Trek 8500 vs GRAND CANYON AL9.0 SL

30 nepřečtených
  • iceek

    Zdravim,

    o jedno kolo jsem prisel viz kradena kola, budu rad, kdyz mi pomuzete s rozhodnutim o novem. Nebranim se ani jinemu kolu podobneho razeni (dobry hlinik, lepsi osazeni).

    U Treku se mi libi design ramu, u CANYONu zase komponenty R1, Sram, Mavic.

    Trek 8500:http://www.trekbikes.com/…series/8500/

    GRAND CANYON AL9.0 SL:http://www.canyon.com/…s/specs.html?…

    Anketa: Jake kolo ?

    3x
    17%
    0 0
    • Smazaný účet  

      8500 rám (je nesrovnatelně hezčí než canyon, mrkni na sváry) a osadit si to podle svýho. Podle ceny komplet řazení sram x9, XT brzdy a kliky, a nějaký slušný kola.

      0 0
      • pustipav  

        Čoveče pořád nechápu, to osazení podle svýho přeci nemůže vyjít lépe – já to také kdysi počítal, a nikdy mi to nevyšlo líp… ukaž:)

        0 0
      • iceek  

        To je prave asi to jedine hledisko, ktere mluvi pro TREKa.

        0 0
    • pustipav  

      U toho canyona je zajimava hmotnost, ja treka nevazil, ale rekl bych, ze to pod 10 teda nebude…

      Jinak se mi na nem jezdi dobre, nemam co vytknout. Pri telefonatu do jednoho eshopu mi dokonce nabidli nizsi cenu – resp se zeptali, na kolik bych to tak videl:)

      0 0
    • pustipav  

      Otazkou je, jestli by se nedalo sehnat tohle za tu cenu 8500 http://www.trekbikes.com/…ies/elite97/ pripadne nejakou testovacku…

      0 0
      • iceek  

        Ja se karbonu porad trochu bojim.

        Receno slovy klasika Padam rad a padam dobre :-). Kolega z prace razi zase Kdo nepada, jezdi pod sve moznosti.

        Mam-li znicit ram, radeji znicim hlinik …

        0 0
      • JakeF  

        U mě v souboji 8500 vs. 9.7 vyhrála 8500ka a to jsem u těchhle modelů nemusel brát ohled na cenu. Má komplet horší osazení (R/RL vs. RL/RXL), kola jsou na výměnu z fleku a vidle je jen Reba. Ten rám nebude nijak výrazně lehčí, pravděpodobně s vyšší životností vlastností, ale jinak celkově kolo bude určitě těžší.

        0 0
        • iceek  

          Nasel jsem vcera nejakou stranku, kde nejaky ladic popisuje pocatecni vahu a proces jak se dostal az k 9.1Kg na tom Treku 8500.

          http://weightweenies.starbike.com/…iewtopic.php?…

          0 0
          • JakeF  

            No, ale zaplatil ten bajk znovu :-). S XT pedálama měla sériovka bez doplňků lehce pod 11kg. Počítej s tim, že rám má kolem 1700 až 1800 gramů a kola tak nějak podobně, navíc tuhostí taky zrovna nevynikaj. Původně jsem taky plánoval ho pod 10kg dostat, ale je to nesmysl. U Treku se hraje spíš na tuhost a ta je výborná (až na ty kola).

            0 0
        • pustipav  

          No to by nešlo o hmotnost, ale dle ohlasů lidí, co přesedlali z Al na karb to kolo více letí dopředu a i po několika hodinách jsou údajně méně vydrncaní… tak nevím, jestli to tak opravdu je nebo jen placebo?

          0 0
          • JakeF  

            Není hliník, jako hliník a není karbon jako karbon :-). Pokud přesedláš z tuhýho Treka na nějakej měkčí a pohodlnej karbec, tak určitě, pokud z tuhýho Al Treka na tuhýho karbec Treka, tak ten rozdíl bude minimální, spíš je to v tom, že si karbon tu tuhost urdží dýl. Nicméně s těmahle kolama určitě 9.7 nepoletí víc, než 8500ka. K tý pohodlnosti, jel jsem karbec 29er Superfly a drncalo to víc, než moje 8500ka. Za mě karbon určitě jo, ale ne za cenu toho, že bude ošizený a těžký komplet osazení.

            0 0
    • pižmoň  

      Urcite Canyon,mas tam snad vsechny komponenty lepsi,dobra kola.I ten ram je hezky a bude lehci nez ten Trek..Sel bych 100% do toho Canyona

      0 0
    • Dzordano_Bruno1  

      Když HT tak Canyon:)

      0 0
    • JakeF  

      Treka nekupuj, je to těžká ***** s kolotočárškym designem!

      Ne, teď vážně. 8500ka je super rám a tipoval bych, že i tužší a odolnější, než ten Canyon. Ale to osazení je o třídu lepší u Canyonu. Hlavně co se kol týče, tam bude rozdíl propastnej. WCS je ověřená kvalita, X9 vzadu bude v pohodě, jen je otázka, jestli ti sednou gripshifty, osobně bych je musel měnit. Výhodu má Trek v karbec řidítkách a sedlovce (která má ale značně problematický uchycení sedla a pokud potřebuješ větší offset sedla, tak ho neudrží) a subjektivně i vidli (nižší progresivita, krásnej chod, ale na druhou stranu náročnější servis, pokud umíš jezdit, tak super lock, pokud ne, tak na něj budeš nadávat :-)).

      0 0
      • iceek  

        Chapu to tak, ze vidli u Treka stavis nad vidli u toho Canyonu ?

        0 0
        • JakeF  

          Subjektivně zdaleka. SID je na mě moc progresivní, Foxka akorát a má lock, kterej jenom zvýší odtrh, pak může vidle normálně do zdvihu, což je z mýho subjektivního pohledu výhoda, pokud někdo šlape jak prase nebo do kopců vestoje a ještě špatně, tak jí rozhoupe. Ale uznávám, že i na SIDa bych si zvyknul a oproti Foxce má daleko nižší servisní náklady.

          0 0
    • McBlacky  

      kliknul jsme na Treka, ale vzal bych Canyon. Ten rozdíl výbavy je velkej na Canyona dáš pedály a je to závoďák. Trek je takovej kompromis a X lite komponenty nejsou nejlehší, spíš na urovni Ritchey Pro. Top je až XXX lite.

      zamysli se nad tím jestli nevzít karbon. Měl jsi dělo v hliníku, ale chce to posunout dál :)

      0 0
      • iceek  

        Ja ti nevim, preci jen me vice laka mit dobrej hlinik, nez spatnej karbon. Myslim si, ze za 50 – 70, ktere jsem ochotny investovat, se kolo na slusnym karbonu porad jeste sehnat neda, pokud nemas znamosti.

        0 0
        • Dzordano_Bruno1  

          Proč mluvíš o carbonu? Pokud se koukám na kola, které jsou ve výběru, tak jsou obě z hliníku :D

          0 0
        • pižmoň  

          Ja bych tady fakt nevahal,ta cena za toho Canyona je fakt bomba,mas tam TOP komponenty,ram muzes vymenit jindy.Na tom kole bych na vymenu nejakeho komponentu ani nepomyslel,moz­na ram…

          0 0
        • McBlacky  

          Progress za 22má ve výprodeji rám Giant a Hnoj by ti něco postavil…

          0 0
          • iceek  

            Urcite bych dal radeji vydelat nekomu jako je Hnoj.

            Ale ten Canyon, tim ze na tom nevydelavaji distributori, je cenou hodne dole a nevim jak by to u Hnoje cenove vyslo.

            0 0
    • jonti  

      U treku je o neco malo hezci ram, ale neni vyrazne lepsi, jinak je horsi ve vsem.

      Ale za tu cenu bych uz bral ted karbon, neco jako Scott Scale 35 na XT z bikestore.

      0 0
      • iceek  

        Scotta uz ne. Mozna jsem povercivej, mozna by to ve me vyvolavalo zbytecne vzpominky na toho ukradenyho.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.