Slevy v TS Bohemia ,MMR 2020 29" Rakish 70

20 nepřečtených
  • Pincek

Ahoj, uvedené kolo https://www.tsbohemia.cz/…d352088.html mají TS Bohemia nyní za zajímavých 30 000. Na shimanu 1×12 a hmotnost přes 12 kg. Špatný na tom asi budou kola a slabé brzdy, ale mám pod 70 kg, tak to asi nebude hned na výměnu. Co si o tom myslíte, za 30 000 jsem jinde karbon na moji velikost se shimano 1×12 nenašel. Kde bude schovaná ta vyšší váha? V kolech a vidlici jen? Zkoušel jsem i rockrider xc 900 za 40 000 a ten má ve stejně velikosti 10,5 kg. Uplně velky rozdíl oproti kolu přítelkyně xc500 jsem neobjevil, lehké je, ale příplatek 14000 oproti tomu jejímu mě nepřijde adekvátních… Kdyžtak 30000 bych asi za kolo objetoval. Moc informaci omtom kole ale není no…

• obda  

Vidlice Judy taky není zrovna hitparáda.

• Pincek  

To není, ale možná bude stačit přítelkyni na tom rockrideru xc500 a tam je reba , kterou bych si dal na toho rakishe :) ona zase tak do terénu nejezdi a myslím ze to ani nepozná. Váha bude asi ale poznat to by nadávat trochu mohla, tam bude rozdíl půl kila možná?

• babkanakole  

Tebe bych chtěla mít doma, ty by ses rozdal a i o nové kolo podělil :)

• Pincek  

Jo je to trosku nezištné, jsem dobrák :D jinak to takhle zní blbě no, ale o kolo se ji starám co to jde, občas si ho půjčují a ladim a vyšlo mě, ze bych chtěl zkusit shimano, ten sram se musí furt nějak ladit, nebo hodně mazat aby nebyl hlučné retez na kladkach nejspíše, tak doufám ze to shimano bude lepší …

• sodek  

Teď jsou v módě ty synergické efekty :D

• adam1  

Tak typoval bych vidlice ,kola určitě ,kazeta slx taky něco ,brzdy ,pláště /duše ,sedlovka,sedlo ,představec,rodla ono se to nasčítá :)

Kde ta bohemka ty mmr bere by mě zajímalo ,na ofiko stránkách ty kola jsou úplně jinak osazená ?

• Pincek  

Asi jo no, to je par desítek gramu na všem a udělá to 2 kila no. Ani těch 12,3 co tam píšou není taková hrůza no. Ten rakish 70 mají ve stejně specifikaci i na mmr stránkách, nebo jsem nenašel rozdíly. Ty další modely vyšších rad nevím, ještě je tam rakish 50, 30,10 a možná i 00, ty jsou odstupnovanezhruba plus 10000 na každé nižší označení

• Georrge  

Jen aby tech 12.3 nebylo tradicne bez pedalu, ve velikosti S a nejakou tou toleranci do minusi :) koupis vetsi velikost, das pedaly a ono to ma najednou skoro 13kg…

• babkanakole  

Když vezmeš minimálně celý kontejner, udělají ti kolo jak si naporoučíš. Alespoň předpokládám, že to funguje podobně jako u jiných věcí.

• bednee  

Ve Velu byl test MMR speciálně osazeného pro TSBohemia a CZ trh.

• Motyll  

Fakt? Mám Rakish 50 a osazení odpovídá ofiko stránkám.

• MéďaPusík  

Těžká je tam vidle, kola, kazeta.

Pláště mají dost přes 800g a duše 250g – poměrně levný upgrade a pár set gramů dole.

Pokud tam dáš tu Rebu a vyměníš pláště a duše za něco lehčího, máš výrazně přes kilo rozdíl.

Naopak řidítka, představec, sedlovka, sedlo jsou překvapivě lehké – tady se upgrade určitě nevyplatí.

• Pincek  

Díky za info. Na druhem kole je hutchinson skeleton a jsou o rechle pláště které mě sedí, tak bych tam dal nejspíše ty. Dneska ho jdu vyzkoušet, snad mě sedne geometrii a nebude moc závodní, mám raději pohodlí :)

• bednee  

Mám MMR a skeletony moc dlouho nevydržely a ten jejich vzorek nebyl moc dobrý do terénu.

• Pincek  

Tak my ty skeletony máme cca půl roku a 2000 km zatím zvladli s jedním defektem, je pravda ze v terénu moc nedrží a za mokra je to teda někdy o držku,ale jinak jsou rychlé a nehlučné, čož preferuji. S kolem jsi spokojený? Myslím že ten rám bude stejný, jen trošku jinak designovaný. Nevíš k čemu jsou u středového složení ty gumové špunty v rámu? Jde tam dát přesmykač? Díval jsem se že jsou i zespodu dolní rámové trubky, tam netuším na co jsou? Spodní rámovka také nemá žádnou ochranu,ani folii, dával jsi tam něco? Díky za info :)

• bednee  

Na špunty zespodu jsem se ptal přímo MMR a ty jsou na uchycení baterie k Di2. Ty u převodníku předpokládám pro přesmyk. Kolo jsem upgradoval a jsem s ním spokojen (viz. profil). Kupoval jsem ho ve slevě a za mít za tyhle peníze 10kg kolo s Sram X0 a karbon klikama, to nikdo jiný nenabídne.

• Pincek  

Aha, to mě nenapadlo že mají rám připravenej i na Btaterky, to by vysvětlovalo popisekkde je cosi s E-bike ready, tak jsem si říkal co tam pletou e bike a oni to myslí jinak než elektrokolo :) Tak snad ty gumové záslepky nevypadnou… Díval jsem se na Tvůj profil, máš to pěkné, komponentama minimálně o 2 třídy výš než je ten rakish 70. Já chci hlavně zkusit Shimano, Sram mě v řadě GX uplně nepřesvětčil, ty vyšší řady můžou být o dost lepší,ale taky jsou o dost dražší…Odpoledne na to půjdu mrknout, jsem někde na pomezí velikost 15,5 a 17 (mám 172 cm a v rozkroku 78 cm) tak uvidíme, zatím se mě rám líbí a to je asi základ, zbytek se dá kdyžtak v průběhu času předělat.

• anybz  

Uvidíš jak Ti to bude sedět, ale na 172 cm by měla být 17 OK, Já má Rakishe 50 L(19) a měřím 182 a můžu potvrdit, že ty rámy jsou o trošku kratší než u jiné „konfekce“ :-)

• Tydlii  

Nevím jak u letošních modelů ale u loňských se tu dlouze debatovala maximální průchodnost pláště zadní stavbou 2,1”

To mi přijde dost omezující.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse