SR Suntour EPICON LOD 2010 - tuning

31 nepřečtených
  • Vodouch18

    zdravím chtěl bych poprosit lidi se zkušenostma s tuningem této vidle chci to zvýšit na 140mm zdivh a predělat z vazelíny na olej. A také potrebuju odzvdušnit olejovou patronu (jaký potřebuju olej?)a co k tomuto tuningu potrebuju vsechno ? diky moc Vodouch

    0 0
    • pavlik6022  

      HISTORIE!!!

      0 0
    • Vegan  

      Zkus kouknout sem a jinak do noh na mazani se mdava 15ml 5W-40 nad pistek asi neco hustsiho at ti to hned neprotece. Co se tyce tlumiciho oleje ktery patri do tlumice to ti neporadim.

      0 0
      • Georrge  

        5w patri do tlumice, do noh bych dal trochu aspon 10w… tady ale zalezi kus od kusu, nektery vidle maj lepsi odtrh s hustsim olejem, jiny s ridsim.

        0 0
    • kyl  

      Tak domácí tuning předělání mazání z vazelíny na olej u Epicona úspěšně už nějakej km funguje a teď se pouštím do dalšího.Vyhodit pružinovou negativku a nahradit ji vzduchovou.Ještě sehnat těsnění na pístek(zatím se samostatně nepovedlo) a pár O-kroužků a snad to bude fungovat.Hnědá dášt je základní spacer pro 140mm,možná udělám pro každej zdvih délku zvlášť nebo jen krátké mezi pístek a zákl.spacer.

      0 0
      • Pumsc  

        pěkné,pěkné,nebojíš se že to ubere citlivosti?další o-kroužky navíc…

        0 0
        • kyl  

          Manžety mají tenký břit který těsní pístnici a píst,O-kroužky budou statické těsnění.Namazané to jezdí po pístnici skoro samo a případné menší snížení citlivosti mi vadit nebude.

          0 0
          • Pumsc  

            ok,jsem zvědav na výsledek

            0 0
            • kyl  

              To já taky.

              0 0
            • kyl  

              Tak jsem objednal těsnění i s pístkem(sa­mostatné není k sehnání)a čistě náhodou doma našel tento O-kroužek a ono to zatím funguje i sním.Nahoře je originál dole kroužek,komory nafoukané na stejný tlak,odtrh samotné pístnice dost nízký.Uvidím jak bude neg.komora držet tlak.Ten kroužek mě ale štve,pístek s manžetou stojí 342kč a kroužek 5kč a zdá se že funguje stejně.:-((Váhová úspora na vidlici je 45g proti původnímu řešení.O víkendu budu testovat.

              0 0
              • Georrge  

                manžetové těsnění není o moc dražší, pro pohyblivé části je ale vhodnější…

                0 0
                • kyl  

                  Já vím ale nejde samostatně sehnat v tom rozměru a hlavně všechny co jsem měl v rukách tak byly tvrdé,originál je měkká guma.

                  0 0
                • kyl  

                  Tak jsem byl dnes koupit ty bílé kroužky 15×5 a oni je tam kde jsem je před rokem bral už nevedou :-(,chodí to i s nimi velmi dobře.

                  0 0
                  • Georrge  

                    chjo, jsem chtěl ve vidli vyměnit vzduchový těsnění, a dovozce náhradních suntour dílů mi řekl, že těsnění prodávaj jen s celým pístem :( takže tam asi budu muset dát to tvrdý…na druhou stranu pokud to moc nezvýší odtrh, tak to aspoň bude líp těsnit a nebude tak protékat olej.

                    0 0
                    • kyl  

                      Jen aby to tvrdé těsnění neodepsalo vnitřek nohy.

                      0 0
                      • Georrge  

                        tak to si nemyslím, nebo bylo až tak šíleně tvrdé? Hard anodized hlína něco vydrží, ostatně je dělaná s odolností na otěr :)

                        0 0
                        • kyl  

                          Tak ho dej a pak napiš jak funguje a co citlivost.

                          0 0
                          • Georrge  

                            zkusím, bude to ale chvilku trvat, v okolí nikde U těsnění neprodávaj, takže budu muset objednat a předtím pořádně proměřit, jaký těsnění vlastně koupit. Doufám že aspoň používaj normalizovaný rozměry.

                            0 0
                            • kyl  

                              Já naměřil 20×29×5,pístek má 20mm,tam je to jasné,vnitřek nohy má 27,9–28,0mm.Co jsem koukal na použitelné manžety tak byly 20×28×4 a pak 20×30×4 a dost tvrdé.O 1mm menší se asi nedělá.Ten bílej O-kroužek na fotce víš ale funguje dobře,je to silikon nebo kaučuk a rozměr má 15×5mm vyzkoušeno na původním pístku.

                              0 0
                              • Georrge  

                                15×5? tos to tak hodne roztahnul?:) jinak dik za info, zkusim to pak porovnat s tim mojim. Rozmer je zvlastni, zkusim pohledat nejake podobne U tesneni. O krouzek je sice fajn, ale U je lepsi v tom, ze tlak vzduchu pritlacuje brit tesneni a tim to lip zatesnuje, navic neni tak velka stycna plocha a tedy i treci odpory jsou nizsi. Tak jdu hledat :)

                                0 0
                                • kyl  

                                  Na pístek jde nasadit v pohodě a fakt mi dobře těsní. Ted jsem udělal ještě jeden pokus jen s jedním kroužkem a molitanovým na mazání.

                                  0 0
      • RadaD  

        Prosím tě neporadil bys mi kolik oleje o tlumiče(Duro130)?Dík.

        0 0
        • kyl  

          Tak to nevím,mám Epicona.

          0 0
          • RadaD  

            To jsem si myslel. Jen jsem doufal ,že budeš mít nějaký servisní manuál kde je i duro. Ale i tak dík.

            0 0
        • Vilém  

          Je tak slozity si to najit? Nepises jakej rok, konkretni model, ale v tomto manualu pisou 80cc 10W oleje.

          0 0
          • RadaD  

            Dík.Hledal jsem neboj jen ne tak dobře jako ty.

            0 0
            • Vilém  

              Na stejnych strankach je take pekny Workshop Book, s obrazkama, pekne krok po kroku.

              0 0
              • RadaD  

                Super.Rozebírat i skládat to umím jen tentokrát to rozebral syn a nezměřil množství oleje(jak to obvykle dělám).Ale návod se hodí(mám ještě Axona).

                0 0
        • Georrge  

          no tak ideálně :) ne moc na to, aby tlumič mohl chodit po celém zdvihu bez stlačování vzduchu na konci chodu, a ne moc málo na to, aby nefungoval lock. Většinou to je tak, že naleješ olej do půlky patrony, pak zasuneš píst až nadoraz, a doleješ olej po okraj (kousek pod závit). No a pak ladit podle toho co jsem psal na začátku :) funguje to u epicona, jestli i u dura to nevím, ani nevím jestli má lock :D ale o moc jiný to imho nebude.

          0 0
    • MartBike  

      Zdravím, popravdě by mně zajímalo jestli LOD verze 2010 jde vůbec na zdvih 140mm nastavit, mám jí taky v plánu, už jsem se tu na to sice ptal, ale neznám nikoho kdo by to na této verzi Epiconu vozil. Podle popisu na ofic. stránkách suntouru http://www.srsuntour-cycling.com/…CON+LOD.html nevím co si z toho mám vybrat, tak pak kdyžtak dej vědět :)

      0 0
      • Azmir  

        Mám 2010 a při zvyšování na 120 tam místo zbylo, takže na těch 140 půjde neboj ;-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.