• LumusBikor

    Zdravím

    Potřebuji poradit s výběrem silničního kol pro syna. Je to odměna za přijetí na gympl. Cenový strop není, ale řekněme tak těch 300tisíc.

    Využití – Vyjížďky s cykloklubem, občasné hoby závodění.

    https://www.canyon.com/…dp/3504.html?…

    https://www.kola-radotin.cz/…e-deep-smoke

    https://www.velosport.cz/…dura-ace-di2

    1 0
    • Maka123  

      Mě táta koupil tenkrát favorita dvojtác a pětikolečko????????????????????se někdo má…

      1 1
    • Johny.Merida  

      To jsi začal brzy, člověče, když máš v pětatřiceti kluka na gymplu :-))…no a dárek za 300 kolíků , no comment. Si tak říkám, co dostanete pak za maturitu, za přijetí na vejšku, za promoci… ale l věci, žádným z těchto kol asi chybu neuděláš… ještě mrkni na Basso Diamante

      https://www.basso-bikes.cz/diamante-sv/

      0 0
    • gersa  

      Má nějakou cyklo historii, nebo je to jeho první silniční kolo?

      Váha, výška a věk?

      0 0
    • tiarko  

      Těžil si bitcoin v roce 2009? :O

      0 0
    • TJK  

      Osobně bych za ty peníze chtěl dát něco osobitější ho než běžnou sériovou co si může koupit každý… Co si takhle kontaktovat místní stavitele co umí dát kolu třeba trochu ty originality?

      1 0
    • enjoy  

      Přijetí na gympl jsi mi snad zaplatil ne?! Tak jaká odměna pro něj.

      (Ps: chápu, že tenhle thread je nejapný vtípek)

      1 0
      • Cyklofanatic  

        A co když není?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Mladej Kadlini taky jezdil Pinarello uz na stredni;-)

          0 0
        • adam320  

          Tezko rict, doufam ze je:)

          Neodpovidej, jiz si to neprectu. Blokuji okamzite

          0 0
        • enjoy  

          To je jednoduché… Člověk, co má takový rozpočet na ohodnocení syna, kvůli každé píčovině, neuvažuje v konkrétních sumách. Kupuje vždy jen to nejlepší. Nebude se sem, mezi plebs chodit ptát.

          0 0
          • Johny.Merida  

            Profi se mu zaplňuje :-)) , jen sem se mu asi zatim nechce.

            0 0
          • Cyklofanatic  

            Můžeš mít pravdu. Ale sám píše, že strop není. Těch 300kk dal spis pro nás běžný smrtelniky abychom se měli čeho chytit :)

            0 0
            • enjoy  

              Věř mi. Já tyhle (reálné) lidi malinko poznal.

              Ti jdou na Google a napíšou " nejlepší kolo" vyjede ji Spešl za 380 a ten jdou koupit. Nechodí na žádná fóra.

              Aby to nevypadalo závistivě, já tenhle způsob rešení věcí do značné míry uznávám.

              Ač tedy platí.. Nejlepší.. A nejlepší pro mě. Což jsou často dvě různé věci.

              6 0
      • tiarko  

        Tak ona doba je jinde. Když se člověk ve větším městě divá kolem sebe, tak je překvapivě mnoho lidí s přímem 100k+ měsíčně. Ono i luxusnější byt běžně stojí 10mil+, a prodávají se. Jen tito lidé nejsou tolik vidět, protože do tramvaje nechodí, do supermarketu nechodí a úplně netráví volný čas na hlavasu :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          S prijmem 100k mesicne si kolo za 300k nebo byt za 10M nekupujes. To je IMHO pro tebe moc drahy.

          To chce o dost vic.

          Dolarovych milionaru bylo v CR loni 32 tisic.

          4 0
          • tiarko  

            Píšu 100k+, a pokud jsou rodiče 2…Navíc kdo investoval mezi lety 2008–2021, tak bylo prakticky nemožné aby se dostal do mínusu

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tak je to 100k na rodinu se dvema detma (jako tazatel) nebo 200k?

              Je to cisteho nebo hrubeho?

              Za 10M si byt na hypoteku se 100k hrubym prijmem nekoupis, to je 77–78k cisteho, splatka z 8M bude kolem 50k.

              Nechapu, proc si kazdej mysli, ze s prijmem 100k+ jsi za vodou, mas novou X6, nove kolo, dovolenou v zime v Alpach, v lete v Karibiku, a bydlis ve 4+kk 100m2 v novostavbe;-)

              2 0
              • tiarko  

                Dva lidi co se mnou studovali to tak na VŠ udělali. Začali už na VŠ pracovat, koupili byt 4+1 za 7–8mil na hypotéku (v době kdy byl úrok 2%), a pokrývali to z toho, že 2 pokoje pronajímají.

                0 0
                • mr.nikdo  

                  Ale deti maji?

                  Uz pracujes?

                  Vlez do realneho zivota… I treba narust 200–300 % energiii. Celkova inflace.

                  By mne zajimalo, jestli mas predstavu o nakladech rodiny na mesic.

                  1 0
                • Smazaný účet  

                  Kdyz ma nekdo uz na VS prijem na hypoteku 7–8 milionu, tak v 35 nebo 40 letech nebude mit prijem 100k, ale alespon 250k.

                  1 0
                  • mr.nikdo  

                    No tak. Na VS (podle veku 5 let zpet) jim aspon cast penez dali rodice :D

                    V tom obdobi na byt za 7 museli mit 1,4 cash :D

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tak vytezili BTC, treba to ani nezdanili;-)

                      0 0
                      • mr.nikdo  

                        Cece. Dobu tezeni na kolejich za penize skoly si pamatuji :D. Ale to je vic jak 5 let… Mysleno, aby to prineslo BTC a nemusel jsi mit elektrarnu :D

                        A tady takove pripady znam, jak jsem psal… ;)

                        0 0
              • mr.nikdo  

                Pokud jsi milionar z chatrce (cti zdedim rujnu a prodam ji za miliony), tak sanci mas.

                Ale to asi sam vis ;)

                0 0
        • mr.nikdo  

          Naposledy lidi s prijmem nad 75 000 CZK bylo presne 20 % populace CZ :)

          Nad 100 bude kolik – 10–13 %?

          0 0
    • Cyklofanatic  

      .

      0 0
    • MatyW7U  

      Ahoj, je jedno za kolik ty kola jsou ,ale nevybral bych ani jedno, vše jsou těžce aero kola, pojedou hezky o tom žádná, ale já bych upřednostnil i trochu pohodlí jakožto „hobby“ závodník.

      https://wilier.com/…/filante-slr

      https://www.canyon.com/…i2/3322.html?…

      https://factorbikes.com/…o-road-bike/

      .............­.............­............

      +.za 300k spousty dalších kol.

      0 0
      • tiarko  

        Pokud to chce do jara, tak by se toho canyona taky nemusel dočkat. Dobře vím, co u nich znamená „coming soon“

        0 1
      • Smazaný účet  

        Aeroad je pohodlne kolo. Treba na Zippy 858 jsou optimalni 28mm bezduse.

        A pokud nezavodi v Alpach, ale v CR, tak aero je dulezitejsi nez hmotnost.

        0 0
    • KoudakT  

      Festka ;-)

      1 0
    • shcorepi  

      Vzhledem k tomu, že přijímačky byly skoro před rokem, nebylo by lepší mu to dát za pololetní vysvědčení, které bude teď 31.1.?

      2 0
      • LumusBikor  

        U nás je možné když máš na základce dobré výsledky přistoupit k víceléťákům bez příjímaček. Dělá se to na základě doložených výsledků a nějakého pohovoru. Dají se tak obejít přijímačky.

        0 0
    • mr.nikdo  

      A to uz je prijaty?

      Internet hlasi prijimacky az v dubnu :) .

      0 0
    • mart910  

      Tento troll se ti moc nepovedl :)

      0 0
    • Dzany  

      Když na to tazatel má, ať si koupí třeba kolo za milion. Nám to může být ukradený. Spíš si myslím, že to jsou pro kluka vyhozený zbytečně peníze a dá se koupit slušné kolo i za třetinovou cenu.

      0 0
      • Vilém  

        Si trochu protirecis, ne?

        0 0
      • tiarko  

        Na druhou stranu, kdybych vydělával velké množství peněz a měl děti (nemám), tak sport je to poslední, na čem bych asi šetřil. Pokud si o to sám vyloženě neřekl – „Hele, já chci kolo alespoň za 300 a ne nějakou plečku“, tak jako dárek proč ne. Peníze jsou od toho, aby se přeci nakonec utratily. Tím dáme vydělat zase někomu jinému, který je zase může u někoho utratit. Říká se tomu myslím ekonomika :)

        2 0
        • mr.nikdo  

          Az budes mit deti a zjistis, kolik to stoji, tak budes utracet za sport :D

          1 0
    • Kouba_2005  

      Sakra, dcera dela prijimacky letos, tak to abych zacal premyslet nad prodejem nejakeho organu. Kde se to da nejlip prodat? :-)

      0 0
    • Enron  

      Za tyhle prachy bych si nechal něco postavit.

      0 0
    • SOBYS  

      Možná je to od zakladatele myšlené jako legrace, ale největší prdel je stejně, jak většina lidí akorát závidí prachy. To se tady povedlo ukázat dobře…

      0 0
      • liborg1982  

        Opravdu většina závidí? Vážně?

        0 0
      • Smazaný účet  

        Ja nezavidim.

        0 0
      • Lišák  

        Já myslím, že legrace je celý ten účet. V profilu: Cestuji, podnikám v IT marketingu, těžím kryptoměny, na kole relaxuji. Nemám rád závist, mám rád lidi. Každý měsíc nové kolo, v cyklistice chci vyzkoušet všechno než umřu. Mám dvě děti, starší 15let, mladší 9 let

        Pokud na kole jen relaxuje, tak bych předpokládal, že nejezdí 4 – 6 hodin denně, tudíž za měsíc si na konkrétní kolo ani nezvykne. Počítám, že nastavení posedu by mu dělali někde na míru, protože to by sám asi taky nestihnul.

        0 0
        • keymaker  

          Tady jsme vsichni virtual. Napsat si muze, co chce :-). Otazkou je, jak to koresponduje s realitou :-)

          A nechapu proc davat cokoliv za prijeti na skolu nebo slozeni maturity apod.

          0 0
          • vrazdit  

            Tak někdy se tomu říká motivace: když se dostaneš na gympl, tak dostaneš kolo :)

            0 0
          • Lišák  

            Jasně, že jsme tady virtual. Ale proč psát hovadiny, když chci reálně diskutovat?

            0 0
        • mr.nikdo  

          Jo. To bude Doom/Crazym/Ser­za/Heky… Nekdo z nich.

          Popravde mne to dost mrzi, ze nemohou existovat normalne dal.

          1 0
          • Smazaný účet  

            Fakt skoda, ze tady nemuzou vysirat.

            1 0
            • mr.nikdo  

              Spis tady vysiraji pod ruznymi Nicky a nikdy nevis, jestli to clovek mysli vazne anebo ne.

              Viz tohle – to je presne vyser.

              Uz jen to, ze s takovym rozpoctem a „Brnem“ ma Svoradu, Specialized Concept Store a Bianchi asi 15–30 minut od sebe autem.

              2 0
          • Budydoom  

            Hele do toho mě netahej, v tom nejedu.

            0 0
        • McBlacky  

          Muze klidne byt real. Existuji taci.

          0 0
    • adam1  

      Colnago,Colna­go,…..:)))

      0 0
    • kubad  

      Festka bude ideální volba

      2 0
    • Jano86  

      .

      0 0
    • cyklista86  

      A je vam jasny, ze ikdyz to stoji 300 tisic, tak se na tom musi slapat? Ja jen aby jste se nedivili, ze to nejede samo za ty penize.. :D

      0 0
      • liborg1982  

        Každý měsíc přece kupuje nové kolo. Se jistě vyzná. Sice nechápu proč se tedy neporadí, tam kde všechna ta kola kupuje, ale asi důvod má.

        0 0
    • tomasz70  

      Tak jelikož jste probírali jeho finanční možnosti, a o kolech jako takových tu moc rad a nápadů nepadlo, tak se ani nedivím. Nejlépe udělá když vezme syna do obchodu prodejce mu ukáže pár kousků, které má nebo může mít skladem a ať si chlapec vybere. V uvedené ceně to budou vždy kvalitní top modely dané značky. Já bych to tak udělal, kdyby mi to někdo nabídl. Tady je skoro jedno jaká to bude značka.

      1 0
    • DaD  

      Starou Madonu rozhodně ne! Ta nová je o parník dál.

      0 0
      • ferlikster  

        To jsem úplně nechtěl slyšet, ale co už :D

        0 0
        • DaD  

          Až vyjde nový Tarmac, tak budu taky prskat, neboj. Prostě to neustále jde dopředu a ždímají nás jak to jde:)

          0 0
          • jonti  

            Zajimalo by me jestli maji s cim prijit. I SL7 je jen facelift velmi povedene SL6. Bude tezke udelat vyrazne lepsi kolo.

            0 0
            • DaD  

              Ono ani tak nejde o to, že to lépe pojede jako spíše o to, že bude novější model. Na to lidi hodně slyší. Stejně jako u aut. Kolikrát ty starší jsou povedenější než nová řada.

              0 0
          • ferlikster  

            Jak se tu říká: neřešit a jezdit :)

            1 0
    • jecnak  

      Ani s jedním neuděláš chybu. Každopádně bych kromě kola přidal i týden v Dolomitech, jako zážitkovou odměnu. Kde jinde se dá nové kolo nejlíp provětrat…

      0 0
    • tiarko  

      Pak se pochlub co jste koupili, mě by to celkem zajímalo :D

      0 0
      • mart910  

        Ten uz se tu nikdy neukaze :D

        1 0
      • mr.nikdo  

        Kdyz narazis na takova temata.

        Co spanek? Jak jsi to vyresil?

        0 0
        • tiarko  

          Uplně nevyřešil, ale spím už tolik, abych mohl „normálně fungovat“. Někdy tři hodiny, někdy čtyři hodiny, někdy i 6 hodin. Ale musím si to hlídat. Sice to nesouvisí s tématem ale když se ptáte.

          0 0
          • mr.nikdo  

            No v Tvem tematu se na to ptalo X lidi.

            A bez odpovedi ;)

            0 0
            • tiarko  

              Záměrně jsem tam přestal komunikovat. Ano, bylo tam dost lidí co mi radilo, a moc jim děkuji. Daleko více lidí mi to jen trolilo, považovali to za „vtip“ a ve zprávách se mě snažili naverbovat různí konspirační teoretici, kteří tvrdili že za to může 5g vysílač nad vašim městem a měl bych ho vyřadit z provozu ;)

              0 0
              • VojtaXY  

                Treba by to pomohlo. Pri takovem padu z vysilace je clovek schpny spat i par dni.

                0 0
              • mr.nikdo  

                To bys tam ty pany s 5G mel vyjmenovat :D

                Takze jsi ze sebe udelal dalsi fiktivni ucet…

                0 0
          • DaD  

            Ty se blížíš k Ralfovi z románu od Kinga „Nespavost“ Bacha na to:)

            0 0
    • LumusBikor  

      Díky všem za rady.

      Nakonec jsme s výběrem skončili u značky SCOTT, konkrétně tímto kolem.

      https://www.scott-sports.com/…ltimate-bike?…

      Jen teda nevíme, jestli tam jde volit barva rámu. Víc se nám totiž líbí tady tato modrá

      https://www.scott-sports.com/…-rc-pro-bike?…

      1 0
    • Smazaný účet  

      Určitě Festku. A pokud bude také na festce, mohl byste se do toho cenového limitu snad vejít.

      Ostatně pro nohy začínajíciho závodníka je pevný převod to úplně nejlepší (jak už říkal Focodel Ghislainu Lambertovi).

      1 3
      • Smazaný účet  

        A jinak trollům zdar! :)

        0 2
      • ferlikster  

        Ale tady přece nejde o to na kole jezdit, tady jde o to být už od prváku na gymplu považován za extrabrko.

        1 0
        • liborg1982  

          Jenže kdyz to koupí teď, tak než nastoupí do školy, bude to už starý kus.

          0 0
          • ferlikster  

            Tak může to okecat jakože přechodná plečka na takovéto domácí žvýkání, dokud nedodají model 2024.

            Samozřejmě se počítá i s tím, že v průběhu října bude nutně upgradovat iPhone.

            0 0
        • -b-n-x-  

          Já to tak pochopil, že proto ta festka

          0 0
        • mikub  

          Myslím, že 14 letý pubescentky krásu kola těžko ocení. Maximálně, kdyby tělocvikář byl MAMIL.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.