• Hron21

    Zdravím všechny, můžete mi prosím poradit. Hrozně se mi líbí tohle kolo a průběhu tohoto roku bych chtěl obměnit svůj hliníkový bike za nějaký karbon. Hrozně se mi líbí tenhle trek. Jsem zastánce Shimano, tak proto tento model. Za mě co bych chtěl rovnou vyměnit, tak jsou brzdy za XT. Do budoucna možná nějakou lehčí vidlici. Máte někdo zkušenosti s tímto modelem?

    https://www.kola-radotin.cz/…edtrek-black

    0 0
    • AussigBiker  

      U modelu, ktery se ti libi si zjisti dostupnost a kupuj hned jak letos budou :)

      0 0
    • esmo  

      Jestli ho mají skladem, tak si ho hned odvez domů. Jestli ne, tak bude až na podzim nebo koncem roku.

      Jinak kolo jako takový je hodně ok za příjemnej peníz.

      0 0
    • brtníček  

      Na brzdy XT si nachystej dost peněz. Pokud je seženeš. I materiál dost podražil.

      0 0
    • Hron21  

      Tak doufám, že prodejce odečte nějaký peníz za tuty brzdy a namontoval by xt a co jsem koukal, tak se pohybují komplet kolem 5k. Skladem je má spousta krámů, tak si nemyslím, že by byl nějaký problém je sehnat

      0 0
      • novas752  

        Akorát Trek nemá skladem žádný další. Až se to na krámech prodá tak další budou až kkncem léta ne li později.

        0 0
        • esmo  

          Když jsem poptával u prodejců 9.8, tak mi bylo řečeno leden :D

          Konec léta je hodně optimistický …

          0 0
        • brtníček  

          Prodejce říkal nejdříve listopad spíš až v roce 2022. Kamarád chtěl to samé kolo. Ptal se u dvou prodejců řekli to samé.

          0 0
      • brtníček  

        Za ty peníze je to bez kotoučů. A ty bych vyměnil určitě takže ti to vyleze přes 7000 kč za brzdy.

        0 0
    • Hron21  

      Tak to mám smůlu

      0 0
    • Hron21  

      Na svým 180 cm potřebuji L. Jakto že skoro všechny značky mají takový čekací doby?

      0 0
      • novas752  

        Nejsou komponenty. Je extrémní poptávka

        0 0
      • AussigBiker  

        Koronac do toho hodil vidle. V Asii se jednu dobu zastavily fabriky, pak se rozjely, ale nektery ne na plno, do toho problemy s dopravou z Asie, bud nejsou ramy nebo komponenty a neni cim kola osadit. Kdo si cokoliv nezajistil vcas, tak ma peska i do pristiho roku. Cena doprava z Asie pry vzrostla i 6–10×, kola o dost podrazily. Sterkolet co jsem koupil v roce 2018, model 2019, je ted o 22 tisic drazsi. Coz je zajimavy, kdybych ho ted prodaval tak bych mozna jeste vydelal :)

        Zkus se informovat u prodejce jaka je dostupnost, jestli ti bude vyhovovat a nebude vadit pockat. Ted planovat koupi kola na leto je dost na pytel diky dostupnosti. Jinak Procalibera tu na bf par lidi ma, vypada, ze jsou spokojeni.

        Jinak to asi res az budes chtit koupit, protoze ted je skoro nemozny urcit, co kdy bude skladem.

        0 0
    • Hron21  

      Jo tak to ještě letos budu jezdit na hlíně a budu hlídat dostupnost Treka

      0 0
    • Sla  

      Ahojte. Mám treka procaliber 9.6 a jsou tam brzdy Shimano M425. Koupil jsem nové Shimano BR M6000 Deore na výměnu. Bohužel mi servisak sdělil ze tam nepasuji- rám je prý dělaný na užší brzdy. Mate s tím zkušenosti nebo mi dokážete poradit jaký typ by tam pasoval? Díky za radu

      0 0
      • novas752  

        Nejsem si 100% jistý jestli se to týká zrovna tohoto rámu (ale nejspíš ano). Třmen brzd M6000 má tak blbě umístěný odvzdušňovací port že může kolidovat se sedlovou vzpěrou zadní stavby když je v takovém místě jako na tom Procaliberu. Snad žádné jiné Shimano to takhle nemá – ani tehdejší ostatní řady SLX m7000 atd, ani aktuální model Deore m6100. Také jsem se s tím setkal, ale nejsem si jistý o jaký rám šlo. Zkrátka vývojáři Shimana nepočítali že to bude na rámu s takhle umístěnými „návarky“ pro třmen a naopak v Treku nepočítali se třmeny m6000, které na tom sériově nejsou osazované (je to rám 2020 myslím a to už byly ty novější řady).

        Řešení je jednoduché, třmen stačí vyměnit za m6100. Nebo m7000, 8000, 7100 nebo 8100, ale to by se musela měnit i hadice kvůli jinému způsobu napojení přes Banjo.

        0 0
        • Sla  

          Supr za rychlou a skvělou odpověď. Brzdy snad vrátím a koupím teda jiné. Jen jsem se již pred tím dival a zkoušel na kolo packy Shimano 7100 a vzhledem k tomu ze na kole je 2×10 a jsou tam ukazatele rychlosti tak tam ty packy moc nepasovali. Takže řešení je packy 6000 a třemeny cos psal. Diky

          0 0
          • novas752  

            Stačí jeden jedinej třmen. S přední brzdou by neměl být žádný problém.

            0 0
          • Blunderbuss  

            Pokud na ty ukazatele zařazených rychlostí nekoukáš a překáží ti, tak je můžeš demontovat.

            0 0
    • Sla  

      Ahojte. Mám treka procaliber 9.6 a jsou tam brzdy Shimano M425. Koupil jsem nové Shimano BR M6000 Deore na výměnu. Bohužel mi servisak sdělil ze tam nepasuji- rám je prý dělaný na užší brzdy. Mate s tím zkušenosti nebo mi dokážete poradit jaký typ by tam pasoval? Díky za radu

      0 0
    • ZdenoHK  

      koupil jsem kvůli rámu, v základu výbava nic moc a překvapila mne nemile váha ( svůj hliník jsem měl lehčí…), měnil jsem vše na XT – šlapání, řazení, brzdy, dále představec, řidítka, sedlovka, sedlo, kola na DT…ještě by to chtělo vidli

      0 1

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.