• Quido Kroupa

    Ahoj,

    rád bych si pořídil Treka 8000 model 09 a váhám s výběrem velikosti rámu. Měřím 177 cm a rozhoduji se mezi velikostí 17,5"/18,5". Na stránkách Treku se nemůžu dopídit velikosti horní rámové trubky u těchto velikostí. Najde se někdo kdo poradí? Díky

    0 0
    • funkatron  

      ja mam 172cm a ram mam 17,5…a je to akurat pre mna…ale zase mam radsej predkloneny posed…

      takze pre teba by som asi odporucil 18,5"…vzdy sa to da potom dopasovat predstavcom…

      17,5 by ti bolo podla mna malo

      0 0
    • DaSnail  

      588mm/607mm

      0 0
    • JakeF  

      183cm, Trek 8500, mám 19.5", délkově mi sedí, výškově bych snes i tu 18.5"… Ale nevadí mi delší posez. Nicméně teda nevim, nakolik je rozdílná geometrie 8000 a 8500, ale řek bych, že ne moc.

      0 0
      • vikicek  

        Ty už máš toho Treka? Proč neni v bajcích? :o)

        0 0
        • Rychlej turista  

          Ještě na něm nevyjel, čeká na počasí.

          0 0
        • JakeF  

          Tak tak, nechci sem dávat nějaký fotky z bytu a ještě na něm nejezdim, do tohodle bordelu mám zbylý 2 kola… A stejně se mi na něj nechce přehazovat SPD, tak ho pak rovnou vyzkoušim nejspíš až s CB a novejma botama… Navíc stejně je to sériovka ;-).

          0 0
      • Evilcleaner  

        ty rámy jsou naprosto stejné, kdysi měla 8500 zabroušené sváry, to byl jediný rozdíl. dnes nevím jak to s těmi housenkami je:-)

        0 0
        • JakeF  

          Nevim, jak 8000, ale 8500ka má ty sváry celkem pěkný… Hlavně spíš doufám, že to inženýři z Treku pořádně otestovali a že mi třeba nebude vibrovat při brždění… Toho se docela bojim, jak jsem to tu čet, že to některý kola dělaj…

          0 0
          • Evilcleaner  

            tak mi se osobně líbí více originální svar mojí 8k než dodatečně zahlazovaný, pod který se dají schovat různé nedokonalosti. jinak můj názor je že trek je v rámařině na špičce. co se týče váhy tak to sice nic zas tak extra není, ale tuhost, trvanlivost, geometrie, lak je skvělý napříč modelovou řadou. o žádné vibeace bych se na tvém místě nebál.

            0 0
            • JakeF  

              Ono to neni úplně hladký… Třeba u hlavovýho docela jo, jinak je na tom cejtit i ta housenka, ale přijde mi to dodatečně zarovnaný. Na pohled to je super. Jo, já Treku věřim, co se týče rámů, že to maj vyzkoušený, navíc jsem snad o žádnym vibrujícim neslyšel. Nevěřit mu, tak do něj nejdu ;-). Jen mě překvapilo, že v zadní stavbě neni ta výztuha u kotouče. Ale tak u Treku to počítám maj vyzkoušený :-).

              0 0
              • vikicek  

                Můj šitózní Apache taky žádnou výstuhu u kotouče nemá a nevibruje :o)

                0 0
          • vikicek  

            To bych se spíš bál, kdybych měl SUPa .. u Treku snad né :)

            0 0
    • BB  

      Při tvé výšce bych volil 17,5. Mám 182 a na Treka 17,5 se krásně poskládám.

      0 0
      • Evilcleaner  

        no já mám stejnou výšku a vozím 19,5 s krátkým představecm a jsem nadšený jak je ten posed natažený a zároven celé kolo točivé

        0 0
    • Quido Kroupa  

      No, tak teď v tom mám snad ještě větší bordel.. :-)

      0 0
      • Drabi  

        Ber 18,5. Sám jsem nedávno pořizoval Top Fuela v této velikosti při výšce 178 cm. V nejhorším případě dáš o cenťák kratší představec, výškově bude 18,5 akorát.

        0 0
      • Rychlej turista  

        17,5 ti malá nebude, pohodlně se na ni poskládáš. 18,5 ti možná bude, pokud ale ne, tak máš problém, s kterým si nebude vědět rady ani B-F a s kterým proto budeš muset jezdit.

        0 0
        • Quido Kroupa  

          Asi máš recht, půjdu do tý 17,5"

          0 0
          • Drabi  

            Sezónu jsem jezdil Treka 8500 ve velikosti 17,5 s představcem 11 cm otočeným do mínusu, sedlovka s offsetem 25mm, kdy bylo sedlo na nule. Tenkrát 18,5 nebyly, kdyby jo, jdu do toho.

            Volba velikosti je někdy fakt issue…

            0 0
            • Quido Kroupa  

              Teď jezdím Meridu 850 trail v 17", takže se tý 18,5" u Treka trošku bojím. Je teda pravda, že na tý Meridě sedím dost vzpřímeně, ale to dělá ta geometrie trail rámu..

              0 0
              • Bla9801  

                Myslím, že vel.17,5 ti bude malá, můj kamarád má 8500 model 09 vevel. 17,5 (měří 178) sedlovku má vysunutou na hranu,ale chtěl radši menší rám… teď po roce tvrdí, že si měl koupit 18,5… Rámy 8000/8500 jsou úplně stejný, jen mají jinej lak. Nejlepší je obě kola vyzkoušet, otázka je zda tyhle kola v modelech 09 vůbec někde mají.

                0 0
                • Quido Kroupa  

                  S tím zkoušením je to právě dost problematický.. Na netu jsem jich pár objevil, poslal dotaz na dostupnost a zatím mi nedal nikdo vědět, tak snad ještě ňáký jsou.. Dost lidí tvrdí 18,5, původně jsem chtěl jít do tý 17,5, ale.. :-)

                  0 0
                  • Bla9801  

                    Mám kamaráda v prodejně, který tyto kola prodává. Centrální sklad pro Evropu je snad někde v Holandsku.

                    když mi napíšeš mail na sebe, přepošlu mu ho a on ti zjistí dotupnost…

                    0 0
                    • Quido Kroupa  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                      0 0
      • JakeF  

        18.5" pokud chceš delší kolo na chrtění, 17.5", pokud chceš dobrý kolo na pohodový ježdění :-).

        0 0
    • kcvalin  

      Napisu ti jen me zkusenosti: Mam trek 8000 rok 08, merim 190 – velikost jsem zvolil 19apul, jen jsem koupil delsi sedlovku – puvodni bych mel vytazenou po rysku a myslim, ze to neni uplne koser… ale jezdil jsem s tim tak asi pul roku. Jinak velikost vyhovuje vyborne. V te dobe byly ty ramy uplne stejny (8000 a 8500) a myslim, ze je to tak i dnes… Nemyslim, ze by se od te doby menila geometrie. Zadni brzda nekdy vibruje. Ja jsem s kolem spokojenej.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.