Stavba 29" kola - MRX vs. FORCE do 30K

13 nepřečtených
 • MiKi_93

  Zdravím,

  chtěl bych poprosit o radu.

  Chci si nechat postavit MTB hardtail do max 30K, s tím že mám možnost vybírat ze dvou stavitelů co mám poblíž domu.

  Jeden dělá v KCK Zlín, takže tady by to nejspíš bylo postavené na značce Force (ještě jsem se ho neptal na jakých rámech staví) a druhý staví kola MRX jako bokovku (1 levnejší 26" za 16K už od něho mám). U prvního bych měl tedy jistotu rychlého servisu, ale nevím jak si na tom stojí rámy a celkově značka FORCE.

  Pár lidí jsem tu viděl psát, že rámy MRX jsou zbytečně předražené a celkově za dejme tomu třeba 30K bych na Force měl stejnou výbavu za 27K atd…

  Jaký máte názor vy? Díky.

  • nitraq  

   Myslím, že dokud nebudeš mít konkrétní sestavy obou kol, tak vše ostatní je vaření z vody.

  • Evilcleaner  

   pokud mluvíme o hliníku, tak kromě modelu, který ještě není na trhu má force v 29 jen rám epigoni, no a na tom stavět kolo za 30 tisíc – to je jednoduše hovadina. kdyby naopak zvládl postavit něco na tom karbonu (což považuji za krajně nepravděpodobné), tak o tom by mělo asi cenu přemýšlet.

   jinak, že mrx je drahé, to je asi každému jasné, nicméně mnoho dalších rámů dostupných není a z těch co jsou, je to u mrx asi nejjednodušší.

   • scalar  

    Force Grannus vypadá nadějně, tapered hlava, zadní stavba 442mm, design ve stylu „nenadchne ani neurazí“ (subjektivní hodnocení :-) ). Pokud ho bude dělat MOSSO v té vyšší kvalitě, tak to bude dobrá volba.

  • apache6000  

   Za 30 tis . si vem radší třeba http://www.bradsky.cz/…-p-9147.html#… . Podle mě za ty peníze nemá cenu něco stavět radši se koukni po akcích.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.