• emmerich79

    Zdravím Vás. Čo hovoríte na túto prehadzovačku od Shimana:

    http://bicykle.onlinesport.sk/index.php?…

     

    Hodlám si ju kúpiť a vymeniť za Shimano Deore LX. Čo vy na to, oplatí sa?

    0 0
    • Vilém  

      Tak LX uz neslouzi? Pokud ano, tak bych ji dojezdil a pak neco resil. Pokud cekas, ze to pak zacne nejak zazracne radit, tak bys moh byt zklaman. Navic to karbonove voditko.

      0 0
    • kubad  

      no co chceš slyšet? řadí to, vypadá to super, a drahá je jak čert

      0 0
      • emmerich79  

        Hlavne mi ide o spoľahlivosť, keď je to také drahé. Nieže dopadnem ako na starom bajku,na ktorom mám Shimano C201 a po pár KM je prehadzovačka úplne rozladená.:-)

        0 0
        • Hornet  

          Spolahliva je, aj dobra, kamarat ju ma(GS) vyse roka a spokojnost:-)

          len neviem preco si nasiel taky drahy obchod:-( tie ceny co tam maju…fuj

          0 0
          • emmerich79  

            Kurnik, tak mi hoď niečo lacnejšie.:-) Daj nejaký tip, lebo aj mne sa zdá ten obchod drahý, ale nemám nijakú inú alternatívu. Budem ti vďačný za iný výhodnejší obchd.

            0 0
        • trew.x  

          No sice nejsem odbornik, ale pokud ti nejde jenom vahu, tak myslim ze oproti XTR nema XT zadny jiny vyhody..ba naopak. Ja bych asi radsi koupil XT.

          0 0
          • l-e-t-o  

            to jo, taky mám XT a v pohodě, ale přece jenom u toho šaltru co chce je navíc to „R“ a to už něco znamená :)

            0 0
          • Raytheon73  

            jo, souhlas – tu istou službu ti udělá i XT a ušetříš kopu peněz na jiné komponenty…

            0 0
        • kubad  

          je to XTR to nej co Shimano dělá, takže todle není potřeba řešit – jinak mě šlapala v pohodě, ale X0 šlape líp :-)

          0 0
          • emmerich79  

            X0 od SRAMu?

            0 0
            • kubad  

              jo

              0 0
              • emmerich79  

                Radšej by som zostal predsa len u toho Shimana, kedže už mám kúpený aj prešmykovač Shimano XTR M971. Aj keď po stránke funkčnosti by kombinácia SRAM prehadzovačka a Shimano prešmykovač nemal byť problém. Skúsim to XTRko, len ešte musím nájsť nejaký lacnejší internetový obchod.:-)

                0 0
                • Hornet  

                  ku X0 potrebujes sram radenie, 1:1

                  0 0
                • kubad  

                  na smyku to funguje tam není problém, s Sramem XO vozím XTR smyk na obou kolech

                  0 0
                  • emmerich79  

                    Veď to radenie. Teraz mám na bajku radenie Shimano SL M-530 rapidfire plus a prehadzovačka X0 by sa s ním vôbec nekamarátila. Takže asi to XTRko.:-)

                    0 0
        • Vilém  

          Kup XT, nestoji ano polovinu a funkcne bude uplne stejna. Akorat o par g. tezsi.

          0 0
          • emmerich79  

            Ešte porozmýšlam, ale XTR mi vàta hlavou.:-)

             
            0 0
          • Hornet  

            Suhlas, vcera som ho nahodil xt772GS aj presmyk xt a je to fajne, na cene hodne usetri, na vahe prerobi cca40g ale funkcne je to ± za jedno :-) cena je fakt viac ako polovicu nizsia

            0 0
        • pepek  

          Shimano C201 je myslím přesmyk. Rozladěná přehazka? – to je rukama, to pak ani XTR nepomože.

          0 0
          • radek.g7  

            JJ, vozit oboje XT a nemam problem. Ohledne XTR jsem driv taky vahal, ale cena je si myslim pro vetsinu hobiku neprijatelna, jako pokud Ti ty 4k prebyvaji tak do toho jdi, ale napred se zeptej: „potebuju to?“, „nestaci mi XT?“, u me by to s vahou kola (11,7) nemelo co delat, abch si hral na par gramu :-)

            0 0
          • emmerich79  

            Nie nie, Shimano C201 je prehadzovačka aj prešmyk mám ich na starom bajku aj spolu s radením C201deck. Prečo rukami? Myslíš že nemám cit alebo zmysel pre radenie??:-) Tú prehadzovačku som len nedávno ladil a nastavoval, šlapala ako hodinky cca dva týždne a teraz je znovu rozhádzaná a radí aj o dva či tri stupne…hrôza a to vôbec nie je dual control.:-)))))))))))

            0 0
            • marcus.ss  

              Tak nevim ale najednom kole mam Xt a na druhym XTR a myslim si že rozdíl je sakra znát, a s tou pevností bych to taky nák špatně neviděl, ted sem se rozmlátil odnesla to patka, přehazka je odřená ale jinak se ani nehla :-)

              0 0
    • petr111  

      Tuto přehazovačku bych si již nikdy nekoupil , karbon je super tak na silničku , na bajka je nanic , stačil šutr do vodítka kladek( a že jich ve sjezdu lítá ) a rozpadlo se na kusy , není problém objednat náhradní na Shimano-cz , ale teď se podržte za 3790 kč !!!( celá přehazovačka se prodává od 2400 kč , takže když XTR tak pouze 970 nebo XT 772 !

      0 0
      • roud  

        vidiš znám spoustu lidí co jí vozej a nikdo s ní nemá problémy ( mám ji na kole taky )

        0 0
      • gmbiker  

        Přidávám se do klubu: prasklo mi karbonové vodítko na přehazce XTR RD-M972. Ani nevím kdy, objevil jsem to náhodou při jedné zastávce.

        Nemáte někdo tip na náhradní vodítko?

        0 0
        • Tina  

          pokiaľ to nebolo zlomené pri páde alebo inom náraze tak na XTR je 3 roky záruka. Teda samozrejme pokiaľ ju máš kúpenú od oficiálneho distributéra s dokladom.

          0 0
          • gmbiker  

            Jak píšu, ani nevím kdy se mi to stalo, zlomené to není. Příkládám foto.

            0 0
            • kolotista  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
              0 0
        • kolotista  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
          0 0
        • kolotista  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
          0 0
    • nikeid  

      nechápu proč tak nesmyslně a urputně chceš namísto lx k deore řazení (!!) rvát XTR hazku .. kdybys radši koupil řazení + hazku SLX / SLX, nebo XT/XT, tak by jsi to poznal daleko líp … troufám si říct, že samotnou hazku xtr při stejným řazení od lx nepoznáš

      takhle do xtr (shadow) vrazíš dva litry, do těch ostatních i 3,5k … a výsledek? já sehnal na bazaru nový 2013 SLX řazení za 660, hazku novou slx (shadow) sem koupil za 800 .. jsem cenově ještě pod nejlevnějším XTR šaltrem a rozdíl bys takto poznal ku*evsky víc ..

      vyhozený peníze…

      0 0
      • kubad  

        datum :-)

        shadow bylo jeste na houbach

        0 0
        • nikeid  

          pravda, po datu nikdy nečučim .. téma je aktivní, tak hned beru že je nový .. :D

          0 0
      • Mender  

        Ale občas si chce člověk i udělat radost :-)

        Někdy je fajn nakupovat srdcem a ne rozumem, ale pak se člověk nesmí prát ostatních na jejich názor, protože musí počítat s tím, že sklidí kritiku :-) :-)

        0 0
        • nikeid  

          to je zas pravda ..

          já to beru zas ze svýho pohledu, že těch peněz by mi za ne úplně důležitý komponent bylo líto ..

          já třeba přes zimu nakoupil celý nový kolo (ze starýho zbyl jen rám, sedlovka, řidítka) a prostě snažil sem se nějakou porporcionalitou zvážit, za co mi ty peníze stojí a za co ne .. zvážil sem jak jezdím a kolik najezdím a prostě vyšlo mi, že slx často od xt není takovej rozdíl a xt zas nepotřebuju .. tak sem vzal Recona, RM5, SLX pohon .. a sem naprosto spokojenej, za moc dobrej peníz

          ale každej to má jinak no :)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.