• Koster

    Dobrý den. Rád bych si pořídil dobré kolo do terénu i na, s kterým bych se nemusel bát sjet nějaké traily, popřípadě s ním někde trochu skočit a zároveň by bylo dobré i na obyčejné ježdění na cesty. Kolům příliš nerozumím, značky mi nic neříkají a při výběru ani netuším co zohlednit. Dlouhá léta jsem jezdil na svojem obyčejném horském kole, které už bohužel dosloužilo. Nikdy jsem na kole nejezdil nějak ativně, spíš po lesích s kamarády, ale downhill obecně mě v posledních letech nadchnul, (teď je mi 18) bohužel jsem si žádné lepší kolo nemohl až do teď dovolit a chci jeho výběr zvážit. Měřím 180cm a vážím 65–70kg. Předem díky za každou radu :)

    0 0
    • nitraq  

      Rada první – pokud chceš opravdu jezdit downhill, tak potřebuješ i pořádnou helmu a i nějaký ty chrániče. Počítáš s tím v rozpočtu?

      0 0
    • Mogadi  

      Tohle vlakno bude dobry… bohuzel se dobrej sjezdak v tvy cenovy kategorii bude shanet hodne, hodne tezko… ale treba bueds mit stesti a nekdo ti nabidne neco kradenyho v hospde na pivku. Pokud uvazujes o teto koupi realne, tak ten rozpocet navys nejmin 3×… Je MS v hokeji, treba ti vyjde sazka…

      0 0
      • Erknold  

        proč by mělo být dobré? Za 10k EUR se nechá sehnat slušné kolo, které pojede down bez drncnutí, na silnici povalí jak silnička a půjde na něj přidělat nosič ;)

        0 0
    • Atilla  

      Koukal bych po něčem takovém : http://dolekop.com/…-nekromancer

      osobně bych na pevňáka víc než 140–150mm nedával. Nejlépe sehnat nějaký cr-mo rám + vidlice kde jde hýbat zdvíhem 100–140mm, ale to za 10tis asi nepůjde úplně hladce.

      0 0
    • pepino  

      Nevim, jestli by šlo tohle, včera jsem na to narazil

      http://aukro.cz/…0619083.html

      ted jsem si přečet tvuj text celej, no na vyjiždky to asi moc nebude

      0 0
      • wilda81  

        Pobavil me ten dloooooooouhy bowden :)), ale za ty prachy asi slusna koupe.

        0 0
        • pepino  

          Já do tohohle nevidim, holt kdyby si to moh prohlidnout osobně ještě s někym znalym, jen jsem na to včera narazil (koukam po nějakym celoperu po roce neježdění kvuli zadum, takovej Pitch kolem 20 by se mi libil)

          0 0
      • Vilém  

        120mm vzadu, 180mm vpredu? Mozna na nejaky zacatky by to na chvili stacilo, ale nevim nevim.

        0 0
        • Kubiczech  

          120 mm měly starší, tohle mělo tuším volitelný zdvih 127 nebo 153 mm.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Predni nebo zadni?

      0 0
    • laso  

      čau,

      krom toho, že je sjezdový kolo hodně mimo tvůj rozpočet, je taky stavěný jenom na jízdu z kopce, ne na obyčejný ježdění, resp. jízdu v sedle. navíc má o jeho koupi smysl uvažovat, jen pokud bydlíš blízko bikeparku s lanovkou.

      být tebou, nejdřív si ujasním, co všechno chci na tom kole jezdit, a pak se zabrowsím na netu jaké typy kol jsou na mou jízdu vhodné.

      do 10 tisíc seženeš buď klasické xc (cross-country) kolo, se kterým hlavně všechno vyjedeš, sjezdy jsou otázkou technické zdatnosti, ale kromě speciálně postavených downhill tratí bys neměl mít problém.

      pokud tě víc láká to skákání, koukni na dirt/street biky, downhill to není, ale adrenalin ti přitom vystoupá stejně a hlavně se dají sehnat kola i kolem těch 10 litrů a vcelku rozumně s nimi můžeš vyjet i na klasickou crosscountry vyjížďku, jen si trochu víc mákneš

      0 0
    • pepino  

      Tohle něco vydrží a dá se na tom i šlapat, ale těžko k sehnání

      http://www.ebay.co.uk/…261819155632?…

      další varianta je Santa Cruz Chameleon, ale ten se do 10 nevejde.

      0 0
    • h.mad  

      Jsem za podobný prachy prodával sjezdovýho Mrázka asi jediná dobrá volba v tý cenový relaci :-)

      0 0
    • Koster  

      Díky všem za rady. S helmou a chrániči do rozpočtu nepočítám.

      Jinak, podle toho co psal laso uznávám, že jsem to asi špatně pojmeoval. Nepotřebuju vyloženě sjezdové kolo, jen takové, které splňuje moje kritéria a nemusím mít strach že se pokazí při prvním menším skoku. Kamarád si koupil za 10k nový GT Avalanche, s kterým nějaké traily občas jezdí. Zkoušel jsem se na něm projet a na tu ceu mi to přijde jako naprostá lahoda, oproti mojemu minulému kolu to jede samo. Co si třeba konkrétě o tomhle kole myslíte? http://jizdni-kola.heureka.cz/…specifikace/#…

      0 0
      • Anub1ss  

        Asi budu prodávat svoje starší kolo na cesty do práce:

        Jedná se o MTB FELT Q520 (2009) po kompletní přestavbě před cca 8 měsíci

        Rám původní (FELT Q520 2009 velikost 19,5") drobné oděrky minimální oděr od bovdenu + jedna lupka cca 3mm na rámové horní trubce, ostatní nejsou viditelné…

        Kliky: Shimano Deore FC-M590 – 9s

        Přesmykač: Shimano ALTUS, FD-M370 (Model 2014)

        Přehazovačka: himano Acera, RD-M390 (Model 2013)

        Brzdy hydraulické: Shimano BR-M355 (Model 2015)

        Brzdové kotouče: Přední Force 180mm vlnka, zadní BBB 160mm vlnka

        Řadící páčky: Shimano Altus SL-M370, 9s (Model 2014)

        Hlavové složení: Semi-integrované Force – 15092

        Vidlice: Suntour XCR (pružinová) vnitřní nohy magnesium 32mm (Model 2014) udržovaná

        Kola: Alexrims TD24 Disc 32der (puvodní přepletené)

        Náboje: LOGIC Prime 32 der

        Řidítka: Force MTB Flight Al Rizer, OS, 680×25 (Model 2015)

        Představec: FORCE OS Al – černý (110mm)

        Gripy: FORCE VRYP gumová s aretací

        Sedlo a sedlovka puvodní FELT (drobné kosmetické vady)

        Kolo budu schopen nafotit až zítra, bude třeba vyměnit řetěz možná i kazetu, případně brzdové destičky (chystám se udělat)

        Cenu si netroufám odhadnout,.

        0 0
    • Mr.Duck  

      Ja bych byl bejval rek, za na nejaky regulerni DH to aspon dvacias chtit bude :( Koupil bych nejaky bytelnejsi HT za bura, neco na nem nadiktoval a setril trochu na neco lepsiho.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.