Shimano GRX RD-RX400 10 sp. gravel přehazovačka a 42 sp kazeta

24 nepřečtených
  • Marcelson

    Zdravím kamarádi. Dotaz, utáhne přehazovačka Shimano GRX RD-RX 400 10 sp kazetu se 42 zuby. Vím že je psáno že max je 36, ale stejně jestli někdo nemá zkušenosti. V předu by byla jednoplacka GRX 11sp.

    Díky!!!

    0 0
    • xtonda  

      Vzhledem ke konstrukci velmi pochybuji, pro 11–42 kazetu s jednoplackou je RD-RX812, ta by snad měla chodit i s 10sp řazením.

      0 0
    • tompca  

      Funguje pro 1×10 11–42 i pro 1×11 11–42 bez roadlinku.

      https://www.bikeforums.net/…assette.html

      Někdo tam píše, že lépe to chodí bez zapnuté brzdy.

      Těch 1×11 11–42 jsem zkoušel osobně s pákami GRX 600 ( zajímalo mě to, protože dětem stavím gravely a chtěl jsem jim koupit pro 1×11 bazarové 105 páky a právě přehazovačku GRX RD-RX 400, kvůli ceně se mi nechtělo kupovat GRX RD-RX812). Přinejhorším tam dáš roadlink.

      0 0
      • tompca  

        Mám doma někde kazetu 10sp. 11–42,tak to zítra vyzkouším jestli chodí s GRX RD-RX400.

        0 0
        • TK75  

          A nezkoušel jsi grx812 (11s) jestli funguje (ale opravdu funguje) s kazetou 11/46?Bez úprav, roadlinku atd:-)

          Mám 11/42 kazetu a b-sroub jde teda ještě dost vyšroubovat

          0 0
          • tompca  

            GRX 812 ne, ale GRX 810 mi fungovala na 2×11 11–40 dobře.

            0 0
    • tompca  

      Tak mi to nedalo, a šel jsem to zkusit hned. GRX RD-RX 400 funguje s kazetou 10sp. 11–42 jak po másle ( b šroub je, ale na max.), dokonce i s brzdou, dokonce i jako 2×10 ( tam by to chtělo o něco delší řetěz, teď mám kazetu 11–36). Páky mám GRX 400, ale před tím jsem měl Tiagru jak mechaniky tak hydrauliky a tam přehazovačka GRX RD-RX 400 fungovala bez problémů.

      0 0
      • xtonda  

        Jak to vypadá, když je to na malém pastorku?

        U přehazek co mají vodící kladku v ose otáčení ramínka nemá na to jak velkou zvládnou kazetu počet převodníků vliv.

        Každopádně to je podobný jak u MTB přehazek pro trojplacku a 11–36 jako M6000-SGS. Někdo tvrdí, že to s 11–40 chodí v pohodě, někdo to nedoporučuje, asi dost záleží na drobných odlišnostech ve tvaru patky. B-šroub na doraz asi není výrobcem zamýšlené optimální provozní nastavení.

        0 0
        • tompca  

          B šroub má výrobcem nastavený nějaký rozsah (délkou) pro funkci a v tomto rozsahu ta přehazovačka funguje, nevím co je podle tebe optimální? Otázka zněla jestli přehazovačka GRX RD-RX 400 funguje s 10.sp. 11–42 kazetu, a to v nastavení, které výrobce umožňuje, odpověď je ano, přehazovačka chodila stejně rychle, přesně a bezproblémově jako na kazetě 11–36. Při setupu 1×10 bych to klidně používal. Na velké placce už to na poslední pastorek šlo ztuha, ale to je dané krátkým řetězem, který mám nastavený na kazetu 11–36. Určitě se může stát, že na jiném kole s kratší patkou už ta přehazovačka bude hodně blízko kazetě a nebude to chodit optimálně nebo vůbec.

          0 0
          • Vilém  

            Takze muzes to blejsknout i na tech nejtezsich prevodech?

            Takze kdyz vyrobce uvadi, max pastorek 36z, tak je to blbost, vzdyt tam prece dal delku sroubu, ktery umozni i vic.

            0 0
            • tompca  

              Blejsknout to nemůžu, už jsem to sundal, znova montovat se mi to nechce. A i kdybych to blejsknul, tak to nic neřekne, protože aby to bylo vypovídající, tak bych musel upravit délku řetězu ( GRX má velká, velká +5 článků), Shimano je ve specifikacích většinou hodně konzervativní, a proč je tam delší b šroub, na to snad přijdeš sám ne.

              0 0
              • Vilém  

                Rozhodne ne proto, aby se tim zvysoval rozsah prehazky.

                Skoda, ze to nemas po kupe, clovek by si mohl udelat obrazek jak jsou na tezsich prevodech opasane pastorky retezem. Vetsinou to byva, pri techto pokusech s sroubem, opasane dost malo. Ano, ono to nejak chodi, ale urcite ne tak jak zamyslel vyrobce

                0 0
                • tompca  

                  Jestli najdu ve sklepě nový řetěz ( abych ho nemusel zkracovat), tak Ti to zítra vyblesknu, dám to jako 1×10, 46×11–42.

                  0 0
                  • Vilém  

                    Kvuli me to delat nemusis:) Ale kdyz se ti do toho chce, tak se rad podivam na vysledek.

                    0 0
    • jIrI___  

      Máte někdo vyzkoušené, jak moc dobře na GRX 400 funguje či nefunguje 11 sp nebo 12 sp řetěz?

      0 0
      • skytr  

        11sp Shimano funguje podobně jako 10sp Shimano. 12sp Shimano(slx/xt) funguje výrazně lépe, resp. je tišší v křížení, z pohledu funkce řazení, ale moc rozdíly nejsou. Postupně na všech kolech přecházím na 12sp právě kvůli tichosti. Když není bordel, tak na voskovaném řetězu u 12sp. nemám problém s hlukem ani po 500–600km před dalším voskováním (grx400 a 105ka)

        Co na GRX nefunguje, je KMC, ten šel pryč hned.

        0 0
        • jIrI___  

          To je dobrá zpráva, našel jsem doma nerozbalený 11 sp a 12 sp řetěz, tak jsem před rozbalením chtěl vědět, jestli to funguje nebo jestli je rovnou dát na bazar. Nicméně výsledek je potěšující, díky :)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.