Torrent 70-29 vs SUP XP 919 vs KELLYS Gate 50

7 nepřečtených
  • Kubicovic

    Zdravím,

    byl bych moc rád, kdyby mi někdo dokázal konstruktivně poradit s výběrem jízdního kola.

    Jsem jezdec převážně v centru města, občasné víkendové vyjížďky do lesa (lehké terény, stezky, možná bych i zkusil nějaký lehčí trail, ale pořád se jedná o aktivitu v řádu desítky vyjížděk ročně). Uvažoval jsem o gravelu, ale nikdy jsem na silničce ani nic podobným neseděl, vždy jsem volil cestu MTB z důvodu pohodlí, lepší vybavenosti v poměru cena-výkon a lehce i vzhledem.

    Výška 184 cm, váha 76kg, rok jsem na kole neseděl, od roku 2014 do 2018 roční nájezd cca 2000km na LeaderFox zero 2014.

    Mezi mé favority jsem zařadil:

    https://www.cykloadam.cz/…ey-antracite

    https://www.cykloadam.cz/…-red-mod.019

    https://www.cykloadam.cz/gate-50-29

    Komponentům moc nerozumím, ale chtěl bych něco co při pravidelné péči vydrží pár sezón a bude radost na tom jezdit.

    Co se týká mých subjektivních názorů na daný výběr:

    U RockMachinu se mi zalíbil tvar rámu, zdvih vidlice a přijatelná cena.

    Superior mě ohromil krásným vzhledem, nízkou váhou.

    Kellys se mi vzhledově nelíbí, ale na různých fórech a testech hodnotí přijatelný poměr ceny/výkonu.

    Budu moc rád za Vaše rady a názory s přihlížením na moji neznalost.

    0 0
    • Kubicovic  

      .

      0 0
    • MatS  

      Tak Kellys jasne vede. Obe osy pevne a dobra vidle i zbytek osazeni, teda az na slabsi brzdy, ktere jsou u vsech trech stejne. Pokud nemas 90kg a vic a neplanujes sjizdet kopce, takto neva.

      SUP – slaba vidle, pouze rychloupinaky na obou nabojich.

      Rock Machine – taky jen rychloupinaky, tragicke naboje bez utesneni, starsi pohon 2×10. Ale zas levnejsi spotrebak na 10s pohon.

      Takze za mne Kellys. Mrkni jeste na Decathlon.

      0 0
      • Kubicovic  

        Díky moc za radu. Taky v Kellysu vidím mnohém víc kladů, jak v těch třech ostatních.

        Co se týká brzd, co myslíš slovním spojením: „a neplanujes sjizdet kopce“? Přeci jen jsou to hydro, musí to něco ubrzdit, ne? Byl jsem schopnej lítat lesem z kopců a ubrzdili to i véčka.

        Jediné co se mi u Kellyse nelíbí, je barva. To by možná šlo vyřešit upgradem na Kellys Gate 70, ale to je pár tisíc navíc, a nevím, zda-li by se to vyplatilo.

        Je nějaký znatelný rozdíl mezi Gatem 50 a 70?

        0 0
        • palo7  

          Nedávno kámoš bral Torrent 90 když dostaneš pořádnou slevu, tak nebudeš cenou daleko od těch kol co jsi dal odkazy a je to dost lepší než ta 70

          0 0
        • MatS  

          Tak ony kvalitni vecka v kombinaci s dobrymi spalky a rafky sly jezdit i v Alpach, osobne vyzkouseno.

          Naproti tomu levnejsi hydry s levnymi kotouci jsou pro zlost. Ze zacatku brzdi pekne, ale rychle se zahreji a pak vadnou. Navic se kotouce krouti, cinkaj a prehrivaj. Takze sjizdenim kopcu bylo mysleno delsi a castejsi brzdeni nekde v kopcich, kde by se ty levne hydry rychle „unavily“.

          Jestli se Gate 70 vyplati, to musis zvazit sam podle toho co jezdis a jaky mas rozpocet.

          0 0
        • MatS  

          Rozdil mezi Gate 50 a 70 v komponentech je minimalni. Brzdy jsou stejne. Spis bych koupil brzdy M6000 a ty na Gate 50 prodal. Investice navic bude zanedbatelna. Mozna se na tomto upgradu lze domluvit i primo s prodejcem za nejaky doplatek.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.