SIXFIFTY - 650b /27,5"/ vlákno od Tiny

980 nepřečtených
  • Tina

    Rozhodla som sa založiť vlastné vlákno venované SIXFIFTYBÍ, teda bajkom s kolami 650b /27,5"/. Pár ich tu už je, ale väčšinou obsahujú množstvo OT a dialógov plných osobných antipatií, ktoré tam nepatria a odrádzajú od čítania záujemcov o info. Toto vlákno budem mať pod kontrolou a budem sa ho snažiť moderovať tak aby obsahovalo podľa môjho názoru iba relevantné info o kompatibilite súčasných komponentov a rámov ako aj info nových originál 650b bajkoch a komponentoch.

    Komu sa nepáči toto vlákno, prosím pridajte si ho prosím do blokovaných a zbytočne sa ho nepokúšajte zahltiť OT poznámkami. Budem mazať :)

    0 0
    • Tina  

      C-Dale Flash s kolami 29", 27,5" (na ráme pre 26" kola) a 26"

      0 0
    • Tina  

      Kompatibilita niektorých súčasných 26" rámov s plášťami Schwalbe Racing Ralph 27,5×2,25".

      • C-Dale Flash Alu 2012 … skvelá kompatibilita a hodne priestoru
      • Merida O.Nine Team carbon 2012 … skvelá kompatibilita a dostatočnýpriestor
      0 0
      • Tina  
        • Scott Scale SL 2012 … pomerne málo miesta pri stredovej ose. Vhodné ibapre jazdu za sucha s dobre vycentorvaným kolesom a plášťom
        • Scott Spark SL 2012 … dostatočný priestor pre jazdu za sucha. Voväčšom lepivom bahne však môže byť problém.

        Osobne som jazdila Van Nicholas Zion a vidlou G:A Kilo 1,2 a rovnakými plášťami kde bol priestor na ráme a vidlici max 2mm. a sucha ani v menšom blate som nemala žiadny problém. Pár krát som začula slabé škrtnutie keď sa do dezénu plášťa zasekol drobný kamienok.

        0 0
        • MlokCZ  

          Akorát že není kompatibilní geometrie těch rámů. BB offset –30mm (to má konrkténě ten Scale), to musí být „super“ s 27,5" koly. Rozumná výška středu pro 27,5" HTčko je někde kolem –45 až –50mm. Ono těch –30mm je střed spíše výše už i na 26tku.

          0 0
          • Tina  

            A ty to pri jazde poznáš? Máš s tým osobnú skúsenosť? Robí ti to pri jazde nejaké strašné problémy? Keď si tvrdil, že osobne nepoznáš rozdiel medzi gyroskopickým efektom 29" a 26" kolesa ;) To by sme mohli viesť aj dlhú debatu na téma uhol hlavovej trubky. Ktorý je najlepší? Aká dåžka vrchnej rámovej trubky je nalepšia?

            Navyše o geometrii som nikde nehovorila. Jedná sa čiste a výlučne o kompatibilitu kolies 27,5" so súčasnými 26" rámami. Nabudúce budem takýto príspevok mazať.

            0 0
            • couffy  

              Než se ptát na to jestli to pasuje do konkrétního rámu ,tak se zeptám takhle,jaký celkový průměr i s pláštěm,třeba ten RR?

              0 0
              • Tina  

                rozdiel medzi porovnateľnými plášťami v polomere je cca 1,5cm.

                0 0
                • ELx  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                  0 0
                • couffy  

                  díky :)

                  0 0
            • DaSnail  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
            • MlokCZ  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
            • siskin  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
          • Georrge  

            asi tak :D já dát na svoje kolo 27,5", jakože bych aji chtěl, tak bych měl střed už tak vysoko že bych potřeboval štafle abych na kolo vylezl :D

            0 0
      • Zlatka  

        To jsou syčáci, toto přece není 2,25" ale 2,1 (52–53mm) to by snad poznal i slepec. :)

        0 0
        • Tina  

          Ano, skutočná šírka RaR 27,5×2,25 je cca 53mm. Keď ho však prifúkneš na 40PSI alebo max povolený tlak tak bude mať možno aj 55mm.

          0 0
          • Zlatka  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
      • VLAN  

        Flash 2011 také, po přičtení 1,5 cm se perfektně 650b vejde :)

        0 0
      • kralovek  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • Smazaný účet  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Bafoon  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • blaf  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Jakobo  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Tina  

      Toto vlákno som založila aby obsahovalo iba relevantné info o kompatibilite konkrétnych súčasných 26" komponentov a 26" rámov ako aj info nových originál 650b bajkoch a komponentoch. Uviedla som to hneď v úvode. Diskusie na téma či je vhodné montovať 650b kola do rámu s vidlou pre 26" nie sú určené pre toto vlákno. Ohľadne toho bolo povedané a nič nevyriešené v iných vláknach.

      0 0
      • nox159  

        je dobre, ze clovek co ma 45ku nohu se vejde do 43ky boty, to ze ho to bude tlacit nebude v tom moct poradne chodit… neni vlastne podstatne ze? ;-)

        0 0
        • Tina  

          tento príspevok tu nechám ako názorný príklad, aký typ OT príspevkov som zmazala a budem mazať :)

          0 0
          • Vilém  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
          • Zlatka  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
        • vinca  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
      • rbcrx9  

        Když žiješ v čechách,tak mluv řečí národa,kde se nacházíš. Nebo simyslýš,že v Německu se domluví čobolátštinou?

        0 0
        • TJK  

          chtel jsem napsat neco inteligentniho ale na tohle je skoda slov… di do ****** s takovejma debilnima kecama…

          0 0
        • hony007  

          Napřed se nauč sám řeč národa, o kterou se tu snažíš, protože nelze napsat, že píšeš.

          0 0
    • MlokCZ  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • DaSnail  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • jIrI___  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • DaSnail  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • morgan2  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Tina  

      Fakt vás to baví „zas…ať“ vlákno OT príspevkami? Aký to má zmysel? Ako má potom niekto hľadať relevantné info keď má oň skutočný záujem. Potom tu vzniká milión duplicitných vlákien a každé sa nakoniec zvrhne na OT a tak sa zakladá ďalšie a ďalšie, ktoré sa opäť a opäť zaplní nezmyselnými a tzv. „vtipnými“ poznámkami. To je taký problém nenapísať nič a proste ignorovať keď nemám čo napísať k veci? Myslím, že úplne jasne som napísala o čom toto vlákno je. Blokovanie OT príspevkov nie je nič osobného voči žiadnemu z užívateľov. Ospravedlňujem sa ak som sa niekoho dotkla. Snažím sa iba o to aby sa príspevky týkali témy pre ktorú som vlákno založila. A poviem vám je to väčšia fuška ako som si myslela.

      Sorry, ale musela som to zo seba dostať pretože niekedy je to tu horšie ako v materskej škole :(

      0 0
      • JakubV  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • skier  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • Misha.in  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • šlapatko  

      Napsat že je něco k hovnu a nemít zkušenost, není k tématu.

      Na 26ce rámu jezdím 28 kola s plášti 622–32.

      Je to pro mě alternativa k 29ce.Mám náhradní kola a kdykoliv mohu na předek nasadit plášť 29 a na zadní 622–42.

      Vznikne tak prasopes vhodný na rychlé švihy po polňačkách a náhradní bajk na 24ku.

      Bude li časem výběr plášťů a ráfků, taky něco zapletu.

      Osobně nějaké mylimetry neřeším, na foru se to moc hrotí :-)

      0 0
      • Bafoon  

        něco podobně tvrdého jsem jezdil a muselo to z domu, respekt ke všem, kteří se tím dobrovolně mučí(z mého pohledu) :-)

        0 0
    • Tina  

      Epicon pre 26" + Racing Ralph 27,5×2,25"

      0 0
      • Zlatka  

        To je už na hraně..

        0 0
      • Mirek_29  

        tak s timhle milimetrovámín se v bahně nechytneš kuli něčemu podobnému jsem prodal razra629

        0 0
        • RacerX  

          Presne, je to absolutni nesmysl! Ten kdo toto udela nejezdi v terenu a to znamena, ze toto resi zbytecne, protoze muze jezdit treba na treku atd…

          Ps.: hlavne ze jde proti proudu!

          0 0
          • Georrge  

            melete hovna, nevím proč by měl každý jezdit v takovém bahně, aby měl pět kilo obaleného bahna na každém kole… to jsem zkusil jednou, a od té doby nikdy. A když jedeš rozumným bahnem tak se ti kolo neobalí tak, aby ti to dělalo s takovou mezerou problémy…

            0 0
            • nox159  

              ale pridej na ten RR z fotky vzorek a jsi v prdeli :D

              0 0
              • Georrge  

                tak 2,4" dampfa bys tam nenarval to je jasný :) ale na obyc jezdeni, cili na jezdeni na ktere je RR vhodny mi to neprijde nijak nesmyslny…

                0 0
                • nox159  

                  RR dopredu mi vhodny neprijde na jakekoliv jezdeni

                  0 0
                  • Georrge  

                    tak proc ho tolik lidi vozi?

                    0 0
                    • nox159  

                      protoze na to nemaji mentalne ( bavime se o prednim kole) ale tam vozi lidi vetsinou RoR nebo NN co vim ja :)

                      0 0
                      • roman 3D  

                        ještě že mám na předním conti supersonic, jinak bych si už dal kozí mlíko se sifónem:-)

                        0 0
                        • nox159  

                          ty jsi ovce, takže s tebou to nema cenu resit ;-)

                          0 0
                          • roman 3D  

                            nejsem a nebudu ovce, modří vědí:-)

                            0 0
                      • Georrge  

                        mozna v tvem okoli, ale hodne kol co je tady na foru, nebo i ruzne pridanych odjinud ma na predku RaR

                        0 0
                        • nox159  

                          tak jako na cyklostezku dobre… nahod kola od uzivatelu co jezdi dost a maji na prednim RaR prosim :)

                          0 0
                          • Georrge  

                            uzivatele co jezdi dost nepoznam ani ja, ani ty. Jinak videl jsem RR na predku i na par zavodnich kolech…z fotky kterou sem nekdo mrsknul.

                            0 0
                            • MlokCZ  

                              Tak na některé závody v ČR se dají vzít i FF, natož RaR.

                              0 0
                              • Georrge  

                                to tu radsi ani nerikej, FF je jen pozerska guma na foceni, ne na jezdeni :)))

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  je vám jasný, že tahle větev bude do pár minut zablokovaná? :-P

                                  0 0
                                  • MlokCZ  

                                    To je otázka. Když to tu bude ještě chvíli hodně aktivní, tak to celé zablokovat bude už hodně práce, tak ať si to užije…

                                    A zablokovat jen kořenový příspěvek nestačí, reakce na něj jdou pořád rozbalit.

                                    0 0
                                  • nox159  

                                    mozna ne, nikdo tady nema nic proti 27,5" takze mozna to tu necha :D

                                    0 0
                                • MlokCZ  

                                  Škoda, že není k mání 29" 2,25 UST FF, ten by se mi líbil.

                                  0 0
                          • JakeF  

                            Michal Prokop od nás z týmu, jezdí celkem ostře (zvlášť z kopce) a tuším jel s RaR/RaR i Sudety, tady na Hvězdě, celkem na pohodu. Je to o technice…

                            0 0
                          • smallbrother  

                            …taky jezdím RaR, vepředu i vzadu. Bez problému. 2atm a s duší.

                            0 0
                      • MlokCZ  

                        Taky mám na celopevňáku RaR i vepředu. Na jednom z fullu jsem ho sem tam vepředu také vozil, i když ne moc a k tomu měl vždy na druhém fullu nějaké větší držáky.

                        0 0
                        • nox159  

                          v čem je RaR lepsi na prednim než RoR ?

                          0 0
                          • vitan  

                            před x-lety nebyla jiná možnost: buď RaR nebo NN

                            RoR je mladší plášť, tak třeba i proto:)

                            0 0
                            • nox159  

                              ja se ptam proč tedka? je mi celkem jedno co bylo in pred 5ti lety… :)

                              0 0
                          • MlokCZ  
                            • lepší odolnost (do 2011 obecně, od 2012 jak která verze)
                            • menší tendence k vibracím na tvrdém povrchu, kdo jezdí i víceasfaltu, tak to může ocenit
                            • lepší chování na povrchu asfalt a podobném
                            • větší jistota, že nebude ošizení objem (u některých verzí RoR jeto už lepší, dříve ale bylo téměř pravidlem, že byl pomalu o velikostmenší než RaR při stejné udávané velikosti)
                            • životnost (na předním není samozřejmě tak podstatné, mě tohle třebanetrápí, ale někoho může)

                            Na celopevňáku mi třeba nelimituje nijak, protože mi tam limituje dříve pevná vidlice. Vůbec jsem o RoR nebo NN ani neuvažoval (pro přední).

                            Na jednom fullu dám teď šanci RoR UST (UST není až taková šlupka) na předním, jeden full ladím hodně do rychla (bude tam RoR/RaR UST).

                            0 0
                            • MlokCZ  

                              K té odolnosti. U RaR se mi líbí jak to udělali, tedy že 127tpi má jen obyč verze (šlupka) a UST (tam už to ujde díky tomu, že to je UST a současně zase by mohl ten UST jet fakt super, teď ho párvě s UST RoR budu zkoušet).

                              U snake skin verze ponechali 67tpi a běhoun tak není taková šlupka.

                              U RoR nově je k mání také 2,25 snake skin verze, jenže k tomu tam je ten šlupka běhoun, takže je to taková dost divná verze. Kdo chce gramařit a co nejnižší valivý odpor, tak sáhne po obyč verzi. A kdo chce naopak odolnější verzi, tak má i se snake skin smůlu.

                              0 0
                            • nox159  
                              • lepsi odolnot – beru ale me nelimituje
                              • vibrace na tvrdem povrchu – na cyklostezku dobre
                              • lepsi chovani na asfaltu – na cyklostezku dobre
                              • mam tu i kusy ktere jsou jsou sirsi než RR ( vyjimka potvrzuje pravidlo )ale beru obecne je to tak
                              • zivotnost na prednim – dobre tak pro socky na cyklostezce

                              oproti tomu RoR je lehci a lip v terenu drzi coz si myslim ze je zaklad, clovek potrebuje aby predni kolo drzelo a kdyz se bavime o biku tak hlavne v terenu :)

                              0 0
                              • MlokCZ  

                                Já doufám, že mi ty UST RoR nepřijdou moc podvyživené. Aspoň na 54mm šířky bych se chtěl na 21mm ráfku dostat.

                                Některé kousky třeba ze starších testů byly pekelně úzké (viděl jsem i 50mm pro 2,25). Z novějších se už více objevují i širší kousky, tak doufám, že to tak bude pro 2012 sérii UST.

                                A ještě jsem zapomněl jednu věc, mírně hůře funguje u 127tpi verzí tmel. Tady je znatelně zhoršení ale už i pro 67tpi snake skin RaR oproti UST verzi.

                                Začínám trošku přehodnocovat snake skin x UST. Nechám si teď obojí a uvidím dlouhodobé srovnání. Navíc RaR UST bude rychlejší než snake skin RaR (jsem zvědavý jestli to bude rozdíl nula nula nic nebo i znatelnější).

                                0 0
            • Zlatka  

              Čto takoje rozumný bahno ?? :)

              0 0
              • Georrge  

                zkus hadat

                0 0
                • Zlatka  

                  To mazlavější hádám.

                  0 0
                  • Mirek_29  

                    Závod se jmenoval loudání a druhý den kolo nevypadalo jinak 100m potlačit oškrábat a znova 100m potlačit.

                    0 0
                    • Zlatka  

                      Vždyť to kolečko máš jen trošičku špinavoučké.

                      0 0
                      • gargamel  

                        Héééj, to je muj stroj:-)

                        Jo bylo špinavoučké, že se netočila kola a půl hodiny jsem to myl v tom potoce na obrázku.

                        0 0
                    • Tina  

                      keby si tam nemal také široké NN tak by sa ti to tak nezanášalo. Široké plášte sú do blata naprosto nevhodné. Oveľa lepšie sú úzke plášte (1,85 – 2,00") s riedkou vzorkou.

                      0 0
                      • gargamel  

                        Ale někdo holt nemění pláště dle předpovědi počasí. Koho by to furt bavilo :-)

                        0 0
      • roman 3D  

        tak to ještě v poho, že by se kvůli tomu někdo v bahně zastavil neli si dal na hubu nevěřím:-), potřeboval bych foto magura durin SL 100mm estli by to šlo na mý meridě 96

        0 0
        • RacerX  

          Mala vetvicka a je veselo…

          0 0
          • roman 3D  

            ale no ták, mám 95 kg a jestli by mě malá větvička rozveselila tak snad do tý Čemby vstůpím:-)))

            0 0
            • RacerX  

              Tak dobre, trosku upechovane travicky a muze byt take veselo ;-)

              0 0
              • roman 3D  

                ne,né, možná tak trochu ten můstek/barva bude trošku ošudlaná ale bát se že by se někomu kolo kvůli malé mezeře zastavilo, jestli jó tak sem čemboun/karli­ner/Ruprt2/ov­ce:-)))

                0 0
                • ELx  

                  mám Maguru durin a 26" kola. A jednou na jílovitém závodě jsem byl donucen zastavit a škrábat bláto z předního kola. Takže 27,5 bych teda rozhodně neriskoval.

                  0 0
                  • roman 3D  

                    je fakt že už te´d tam mám s conti supersonic 2,2 malou mezeru takže tam 27,5 nepude, stejně plánuju 27,5 jenom na HT

                    0 0
      • joudys  

        tak to už je za hranou, bohužel, snad to tak nedopadne i u mě

        0 0
      • Peslezedirou  

        Tak to je o prsíčka, ale jako ochrana před nalepeným smetím a blátem poslouží bender, no.

        Na jednom rámu jsem to měl podobně u zadní stavby, když se dal pořádný plášť, zadní stavba byla podřená, když jsem najel do místa, kde se obalil plášť.

        0 0
    • michomin  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Teddy  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Egesi  

      Jaká je kompatibilita s 26" vidlicemi FOX Fkovými? Má někdo zkušenosti, fotku, atd., s Nobby Nic 2,25 mám pod můstkem F100 Rlc 2007 dost místa (pár cm), teoreticky to vypadá dobře

      Boužel rám je čistě 26"

      Je někde přehled jaká 27,5" kola se dají dneska koupit?

      Dík

      0 0
      • Zlatka  

        Je dobré hledat, na tomto fóru je toho již mraky..

        0 0
      • Tina  

        Adame, Fox F32 sú kompatibilné v pohode s RaR 2,25"

        0 0
    • Smazaný účet  

      Jak bylo dnes na Macoše??? ;-)

      0 0
      • Tina  

        fíha, my sme sa stretávali? Stretla som dvoch bajkerov. Prvého som moc neregistrovala, ale myslím že mal bajk s bielou vidlou a druhý sa mi zdravil „čau“ a mal Scott Scale. Dnes bolo úplne parádne :) Keď si predstavím, že som v sobotu na silničke skoro umrzla cca 2km od baráku a v nedeľu mi každú chvíľu snežilo, tak dnešok bol dokonalý. Totálne som si to užila :)

        0 0
    • de1mos  

      Scalpel 2012 26ER + 650 wheels

      0 0
      • Tina  

        Parádny. Až na tie plášte, ktoré má nahodené strašne „prasácky“ :)

        0 0
        • Zlatka  

          „prasácky“

          Zajímavý termín, jen marně hledám co to znamená. :))

          0 0
          • Smazaný účet  

            zřejmě poloha log pláště vůči logům ráfu…

            0 0
            • Zlatka  

              Aha, tak to je ne-skutečná prasečina !!! :D

              0 0
        • JSt  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
    • Radek Broz  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Tina  

      Duratec Torain 650b. Bohužiaľ „inžinierom“ z Duratecu nenapadlo nič rozumnejšie ako použiť vidlu RS Reba 29" :( Ale ako prvú lastovičku na domácej scéne hodnotím pozitívne :) Myslím, že osadenie a výbava kola je podľa mňa celkom slušná. Pozitívnou info je existencia ráfkov BOR 27,5" a že Schwalbe pripravuje pre tento rozmer ďalšie modely plášťov. Škoda, iba že sa v článku ani na stránke Duratec zatiaľ neobjavila geo rámu.

      0 0
      • Zlatka  

        To nevadí, že je tam tato vidle, seřízli úplně krk a geo sedí jak má. Líbí se mi i s ní, tedy až na ten zdvih. :)

        0 0
        • Vilém  

          Ze ma delsi nohy je vlastne nepodstatny detail.

          0 0
          • Zlatka  

            Použitelná je.

            0 0
            • Vilém  

              Jo, za cenu, ze daji zdvih na 80mm max.

              0 0
              • Zlatka  

                Přesně, vždyť to píšu a někomu 80mm (prý) stačí.

                0 0
        • ememem  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
        • Georrge  

          to tam mohli dát rovnou trekingovou vidli… je to splácanina a blbost.

          0 0
          • Zlatka  

            Jako vlaštovka ovšem parádní, spíš tam mohli dát nějakou pevnou karbonku, aby to tak nekřičelo a nenašlo se posléze toliko ostřílených erudovaných kritiků.

            0 0
            • nox159  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
          • Papinak  

            Na stánku říkali, že prostě jinou nesehnali…

            0 0
            • Tina  

              nezohnali :) Hlavne, že v Čechách je distiributér „X-Fusion“http://www.x-fusion.cz/deta­il/VELVET-RT. Model Velvet je plne kompatibilná so 650b. Dizajnér takého bajku s možnosťami firmy Duratec by sa mohol snažiť trochu viac.

              0 0
        • JSt  

          tyvoe :-DD

          0 0
        • DaSnail  

          na siksichtybí je najlepšia tá univerzálnost. možeš to narvat do 26 aji 29 rámu alebo vidle, vždycky to pasuje a zlepšuje to šecky vlastnosti…

          0 0
      • nox159  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • Smazaný účet  

        Tak Duratec již od července.

        Cena asi tří RBéček…

        0 0
        • roman 3D  

          no, 19 tisíc za hliníkovej rám? nevím,nevím:-(

          rám Torain C1 27,5" 18 600 Kč 1600g

          0 0
        • Tina  

          Ako komplet kolo ho ponúkajú s 29" vidlou :)

          Zabrúsené zvary sa mi páčia, zadná pevná osa zvyšuje tuhosť, direkt mount prešmyk. Ale tá cena …

          0 0
    • Tina  

      že by Enve ostalo bokom? Už je to tak, Enve predstavilo high-end karbonové ráfky v rozmere 650b. V ponuke budú 2 verzie. XC (cca 360g) a AM (410g) a štandardne 28 a 32dier. Pozorný čitateľ si určite všimne, že plášte Schwalbe na foto nie sú Racing Ralph. :)

      0 0
    • rbcrx9  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Georrge  

      Pro ty co chcete rvát 650b kola do 26" vidlí, nebojíte se že se vám bude potkávat kolo s krkem vidle při dorazu?:) Pokud se to stane trochu razantněji tak by z toho mohlo být dobré salto :D

      0 0
      • MlokCZ  

        Takhle to vychází u skoro každé vidlice (tedy že vidlice jde ještě o kousek pod korunku při dorazu). To ale zřejmě tady nikoho netrápí a řeší to jen dle korunky…

        0 0
      • Smazaný účet  

        :D a teď jsi uhodil hřebík na hlavičku…

        0 0
      • Jenda  

        Dobrej postreh, jak je videt 650B v sobe skryva integrovanou ochranu proti poskozeni vidlice pri dorazu, ma dodatecnej gumovo pneumatickej doraz :-)

        0 0
        • Georrge  

          :D

          0 0
        • z0diaC  

          a katapult k tomu :-) … při dostatečně hrubém vzorku …

          0 0
      • DaSnail  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • šlapatko  

        Na pevné se to nestane:-)

        0 0
      • bluma  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • nox159  

        musis nalit vic oleje do vzduchove komory a neni co resit :D

        0 0
      • Tina  

        Samozrejme, je potrebné vždy kompletne vypustiť vzduch z vidlice a urobiť tento test. Nie každá vidla, u ktorej plášť prejde korukou je kompatibilná. Fox je však odskúšaný. Niektoré Rock Shox fungujú (napr. Psylo) a niektoré nie. Moja Lefty Speed PBR 100mm má pri úplnom vypustení vzduchu a stlačení na doraz 2cm rezervu.

        0 0
        • Tina  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
    • Tina  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Tina  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Tina  

      Maxxis 27,5×2,1"

      0 0
    • Egesi  

      Výrobce rámů RB plánuje v dohledné době zavedení 27,5" rámů do výroby

      0 0
      • Tina  

        Fíha, overená informácia? Alebo vraj niekto počul?

        0 0
        • Kubiczech  

          Info bude pravděpodobně vyčtené v novém Velu, kde je rozhovor s Romanem Bartoszem. Mimo jiné je v čísle i pěkný citát technika od Santa Cruz, který si dovolím citovat: „Bez čeho bych se v životě obešel? 650B alias 27,5“. To bude takový trn v zadku."

          0 0
      • Zlatka  

        Ola la

        0 0
      • Egesi  

        Stačí se zeptat…

        Dobrý den,

        Rozšíření nabídky o rámy vhodné pro kola rozměru 650b je v našem výrobním plánu.

        Výroba prvních kusů a jejich uvedení do prodeje je otázkou dostupnost vhodných dílů – ráfky, pneumatiky a vidlice. Zatím čekáme na informace od výrobců, podle nich se rozhodneme.

        S pozdravem

        Petr Heiník

        RB

        Jezdkovice 32

        747 55 Litultovice

        rb@racebike.cz

        rb-bike.cz

        0 0
        • Tina  

          Predpokladám, že na začiatku sa bude jednať o HT CRR.

          0 0
          • Egesi  

            Jojo, to sem neuvedl

            0 0
            • Tina  

              Tak dnes som volala do RB. Bavila som sa s panom Hejníkom a on mi práveže povedal, že o HT ani veľmi neuvažujú. Skôr lánujú o full so zdvihmi 140 – 150mm, t.j. tam kde je problém s 29".

              Na druhej strane vraj už sa ozvalo pár záujemcov a osobne je prekvapený, že všetci by momentálne chceli HT. Vyjadril sa však, že možno by pri nejakom vážnom záujme vyrobili pár exkluzívnych protypov.

              Týmto sa teda pýtam prípadných záujemcov o RB HT 650b.

              Mal by niekto záujem o rám prípadne celé kolo?

              Viem potom zabezpečiť ráfky (prípadne celé kolesá), plášte, vidlicu.

              0 0
              • roman 3D  

                o nějakej pěknej hliníkovej rám HT bych zájem měl: velikost rámu 18" – případně nevím přesně jejich velikosti – mám 174cm, barva Brutal Finish, nespěchám – kolo bych si stavěl přes zimu

                0 0
                • Tina  

                  OK Roman. Píšem si ťa ako ďalší kus. Je to samozrejme nezáväzné a pred tým ako by sa realizovala samotná výroba prvých protypov tak ešte potvrdím dodaciu dobu a hlavne cenu. Velikosti si taktiež ešte budeme musieť raz odsúhlasiť podľa novej geometrie.

                  Osobne si myslím, že ak by sa to realizovalo, tak prvé kúsky takýchto rámov sa časom stanú zberateľskou lahôdkou, keďže sa bude jednať o prvú limitovanú sériu prototypov s peknými výrobnými číslami :)

                  0 0
                  • roman 3D  

                    díky, samozřejmě budu Tvoje vlákna sledovat abych byl v obraze jak se bude situace vyvíjet či jestli se někdo přidá

                    0 0
                    • Zlatka  

                      Předpokládám, věřím, že přidá.

                      0 0
                      • roman 3D  

                        a co Ty, neláká Tě to?, původně jsem myslel že koupím nějaký rám zvenku, ale po tom co do toho půjde Duratec a teď i RB mě láká český výrobce a hlavně se mi líbí úprava Brutal finish a že si se zbytkem můžu vyhrát dle vlastních představ

                        0 0
                      • Egesi  

                        No já jsem z té odpovědi co mi poslal (na dotaz na rám CRR) pochopil že chcou normálně udělat sérii 27,5 vedle 26 a 29.

                        Zas bych nechtěl nějakej nevychytanej prototyp… na druhou stranu když už to budou stavět tak to snad bude mít smysl

                        Každopádně já bych chtěl RB čko hardtail na 27,5, ale nijak na to nespěchám, zatím není výběr v kolech, pláštích atd…

                        0 0
                        • roman 3D  

                          á, už jsme dva:-), každopádně kol bych se až tak nebál – Tina už nějaké odkazy dávala, ale nějaká rozumně dostupná vidlice +/-8 tis. Kč bude asi problém sehnat, jinak komponenty WCS Red už doma čekaj na novej rám http://www.google.cz/search…

                          0 0
                          • Tina  

                            X-Fusion Velvet je priamo prispôsobená pre 27,5" kola a je cenovo dostupná. X-fusion sa mi osobne celkom začína páčiť. Testuje pre nich Brian Lopes a chvália sa tým, že ich vidlice nemajú žiadne plastové súčiastky. Všetko je vraj dural.

                            Remerx už má dostupné ráfky v cene ráfku Magic. Momentálne ich aj na objednávku vyrobia z tohto profilu. Neskôr však bude nový profil. Počítam, že ten ráfik bude mať do 400g čo je v tejto cenovej kategórii veľmi slušné.

                            0 0
                            • jIrI___  

                              Jen škoda, že ten Velvet má design jak staré RST :(

                              0 0
                            • roman 3D  

                              a mám vidlici:-), díky za tip, ještě bych při mé skromnosti na to chtěl lock na řídítkách, ale jinak cena by ušla

                              0 0
                              • Zlatka  

                                Taktak, souhlas. :)

                                0 0
                              • op  

                                neni problem, zvol pri nakupu spravnou verzi :)

                                0 0
                                • roman 3D  

                                  á, nijak dál sem to neštudoval:-), pokud je možná verze s lockem na řídítkách tak je to horkej favorit

                                  0 0
                          • Egesi  

                            Já jsem právě letos koupil novou FOXku (starší model teda), tak právě doufám že to bude v pohodě, jak se tady viz víše píše a ukazuje, tak by mělo,

                            potřebuju akorát komplet kola, na který asi počkám až bude větší výběr a rám, kterej chcu od RB :)

                            0 0
              • nox159  

                to bude zas ten mekky neprepakovany jednočep ala IQ nebo už neco poradneho? :)

                0 0
      • vili  

        supiš

        0 0
    • Tina  

      Kenda Karma 27,5×2,0"

      0 0
    • Tina  

      Karbonové MTB kola Reynolds v rozmere 650b boli predstavené na Sea Otter 2012 v JúEsEj. Šírka ráfku 21mm. Náby budú mať vymeniteľné koncovky osy pre všetky dostupné súčasné štandardy (9/15/20mm predné a 135×10mm a 142×12mm zadné). Koncovky budú súčasťou dodávky každého setu kolies. V predaji vraj koncom tohto roku.

      0 0
      • JakeF  

        Ovšem odhadovaná váha 650b stejná, jako 29er, to mi pak přijde že trochu postrádá význam.

        0 0
        • ememem  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
        • Tina  

          v skutočnosti však budú ráfky 27,5" ľahšie ako 29er a tým aj celé kolesá. A o vhodnosti 29er pre menšie postavy tu už bolo napísané dosť, takže význam to nepostrada iba tebe (a ešte jednej osobe z Blavy, ktorá nemá ani bajk v profile) trochu unikol :)

          0 0
          • JakeF  

            Píšu, co je v článku ;-). O 650b sám do budoucna uvažuju, ale nechápu výhodu 650b kol, když váží stejně jako ve 29er verzi.

            0 0
            • Tina  

              jj v článku píšu toto „Claimed weight for the 29er wheels is 1,575g per pair and target weight for the 650b wheels is 1,550–1,580g.“

              Ale taktiež píšu, že „the 29ers have 24 spokes front and rear while the 650b wheels use 28“.

              Neviem či by som chcela 29er kola s 24drátami. 650b má viac drátov, pretože podľa mňa sa predpokladá, že budú používané aj na FR/AM, keďže Fox a Rock Shox predstavili pre MY2013 650b vidlice zatiaľ s vyššími zdvihmi 140 – 150mm. Tie 29er budú skôr na XC.

              Ale je to iba môj názor odvodený podľa počtu drátov a šírky ráfkov. Uvidíme neskôr ako to súdruhovia v Reynolds mysleli :)

              0 0
              • JakeF  

                Aha, tak v tom případě jo, toho rozdílnýho počtu drátů jsem si nevšimnul.

                0 0
          • ememem  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
          • ememem  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
          • ememem  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
          • ememem  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
          • JSt  

            te vhodnosti nerozumim. merim 185cm a v porovnani 29er vs. 26" jednoznacne volim sestadvacu. kdybych byl mensi, tak bych ocenil vetsi kola mne jako chces rict? :-D

            0 0
    • Tina  

      Intense novou 650b vidlou Rock Shox

      0 0
    • Tina  

      Upozornenie: toto vlákno a mnoho ďalších mojich príspevkov je vraj mohutnou reklamou na následný pripravovaný predaj 650b bajkov :D Takže radšej vopred upozorňujem všetkých, ktorí by prípadne mohli spadnúť do mojej pasce a nebodaj sa nechať nalákať na tie bajky, ktoré sa už niekde tajne montujú a čo chvíľa prevalcujú český trh s bicyklami. Uch, to som sa zase pobavila :D

      Mimochodom jeden veľmi zručný brnenský staviteľ bajkov na zakázku (vyrába aj krásne MTB a silničné Alu a karbon rámy) stavia pre zákazníka 650b bajk.

      0 0
      • Alibaba  

        Nežaluj! ;)

        0 0
      • nox159  

        to si mela ale napsat hned na zacatku a zaplatit za to adminovi potom by bylo vsechno ok! ;-)

        0 0
    • Tina  

      Vypadá to, že aj Suntour to myslí s rozmerom 650b vážne. High-end karbonový model.

      Citát z článku autora: „The company is throwing its chips in with 650B, developing a fork for what it anticipates will be the dominant wheel size in the near future.“

      0 0
      • mr.antik  

        jak většina firem zaspala s 29kama, tak teď stačil jeden svěťák a všichni to na nás perou…

        0 0
    • Tina  

      výrobca kolies Indrustry Nine predstavil na Sea Otter 2012 kolesá 650b. Ráfky Notubes Flow boli zapletené na I9 nábach a vystavené v niekoľkých farbených kombináciách.

      0 0
      • Smazaný účet  

        a co na tom jako je? na náboje i9 snad může naplést kdo chce co chce ne?

        0 0
        • Tina  

          To sú továrne záplety priamo od i9. Je predpoklad, že neskôr ponúknu „vlastné“ ráfky s vlastnými polepami i9. Veď pravdepodobne aj teraz si ráfky dávajú u niekoho robiť.

          0 0
    • Tina  
      0 0
    • ThOOmi  

      Tino, prosím Tě mám dotaz, nevíš jestli je rám SCOTT SCALE 35 2011 kompa­tibilní s 650b? Koukal jsem na fotky jiného Scotta a je to fousově, bojím se koupit kola na slepo a nemám kde vyzkoušet průchodnost. Použití by bylo max. do lehčího terénu-kvůli pevné vidli. Díky za odpověď

      0 0
      • Tina  

        Scale 2011 má dosť málo miesta. To by som neriskovala. Možno tak do sucha, ale u karbonového rámu by mohlo mať prípadné poškodenie od kamienkov v dezéne plášťov dosť fatálne následky.

        0 0
    • Tina  

      Hutchinson tiež naskočil do vlaku. Prvé modely (Cobra a Cougar) by vraj mali byť už v polovici tohto roku. K nim vraj pribudnú ešte ďalšie 2 alebo 3 zo súčasných dezénov.

      0 0
      • Zlatka  

        Super gumy. Ten Cougar na předek by mohl být pro hodně bikerů zajímavý, ale váha bude zřejmě vysoká.

        0 0
    • Tina  

      German:A Kilo 650b. Podľa neoficiálnych info však pracujú aj na Excite 650b. Uvidíme na Eurobike :)

      0 0
    • Tina  

      Novinky 2013 od DT Swiss a Schwalbe.

      • Zapletené kola Spline M1700 AM/FR 650b sú momentálne jediné galuskovékola na trhu. Superlite XC verziu kolies vraj predstavia až po Olymijskýchhrách. Momentálne sú k dispozícii iba pre Scott racing team.
      • Prototyp DT Swiss XRC 100 vidlice Carbon Hollow Arch
      • Schwalbe Rocket Ron vylepšený dezén pre rozmery 650b a 29"
      • Schwalbe Hans Dampf 650b

      Pre sezónu 2013 bude mať Schwalbe v ponuke 650b plášte Racing Ralph, Rocket Ron, Nobby Nic, Hans Dampf a Rapid Rob v rôznych širkach.

      0 0
      • Tina  

        inak sa mi zdá, že súdruhovia od Schwalbe pomaly a isto menia smer vytočenia bočných výstupov do „tradičného“ šípa :) Viď nový RoR. Som zvedavá ako to tentokrát zdôvodnia? :D

        0 0
        • Zlatka  

          Další verze bude mít třeba i šípy uprostřed běhounu jako starý dobrý RR. :) V každém případě skvělé info.. !

          0 0
      • nox159  

        tak pokud je uz NN a HD tak to abych zacal uvazovat ze novou 150m vidlu koupim 650B a budu jezdit 27,5/26"

        0 0
    • roman 3D  

      tak tady jeden pěknej HT 650B kousek, decentní a žádný cirkus

      http://650bpalace.blogspot.cz/

      0 0
      • roman 3D  

        by mě zajímalo co to má za gripy a typ řídítek?,kdyby někdo věděl

        0 0
      • Tina  

        krásny bajk :)

        0 0
        • Zlatka  

          Souhlas, pak omrkněte tuto vlaštovku v Českém eshopu.

          http://goo.gl/QU7Yo

          (MTB Ultralite Disc Al 7005 to bude nějaká 26" povýšená na 650B ?)

          :)

          0 0
          • Tina  

            Pochybujem, že by to bol 650b rám. To zadné kolo sa mi zdá až podozrivo blízko k sedlovej trubke. Rada by som videla, koľko je tam miesta okolo plášťa :)

            0 0
    • Hnoj  

      Duratec Sonix 650b a jeho majitel Pavel Gonda. @ 25.května. před dílnou Bikez, 26.května. 2. místo na Králi Šumavy. Pro zvídavé: sedlo si majitel pak namontoval sám…

      0 0
      • Bafoon  

        zabils… :-) hnojworks :-D

        0 0
      • roman 3D  

        už tam máš nějakou nabídku 650b kol za nějaký rozumný peníz (5–7 tis.Kč)?

        0 0
        • Hnoj  

          JJ, třeba Novatec + FRM388 + Sapim Race. Případně RMX Magic.

          0 0
          • roman 3D  

            prosím orientačně váhu a cenu těch dvou variant,děkuji

            0 0
            • roman 3D  

              a ještě zda-li uvezou 93kg těžítko:-)

              0 0
      • Zlatka  

        Tož paráda, gratuluji.. ;)

        0 0
      • Tina  

        to je rám pre 650b alebo 26er s kolami 650b? Vidla RS 29er?

        0 0
        • Hnoj  

          Rám je přímo 650b, ve verzi SONIX byly zatím vyrobeny jen 2KS, jeden s X-12 a s druhý klasickym na RU (na fotce). Vidle jsou 29er hozené na 80mm zdvihu.

          Oba rámy byly vyrobeny na míru, takže s vidlí se počítá.

          0 0
          • Zlatka  

            Bowden k šaltru je takto standard z rámu ?(krátký zdá se být..) ,jak je to to tažené ?

            0 0
            • Hnoj  

              Lanko je vedeno vnitřkem rámu a ústí na docela špatném místě. tento návrh patek byl očividně zamýšlen pro starší přehazky shimano s „okem na zajíce“. Zde by byl ideální nokon nebo podobně…

              Ale to je rám s RU, nové už budou X-12.

              0 0
    • JFtryall  

      Strasne se tesim, po Eurobiku to bude lavina. Doufam, ze si to prodejci uvedomi a dostatecne zaplni sklady.:-)

      Jinak myslim ze se tady neobjevil Agang se svoji oceli 650b-

      moznost taper vidle, ISCG navarky, BB30 a brutal finish!!

      Vice fotek na Facebooku.

      0 0
      • Tina  

        daj prosím link pretože „Více fotek na FCB“ akosi nič nerieši ;)

        0 0
      • JFtryall  

        FB: Agang. Na sezonu 013 damsky nejvyssi model na 650b.

        0 0
    • Tina  

      Veľmi zaujímavý rozhovor so zástupcami niektorých značiek o nastupujúcom fenoméne 650b na Bikerumor Pomerne prekvapivé sa zdajú byť vyjadrenia zástupcu Scott v zmysle, že oni zatiaľ neplánujú uviesť na trh 650b (27") bajk.

      Zaujímavá odpoveď na otázku, kedy oni plánujú uviesť na trh produkty pre tento segment.

      IF YOUR BRAND IS GETTING INVOLVED, WHEN AND WHY? WHAT’S THE STRATEGY BEHIND YOUR TIMING – ARE YOU TAKING A WAIT AND SEE APPROACH OR LOOKING TO LEAD THE SEGMENT?

      SPECIALIZED: We will continue to look at it but right now we are not getting involved.

      SRAM: RockShox is currently in production with a Revelation fork in 650B, and our 650B Rise 40 wheelset will start production in June. Across a number of OEM brands, there were clearly expressed desires to create 650B bikes, but key components like suspension and wheels were missing from the market. With both these products, we were driven to produce these products by the requests from our OEM partners. At SRAM, we pride ourselves on offering choice to the market, and creating 650B options felt like it was supporting the idea of choice.

      CONTINENTAL: Way too big to ignore, every major interest is taking the step. We plan to support the dimension with multiple patterns, widths and versions.

      PIVOT: We will be in this segment for sure, but it won’t just be a 26” bike adapted for 650. I consider it an all new platform that needs to be developed properly from the ground up.

      CANNONDALE/GT: GT is actively looking at 650B for the future for potential use, but it’s a little too early to say if/when these would make our product line.

      AMERICAN CLASSIC: We have had 650B for about + 3 years. This is our SECOND generation of 650B. We have 3 new wheel models and one rim only model coming out at Eurobike and available for early autumn 2012. Wheels are RACE 650B tubeless, All Mountain 650B Tubeless, Terrain 650b Tubeless and the new tubeless rim project “Disc 101” tubeless 650B 32h.

      SCHWALBE: Schwalbe released its first 650B tire in 2009 the Racing Ralph we did not receive a whole lot of requests for the tire and we almost retired the mold this year but with all the interest we decided to keep it. Schwalbe has always believed in being an innovator we started working on other options last year which is why we will have a full complement of 650B tires in 2013.

      KENDA: We are already in the market with the Nevegal 2.10 and 2.35, we never stopped production on it. We are also developing three new tires for the 650B segment, the Karma 650Bx2.00 having already been shown at Sea Otter this year, in both tube type and tubeless ready SCT constructions. As one of the leading tire manufacturers we plan on being a leader in the 650B segment too.

      MRP/WHITE BROTHERS: White Brothers helped Kirk Pacenti pioneer this segment by doing the first 27.5” x 100mm travel fork in 2006.

      SCOTT: Our involvement has been limited to producing a prototype Scale frame for Nino Schurter to race the World Cup. We opted to make this for him to provide any advantage possible for the Olympic year. The reason we made him a 27´´ Scale is that he wanted bigger wheels but had real fit issues on our Scale 29´´. If you remember Kulhavy was smoking fools on the 29´´ bike last WC but he’s over 6´ tall so it worked for him, it did not work for Nino.

      TOMAC: We will do it, because I have learned that missing trends is missing sales and no bike company today can afford to miss sales.

      LAPIERRE: We are already testing a lot of things since a few months and, obviously, we are here to lead every segment! When? When we’re happy with the way our samples work… and we’re not far from that. Why? Because we’re convinced that in some cases, 26” are not the best compromise and 650B could help.

      JAMIS: Obviously we’re looking to lead it. Last year we introduced two 650B hardtails and that was consumer driven. Our full suspension bikes came in 2009, but shops were asking for hardtails. We’re going to add more models for 2014, we’re developing more for sure.

      0 0
      • Zlatka  

        650budoucnost

        0 0
        • roman 3D  

          to bude 29 v nabídkách po inzerátech:-)

          0 0
          • Zlatka  

            A těch nových alias emailů co vznikne.., ale zas to bude vzácné a to je pro image také supr.

            0 0
    • Tina  

      WTB Wolverine 2,2"

      0 0
    • TJK  

      Předpokládám že osobních zkušeností tu moc nebude, ale i přez to.. hledám přední plášť pro 650B, požadavky mám:

      • kompatibilní s ZTR ráfkem
      • šířka alespoň přibližně jako 2.2 RK supersonic, čím širší tímlepší, jde mi o pohodlí s pevnou vidlí
      • dobrý kompromis mezi rychlostí a gripem, spíš možná oželím troškutu rychlost ale grip přeci jen asi upřednostním
      • odolnost proti defektům, tak možá průměr, vozím hodně mlíkav plášti a na těch RK nedefektím nijak extrémě, takže klidně něcopapírovějšího s příjemnou váhou…
      0 0
      • Tina  

        A Racing Ralph 2,25" si zavrhol? Reálna šírka 54 – 55mm. To je momentálne asi najdostupnejší plášť čo môžeš v našich končinách zohnať. Jazdím ich od začiatku s Notubes mliekom a bez problémov.

        0 0
        • TJK  

          Nezavrhl, resp. spíš směřuji dotaz právě proto aby sesbíral co nejvíc info… předělávám bika na 26er zadek a 650B předek s pevnou vidlou a potřebuju najít adekvátní náhradu za RK jak v pohodlí tak v rychlosti a gripu, samo že ta rychlost na předním plášti není až tak důležitá jako na zadku ale nechci vyloženě brzdu… Ralphy na klasiku jsem jezdil 3 sezony a bez sebemenšího problému, pak jsem nahodil Rony a ty mě zase až tak nenadchly… zato s RK jsem vyloženě nadšenej, takže pokud by vyhovoval ten Ralph nejsem proti, ale chci aby měl fakt trošku objem a fungoval… Ještě mě docela zaujal Pacenti ale tam to musím nastudovat…

          0 0
          • Tina  

            jukni ešte sem

            0 0
          • raf007  

            Ahoj, jezdím teď také Racing Ralph 2,25" a přijde mi dobrý, není to takový balón jako Conti RK 2.2, ale krize to není. O něco širší a vyšší je Kenda Nevegal 2.35, ale ta váha asi nebude nic pro tebe.

            0 0
            • zdenekhubner  

              Mohl bych se zeptat, kde jsi Racing Ralpha kupoval?

              0 0
              • Tina  

                Ak by si mal záujem, mám nejaké ešte skladom.

                0 0
    • strtom  

      Přidám odkaz kde najdete vše o 650b a aktualni informace o dostupnych rámech vidlicích pláštích http://650bpalace.blogspot.cz/

      0 0
    • zdenekhubner  

      Ahoj, sleduju s nadsenim Tvoje vlakno a rad bych se Te zeptal na nejake informace, protoze mi pripada, ze vis o 650b opravdu hodne. Zabyvam se myslenkou postavit na 650b kola svuj Giant Trance 2011, nebot by to pro me bylo to prave orechove. V teto souvislosti bych se Te rad zeptal, jestli bys mi nedala tip na draty, ty jsou pro me zatim velika neznama (rafky a plaste uz jsem sehnal). Nejsem si jisty, jestli nebudu mit problem bez problemu sehnat prislusnou delku. Nedala bys mi prosim nejaky tip na dodavatele nebo znacku? Pripadne neumela bys mi (nebo nekdo jiny tady) pomoci s vypoctem spravne delky dle rozmeru rafku a priruby? Drive byl kalkulator na strankach Sapimu, ale zmizel.

      Predem diky za jakoukoli radu!

      Predem diky za jakoukoli pomoc.

      0 0
      • Tina  

        Zdeňku, pokiaľ už riešiš výplet tak vlastne moju radu už nepotrebuješ :) Skúseným zapletačom je napr. miestny užívateľ Hnoj. Výrobcovia ráfkov a nábojov väčšinou udávajú potrebné rozmery na svojich stránkach. Tie potom zadáš do kalkulačky, ktorých je na webe tiež milión. Dráty Sapim alebo DT Swiss sú dobrá voľba. Model drátu potom vyberaj podľa použitia XC, FR/AM.

        Kalkulačky na výpočet dåžky:

        http://sheldonbrown.com/…/spocalc.htm

        http://www.sapim.be/…e-calculator

        http://www.dtswiss.com/SpokesCalc

        http://www.wheelpro.co.uk/spokecalc/

        0 0
        • zdenekhubner  

          Co se tyka kalkulacek, tak se omlouvam, mel jsem to lepe pohledat. Rad potrebuju spousty, jsem na totalnim zacatku. Popravde, nebyt tohoto vlakna, vubec by me nenapadlo, ze 650b muze fungovat na 26" kole. Mozna me trochu zmatlo pouziti 29" vidlice na prototypu Duratecu. DT Swiss zase s redukcemi na patkach vidlice pro Nina. Nicmene, pokud do toho skutecne pujdu, kola si napletu sam.

          0 0
          • Zlatka  

            650b je jen takový stupidní mýtus. :))

            0 0
          • Hnoj  

            Jakou máš kombinaci ráfek + náboj?

            0 0
    • Zlatka  

      Mrkněte na Suntourku sixfiftyb.

      (The prototype uses Suntour’s RL-RC remote adjust damper)

      0 0
      • Zlatka  

        Seems there’s no hiding from 650B discussions these days. Depending on who you listen to, the sudden explosion is either driven by consumers looking for something better or industry folks trying to drum up new business. In reality, both are true, and 650B / 27´´ / 27.5´´ mountain bikes are headed to bike shops this fall. What’s surprising is the “explosion” part. Unlike the slow adoption and cautious market entry many brands practiced with 29ers, no one wants to be left behind the latest craze.

        :)

        0 0
    • Zlatka  

      KHS se svojí flotilou 650b.

      Kromě již známých: Sixfifty656×c a sixfifty609 je tu sixfifty603. Sixfifty608 a sixfifty606.

      0 0
      • wenda.simon  

        Příští rok tu budou k prodeji. Letos jsme to nestihli dovézt za přijetelnou dopravu.

        0 0
        • Zlatka  

          Nj, ten Airbus A380 asi neletá za levno.. :)

          0 0
          • wenda.simon  

            Teď jsme se nutně potřebovali tříkolku a byla to pálka. Jde nám něco lodí ale to dorazí za měsíc a to už je po sezonně. Takže až budou nové modely tak potom dovozem.

            0 0
            • Zlatka  

              Já vím, každopádně příští rok vidím hodně pozitivně ze všech stran, ono 650B zamíchá karty všem. A nejenom karty, připočtěme spousty hlav k tomu, ba stádo hlav, obrovské davy.. :))

              0 0
              • wenda.simon  

                Osobně ze strany prodavače v tom vidím akorát velký bordel. Pro zákazníka super pokud ví co chce. Osobně se na 650B moc těším.

                0 0
    • Tina  

      Kenda Nevegal 27,5×2,1"

      0 0
      • Zlatka  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • Tina  

      KTM zaradil pre 2013 tento krásny model Lycan s kolami 650b a so zdvihom 125mm a vidlou RS so zdvihom 130mm. Bude v ponuke v troch výbavách. Podľa článku bude v ponuke 2013 aj Alu HT na XTčku.

      0 0
    • Tina  

      Scott kompletne prekopal Geniusa a budú tri verzie. 26", 27,5" a 29". MTBS nedávno priniesol článok kde porovnával 27,5" a 29". Na Bikeradar je trochu viac info. je tam obrázok porovnania geometrie Geniusa 27,5" (modelové označenie 700) a 29" (modelové označenie 900). Som sa pobavila nad originálnym vysvetlením a popisom od Scottu pod obrázkom geometrie :)

      • 900 better for longer distance technical rides, larger riders, lessconfident ri­ders
      • 700 better for riders who are more dnamic on the bike, shifting bodyweight, flicking the bike through corners, also interesting forsmaller riders
      0 0
    • mr.antik  

      Náhodou jsem narazil na Reigna se středními koly, kdyby to někoho zajímalo.

      http://forums.mtbr.com/…68274–3.html

      0 0
    • Adrenaline  

      Zdravím, měl bych dotaz na majtile 27,5 pokud už máte, vleze se do klasické DT Swiss XRC s RR bo RoR ta 27,5? Jestli to teda někdo zkoušel, mám pocit že to asik bude zas chtít nějakou spešl vidlu ne? Předem díky za Vaše názory;o)))

      0 0
      • raf007  

        Racing Ralph 27.5×2.25 se vleze do všech současných DT Swiss vidlic – odzkoušeno.

        0 0
        • Adrenaline  

          Jako mám na mysli 26 palců vidlu, pokud jo, tak je to jasná volba;o) Díky moc

          0 0
          • raf007  

            Ano, myslel jsem DT vidlice 26".

            0 0
            • Adrenaline  

              Supr, hned jak dorazí 27,5 kola do bottica budu muset otestovat;o) Ještě jednou díky;o)

              0 0
              • Georrge  

                hmmm… tak hlavně bacha na dorazy :)

                0 0
    • Chiron  

      Náhodou sem narazil na novinky Ghostu pro příští rok a mají tam Caguu na 650B. http://www.mtb-forum.it/ghost-2013/ Docela mě to zklamalo, protože sem doufal, že na nich postaví nové AMR. A místo toho vymyslí AMR na 29"… A to samé udělali u Giantu s Trance X. To sakra nikoho nenapadlo, že by se 27,5" hodilo do téhle kategorie úplně perfektně?! Čekal jsem trošku jiný průběh nástupu 27,5". Bohužel, zatím to cpou akorát na biky okolo 160mm a na 120–130 skoro nic. Třeba to KTM co tu je, sice hezké, ale za ty prachy…

      0 0
      • Kubiczech  

        Já jsem třeba rád, že do té bubliny nenaskakují všichni. Nicméně tvoje choutky by třeba uspokojil Intense Tracer 275 na 140ti milimetrech

        0 0
      • Jenda  

        podle me je to proto ze kdyby se jim na 160 bike povedlo nacpat 29 tak se s nejakou 27.5 nebudou vubec zabejvat. Evidentne to se zatim nikomu pri zachovani rozumny geometrie nepovedlo takze u tehlech biku jdou cestou 27.5

        za me proc ne, klidne bych to i zkusil.

        0 0
    • Tina  

      Ritchey P275

      0 0
      • gargamel  

        Paráda, krásnej rám, až na ty bílý vopičárny teda (představec, sedlo, páky..)

        0 0
    • Tina  

      Scott Scale 700 RC (27,5/650b) v katalógu 2013

      • váha rámu: 919g (aj so sedlovou objímkou)
      • taper hlava
      • post mount disk
      • BB PF30
      • priama montáž prešmyku
      • zadná osa 142×12
      0 0
    • logoman  

      Tohle by nemuselo byt nejhorsi.

      0 0
    • Tina  

      Cykl.cz

      Vyzpovídali jsme zástupce značky Dugast, jejíž galusky byly takřka na každém druhém biku. Podle jeho tvrzení je přínosem již samotné použití galusky, která proti plášti lépe drží a odvaluje. Při testování devětadvacítek a sedmadvacet a půlek, na stejné trati a na hodně podobném kole, došli díky měření k poznatku, že menší průměr potřebuje ve stoupáních o šest procent méně energie než devětadvacítka. K tomu připočtena lepší akcelerace a větší obratnost v zatáčkách a výsledek by měl hovořit pro. Samozřejmě horší bude tlumení rázů od terénu a adheze kvůli kratší stopě, ale výkon by to vše měl hravě smazat.

      0 0
      • Peslezedirou  

        Ještě že neměřili 26tku :-)

        0 0
        • Payia  

          Presne tak, jeste by se ukazalo, ze 26ka potrebuje do kopce o 10% min energie a to by byla rana :D

          0 0
    • destr  

      Můžeš srovnat rozdíl mezi 27,5 a 29? A fakt je takový rozdíl mezi 26 a 27,5? V čem jsi to hlavně poznala?

      0 0
      • ememem1  

        v nicom podobne ako vsetci ostatni co to tvrdia.

        docela to potvrdzuje aj test co bol v minulom MB ked exaktnymi meraniami pre 26–27.5–29 dosli k rozdielom „nula cela nic“. napriek tomu sa testeri priklonili k tomu ze „vacsi je lepsi“ na co vyvolalo docela popudlive reakcie ze preco ked merania neukazali nic a kolko za to dostali.(s dodatkom ze ak budu v podobnych „obchodnych“ praktikach pokracovat tak rusia predplatne). docela by ma zaujimali tie merania co udajne robil napr. scott co mu ukazali ze 27.5 je vo vsetkom najlepsi, ale asi to bude obchodne tajomstvo :-).

        0 0
        • Tina  

          a máme tu zase názor odborníka teoretika :)

          0 0
          • raf007  

            Tina, obdivuji tvoji trpělivost stále reagovat na podobné výkřiky pseudoodborníků. Škoda, že lidé co na tom opravdu jezdí – tak raději jezdí než píší rozumy (ty jsi samozřejmě výjímka).

            0 0
            • ememem1  

              dvaja predajcovia sa stretli a pouzili nevyvratitelne argumenty.

              0 0
        • JakeF  

          Pokud jim vyšly stejný čísla, co se týče wattů, tak je celkem jednoznačný, že pocitově bude „větší je lepší“, protože má lepší trakci a líp si poradí s nerovnostma. Osobně jsem teda do delšího výjezdu cítil, že se 29eru nechce a určitě kdyby byly 27,5" trochu rozšířenější, tak bych je určitě dost testoval a vážně o nich uvažoval, protože je to příjemný kompromis ve výběru… Ale uvidím, jak si poradí 29er s lehkýma a tuhýma kolama s bezdušema, pokud dobře, tak už budu 27,5" brát spíš jen jako takovou 29ku pro lidi menší postavy :).

          0 0
          • ememem1  

            nie len watty ale aj trakciu a kurvengrip a este aj tato medialne vecne proklamovana (kedze na pohlad pomerne jednoznacna) vyhoda velkych kolies pri merani nedala doslova a do pismena nijaky rozdiel.

            0 0
            • JakeF  

              Zajímavý, testoval jsem na jedný trase s dost těžkým technickým sjezdem 29er, 26" s 2,25" pláštěma a 26" s 2,1" pláštěma a pozorovatelný to bylo naprosto jasně. S 2,1" mám nedostatek trakce do brždění a zatáčení a zpomaluje mě to, na 2,25" RoR/RoR už trakce začíná jít, ale pořád ty kameny vyžadujou hodně práce k překonání a proti 29eru si častějš šlápnu na zem. Naopak na 29eru i s dušema, lehce vyšším tlakem a dokonce RaR/RaR výrazně lepší grip, zvlášť do krátkých prudkých výjezdů a brždění. Zatáčky o zvyku, vytočí se to skoro stejně jako 26", ale chce to mít dost síly to zvládnout, aby kolo opravdu poslouchalo (přesně důvod, proč jsem předchozí 2 roky odcházel z testovaček s odmítavým postojem vůči 29erům). Když někdo menší výšky nejezdí těžší terén, tak můžou jezdit i na 29eru, ale v případě těžšího terénu pro ně bude právě 27.5" dost možná nejlepší volba a je dobře, že tu ten rozměr bude. To samý delší technický, prudký výjezdy, kde už ta setrvačnost 29eru je na škodu a 27,5" by ještě mohla být v pohodě… Takže na nějaký testy celkem kašlu a jsem rád, že tu ty alternativy na výběr jsou, protože rozdíly mezi 26" a 29er jsou dost velký a něco mezi nima to chce (a to nejen pro lidi menšího vzrůstu a vyšší zdvihy), ať si z měření vychází cokoliv :).

              0 0
              • vili  

                .

                0 0
              • roman 3D  

                aby tě mememem1 nesežral jako Tinu:-)

                0 0
              • ememem1  

                29er, 26" s 2,25" pláštěma a 26" s 2,1" pláštěma a pozorovatelný – akurat ze porovnavas rozne sirky plastov.

                inak mne navadi ze je 26, 27.5 a 29, mne vadi ta masaz s viac ako pochybnymi tvrdeniami okolo toho.

                0 0
                • Tina  

                  vídím iba čo chcem vidiem a viem iba to čo vidím :)

                  Skús si ešte raz prečítať prvú vetu príspevku na ktorý reaguješ ;)

                  0 0
        • siskin  

          nejakej odkaz, nebo scan toho testu by nebyl? :-)

          Diky moc

          0 0
          • ememem1  

            sorry neni ale isto sa da za nejake cca 2E stiahnut na stranke MB.

            0 0
      • Tina  

        Meriam 169cm. Na 29er HT si nedokážem nastaviť posed tak aby som mala riaditka aspoň 1cm pod úroveň sedla. Mne osobne správanie sa bajku s veľkými kolami nevyhovuje (lenivejší pri zrýchlení, väčší gyroskopický efekt kolies vo väčších rýchlostiach pri zmenách smeru,…). Jediná výhodu čo som pozorovala bola zotrvačnosť keď sa už bajk rozbehol a priechodnosť rovnými trávnatými a koreňovými pasážami.

        Kola 27.5" si zachovali schopnosť zrýchlenia 26tiek. Kolesá stále majú tú hravosť a bajk je tiež rovnako obratný. Zadná stavba môjho bajku môže mať stále krátku 425mm zadnú stavbu. 27.5" kola majú síce iba o cca 15mm väčší priemer, ale rozdiel v priechodnosti terénom je poznať hneď.

        Niektorí ma tu zase obvinia z „marketingovej masírky“ :) Ale ja viem, že nikto z nich na sixfifty bajku v živote nesedel a tak sa nad tým môžem iba pousmiať :D Takže lepšie ako stokrát počuť, doporučujem raz vyskúšať. Najlepšia možnosť bude za cca 2 týždne na DemoDay na Eurobike v Nemecku.

        0 0
        • destr  

          iba o cca 15mm väčší priemer

          1,5 palce je 38mm, ne?

          0 0
        • ememem1  

          mozes sa pousmievat kolko chces. problem je len to ze svoje osobne naprosto nicim nepodlozene dojmy (ako napr. Kola 27.5" si zachovali schopnosť zrýchlenia 26tiek a x dalsich) vydavas ako vseobecnu a neoddiskutovatelnu pravdu pricom ostarkizujes kazdeho kto povie nieco ine. pritom len omielas PR kecy vyrobcov. daj jedno jedine konkretne meranie ktore to co tvrdis potvrdzuje. ja som ti tu alebo v tom druhom vlakne povedal kde bolo take co dokazuje uplny opak tvojich pocitom nakalibrovanych tvrdeni. a pri vsetkej ucte k nim a nedostatkom v metodike objektivnych merani tymto stale verim viac.

          0 0
          • roman 3D  

            myslím si že Tina tvým hysterickým reakcím k 27,5 spíše řechtá než se usmívá, ale zase na druhou stranu i ovce má svůj názor, jestli jsi byl i takhle aktivní když se rozjížděli 29:-)))))))))))), či máš problémy se ženami které mají svůj názor,zkušenosti a rozhled poněkud větší než někteří omezení jedinci/ovce:-)

            0 0
          • Peslezedirou  

            To je otázka…ideál je vše vyzkoušet. Dloho jsem se trápil na 29er, duše, sportovní ráfky, vadla mi lennost kol při zrychlení, pořád jsem srovnával s 26er. Když jsem pořídil kola na ZTR a dal mlíko do plášťů, tak bike velice příjemně poskočil při zrychlení, ale stále to nebylo ono, proto si myslím, že 27,5 kola tohle celkem eliminují a pokud je postavíš lehký, jako standard bez duší, tak to nebude zlý, navíc nemusíš tolik řešit délku zadní stavby. Pro mě je koncpet 27,5 víc použitelný, než 29, zatím je ale čas (dostupnost se postupně zlepší), nechtěl bych být odkázaný na jeden typ plášťů. Mně by se třeb líbilo RB IQ 27,5.

            0 0
            • ememem1  

              vsetko moze byt. zato hovorim ze by bolo treba z pocitov prejst k meraniam, to jedine co som zatial videl nic take nepotvrdilo.

              mimochodom k tym 29 – pre mna nebol limit hmotnost ale za prve tuhost kde 29 kolesa prehravali na celej ciare (190cm/95kg) a vsetky merania co som kedy videl tento moj empiricky pocit potvrdzuju a za druhe ked som v tazkom terene potreboval ist za sedlo a prdel bola zrazu na zadnom kolese. to su pre mna osobne jasne limity.

              0 0
          • ememem1  

            to roman_3D – uz som ti raz povedal ze ta mam ako jedineho medzi blokovanymi tak sa snazis uplne zbytocne. s tinou sice nesuhlasim prakticky v nicom ale ty mi nestojis mi ani za to aby som ta na chvilu odblokoval a tie tvoje ovcomrdoviny precital tak si usetri cas a nereaguj na mna.

            inak som si takmer isty ze tvoja obsesia z oviec prameni z toho ze ti nejkay barani alfa samec chodil ***** ovecku kym si zurivo nahanal cembounov po kvasnickovych singletrackoch. tak si sprav poriadok v prioritach, inak skoncis v cvokhause.

            0 0
            • roman 3D  

              ale čteš to ovce a i kdybys ses posral tak prostě 27,5 je tu se všemi výhodami oproti 26 a 29:-)

              0 0
          • Tina  

            ja nemusím nič „omieľať“. Tvrdila som to už skôr ako to nejaký OEM vo svojom PR vôbec spomenul. Ja ten 27,5" kola mám a jazddém od jesene minulého roku ;)

            0 0
            • DaSnail  

              a ked raz budeš jazddét nejaké skutečné 27,5" kolo a ne len 27,5" kola, to bude neco… ;o)

              0 0
              • Tina  

                Je mi to ľúto a musím ťa sklamať. Už som pár mesiacov vlastnila a „jazddéla“ skutočný sixfifty HT bajk. Jediný rozdiel v GEO je v tom, že súčasný bajk má o 4mm vyššie BB.

                0 0
                • DaSnail  

                  nemusiš 8o) tie 4mm sú dost málo, buď bola tá 26ka hodne nízka alebo 27,5 vysoká.

                  ked sa 27,5 biky rozšíria, bude to super. narvú sa tam 29kové kolesá-mrštnost a hbytost zostane rovnaká jak 27.5 a teda v podstate zhodná s 26kou a súčasne sa plne využijú výhody velkých kolies. samé výhody.

                  0 0
                  • destr  

                    To do stavby dlouhé 425 mm půde dost těžko :-D

                    0 0
                    • Tina  

                      Prečo by to išlo ťažko? Môj predchádzajúci Van Nicholas rám, originál pre kola 650b mal zadnú stavbu 425mm.

                      0 0
                      • destr  

                        Myslím ty 29 kola do rámu 27,5.

                        0 0
                        • Tina  

                          Tak to asi nie :)

                          Avšak u oceli a titanu môžeš mať zadnú stavbu pre 29er celkom krátku. Jožko Čaprnka, ktorý dlhé roky stavia na Slovensku oceľové rámy má pre seba postavený závodný 29er zo zadnou stavbou dlhou iba 428mm!

                          0 0
                  • Tina  

                    A koľko by malo byť správna výška BB? Merida O.Nine má BB Drop 23mm. Môj VN Tuareg má 36mm. To je rozdiel 13mm (rozdiel priemeru kolies je 15mm). Oba rámy sú pre 26" kola. Ktorý z nich má ten správny BB Drop? ;)

                    Ver mi, že tie 2mm a ani 5mm vo výške BB nepoznáš :)

                    0 0
                    • destr  

                      Rámy 27,5 mají bb cca 53mm.

                      0 0
                      • Tina  

                        Wow! A to si kde vyčítal? :)

                        0 0
                        • destr  

                          Tak si nějakou 27,5 najdi a podívej se.

                          0 0
                          • Tina  

                            Neodpovedal si mi na otázku. Tak ešte raz. Ty mi dokáž svoje tvrdenie a daj link kde má 650b hardtail BB drop 53mm.

                            0 0
                            • destr  

                              Všechny čínsky rámy, co sem obepisoval maj 53mm, a myslím že třeba zrovna KHS taky. Ale hledat to nebudu.

                              0 0
                              • Tina  

                                takže zase nič :)

                                Aký by bol dôvod aby mal HT rám BB drop nižší o 23 – 30mm oproti 26" keď polomer 27,5" je iba o 15mm väčší?

                                0 0
                                • destr  

                                  Já se s tebou hádat nebudu ;-)

                                  Třeba mám pocit scale má 35, k tomu 19mm o co by to kolo mělo bejt větší a seš na 54 ;-) a zrovna ty činsky bych řekl že bude okopírovanej scott.

                                  0 0
                                  • Tina  

                                    Pre upresnenie Scale ma 30mm ;) A prečo „k tomu 19mm“ keď rozdiel v polomere medzi kolami 26" A 27,5" je iba 15mm?

                                    0 0
                                    • destr  

                                      Jakto že je jenom 15mm?

                                      Tak třeba spešl má 36mm. Navís s nástupem dvoupřevodníků a menších velkých převodníků nevidím důvod to nepošoupnot ještě malinko dolej.

                                      0 0
                                      • Tina  

                                        15mm = 1,5cm

                                        Keď posunieš nižšie BB, tak to nie je problém prevodníkov, ale budeš častejšie zachytávať kľukami a pedálmi o zem.

                                        Spešl má 36mm, Scott 30mm a Merida 23mm. Kto má tú správnu výšku BB?

                                        0 0
                                        • destr  

                                          Tak klikama sem právě ještě neškrtl nikdy, párkrát převodníkem jo. A u 29 ten rozdíl je ve skutečnosti kolik, to nevíš? Dle mě, čím níž, tím líp (a když to tak má spešl, tak to zachytávání klikama asi zase tak akutni ještě nebude). Ale je to samozřejmě věc názoru.

                                          0 0
                                          • Tina  

                                            Racing Ralph 29" by mal mať oproti RaR 27,5" väčší polomer o cca 21mm (349mm vs. 370mm)

                                            0 0
                                          • newbie  

                                            Stump 29" má BB drop 34 (což je na 29" střed docela nízko, pokud si správně pamatuju), já mám na RIPovi 29… když jsem dal kliky 180 místo 175, škrtat jsem začal podstatně častěji. po pár týdnech ježdění se to sice srovnalo, ale třeba kliky 185 bych už nechtěl (a to mám tlusté 2.35" gumy na širokých ráfkách)

                                            takže vím, že s normálníma 175 klikama by pro mě byl Stump ještě OK, ale níž bych střed určitě nechtěl… a to nejezdím žádná pekla :-)

                                            0 0
                                            • destr  

                                              Má 64mm ;-)

                                              0 0
                                              • newbie  

                                                eee… :-) sry, 34 má samozřejmě SJ FSR… nějak pořád zapomínám, že je taky SJ hardtail

                                                0 0
                    • Neunzikger  

                      Ona ta Merida O.Nine s BB drop pouze 23 mm vybočuje z řady, navíc v kombinaci s krátkou Chain stay 420 mm – to snad nikdo jiný nemá. Zejména pro vyšší lidi s vyšším úchopem asi generuje nestabilitu ve výjezdu dříve než nataženější a potopenější konkurence.

                      0 0
              • roman 3D  

                že vy dva s ememem1 jste braťia, po česky vovce:-)))

                0 0
    • Bull77  

      Nezkoušel jste už někdo jestli se 650b vejdou do nový Reby?

      0 0
      • Tina  

        SID ani Reba nie sú kompatibilné

        0 0
    • Tina  

      Rubena news:

      Hi from Rubena, Czech Republic.

      Following the review I would like assure everyone that you will see Scylla (27,5×2,25) and Charybdis (2,00×27,5) introduced at the Eurobike show in Germany as well as at Interbike in Las Vegas in a few weeks.

      Generally tires are available either in black (single compound) or Grey Line (dual compound). They are well tested in harsh conditions such as South African Cape Epic race. Epic proven combination is to have Kratos in the front and Scylla on the rear wheel…

      0 0
    • Tina  

      Norco 2013 má v ponuke dva celkom zaujímavé 650b Trail bajky. Jeden so zdvihom 160mm a druhý 140mm.

      0 0
      • roman 3D  

        brr, to už z fotek vypadá na pořádný těžítka:-)

        0 0
      • Georrge  

        omg ty bowdeny co to je :D

        0 0
        • Ruprt2  

          speciální druh kabelu, který umožňuje přenos mechanické síly a energie

          0 0
          • gargamel  

            ty mluvíš o bovdenu, ale on se ptal na bowden :-)

            0 0
        • Excel  

          To je Fantišek Kupka – Dvoubarevná fuga v monochromatic­ké verzi.

          0 0
      • vojtechposmourny  

        Pod dlouhé době Norco, které se mi opravdu líbí. Ten Range je super.

        0 0
    • Dendakenny  

      Ahoj, prosím nevíte jak se vejdou 650B do Merida Mission Lite (asi 2006) s Bomberem XC600… Jinak 650B fandím a přijde mi to jako dobrý nápad…;)

      Díky za jakékoliv reakce.

      Pedálu zdar.

      0 0
      • Tina  

        Neviem to naisto, ale myslím že na ráme nebudeš mať dostatok miesta. Kolo 27,5" s plášťom RaR má polomer 349mm tak si to skús premerať. Nová Merida 96 je kompatibilná a má aj s kolami 27,5" ešte 2cm miesta k prepojovacím mostíkom.

        Bomber by mohol mať s plášťom RaR pod mostíkom tak 4 – 5mm miesta. Avšak doporučujem zistiť ako hlboko sa dá vidlica stlačiť. Či korunka klesne až pod úroveň mostíka. Najlepšie to vyskúšať s úplne vyfúknutou vidlou.

        Daj potom vedieť nejaké údaje čo si nameral, prípadne foto ;)

        0 0
        • TJK  

          Tino kolik ma realnou sirku RaR 2.25 650b na ZTR rafku, ideal kdybys mela zmereny Crest… resim porad pruchodnost zadni stavby na Litespeedu, ale vypada to ze se to tam vejde vpohode

          0 0
          • Vieen  

            Nevím jak moc zavádějící info to bude, ale RaR, 2,25" SS 26" má na Crestu 54,4 mm. Snad se to nebude lišit s rozměrem kola…

            0 0
            • TJK  

              No moje 5 let starý Rar 2.25 obytý na Crestech s 1.8 ATM mají 57.5mm :-) takže je to takový prapodivný no :-) ale potřeboval bych radši tu 650b verzi i když předpokládám že až takhle široký nebudou a pak bude cela situace s tím jestli se to vleze nebo ne uplně cajk :-) ale i tak díky

              0 0
              • Georrge  

                uvádějte jestli na duši nebo bez duše, to udělá 2mm ač se to nezdá…

                0 0
                • TJK  

                  pisu na Crestech tak to asi nejsem debil a nebudu to obouvat s dusi ne???

                  0 0
                  • Georrge  

                    by ses divil kolik lidi to tak dela :D

                    0 0
          • Tina  

            Tome, záleží trochu aj na koľko fúkaš. Moje RaR na Crestoch pri tlaku 1,7 – 1,8 majú šírku 54,5 – 55mm, Ale keď som ich nafúkla na začiatku po nahodení na 3 tak mali šírku 56mm.

            0 0
            • raf007  

              Teď jsem dával úplně nový RaRa 27.5×2.25 z nové zásilky od Schwalbe, nejen že je více pomalovaný než ty úplně první verze, ale také je širší – při 2Bar – 57mm.

              0 0
              • TJK  

                hele bylo by mozny poslat fotku kolik mas mista kolem stredu s takhle sirokym plastem?

                No pokud budou to 57mm ta to snad bude ok, resp podle vsech mereni s kartonovou sablonou o sirce 62mm a delce polomeru 355mm tam je místa na dýlku asi 10mm ke spoji zadni stavby u BB a na každé straně tak ±3mm na plášť v zadní stavbě tak předpokládám že to bude cajk.

                0 0
                • raf007  

                  Na fotce není nic vidět – teď tam je s tímhle balónem 2–3mm místa, což je málo.

                  0 0
                  • TJK  

                    no nevim, se mi moc do uzkejch plastu nechce… sem si nejak uz zvyknul na pohodli 2.25… :-(

                    0 0
                    • raf007  

                      To chápu, mě ale nic jiného nezbývá.

                      0 0
                      • TJK  

                        no mě taky ne :-) můžu si sice nechat udělat nové CNC patky a posunout tak kolo kousek dozadu ale to mi tenhle problém nevyřeší, ale výhoda je že trocha bordelu a kamínků titanu neuškodí, s karbonem je to horši…

                        0 0
                        • Tina  

                          Musím vás bohužiaľ upozorniť na jeden obzvlášť nepríjemný, priam až tragický problém, ktorý vám konverziou z 26" na 27,5" vznikne. Budete mať tak vysoko BB, že sa váš bajk stane takmer neovládateľný a jazda na ňom bude podľa niektorých odborníkov utrpenie ;)

                          0 0
                          • DaSnail  

                            ale zas možeš pedálovat tam kde nekonverzovaní už ne a vďaka tomu že sedíš vysoko máš kopu pekných výhladov o ktoré by si ináč prišla.

                            a vačšina jazdcov dokáže jednostopové vozidlo do zákruty naklonit, takže nejak ovládat sa to bude dat… ;o)

                            pruser ja tá 2–3mm medzera

                            0 0
                          • ememem1  
                            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                            0 0
                          • raf007  

                            Máš pravdu – zítra raději na závod nepojedu.

                            0 0
              • Tina  

                Zaujímavé info. Tie nové RaR som ešte nemala. Merala som tie so „starým“ dezénom.

                0 0
        • Dendakenny  

          Ahoj, tak sem dávám fotky a rozměry zadní stavby. Pláště jsou WTB Weirwolf 26×2,1 na plášti ještě napsáno 26×49/54.

          U Bombera je málo místa, ale stejně potřebuji novou vidlici..:) Zadní stavba dole má 358mm, nahoře pak 375mmm, ale nahoře je do radiusu cca R50…

          0 0
          • Tina  

            Skvelá práca! Díky za foto. Vypadá to, že by to ten rám mohol s peknou rezervou zvládnuť. Vidla to však bohužiaľ nedá. Možno s rezervou 1mm, ale to už nie je na jazdenie ani za sucha.

            0 0
            • JakeF  

              Kolik myslíš, že bude mezera dole v zadní stavbě zprava od převodníků, jak to je zešikmený? Tam mi to nepřijde zrovna s rezervou…

              0 0
              • Tina  

                Myslím, že v tomto mieste by to mohlo byť tak 3 – 4mm.

                0 0
                • JakeF  

                  Což v případě prasklýho drátu může být konečná… Nevím, mně tyhle miniaturní mezery už přijdou na úkor použitelnosti, o bahně ani nemluvím, to jsem ucpal i mezeru přes 1cm.

                  0 0
                  • nox159  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                    0 0
                  • Tina  

                    áno, keď budeme brať extrémy, ako prasknuté výplety, extrémne blato a ďalšie nehody, tak sa dá upchať aj originál medzera 2cm. To si musí zvážiť každý sám za seba koľko krát do roka podobné udalosti absolvuje.

                    Treba však vziať do úvahy, že tie 3 – 4 mm na zadnej stavbe nie sú konečná medzera, ale iba najužšie miesto v rohu. V skutočnosti to vypadá na rezervu cca 1cm čo je zhruba rovnako ako má originál 26" Cannondale Fatty s klasickým plášťom 26×2,1".

                    0 0
            • Dendakenny  

              Diky za informaci, teď jen ještě našetřit na nová kola…:)

              Tuto sezónu to ještě asi dojezdím na 26", ale na tu příští chci už řádit na 650B…;)

              Ještě přikládám fotky RST Gila Pro… pro zajimavost.

              0 0
        • Dendakenny  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
    • Tina  

      Cube Stereo 650b model 2013

      0 0
    • Tina  

      Vraj ani 4ever sa nebojí inovácií a v kolekcii 2013 predstaví 650b full …

      0 0
      • Chaingang  

        jojo, už jsem ho měl v ruce :)

        0 0
        • roman 3D  

          a já se těším na první českej HT 27,5. Hlínu od duratecu za 18 a půl a navíc na 29 vidli považuju za drzost, ovce sice sou ale zas tak moc jich není:-)

          0 0
          • TJK  

            Duratec je svoji cenou pro me jen joke… ac nesnasim karbon tak za 18k bych si hlinu nekoupil ani kdyby byla zlata

            0 0
            • Peslezedirou  

              Docela by mě zajímalo, jestli jim ty peníze za tu cenu dá, nebo jestli prodávají většinu produkce ven?

              0 0
    • Tina  

      Vredestein predstaví na Eurobiku 4 modely MTB plášťov v rozmere 650b. Spotted Cat, Black Panther, Black Panther xtrac (verzia pre duše aj Tubeless Ready) a Black Panther xtreme.

      0 0
    • Tina  

      Rocky Mountain 2013 Altitude. 5 Full modelov 650b

      0 0
    • Tina  

      MTB modely Van Nicholas Tuareg a full Van Nicholas Valkyr (zdvih 120mm) budú pre 2013 iba vo verzii 650b.

      Zvyšné modely (Zion a Redwood) budú iba 29er. Pre rok 2013 nemá Van Nicholas v štandardnej ponuke MTB s 26" kolesami (iba ako „tailormade“, t.j. na zakázku s mastným príplatkom).

      0 0
      • bluma  

        To lecos vysvětluje…

        0 0
      • kubad  

        hodne hloupy napad,

        0 0
      • Georrge  

        ta germanka vypada jak zlomena :D des

        0 0
        • W.Muchov  

          nemůžu si pomoct ale taky se mi zdá že osy krku a nohou nejsou rovnoběžný

          0 0
          • KAPLIS  

            Podívej se kde má uchycené přední kolo. Je příjmo v ose nohou. Proto sloupek a nohy nejsou ve stejném úhlu.

            0 0
    • Mark-H14  

      Nevíte někdo zda kola 650b s plášti do 1,9" vejdou do Specialized Stumpjumper HT 2012?

      http://www.nejlevnejsi-kola.cz/…mp-2012.html

      Díky moc M.

      0 0
      • Tina  

        obávam sa, bude problém zohnať plášte 27,5×1,9". Také užovky asi nikto neponúka

        0 0
        • Mark-H14  

          A jaké šíře jsou tedy v ponuke? Třeba se to příští rok změní. Připadá mi, že, Reba má místa dost a vzadu to snad také není špatné…

          0 0
          • kubad  

            a k cemu to bude? mezi 1,9" sirokou 27.5" a 2.2" sirokou 26" podle me nebude prakticky rozdil :-)

            0 0
            • DaSnail  

              správny sporťák má nízkoprofilové gumy, ne? ;o)

              0 0
          • Tina  

            Najbližšie je Pacenti Quasi- Moto 2.0", ale neviem či ho niekto do Čr dováža. Schwalbe Rocket Ron bude aj 2.1".

            Mám taký dojem, že do RS Reba nedáš 27,5" kolo. Proste si odmeraj koľko máš miesta na vidlici a ráme. Polomer kola je s RaR je cca 347mm a polomer v najširšej časti plášťa je cca 339mm.

            0 0
            • Zlatka  

              Není dojmu tam kde se skutečně nevejde.. ;)

              0 0
      • Georrge  

        hoď tam 26×2,4" :) průměr stejnej, cool faktor úplně někde jinde :) a pohodlí mimochodem taky…

        0 0
    • Tina  

      Rock Shox pridal 650b vidlice aj pre XC chrtov. Reba a Sid 27,5

      0 0
      • destr  

        Sid o 100g těžší jak reba a všechny jenom 120mm?, pěkně na prd.

        0 0
        • Tina  

          Neviem prečo, ale Sid bol údajne vážený vo verzii s 15mm osou Maxle light a Reba 9mm. Takže preto ten rozdiel. Obe vidlice sú štandardne nastaviteľné na zdvih 100 alebo 120mm. Viac tu

          0 0
          • Egesi  

            Dobrý,

            tak se to rozjíždí čím dál víc…

            chtělo by to nějaký seznam výrobců komponentů co dělají 27,5ky, hlavě kol teda a plášťů

            0 0
            • kubad  

              a todle vlákno je asi o čem? máš toho tady málo?

              0 0
              • Egesi  

                No jo, ale jako kde by to bylo nějak souhrně, já v tom mám guláš. A gum tady bylo hodně, ale kol moc ne

                0 0
                • Egesi  

                  Navíc teda co sem to tady projel tak sou to samý high endový karbony… tak holt eště musim počkat no. Nebo na zaplýtání toho bude asi víc

                  0 0
                  • Tina  

                    Notubes nie je highend karbon. Ráfik za 2.000,– Kč. Nenapísal si, že chceš lacné ráfky. Remerx by mal mať v ponuke lacnejšie 650b ráfky v cene modelu Magic. Skús tam zavolať.

                    0 0
                    • destr  

                      Remerx mu udělá jakejkoli ráfek v 650b.

                      0 0
          • destr  

            No tak leda že by to byla váha i s tou osou. Už chybí jen SLRka v 27,5 a je to :-)

            0 0
            • Tina  

              O Mavic kolách v rozmere 27,5" som zatiaľ nepočula.

              0 0
            • Tina  

              Ešte raz a vo väčšom rozlíšení. Súdruhovia v RS uviedli hmotnosť vidlíc v rôznych špecifikáciách. Sid s 15mm osou Maxle a RCT3 a Rebu s 9mm osou a systémom RL.

              0 0
              • destr  

                No sem zvědavej na ceny. Ta reba by s 15mm osou nemusela bejt špatná.

                0 0
      • Zlatka  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • Mark-H14  

        Nevíte někdo cenu té Reby?

        0 0
    • Tina  

      debata so zástupcami niektorých výrobcov na téma 650b na Eurobike 2012

      0 0
    • Tina  

      SR Suntour Axon a Epicon aj vo verzii 650b pre rok 2013.

      0 0
      • Zlatka  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • Milvus888  

      byly tu už haibiky 650 ? já je nenašel a jestli jo tak sorry za spam :))

      Haibike 27,5

      RC

      SL

      0 0
    • Mark-H14  

      Tina to asi mázne, ale zajímal by mě názor na tohle:

      http://hongfu-bikes.en.alibaba.com/…n_frame.html

      Je to použitelné? Chybí mi údaj o délce zadní stavby atd.

      0 0
      • destr  

        425mm, podrobnou geometrii toho mám na mejlu ;-)

        0 0
        • Mark-H14  

          Přepošleš prosím na můj? Uvažuješ o něm? Na stránkách výrobce bohužel uvádějí u stejného rámu jednou hmotnost 1050 a jednou 1200g. Kdo ví jaká bude skutečná hmotnost.

          0 0
          • Vilém  

            Mam od nich 29ku. U te je vaha ve velikosti 17.5" 1227g.

            Takze predpokladam, ze 650B bude o nejakej gram lehci.

            0 0
            • Tina  

              mám jednu „vzorku“ vo veľkosti 17" – 1.123g

              0 0
          • destr  

            Neuvažuju, vysoká hlava. Našel jsem si jinej. A štve mě to vedení zadní brzdy rámem.

            0 0
            • Mark-H14  

              Vysoká hlava? Pošleš odkaz na Tvého favorita?

              0 0
      • Vilém  

        Jak pisi na strankach, geo je na Flickr strankach vyrobce, odkaz tam nekde najdes.

        0 0
      • Tina  

        Geometria k rámu HF-FM136.

        0 0
        • Vilém  

          Nj B-F a rozliseni fotek:(

          Takze 16, 18, 20.

          0 0
          • Tina  

            18" rám má udanú dåžku zadnej stavby 425mm a 16ka a 20ka majú 430mm :) Ktovie ako presné sú ostatné rozmery…

            Na tento rám však treba mať originál vidlu 650b. 26" Foxka so zdvihom 100mm má výšku 470mm a tento rám je stavaný na 485mm.

            0 0
            • destr  

              Jak je vysokej Sid nevíš? Nikde to nemůžu najít a přeměřit ho teď nemám kde.

              0 0
              • Tina  

                FOX F-Series 26" čo používam má AC (axle-to-crown) výšku 471mm pri zdvihu 100mm. Myslím, že SID bude mať podobnú výšku, ale 26" SID ani Rebu nepoužiješ pre kola 650b. Nový SID 27,5" by mohol byť podľa všetkého cca o 15mm vyšší, t.j. cca 486mm. Ale je to iba môj odhad vychádzajúci z toho, že 26" kolo s podobným obutím má cca o 15mm väčší polomer. Skús si naštudovať toto

                Inak, chystám sa objednávať podobný karbonový rám z Číny takže ak by si sa chcel pridať a zhodli by sme sa na type od jedného výrobcu alebo priekupníka tak by nás vyšla doprava lacnejšie. Mám cenové kalkulácie a geometrie rámov od troch subjektov. Niektorí majú rámy vo veľkostiach 17"/19"/21" a niektorí 16"/18"/20". Geometrie sa dosť značne líšia :) Prípadne ak by sa chcel ešte niekto pridať, tak bude doprava ešte lacnejšia a možno sa mi podarí dohodnúť lepšiu cenu.

                Takže v prípade záujmu mi napíšte na e-mail a dáme to nejako dohromady :)

                0 0
                • destr  

                  Můžeš mi poslat geometrie velikostí 17 a 18? A jak je to s délkou rámu? Když je předek kola víš než u 26 a sedlová trubka stejně dlouhá, tak to znamená, že při stejné efektivní délce bude 27,5 kratší, že?

                  0 0
                  • Tina  

                    Nie, efektívna dåžka nebude samozrejme kratšia. Geometrie čo mám od rôznych zdrajov sú napr. pri veľkosti 17" od 575mm do 600mm. Poslala som ti mail.

                    0 0
                    • Mark-H14  

                      Také by som si prosil e-mail. Díky.

                      0 0
            • juice  

              ne, nemá. 18" má stejně jako 16" zadní stavbu 430mm +/-2mm – viz. fota

              docela mě pobavily tvé i mé fotky. různí výrobci, stejné výkresy, stejná geometrie, jen jiné rohové razítko s logem :D

              chci si postavit další kolo – takového „zimáka“ na cyklostezky, když je hnus počasí, ale člověk si chce vyjet a nedojet ******** až za ušima od bahna.

              rozhoduju se mezi 27,5-kou a 29-kou. ale asi vezmu 29 vč. pevné karbonové vidlice. rám má integrovanou sedlovku (což nabízené modely 27,5 nemají)

              na 29-ky je větší výběr ráfků a plášťů. právě v pláštích (výběr vzorku pro zamýšlený účel) vidím (zatím) velký nedostatek u 27,5. hlavně když chci tohle kolo využívat na cyklostezkách a sem tam přejet po lese nebo polňace.

              0 0
          • Mark-H14  

            Je to kopie Scale? Nebo ten údaj znamená zcela něco jiného?

            0 0
            • Vilém  

              Netusim, geo jsem neporovnaval, ani nevim jestli 650B delaji. U te moji 29ky je vsak geo na mm shodna se Scottem.

              0 0
            • destr  

              To znamená měřítko ;-)

              0 0
    • JFtryall  

      Dnes Singltrek s AGangem Patriot 650b na XX1!! Skvela jizda. Pres zimu intenzivni testovani vydrze.

      0 0
      • Frostty  

        Hmm to se mi líbí :). Půjde koupit samostatně rámovka?

        0 0
    • nissarati  

      mám na vás otázku, když dám 27.5 kola do 29 rámu rb a pevne vidlice dt 29, bude to bez problému „funkční“, nebo je tam nějaký zádrhel, třeba zcela nevhodná výsledná geometrie? díky

      0 0
      • destr  

        OMG

        0 0
      • Georrge  

        sníží se ti střed a bude to vypadat blbě

        0 0
      • Tina  

        Geo by mala ostať takmer zachovaná. Zmenší sa ti akurát „trail“ predného kola a budeš mať cca o 20mm nižšie kľuky. ažko povedať, čo s tých dvoch je horšie ;)

        0 0
        • kubad  

          každopádně je to nesmysl :D

          0 0
    • comac  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • vili  

      Omlouvám se nemůžu to najít… Někde jsem četl že standardní rs revelation je kompatibilní s 650b. Nemá někdo fotku jak to vypadá s nějakým alespoň trošku hrubším pláštěm (Rocket ron 2,25) nebo něčím pořádnějším? Díky

      0 0
      • Tina  

        veľmi málo miesta. cca 1 – 2mm s RaR 2,25"

        0 0
        • vili  

          chm, díky. Škoda…

          0 0
        • lendl  

          asi myslis novsie modely RS s tou hranatou podkovou, mam model tak 3–4 roky dozadu a tam vyzera, ze je viac miesta

          0 0
          • Zlatka  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
    • Tina  

      rámy Trek 8500 mod. 2010/2011/2012 majú dostatok miesta pre kolo 650b. Osobne vyskúšané :)

      0 0
    • Tina  

      650b prechádza prichádza do DH. Intense M9.275 FRO

      0 0
      • Zlatka  

        Snad jedině FR/DH udrželo relativně svou tvář a u-drželo se v kolejích „malých“ kol, nenechalo se zmást 29er ideologií a oblbovacího marketingu, že je to jak pro malé, tak pak vlastně pro všechny a všechno.

        V tomto odvětví považuji cestu 26" vzadu a vpředu 27,5" za naprosto ideální.

        0 0
        • kubad  

          o jééé

          a co 24" vzadu a 26" vepředu?

          jinak při úpoužití DH plášťů bych řek že to značení moc nesedí :D

          0 0
        • JakeF  

          Nevím přesný čísla, ale ono nějakej 2,5" plášť bude mít na 26" podobnej obvod, jako 650B s XC gumou. To znamená, že 650B v DH je prakticky obdoba 29eru v XC.

          0 0
          • kubad  

            KUA NEMUZES JI TAKHLE BOURAT BABOVICKY :D

            0 0
            • Zlatka  

              Bábovky báchorky, no dost dobře nechápu propojování různých odvětví a šíří gum a jediné co se z toho dá tady vyvodit je pouhý opruz. :(

              0 0
          • Tina  

            Keď som tento „výpočet“ napísala pred pár mesiacmi, tak som dostala „vynadané“ od jedného miestneho „odborníka“, že je smutné, že takto prezentujem 650b. Napísala som vtedy niečo v zmysle, že viacero FR/AM bajkerov so širokými pneu už vlastne využívajú výhody 650b ani o tom nevedia.

            Holt časy sa menia a čo nebolo dobré vtedy v mojom podaní sa veľmi ľahko použije ako argument dnes :D

            0 0
            • DaSnail  

              príspevok asi bude blokovaný, ale aj tak:

              ked bude mat koleso na 26" ráfku rovnaký priemer jak koleso na 27,5 ráfku, tak tie výhody 650b sú menšia tuhost výpletu a nutnost použit pneumatiku s menším objemom, ne?

              hordy fr/am bajkerov ryčia nadšením… ;o)

              0 0
              • Tina  

                alebo oveľa väčšia hmotnosť veľkého 26" plášťa a tým nechcené zvýšenie obvodovej hmotnosti a gyroskopického efektu. Tie hordy FR/AM ryčia nadšením, na www.mtbr.com fóre. A väčšina z nich to aj skutočne jazdí a nie iba teoretizuje na fóre ;)

                0 0
                • DaSnail  

                  reagoval som na to, že viacero FR/AM bajkerov so širokými pneu už vlastne využívajú výhody 650b ani o tom nevedia

                  to je skoro jak keby si napísala že viacero XC bajkerov so 2"pneu už vlastne využívajú výhody 700c ani o tom nevedia

                  viacero FR/AM bajkerov so širokými 650b pneu už vlastne využívajú výhody 29er ani o tom nevedia

                  atd.

                  obvod je rovnaký, akurát vačší ráfik a tenšia guma.

                  0 0
                  • Tina  

                    Bobe, myslím, že iba teoretizuješ bez skutočných znalostí, alebo aspoň snahy zistiť si, či je to čo tvrdíš o podobnosti obvodov kolies pravda. Už to tu s tou podobnosťou obvodu niekto pár krát spomínal a každý ďalší sa toho potom chytí ako faktu, ale neoverí či je to v skutočnosti tak. Nie je. Oops! :D

                    Aký je priemer FR/AM plášťa 27,5"? Aký je priemer 29" plášťa? Vieš to? Tvrdíš, že rovnaký. Mýliš sa. Plášť Kenda Nevegal 27,5×2,35" má priemer „iba“ 708mm. Priemer plášťa Kenda Nevegal 29×2,2" je 740mm (o viac ako 3cm väčší). Obvod si predpokladám, dokážeš vypočítať a porovnať aj sám ;) Takže myslím, že je jasné, že obvod týchto dvoch kolies nie je ani trochu podobný. A ak si stále myslíš, že podobný tak by som chcela vedieť s akou toleranciou si nastavuješ obvod kolesa do cyklokompjútra ;)

                    0 0
                    • nox159  

                      tezka diskuze to je pravda… obcas je v dnesni dobe i problem rozeznat kluka od holky ;-) takze rozdil v mm nekdy nehraje zas tak velkou roli ne ? :D

                      0 0
                      • Tina  

                        nerozumiem aký zmysel má tvoja poznámka o dnešnej dobe. ak mi chceš v tejto súvislosti niečo povedať, môžeš pokojne na e-mail. mám ho v profile. toto je vlákno o 650b.

                        čo sa týka rozdielu v mm tak platí to čo som pred chvíľou napísala DaSnailovi.

                        0 0
                        • nox159  

                          nevim zas tapu kraviny… neres a zlatkuj :)

                          mam zvlastni myslenkove pochody…

                          0 0
                    • DaSnail  

                      kristino, ty máš naozajské 650b kolesá a dokonca aj cyklokompjuter, a ja ani jedno z toho, takže tvoje argumenty sú logicky silnejšie.

                      mohol by so sa sice pokúsit poukázat na to, že napr plášte wtb mutanoraptor 29×1,85 (alebo Renegade, Barro, AKA, Karma, Crow, Raven, MaxxLite…)nemá o viac ako 3cm vačší obvod jak Kenda Nevegal 27,5×2,35" a že v tom povodnom tvrdení že viacero FR/AM bajkerov so širokými pneu už vlastne využívajú výhody 650b ani o tom nevedia si tiež pravdepodobne myslela plášte nerovnakej šírky, ale vzhladom na prvý odstavec by to bolo len teoretizovanie bez skutočných znalostí.

                      v porovnaní s bohatými skúsenostami z praxe je to o ničom.

                      takže si vyhrala a máš pravdu, využívajú…

                      0 0
                      • Tina  

                        mne nejde o to aby som vyhrala takúto diskusiu. tento názor sa objavuje aj na iných fórach, ale vždy ho napíše nejaký „teoretik“. mne sa iba nepáči tvrdenie, že široké 26" pneu sú vlastne to isté ako 27,5" a podobne že široké 27,5" sú vlastné 29". takto to predsa nefunguje. veď vysoký plášť (na malom ráfku) má úplne iné vlastnosti a hmotnosť ako plásť z nižším profilom na (väčšom ráfku). tak sa to snažím uviesť na pravú mieru.

                        0 0
                        • DaSnail  

                          / mne sa iba nepáči tvrdenie, že široké 26" pneu sú vlastne to isté ako 27,5"//

                          ale niečo také si práve tvrdila v príspevku na ktorý som povodne reagoval, ne? každopádne na zmenu názoru máš právo a s tým čo píšeš teraz sa už súhlasit určite dá. ;o)

                          0 0
                          • JakeF  

                            Jenže pokud se nepletu, tak Tině šlo v tomhle srovnání o XC použití 650B a s tím srovnaný široký gumy na 26", jako maj na FR. A na XC je rozhodně výhodnější užší plášť na 650B ráfku, než nějaká 2.4ka na 26". A nájezdovej úhel na překážku budou mít skoro stejnej. Ale je jasný, že to tvrzení je sporný, spíš se na XC konečně zjistilo, že ten obvod je moc malej pro normálně vysoký lidi…

                            0 0
                            • nox159  

                              pokud budes mit stejne plaste a stejny tlak jen nebudes vedet na cem aktualne jedes myslis si, ze pocitove poznas vyrazny rozdil mezi 26" a 27,5" ? pri zachovani stejneho posedu… samozrejme…

                              0 0
                              • JakeF  

                                Nevím, jdu do 29eru a tam rozdíl poznám v terénu prakticky okamžitě. 650B je pro mě zatím mimo hru z důvodu špatný dostupnosti dílů a nemožnosti ho někde vyzkoušet. Ale beru to jako fajn kompromis. Čím víc umím kolo ovládat, tím víc mi přijde 26" zbytečně nestabilní a s mizernou trakcí při stejnejch pláštích.

                                0 0
                              • raf007  

                                Sice to není otázka na mě, ale dovolím si odpovědět – ano, poznám a myslím, že jsem jeden z mála kdo to opravdu jezdí. Mám na 27.5 RaRa 2.25 a na 26 to samé.

                                0 0
                                • nox159  

                                  takze dve stejne kola rekne HTcka s tim ze na jednom mas 26" kola a na druhem 27,5"ky? muzu se zeptat jako neznalec k cemu mit dve stejne kola jak vybiras na kterem kdy pojedes?

                                  0 0
                                  • raf007  

                                    Jedno HT – dvě sady kol. Vybírám si podle toho co pojedu, ale poslední dobou vpodstatě vše na 27.5.

                                    0 0
                                    • nox159  

                                      aha takze polovicate reseni a do bahna s tim nemuzes ano?

                                      ram predpokladam ze je 26" a vidlice taky…

                                      0 0
                                      • raf007  

                                        Ano, rám i vidle 26". Do bahna mi s tím zatím nikdo jezdit nezakázal, tak nevím?

                                        0 0
                                        • Ruprt2  

                                          NEMŮŽEŠ A HOTOVO!

                                          0 0
                                          • JakeF  

                                            Ale tak jsou i lidi, co jim nevadí, že se jim kola netočí :D.

                                            0 0
                            • DaSnail  

                              viacero FR/AM bajkerov so širokými pneu už vlastne využívajú výhody 650b ani o tom nevedia.

                              mám matný displej, pretrel som ho švédskou utierkou, ale furt tam nič o tom xc použití nevidím.

                              to, že pre nekoho može byt výhoda použit úžší plášť a zároveň chce mat koleso s vačším priemerom som nerozporoval ;o)

                              0 0
                              • JakeF  

                                Já to tak chápal, vzhledem k tomu, že 650B se rozvíjelo původně v XC, i Tina několik XC kol stavěla… A taky vzhledem k tomu, že při stejný šířce plášťů by to samozřejmě smysl nedávalo.

                                0 0
                          • Tina  

                            Prepáč, ak som včera v noci reagovala možno trochu neprimerane ostro. Včera na Pells kritérku som si ho strašne „práskla“ a večer som bola dosť „hotová“. Hoci som bola strašne unavená, nedarilo sa mi zaspať a tak moja reakcia na niečo čo sa stále dookola stále opakuje bola asi tvrdšia. Ak som sa ťa tým dotkla, ešte raz prepáč. Nemala som v úmysle vykopať vojnový tomahawk ;) Holt jazdiť v mojom veku hodinu a štvrť na priemerné tepy viac ako 170bpm mi už dáva poriadne zabrať.

                            0 0
              • JakeF  

                Tak na těch FR 650B kolech na to budou mít připravený rámy a vidle, takže tam budou moct používat široký pláště. To srovnání je o něčem trochu jiným…

                0 0
        • Milvus888  

          kam se hrabou 26tky na 29tky.. (XC)

          0 0
          • Kubiczech  

            Vtipy jsou vedle.

            0 0
            • Hnoj  

              100% souhlas.

              0 0
              • Milvus888  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                0 0
            • Milvus888  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
    • comac  

      Jak je na tom merida s rámem TFS XC

      0 0
      • Zlatka  

        Na délku určitě dobře, na šířku určitě špatně.

        0 0
        • comac  

          To znamená

          0 0
          • Zlatka  

            To může jen znamenat, že se tam vejde jen-tak-tak a na spodku bude škrtat o strany trubek, ale pokud tam dáš slabší plášť 650B tak by to mohlo jít.

            0 0
            • comac  

              Díky moc. Asi to prodám a koupím jiný.

              0 0
    • DanDan_1  

      Máte někdo zkušenost s rozměrem 650b na GHOST AMR 5700? Vidle FOX Forx 32F-RL 120. Díky za reakci.

      0 0
      • Zlatka  

        Co si pamatuji tento bajk, když jsem jej měla (cca. 5let zpět) tak bylo málo místa i pro 26tku při 2,25" plášti a tak zkus hádat, zda se tam při zachovaném rámu vejde, pokud se nijak rapidně nezměnil o čemž vážně pochybuji. Leda pokud by ti nestačil tento rozměr pouze jako přední kolo..

        0 0
      • DanDan_1  

        Trochu se změnil. Chápu, že to bude hodně o plášti. Těď tam je Smart Sam 2.25 a mezera od zadni stavby tak kolem 15mm na stranách 10mm. Určitě to nejdřív vyzkoušim napasovat. Díky

        0 0
        • Tina  

          Zlatka má pravdu. Pokiaľ máš medzeru navrchu nad plášťom 15mm tak to bohužiaľ nepôjde. Polomer 650b kolesa je práve o 15mm väčší ako 26".

          0 0
          • nox159  

            tak das nejakou extra uzkou a extra nizkou uzovku a uz vyuzivas vyhody 650B ne ;-)

            0 0
            • Rubi  

              to se mi libi jak tam ma kazdy s 2,25 plastem asi 0,5cm mista a da tam 27,5 s uzovkou a mezera je stejna :D:D ale pocit je to asi dobry, stejne to neudela tolik, jako kvalitni najezd km na jare ;) :D

              0 0
              • nox159  

                nerozslapavej jim babovicky jo…

                650B muze byt super, mit vyhody o tom nepochybuju… ale ne v 26" ramu :D

                0 0
                • Tina  

                  Stále nechápem prečo je to taký problém v 26" ráme pokiaľ je dostatok miesta na plášť? Aký problém pozoruješ ty osobne z vlastnej skúsenosti pri jazde na 27,5" kolách na 26" ráme? Nehovor o teórii. Akú máš vlastnú skúsenosť, keď píšeš že je to špatné?

                  Žiadny iný rozdiel ako výška BB totiž nie je. A ako som už písala a uvádzala, rôzni výrobcovia špecifikujú na svojich bajkoch rôznu výšku BB. Od Meridy, ktorá zvýšila svoj karbnonový O.Nine z 30mm na 23mm BB drop až po výrobcov, ktorí stavajú svoje rámy s 36mm BB drop. Rozdiel 13mm. Scott, C-Dale majú 30mm. Ktorý s tých BB drop je ten správny?

                  0 0
                  • nox159  

                    Stále nechápem prečo je to taký problém v 26" ráme pokiaľ je dostatok miesta na plášť? – tady je ve vetsine pripadu ten problem… ( zbytek co jsi napsala je nepodstatny pro me..)

                    mas ram kde mas 26" kolo na nem 2,25" plast mezera mezi plastem a ramem je v nejuzsim bode treba 16mm, rikas nebo nekde zaznelo ze rozdil v polomeru je 15mm takze pokud tam narves 27,5" se stejne sirokym a vysokym plastem takl ti zbyde 1mm mezera coz ti nepokryje ani hazeni plaste natoš bahno a malou tuhost celku… proto tam lidi co chcou mit za kazdou cenu 27,5" narvou uzky plast aby se to tam vubec vlezlo… a pak kecaji o vyhodach 27,5"…

                    nelibi se mi tyhle pseudoreseni… pokud budes mit v 26"ramu 27,5" kolo s 2,25" plastem a budes tam mit mezeru 2cm tak nereknu ani pul slova…

                    o tohle mi jde o nic jineho…

                    0 0
                    • Tina  

                      Dík za objasnenie :) Pokiaľ sa jedná iba o to či je v ráme dostatok miesta tak s tebou 100% súhlasím. Jazdiť z 1 – 2mm medzerou nie je veľká výhra. Sú však rámy, kde 27,5" RaR v šírke 2,25" nechá 1cm priestoru (napr Merida O.Nine), ale aj viac (Merida Ninety Nine, Trek 8500, GT Zaskar karbon 18" a väčší, …). To je podľa mňa dostatočný priestor keďže toľko priestoru majú mnohé 26" vidlice s 26" kolami a 2,25" širokými plášťami.

                      Musím však prezradiť, že je ešte jeden rozmer, ktorú 650b kolesá zmenia na 26" ráme :) Avšak naozaj iba minimálne. Ešte menej ako keď si niekto zmení zdvih vidlice z 80mm na 100mm a opačne, prípadne zmení vidlu, ktorá je o niečo výššia/nižšia ako pôvodná.

                      0 0
                      • nox159  

                        kdyby se mi chtelo zajit do prace tak se na o nine a ninety nine muzu mrknout at teda mam realny pohled na vec ale jsem na nemocenske a moc se mi tam nechce, jestli si vzpomenu tak se tam mrknu pristi tyden.. :)

                        teoretizovani o BB dropu prenechavam vam ja bych stejne pri jizde nepoznal rozdil a kdyby jo neprosuzoval bych to jiste tomu… ja fakt resil pouze tu mezeru a nektere ty pseudoreseni tady mi prisli stejne komicke jako do krosoveho ramu cpat co nejsirsi plast co se tam jen vleze fakt s minimalni mezerou a pak tvrdit ze mam 29"ku :)

                        plnohodnotne 27,5ce bych byl naklonen treba vic nez 29er a AM fulu bych si na 27,5" dokazal predstavit a klidne bych si ho koupil kdyby byla dostupnost a cena stejna jak u 26" :)

                        0 0
                        • Tina  

                          O.nine a Ninety Nine aj Trek 8500 aj GT Zaskar mám osobne odskúšané. Do rámov bolo vkladané moje zadné kolo ;)

                          Ceny SixFiftybí bajkov nemajú prečo byť vyššie. Výrobcovia predstavili na výstavách nie len top komponenty, ale aj cenovo rovnaké ráfky, plášte a vidlice ako u 26".

                          Aj keď napr. Scott určite využil výsledkov Nina Schurtera a na trh ponúkol Scale 700 (650b) iba v jednej veľkosti (M) za dosť premrštenú cenu 53.500,– Kč. Ale objednávok má vraj aj tak dosť. A rám váži úžasných 919g aj so sedlovou objímkou.

                          0 0
                          • nox159  

                            nemaji proc byt vyssi to mas pravdu ale budou… a co dostupnost?

                            NN 2,25" (26") sezenu v kazdem druhem kamenaku

                            NN 2,25" (29") u nas uz nesezenu myslim ze kdybych jel do ostravy cca 30km tak s trochou stesti by mit mohli nekteri, mozna…

                            NN 2,25" (27,5") nesezenu tady v okoli nikde

                            ano bydlim relativne v prdeli ale ne kazdy bydlu v praze… ty bys u vas z fleku nasla NN 2,25" v rozmeru 650B pokud ano za kolik ? dik :) klidne oem verzi ale chci pacestar…

                            0 0
                            • roman 3D  

                              běžně v lepším shopu skladem:-)

                              http://www.bikesport.cz/…acestar-27,5

                              0 0
                            • MlokCZ  

                              NN nejspíš nebude sehnatelný nikde. Ten je v 650B nově pro 2013 a ještě zřejmě nejsou vůbec v prodeji.

                              0 0
                            • Tina  

                              áno, s dostupnosťou bude na začiatku problém. Hlavne v kameňákoch, ktorým trvalo viac ako 5 rokov kým konečne akceptovali niečo ako 29". A teraz na nich niekto bude tlačiť ďalší rozmer. U takých to zoženieš ťažko.

                              Na webe však už teraz kúpiš. Napr. tu je Nobby Nic 27,5×2,35" už skladom a ostatné vraj budú „shortly“. Ceny sú lepšie ako VOC u českého distributéra. Rapid Bob za cca 360,– Kč. Ceny budú nižšie až keď miestne e-shopy začnú nakupovať „prebytky“ od OEM.

                              0 0
                              • nox159  

                                ja si jako bezny zakaznik chci koupit kolo v kamenaku kde to mam blizko kdyby se neco stalo s kolem protoze kolum nerozumim a taky chci at na to maji nahradni dily kdyby se neco stalo… a tohle bude realne tak za 5 let mozna ani to ne… – souhlasis s tim nebo to vidis jinak..

                                to souvisi i s cenou a spolecne i z casem… dovezu kolo do kamenaku na servis a nechci at kupujou a objednavaji plaste z nemecka… a dokud tady v okoli nebude jezdit min 50 lidi na 27,5" kolech tak se jim nevyplati drzet ty veci skladem a stejne budou mit skladem jen jeden ci dva druhy plastu…

                                0 0
                                • MlokCZ  

                                  Ono je to ještě daleko horší.

                                  V 650B jsou zatím pláště v nabídce větších výrobců jen aby se neřeklo, že nic nemají.

                                  Třeba takový RaR je stále pouze v obyč verzi a 2.25 šířce a tím to končí.

                                  Ono i ve 29" rozměru to není pořád žádná sláva ani po letech a oproti 26" verzi toho hodně chybí.

                                  V 650B je to ale přímo tragédie.

                                  Jsem zvědav na situaci za cca 5 let. Aby to nedošlo do stádia, že kvůli tak velkému množství rozměrů to začne být bída i ve 26" a v žádném rozměru nebude pořádný výběr různých verzí…

                                  Tím narážím na RoR, který pro 2013 není ve 26" v UST verzi a snake skin verze ve 26" je pouze 2,35"…

                                  Snad bude RoR jen vyjímkou a ne pravidlem.

                                  0 0
                                  • Zlatka  

                                    Co se týče 650B, tak jsem si jistá, že se to příštím rokem rozhýbe a mnohem rychleji než tomu bylo a je pro 29er.

                                    0 0
                                    • ememem1  

                                      tos tvoja istota nam bude hodne platna, realita bude takmer naisto ako pise mlok. jednoducho nebude v silach vyribcov to cele pokryt.

                                      0 0
                                      • MlokCZ  

                                        Tak hlavně to co jsem napsal je už aktuální stav pro 2013 modely plášťů, tedy minimálně pro některé značky jako Schwalbe, kde je už jasné, co bude za pláště k mání pro 2013 modely.

                                        Takže příští rok žádné rozhýbání nastat nemůže. Změna může být nejdříve pro 2014 a i tam jsem osobně dost skeptický. Tam se ale samozřejmě teprve uvidí.

                                        0 0
                                        • Chiron  

                                          Tak ono schwalbe teď ani nemá důvod chrlit všemožné verze. Vyrobí to co jde nejvíc na odbyt, tudíž OEM a to sou v podstatě jen Performance a EVO verze, ostatní už jde do prodeje pro koncové zákazníky. Jenže 650ek je mezi lidma zatím tak málo, že se jim to kvůli těm pár kusům zkrátka nevyplatí. Ono vůbec co sem četl rozhovor ve Velu s někým od schwalbe, tak to na mě působilo, že z toho nadšení zrovna nejsou, ale zas nějaký problém to pro ně není. Ono celkově se mi zdá, že gumárenské firmy reagují až mezi posledními a jen čekají, kam se trh vyvine.

                                          0 0
                                          • Zlatka  

                                            Víš proč z toho není Schwalbe nadšené??

                                            Protože vyrobili a skladují takovou spoustu 29er plášťů o kterých díky tomu vědí, že jich prodají sotva půlku.

                                            To co někdo jako od nich někde támhle řekne nikdy nejsou skutečná fakta. Systémem jedna bába povídala, asi takovou mají hodnotu tyto tzv. informace.

                                            Také mám informace od jednoho od nich, když jsem si chtěla objednat 50ks RR 650B tak mi je nedodal, nemůže.

                                            0 0
                                            • nox159  

                                              k cemu by tobe bylo 50 plastu kdyz jeste ani kolo toho rozmeru nemas :D

                                              jinak pripomen to mariovi jo :-*

                                              0 0
                                            • kubad  

                                              supeeer

                                              0 0
                                            • JakeF  

                                              :D Je to smutný, když někdo absolutně ztratí kontakt s realitou a začně magořit…

                                              0 0
              • Zlatka  

                No to ne na jaře, ale především v zimě, na jaře je už pozdě.

                0 0
                • Rubi  

                  no proste unor/brezen

                  0 0
      • DanDan_1  

        Diky za rady.

        0 0
    • vili  

      má někdo nějaké nové info o 650b rb? Ať už HT nebo FS.

      0 0
      • roman 3D  

        ke konci října se vyjádřej, čekám na případný 27,5 HT RB CR

        0 0
        • Zlatka  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
    • wenda.simon  

      Nejspíše se v česku objeví pár modelů od nový německý značky Silverback.

      více zde:

      http://www.silverbacklab.com/

      0 0
    • Tina  

      Ritchey a jeho prvý mountaibike z roku 1977. Mal kolesá 650b. Už vtedy Tom Ritchey veril v rozmer 650b, ale veľkí výrobcovia v Ázii už boli zabehnutí v rozmere 26".

      0 0
      • Rubi  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • Kubiczech  

        Ono je celkem dost výrobců, kteří 650B zkoušeli dávno před současným boomem. Napadá mě třeba Haro.

        0 0
        • Zlatka  

          Těch bylo spousta, byl to jeden z prvních rozměrů kol, ale byla to kola z užšími ráfky, pro cesťáky jako jsou dnešní treková kola.

          0 0
      • mr.antik  

        upřímě, tuhle dobu sice sice nepamatuju, ale nemyslim že by v 77 velký výrobci v Asii vůbec tušili že budou masivně vyrábět MTB

        0 0
    • Tina  

      Kevin Aiello a jeho KHS Prototyp DH bike. Kevin je dosť vysoký (cca 193cm). Jeho kolega Logan Binggeli vraj na ňom plánuje účasť RedBull Rampage na budúcci mesiac.

      0 0
    • Tina  

      Saracen Zen. Long travel 650b hardtail.

      0 0
      • Zlatka  

        Pěkné, pěkné, sedlovka boží, avšak na můj vkus moc malá pila a obrovská kazeta. :))

        0 0
        • Tina  

          Prevodníky 38/24 a kazeta 11–36z je slušný rozsah aj do rýchla aj do kopcov, nie?

          0 0
          • Zlatka  

            Já také nepíši nic o rozsahu, ale na můj vkus, neb jsem hrozná konzerva, je každá „nová“ změna tímto směrem náročná na pochopení, tedy zda je to ještě vůbec akceptovatelné z hlediska potřeby a není to jen marketingový „vývoj“.

            0 0
            • Zlatka  

              Tedy chce to nějaký ten čas, než se to opět vstřebá. ;)

              0 0
    • roman 3D  

      Maxxis zařadil do své nabídky dva pláště nastupujícího třetího rozměru kol 650B (27,5“), které budou dokonce dostupné i na našem malém českém písečku. Konkrétně se jedná o XC stálice Cross Mark (výtečný universál) a all-mountain Ardent (skutečný plášť do hor).

      zdroj http://www.bikeandride.cz/…oplnku-2013/

      0 0
      • roman 3D  

        AGang Patriot 27,5“

        http://www.bikeandride.cz/…my-z-terenu/

        0 0
        • Zlatka  

          Což o to bike je to parádní, ještě by mohl mít o to kilečko, ale i dvě by to sneslo méně. :D

          0 0
          • Azmir  

            Co to váží?

            0 0
            • Zlatka  

              Ten rám je hodně robustní, není odlehčený, já to odhadnu na 13,5–8kg tak jak tam ten bajk je. (+ sedlovka)

              0 0
          • roman 3D  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
    • DanDan_1  

      Tak jsem pořídil na předek Big Betty 24×2.4. Znatelně zatíží předek a váha je dost znát při výjezdech, ale v lese je absolutně dokonalý. Rozměrově je na tom stejně jako NN 2.25, takže neí pravda, že by nahradil rozměr většího kola 650b. Mezi vidlí a pláštěm mám stále 2cm.

      0 0
    • Tina  

      Rubena Scylla 650b

      0 0
      • Zlatka  

        No ještě na tom plášti chybí bějaké graffiti a bylo by to dokonalé. ;)

        0 0
    • Mark-H14  

      Jaký typ pláště je v rozměru 650B nejlehčí a nejvíce podobný např. Renegade od Spešlu a nebo Furious Fredovi od Schwalbe? Prostě takový plášť spíše na suchý pevný povrch, asfalt, polňačky a lesní cesty. Ideálně tak v šíři 1.9 – 2.0.

      Díky.

      0 0
      • raf007  

        Takový plášť budeš asi hledat těžko. O žádném 1.9 nevím. 2.0 snad jen Pacenti Quasi Moto 650b x 2.0, ale ten zase není úplně lehký a navíc se nedá sehnat.

        Ale můžeš zkusit třeba toto :-)

        http://www.treefortbikes.com/…Rumpkin.html

        0 0
      • Tina  

        Najľahší je asi nový Rocket Ron. V rozmere 27,5" x 2,1 (650×54B) by mal vážiť 460g. Na suchý a pevný povrch je asi lepší Racing Ralph. Robí sa však iba v šírke 2,25".

        0 0
      • kubad  

        vcelku by mě zajímal smysl takového kola ve srovnání s 26"

        pochybuju že tam bude nějaký objektivně postřehnutelná rozdíl při tomto použití

        0 0
        • Zlatka  

          Rozdíl tam je samozřejmě obrovský. ;)

          0 0
          • Kublaj  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
          • kubad  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
        • Mark-H14  

          Smysl v tom nehledej. Žádný rozdíl tam nehledám ani já. Jen bych chtěl do jara postavit jedno kolo pro manželku (syna) a jedna z variant je 27,5", ale ne proto, že bych v tom hledal na to jejich ježdění nějaké výhody.

          Zatím nemám ani rám a podle toho který koupím se bude odvíjet zbytek. Proto jen zjišťuji jak na tom je a kam se vyvíjí trh. Na nové kolo extra nespěchám.

          0 0
          • kubad  

            oki s timhle souhlas :-)

            0 0
      • Tina  

        Na Bike Brno je vystavený plášť Rubena Scyla 27,5×2,00" (šírka 52mm). Je obutý na ráfku Remerx. Je možné, že bude čoskoro dostupný.

        0 0
        • Mark-H14  

          No vida. Jen ta hmotnost v 29" 640g a v 26" 520g. U 650b to bude asi okolo 580g? No mohlo to být méně … Už mlčím!!!

          0 0
    • TJK  

      NABÍZÍM:

      Racing Ralph 2.25 650b

      • Přední pouze nasazený s duší, nikdy nejetý.
      • Zadní jetý 1× teď o víkendu 50–70km stav špinavý jinak jako nový,obutý s duší. tzn oba čisté bez Notubes mlíka

      Potžebuju užší plášť do zadní stavby :-)

      0 0
      • nox159  

        takze dalsi pseudo reseni? aneb vybirat plast ne podle potreby jezdce ale podle toho jestli se vleze do ramu ? :(

        jinak neber si to osobne do tebe bych se jiste navazet nechtel, ale je to presne ta situace kdy chcou lidi 27,5" za kazdou cenu…

        0 0
        • TJK  

          Houby pseudo reseni, na 2.1 jezdim odjakziva bez problemu, tohle byl jeste donedavna naprosto standartni rozmer plaste a az posledni roky co se poradne cachruje se smesi a designem a vahou se zacaly vozit siroky plaste, ja je zkousel jen kvuli pohodli na HT a ze v kombinaci s bezdusema jedou paradne, v ramu mam mista na stranu k mustku a stredu 1.5cm i s 27.5 kolem… bohuzel sirka plaste 57mm je s mezerou k boku ±3mm .. takze budto poresim jeste kolo, nebo 2.1 plaste, ktery pro me nejsou zadnym minusem ani pseudo resenim, teen prumer jeporad stejnej a jizdni vlastnosti RoR mi vyhovuje ve vsech ohledech ktery jsou jeste podporeny funkci bezdusovyho nazuti s mlikem…

          0 0
          • kubad  

            když tak mě to kolo pošli, zajistím ti stažení křížení.

            aspoň otestujem co to dělá :D

            0 0
            • TJK  

              OK, nejak to poresime, nebo si udelam vejlet a dovezu to :-)

              0 0
        • Smazaný účet  

          Na podzim začnou přibývat zoufalci se zacpanýma vidlama a zadníma vzpěrama :-)

          Jak jsem se přesvědčil ani u 29" s 2,25" plášťama to není zas takový problém…

          0 0
          • TJK  

            tak lefty neucpu :-) a ve smeru kterej se ucpava mam mista relativne cajk a navic opravdu nejsem typ blazna co jezdi v takovejhle srackach dobrovolne..

            0 0
          • JakeF  

            Ani u 26" s 2,1 pláštěma to není až tak problém. Pseudo-27,5" s těmahle maličkýma mezerama, je v bahně prostě nepoužitelný…

            0 0
    • Tina  

      American Classic pre sezónu 2013 pripravil 3 nové modely 650b kolies. All Mountain (1.673g / $850), Race (1.435g / $999) a Terrain (1.845g / $470). Všetky tri majú 28mm široké ráfky (vnútorná šírka 24mm). Dovozcom AC pre ČR je Cykloprofi

      0 0
      • Mark-H14  

        Tino, můj e-mail se mi vrací zpět jako nedoručitelný.

        Jakou pevnou vidlici tedy na tento rám? http://www.hongfu-bikes.com/…ame-272.html

        Oni sami mají pevnou jen 29". Ta vidlice by měla mít nějaký rozměr, aby se zachovala celková geometrie, nebo se pletu?

        Díky

        0 0
        • Vilém  

          Na vykresech maji vidlici 485mm. Vidle delaji v delce 470/490/510mm. Takze si vyber.

          0 0
    • roman 3D  

      na tohle jsem zvědavý: již v průběhu října 2012 rámy 27,5 Ritchey http://www.bikeinvest.cz/…ntrem/t-336/

      0 0
      • VanVren  

        Krásnej rám, ty barvy mi připomínaj starou F1, po který jsem jako kluk toužil… :-))

        0 0
      • vili  

        mňo já ani ne. Dát 18 táců za hlínu HT mi přijde dost zbytečný…

        0 0
        • roman 3D  

          ona to je sice ocel ale to nevadí:-)

          0 0
          • Azmir  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
          • vili  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
        • Tina  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
      • Smazaný účet  

        Budu ukamenován, ale mně to na první pohled připomíná hajtru z půdy, šplíchlou na trikolóru, jak to bylo in v osmdesátkách na fáčkách (možná to je retro záměr). Vidle mi k tomu vůbec nejde…

        0 0
        • Zlatka  

          Tak tragické to snad není.

          0 0
        • Zlatka  

          Co pak asi budeš říkat této hajtře?

          The threaded headset on Tom Ritchey's old 27.5in/650b bike uses tapered roller bearings instead of more typical ball bearings.

          0 0
        • TJK  

          A co bys chtel od oceli… krevety??? :-D ne delam si prdel.. ale ted vazne.. ocel je ocel… tenka trubka, maximalne sem tam ohyb.. co vic k tomu chtit.. kdyz chces hydroformovanej ram kup si hlinu… kdyz chces ram vesmirnej vselijakejch zmrskanej patvarů dokroucenejch kup si karbon… pokud chceš ocel , tak víš proč ji chceš a jak ji chceš a prostě si ji koupíš nebo necháš někde svařit/pájet… o ničem jinym to neni… Ocel neni pro každýho a dneska je svobodná volba tak si každej může jezdit na čem chce a jak chce :-D

          0 0
          • Smazaný účet  

            Právě se mi nelíbí ten kontrast tenkých trubek vůči mohutné vidlici, podložky pod představcem tlustší pomalu jak hlava, mohutné kliky.

            Debilní dotaz, proč je vůbec ocel tak kultovní?

            0 0
            • TJK  

              nevim :-) protoze kazdej dneska jezdi hlinu a kazdej chce hyper-suprcupr karbon? … rekl bych ze to je spis touha odlisit se a mit neco originalniho a svyho.. proste nejit s konzumem…

              0 0
              • Zlatka  

                Správný názor a pak ti tam ještě chybí detailík kazdej chce hyper-suprcupr konzumní 29eer ;)

                0 0
                • TJK  

                  s tim souhlasim… ta moda mit 29tku za kazdou cenu je nesmysl..

                  0 0
                  • hary jablonec  

                    obul jsem stávající rám do 650b a . . . no po pravdě jsem očekával větší rozdíl. ale musí se nechat, že to pohodlí, na bezdušovejch balónech . . . to je úžasný.

                    Ale kdyby mně dneska někdo řek, abych to vrátil, tak ani náhodou

                    0 0
                    • TJK  

                      jj … ono je popravdě víc znát to bezdušový obutí a balon ale i 650b kola v prostupnosti terenem jsou na tom krapet lepe… me zatim o neco min drnca prdel :-D

                      0 0
                      • hary jablonec  

                        v pátek jsme byli asi na poslední vyjížďce a dost jezdili po lyžarských tratích v Bedřichově a . . je tam hodně protisvahů, takový nahoru dolů a tam, v setrvačnosti to bylo znát jako sviňa. dojel jsem vždy cca o 2–4 m výš a začal šlapat jako poslední.

                        0 0
                        • TJK  

                          jo to chapu, ale musim si pockat na svoje predni kolo at to muzu odzkouset :)

                          0 0
                        • JakeF  

                          Pokud je tohle výhoda, tak bychom všichni měli zahodit svoje ultralehký záplety a dát tam zas nějaký těžký mrchy :). K tomu fakt není potřeba větší rozměr kol.

                          0 0
    • karelH  

      650b GALUSKY – „TUFO v dohledné době (což mně přijde jako dlouhá doba) galusky v tomto rozměru neplánuje“

      0 0
      • skier  

        Tomu se dá věřit.V TUFU nejsou žádní blázni :-) XC2,XC4,XC5 ve 29 stačí

        0 0
      • Azmir  

        Na jakých galdách to vlastně jezdil Nino Schurter?

        0 0
        • kubad  

          je to na nich napsane Dugast :-) priti Tufu mega rozdil

          0 0
          • skier  

            V čem ten mega rozdíl je? Co byl na Dugastkách hlavní rozdíl např. při jízdě? :-)

            0 0
            • kubad  

              v cem muze byt guma lepsi? :-)

              0 0
              • skier  

                Tak není guma jako guma. Může to být např. vůně banán,jahoda,čo­koláda…pak je hladká a do náročnějšího terénu :-)možnost volby malé nebo větší výstupky.To už jsou pak ty mega rozdíly :-D

                0 0
                • kubad  

                  konstrukce galusky tim dane vlastnosti, o vzorku to az tak neni, ale o materialech, se podivek kolik profiku na nejvyssi urovni vozi galdy Dugast :-) a kolik Tufo

                  0 0
                  • TJK  

                    co jsem nekde cetl tak dugast mel i 27.5 ale mely na sobe jen nalepeny behoun z schwalbe myslim…

                    0 0
                    • Tina  

                      Dugast má aj vlastné dezény. Na zakázku ti však nalepia akýkoľvek iný. Stačí keď im pošleš plášť z ktorého chceš dezén.

                      0 0
                    • mr.nikdo  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                      0 0
                  • skier  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                    0 0
                  • JakeF  

                    Zajímavý je, že třeba na poháru mi nepřijde, že by někoho Tufo galusky nějak limitovaly. Ale možná to je proto, že tam prakticky nehraje roli vyšší valivej odpor a vozí se hlavně XC3, což by se třeba na maratonu už projevilo.

                    0 0
          • Azmir  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
            0 0
    • Tina  

      Specialized údajne pracuje a testuje nový enduro bajk s väčšími kolesami. Tieto obrázky sa objavili na jednom talianskom fóre. Najskôr niekto písal, že sa jedná o 29er so zdvihmi 160mm. Z foto je ale jasné, že to nie sú veľké 29" obruče a s najväčšou pravdepodobnosťou je to 27,5". Zaujímavý je Tweet od John Cancelliera, BlackBox Racing Program Managera od Sramu na konci článku

      0 0
      • Zlatka  

        Včera jsem brouzdala na mtbr a někde jsem tam něco takové četla, takže specialized obrací karty? :DD

        Už nebude hin jen 29eer?

        0 0
        • Tina  

          Ja si myslím, že v Specialized im to dochádza, ale našťastie sú dosť chytrí na to aby si nechali ujsť tento vlak. Takže hoci kolekcia bajkov 2013 je už známa, myslím že 2014ka bude pre mnohých milým prekvapením ;)

          0 0
          • Zlatka  

            Když mají prachy na statisíce děr do hlavy, tak je zcela jistě najdou i na smysluplné 650B. Což vidím samozřejmě velmi pozitivně, naladí stejnou vlnu to je jisté, jinou cestu nemají, než všem cpát jedno a to samé, to jim neprojde. A to platí i pro ostatní jako je trek, gf a další 29erofloty.. ;)

            0 0
    • mountaineer  

      Turner Burner 650b / 140mm

      0 0
      • Tina  

        na prvý pohľad to vypadá ako 26". Tie ráfky sú parádne

        0 0
        • Zlatka  

          Ty WTB s nimi vypadají jako balóny a přitom to jsou 52, mx4. :)

          0 0
      • JakeF  

        Jak se říká, že kolo dělá rám… Tak tady to jsou parádní kola osazený naprosto hnusným zbytkem.

        0 0
    • roman 3D  

      pro případné zájemce HT 650B/27,5 mám info z ústředí RB:

      „Výrobní série rámů CRR 650b se pomalu připravuje, předpoklad dokončení první várky těchto rámů je konec ledna. Samotné dodání rámu v požadovaném provedení je pak reálné na přelomu únor/březen.“

      S pozdravem Petr Heiník

      0 0
      • Milvus888  

        ooooooooooooo­ooooooo nice

        0 0
      • Tina  

        paráda!

        0 0
        • roman 3D  

          jenom doufám že cena rámu nebude jako u HT 27,5 Duratec (kolem 18 tis. Kč za hlínu)

          0 0
          • Zlatka  

            9–10k max.

            0 0
            • vili  

              Mňo tak pokud by to bylo tolik jak píšeš tak už by bylo lepší jít spíše do china carbec, který vyjde na podobný peníze, ne?

              0 0
              • roman 3D  

                né všichni touží po china carbecu:-)

                0 0
                • vili  

                  já taky ne, ale pokud by bylo crr za 9–10 tak o něm začnu značně přemýšlet…

                  0 0
                  • roman 3D  

                    já bych řek že by mohl být ve verzi CRR s normální barvou, já chci ale GR a ještě Brutal finish a tam to bude trošku víc přes 10

                    0 0
          • TJK  

            tak duratec je trosku vysmech… u RB snad budou stejne rozumny jako doted

            0 0
            • kubad  

              no zdrazeni asi bude

              0 0
              • TJK  

                tak o tom zadna… ale verim ze se podrzi v hladine ± 2–3tis… coz mi prijde adekvatni. Prijde mi to jako rozumny ze do toho jdou takhle brzy a nechteji si nechat ujet vlak…

                0 0
                • Zlatka  

                  Tak tak, vlak č.650, nenechte si ujet tento vlak nebo Vás sežere velký drak. Na nástupišti B ukončete nástup, dveře se zavírají!

                  0 0
                  • kubad  

                    už to nehul

                    0 0
                    • Zlatka  

                      Davídku.., také pospěš na tento vlak nebo tě skřípnou dveře či chytnou za bundu a budeš už jen vlát.

                      0 0
                      • kubad  

                        pozdě já už v něm jedu, akorát ty furt kecáš a skutek utek

                        0 0
                        • Zlatka  

                          Huh já jen čekám na ror nebo rar 2.1.

                          0 0
                          • roman 3D  

                            když už se tady kočkujete tak nahoďte nějakej tip na 100mm 27,5 vidlici do 8 tis. kč, já už to mám taky vše pořešený, počkám si na rám a jenom vidli pořešit pláště budou

                            http://www.bikesport.cz/…ar-27,5_3570

                            0 0
                            • vili  

                              a 120 mm vidla?

                              0 0
                              • roman 3D  

                                já bych raději 100mm (80mm bych ještě raději), 120 bude novej epicon a axon bude 100mm , otázka kolik bude stát, a ještě musí být netapered

                                0 0
                                • kubad  

                                  snížit vnitřně můžeš prakticky cokoli

                                  0 0
                            • Tina  

                              zaujímavé, že na webe Schwalbe je RaR 27,5" iba v šírke 2,25". O šírke 2,1" tam nie je zmienka. Tak som fakt zvedavá či naozaj bude.

                              0 0
                              • Zlatka  

                                Za 14 dnů je na trhu, mám to potvrzené ze svého zdroje.

                                0 0
                            • Zlatka  

                              One of the questions I asked a number of folks at Interbike is whether they’re seeing actual orders for 650b bikes and/or components. The tire people say heck yeah, we can’t make ‘em fast enough! But those tires are going OEM; that doesn’t mean anyone is actually buying the bikes these tires are attached to (yet). Shop/consumer purchases are a bit murkier–no one could confirm whether there was real consumer demand for 650b yet … Until real buyers (retailers, then consumers) start asking for these bikes and components, 650b will remain “coming soon.”

                              Stay tuned for Part 3 of The 650b ®evolution.

                              0 0
                  • ememem1  

                    docent chocholousek na to hovori co?

                    0 0
          • Tina  

            nevidím dôvod, prečo by mal byť drahší ako 26er alebo 29er

            0 0
            • kubad  

              to asi ne, ale celkově se dá očekávat zvýšení cen pro 2013

              0 0
              • roman 3D  

                jsem kolegovi scháněl 16" pro prcka od Supu a model 2012 už nebyl a 2013 kterej je úplně stejnej už stojí o pětiklíště víc, takže očekávám i u RB určité zvýšení ceny

                0 0
      • roman 3D  

        další info: v první fázi prodejů se s odlehčenou verzí CR nepočítá, ze strany zákazníků o ní není předpokládaný zá­jem.

        Rámy, jakmile budou k dispozici se objeví na stránkách jako standardní nabídka a půjde realizovat objednávka skrze stránky. Případně můžeme provést předběžnou objednávku emailem, s tím že dodávka pak bude o trochu rychlejší.

        Cena rámu je zatím stanovena na 9 990Kč, s tím že definitivně se rozhodne před uvedením do prodeje. Vyšší cena určitě nebude.

        Pouze upozorním, že rám CRR 27,5 bude standardně osazen hlavou typu tapered, patkami pro osu typu X12 a PM uchycením zadní brzdy.

        S pozdravem

        Petr Heiník

        takže pro mě trochu problém neb jsem chtěl odlehčenou CR verzi, pokud nepůjde individuálně udělat tak čekat jestli jednou… nebudu a poohlédnu se asi jinde, škoda, cena je jak jsem předpokládal kolem deseti, takže pro mnohé bude ten cenový skok dost velký tak nevím nevím…

        0 0
        • Milvus888  

          cena na to že má pevnou osu a tapered krk je adekvátní , CR verze je kničemu .. je to dražší a ušetříš jen pár gramů a úkor toho že to rychleji praskne.

          Jinak RB ma ode mne velkou pochvalu ! konečně dostávají rozum.

          ješte ať udělají fulla 27.5 nejlépe tak 4 čep nebo Vpp :D a jdu do RB :D

          0 0
          • roman 3D  

            zase na druhou stranu ušetřím příplatek za CR a odlehčím jinde, s Brutal finshem počítám tak jako tak a tapered vítám bo tam mrdnu nějakýho novýho (2013) pepicona či axona

            0 0
            • Zlatka  

              No viudíš a máš to! :) Ještě by to chtělo nějaké Mavicy. :)

              0 0
              • roman 3D  

                vidíš, ráno jsem řešil vidli a vyřešilo se to samo, teď budu mít hlavu z kol na čem to postavit:-)

                0 0
                • Zlatka  

                  Tyto jsou takové sockové, pokud ucpeš ďoury na prostrkávání niplů vrchem tak budou docela i dobré. :))

                  0 0
                  • roman 3D  

                    celkem hezký ale asi s mejma 95kg by měly asi občas problémek:-)

                    0 0
                    • Tina  

                      Roman, tak si nechaj zapliesť kola na Notubes ZTR Flow EX. To sú pevné ráfky. Pre akú vidlu si sa nakoniec rozhodol?

                      0 0
                      • Zlatka  

                        Nebo BOR XMD 388 vypadají hodně zajímavě (UST ready). A dostupné na Českém eshopu.

                        0 0
                        • roman 3D  

                          o nich vím, dokonce mi Hnoj už dělal nějakou nabídku, sice na klas. rychloupínák ale asi to s ním zkonzultuju vzhledem když RB vyšlo s konečnou specifikací rámu (patky pro osu typu X12)

                          0 0
                          • Zlatka  

                            Pošli na mejla nějaké info, třeba bych našla zájemce, nebo pokud to čte sám velký bikéz Hnoj.

                            0 0
                          • Tina  

                            Hmotnostný limit jazdca ráfkov BOR XMD 388 je 90kg …

                            0 0
                            • roman 3D  

                              trošku jsem začal hubnout tak na jaře bych už do 90 měl mít a vzhledem že na dvou HT com mám mám CRidy a několik let úplně v pohodě (pouze promazání ořechu, centrování nikdy), tak bych ten váhový limit 90kg viděl pro mě ještě v pohodě

                              0 0
                              • Tina  

                                OK :) Ja som iba reagovala na tvoju poznámku ku kolám Gipiemme (bez udávaného váhového limitu)

                                „celkem hezký ale asi s mejma 95kg by měly asi občas problémek:-)“ preto som ti navrhovala Notubes Flow EX.

                                0 0
                                • roman 3D  

                                  je fakt že ty Gippiemme za ty peníze jsou zajímavý, každopádně je jen dobře že je alespoň z něčeho vybírat

                                  0 0
                            • Zlatka  

                              3× křížit dvojkama s dlouhými niply, nebála bych se toho.

                              0 0
                              • JakeF  

                                To nějak zvýší odolnost ráfku?

                                0 0
                              • kubad  

                                o kolik ma dlouhy nipl delsi zavit nez standardni 12 mm nipl?

                                a jaka je delka zavitu na dratu?

                                0 0
                                • Zlatka  

                                  Hmm, žila jsem v domění, že 16 má delší závit než klasika 12. :(

                                  0 0
                        • kubad  

                          FRM/BOR stejny rafek dovazi airoo.cz

                          0 0
                • Tina  

                  ako sa vyriešila vidla?

                  0 0
                  • roman 3D  

                    pravděpodobně to bude S Axon 2013 100mm

                    0 0
                    • Tina  

                      neviem či bude Axon Werx s karbonovými nohami v cene do 8000kč. ak áno tak to bude asi lepšia voľba ako o dosť ťažšia X-Fusion Velvet

                      0 0
                      • roman 3D  

                        právě že bude stát asi více než osmičku a za Velveta se mi deset dávat nechce a jelikož na HT nic drahýho dávat nechci tak je i možnost že skončím zas na epiconu 27,5 2013

                        0 0
                        • Zlatka  

                          Já bych čekala na Rs Relevation..

                          0 0
                          • Zlatka  

                            :) RS Revelation 2013 3650B 110–130 travel myslím.

                            0 0
                          • roman 3D  

                            máš nějaký podrobnosti – cena,váha, přibližná dostupnost kdy bude k mání atd.?

                            0 0
                            • Zlatka  

                              15QR, tapered, white, lockout. No má mít kolem 1700gr. a stát bude jistě kolem 10ti. K mání v ČR na jaře, hádám již březen-duben, jinak dostupný snad už je.

                              0 0
                              • roman 3D  

                                dík, každopádně nespěchám, v klidu počkám a nějak tu vidli a kola během zimy pořeším, každopádně jak píše níž Tina tak jestli epicon bude až od 120mm tak jde z výběru ven

                                0 0
                        • Tina  

                          Epicon 27,5" asi so 100mm zdvihom pre MY2013 nebude. 120/130/140mm

                          0 0
        • Milvus888  

          ještě by mě zajímalo jak budou vedená lanka..

          0 0
        • vili  

          tvl fakt 10 táců? Solidní skok. To mně dělá čáru přes rozpočet. S BF bych byl na 12. Začínám koukat jinde :-(

          0 0
          • Zlatka  

            Vždyť jsem to nahoře psala, žádná shock nýbrž realita a ta cena se neodvíjí pouze od zdražení, které nás všechny čeká, ale prostě proto, že je to zatím nízkonákladovka. S očekáváním vývoje (to je jisté a nezastavitelné :)), kdy cena půjde postupně o 1 a 2.000 za rok níže, takže počkej rok a bude za 7990,– kaček.

            0 0
            • Bafoon  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
        • gargamel  

          hmm, tak konečně x12 a tapered hlava :)

          0 0
    • roman 3D  

      socka pláště 27,5 od schwalbe http://www.bikesport.cz/…-27,5-x-2,25

      0 0
      • roman 3D  

        nějak nejde odkaz, je to Schwalbe Rapid Rob – 27,5×2,25" za 417 Kč

        0 0
    • TJK  

      VEE RUBBER už o tom někdo slyšel nebo někde četl? Údajně výrobce plášťů pro jiné značky…

      0 0
    • TJK  

      link na šhop s 650b plášti? Konkrétně bych rád Pacenti Quasi Moto 2.0 samozřejmě bych je rád za nějakou hezkou cenu :-)

      0 0
      • Tina  

        skús axitbikes. majú na e-shope Neo Moto. Možno by vedeli zohnať aj Quasi…

        0 0
        • TJK  

          díky, koukal jsem na to a poslal jsem mejla, tak uvidim co odpovedi.

          0 0
      • Zlatka  

        Za „hezkou“ cenu prý budou Michelin Wild Race’R. :)

        Další z XC pro 650b zanedlouho dostupné, nicméně kdo si je bude kupovat netuším. :)

        0 0
        • TJK  

          vzorek vypada celkem rychle, jen aby zase nemely 670g kus :)

          0 0
          • Zlatka  

            No to budou, ale za hubičku nebudou.

            0 0
            • TJK  

              tak to je o nicem, uzkej XC plast s relativne nizkym vzorkem skoro 700g …

              0 0
              • Zlatka  

                Tak pořád lepší než některé 8kg pláště 29er. ;)

                0 0
                • JakeF  

                  To víš, socka model :D. Navíc na 29ku jsou vždycky pláště těžký… Ale ta setrvačnost, to překážky nepřejíždí, ale proráží :).

                  0 0
                  • Zlatka  

                    Aha, jo to věřím, takový tank, lokomotiva a to se mi ne-líbí. ;)

                    0 0
      • Zlatka  

        Pěkné, leč proč je jen pro prcky? Vychytané tažení lanek rámem až na šaltr.

        0 0
      • Azmir  

        S nevegalama to pojede :)))

        0 0
      • strtom  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • Kubiczech  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • TJK  

      kdyby mel nekdo zajem, mam 2× Racing Ralph 2.25 650b … 1× nejety jen nahozeny na rafek, zadni jety myslim 4 nebo 5 vyjizdek, takze jako novej… cena je otazka , rozumny dohode se nebranim..

      0 0
    • bimjeam  

      Festka 650b. foto z MTBS.cz, žial žiaden popis

      0 0
      • Milvus888  

        good

        0 0
      • Azmir  

        To logo by mi přišlo ucházející tak přes 30 lety, sry ale v 21. století to mohlo mít nějaký lepší název i grafický návrh, hlavně že z toho chcou dělat kola top produkce.

        0 0
        • Milvus888  

          náhodou je to decentní a ne žadnej cirkus.. mě se to líbí

          0 0
        • TJK  

          je videt ze… ale to si necham pro sebe abych te nahodou neurazil :-) … nazev naprosto jednoduchej, ucelnej, originalni, trochu pocestenej.. idealne blbuvzdornej tak aby kazdymu utkvel v hlave a ze vypada jak vypada? ono stridmej jednoduchej vkusnej design vyhrava nad cirkosovym tisicibarevnym flekatym hnusem co dneska predvadi vezsina hypersuper produkce …

          0 0
        • gargamel  

          Nj, tak pěkný jako haibike to nikdy nebude :-(

          0 0
          • Azmir  

            Nevím o co vám ted jde, já reagoval pouze na nápis ne na kolo jako celek, takže příště si to po mě raději pořádně přečtěte, díky.

            0 0
            • TJK  

              však jo :-) si přečti co jsi napsal a pak ty reakce :-)

              btw. hlavně že třeba COLNAGO je fakt top geniality co se týká frafického návrhu loga.. nebo třeba takovej Giant… úplnej Andy Warhol :-)

              0 0
              • Azmir  

                Tady jde spíš o to samostatné jméno než o jeho design, moc si nedokážu představit anglicky mluvícího člověka jak by to asi vyslovil.

                0 0
                • TJK  

                  festka ? co je na tom pro anglicky mluvícího člověka nevyslovitelné? … sám ti odpovím… naprosto nic :-)

                  0 0
                  • Azmir  

                    Zní mi to taky nějak divně, nevím, prostě kdybych já si zakládal firmu s kterou bych chtěl dobýt svět, rozhodně bych zvolil jiný název, ale je možníé že každý je jiného názoru.

                    0 0
                    • TJK  

                      tak jsou to češi, očividně se toho nebojej tak proč bejt světový jak mařka z prasečáku… mě to přijde na prosto cajk.. navíc s tím s čím začínali je festka naprosto trefný

                      0 0
        • yetti  

          Mám naprosto stejný názor.

          0 0
      • Tina  

        najs. Vidla vypadá na Fox F-Series pre 26" kola čo je podľa mňa oveľa lepšie ako keby tam dali nejakú 29er vidlu.

        0 0
        • Azmir  

          Doufám že ale prodávat to budou s 27.5 vidlí a ne nějakým paskvilem.

          0 0
          • Tina  

            Momentálne je podľa mňa Fox F-Series pre 26" kolesá najlepšou dostupnou vidlou pre 27,5" ;) (spolu s Lefty Speed 100 tiež pre 26" kolesá)

            0 0
            • Azmir  

              Od 2012 modelů by 27,5 měli být i suntour,magura a další ne?

              0 0
              • Tina  

                Asi myslíš modely 2013. Suntour vo verzii 27,5" iba top karbonový model Axon (100 a 120mm) a Epicon (120/130/140mm). Viac a lacnejších modelov bude mať Suntour v ponuke až pre MY2014.

                Magura bude cenovo úplne niekde inde. Čisto XC 27,5" vidlu u Magury nebudú mať pre MY2013. V ponuke majú enduro TS8 R 150–100 pre 650b. Avšak spodné nohy sú vraj u 26" vidlíc Magura rovnaké ako u modelu pre 27,5". Takže prakticky by všetky 2013 26" modely Magura mali byť kompatibilné s rozmerom 27,5". Jediné čo je potrebné vyskúšať je či pri kompletnom stlačení vidlice sa nedostane korunka vidlice do kontaktu s plášťom. Mimochodm Sabine Spitz jazdila na olympiáde štandardnú 26" vidlu Magura s kolesami 27,5". Osobne som zvedavá na Rebu 27,5" (bude aj SID). Jej cena bude však na začiatku ešte dosť vysoká. Klesnúť môže až ku koncu roku, keď sa dostane od OEM do išopov.

                0 0
        • TJK  

          jj presne jak rikas!

          0 0
      • Bafoon  

        pecka :-)

        0 0
    • Tina  

      A-Gang Patriot. Pre niekoho „reklamné kecy z katalógu“ pre iného zaujímavé informácie o plánoch A-Gang s rozmerom 27,5" vs 26" a ako vidia výhody 27,5" ľudia z Author.

      0 0
      • kubad  

        neříkám že ne, sám to chci příští pořádně otestovat na LV

        otázka je jestli se nevrhli na něco co není prozatím na trhu, z důvodu že se nedokážou mezi 26" a 29" prosadit

        0 0
        • Tina  

          Niečo na tom pravdy bede, že sa nedokázali presadiť s určitými bajkami. To bol určite aj jeden z dôvodov založenia značky A-Gang pretože pod značkou Author nebolo možné určté bajky dobre predávať. A ak by to s tým boomom 650b nakoniec predsa vyšlo tak budú mať aspoň náskok pre domácou konkurenciou ;) Ja im fandím.

          0 0
    • roman 3D  

      by mohle někoho zajímat kdo by chtěl levnější 27,5 kola

      ráfky Mach 1 Neo Disc 650B 490 gr http://www.mach1.fr/…s/jante.aspx?…

      na nábojích Sram 9 http://www.bikesport.cz/…bile%29_2793

      od prosince by je měl mít v nabídce bikesport

      0 0
    • TJK  

      http://www.sixfifty.com/…y/tires.aspx

      celkem se pomalu rozrůstá počet verzí 650 plášťů.. ale konkrétně by mě zajímal Schwalbe RoR 2.1 … váha kolem 480g …

      0 0
      • TJK  

        sakra :-) zapoměl jsem napsat že mi jde o dostupnost :-) jestli jde už sehat za jinou cenu než těch cca 90 USD/ks

        0 0
        • smallbrother  

          …těch 54mm asi nebude 2.1 (tolik má RaR 2.25), taky bych uvítal užší gumu, za normální prachy :)

          0 0
          • KAPLIS  

            Scylla 2.25 má na šířku 51mm. Docela užovka.

            0 0
            • TJK  

              pro me by to byla dobra volba.. jenze to by ji nesmeli delat s tema hnusnejma sedivejma pruhama :-(

              .. nemas ji prosimte nahodou prevazenou?

              0 0
          • TJK  

            ja ma na 650b 2.25 RaR na crestech obutejch zatim s dusi namereno 57–58mm… chci neco uzsiho

            0 0
            • Tina  

              Maxxis Crossmark eXCeption 650b by mohla byť dobrá voľba. 56USD a dokonca skladom. Možno by sme sa mohli dočkať onedlho aj v našich končinách od miestnych distributérov.

              0 0
    • bimjeam  

      Netuší niekto, či u vidlíc Fox Float, model 2012

      je rovnako miesta pod mostíkom ako u starších modelov?

      Nové modely majú mostík „do hranata“ , zatiaľ čo staré do oblúka

      Nemám to momentálne kde odmerať, preto budem za akúkoľvek info vďačný

      0 0
      • Tina  

        bimjeam: je to rovnako OK. Mám to osobne vyskúšané + foto z netu 2012 Fox F100 RLC Fit + Quasi Moto

        0 0
        • bimjeam  

          Vďaka Tina, myslel som konkrétne model float evolution, kde je to hranaté úplne (rovnako ako na modeloch 2013), ale je tam miesta dosť (viac ako 2cm)

          0 0
    • Tina  

      Nákladný vlak menom 650b

      Postrehy autora článku, ktorý sa nedávno zúčastnil na stretnutí dodávateľov a produktových manažérov na Taichung Bike Week. Celkom zaujímavé čítanie ako sa za zavretými dverami „prezbrojuje“ na „prostredný“ rozmer. Dokonca sa rušia už dokončené 26" modely.

      A tom ako rýchlo výrobcovia naskakujú do rozbiehajúceho sa vlaku hovorí za všetko posledná veta článku. „While the changeover may not have hit at retail yet, WTB president Patrick Seidler said that at the OE level, it’s been the fastest change in tire trends he’s ever seen.“

      0 0
      • TJK  

        zajimavy clanek, opravdu to vypada na slusne 650b napor.. ono i oproti 29 mi prijde ten nastup 650b do vsech levelu mnohem brutalnejsi :)

        0 0
      • hary jablonec  

        čau Tino, v nějakých starých vláknech jsem se dočet, že bys uměla sehnat karbonový rám 29" za rozumné peníze, tedy asi čína v lepší kvalitě. chtěl bych si pomalu postavit nějakou HT závodničku. Díky za info. H.

        0 0
        • kubad  

          mejl má v profilu nechápu ten dotaz tady ???

          0 0
        • Tina  

          ahoj Hary, kedysi som chcela urobiť skupinový nákup rámov, ale sú tu hodne rýchli obchodníci. Predpokladám, že už ti niekto medzičasom stihol napísať a ponúknuť, že ti rám objedná na seba oveľa lacnejšie a bez DPH. Takže prepáč, ale po skúsenostiach som sa rozhodla, že rámy z Číny pre nikoho neobjednávam. Ak chceš však poradiť, napíš mi PM. Rada a nezištne poradím :)

          0 0
    • TJK  

      Je vidět že slušní lidé nevymřeli :-) tímto děkuji p. Vokolkovi za ochotu a přístup :-)

      Ritchey Z-max Shiel WCS Tubelles ready 2.1 650b

      Změřená šířka na bezdušovém plášti 50–52mm , váha ± katalog 520–530g… vzorek hodně podobný jako RK … cena zajímavá :-) uvidíme až dorazí ajk budou vypadat v reálu a jak pojedou…

      0 0
      • Tina  

        paráda! Ritchey rulez! cena hodne dobrá. V tvojom odkaze udávajú dokonca hmotnosť iba 502g! Som zvedavá. Daj vedieť keď ti dorazia.

        Inak Ritchey sa do „prostredného“ rozmeru pustil razantne. Na výstave Taichnung Bike Week vraj ukázal niekoľko nových plášťov, ráfkov a celých kolies pre tento rozmer.

        0 0
        • TJK  

          musim rict ze se taky docela tesim, ja vlastne mam zkusenosti jen se schwalbe a pak RK nic jineho jsem poradne nezkousel ani nejezdil.. tak doufam ze to nebude spatna volba, alejak rikam dezenem je to podobne RK tak by mohly celkem drzet i byt rychle a tek 500+g + TLR specka k tomu by mohla mit pro moji potrebu idealni odolnost pro bezdusovy pouziti.. no uvidime

          0 0
          • Tina  

            ja som dnes ohľadom obutia na budúcu sezónu volala s Tufom :) Uvidíme ako to dopadne ;)

            0 0
            • TJK  

              tak na to jsem zvedav ! no ja uz svoje kola preplejtat fakt nebudu a na moje pindani okolo baraku mi plaste musej stacit :-)

              0 0
              • Zlatka  

                No není to vůbec špatné dozadu a Rocket Ron II EVO dopředu.

                0 0
                • TJK  

                  tak ja si teoreticky muzu nechat 2.25 raplha evo dopredu tam mi ta sirka vubec nevadi.. ale nemam rad 2 ruzny typy plastu na kole :-D takze pojedu oba stejne :-)

                  0 0
      • roman 3D  

        Rocket Ron II EVO – PaceStar 27,5" – model 2013

        http://www.bikesport.cz/…el-2013_3905

        0 0
        • roman 3D  

          a taky tohle je důležitý vědět kde to sehnat:-)

          http://www.bikesport.cz/…tb-27,5_3906

          0 0
          • kubad  

            http://www.kupkolo.cz/…afku_z90307/?…

            tohle taky pasuje :D a je to lehčí

            0 0
          • TJK  

            ty###e to mě po###r zada :-D ještě minulej tejden sem k budinovi koukal jestli náhodou schwalbe nemá… a má :-D tak teď babo raď co mám vzít :-DD

            0 0
            • Tina  

              jedny kola sú málo ;) pekne sa tá ponuka rozrastá. kto by čakal takú rýchlosť? :D

              0 0
              • vysmátej bajker  

                je nějaká duše v rozměru,nebo stačí 26"?Ď.

                0 0
                • Zlatka  

                  Kdysi jsem si myslela, že jsi zkušený biker, který to má vše v malíku. Ale dotaz, který jsi použil mi napovídá, že tomu tak nemůže být. Několikrát (100×?) tady byl dotaz zda jdou použít 26" duše do 29", ano jdou (jako nouzovka), myslíš že u 27,5" to nepůjde? Zatím o 650B duších nevím, ale budou co nevidět, když sleduji ten vývoj. Který jsem předvídala dlouho.

                  0 0
                  • vysmátej bajker  

                    Stačilo napsat: duše nejsou.26“ stačí.

                    0 0
                    • TJK  

                      jenze to by pak nebyla zlatka kdyby si k tomu nepridala tu zbytecnou omacku :) to neres.

                      0 0
                    • Mark-H14  

                      26" latexy jezdím na doporučení scalara v 29" a je to naprosto bezproblémové a lehké a s nízkým valivým odporem.

                      Michelin C4 Aircomp latex. V Decathlonu je mají za bezkonkurenční ce­nu.

                      0 0
                      • alinceb  

                        Jaká je taková bezkonkurenční cena? A kolik ten zázrak váží?

                        0 0
                        • Mark-H14  

                          Už nevím z hlavy, ale na netu nejlevnější od 290,– Kč + poštovné. V Decathlonu jsme je viděl tuším do 250,– a bylo by to bez poštovného. Bohužel v té době jsem měl už doma 4ks do zásoby.

                          Váží 120g.

                          0 0
                          • alinceb  

                            Má to nějaké výhody oproti normální duši? Vozím 0,6mm Rubena Light, která váží cca. stejně, ale stojí o 150 míň…

                            0 0
                            • TJK  

                              mensi valivy odpor..ale otazka jestli to poznas.. hlavne ale uchazej.. sice trosku ale uchazej :-).. takze takovy horsi notubes :-D a zalepis je jen nalepkama… nevim podle me zbytecny.. schwalbe za kilo fungujou stejne

                              0 0
                        • kubad  

                          250kc a váha průměrná 129g. bez duše je to lepší:D

                          0 0
                • TJK  

                  jj 26 jsou OK, zatim to tak vozim vpohode.

                  0 0
                • Kubiczech  

                  (:

                  0 0
                • Tina  

                  duša 27,5" zatiaľ asi nie je u nás dostupná, ale Notubes už vraj robí mlieko pre 27,5" tubeless ready kolá ;)

                  No a dnes mi konečne dorazilo nové 650b specific sedlo od Selle Italia :D

                  0 0
                  • kubad  

                    jj i pásku do ráfku už dělají :D

                    0 0
                  • Kubiczech  

                    A mlíko budou pro 27,5" kola prodávat rovnou sražené. (:

                    0 0
              • TJK  

                taky si rikam jak to frci raketovym tempem :) … jinak po rozmluve s jednim znamym nejmenovanym guru :) jsem se rozhodl prubnout ty Ritchey Shield WCS i kdyz me 450g na Rocket Ronech laka :) preci jen je to skoro – 160g na obou kolech :)

                0 0
    • roman 3D  

      RB CRR 27,5

      http://www.facebook.com/…122827521879

      0 0
    • TJK  

      Ritchey WCS Shield TLR 2.1 650b

      fotky s sirkou plaste po nazuti na ZTR Crest s mlikem nahodim za chvilku..

      0 0
    • Tina  

      FRM, RST Blaze a Magura TS8

      0 0
      • KAPLIS  

        Už se to rozjíždí"-) Těším se ne své první 650b. Třeba zase začnu i jezdit…

        P.S. Nechceš udělat druhé vlákno. Mobil už to má docela na dlouho, než to načte.

        0 0
        • Peslezedirou  

          Začíná to líp než by kdo před rokem myslel, uvidíme jak se pochlapí dovozci, jaká bude dostupnost

          0 0
          • roman 3D  

            každopádně se s tím neserou jako když začínala 29, ememem1 to asi nerozdýchá ale to nevadí:-)

            0 0
            • Zlatka  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
            • Peslezedirou  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
    • TJK  

      biky kompatibilní s 650b na MTBR.COM , je mi jasné e si to každý může najít sám, ale odkaz tady neuškodí, je toho dost a jsou tam fotky jak kol tak vidlic s růnými typy plášťů…

      0 0
      • TJK  

        to samé jen konkrétně pro Vidlice

        0 0
      • Zlatka  

        To jsi se probudil. :D

        0 0
      • Avail  

        zpracovaný hezky, o tom žádná, leč se mi tam nedaří najít kompatibilitu rámu Marin Palides trail 26" z 2009 :/

        0 0
    • comac  

      Co provede kombinace 27,5 a 26

      0 0
      • TJK  

        kombinace ceho? kol vepredu vzadu? .. otazka jak od prvnaka co se neumi vymacknout :-) trosku to specifikuj

        0 0
        • comac  

          Samozřejmě 27,5 dopředu a 26 dozadu. Zajímá mě jak se to promítne do jízdních vlastností. Kombinaci 29 předek a 27,5 zadek už jsem viděl

          0 0
      • Smazaný účet  

        Pokud si to dáš na 26 bike, na kterém máš něco odjeto, tak asi především poznáš zvednutí řidítek & trochu položenější hlavový úhel. To první lze eliminovat řidítky nebo představcem. Možná rozeznáš nepatrně větší pohodlí na předku… Toť podle mne vše. Jezdil jsem 69er a bavilo mě to tak, že jsem si teď postavil nový (na lepším rámu), ale tam už velké kolo předek zvedne natolik, že na běžném 26 rámu je nutné použít pevnou vidlici (určenou primárně pro 26), aby celek příliš nezčoprovatěl.

        0 0
    • Zlatka  

      SCOTT Spark 700 SL

      Dobrá cena :D (oproti celému kolu..:))

      0 0
      • TJK  

        docela ok cena, jen ale bacha Spark a Genius sou uplne jiny kola jak zdvihama tak i zamerenim, spark je XC raketa a genius je stejnej level jako novej Cannondale Jekyll

        0 0
        • Tina  

          To je OK. Spark pre 27,5" kola oficiálne neexistuje a určite nie je v predaji. Jedná sa o AM rám Genius a v názve je chyba. Dole v popise je to správne.

          0 0
    • TJK  

      650b kolečka / ráfky řekněme… no pro majetnější :-)

      ALCHEMIST

      0 0
      • Tina  

        Škoda, že majú tie ráfky taký divný tvar :( Ale tie náby sa mi páčia. Vypadajú Hi-Tech a aj hmotnosť je dobrá. Ale nechcela by som ich čistiť po nejakom mokrom výjazde :)

        0 0
        • Zlatka  

          Ten profil ráfku je opravdu brutální. :)

          0 0
      • bimjeam  

        Sú už vlastne v ČR/SR dostupné nejaké TLR/UST „wheelsety“ v 650B (Fulcrum, Cobalty, American classic…) ?

        Videl som kdesi len nejaké Guipemme, ale aj tie stiahli z ponuky

        0 0
        • kubad  

          nech si to zaplest podle mě lepši varianta, NoTubes, nebo WTB Fequenci ráfky + zbytek podle požadavku na váhu a stavu peněženky

          0 0
        • bimjeam  

          a pokiaľ možno v nejakej cenovo rozumnejšej relácii

          0 0
        • Tina  

          AC už má český dovozca skladom. Ale ako napísal Kubad. Daj si zapliesť a ušetríš peniaze aj hmotnosť. Notubes je podľa mňa momentálne najlepšia voľba.

          0 0
          • TJK  

            co ty WTB ? ty by mohly byt krapet levnejsi..

            0 0
            • Tina  

              Neviem, ešte som na WTB nepočula žiadnu recenziu. V ČR nepoznám distributéra a Dema Senica ich bude mať skladom až za 2 – 3 mesiace. Hmotnosť vs cena je podľa mňa Notubes momentálne naj lepší. BOR je ľahší ale aj cca o 50% drahší ako Crest. Flow je zase celkom pevný aj na drsnejšie jazdenie. Na jar by mal byť dostupný aj Mach1 u slovenského Paul Lange. Pomerom cena / výkon by na tom mohol byť dobre aj domáci Remerx, ale to by mohli skôr potvrdiť/vyvrátiť ľudia čo na Magicoch jazdia. Ten Gipiemme má v ponuke niekoľko typov 27,5" ráfkov (dokonca aj karbon). Váhovo na tom nie sú n ejako zázračne. A neviem aké má skladové zásoby český distributér (mimochodom kto je distributér Gipiemme pre ČR?).

              0 0
              • Zlatka  

                Haven asi – http://www.haven.cz/…nt/gipiemme/

                0 0
              • kubad  

                WTB I23 650B uz jsou mam od dovozce uz par doma je to ekvivalent Flow vaha 490g.

                0 0
                • TJK  

                  oo dabel, chuck norris a kubad nikdy nespi… vzdy o krok drive! :)

                  0 0
                • bimjeam  

                  A netušíš akú hmotnosť by mohli mať tie užšie i19 ?

                  0 0
                  • TJK  

                    tabulka je 385g a co vim tak to celkem sedi

                    http://reviews.mtbr.com/…ncy-rims.jpg

                    0 0
                    • bimjeam  

                      na obrázku je ale 26" ráf… takže 27,5" tipujem na cca 410g :/

                      0 0
                      • TJK  

                        co je na tom spatneho Mavic 717 maji taky ± 400 a ve svy dobe to byl a asi i je jedenz nejlepsich rafku co se dal poridit co do vahy a odolnosti.. zase bych z toho gramhuntu nesilel a stal nohama na zemi.. ono jestli ma rafek 380 nebo 420g fakt nepozna nikdo ani nahodou a jestli ma kolo jako celek 8,5 – 9 nebo 9,5 kg je taky uplne sumak.. jedeto furt stejne :-)

                        0 0
                        • Zlatka  

                          No to bych se hádala, 8,5kg bajk a 9,5kg bajk je kilo rozdíl, žádný šumák, stejně to rozhodně nejede. Jezdím na 8,8kg a když vytáhnu 9,8kg, tak to je dřina, připadám si jako bych za sebou táhla pluh. ;)

                          0 0
                          • bimjeam  

                            Nie je na tom nič zlého, len crest al. BOR XMD 388 sú asi lepšia voľba pokiaľ chcem 27,5" kolesá pod 1700g s páskou a ventilmi ;)

                            0 0
                            • kubad  

                              410g ráfky jsou v pohodě na kola pod 1700g :D

                              0 0
                          • TJK  

                            pokud to neni vaha na kolech tak je to sumak…

                            0 0
                    • kubad  

                      v tom odkaze jim to moc nesedí s katalogem :D

                      I23 – 26" – 475g.

                      I23 – 29" – 530g.

                      takže ta 650B je cca uprostřed 490g

                      0 0
                  • kubad  

                    katalog:

                    I19 v 26" má – 385g

                    I19 v 29" má – 435g

                    takže ta 650B zase někde mezi cca 400g

                    0 0
    • roman 3D  

      Torpado se dalo na 27,5 http://www.kolokram.cz/…a-275-palcu/

      , Force taky nabízí levný rámy 27,5 http://www.force.cz/mtb-275/c-2320/

      a tak už ten Polygon aby se trochu pochlapil

      0 0
    • Tina  

      Tune King/Kong + Sapim Laser + BOR XMD 309 Tubular 650b

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce