• Infidel

    Zdravím vespolek, koupil jsem vidlici SR Raidon model 2014 a ta má v pravé noze jak tlumení tak i vzduchovou část pružení, v levé noze není nic. Nemá někdo servisní manuál k tomuto modelu a je ochotnej ho poskytnout? Nikde jsem nic nenašel a do budoucna se bude jistě hodit. Předem díky.

    0 0
    • nitraq  

      V levé noze není nic? To se mi zdá dost divný, v levý noze je pružina nebo vzduch.

      http://www.srsuntour-cycling.com/…lish-web.pdf

      0 0
    • Vilém  

      Tak to mas zrejme jedinej prototyp na svete, cen si ji:)

      0 0
      • Infidel  

        Taky jsem na to hleděl, ale na pravé noze je zamykání tlumení a dole ventilek na dofouknutí. Jedinou zmínku tohoto rozvržení jsem objevil tu na bf fóru. Pokud odkrytuji levou nohu, je v ni cca 20cm hluboká díra, dole asi kluzáky.

        0 0
    • Infidel  

      Foto vidle:

      0 0
      • Vilém  

        Co to je? Toto fakt vidim poprve.

        Diky za fotodokumentaci.

        0 0
      • kocers  

        Hustý, to vypadá na nějaký supr dupr tuning. Odkud tu vidlici máš- nová/bazar? Pokud nová tak nechápu vůbec nic a pokud bazar, tak bych ji prodejci omlátil o hlavu.

        0 0
        • Infidel  

          Je nová. Teď nevím jestli ji vrátit nebo ne. Jinak vše funguje, ale mám strach do budoucna, aby na ní byly díly na servis.

          0 0
          • kocers  

            Normálně bych pro zajímavost zkusil napsat mail s fotkama do Suntouru, co na to řeknou. Docela by mě to zajímalo :-)

            Pak bych se podle reakce obrátil na prodejce. Jinak bych to i zařadil do sbírky kuriozit :-)

            0 0
            • Infidel  

              Prodejce mi napsal, že ji mám poslat zpět, že mi vrátí peníze. Já ale nechci nic vracet, vidlice je namontovaná, zařezaná a funguje, jen sháním ten servisní manuál, nebo alespoň návod, ať vím jak se o ni starat. Je to starší model, taklže byla o něco levnější, no myslel jsem že se jedná o výprodej a ne o nějaký pokus :)

              0 0
              • puka  

                „Levnější“ – Na kolik tě vyšla?

                0 0
                • Infidel  

                  2500.-

                  0 0
                  • puka  

                    To mám taky za 2500.. Divný. :D

                    .. mám ji z axit bikes, ty?

                    0 0
                    • Infidel  

                      Taky taky, tak teď nevím, no…

                      0 0
                      • puka  

                        Mám bílou s zamykáním z řídítek.

                        0 0
                        • Infidel  

                          No já nakonec zjistil, že je to atyp z roku 2013. Na stránkách suntouru jsem ji díky výrobnímu číslu našel, ale výkres ne. Tak půjde zpátky. Škoda.

                          0 0
      • puka  

        Mám taky 2014 (možná 2015) a má ventilek na druhé noze shora. Tam kde máš ty ventilek, tak já mám nastavení odskoku.

        Nevím co to máš za prototyp.. :)

        0 0
        • Infidel  

          jj, to vím, 2015 je už klasika.

          0 0
          • Vilém  

            Snad vsechny co jsem videl, aspon 7–8 let stary, to maji stejne, vlevo vzduch nebo pruzina, napravo tlumeni. Toto si vubec nedovedu vysvetlit oc jde. Muzes zkusit projit rozkresy vidlic na strankach vyrobce, ale nevim nevim.

            Zkus jeste kouknout na spodni nohy vidlice, byva tam vylity rok vyroby, pripadne podle vyrobniho cisla.

            0 0
      • scalar  

        Úplně normální sériová vidlice, jednu chvíli se to takto vyrábělo. Nevím jestli to nebyla jen OEM verze, kerou někteří výrobci montovali na sériová kola a dostala se i na běžný maloobchodní trh.

        Dostal si k tomu záruční list od BP Lumenu?

        0 0
        • Infidel  

          Ne, jen klasickou fakturu prodejny, každopádně hned je mi líp, že nemám jediného exota na světě :-)

          Jen mám strach ze servisu, na stránkách SR uvedených výše jsem ji prostě nenašel, tak asi i pajšl bude odlišný od jiných, běžnějších.

          0 0
          • scalar  

            Až zjistíš, že je to nepodarek, který rychle stáhli z výroby a zametli po něm stopy, tak Ti bude zase hůř :-)

            Raději připlatit pár stovek za aktuálního Raidona s nastavitelným tlumením a hliníkovýma vnitřníma nohama, to je funkčně úplně jiná liga.

            0 0
    • raschi  

      Narazil jsem teď na stejného Raidona s ventilkem na pravé noze dole na Ghostu ASX 4900, nemáte k němu někdo rozkresy, servisní postupy apod?

      0 0
      • raschi  

        Tak jsem tu vidlici měl rozebranou. V pravé noze je sdružená nerozebíratelná patrona nahoře s tlumením a dole se vzduchovou komorou pružení. V levé noze je jen negativní pružina. Vydloubal jsem z noh starou ztuhlou vazelínu, doplnil pěnové mazací kroužky pod gufera, namazal olejem a vidlice chodí docela dobře.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.