Složení kola 29" = 20 000 - 22 000,-

7 nepřečtených
  • Taurus

    Ahoj, rád bych si nechal poradit od vás zkušenějších s výběrem kola :). Přece jenom kolo budu mít na delší dobu, tak abych neudělal nějakou chybu, nekoupil něco špatného atd,.

    Výška 187cm

    Váha 125kg

    Jezdit budu tak 75% silnice / stezky a 25% terén

    Rozpočet někde kolem 20 000 – 22 000 ,–

    Předchozí kolo, než mi ho někdo ukradl z baráku bylo 29" Rock Machine Tsunami 50 2012,. na tom kole se mi jezdilo celkem fajn,. ale mám ve zvyku hodně se opřít do pedálů a v tom kole něco prostě přeskakovalo, když sem zabral nohou, něco tam křupalo při šlapání,. jakoby přes zuby. Ta Tsunami byla takové moje první pořádější kolo,. předtím sem jezdil jen na nějakých skládačkách za pár korun.

    Trošku sem se koukal tady na místním forku jaké kola doporučujete,. a hodně zde píšete že pokud je možnost, kolo si nechat složit.. že se ty peníze opravdu dají do komponentů a je to kvalitnější. Proto jsem kontaktoval místní obchod,. kde prodávají, servisují i skládaj kola,. aby mi vypracovali nabídku. Osobně jsme to tam probrali,. moje požadavky,. když jsem pánovi říkal o tom přeskakování, asi věděl čím to bylo, protože říkal že tam dáme pevnější to a to,. mluvil na mě takovou divnou cyklisštinou které jsem ale moc nerozumněl :D

    Každopádně tady je nabídka kterou mi později poslal :

    1. rám Scud, Force Epigoni – 21.599,–
    2. rám Force Grannus – 21.999,–
    3. rám MRX Elite – 22.699,–

    hl. složení: Force

    vidlice: SR Suntour Raidon

    řidítka + představec: Force 31,8mm

    gripy: Force s objímkou

    řazení: Shimano Deore 3×10 ( trojky sem chtěl já )

    přesmykač: Shimano SLX

    měnič: Shimano XT

    kazeta: Shimano Deore 11–36z.

    řetěz: Shimano Deore

    brzdy: Shimano BR-M 396, kotouče 180mm

    kola: Shimano náboje, Remerx ráfky, DT Swiss černé špice

    duše: CST s autoventilkem

    pláště: Schwalbe Rapid Rob 29×2.1

    sedlovka: Force Basic

    sedlo: Force Gel tech ( sedlo sem chtěl pohodlné, přece jenom 125kg,. velká zadnice,. )

    sedlová objímka: M-Wave

    bowdeny + koncovky: Jagwire

    Co si o tomto složení myslíte ? Udělat nějaké změny ? Budu rád za každou připomínku.

    Děkuji, Taurus.

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.