• sanndor

    Zdravim všechny chci kupovat ram Trek 8500 2010 hledam radu kvuli velikosti jestli ma nekdo skušenost diky měřim 187cm

    0 0
    • frederick  

      tezko radit. Spis si ho bez zkusit. Hned budes vedet.:)

      0 0
    • JakeF  

      Nekupuj si ho… Je to těžkej šmejd, cirkusovej design a má ho každej druhej!

      0 0
    • Smazaný účet  

      Jak dlouhý máš nohy, ruce, trup..?

      Jinak je to super modelová řada, ale v roce 2008 dosáhla vrcholu, teď to krapet upadá :)

      0 0
      • JakeF  

        Houby upadá :-). Jen má trošku výraznější design…

        0 0
      • funkatron  

        pravda je :))

        0 0
      • sanndor  

        Ruce 67,nohy rozkrok zem 84 trup 60

        0 0
        • Smazaný účet  

          To sme proporčně podobní +/- 2–3 cm a totéž i v celkové výšce, seš o krapet vyšší, ale já mám zas o kousek delší ruce. Jezdím 19,5 a rám mi sedí parádně.

          0 0
    • joudys  

      Mám taky 187cm a bral jsem 21,5, menší rám by byl už moc malej, takže tady není moc co řešit, navíc opticky vypadá menší než jiné jednadvacítky. Velikost mě plně vyhovuje.

      Rám Trek 8900 model 2007 váží bez všeho 1795g, což asi není nic moc, řekl bych takovej standard, ale jsou vychvalovaný kvůli tuhosti atd. což nedovedu posoudit, ale dejme tomu, když pominu vzhled, chybu s tímto rámem určitě neuděláš.

      0 0
      • MlokCZ  

        Tady je řešit co a to hodně. Buď máš šíleně dlouhé ruce nebo šíleně natažený posed.

        21,5ku Treka 8500 vozí kamarád, který má 196cm, ruce rozhodně nemá na svojí výšku krátké a ještě má na tom rámu dost sportovní posed.

        Na 187 se klidně může stát, že i 19,5ka mu bude moc dlouhá. Ale samozřejmě taky nemusí, pokud bude mít dlouhé ruce.

        0 0
    • JakeF  

      No dobře, tak teď vážně :-). Já se 183cm jsem přecházel z 21" Authoru. 8500ka je poměrně dlouhej rám a byla mi doporučená 18.5"ka, já vzal radši 19.5"ku a je mi úplně super. Takže ti asi nezbyde, než vyzkoušet, co ti sedne líp, ta 21,5" bych řek, že už by mohla bejt až příliš… Pokud jsi z Prahy, tak 10.4. je v Atombiku testovací den, jestli tam budou nějaký 8500ky se ti můžu zeptat, možná tam pojedu na víkend s tou mojí, tak by sis jí třeba moh zkusit, když mi s ní neujedeš :-).

      0 0
      • Smazaný účet  

        mám tak o 1–2 cm víc a jezdím taky na 19,5". sedí mi to jak hrnec na prdel.

        0 0
      • Smazaný účet  

        btw – proč toho treka nemáš v profilu?

        0 0
        • JakeF  

          Brzy, brzy… Zatim nejsou fotky… Půjde na něj přendat SLR Carbonio, Racing Ralphy (časem bez duší, ale to na fotkách stejně neni vidět :-)) a hlavně jsou na něm zatim starý jednostranný SPD, fotit ho budu až s CB Candy, ale ty ještě nemám namontovaný, protože čekám na tretry :-).

          0 0
          • Smazaný účet  

            děláš drahoty. zatím nahoď teaser :)

            0 0
            • JakeF  

              Tady je ještě čisťounkej a s CB Candy. Bohužel už tu jsou v Našich bajcích další 2 :( ale tak co čekat, když Trek nasadil strategii udělat na nich menší marži, ale prodat jich víc…

              0 0
              • Smazaný účet  

                jó, to má něco do sebe, tyhle treky!

                0 0
                • JakeF  

                  Naživo je lepší :-). Tahle fotka je dost mizerná… Ale maj to hezky sladěný s Bontragerem designově. Právě proto jsem zatim nevyměnil to RL sedlo. O moc pohodlnější, než SLRko neni, má o 150g víc, ale designově je k tomu super…

                  A taky na tý fotce neni vidět profilace trubek rámu, ta je vcelku zajímavá…

                  0 0
                  • Gorgov  

                    no a až na tom začneš jezdit, budeš muset měnit zadní nábu, respektive reklamovat. Jen abys nebyl prekvapenej, je lepsi uz mit zapleteny druhy kola :)

                    0 0
                    • JakeF  

                      Detaily, prosím. Slyšel jsem zvěsti o tom, že RL náby byly dělaný u DT Swiss, u těch starších to bylo napsaný, teď tam je nějaký DTA označení, ale asi už budou vlastní od Bontrageru. Na druhou stranu s reklamací bych neměl mít zrovna problémy a druhý kola stejně chci, až bude přestavěnej Author a bude na ně dostatek financí…

                      0 0
                • Stanley_vy  

                  Do 2009 se mi 8500 líbil, ale tohle už je na můj vkus docela cirkus.

                  0 0
              • vikicek  

                hm, to je zvláštní, že cena samotnýho rámu je furt docela vomaštěná na 11 000kč .. dá se někde sehnat levnějc?

                0 0
                • JakeF  

                  Nevim, že by byla někde v obchodě lepší. Nicméně při tý akční ceně se většině lidí stavět nevyplatí, takže ta strategie je pochopitelná; dotlačit lidi k tomu, aby si za dost pěknou cenu koupili funkčně odpovídající a designově sladěnej komplet, na kterym oni i po tý slevě vydělaj víc, než na samotnym rámu. A kupující nemá důvod bejt nespokojenej :).

                  0 0
      • joudys  

        já mám dlouhý hnáty, takže pro mě 19,5 nepřipadá v úvahu, rám je moc malej, rám obecně je delší (ale není to tak hrozný), délka se hodí v kopcích

        0 0
        • Rychlej turista  

          Dlouhé rámy jsou pro krátké nohy, takže Treka by sis měl vyškrtnout.

          0 0
          • joudys  

            to nechápu, co má délka rámu společnýho s nohama? nohy by snad měly určovat výšku od středu k horní rámové trubce resp. velikost rámu jako takového, jeho délka má spíš vliv na chování v terénu atd.

            0 0
            • Rychlej turista  

              Já mám nohy krátké a proto nemůžu mít krátkou a vysokou kozu, protože bych na ni jednak nevylezl a druhak bych se neměl za co držet. Proto potřebuji nízký rám s dostatečnou délkou.

              0 0
              • joudys  

                jo to beru, OK, ale nepochopil jsem tu poznámku, proč bych si měl vyšktnout Treka, když mám dlouhé nohy?

                (já mám hnáty dlouhé, takže 21,5 mě sedí, prodloužená sedlovka mě i tak hodně trčí z rámu a ještě o cca 4 cm nižší rám si nedovedu představit, a délka se líp chová do kopce i z kopce)

                0 0
                • DaSnail  

                  i z kopce?

                  0 0
                  • joudys  

                    kolo má delší rozvor a společně s víc nataženým posezem bych řekl, že mám těžiště níž a relativně dál od předního kola, takže jo – myslím tím, že na kratším rámu dřív poletím přes řidítka než na delším

                    0 0
                • Rychlej turista  

                  Pokud máš dlouhé nohy, pak nutně musíš mít krátké tělo. Sám píšeš, že rámy Treku jsou pro tebe nízké a proto musíš mít 21". Jenomže Treky s velikostí rostou hlavně na délku a ne na výšku jako jiné rámy a proto jestli na 21" jezdíš, pak jsi buď moc natažený nebo musíš mít extrémně krátký představec.

                  0 0
                  • joudys  

                    … rozdíl mezi 2 velikostmi, u treku teda 19,5 a 21,5 jsou 2 palce, což by mělo být kolem 5 cm, ale na délku je přírůstek pouze 16 mm, což nepovažuju za problém. Kdybych se chtěl dostat zhruba na délku menšího rámu, stačí vyměnit představec o 1 cm kratší a to není extrémně krátký, protože trek na kola sázel dlouhé představce i přes fakt, že rámy jsou delší

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      Rozdíl v délce je vždy menší. 16mm v délce rámu je už podstatný rozdíl. Ale hlavně si zapomněl dodat to, že ten Trek je už hodně dlouhý už v 19,5ce (třeba Cuby, které mají kratší rámy, tak jsou ve 22 velikosti kratší než ta 19,5ka Trek – to jen pro srovnání, jak je ten Trek extrémně dlouhý).

                      0 0
                      • joudys  

                        když mě 21,5 přivezli na vyzkoušení, měla představec 120, já mám teď 100, čili kdybych vzal 19,5 tak jsem na tom s délkou v podstatě stejně. Rám je u treka sice delší, ale jsem zvyklej a připadá mě spíš divný když jedu na něčem kratším.

                        Co se týče výšky, udává se orientačně, že od rámové trubky k rozkroku by mělo být cca 5 cm, já mám (a to jsem si měřil) uprostřed rámové trubky kolem 12 cm, u sedla vzhledem k mírnému slopingu 15 cm takže si ke mě nedovedu představit ještě o 5 cm nižší rám. Menší rám jsem řešil ale měl jsem problém s příliš vytaženou sedlovkou a navíc jsem na tom byl jak vosa na bombóně.

                        0 0
                        • Rychlej turista  

                          Kolik máš podložek pod představcem? Hoď sem fotku, fakt mě to zajímá, protože nějak jsi ten rám „zkrátit“ prostě musel.

                          0 0
                          • joudys  

                            foto momentálně nemám, ale podložky mám 2 a od vrchu sedlovky (lyžin) k místu, kde se sbíhají osy sedlové a horní rámové trubky a zadní stavby to mám 34,5 cm, což je prakticky délka celé sedlovky, která by měla správně vést v rámu pod tento bod. Já mám proto sedlovku 400 mm a rám 19,5 je pro mě nepoužitelný, protože mám skoro 90 kg a nemůžu si dovolit mít prodlouženou sedlovku zanořenou pouze do tohoto místa, navíc by to blbě vypadalo.

                            Říkám si že pro někoho ty rámy trek vyrábět musí (pokud jsou zde názory že i 19,5 je hodně dlouhá) a mě teda nepřipadá, že bych na tom ležel.

                            Je vidět, že velikost rámu je při dané výšce hodně individuální záležitost a chce to fakt asi někde raději vyzkoušet.

                            0 0
                    • Rychlej turista  

                      Tak to pak jo, ale už jsem dlouho na geometrie Treků nekoukal a zajímal jsem se spíš o menší velikosti, kde opravdu rostl hlavně na délku. Příště budu nejdřív studovat, než začnu blbě kvákat :-)

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Nemusíš, napsal si to přesně jak to je, jen on má prostě na svojí výšku strašně dlouhý rám.

                        Ty Treky pořád jsou jedny z nejdelších rámů na trhu (vůbec nic se na tom nezmněilo). Vůbec nechápu, jak mu může být ta 21,5ka dobře, když jak jsem psal výše ji jezdí kamarád co má 196cm a nemá žádné krátké ruce na svojí postavu a ještě k tomu má dost natažený posed.

                        0 0
      • MlokCZ  

        Já mám třeba taky 183cm a jak mám kratší ruce, tak 19,5ku bych nemohl jezdit ani omylem. Já bych ale nemohl jezdit ani 18,5ka, ta by mi i s 9cm představcem byla pořád dlouhá. Musel bych vzít 17,5ku (a tu s 9cm představcem), ale ta už by zase byla moc nízká na moje nohy.

        Většina průměrně rostlých se 183cm bude právě akorát na tu 18,5ku co Ti doporučovali.

        0 0
        • Rychlej turista  

          To by sedělo, mám 182 cm a když jsem si Treka pořizoval, 18,5" tehdy nedělali a 19" mi byl velký. Proto jsem vzal raději 17", který mám na hraně. Tehdy byl mezi těmi dvěma velikostmi obrovský rozdíl a proto jsem raději volil kapku menší rám, než velký. Dneska bych bral tu 18,5", která by měla být akorát.

          0 0
        • vikicek  

          Myslíš, že s 174cm a cca 82cm nohy (země-rozkrok) by 17,5" mohla sedět ?

          0 0
          • JakeF  

            10.4. testovací den od Atombiku, koukám, že z Prahy jsi :-). Nějakou radu nejspíš taky dostaneš, můžeš si domluvit koupi a třeba dostaneš i nějakou slevu, posledně rozdávali slevový kartičky i na projížďce trasy zimního maratonu :-).

            0 0
            • vikicek  

              No já koukal, že samotný rámy neprodávaj .. jinak mam to k nim asi tak 20minut, takže se asi přijdu podívat, díky ;). Slevovou kartičku asi na 7% od nich mám ..

              0 0
              • JakeF  

                Byl jsi se zeptat? Já mám pocit, že na krámě toho je víc, než na stránkách, aspoň co se komponentů týče. Ale je pravda, že samotnej rám 8500ka tam asi nebude, ale myslim, že by nebyl problém objednat a že by za pár dní byl…

                0 0
                • vikicek  

                  Nebyl .. tak já se jich zeptám na tom test dni, díky za info ;)

                  0 0
          • MlokCZ  

            Na výšku ideální. A na délku těžko říct bez dalších údajů. Pro zhruba průměrnou postavu by to ale ± mohlo sedět i na délku.

            Určitě raději vyzkoušet.

            0 0
            • vikicek  

              Údaje k délce jsou přibližně takové, že mam odzkoušené, že 580mm + 100mm představec mi pocitově sedí. Myslím, že ten Trek je v 17,5 588mm , takže snad to odpovídá, v případě potřeby by se asi musel nasadit 90mm představec ..

              0 0
    • kcvalin  

      Ja mam 190 a mam 19a pul. Spokojenost… Ale koupil jsem si delsi sedlovku – puvodni jsem mel vytazenou po max rysku tak jsem nechtel moc riskovat. Doporucuju pro tebe prave tuhle velikost.

      0 0
    • Hombre85  

      se mrkni na geometrii rámu a porovnej(pokud máš možnost se starým kolem)

      http://www.trekbikes.com/…series/8500/

      0 0
    • bikermx  

      ja ho koupil,težkej nejni,a cirkusovej desing taky ne,na 184 cm mam velikost 19,5 a je to paráda

      jinak pro ty rejpaly co tady davaj vahy rámů,tak musim říct že rám 2010 je úplně jinej než ty předchozí(hydro­forming,bb90…)

      0 0
      • jonti  

        Nevis jaka je vaha toho 2010?

        0 0
        • JakeF  

          10.60kg bez pedálů s 32z kazetou, ofiko tam píšou 34z, takže ještě o něco těžší…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.