• PjSky

    Pristi rok bych to chtel silnicne jeste vic vychutnat, tak me napada jestli mame thread o hezkych asfaltech kolem nas.

    Napr. po omezeni nakladni dopravy na silnici 257 mezi Mostem a Bilinou (do 7t hura) vznikl luxusni silnicni prostor :) A hezky svizny. Zvlast mimo spicku. Zatim bez der a tak.

    http://www.mapy.cz/…

    Jinap patram v okoli Prahy ale je to bida. Ve vesnicich typicky zaplatovy polep… Do Stechovic a zpatky fuj.. Nahoru pak kousek krasna asfaltka 102 ale to hned konci..?

    Nejake typy, luxusni hladke vyjizdky, podelte se siiim.

    PS: nic takoveho jako tohle http://www.chinacartimes.com/…ds-in-china/

    0 0
    • Trainman  

      Dobrý nápad na topic. Aktuálně mě v okolí nic extra nenapadá, ale např. si velmi solidní poměr hustota dopravy (na 2. třídu)/kvalita vozovky drží Blatná-Bělčice. :)

      BTW, prosím Tě, kolik měříš? Já kvůli žiletce, dík :)

      0 0
      • PjSky  

        183cm.. a 56tka je na hrane velikost. spis 57 kdyz se da sehnat. 58 uz dlouha.. :) zalezi taky kolik meri nohy, trup a ruce.

        0 0
        • Trainman  

          Hmhm. Já chci taky koupit Fuji Roubaix, mám 184,5 a chci brát 58. Co jsem koukal na geometrii tak Fuji jsou dost krátký kola. 58 jsem zkoušel, vejškově akorát, trochu delší (nicméně dost možná to bylo zapříčiněno 120mm představcem a sedlovkou s offsetem a vytaženým sedlem vzad). Asi teda tu 58 vezmu i když pořád váhám… 57 bohužel Fuji nedělá.

          Sorry za offtopic.

          0 0
          • PjSky  

            ber delsi, predstavec vymenis, sedlo posunes.

            Ja to mam uplne vzadu. Ale je mozny ze mam kratsi trup a ruce , na nohy mi to kolo sedi super.

            0 0
      • abro666  

        znam, mohu doporucit, jezdivam tudy z PRG do Vimperka, tam silnicka leti jak dabel:)

        0 0
        • Greyhound  

          …a z Vimperka teď novej asfalt na Lipku až ke křižovatce pod Novým Světem a pak velmi slušnej dál na Borová Lada, Kvildu atd. – proti okolí Prahy mi silnice na Šumavě přijdou hodně slušný.

          0 0
          • abro666  

            jo to souhlas, ja do VPK jezdim za mamou.

            ted sme dali prg- susice a pak susice – velhartice – prasily – srni – modrava – kvilda – vpk, taky celkem fajn, ale okolo prasil me sraly ty kostky, ble:)

            0 0
            • Greyhound  

              Tak přes Prášily jsem jen jel na silničce jen jednou, horší kostky totiž asi neznám :-) Pak jsem si vzpomněl ještě třeba na úseky Albrechtovice – Buk a Křišťanov-Záhvozdí, to jsou další pěkný silničky s minimálním provozem a v druhém případě prakticky žádným provozem.

              0 0
              • abro666  

                to sem nejel, ani jedno

                jen lehce matne si pamatuju Kratusim z rally Sumava:)

                to druhy sem nejel, na Lipno sem jel na kole naposled pred deseti lety,a to z Volar primo do Novy Pece.

                ale kdyz jedem z prg do vpk, tak z horazdovic na Vaco, pres Hoslovice, Drazov, Zalesi, to je celkem fajn, silnice tam nekde de, nekde je to tankodrom.

                0 0
                • Greyhound  

                  Jo, to sedí, silnici kolem Kratušína jsem objevil když jsme tam blbli autama :-)

                  Z Prahy na Šumavu to jak píšeš plánuju, ale zatím jsem to jezdil Vacov-Čestice-Úlehle-Libětice-Sousedovice, to je pěkná trasa a asfalt dobrej. Pak je ještě i na silničce pěkná cyklostezka mezi Lštěním a Štítkovem a když to tam křížil na bajku tak je zřejmě novej asfalt i mezi Budilovem a Štítkovem. Pak je taky pěkněj asfalt na cyklostezce mezi Spůlí a Onšovicema.

                  Bohužel asfalt tam lejou nejen na normální silnici, ale často i na lesní cesty, bych blil když tam jedu na bajku, nechápu proč a už vůbec kde na to berou prachy.

                  0 0
                  • abro666  

                    jo to souhlas. z pohledu mtb se sumava velice blizi krkonosum. pokud vjedes do zakaznyho mista, „ochranari prirody“ te dojedou jeepem s oznamenim, ze sis vydelal 2500 czk:)

                    0 0
            • Hrabex1  

              hm, ted vede vedle ty silnice cyklostezka. Je kombinovana – kus asfalt, kus pisek. Ani ryba ani rak. Ani na silnici, ani na MTB. Vetsinou je ten pisek zrovna v mistech, kde sou na silnici ty kostky.

              Hlavne ze se vycerpaly naky ty dotace z EU. Je jedno jak…

              0 0
            • Hrabex1  

              Muzes zkusit i vetsi ohruh:

              vimperk – strazny (tenhle usek je hroznej, ale musi se to vydrzet) – mauth – grafenau – zwiesel – zelezna ruda…

              v tom nemecku se jede krasne, minimalni provoz a krasny silnice

              0 0
              • Greyhound  

                Z Vimperka do Strážnýho bych teda po hlavní nejel, i když je tam na hodně místech hodně široká krajnice a v úseku mezi pumpou OMV u odbočky na Volary a Strážnym se dá jet skoro celou dobu po paralelní starý silnici, která je ještě v slušnym stavu. Když už tak z Vimperka bych jel přes Lipku na Kvildu a přejel přes Bučinu do Finsterau, asfaltu tam chybí jen pár metrů.

                S tím Německem úplně nesouhlasím – asi jak kdy, ale na bajku jsem se tam pohyboval už mockrát a naopak ten provoz mi přišel tak hustej, že jsem tam na silničce nikdy nejel, zvlášť když je tam milion lesních cest kde není ani živáčka.

                A tu popisovanou trasu Mauth – Zwiesel – Železná Ruda bych silně doporučoval na bajku, jel jsem to před 14 dny a bylo to super – přejet hranici na Bučině, z Finsterau krásným smíšeným lesem po lesních cestách po značené cyklostezce do Neuschonau, tam omrknout vyhlídkovou věž a stezku v korunách stromů, pokračovat dál po Nationalpark Radweg do Spiegelau, Klingenbrunnu a sjet do Zweiselu. Odtud 14km výjezd do 1456m na vrchol Velkého Javoru s parádním výhledem, sfrčet k chatě pod Malým Javorem a krásným technickým sjezdem k jezeru Kleiner Arbersee, krásný místo. Odtud nahoru lesem na Brennes, po cyklostezce lesem napálit do Železné Rudy a pak se škrábat přes Polom, Prášily, Předěl a Modravu zpátky na Kvildu. Pravda, trochu náročnější, ale moc pěkný, škoda to jet po silnici.

                0 0
                • Hrabex1  

                  mne to prislo uplne v pohode, ne ze by tam auta nejezdily, ale bylo to v norme. Ta mtb trasa by mohla bejt zajimava, ale mam to trosku z ruky. Precejenom je ten akcni radius mensi nez na silnici. Leda se nekam vyvezt autem…

                  Na javoru jsem byl nekolikrat, clovek by ani nerek, ze je to nejvyssi hora sumavy, je to pohodovej kopec. Treba s boubinem se to vubec neda srovnavat.

                  Odkud jsi?

                  0 0
    • Flegmatik  

      Silnice I/9: Liběchov – Dubá a ještě kousek za ni. Lesíky, údolí, zatáčky… :-) Sem tam nějaký motorový vehikl.

      0 0
      • Esi  

        a milion vypatlanejch motorkářů který tam jezdí jako urvaný ze řetězu

        0 0
        • Flegmatik  

          Ano :-)

          0 0
          • Janes  

            Jezdím tudy přes 30 let na chatu a v posledních letech, když nespěchám, to raději beru kokořínským dolem, kde je motorkářů přeci jen o dost méně :-(. V mém kraji je slušná cesta Hlavenec- Čečelice- Všetaty, skoro bez aut.

            0 0
            • Esi  

              jojo jezdím kousek za dubí v létě na dovolenou a na kole bych se tam bál, i autem je to občas o život. Kokořínský důl je pohodička jezdím tam občas na jedno pivko, ale zase ta silnice tam není žádný zázrak

              0 0
      • Flegmatik  

        Tohle byl samozřejmě vtip. Jinak bys musel vychytat čas, kdy tam nic moc nejezdí. Rozhodně ne slunečné suché víkendy.

        0 0
    • PKQ  

      Z Berouna na Srbsko je vcelku fajn asfalt a pěkný zatáčky :)

      0 0
    • prvniodkonce  

      Praha a okoli nic moc. Par silnic v okoli Unhoste (Valdek, Pavlov apod), Vrane – Zvole, Liber – Rene. Jinak bych toho top asfaltem moc nenazyval. Slusna silnice je Nizbor – Krivoklat nebo Revnice – Hostomice. Nejdelsi usek opravdu kvalitni silnice znam v Orlickych horach Destne – Mladkov – Kraliky, coz je spolu s prilehlymi silnicemi z Kamenicne pres Rokytnici a z Klasterce a silnici pres Horni Lipku ke Kralickemu Snezniku absolutni spice.

      0 0
    • Flegmatik  

      Ještě kolem Lán (obory) a na Rakovnicku mi silnice připadaly dost slušné a s minimálním provozem.

      0 0
    • Mirek1  

      Krásnej asfalt s minimem aut jsem objevil mezi Jevanama a Struhařovem. Je to sice jen nějakejch 6 km, ale krásnejch.

      0 0
      • Pebe  

        kopec zvaný Habr ;-)

        0 0
      • prvniodkonce  

        Tak tu jsem jel naposled vloni na jare, kdyz tam byla jeste pekelná drncacka.

        0 0
        • krokus  

          Na tenhle zážitek si taky vzpomínám, Místy jsem to dokonce i vedl, abych si neničil silničku:-) Teď už je to tam o něčem jiném.

          0 0
    • Esi  

      Jižní část pražského okruhu ale jen 19.9. :-) 20.9 to tuším otvírají pro provoz

      0 0
      • dancing dog  

        :-) to jo, kámoš tudy jezdí do práce a chválí si to, že je tam o20.min.dřív.. a děsí se, až to otevřou, nejen že už tam nebude moc, ale ještě mu ta stavba nějak zkomplikovala cestu nějakou trvalou změnou-uzávěrou…

        0 0
      • prvniodkonce  

        Dá se valit i skrz tunely?

        0 0
    • petryk  

      V Olomouci a blízkém okolí u mne jednodznačně vede trať Ecce Homo ve Šternberku. Supr kopec jak nahoru, tak dolů.

      0 0
      • Biker jak Pes  

        Jj, musím souhlasit. Je to můj nejoblíbenější kopec, na kterém můžu trénovat. :-) Samozřejmě, z dostupných, Jeseníky jsou něco jiného, ty miluju… :-)

        0 0
      • Zbyněk  

        To je u nás taky jediný kopec, kde máš neustále jistotu pěkného asfaltu. Jinak je to ale docela nezáživný kopec. Dolů je to OK, nahoru ale jezdím raději jinudy.

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Mě se líbí moc, pěkné zatáčky, žádná nudná rovina, nejezdí tam žádné auta a schováš se před větrem, ideální tréninkový kopec. :-) Dáš si to 4× – 5× a jedeš domů… paráda :-)

          0 0
          • petryk  

            Přesně tak, akorát já to dám 2×-3× a jedu domů:)

            0 0
            • michal xtr  

              nezapomínejte na krásný nový asfalt na trase lošov – kopeček :)

              0 0
              • Biker jak Pes  

                aaah, no jo. Vidíš, já tam jel naposled autobusem, když to opravovali, od té doby jsem v Olomouci nebyl, ale od září jsem zase zpátky, tak si to půjdu užít. Tam už to bylo potřeba … :-)

                0 0
                • petryk  

                  To sice jo, ale to, co nechali nad Lošovem jsem nepochopil. Jestli už nezbyly peníze na balenou nebo jaký to má důvod, to fakt nevím…

                  0 0
    • dancing dog  

      Mě teď hodně mile překvapily silnice a silničky v Lužických horách,na sever od N.Boru a Cvikova až na vyjímky asfalt úplně hladkej, krom úplnejch kančích stezek( např. z D.Světlé na krompach, to nic moc), třeba Jablonné- ranč Malevil- Mařenice- Dolní a Horní Světlá- Myslivny pod Luží naprostej luxus…jen by mohli bejt trochu širší, rychleji jezdící řidiči tam jsou celkem nebezpečný, zvlášť v nepřehledných zatáčkách…

      0 0
    • PjSky  

      Ovsem, absolutne nepouzite stezky prosim hlaste take :) Alespont ty druhe tridy.. tam clovek ceka kvalitu..

      0 0
    • Skicross  

      Dneska jsem jel (autem) z Třebíče směr Polná a od Třebíče až do Kamenice je nádherně opravená silnice III. třídy. Přesné označení je 351. Za Kamenicí je křižovatka a doprava je pěkný asfalt přes Řehořov skoro až do Velmezu a doleva zase směrem na Jihlavu. Dneska odpoledne jsem tam potkal asi 5 aut v protisměru. Takže provoz minimální.

      Viz. mapa

      0 0
    • marios  

      Krátkej kopcovitej(zvlně­nej) okruh u Příbrami:

      Pičín-Hluboš-Sádek-Drahlín-Obecnice-do pásma směrem na Valdek-Ohrazenice(nejlepší úsek)-Jince-Běřín-Běštín-Hostomice-Velká Baba(sedlo)-Buková-Pičín. Až na kousky kvalitní asfalt, minimum aut, hezká krajinka, parádní stojka (min.18%) v Běříně.

      0 0
    • abro666  

      teď sme se vrátili z Krkonoš, můžu doporučit silniční úsek z Jičína do Jilemnice přes Syřenov, Ústí, Bělá, Tample, Roztoky u Jilemnice. moc pěkný

      0 0
      • prvniodkonce  

        ano, paráda je taky Vítkovice – Rezek – Rokytnice, pak taky Kozákov ze Semil.

        0 0
    • PjSky  

      To sem zvedav jak to po zime vypada. teda naopak. Mam strach.

      0 0
      • gargamel  

        Jak to po zimě vypadá? Vždyť je začátek února. Zima ještě neskončila :-)

        Nicméně teď jsem párkrát silnici vytáh a silnice jsou na sračku :-(

        0 0
      • prvniodkonce  

        Zrovna tady u nás je to při každé oblevě horší. Doufám, že ty nové silnice to přežily bez úhony, i když moje oblíbené orlickohorské asfaltky už měly vloni dost šrámů, tak uvidíme letos. Chce to jezdit, dokud je po čem :D

        0 0
      • hribik A1  

        no predsa absolutne normálne to vyzerá:

        šuter, šuter, diera, diera, ľad, diera, rovina, šuter, kopa kamenia, hrb, diera, hrb, ľad, rovinka, kopa kamenia, ľad, diera, hrb, hrb, diera, diera, ožralec, diera, šuter, šuter

        0 0
    • medved  

      v něměcku kolem eurosee(bautzen) jsou údajně asfalty pro kola, ještě jsem to nezkoušel , ale chystám se..dám vědět

      0 0
    • cabbage  

      Momentálně mě napadá spousta silnic vhodných pro AM/EN

      V podstatě celý středočeský kraj :o)

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Tak rozbité cesty, jak po téhle zimě jsem snad ještě nezažil. Ale na Kopeček u Olomouce je čerstvý nový asfalt, krása pojezdit! :-)

      0 0
      • PjSky  

        Praha Zapad / Jih.. PEKLO PANOVE. Vubec sem vydle na MTB nepritvrdil, i tak to klepe. A penize na to nebudou. :( Jak ja se dostanu ze ZBR na silnici? Asi vlakem :D

        0 0
    • marios  

      Na silnici mezi Zadovem(zdikovec)a Volyni na jednom kruhaci odbocit na Nemcice, tam doprava na Kraselov, pokracovat smer Makarov, sjezd s famoznim rozhledem do Katovic. Potom mozno pokracovat pres Bratronice do Blatne.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.