říct, ze se to dostalo tou vidlou do dalšího levelu, je citit jak je tužší, chod takový maslovější, proste skvělý. Dnes jsem ještě po příjezdu zkrátil sloupek o jednu podložku a bude to dokonalý :-) ps. Ano, teleskopka bude nutnost :-))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.