• suchan

    Zdravím komunitu. Hledám náhradu za můj starý hliníkový bike který váží 12kg po lehké modernizaci. Stále nejsem rozhodnut zda hliník či karbon. Názory? Osazením i váhou mě zaujal Stevens Colorado 401 2020.Cena 49tis, hliník, konzervativní vzhled. Přijde mi že v osazení za tu cenu je bez kompromisů. Nemá s ním někdo zkušenost? V karbonu bych za tu cenu dostal komponenty veškeré horší.Rám se vyrábí v Německu. https://www.stevens-bikes.cz/…ean63498.php

    0 0
    • Kouba_2005  

      Rám, kola a vidle je základ, zbytek je vesměs jednoduše nahraditelný spotřebák. Udělej si radost a jdi do karbonu, zbytek potuníš časem … až nakonec původní zbyde jen ten rám :-D

      0 0

        MTBIKER doporučuje

        Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

        15 199 Kč -12% MOC 24 999 Kč

        Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

        Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

        od 11 699 Kč -13% MOC 17 699 Kč

        Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

        Výprodej Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

        10 599 Kč -14% MOC 17 699 Kč

      • suchan  

        Přesně to mě také napadlo …jen trochu mě odrazují případy vrzajících středů u karbonu apod o kterých se lze dočíst.Zrovna Stevens má rámy barevně řekl bych pro lidi nezajímavé ale alespoň používají High modulus karbon …rám má jejich Sonora za 46 tis totožný s modelem za 85tis. Na kole neskacu a nejezdím těžký terén.Osazeni SX NX na té Sonore asi nic velkeho, ale pravda nebylo by na navěky stejně jako cokoliv jiného.Vidle je tam RS Recon.Mozna bych pocítil rozdil že stávající SunTour XCR.Stevens dokáže v případě neopravitelneho poškození pádem u prvního majitele nabídnout nový rám za polovinu což se může třeba i hodit.Odrazuje mě jen ta šílená kombinace barev rámu.No pravda barva nejezdí.Ale zase za 46 tis by se mi to mohlo líbit i na oko.No nebo jiná značka samozřejmě.

        0 0
        • Kouba_2005  

          Koupil jsem z druhý ruky (možná i několikátý) karbon fulla Stevens Fluent ES 2013. Od tý doby vozí mých ±90kg a nevypadá, že by měl jen tak umřít, což samozřejmě může být zítra jinak :-) Barevnou kombinaci měl taky mému oku ne úplně lahodící, tak se to komplet obrousilo na čistý karbon a jen čirý lak. U novýho kola samozřejmě nesmysl dělat. S tou výbavou těžko říct, minimálně ale NX, spousta lidí na tom jezdí a žijou. Já jsem teda odjakživa na Shimano, takže jen poznatek odsud. Proti XCR poznáš rozdíl s každou vzduchovou vidlí.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.