Spyder cmp nebo jiný 120 mm full rám

36 nepřečtených
  • akula

    Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s rámem Spyder cmp? Uvažuju, že na léto si pořídím novej full rám se 120 mm zdvihem a tenhle spyder mi padnul do oka. Použití XC 60%, lehčí AM 25%, silnice 15%. Cenu bych si představoval do cca 14000 Kč za rám/do cca 18000Kč za rám včetně tlumiče Jako další alternativa mě napadá Merida one-twenty. Váha je podobná (když to nebude kovadlina přes 3 kg, tak bych jí ani neřešil), takže je to spíš čtyřčep vs. přepákovaný jednočep. Chtěl bych spíš žehličku, ale nerad bych zase velkou houpačku. Pak se mi na meridě ještě nelíbí úhel hlavy, optimálně bych to viděl na 69°-70°.

    Anketa: Jaký rám byste zvolili?

    1x
    100%
    0 0
    • akula  

      Správný link spyder

      0 0
    • PatrikL  

      o nejakých 400g ľahšie ako merida sú kellys rámy

      http://www.kellys.cz/ramy-kellys

      alebo

      http://www.velohanak.cz/…RT-2010.aspx

      0 0
    • akula  

      Nikdo spydera nemá ani nejel?

      Ještě jsem našel Superiora XC F50 TEST za pěknou cenu, pakrkrát se tu na foàu probíral, ale žádnej kloudnej závěr nepadl.

      0 0
    • cupik  

      Využiju vlákna a taky se zeptám. Uvažuju že si postavím 120mm fulla. Teď mám HT No Saint na Sramu X7. Cenový limit na rám včetně tlumiče mám 20 000,– rád bych se ale vlezl tak do 16 000,– Koukal jsem na zde uváděný Spyder CMP, který nevypadá zle, do výběru by se vlezlo taky RB IQ a určitě spousta dalších. Problém je že se v tom nevyznám a nevím co od které stavby očekávat a ani jsem zatím žádného fulla nejezdil. Budu ho mít na pohodové jízdy, žádné závodní ambice nemám. Použití od asfaltu pres XC až po lehčí AM. Poradí někdo co pořídit, případně jaký tlumič zvolit.

      0 0
      • Bafoon  

        http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx… kdybych neměl co mám tak se mi tohle jeví velmi pozitivně :-)

        0 0
        • maajkee  

          No jo, ale to už je zas 140ka.

          0 0
          • Bafoon  

            AM?

            0 0
            • maajkee  

              Použití od asfaltu pres XC až po lehčí AM

              Tak nevim jestli 140 už není na asfalt a XC zbytečně moc a občas jen lehčí AM.

              0 0
              • Bafoon  

                odvěkká válka a dohady co kdo a jak jezdí :-)

                já jezdím zatím jen XC a využiju 140/120 FS tak ta rezerva na AM mi nepřijde moc, spíš akorát

                0 0
              • MlokCZ  

                Není, pokud je to stavba, která dobře jede a jezdec pohodář a ne chrt.

                Ten Viper ale podle mě nebude zrovna největší raketa, bude spíš žehlivější a lehce houpavější.

                0 0
                • cupik  

                  Dá se podle typu zadní stavby odhadnout chování toho kola, případně jaký by byl vhodný tlumič? Konkrétně pro toho Spydera CMP v ceně kolem 4000–5000,–

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    U některých typů, kde znám více rámů od daného typu, tak se trochu odhadovat dá.

                    Lepší by byla ale aspoň model do Linkage.

                    U stavby typu toho Vipera a Spyderu CMP má největší vliv umístění horstlinkového čepu. Tam rozdíl i o milimetry udělá rozdíl.

                    Spyder dle fotky odhaduju, že bude proti Viperu o chlup jezdivější a o chlup méně citlivý.

                    Dalším faktorem je ale třeba průběh a ten z fotky poznat nejde už téměř vůbec (když je to hodně blízké nějakémů známému rámu, tak se trošku dá, záleží na systému, u některého může posun některých čepů o milimetry udělat zásadní rozdíl u některých minimální).

                    Vhodný tlumič se vybírá hlavně dle průběhu, tady bez modelu nebudu ani hádat.

                    0 0
        • cupik  

          Vypadá pěkně, ale nevím zda 140 už není moc. Chtěl jsem taky využít stávajicího Epicona a teď si nejsem jistý zda jde předělat na 140mm zdvih. Původně jsem chtěl 100mm fulla ale po přečtení spousty vláken tady na fóru jsem to přesunul ze 100mm na 120mm, ale 140 už mi přijde zbytečně moc. Stávající HTčko si nechám a časem bych ho opět zprovoznil a udělal z něj zimáka.

          0 0
          • Bafoon  
            • jestli si necháš HT tak bych se 140mm teprv nebránil, propedalumí hodně
            • epicon jde na 140mm novější model dokonce 150mm :-)

            zkus určitě něco otestovat, dá se hodně zkazit :-)

            0 0
        • cupik  

          Tak jsem se teda rozhodl a vzal tenhle rám. Ještě zlevnil oproti ceně která byla když si ho sem dal tak jsem popřemýšlel a vzal ho. Takže zbývá dořešit vidlici. Vydrží klasický Epicon 140mm zdvih, nebo je třeba už vzít s pevnou osou? Případně jakou jinou vidli tak do 5 000?

          0 0
          • Bafoon  

            mazec :-) jestli si vzpomeneš tak mi prosím určitě pak napiš jak se ti rám líbí a klidně časem i zkušenosti – díky moc

            epicon 140mm zvládne, je na to dělaný. Ideálnější by určitě byla poladěná verze z www.tuning-test.cz ale v rámci své cenové kategorie i seriovka uděla dobrou službu. Na 140mm je pevná osa určitě výhoda, zaleží na tvé peněžence jestli to vezmeš z gruntu :o)

            0 0
    • LáďaH  

      Co třeba RB ?

      0 0
      • cupik  

        RB IQ je jedna z pravděpodobných variant, ale cena už je na hraně, takže pokud by bylo něco použitelného v ceně kolem 15 000 – 16 000 bylo by to lepší, zbylo by pár peněz na další komponenty. A taky se nevyznám v těch zadních stavbách, rád bych aby to žehlilo aspoň trochu ale zase bych nerad abych musel stále používat propedal kvůli pohupování. Je sice pravda že lock na vidli mám odpojený a nepoužívám ho a nijak mi to nevadí, ale to pohupování asi není úplně ideální.

        0 0
    • dancing dog  

      funguje vůbec ještě ten Spyder? Na těch jejich novejch stránkách je dost mrtvo, na full rám tam člověk nenarazí…

      0 0
      • Kejmil  

        Funguje zrovna mi lakujou CMP ram tak su zvědav teda.Jinač kolega si od nich koupil taky a nechaval lakova ram ale pevnaka a vykutili to fajn.

        0 0
    • Georrge  

      nemá někdo zkušenosti s tímhle nosaintem? za ty peníze vypadá zajímavě, ale nějak jsem nenašel kolik má vlastně zdvih, a ani nevím jestli to vůbec bude fungovat… neví někdo?

      0 0
      • AleZ80  

        Vypadá dobře, ale těžko říct na jaký úrovni je ten tlumič. Píšou 3 polohy floodgate – to znamená 3 polohy propedalu, nebo se jedná o něco jiné ?

        0 0
    • Kejmil  

      No tak na ram spyder čekam už 8my tyden tže co k tomu dodat.Max že jsem blbec že jim to ještě toleruji.

      0 0
      • dancing dog  

        Takže nakonec přeci jen asi zase tak moc nefungujou :-)

        Ale vážně, fungujou vůbec ještě? Podle netu snad ž ani moc ne…

        0 0
        • Kejmil  

          Určo fungujou ale jako hruza.No a ty jejich stranky asi svědči o jejich snaze sam nevim proč vlastně na ten ram čekam, asi proto že je to obědnano přez kolegu, kdyby to bylo přeze mě tak vyjednam za tu čekaci dobu bud něakou slevu abo je pošlu do tmy.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.