Sporttester Polar RS300X / FT80 / Suunto T3D a další. Který?

27 nepřečtených
  • Smazaný účet

    Zdar!

    Po letech zase pořizuju sporttester a potřeboval bych poradit s výběrem do 5000. Není primárně na kolo a nepotřebuji podporu GPS (stačí telefon).

    Používám ho především na běh, posilování, občas na kole (tam mi ale stačí jen HR zóny a kalorie), výjimečně v létě plavání.

    Co tam chci (vynechávám základní fce, které jsou v cenové relaci obvyklé):

    • automatické určení HR zón
    • synchronizace s PC (grafy zátěže)
    • vodotěsnost 50m
    • orientační určení VO2MAX velkou výhodou
    • rozšířené tréninkové fce, intervaly (každý výrobce/model tonazývá jinak)

    Jo a nosím je i civilně, takže žádné mostrum :)

    0 0
    • Coffin Corner  

      Zkusil bych Suunto t4. U Polaru RS 300 se mi po půl roce rozjel řemínek, respektive obal ve kterém jsou hodinky zatavené. FT80 jsou pěkné, na běžné nošení asi nejlepší, ale nepraktické, protože nechráněné, vystouplé, sklo se hrozně rychle poškrábe. Od Polaru bych volil RS 400, ale ty zase nesednou na každou ruku a když se ti nelíbí…

      0 0
      • Smazaný účet  

        No, je to těžký. Ty T4 se mi provedením líbí nejvíc.

        Ale funkčně mi nelíp sedí RS300X, u kterých můžu navíc pás snadno propojit s mou Nokií N8 a zaznamenávat si data do SportTrackeru. Působí ale lacině plastově…

        0 0
        • Nizi  

          No pokud Nokia N8 nemá ANT chip, tak ten pás stejně nepřipojíš. Jedině bluetooth pás od Polaru.

          Suunto už přestalo vyrábět celou řadu T, takže do těch bych už dnes nešel.

          Spíš bych mrknul na jejich novinku Suunto Quest

          Jinak sám mám FT80, a nemám jediný škrábanec na skle. Jsou výborné. Jsem s nimi maximálně spokojený.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Na ten Quest sem se taky díval, ale to už je takový nevzhledný orloj. Funkčně mi vyhovují spíš polary než Suunto.

            Škoda toho bluetooth pásu, myslel sem, že to zvládají ty základní. Kupovat extra pás ale nepotřebuju. GPS mám stejnak jen na změření trasy. To pak nemusím telefon spojovat s pásem a je mi to jedno.

            FT80 je zatím mírný favorit, protože mi nabízí vše, co chci. teda ve verzi WD, což je ten update se světlým (čitelnějším) displejem.

            0 0
          • Smazaný účet  

            „Suunto už přestalo vyrábět celou řadu T“ – co je to za nesmysl?

            0 0
            • Nizi  

              To není nesmysl.

              Od t1 až po t4d se modely nevyrábí. Jsou nahrazeny řadou M. Jediný přeživší model z téčkové řady je Suunto t6d. Jinak zbytek už se opravdu nevyrábí. Šestky přežily jenom proto, že není adekvátní náhrada.

              Questy jsou postavené oproti t3 a t4, ale za šestku náhrada zatím není.

              Info si necucám z prstu. Ale jsem autorizovaný prodejce Suunto a info mám od distributora.

              0 0
    • baobab  

      Polar RS300X mám asi půl roku a zatim spokojenost, má všechny funkce, který požaduješ, akorát k tomu abys moch dát synchronizovat data do PC si musíš asi za 1300,– koupit Polar Flowlink. Právě u toho Polaru je blbý, že si k tomu všechno musíš dokupovat, např. pokud by sis chtěl dokoupit GPS, musíš vypláznout asi 3000,–. Sice vůbec neznám ty ostatní sporttestry co tady uvádíš, ale ještě bych si dal do výběru Garmina FR 305, ten teda není vodotěsnej, to je snad jeho jediný mínus, ale kdybych se měl teďka rozhodovat jakej sporttestry koupit, nejspíš bych šel do něj.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Garminy mě moc nelákají a gps není priorita. U RS300X vidím jako hlavní nedostatek (krom designu) absenci flowlinku v balení a nutnost další investice. FT80 to má už zabalené.

        0 0
        • Nizi  

          S tím flowlinkem máš pravdu, ale cenově zase jsi s FT80 někde jinde.

          Navíc řada FT je fitness, a RS je běžecká řada. Jsou to jinak zaměřené modely.

          Jestli běháš, tak bych šel spíš do něčeho z RS. Ale pokud ti při běhu stačí jen tepovka a nějaké zóny, to zvládne pomalu kterýkoliv sporttester.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Detailně jsem ty dva modely srovnával a zjistil jsem, že tam tolik rozdílů není (resp. na FT80 mi nechybí žádný zásadní). Pokud bych chtěl trénovat běh intervalově, tak mi stačí zóny, tepovka a stopky s mezičasem. Další tréninkovou analýzu, jakou má RS, nevyužiju.

            Naopak by se mi hodily některé fitness fíčury do posilovny, kde se vždy odrovnám za 30 minut a zbytek času se dávám do kupy :)

            No a rozdíl v designu je jasný :) Zatím to tedy vypadá na Polar FT80 WD.

            0 0
            • Nizi  

              V posilovně jsou fajn. Člověk se tolik nefláká :-)

              Pípají, když je člověk připravený na další sérii. Trénink je pak intenzivnější.

              Ve webové aplikaci si nastavíš cviky a počty opakování, to se ti přenese do hodinek, a pak hezky vidíš, co máš cvičit. Při změně tréninku je to fajn.

              Samozřejmě si to můžeš pěkně rozpitvat ty data podle cviků (ve webové aplikaci).

              0 0
    • Smazaný účet  

      Nakonec tedy zvítězil Polar FT80 WD.

      Doporučuji všem, kteří hledají funkcemi nabitý univerzál, který využijí při mnoha sportech (a pokud nepotřebují cyklistické fce).

      Dodávám, že hodinky na obrázcích klamou tělem. V reálu jsou menší a sednou i na drobnější ženskou ruku. Čekal jsem je trochu větší.

      0 0
    • modrytygr  

      Jest-li uvažuješ o koupi něčeho nového podívej se na toto. Normálně stojí mnohem víc, ale u mě to nepadlo na urodnou pudu tak se toho zbavuju. Preferuji osobní předání.

      modrytygr || vloženo: 30.01.2013 || Ostatní – Prodej (chci prodat)

      Polar RCX 5 set – nové nepoužité || Rohle (Olomoucký kraj)

      Součást balení:

      Hodinky Polar RCX5

      GPS senzor G5

      Interface k PC Polar DataLink

      Hrudní pás WearLink Hybrid

      Možno osobní odběr

      Spěchá

      Při extra rychlém jednání možná ještě drobná sleva.

      Kategorie: Ostatní – Prodej (chci prodat)

      Lokalita: Rohle (Olomoucký kraj)

      Cena: 6 000,00 Kč

      Telefon: 702474390

      Email: kvapil.milan (zavinac) centrum.cz

      0 0
      • pavelsacha  

        vážený pane Kvapile, nabízené zboží jste ukradl a dále jej prodáváte na tomto webu. Pokud by to administrátor tohoto webu dovolil, formou přílohy zveřejním neuhrazenou fakturu a přebírací protokol přepravní služby PPL.

        Proto, kdo má od pana Kvapila POLAR RCX5 sériové číslo C130V10856798, pak vězte, že jde o kradený sporttester. Dále pak pan Kvapil odcizil POLAR FT40 výrobní číslo C242U20950927. Pavel Šácha, PolarShop.cz

        0 0
        • marco  

          Proč reagujete až po půl roce. Předpokládám že pan Kvapil si u vás objednal zboží to mu bylo dodáno a nezaplatil. Přesto děkuji za vaše upozornění.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Stává se vám, že slyšíte slabé pískání, když nasadíte sporttester?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Už mám v merku jiný sporttester, takže jestli má někdo zájem, svůj Polar FT80 WD s novým pásem prodávám za 3500 včetně případného poštovného.

      Je ve výborném stavu. Důvod prodeje je fakt, že chci sporttester s integovaným GPS spíš na běh. Asi něco od Garmin.

      Deatily zde http://www.polar-eshop.cz/polar-ft80-wd

      Kontakt v profilu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.