Sigma onyx.Tep 217 je to možné u hobby závodníka?

154 nepřečtených
  • Trog

    Zdravím

    Jako zimní přípravu jsem stejně jako loni zvolil běh(i přesto,že loni se mi nevyplatilo ,a tak jsem letos běhat vůbec nechtěl)

    Používam pulsmetr sigma onyx easy,při zavodech mám max. tep kolem 195,ale při tréningu po 16 km běhu mi ukázal hodnotu 217 tepů je to možné nebo přístroj udělal chybu?

    Pruměrnou tepovou mám většinou cca 180 na 50 minut běhu.

    Stalo něco podobného s tímto přístrojem taky?

    Ps:

    Vážím 80 kg moc se mi na závodech nedaří(na dnešním BBP v Kuřimi sem zaběhl nejhůř za dva roky,su po nemoci)

    0 0
    • Kamikaze 591  

      Chybu. Jednou se mi to stalo na pc-15, do kopca jsem měl 245 myslím. Normálně umírám při 194.

      0 0
    • Ondry  

      Mám stejný hodinky, píšou že jsou odrušený proti cizím signálům, ale básník tím chtěl nejspíš říct že nezměříš tepy někoho jinýho. Jinak je zmate kde co auto, vysoký napětí, svět je signálů (rušení) plnej. Na silnici je už téměř nevozím.

      0 0
      • Trog  

        Běžel jsem uplně sám v lese nikde ani drát ani auto nic..

        Na závodech mi to zatím žádnou chybu nehodilo a to kolem mě je 100 pulsmetru minimálně.(dnes nas startovalo 220 před tím 240)

        0 0
        • Ondry  

          Nevím na jaký signály reaguje, ale může to být cokoliv, mp3, vysílač je na kde jakým kopci, signálu jekolem nás moře. Záleží kde je chyba jestli v přenosu nebo nebo ve snímání. Možná slabá baterka. Ani jsem nenašel na jakým principu ten pás snímá tep.

          0 0
      • nox159  

        :D pan se asi vyzná :D

        0 0
        • unitak  

          Ne nevyznám, ale mám kámošku co chodí na zdravku a říkala mi, že max tep je 220-věk, ale jak můžeš vidět v článku, tak už jsou i novější a asi i lepší metody, ale tak vysoký tep, jak uvádí tazatel je podle mě nemožný.

          0 0
          • nox159  

            tabulkove hodnoty jsou uplne zcestne… ;-)

            0 0
            • unitak  

              S tebou nemá cenu se bavit nikdy a o ničem :) Lékaři této problematice věnují velké množství času různými výzkumy a ty napíšeš, že to je zcestné… Netvrdím, že lékaři mají vždy pravdu, ale v tomhle bych věřil výzkumům odborníků než nějakému borcovi z BF co si v každém topicu dokazuje, že má v 99% věcí pravdu. Howk domluvil jsem, další odpověď nečekej.

              0 0
              • nox159  

                podivej se do vtipu na tabulkove hodnoty u vidlic jak borec s tabulkou dopadl :D

                jinak v pohode ja to mam zmerene ty mas prazdne ruce avotomtoje… ;-) pres 200 se hrabnu uplne v pohode :)

                bavit se da ale ty napises kravinu a nejsi ji schopny obhajit, tabulkove hodnoty presne nikdy nebudou jeste kdyz je tabulka delana pro vsechny…

                nech si to nekde zmerit pak si to porovnej s tabulkou a uvidis jak je to presne… ;-) jinak varis porad jen z vody…

                0 0
              • JakeF  

                Myslím, že nox je v kontaktu s daleko větším odborníkem na sport, než nějaká tvoje kámoška, co bude ze zdrávky co? Zdravotní sestra?

                0 0
                • nox159  

                  ale zas zdravotni sestričky jsou desne sexy v tech modrých šatičkach :)

                  0 0
                • unitak  

                  To je možné, že je v kontaktu s nějakým odborníkem na sport, já tu kámošku zmínil jen, protože jsem si na ni vzpomněl když se tu mluvilo o tom tepu a vím, že mě to zaujalo, když se o tom zmínila. Nicméně jsem dal výše odkaz, který napsal „Pavel Baběrád – Běžecký trenér a poradce, bývalý mistr České republiky v maratonu a několikanásobný vítěz a držitel předních umístění na této trati doma i v zahraničí“ Tak asi ví o čem mluví…+ si můžeš vygooglit max. tepovku a najde ti to X lékařů a odborníků, kteří tvrdí jedno a to samé. Neříkám, že u některých lidí může být tepovka vyšší, vždycky se najde nějaká výjimka, ale je to jen mizivé % lidí.

                  0 0
                  • JakeF  

                    220-věk je opravdu hodně orientační metoda, možná v průměru to sedět bude, ale tak rozsah ±10 tepů bych viděl jako vcelku reálnej.

                    0 0
                    • nox159  

                      jen tak ze zvedavosti nahod svuj AP ANP a max co mas zmerene a ja nahodim svoje mely by byt tabulkove stejne ;-) ( jsme stejne staři )

                      pokud to teda neni tajne… :)

                      0 0
                      • JakeF  

                        Loni na jaře AP 155, ANP 175 a na kole jsem snad přes 190 neviděl, i když jsem cíleně max nikdy nezkoušel, možná tak na 195 bych se moh dostat, ale spíš při běhu.

                        A je mi jasný, o co ti jde, protože víš, že jsme těma hodnotama v opačným extrému :).

                        0 0
                        • nox159  

                          zas tak rozdilne to neni cekal jsem to rozdilnejsi ja mam:

                          AP 159, ANP 181 pritom ale pres 200 si hrabnu napohodu…

                          0 0
                      • hovanec  

                        Tak tohle je naprosto mimo. Zapomněl jsi na úroveň trénovanosti, takže to budou naprosto rozdílné hodnoty. Navíc je velký rozdíl biologcký věk a kalendářní věk. Tepové frekvence přes 200 tepů za minutu nejsou běžné a rozhodně údaje kolem 210 souvisí s chybou přístroje, pokud jmenovaný tvrdí, že byly hodnoty na jiném přístroji běžně kolem 180.

                        A pokud jsi ty největší odborník na sport, tak ti asi bude Pavel Baběrád akorát nosit kabelu a pití. :)

                        0 0
                        • nox159  

                          my se tady s jakefem dohadujeme v dobre nalade a ty do toho zacnes tak ostre :D

                          0 0
                          • hovanec  

                            Tak já teda uberu… jen jsem chtěl vnést trochu odborného ducha. :)

                            0 0
                            • nox159  

                              se dole podivej to uz je o hradecakach, contikach bezplastákach… ;-)

                              jinak pokud bys se vyjadril k tomu co jsi napsal tak jsme tou diskuzi narazeli na to ze tabulkove hodnoty jsou k nicemu jestli jsi to z toho dobre pochopil…

                              a ty ses chytl naseho ironickeho srovnavani… a zacal jsi ho vysvetlovat :D

                              0 0
                              • hovanec  

                                Omlouvám se. A tabulkové hodnoty vycházejí z naměřených hodnot a jsou kalibrovány na určitém vzorku, slouží tedy jako orientační ukazatel.

                                0 0
                  • nox159  

                    ale v tom clanku tam prece neco musi napsat tak se drzi nejake sve teorei nejake poucky co je priblizna…

                    reknou vetsinou pokud to nemate zmerene tak priblizne se svoji maximalku dozvite takhle ( necetl jsem to ale nekde to tam jiste pisou…) to ze to muze litat ±15tep/min coz je samozrejme ohromne cislo ale co cekas od tabulky…

                    kazdy clovek je jiny, ma jinde AP, ANP, i maximalku – maximalka je z toho to nejmene podstatne spis bych rekl ze az nepodstatne… ale vzorcema se z toho urcuje v jakych tepech se ma clovek pohybovat… zase nejak procentulne treba 70%z maximalky a muze ti vyjit uplna blbost…

                    pokud chces resit neco konkretne tak nahod z netu nejaky vypocet pro AP a ANP z maximalky doplnim ti to podle tabulky a pak dam realne zmerene hodnoty a uvidis jestli to sedi nebo ne. Mozna ze to sedet bude mozna ze ne, stejne tak muzes udelat pruskum ten kdo jezdi testy ma takze zeptej se 10 lidi spocitej jim to tabulkove a pak porovnej s realným meřenim a sam uvidis… :)

                    0 0
                    • Ondry  

                      Hodnota AP a ANP se během roku pořád mění, proto se má chodit na testy každý 2 měsíce. Nebo stačí týden bušit a čím je tělo víc unavený ti klesají prahy až o 10tepů. lepší než tepy podle vzorce je udělat si nějakej domácí test kdysi jsem cosi našel, ale člověk musel mít trenažér, teď to nemůžu najít kdyby někdo věděl o něčem tak ať to sem hodí díky.

                      0 0
                      • nox159  

                        ty testy doma jsem zkousel a vubec nic mi nevyslo…

                        prahy jsou zavisle na unave a nemoci ale pokud jsi odpocaty + zdravy tak podle me ± 10 tep litat nebudou… – tohle je jen muj nazor nebrat jako 100% pravdu

                        0 0
                      • JakeF  

                        Nesmysl… Trochu to kolísá, ale už nějak trénovanýho člověka už to není zdaleka tak výrazný, jak popisuješ a když člověk trochu zná svoje tělo, tak pozná, že je unavenej a nemá smysl tam ty ANP intervaly hrotit, když to bolí víc, než by mělo.

                        EDIT: Tím testem myslíš počítám Conconiho test.

                        0 0
                        • Ondry  

                          Co je nesmysl? Nepozoruješ sám na sobě že se ti během sezóny snižuje klidová frekvence? Netvrdím že se ti prahy mění v desítkách. No a to s tím snižováním tepů při soustředění to jsem četl od Milana Spěšnýho když byly na soustředění.

                          0 0
                          • JakeF  

                            Klidová frekvence se mi mění minimálně… Pokud se ti aktuální prahy posunou o 10, tak to musíš poznat během pár minut a místo plánovanýho tréninku si radši dát akorát kompenzaci, na to není důvod dělat nový testy… To máš smysl možná u profíků, který za rok otočí 2–3* cyklus, kterej je normálně roční, pro běžnýho člověka IMHO stačí jeden na jaře na stanovení AP na nájezdy, pokud to bude brát hodně vážně, tak možná ještě jeden, ale tam už bude prospěch hodně malej, když už člověk jede stejně hlavně intenzity a ANP člověk s nějakýma zkušenostma slušně odhadne. Pak maximálně 3. na podzim pro zajímavost, aby věděl, jak to během pauzy klesne.

                            Jo a Spěšňáka jsem teď v úterý potkal (teda alespoň myslím to byl on), jel na silničce bez helmy a s batohem… Asi ze soustředění přiletěli na Ruzyni, tak si dal vyjetí do Plzně po svých :).

                            0 0
                            • Ondry  

                              Jo však s tím posunutím prahu o 10 postupně za soustředění, počítal s tím při treninku že každej den trenoval na nižších tepech nebo nějak to postupně snižoval četl jsem to na jaře, tak přesně nevím, takže jasný že žádný testy nejsou nutný když si dáchneš a jseš zase zpátky. Jinak dík za název testu, měl jsem v hlavě že je to nějaký italský jméno. A zkoušel jsi ten test? já jsem to kdysi nacvičoval ale nebylo to nic extra a neměl jsem to s čím srovnat na testy nechodím.

                              0 0
                              • JakeF  

                                Koncem týdne by mi měl dojít trenažér, tak to pak můžu zkusit, ale na testy půjdu až tak v únoru-březnu, takže s nějakým přesným srovnáním bys stejně musel počkat. Každopádně určitě lepší si udělat Conconiho test třeba 3* a pak vzít průměrný hodnoty, než to odvozovat odněkud ze vzorců.

                                0 0
                                • Ondry  

                                  Taky bych řek

                                  0 0
                                  • nox159  

                                    resil jsem to tady ale k nicemu jsem se nedobral myslim…

                                    kamos to taky zkousel a taky mu nic moc nevyslo…

                                    0 0
                                    • Ondry  

                                      A byl jsi letos na testech? jestli by ti nevadilo jak jsi dopad? Nejsi nějaký atip, mám známýho a byl na laktátu a stejně nevěděli nic. Jinak co mám záznamy ze závodů tak 175 je asi průměr.

                                      0 0
                  • MaroH  

                    Pokud ses díval na MS ve florbale tak tam ukazovali přímo jaký tep má v dané situaci hráč a těm se běžně po celý zápas pohyboval kolem 185–190 a to včetně golmanů, ve vypjaté chvíli vyskočil i výše, takže si myslím, že 220-věk je hooodně orientační.

                    0 0
                    • unitak  

                      Mě to zas tak hooodně orientační nepřijde. 220 mínus 20–35 letí hráči to by celkem sedělo na těch 185–200…217 je podle mě prostě šílená hodnota…přes 200 se dostat podle mě může hodně lidí, ale 217, jak uvádí tazatel, je prostě moc.

                      0 0
                      • nox159  

                        a 210 – 214 je uz taky moc je to nerealne? ;-)

                        0 0
                      • MaroH  

                        no jasne ale ti kluci si tu hodnotu drží 60 minut…kdyby to bylo jak řikáš tak by byli na limitní hranici celý zápas a to si myslím, že by je zákonitě muselo zabít. podle mě se dá bez problému dostat na 210–220 pokud člověk trémuje a de na doraz a krátkodobě, tak to podle mě až tak šílená hodnota není. samozřejmě u obézního 50níka ne ale trénovaný kluk ve 23 podle mě s prstem v nose

                        edit: ale samozřejmě nejsem odborník tohle by se muselo načíst a pod dozorem vyzkoušet

                        0 0
                        • nox159  

                          maximalni tepova frekvence ma neco spolecneho s trenovanosti? ;-)

                          0 0
                          • MaroH  

                            sem si poměrně jistý, že před dvěma třema rokama, bych se dokázal dostat na úplně jiná čísla než teďkom kdy jenom sedím na zadku

                            0 0
                            • nox159  

                              ale to neni trenovanosti ale vekem… ;-)

                              0 0
                              • JakeF  

                                Tak on bude mít taky sraženou výkonnost, a bude vylučovat víc laktátu a bude ho to víc bolet už při daleko nižších tepech… To by musel jít na měření, pocitově to srovnat nejde.

                                0 0
                                • nox159  

                                  tak o bolesti a laktatu ano ale srdce vic busit u trenovaneho podle me nebude… pokud si to vezmu takhle, tak mam vetsi vykonnost nez jak jsem byl mladsi, ale tepove se uz na takove maxima nedostavam jak pred cca 3mi lety…

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    Jasně, že o maximu to neni, ale o pocitu, že se do vyšších tepů už nemůžeš dostat jo, proto říkám, že by musel na měření…

                                    0 0
                            • McBlacky  

                              dlouhodobějším tréninkem se max TF snižuje.

                              0 0
                        • JakeF  

                          Sakra, to si musím zapamatovat, že nejsem trénovanej :(.

                          A nemusíš se bát, za odborníka tě nikdo nepovažoval a po tomhle příspěvku už určitě ani považovat nebude :). Ale v pohodě, už tu byl takovej, co nám tvrdil, že při hokeji je běžný mít tepovku 300bpm.

                          Co se týče hodnot, tak při florbale mohlo těch 185–190 být klidně ANP nebo lehce nad, proti kolu jsou prahy vyšší, jak se zapojuje víc svalových skupin. A maximálka od ANP nemusí být o moc vzdálená a myslím, že přes 200 by se nedostali o moc, možná pár jedinců na těch 210. Ale o ničem to nevypovídá.

                          0 0
                          • nox159  

                            ze ty mu to neveris proto ze by vyslo najevo ze jsem o hodne lepsi nez ty :D mam vyssi maximalku

                            ja to tady tvrdim furt, nox je nejlepsi a BF mi to jen potvrzuje :D

                            jinak myslis toho borce s tim dominatorem? :D

                            0 0
                            • JakeF  

                              Tak to všichni přece víme, vždyť máš vyšší i prahy… Ale mě zachraňuje tuhost Treku a Sapimů CX Ray :D.

                              Jj, tuším to byl ten s Dominátorem na Alivku, na kterým závodí i profíci.

                              0 0
                              • nox159  

                                si poridim IQ6ku nahodim contiky a jsi totalne v prdeli :D

                                0 0
                                • Ondry  

                                  Tak se vyserte kdo má větší tepy, ale kdo vytáhne víc wattů

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    To by nebyl až tak vypovídající údaj, pokud bychom nejeli časovku po rovině a neměli stejný aerodynamický odpor ;-).

                                    0 0
                                    • Ondry  

                                      néé, já na měření nikdy nebyl, ale tam ti snad řeknou kolik produkuješ laktátu při kolika wattech a nebo valíš do maxima. Nepředpokládám že má každej doma ze wattmetr na kolo.

                                      0 0
                                      • JakeF  

                                        Samozřejmě, já jenom slovíčkařím :). Absolutní údaj ve wattech si můžeš tak možná vylepit doma na zeď, jde hlavně o poměr W/kg při různý tepový frekvenci. Ono i z hlediska toho aerodynamickýho odporu většinou se zvyšující se váhou i aerodynamický odpor narůstá.

                                        0 0
                                        • nox159  

                                          :D to je napad, absolutni udaj ve watech si nalepim nad postel a budu to kazde ukazovat jak jsem vykonny a ze to mam i zmerene :D

                                          0 0
                                        • Ondry  

                                          No tak si porovnáš watt na kilogram, nevím proč řešíš odpor vzduchu, říkám na měření u doktora. A tam se měří laktat a tepy na wattech w/kg se do počítává z toho. A neznám vás ani jednoho ale je vám stejně let a oba jezdíte podle kol budete nejspíš stejně vysoký tak nejspíš budete ± stejně vážit. Tipnu ti do 70kg

                                          0 0
                                          • nox159  

                                            ale ja jsem zena a on je muz a to je ***** velky rozdil :D

                                            jinak s tou vahou jsi mimo…

                                            0 0
                                            • Ondry  

                                              Tak proč píšeš např jsem se řekl místo jsem řekla? No a jestli jsi teda fakt holka tak co sakra řešíte? Tak jasný kdyby jsi byla holka a vážila 65kilo tak to by jsi fakt byla čuňa :) Ale spíš bych se klonil k tomu že jsi kluk. Tak nevím kolik měří ale jestli 180 tak proč by nemohl mít 70 kilo? Je to snad moc, nebo málo?

                                              0 0
                                              • JakeF  

                                                :D nox159 vs Ondry 1:0 :D

                                                Já mám kolem 67–68 na 183cm. A s výkonama si počkáme na jaro, loni jsem to dělal po zranění.

                                                0 0
                                                • Ondry  

                                                  Ty jsi to napsal jako že bod pro něj vždyť jsem se trefil dost přesně na to že jsem tě nikdy neviděl?

                                                  0 0
                                                  • unitak  

                                                    On myslel to muž X žena, jak si z tebe dělá nox prdel…

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Fakt to vypadá že jsem mu to sežral? Ale spíš bych se klonil k tomu že jsi kluk :)

                                                    0 0
                                                  • unitak  

                                                    To jde spíš o to že jsi vůbec váhal, ale tj jedno :)

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Hm tak jo. Když je to takovej hřích tak sorry.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Mě prostě jen fakt pobavilo, že mu na to někdo skočil :D.

                                                    0 0
                                              • nox159  

                                                Tak jasný kdyby jsi byla holka a vážila 65kilo tak to by jsi fakt byla čuňa :) – co je to ta čuňa?

                                                jinak staci se podivat na delku nohou a je to jasne, holky mivaji dlouhe nohy ne a ja mam XL ram s 400mm sedlovkou a jakef vozi jen 19" :)

                                                0 0
                                                • Ondry  

                                                  čuňa-prase

                                                  Původně jsem nějak počítal s tím že jsi kluk. Ale i tak soudit podle velikosti rámu, holky snad mají zakázáno být vysoký?

                                                  0 0
                                                  • nox159  

                                                    65kg na 180cm je prase ? vzyt to je hubena holka…

                                                    nevim, mas nejake zkreslene predstavy ne? jake miry ma ta tvoje?

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Ale ne to je úplně v jiné větě prostě jsem počítal že je kluk 180/70. Nějak jsem neřešil holku při 180. No to je asi jedno. Tak na jakej závod se teda chystáte ať se teda můžete nebo můžeme porovnat?

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    jak rikam odlisne kategorie neda se to porovnavat… :-*

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Proč vlastně píšeš že jsi holka? Když už poseldní člověk na BF -já- ví že jsi kluk? Tak jakej závod?

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    si muzu psat co chci ne :)

                                                    jinak odkud jsi ze chces spolecne zavodit ? ;-)

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Jo můžeš, ale není to moc vtipný spíš to vypadá že se vyhýbáš otázce.

                                                    Já nechtěl ani řešit váhy spíš to začalo všechno vaším porovnáváním tak by mě zajímalo co jezdíte.

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    tedka jsi ale neodpovedel na moji otazku :D

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    No tak ptal jsem se sice první. Ale tak budu galantní když si slečna řekne :) jsem ze severní Moravy. Tak co teda jezdíš?

                                                    JakeF je 40km od Prahe, a jestli jezdí s teamem tak možná jezdí Galaxy? Galaxy nejezdím.

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    ja no jezdim hlavne tady po okoli mam rad teren a kopce takze pomala jizda v terenu, rad posouvam sve moznosti toho co sjedu… letost uvazuju ze si poridim enduro :)

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Takže žádný závody? Patříš k zavrhovačům KPŽ jestli si nejel Oderskou? Rychleby jsem nejel? já chtěl jsem ale z něčím se mi to křížilo.

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    to jsem nerekl ze zadny zavod ale KPŽ ne to je pro silnicaře…

                                                    letost prvni bude skodabike tak si to muzes napsat do kalendare…

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Ne s tím KPŽ jsem se jen ptal občas je to o držku zeptat jestli člověk jezdí KPŽ. No kámoš co jel škoda bike tak tvrdil že to teda není technický a profil taky nic extra. No a kříží se mi to. Ale třeba :)

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    ja netvrdim ze je to technicke ze trat je dobra ze trasa mi sedi ale prvni 2 zavody jsem tam zajel bednu ( ne v hlavni kategoriji) tak tam jezdi pravidelne…

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Jen při přijde paradox, že řekneš, že oderská je pro silničáře, ale rád jezdíš co je pro drahaře, no to je jedno. Tak třeba se uvidím na šele to je pěknej závod.

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    zbytecne dlouhy :D

                                                    0 0
                                                  • jIrI___  

                                                    Škoda Bike je na rozjetí sezóny ideál :). Minulý rok jsem ho jel poprvé (dětskou třicítku = startovné pro študáky zdarma :D ) a ten závod se mi líbil. Jediný ******* byl špunt nad sjezdovkou, kdy se vjíždělo na singly, ale jelikož jsem jel stylem „tlačím všechny před sebou“, tak mě to nějak nerozhodilo, ale závodníci museli být fest nasraní.

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    problem je ze do sjezdovky neni kde predjizdet… ani ta prvni 100ka co ma vyhrazeno jet jako prvni nic neresi…

                                                    chce se sproste nacpat mezi prvni a do sjezdovky jel na krev… ale to se mi moc neche

                                                    poradatelsky to neni moc dobre vyresene ale na to si uz stezovalo hodne lidi…

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Bože co nám to tady zprostředkováváš? :D My se nechceme měřit, my oba víme, že noxina je mimo mojí kategorii, takže je to nesrovnatelný… Navíc dokud nemám Cannona a on bude mít Continentaly, tak mě kdekoliv kolem Hradce porazí, i kdybych měl výkonnost jak Kulhavý, protože jsem prostě nepoučitelnej a vozím Schwalbe :).

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    1+ :)

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Klidně mi můžeš říkat Bože dál mně to nevadí :) Jak mimo kategorii? bavíte se tady o tepech jak chodíte na testy, tak si říkám ti mi natrhnou prdel, navíc ty máš supr kolo a teď se na tebe koukám řek bych že budeš o dvě třídy víš než já navíc jsi o rok starší, tak jak je na tom asi on?

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    a ja jako ze nemam super kolo jo!!! no pockej :D

                                                    jakeF ma plečku uz mu i prasklo :D

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    No sorry :D ty máš taky super kolo :D A to profi kola dělaj nevydržej, co se před 2–3 rokama v ČR jezdili HT colnago v carbonu tak všem se udělal díra na vrchní rámové trubce u sedlovky :)

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Jak jezdíš ty nevím a o kole to není, i když uznávám, že trochu pomůže, výsledek za člověka neudělá.

                                                    Nox je mimo kategorie, protože na silničářskejch závodech nám nemůže ukázat svoje skilly a schopnosti jeho 150/100mm prasopsa :).

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    prasopes zde :)

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Já ti to kontroloval neboj, no tohle už je jak enduro. Tak já jsem vám to ohodnotil na profilu aby jste neřekli že to nemyslím vážně :)

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    ja prasopsa v profilu nemam takze se lip divej :D

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Nj tak tvůj prasopes je snad upgreidovaný to co máš na profilu?

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Jak trochu pomůže tahej do kopce 1–3kg navíc. Kdyby jsme měli stejně W/kg tak na stejným kole to vyjedem stejně, ale takhle ne, nebo se strašně moc pletu? No vlastně jezdím stejně jako ty tam máš ten jeden výsledek z 85km akorát na KPŽ.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Nepleteš si mě s někým? Na 85km KPŽ určitě žádnej výsledek nemám. Takhle dlouhej závod mě napadá akorát Galaxy Vysočina a tam jsem posledních 25km dost umíral.

                                                    EDIT: Hoď sem, jak se jmenuješ, tohle je nefér, že ty moje výsledky vidíš a já tvý ne…

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Ne 85km na galaxy, mně se moc nechce, dám ti přenej výsledek ty si najdeš všechno a pak mě někde pobodáš :D

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    No mě by zajímalo, jak jezdíš, když máš na bajku Tufa za 40 litrů :D. A na ČP XC jsem tě snad neviděl, pokud se dobře pamatuju.

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    To nejsou ty nejvyšší a nebyly nový. Říkám 20–30 na KPŽ

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    I na Trans Brdech? To jsou jediný, který jsem jel…

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Nemůžu to říct jistě na mězičase nás byl ještě balík, ale na 45km jsem řízl a ten co tam stál říkal že 25.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Na Trans Brdech? To bys musel jet zhruba jako Gorgov a měl bys mě tak o 5 minut.

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Na to jméno mi to nic nevyhazuje taky záleží kde jsi stál já byl skoro na konci, ale ještě za mnou bylo pár řad, tak jestli jsi byl tam, to udělá strašně moc.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Já byl 46… Na startu za tou první vlnou, takže 200 a něco, už nevím, jak to bylo dělený. Někde byly snad i výsledky s průběžnejma časama… Hoď sem jméno, určitě jsi jel i jiný závody ;-).

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    tam je napsaný že máš startovní číslo 146 tak to by jsme měli startovat spolu 1. vlna je 1–50 2. 51–199

                                                    Na oderské jsem dojel 21 tak si mě najdi :D ať s tím máš taky trochu práce.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Na mezičase jsi mě měl o 1:17, tak to mezi náma nebude až tak extra rozdíl… Já to ještě jel na 8500ce se Bontrager kolama a navíc to pro mě byl začátek druhý závodní sezóny, to ty máš o dost delší historii… No uvidíme letos, sám jsem zvědavej, loni to šlo nahoru celkem výrazně, tak snad to půjde i letos se studiem VŠ.

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    já měl na mezičase 1:09

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    jeste ze jsem to nejel by jste se mi smali :D

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Vždyť jo, 1:08:58, já 1:10:15, rozdíl 1 minuta, 17 vteřin ;-).

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    :) nevšim jsem si toho ,,o" :) ale pořád jsi o rok starší ;) tak pokud nebude nějakej *******, snad ne, tak zase pojedu.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    Tyvole, teď koukám, na čem to jezdíš… A mně budeš říkat, že mám supr kolo?

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    Já neřekl že nemám supr kolo :) ne ne dělám si srandu

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    pokud jsi ho koupil za mene nez 50% ceny jak se tady tedka prodaval tak mas super kolo jinak zas tak super neni :D

                                                    0 0
                                                  • Ondry  

                                                    To je slepovaný z ABC :) je skládaný takže většinou díly z nějakou slevou, hlavní komponenty z druhé ruky.

                                                    0 0
                                                  • JakeF  

                                                    No a teď co ty tvoje výsledky?

                                                    0 0
                                          • JakeF  

                                            Protože „objemnější“ člověk bude mít vyšší aerodynamický odpor, což vyrovnává na rovinkách jeho vyšší absolutní výkon (na rovince jde právě zase víc o absolutní výkon, než W/kg). Že se W/kg dopočítává z absolutní hodnoty je jasný, ale je to důležitější údaj pro srovnání různých lidí.

                                            0 0
                                    • nox159  

                                      ale RB rusi vsechny fyzikalni zakony takze ani to by nešlo ;-)

                                      0 0
                                      • JakeF  

                                        No, jestli na to fakt dáš ty Continentaly, tak doufej, že hlavně ruší zákon o vyrovnávání tlaků, aby ti neutíkal z pláště vzduch dírama po defektech :D.

                                        0 0
                                        • nox159  

                                          ale ty nepocitas s jednim dulezitym faktem, zavodit budeme v hradci takze continental No.1 :D

                                          0 0
                                          • JakeF  

                                            Tak to abych si fakt pořídil Cannondale :D.

                                            0 0
                                            • nox159  

                                              tak uz mi zbyva jen posledni moznost co by me mohla zachranit a do dat pepika saxu se zlatkou dohromady a ti by mi udelali 27,5er bezplastaky s radialnim vypletem :D

                                              0 0
                                              • JakeF  

                                                A dát je na Flash rám s Epiconem TT a XTR osazením :D. A samozřejmě Conti gumy a to pak vyhraješ i na svěťáku :D.

                                                0 0
          • Corydalis  

            Na toto musím zareagovat, 220-věk je počítáno jako maximální tepová hranice, která by se neměla při tréningu přesáhnout. Neznamená to, že srdce není schopné se nad tuto hranici dostat. Jen nad touto hranicí hrozí zdravotní komplikace.

            0 0
        • Ondry  

          tvl co to máš za profilovku???

          0 0
    • fíha  

      Ale jistee! Vola sa to tachykardia a niekde sa to tu riesilo.

      Tiez som to chcel povodne zviest na PC-15 ale Garmin tvrdi to same. Okrem toho, ze ten moment citim.

      Takze vitaj v klube..

      0 0
      • JakeF  

        Ani kulový, Sigma Onyx je prostě šrot, dělala mi úplně to samý, začalo to kravením ve sjezdech a nepoužitelností při běhání, teď už je problém to vůbec rozběhnout a pak to jakž takž na kole na silnici funguje. Ciclosport při stejným a náročnějším užití v pohodě.

        0 0
        • Ondry  

          Asi ten snímač stojí za prd nebo sigma stojí za prd, ale určitě se nemusíš bát tachykardie !)

          0 0
          • JakeF  

            Onyxy jsou fakt šrot, PC-15 už by měly celkem šlapat.

            0 0
          • fíha  

            Tachykardie sa fakt nemusi bat. Tachykardia je prima.

            Pokial odoznie do 30sec.

            Potom sa moze zacat bat.

            0 0
            • JakeF  

              Když odezní do 30s, nemusí se bát… A když neodezní, tak už se taky bát nemusí… Ničeho :).

              0 0
            • Ondry  

              prostě je pravděpodobnější že mu jdou blbě hodinky než že bude nějak vážně nemocnej

              0 0
    • mr.ricardo  

      sigma onyx je hroznej srac, mam (mel jsem) Pro verzi a delala mi to samy, nesmyslne vysoky tep kazdou chvili, zamrzani tepu, vypadky. reklamoval jsem, reklamaci neuznali … tak jsem ho vzteky rozslapal, vratil se zpet k analogovy PC9 a potom v zari koupil Edge 500 a mam konecne klid

      0 0
    • ekimek  

      Sigma je šrot. Můj tacháč jsem vzteky rozbil hodem o zeď. Věčně to blblo, až nakonec úplně přestalo fungovat. Takže bych věřil i tomu, že tepy to ukazuje jaké chce. Rada: VYHOĎ TO! a kup něco pořádného :-))

      0 0
    • Smazaný účet  

      infarkt

      0 0
    • jIrI___  

      Lehce OT dotaz: lze nějakým způsobem bez odborného vyšetření aspoň přibližně zjistit hranice těch tepových pásem nebo jak se tomu nadává?

      0 0
      • nox159  

        kdybys cetl BF tak bys vedel ze ti staci vzorce ktere jsou vsude na netu…

        trochu vazneji – conconiho test ale treba mi nevysel

        takze bych to resil pocitove…

        jinak neco jsem ti poslal mejlikem

        0 0
        • Smazaný účet  

          jj, pocitově…bušíš, bušíš…a když se probereš v sanitce, tak víš, že to už bylo moc…a když už se neprobereš…

          0 0
        • jIrI___  

          Díky, už to čtu :)

          0 0
        • hovanec  

          Conconiho test je docela nepřesná metoda, když uvážíš kolik stupňů zátěže je potřeba, aby to fungovalo.

          0 0
      • Smazaný účet  

        Ja u sebe vypozoroval, ze na kole do to do cca 155–160 tepu udycham vice.mene nosem a mluvein mi nedela problemy…kdyz jdu vyse tak kolem 170 uz to chce pridat na dychani…nad 178 uz po chvili pali nohy.

        Akorat jsem sracka a 140 mam uz kdyz sednu na kolo:D takze jet pod 160 je takova kochacka:)))

        V pasmu nad cca 160 uz tepy tak zbesile naskacou, takze byhc uz mohl byt nad aerobnim pasmem…a pri 178 a vys uz jsem nad anerobnim…pri tepech okolo 170 vydrzim valit tak hodinku az dve v kuse, coz by potvrzovalo predevsim spalovani cukru..nad 175 vydrim mozna 45 minut a prijde hlad:)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.