Teleskopická sedlovka RckShox -50% off

75 nepřečtených
 • DargenCZ

  Zdravíčko,

  brouzdám si takhle na netu a narazil jsem na akci na teleskopickou sedlovku se slevou 50% k tomu pošta zdarma.

  A já se ptám je to dobrý kauf za cca 6150,–?

  A druhá otázka, nějak se nevyznám v jejich značení. Chápu že MMX je ta páčka, ale možnosti „MMX Left/above – Right/below“ a „MMX Right/above – Left/below“ mi nějak nejdou do hlavy.

  Nicméně přikládám obrázek jak by to mělo asi vést a prosil bych nějákou dobrou duši o radu, kterou z těch dvou možností mám vybrat.

  průměr: 30,9mm

  délka: 340mm

  Díky Marťas

  • novas752  

   Za ty prachy dobrý, ALE:

   • Na kolo z obrázku to budeš montovat? Jestli jo, tak se s Reverbem Stealth rozluč. Stealth verze maj vnitřní vedení do sedlovky zespoda = musí být díra do rámu. Čili musíš hledat sedlovku s vnějšim vedenim.
   • kolik místa máš mezi vrchem sedlové trubky a lyžinama sedla? Z obrázku to nevypadá na moc a kromě samotného zdvihu sedlovky tam zbyde ještě cca 6cm (zhruba 3cm je prestenec a zhruba 3cm je pod sedlem. Takže by se mohlo stát, že i se sedlovkou zasunutou nadoraz vrámu bude sedlo ve vysunuté poloze příliš vysoko. Čili u sedlovky se zdvihem 100mm musíš mít sedlo minimálně 16cm vysoko.

   Reverb má 2 verze ovládání – jedna, která se dá umístit buď na levou stranu řídítek dolu a na pravou nahoru a druhá verze naopak.

   • alo  

    sedlovka je nová?

    problém s dírou v rámu vyřešíme vrtačkou-)

   • DargenCZ  

    Jo díky na netu jsme našel obrázek a z toho sem pochopil, že se dá rozhodnout zda-li to půjde vnitřkem rámu nebo vně.

    Dole jsou obrázky sedlovky, modrá čára je hranice u objímky, maximální zasunutí je někde uprostřed toho „obrázku/nápisu“ (prostě tam kde je to jakoby sedřené) tj. 320mm

    • novas752  

     Rozhodnout se to nedá. Jedna verze je na vedení vnějškem a druhá verze (stealth) na vedení vnitřkem. Konstrukce střev v těch sedlovkách je obrácená.

     Z obrázku 1 je vidět, že teleskopická sedlovka půjde do rámu zasunout až po prstenec, drtivá většina sedlovek má tu zasunutelnou část dlouhou do 25, max 30cm.

     Teď jde o to, jak je sedlo vysoko nad vrškem sedlové trubky, když ho máš správně nastavené. Z tý vzdálenosti odečteš zhruba 6cm a tim zjistíš maximální zdvih, který si můžeš dovolit.

     • DargenCZ  

      Chápu správně že délka udávána u teleskopických sedlovek je celková? Tj u sedlovky s délkou 390mm je v délce už zahrnut ten zdvih 125mm?

      • alo  

       tak nějak, není problém najít srovnávací tabulky s rozpisem všech rozměrů-)

      • novas752  

       Ano, je to vzdálenost od osy lyžin sedla po spodní konec ve vysunutém stavu.

       Ale o celkovou délku se neboj, podle fotky té normální sedlovky máš v rámu místa dost. Tobě jde o to, aby část, která se nedá zasunout do rámu (tj od spododku prstence po osu lyžin sedla) nebyla větší, než tvoje aktuální výška vysunutí sedla.

  • freerider159  

   MMX Left/above/ Right/below – můžeš použít na levou stranu nahoru nebo vpravo dolů

   MMX Right/above – Left/below – Pravá strana nahoře nebo levá zespodu.

   Prostě buď budeš mít páčku z vrchu říditek nebo ze spodu

   Ale jk píše výše – stealth má kabel zespodu, takže musíš najít něco co má kabel pod sedlem… nebo vyvrtat díru no

  • allrose  

   Bejt tebou raději se vyhnu sedlovce ovládané hydraulikou..v chla­du zpomaluje ,v mraze občas zůstane zasunutá a musíš s ní na sluníčko a sraní s odvzdušnováním ovládání :(

   Pořid raději něco s ovládáním lankem

   • alo  

    opět by se dalo říci, podívej se na TS sedlovku-)

  • DargenCZ  

   Tak jsem projel trh a vyhlédl jsem si dvě sedlovky

   KIND SHOCK Lev SI 2017 cca 8000,–

   KIND SHOCK Super Natural Remote LONG 150 cca 7200,–

   A ted babo raď, díval jsem s ei na recenze a ze mě spíše LEV.

   Ale abych nebyl za ignoranta a bůh ví co ještě, koukal jsme i na TS sedlovku, ale asi jsem jantar nebo co, na forech a všude psali cenovku okolo 6500,– , ale já našel jen stránky, kde psali: „napiš mail jak to chceš a my ti to zrobíme“ ale už nepíšou za kolik. Tak jestli existuje nějáký odkaz na něco kde se dovím víc byl bych rád.

   • novas752  

    A vejde se ti tam 150 zdvih? Ja bych si z obrazku nebyl jistej ani stovkou.

    • Honza03  

     Tak třeba má sedlovku na obrázku níž protože se mu s tím lépe jezdí technika a proto si chce koupit teleskopku, aby to měl i do kopce dobré… (taky sem měl pevnou niž než mám teď teleskop na max)

    • DargenCZ  

     sedlovku mám nastavenou na „zlatý střed“ aby se mi dobře šlapalo a zároveň abych nemusel snižovat když jedu techničtější věci, nicméně v rámu „utopím“ 330mm, pak bych chtěl ideál zdvih v rozmezí 120–140mm tudíž v případě:

     440mm sedlovka = 140+300 = rezerva v podobě pár cm v rámu, dostatečný zásun a plynulý rozsah zdvihu

     dolní poloha= spoustu prostoru pro pohyb, horní poloha, ideál na šlapání

     390mm sedlovka = 125+265 = rezerva v rámu velká, abych měl ideál posez na šlapání, musím povytáhnout o kousek

     pří maximálnímu snížení (zasunutí) bude o cca 30mm výše než předchozí sedlovka

     300mm sedlovka = 100+200 = pro ideální posez na šlapání nutno povytáhnout o cca deset čísel a to znamená

     hraniční zasunutí sedlovky

     u TSka jsem našel stránku na xichtbůku, tak počítám že se asi poptám tam, ale také sem se dočetl, že udělají díry pro zapadnutí čepu ve výšce jakou si řeknu což sice nevím jestli využiji :), ale rozhodně se to alespon trochu přiblíží plynulému chodu těch dvou :)

     • novas752  

      Jo takhle. No ja jen pro jistotu.

      Zdvih 120 znamena, ze sedlo bude ve vysunute poloze nejakych 20cm nad vrskem sedlovky (zhruba 2cm prstenec, 12 zdvih, 3cm zamek a 3cm sedlo). Takze pokud mas mezi sedlem ve spravne vysce aspon tech 20cm, melo by to byt ok.

      • DargenCZ  

       objímka – lyžiny sedla = 20cm

       objímka – sedlo = 23cm

       • novas752  

        Takze tam budes mit sedlovku vysunutou okolo 4cm, takze by mohla mit i vetsi zdvih nez 120. Ty rozmery vyse uvedene beru obecne, jeste si to prepocitej podle tech od TS.

      • DargenCZ  

       Fotka možná zkresluje rám je 19,5" nebo 19" ted nevím a nechce se mi to měřit

       a já mám cca 180 – 185 takže tak no.

   • alo  

    no modré z nebe za 6500 plus pošta, taky ji mám-)

    nebo vlastně 5500 a 1000 za páčku nebo tak nějak

    • DargenCZ  

     No co se mi na ní líbí že bowden vede v podstatě jen k objímce, tudíž by mi neplandal při totálním zasunutí jako u dvou výše zmíněných, popravdě se mi začíná líbit víc a víc, no uvidím co ježíšek přinese :D

     • goofy  

      Ještě je varianta Marzocchi/Fox Transfer…

      http://bartonicek.cz/…ke~c620.html

      • suslos  

       MZ se dělá jen 125mm nebo jí jen Bartoníček nemá ve 150mm?

       • goofy  

        Dělala se jenom 125 mm. Teď je na stránkách i ve verzi 150 mm, takže od příštího roku bude asi i v 150 mm verzi.

        • suslos  

         super, díky za info. Uvidíme jak pak bude vycházet cenové porovnání – plus předpokládám, že to jsou identické sedlovky – MZ a F. (kamarád pořídil RF co má být převzatý 9point8 → technika stejná, ale zpracování trochu úděs)

  • DargenCZ  

   Opět to zde trochu proberu k životu, psal jsem si s výrobcem TS sedlovky, říkal že furt to má pár much, které ještě nevychytal ale prý otázka času, nicméně není těžké je odstarnit v případě že se objeví (rád poradí).

   No nicméně jsme brouzdal po netu, a zase ten black friday…

   Sedlovka s cenovkou pod 3000,–

   oželím pár cm zdvihu povysunutím, stím že vím, že zaplatím polovinu co jinde, ne-li míň. Otázkou se kvalita? Znáte tuhle značku, na eshopu si ji celkem chválí, teda občas až na řeči ohledně páčky.

   Díky

   • alo  

    to by mě zajímalo, co tominos myslel tím pár much…

    • vojtechposmourny  

     Třeba to sem napíše :-)

    • lumyr  

     Největší problém sedlovky je, že jde servisovat doma. Ta pohoda, když to opraví někdo za tebe ;DDD

    • DargenCZ  

     Tohle mi bylo napsáno:

     *"Dobrý den, abych se přiznal nechápu ten dotaz na délku v zasunutém stavu. Cena sedlovky je 6500, je to cena za sedlovku s páčkou. Sedlovku dodávám i ochranným neoprenem, potom vydrží i v bahnitých podmínkách dost dlouho. Ale musím se přiznat že momentálně bojuji s doladěním spodních kluzných pouzder která se deformují a sedlovku dokáží zabrzdit, oprava je sice jednoduchá (tipl bych si asi 10 minut) , ale už je to starost navíc. Momentálně mám objednaný nový lepší materiál, takže snad do budoucna tento problém vyřeším, nebo aspoň výrazně omezím. Dále tam jsou další věci, které jsou trošku jiné proti hydraulickým modelům, třeba netlumený chod a trošku větší vůle, i když u té také záleží jak se sejdou tolerance, případně jak moc chcete aby sedlovka vyjížděla i když se zasune třeba jen o dva cm.

     Pokud byste měl stejně o sedlovku zájem i smožností, že může zlobit, rád se rozepíšu o případných problémech a jak se odstraňují."*

     • alo  

      to je tak, když je někdo maximalista a chce mít všechno tipťop, tak to pak vypadá takhle, že píše mírně odrazující zprávy, i když je jeho produkt vynikající..

    • wilda81  

     Mi třeba občas nevyjede z prostřední polohy až nahoru. Teď mi při jízdě ještě něco lehce přeskakuje, ale zatím jsem neměl čas zjistit jestli je to ze sedlovky nebo ze sedla. Každopádně na pracanta ideální sedlovka.

   • Bafoon  

    TS tu mám čtyři od léta, servisuju je. Pár much se objevilo a řešení bylo vždycky v podstatě jedno – rozebrat/vyčistit a namazat. „Vážnější“ bylo když se blbě sešli tolerance na náhradním čepu – nezajížděl do děr a sedlovka tak nedržela polohy. Řešení vždy po telefonu nebo zprávy, náhradní díl do třech dnů poštou…

   • puka  

    Měl jsem ji v košíku, ale nakonec jsem ji nevzal.. Budu rád, když nám ji pak zhodnotíš

    A hezky svátek přeji, jmenovče :)

  • PavlikXSS  

   Nevozí někdo 170mm? zajímalo by mě kolik měří sedlovka pod kroužkem jak dolu tak i nahoru :) mam debilní zahlý rám a mám strach aby šla zasunout na MAX. Cena za 6.000 je příjemná, ikdyž ji v čr člověk sežene za 7

  • alo  

   tedy posledně si servisák, ke kterému občas chodím pokecat pochvaloval, jak jsou ty hydraulický sedlovky fajn, když oprava vyjde vždycky tak alespoň na dva litry-)

  • DargenCZ  

   Už dorazila tak uvidíme :-)

   • Vilém  

    Je u ni ovladaci packa takova, jakou maji v popisu, nebo je tam packa, kterou oznacuji 1×?

   • puka  

    Řekni, že je dobrá, ale tobě je k ovnu a já ji beru :D pořád váhám jestli ji vzít..

    • DargenCZ  

     za 4000 ti ji nechám, :D

     nicméně je tu problém, když ji máš zasunutou v rámu na MAX, tak to v podstatě nejde protože ti bude vadit sedlová objímka, respektive páčka sedlové objímky. Takže tři varianty, Buď objímka s páčkou na pravé straně (to jsme nenašel) nebo obyč na šroubek – to se vleze a néébo objímku otočit o 180°. Pro rejpaly objímka nejde otočit „hore-kopytama“ bo je tam takový rámeček, který zabraňuje aby se s tím šoupalo po té trubce.

     • goofy  

      To chce objímku, kde můžeš páčku přehodit na druhou stranu… ;-)

      Dal bych objímku obráceně. Taky to tak vozím.

     • novas752  

      Volil bych na šroubek. Hezčí, lehčí, jednodušší, hýbat s tim stejně budeš minimálně.

      • puka  

       +1

       Já raději vozím šroubek, protože se lépe utahuje a protože liliputům nemusím půjčovat bajk. :D

       V tomto případě je packa opravdu zbytečná.

     • alinceb  

      Ta sedlovka vypadá podobně jako KS LEV a u toho se dá pozice úchytu lanka upravit tak, že pootočíš zámek sedlovky.

      Jinak by mě zajímalo, jestli to pro BX třeba KS nevyrábí. Pokud by to byl technicky LEV, ale jen za lepší peníze, tak by to bylo super. Nemohl bys nafotit pár detailů, jak vypadá sedlovka upínání lanka pod krytkou, jak vypadá spodek sedlovky a jak třeba zámek, když se sundá horní díl? Kolik to váží?

      • DargenCZ  

       Ještě jednou sjedu manuál a dám vědět, jina vakl tam mírný hooodně mírný je skoro to nejde poznat tak uvidíme :)

       Jinak váha sedlovka 605g včetně lanka páčky a jednoho imbusu :D 710g

     • puka  

      Má už nějaký vakl?

      Za 2,8k to je celkem fajn. :) nemá někdo zkušenost s reklamací na crc? :D

      • suslos  

       Ač jiný druh reklamace, ale přeci jen – v pátek mi přišel balík a místo dvou karbonovým řidítek mi poslali dvoje hliníkové v modrým eloxu – dám vědět jak rychle to vyřeší :-D

       • alinceb  

        :D

        Co měli za karbonový rodla? Teď v BF akci jsem nic zajímacího neviděl…

        • suslos  

         objevilo se tam zase pár ks Eastonů 750×35 zvednutí 20mm, tak jsem chtěl na Cambera a na projekt HT :-) ale nic nebude, už jsou fuč… tak jim tu hlínu zítra posílám zpět :(

         edit: za 46E by byly fajn no..

         • DargenCZ  

          Na kolik vyjde pošta?

          • suslos  

           netuším, uvidím zítra – ale měli by ji proplatit, bo je to jejich chyba

         • alinceb  

          Tak to jsem vůbec nestihl. Dneska mi dorazily 2 balíky s KOMama (2 páry 26" a 4 páry 650b) a ještě čekám balík se 2 páry Frequency i25 a představcem Nukeproof Warhead 50mm. Letos jsou ty BF akce nějaký fatální pro můj účet. Ato to ještě nezačaly akce na Superstaru…:D

          • puka  

           To já ještě neprodal starýho vergla a už mám doma nový rám. :)

          • suslos  

           Pěkný!

           btw: už je pryč rám a už je něco nového?

           a máš u mě pořád tu kazetu, jestli jí chceš :D

     • puka  

      Vypadá to, že s teleskopem počkám na příští rok. Teď se s nima roztrhl pytel :)

      …za 15€ tam máš i jinou páčku. :D (pokud by sedla chodem a uchycením)

      • DargenCZ  

       To je to co jsme nechtěl právě, lanko až pod sedlovku, protože když ji zasuneš tak tam bude takový nepěkný oblouk :D, a ještě je možné že to bude vydávat divné zvuky jak to bude mlátit o rám a taky ho to poškrábe

      • mr.antik  

       Pokud by konečně vymysleli něco v celkové délce cca do 37cm při 120mm zdvihu, nezlobil bych se

       • puka  

        To je otázkou pár měsíců. Momentálně je brandx nejlevnější, ale na b-d, bike24 se dají najít celkem dobré kousky.

        • mr.antik  

         dost pochybuju, šije to nějaká čínská fabrika a z nějakého důvodu (asi konstrukčního) to prostě kratší neudělaj

  • DargenCZ  

   Táák namontováno :D vakl je přece jen okolo 1–2mm -sedlos e hábe o ten milimetr sme a tam.

   Info pro lidi, co si budou pořizovat teleskop. Celkem dlouho sem zápasil s výběrem rozměru, no když jsme si vypočetl že 150 zdvih bude tak akorát… tak jsme se k*revsky zmýlil :D (Matiku mám celkem na vysoké úrovni).

   Kolo vel. L (19"), Já cca 180cm ⇒ ideální sedlovka 120–125mm

   Instalaci zvládne každý, jen je dobré mít něco čím přestřihnete/pře­řežete bowden – já to dělal dremlem, bo pořádný knipexy mám jen v robotě :D

   Malou recenzi udělám později, ale zatím jsme nadšený, chod je hladký, ale uvažuji o nějákém neoprenovém krytí

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse