• Pinkas

    Ahoj, dávám teď kolo po dědovi do kupy. Jsem z něj fakt nadšenej (je to fakt střela), až teda na to řazení na rámu. Jo a teda taky na ty nálepky, vůbec nejdou dolů :)

    Je to na 2/8smickovy sadě rx100. Půjdou tam dát moderní dualy např. Claris ST-R2000? Pokud ano, tak jak se vypořádat s vedením bowdenu.

    0 0
    • Smazaný účet  

      Vzadu by ty ST-R2000 fungovat měly, na smyku bych řekl bude asi problém, smyk na bezopraťový claris má dlouhý ramínko. Podle mě by to chtělo něco ještě s opratěma, třeba totok: https://www.mikebike.cz/…-x-8-ST-2400

      0 0
    • UHU  

      a místo řadících páček dát opěrky bowdenů

      0 0
    • TK75  

      To je pěkný kolo, nechal bych to jak to je :-)

      0 0
    • KUBULA  

      Slusna strela, taky bych to neprznil a kdyz uz tak ne claris, ale zapatral bych po ebay a koupil neco doboveho.

      0 0
    • Cavendish  

      Když už duály, tak jedině Dura Ace 7400. Dají se na Ebay koupit. Jsou 2×8 a určitě tam budou pasovat lépe, než ,,moderní" Claris

      0 0
      • PLATYPUS3  

        Btw jsme se tady nedávno bavili o řadicích lankách, tak už jsem taky v klubu rozžvýkaných lanek co druhou nebo třetí sezonu, lanka s páčkama na rámu byly nesmrtelný oproti duálům.

        0 0
        • Cavendish  

          A co já s tím :) Mám Campu, lanka nežere :)

          0 0
          • PLATYPUS3  

            A náhradní G pružinky máš? :-)

            0 0
            • Cavendish  

              Myslíš ty, který tam nemám? :)

              0 0
              • PLATYPUS3  

                Jedna nula pro tebe :-) už mlčím a šoupu nohama :-)

                0 0
                • Cavendish  

                  V klidu. Má to i svoje mínusy. Cena kazet a přehazovaček jsou obludný…to mě na tom se*e asi nejvíc. Protože se blíží výměna kazety Chorus a nová bude 3500 :D

                  0 0
                  • PLATYPUS3  

                    Shimano je masovka takže ceny kazet nejsou až tak hrozný, to že chybí odstupňovanej střed kazety na silnici jsem si u shimana už zvykl, však co bych chtěl, kazeta za pětistovku:-)

                    0 0
                    • Cavendish  

                      Aspoň že to vydrží dlouho :)

                      0 0
                      • PLATYPUS3  

                        Tachec vozím, ale kolik najedu na kazetu nemám tušení, mám dvoje záplety, který různě prohazuju, mně jde o tu pořizovací cenu, aji kdyby dala 10 000km tak spokojenost.

                        0 0
    • Pinkas  

      Díky moc všem za pomoc!

      0 0
    • Jakobo  

      To pomerne snadno sezenes i originalni RX100. Musis hlidat bazar nebo si dat inzerat tady do sekce Koupim… Nekdo se najde. Jen pozor, RSX tusim 7r, RX100 8r. Nevim, jestli mas skutecne 8r, u syticu je to jedno. U dualu take, ale trochu min jedno. Ty RSX jsem mel na kole, poctivej hlinik a zadnej plast, slapaly paradne. Ty Claris sice funkcni budou, ale jinak je to tezka bida, polovina z postribreneho plastu, neco jak poutove cetky na strelnici.

      Nalepky kdyztak snadno sundas smirglem.

      0 0
      • TK75  

        Claris páky vypadají celkem slušně, ale ta přehazovačka je bída teda

        0 0
        • Jakobo  

          Presne. Tu prehazku Claris jsem musel koupit na kolo, kde byla puvodne trikolora 600 namotana do vypletu a oproti te 600 to bylo az traumatizujici. Plast, plechove voditko s gumovym pocitem atd. Paky funguji dobre asi jak vse od Shimana, ale vizualne je to takove pozlatko.

          0 0
    • Smazaný účet  

      Nálepky tam nechte, nevíte co je pod nima.

      0 0
    • zzabak  

      Čau, sice mne módní policie za ty páky ukamenuje, ale aspoň pro inspiraci. Měl jsme na staré silničce RX100 7sp, kliky 52–42 170mm. Koupil jsem 9sp páky z Ali, dal tam 105tkové kliky 53–39 175mm, co mne ležely doma, jiná kola s ořechem na 9sp, novou kazetu, vyhodil jsem stará rodla s kroutícím se představcem. Dal ahead redukci, nový přdstavec a řidítka z domácích zásob. A zase to lítá, změna o galaxii lepší a páky mají i přidanou hodnotu, brzdí oproti těm původním… Chápu, že páky z Ali mohou být pro někoho mimo, ale odmítl jsme kupovat jeté dualpáky v dovíjakém stavu za nesmysl, koupíš tam i 8sp dualy, buď tyto, nebo microshift – oboje shimano kompatibilní. Jo a rodla mám teď stočená víc dolů, tohle bylo hned po osazení.

      0 0
      • Cavendish  

        Sem se docela hodí.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Celkem to jde

        0 0
      • zzabak  

        ještě bych dodal, že logika řazení je jako u siničního SRAMU s tím, že se pracuje s celou brzdovou pákou. První vyjížďku jsem nadával, ale jak člověk přeučí hlavu, je to cajk. Tohle kolo je na chalupě a skáču na něj občas, na takovéto domácí žvýkání (jako že žvýká se fest, tuhost není synonymum pro tento ocelo-hliníkový rám – tři hlavní trubky trojúhelníku jsou z alu lepené do ocelových mufen), avg. 30 km/h na tom bez problémů lze.

        0 0
        • Jakobo  

          No jo, ale nekteri se nepreuci. Bylo tu kdysi vlakno, toto myslim, kde borec nedal prechod z GS na packove Sram.

          Ja mam taky na jednom kole GS, na kole do prace otocne od Shimana na 7r Nexus, Shimano to ale ma oproti Sramu naopak. Pak na jednom kole dnesni rapid fire od Shimana a na dalsim stary rapid fire Exage, kde se radi i odrazuje palcem jako u Sramu. Nemam problem, mozna po presednuti 3× spatne zaradim nebo musim chvili premyslet, po chvili uz dobre.

          0 0
          • Jezevec70  

            Mám dvě kola, jedno Shimano Tiagra, druhé Sram Rival, která různě střídám a s řazením nemám problém. A to dokonce u Sramu mám přehozené brzdové páky. :-)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.