Sram X.5 nebo Deore RD-M592 shadow

54 nepřečtených
  • Kubanuss

    Chystám se koupit novou přehazku místo alívka, kterou z těchto dvou vybrat?

    Anketa: Kterou koupit?

    4x
    17%
    0 0
    • Smazaný účet  

      Jeslti nehodlas menit i razeni, tka sram vzit nemuzes, protoze ten chodi jenom s packama sram a shimano jenom se shimano(a sram attack).

      Proc menis, je vylagrovana nebo odesla do vecych lovist?

      0 0
    • Vegan  

      Sel bych do SLX za 770.- narozdil od Deore je v cene rozdil minymalni a funkcne je na tom zrovna preazka u deore lepe.

      0 0
      • Evilcleaner  

        souhlasím s výdrží a funkci, nicméně slx přehazka je fakt skutečně škaredá, narozdíl od deore. já bych toto dilema řešil koupí xt, ale tato varianta není ve výběru:-D

        0 0
        • šlapatko  

          Hovadina, nemá li řazení vyšší řady, XT ho nespasí.Bral bych alivko, nebo deore.

          0 0
          • Evilcleaner  

            jinak, neříkám že je to smysluplné. vegan řekl že funkční rozdíl mezi deore a slx stojí za ten malý cenový rozdíl u slx. prostě slx je lepší. to je pravda. já jsem pouze dodal, že estetický dojem ze slx by mě donutil zaplatit si xt. a samozřejmě máš pravdu i ty že pokud má alivio řazení tak mu je xt šaltr k ničemu. nicméně já jsem ho ani neměl záměr k něčemu takovému navádět;)

            0 0
            • šlapatko  

              Jasně chápu:-) Zakladatel asi nebude koukat na estetiku.Nejspíš půjde o funkci a s alivkem nešlápne vedle.

              0 0
              • Vegan  

                Pokud by se srovnavalo cena/funkce u prehazek Alivio/SLX asi bych ti dal za pravdu pokud, ale srovnavas Deore vs SLX je podle me 65.- korunovy rozdil tak zanedbatelny, ze bych sel do SLX a to proc je to, ze proste sama o sobe chyta o dost pomaleji vakl a tim i men straci prenost.

                0 0
                • Jarque  

                  Ty máš nějakou osobní zkušenost s šaltrem deore shadow? Mám jí 3/4 roku a pohoda, řadí pěkně, vakl žádnej…

                  0 0
                  • Vegan  

                    JJ Mama ho ma na svem kole a rychlost jako chytil vakl me ponekud sklamala, SLX vozi spousty znamych a byt chyta vakl take tak se tak deje pomaleji a hlavne mi prijde, ze je mensi.

                    0 0
          • krtex  

            Hovadina,

            poměr životnost / cena / užitná hodnota je nejlepší u XT SHADOW.

            Alivio rozvakláš za pár vyjížděk..

            Páčky s tím nemají nic společného..

            KTX@

            0 0
      • scalar  

        Je to jedno, SLX i Deore je stejná hnusná plechařina (ze zadní části). Připlatil bych si za XT.

        0 0
        • pstasek  

          Tady se podepíšu. Deore a SLX mají plechový ramínko. XT je hliník a s Alivio páčkama to samozřejmě funguje jak víno. XT má keramické kluzné ložisko u jedné kladky a u druhé je utěsněné ocelové. Nevím, jak je na tom s kladkama SLX nebo Deore.

          Navíc když si chceš udělat radost, z XT bude mnohem větší ;-)

          0 0
    • Vilém  

      Kup si klidne SRAMa, ale budes muset prisetrit na jine razeni.

      To predpokladam nechces, takze nejaky Shimano.

      0 0
    • McBlacky  

      sraz až od 9 výš. Nižší maj na hovno vodítka

      0 0
      • vojtechposmourny  

        Proč? Nějak se se..u?

        0 0
        • McBlacky  

          snadno to ohneš, stačí i prasácky řadit v tahu.

          0 0
          • vojtechposmourny  

            Aha, no u nejkratšího vodítka by to nemuselo být tak zlé.

            0 0
            • Honzyn  

              S kratkym voditkem muzes maly talir kombinovat jen s 1.,2.,max.3­. pastorkem.Pros­te prevod 1–4 uz nejde,musis dat 2–1 nebo 2–2.Kratke voditko je spis pro chrty,co malou placku zaradi minimalne.

              0 0
      • petrun  

        S tím nesouhlasím. X.9 a výš mají hliníková a kompozitová vodítka. Hliník je shit. X.7 a X.5 mají (dle modelu) minimálně vnitřní rameno vodítka ocelové! Je to znát i na váze, jsou díky tomu výrazně težší než vyšší modely.

        0 0
        • kajulka2  

          Záleží na ročníku té X7, nedávno se to tu řešilo

          0 0
          • Vilém  

            Tak tak. Mam 2ks starsich X7, kde jsou obe voditka ocelova. U novejsich je pry vnitrni plast a je to nachylne na zohnuti.

            0 0
            • petrun  

              U nejnovějších je vnitřní ocel a vnější karbon. To by nemělo být tak hrozné jako hlína:-)

              http://www.bikestuff.cz/…83-sram-x-7/

              0 0
              • petrun  

                Mimochodem tahle Sram X.7 9-Speed se mi líbí víc než současná Sram X.9 9-Speed. Jediná nevýhoda jsou kluzná ložiska v kladkách místo průmyslových. To se mně ale netýká, stejně používám svoje Shamany na průmyslech v červeném eloxu.

                0 0
        • McBlacky  

          s X0 a X9 jsem nikdy problém neměl. zato ta X7 :/

          už jsem rovnal rukou X9 hlínu -ne svojí- a proti X7 s jednou plastovou částí to je úplně jinde.

          0 0
        • jIrI___  

          Mám starší model X.7 (2006) a vnitřní vodítko je plast a vnější je z nějaké hliníkové slitiny http://stusa.rajce.idnes.cz/…y_hmotnosti/#….

          0 0
          • petrun  

            Tak tomu nerozumím!?! Přesně tento typ (novější ročník) mám a vodítko je ocelové:-))

            0 0
    • Honzyn  

      Sram razeni=Sram prehazka,Shimano razeni=Shimano prehazka.Jedine by slo razeni Sram Attack,to je 2:1 k Shimano prehazce.Ja ho vyuzival ve spojeni s XTR Shadow a bylo to nejlepsi,co jsem kdy jezdil(verze 3×8 speed).Jinak prehazka Deore Shadow je docela tezka(283g),o t­rosku drazsi XT Shadow ma 224g,i zivotnost XT je o neco vyssi.Kdyz Shimano,tak jedine Shadow verzi,nova XT stare konstrukce je na prd-ma slabou pruzinu-pomalu se vraci-spatne radi tezsi prevody.

      0 0
      • Darius  

        jen pro poradek:

        Tohle platilo, dokud Shimano neuvedlo nove 10s Dyna-sys kompnenty. Mohu potvrdit info zde z fora, ze nove 10s prehazky Shimano vyborne funguji s 9s Sram razenim, konkretne XT shadow + X.0…

        0 0
        • McBlacky  

          určitě je ten poměr stejný? X5-x0 by to měly mít 1:1 ale Dyna podle mě má 1:1,2 a kolik má XX ani netuším.

          jestli to víš přesně, dej to sem, to mě dost zajímá

          0 0
          • Vilém  

            Jako prvni to tu popisoval uzivatel s nickem Singlespeed. Pry naprosto OK.

            0 0
            • Singlespeed  

              Dík… ;-)

              0 0
            • Darius  

              presne tak, nemohl jsem si vzpomenoutm zda to byl prave Singlespeed a nemel cas to hledat…

              nemohl jsem sehnat starou (pred 2010) X.9 prehazku, tak jsem z nouze vzal XT Shadow a skutecne to funguje

              0 0
          • Singlespeed  

            Devítkový SRAM a nové Shimano mají oba 1:1. Nový desítkový SRAM přibližně 1:1,2 (to jsem jen tak amatérsky změřil u X9).

            0 0
            • Honzyn  

              Takze kdyz mam kolo na Sram X.0 model 2010(3×9 speed),tak mohu pouzit tu novou XTR Shadow(RD 980)se stavajicim razenim X.0?Je totiz lehci:-)

              0 0
            • petrun  

              To znamená že řazení SRAM grip-shift X.7 bude bez problémů řadit s přehazkou 10-r Shimano STX Dyna-sys?

              0 0
              • Vilém  

                Shimano dela opet radu STX? nebos myslel SLX?

                0 0
                • scalar  

                  Zrovna mám v ruce přehazovačku STX a stejně se mi líbí víc než SLX :-)

                  0 0
                  • Nimrod  

                    ono vůbec dneska najít hezkou přehazovačku je nadlidský úkol… z momentálně vyráběných se mi nelíbí ani jedna…

                    0 0
                    • Singlespeed  

                      Naprosto souhlasím. Nádhernou stříbrnou Ultegru RD 6600 s dlouhým ramínkem jsem sundal z kola a mám ji na poličce jako dekoraci :-)

                      0 0
                      • Vilém  

                        A zrovna takovou shani Scalar:) Nebo si to s nekym pletu?

                        0 0
                        • scalar  

                          Jo, sháněl jsem, ale Hnoj dnes vyhrábnul její 105-kovou sestřičku…

                          0 0
                  • Vilém  

                    Jo, presne toto RCcko a v takovym peknym stavu jako na foto, mam ve sklepe nachystano na montaz:)

                    0 0
                  • petrun  

                    Přesně tu samou jsem měl:-) Fungovala dokonce na sklonku svého dlouhého života několik let i na 9-st řazení LX

                    0 0
                • petrun  

                  Jasně že SLX :-)))

                  0 0
            • MlokCZ  

              A máte někdo srovnání, co chodí lépe? Teď mám na mysli srovnání:

              • řazení X9 – 9sp

              s

              • X9 přehazka – 9sp

              oproti

              • XT 10sp. – RD-M773 SHADOW
              0 0
            • Singlespeed  

              Honzyn+Petrun: Jo

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.