• avionic

    Ahoj, nevíte zda je výše jmenovana hazka kompatibilni s 10s razenim Shimano?

    0 0
    • ThOOmi  

      A proc 11sp hazku michat s 10sp?

      0 0
    • BLACK1E  

      Počítám, že určitě existuje nějaká kombinace, kdy to chodit bude. Ale přehazka má jinej „Ratio“ i „Cable pull“ což znamená, že s sh 10s řazením ti to chodit nebude.

      0 1
      • Tina  

        Podľa mňa bude. Keď chodí 11speed prehazka XTR s 10speed radením XT tak nevidím dôvod, prečo by to opačne ísť nemalo. Ale skúšať sa mi to nechce.

        0 0
    • Lister  

      Když jsem se na kompatibilitu ptal tak jsem se dozvěděl že to kompatibilní je.

      0 0
    • Mysee  

      Přidám se, kombo GX řazení a hazka na XT kazetě chodit bude nepletu-li se?

      0 0
    • avionic  

      Přesně mi jde o to, že momentalne jezdim 1×10, prevodnik mam 34z a v zadu klasickou kazetu 11×36, chtěl bych do zadu 40ku asi od Tiny ale musel bych koupit novou hazku protože mam XT 781 SGS.....coz jsem se dočetl, ze s dlouhým raminkem je problém. Takže když bych kupoval saltr tak rovnou jedenackovej.......

      0 0
      • kubad  

        oobně bych popřemýšlel jestli není rozumější přejít komplet na 1×11 XT zase o tolik to dražší nebude a fungovat to bude určitě o kus líp

        0 0
      • smajdalf82  

        dobry den chtel bych se zeptat jaky je rozdil mezi skladani kola a kupeni kola neni treba slozeni kola jen vjedne znac ce tereba force a kupeni ze to je vse smichane dohromady dekuju za odpoved

        0 0
        • lidumil  

          No ona být dobrý češťýnják

          0 0
        • novas752  

          Koupeni seriovyho kola = vyber z nabidky takove jaka je. Skladani kola na zakazku = vyber jednotlivych komponentu = moznost individualniho prizpusobeni, napr kola (rafek, naboj..), brzdy a u levnejsich i vidlice byva na seriovych kolech casto mnohem horsi urovne nez razeni a pritom vliv na projev kola pri jizde maji tyto dily minimalne stejny, ne li vetsi. No a u skladaneho kola muzes toto vyladit tak jak chces (jezdim hodne z kopce nebo mam metrak a pul = potrebuju hlavne dobry brzdy apod.).

          No a skladany kola (stavitelem co ma pristup k dilum za VOC) je navic celkove vyhodnejsi, zejmena v hladinach 15–30k.

          0 0
    • Smazaný účet  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Smazaný účet  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • standa.nera  

      Z koloshopu objednano RD-M8000 GS, na krabici popis spravny a uvnitr zda se ze SGS podle fotky.

      0 0
    • bazi.marko  

      …včera jsem nahodil přehazovačku XT RD M8000 s řazením SLX SL-M670 a 10ti rychlosní kazetu 11–40 sunrace a chodí to jako po másle

      1 0
    • Jirra  

      Jezdim přehazovačku XT RD-M8000, řazeni xt 780, kliky jednoplacku xt M-8000 a kazetu surce 10s 11–42 a chodí to bez problémů. Ta přehazovačka je tedy GS, ale SGS bude asi to samé.

      0 0
    • strapal  

      Kluci, poradite mi na co je na teto prehazce ta plastova packa? Mam 8000 GS na 1×11. Nejak jsem na to neprisel…

      0 0
      • novas752  

        Zapnutí/vypnutí třecí spojky – Když to zapneš, s ramínkem nepůjde tak snadno otáčet = řetěz bude líp napnutý, v terénu to nebude tolik mlátit o rám a padat z převodníků, ale při řazení bude klást trošku větší odpor.

        Někde na tom hranatém krytu je i malej šroubek (asi imbus), kterým se ještě dá doladit třecí síla v zapnutém stavu. Shimano doporučuje spojku vypínat jen při vyndavání kola, ale spoustu lidí co nejezdí v tak náročném terénu jí mají vyplou standartně.

        0 0
        • strapal  

          Aha, dikes. No dnes jsem nahodou dostal info, ze je to pouze servisni packa na blokaci prehazky , kdyz se vyhazuje kolo z ramu – defekt a pod. Pry v zadnem pripade nezapinat pro jizdu, jelikoz se tim znacne kurvi ty cepy ve kterych prave prehazka chodi nebo co… Tak jak je to? Takze do terenu zapnout a na asfalt setrit radici packu, lanko a spol. a spojku vypnout? Proc to teda nedelaji zrovna jako ON stav?

          0 0
          • Vilém  

            Tak si najdi materialy od vyrobce, at v tom mas jasno.

            0 0
          • novas752  

            To ti nekdo popsal trochu divne. Takovy tlacitko maj prehazovacky od SRAMu. Shimano doporucuje mit to stale v poloze ON a OFF přepnout jen při vyndavání kola, ale těžko říct jak moc u toho mysleli na výdrž přehazovačky nebo další prachy z vyšoupaných dílů. :) Spousta lidí jezdí mimo extra terén s otevřenou (OFF) a ani o tom neví. Já bych to nechal zapnutý, nastavil šroubkem nějakej rozumnej odpor a víc neřešil.

            0 0
          • Chlebovnik  

            Dostal jsi falešné info od majitele hazky SRAM.

            0 0
    • strapal  

      Asi po 15min hledani to vzdavam. Nemate po ruce link na manual abych si v tom ovladani udelal jasno? Po prepnuti do ON se raminko nehybe a razeni ma temer neznatelne vetsi odpor na pacce…

      0 0
    • strapal  

      Jsem blb, na te strance jsem uz byl ale stahnul jsem jiny model… Dikes panove, vse je jasne. :-)

      0 0
    • Lago di Garda  

      Má někdo prosim vás zkušenost jestli hazka Shimano XT RD-M8000 GS zvládne rozsah kazety 11 – 46?

      0 0
    • petyn  

      Oživím toto vlákno. Pročetl jsem téměř všechny vlákna, ale nejsem z toho vůbec chytrý. Mám 10 sp řazení a chci dát dozadu kazetu 11–42 10 sp. Když teda pořídím hazku XT RD-M8000 11 sp pobere mi tak velkou kazetu a bude to fungovat s tím 10 sp řazením a 10 sp řetězem? Děkuji Všem za plodné odpovědi a zkušenosti.

      0 0
      •  

        Jednoduchá odpověď: Ne, nebude to fungovat. Nemůžeš dát na 11-rychlostní hazku a kazetu 10-rychlostní řazení proboha!!!

        0 0
        • honzíno  

          On ale píše o desítkové kazetě..

          0 0
        • pajusb  

          Ale muze. 10 rychlostni XT hazka mela trochu problem s kaze tou 10s 11–42 kvuli nevyosenemu ramenku.

          Nahodil jsem 11s RD 8000 a jede to nadherne.

          Rekl bych ze razeni ma nepatrne kratsi chod, ale to muze byt jen muj pocit.

          Nez kupovat poze raminko, tak jsem koupil rovnou celou hazku za stejne penize.

          0 0
        • tonik666  

          Buď si to pořádně čti, nebo nic neříkej, nebo nejlépe oboje.

          0 0
      • Kalic  

        RD-M8000 má přepákování v poměru 1.1, shimano 10 hazky mají 1.2 a desítkové páčky s tím takhle počítají. Teoreticky to tedy kompatibilní není, ale spoustě lidí tady to funguje, jelikož ten rozdíl není velký a provozní vůle v systému to pohltí. Ale i tak máš lepší a jistější pustit trochu víc grošů, jít do jedenáctky kazety, dokoupit 11 páčku a budeš mít jemější odstupňování kazety jako bonus.

        0 0
        • petyn  

          Ok díky.Mám 2×10 a do 1×11 se mi právě moc nechce. Právě , že tady dost lidí psalo , že to funguje. Ale taky se tady psalo , že 10 sp hazka pobere těch 40 zubů tak nevím no.

          0 0
          • tonik666  

            Funguje to.

            Já jsem slyšel, že 11sp je mnohem náchylnější na ohnutí patky/hazky, takže se v klidu držím 10s, protože v terénu to často někde odřu nebo opřu a čím míň je to náchylné na rozhození, tím líp.

            0 0
            • vili  

              To potvrzuju. Už sem dvakrát rovnal malinko hnutou patku po přechodu na 1×11 xt+11–46 sunrace. Musí být zcela rovna a pak to chodí jak má. Mne to radilo, ale různe to sustilo a cvakalo.

              0 0
        • juricmir  

          Promiň ale opravím tě. Shimano přehazovačky 11sp mají tah 1:1, 10sp mají tah 1:1,2 a 1:2 mají přehazovačky 9sp. Bavíme se samozřejmě o horských.

          0 0
      • wilda81  

        Bude, vozil jsem to tak na 3 kolech bez problémů.

        0 0
      • LaSouche  

        Měl jsem to přesně takhle na cult-u a fungovalo to slušně. I s rozsahem se dalo žít.

        0 0
    • petyn  

      Dekuji Vsem. Objednavam a pak dam vedet jak to radi mne.

      0 0
      • petyn  

        Tak hazka je doma, namontovaná a zatím najeto kolem 400 km a s 10 sp řazením a 10sp kazetou 11–42 to řadí nádherně. Jen když zapnu brzdu tak řazení docela ztvrdne a musím řadit větší silou, ale to je asi daň za tu brzdu a nemlácení řetězu o zadní stavbu.

        Ještě jednou díky za doporučení. Jsem spokojen.

        0 0
    • Mysee  

      Majitelé hazky XT M8000 prosím help. Koupil jsem ji dva měsíce zpátky a už od začátku mám problém s brzdou, že po několika kilometrech v terénu se páčka posouvá z ON do OFF, přičemž nefunguje už po tom co se kousek hne a celá je taková vcelku vyviklaná. Měl někdo podobný problém?

      0 0
      •  

        Ne. (Možná proto, že jsem ji vozil furt vypnutou. Popravdě, smysl tohohle vynálezu jsem nikdy pořádně nepochopil.)

        0 0
        • Mysee  

          Tak právě proto, aby ti nerechtal řetěz o zadní stavbu. U HT k nezaplacení.

          0 0
      • tomxxx  

        Kdyz brzdu vic pritahnes, tak to na packu vliv nema?

        0 0
        • Mysee  

          Má, nedá se skoro řadit a brzda stejně časem spadne.

          0 0
    • MPzKM  

      Ahoj, chtel bych se prizivit na vlakne, zde muj dotaz:

      Asi po trech mesisich bezproblemoveho provozu mi pri prejizdeni nerovnosti zaclo v prehazovacce cinkat. Lehce volny byl sroubek nejblize u kazety, lehce jsem s nim potocil a ok. Na konci nasledujici vyjizdky mi ale zacla prehazovacka zlobit, trochu chrci, jakoby chtela radit (lehke namacknuti radici packy a nic nechrci)… posledni dobou pulku vyjizdky chrcela a pul ne, a uz me to zacina stvat cim dal vice. Dokaze nekdo poradit jestli se to da jednoduse vyresit? Kolo nebylo padane, patka rovna, prehazovacka tez. Jednou mi pri vyjizdce prdnul retez v rychlospojce, pouzivam ho dal, ale chrcelo to s nim uz i drive, tak to jemu neprisuzuji… Nikdy jsem s hazkou problem nemel tak jsem ji ani nespravoval, tak se radeji rovnou ptam

      0 0
      • jaja01  

        asi je potreba prehazovacku seridit, z tveho popisu nevim, zda jsi si rozsteloval horni doraz nebo staveni vzdalenosti kladky od pastorku … vypada to, ze jsi to jeste nedelal, vygoogli si navod na strankach shimana nebo video na youtube, neni to nic sloziteho, i ja, manualni jelito, jsem se to naucil

        0 0
        • Vilém  

          A jeste prekontrolovat patku.

          0 0
          • MPzKM  

            Patka vypada rovne, navic jsem kolo ani nikdy nepolozil. Kazdopadne diky, co ktery sroub dela zhruba tusim, podle youtube potvrdim, jen jsem zkousel zda nekdo nemel stejny problem

            0 0
            • novas752  

              Jestli to prestane vrcet kdyz trochu zmacknes spodni packu, je to nejspis malo napnuty lanko = tocitkem na vystupu lanka z razeni nebo vstupu do prehazovacky to vic napni. Asi bude stacit par otacek.

              Pokud se tak nedeje pouze na krajnich pastorcich, s dorazovyma sroubama nehybej.

              0 0
    • petyn  

      Pridam to sem. Nevite jestli je mozne samostatne sehnat packu brzdy na tuto hazku? Podarilo se mi nejak ulomit tu zeleznou tycinku spojenou s tou plastovou packou co to zamyka. Diky

      0 0
    • petyn  

      Nikdo nic???

      0 0
    • petyn  

      Díky moc jdu na to .

      0 0
      • Milan  

        Tak to jdi ale rovnou na zahraniční weby, protože tady nás shimano drží sakra zkrátka a nic takovýho ti tady Palul Lange neprodá. A díly z celejch kompoment sem ani nikdo jinej taky nevozí. Přesto držím palce.

        0 0
      • xtonda  

        Jestli sem dobře pochopil tvůj popis, tak hádám, že by to mohl být tento díl

        9 Y5RT98030 Switch Lever Unit & Fixing Plate

        https://www.amazon.com/…p/B016VIIUXS

        0 0
        • petyn  

          Ano je to ono. Našel jsem s podobnou cenou. ale také v zahraničí. To doopravdy nejde u nás sehnat náhradní díl na SH ?! Vždyť toho tady prodají mraky. Je tady u nás vůbec nějaké zastoupení a podpora SH ?

          Všem ještě jednou moc děkuji.

          0 0
          • vojtechposmourny  

            Moc šancí ti nedávám. Sám jsem kdysi něco sháněl (krytku na xt páčku). Přes Langeho.

            Na mailový dotaz vcelku rychlá odpověď, že to není problém, že to mají na centrálním evropském skladu. Ale že mi to jako obyčejnému smrtelníkovi neprodají, jedině přes obchod. Zkusil jsem to přes kamaráda z oboru, po čtvrt roce urgencí (Langeho, ne kamaráda) jsem si to s jinou věcí koupil v Německu.

            0 0
            • 01carbon  

              Letos na jare zlomena osa xtr pedalu. Nasel jsem si c.nahradniho dilu. Dosel do kramu (kde to zvenku vypadalo, ze by mohli byt registrovani primo u langeho cz). Tam to prodavac pro jistotu zkontroloval, zjistil, ze to v cz neni skladem, ale ze to je v de, zavolal kdy to dovezou, nechal jsem jim zalohu a za dva tydny jsem komplet osu mel. Jiz si nepamatuji zda vubec jde objednat pouze samotna osa, ktera by mi stacila. Kupoval jsem komplet vcetne kulicek, rozpernych krouzku, takze mrknout zda nemaji nejakou minimalni sestavu – vubec jsem necetl o co jde. Jenom reaguji na nefunkcnost cz zastoupeni shi.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.